^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 18 grudnia 2017

“Gdy F1 przez głupotę i z bezmyślności zrezygnuje z Roberta Kubicy” …

“Nie chcę sobie łamać głowy nad pytaniem, dlaczego (…) Sirotkin, a nie Kubica” – pisze Daniele Sgorbini. Dziennikarz włoskiego Autosprint uważa, że w tym wszystkim co się dzieje w F1 i Williamsie najważniejszy jest człowiek – Robert Kubica. Włoch wyjawia również, dlaczego jego zdaniem zespół Williams zwleka z decyzją.

Gdy F1 przez głupotę i z bezmyślności zrezygnuje z Roberta Kubicy

Najważniejszy jest człowiek – Robert Kubica.

“W całej tej aferze najważniejszy jest Robert, człowiek, który kryje się pod kombinezonem i kaskiem Kubicy. Człowiek, którego tortury trwały sześć lat. Człowiek pokryty ranami. Człowiek pełen wątpliwości i strachu. Przede wszystkim pełen złości – już prawie wstydu.”

“Obserwowałem go przez lata, kiedy próbował się pozbierać. Widziałem jak musiał się rozprawić ze swoim talentem i głodem ścigania, które pozostały takie same oraz ze swoim ciałem, które stało się wolniejsze niż jego dusza.”

“Widziałem jak najpierw to zaakceptował, a później znalazł siłę, aby to zmienić. Jeszcze kilka miesięcy temu, Robert ukrywał swoją prawą dłoń. Kiedy go ostatnio spotkałem na Monzy i w Bolonii podał mi tą zranioną i odratowaną dłoń. Podał mi ją z uśmiechem, który zawierał wszystko: cały ból przeszłości i ponownie odnaleziony spokój.”

Powrót Kubicy i Williams…

“W motorsporcie, jak i wielu innych dziedzinach życia pieniądze są ważne, nie jest niczym odkrywczym ani skandalicznym. Wygrywa ten, który ma ich więcej, a przede wszystkim wydaje mądrzej. Pieniądze muszą się zgadzać, a F1 nie jest organizacją charytatywną. Paydriverzy byli już od zawsze i z reguły rywalizowali mniej lub bardziej pośrednio z utalentowanymi kierowcami. Chodzi o to, że Williams musi obliczyć : jakie zainteresowanie wzbudziłby powrót Kubicy do F1? Ilu nowych sponsorów by to przyniosło? itd… Czy byłyby to większe pieniądze, niż te, którymi dysponuje Sirotkin?”

Gdy F1 zrezygnuje z Roberta Kubicy.

“Jeżeli w przyszłym roku F1, przez głupotę i bezmyślność, zrezygnuje z kierowcy Kubicy, to jakoś to zaakceptujemy. Ale jeśli człowiek Robert znów zacznie ukrywać swoją dłoń, to będzie to znacznie cięższe do przetrawienia.”

“Gdyby tutaj w F1 był jeszcze Bernie Ecclestone, to Kubica już dawno miałby w kieszeni podpisaną umowę. Jednak to już inna historia…”


Aktualizacja 19.12.2017

Gian Carlo Meinardi dla Motorinolimits:

Gian Carlo, który widział pierwsze kroki rosyjskiego kierowcy w Formule Abarth organizowane przez ACI Sport :

Robert Kubica byłby wyborem technicznym, ale czynnik ekonomiczny wydaje się lepszy. Może być to też decyzja Papy Strolla, który wolałby wsparcie dla swojego syna w osobie nowicjusza niż doświadczonego kierowcę, który bardzo dobrze radził sobie podczas testów. Powrót Roberta byłby piękną historią, która nabierałaby kształtu, ale dzięki Sirotkin – Stroll Williams stworzy najmłodszy duet na przyszłość. Miałem okazję dokładnie śledzić debiut Siergieja w świecie samochodów. Jest bardzo szybkim kierowcą, mimo że był zamieszany w kilka wypadków. Przykro mi z powodu Roberta, ale z drugiej strony cieszę się że młody chłopak będzie dorastał w F1

Współzałożyciel rosyjskiego banku SMP Borys Rotenberg:

„Nie lubię mówić o sprawach, które nie są oficjalnie potwierdzone. Staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, ale decyzja po prostu nie zależy od nas” – powiedział Rotenberg. „Najważniejsze, że Williams rozumie nasz punkt widzenia, lecz niezależnie od niego Siergiej i tak zasługuje na wejście do F1 – był najlepszy podczas testów, szybszy od Kubicy i na poziomie Strolla – a teraz mamy okazję na umieszczenie go w samochodzie na przyszły sezon”.


Głosowanie SKY Sports bez niespodzianki!

Portal brytyjskiej telewizji Sky Sports zapytał kibiców “Kto dostanie miejsce w Williamsie w sezonie 2018?”. Jak do tej pory głosy oddało ponad 87 tys. ankietowanych – 71 procent głosujących wskazuje Roberta Kubicę, tylko 5 procent na Siergieja Sirotkina oraz 19 procent na Pascala Wehrleina. Dane z godziny 10 rano – 19.12.2017. Przypomnijmy, że oficjalna decyzja zespołu Williams Racing ma być przedstawiona w styczniu.

Sky Sports vote - Kubica 18.12.17

7 Grand Prix?

Jak wpominaliśmy w poprzednim wpisie serwis www.circusf1.com podał informację o rzekomej ofercie Team RK w postaci umowy na pierwsze siedem GP w 2018 z możliwością przedłużenia na dalsze wyścigi. Jak dotąd informacja ta nie została oczywiście potwierdzona i nie należy tego się spodziewać w najbliższym czasie ale dzisiaj właśnie na stronach internetowych pojawił się wysyp artykułów podających ponownie te informacje. Na ile to jest możliwe tego nie wiemy ale czy nie byłaby to jakaś boczna furtka dla RK na pojawienie się w F1 2018?

Trzymajmy kciuki za szczęśliwe dla Roberta Kubicy i kibiców zakończenie tej historii.

KEEP CALM AND SUPPORT ROBERT KUBICA!!!

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 22:56

Udostępnij:

error: Content is protected !!