^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 21 stycznia 2018

Przedsezonowe testy F1 – Barcelona 2018 z Robertem Kubicą : Przewodnik Kibica

Sezon mistrzostw Formuły 1 przed nami, a my gorąco zapraszamy na testy, które odbędą się w Barcelonie w dwóch turach, każda licząca cztery dni. Pierwsza zostanie zorganizowana pomiędzy 26 lutego – 1 marca, a druga pomiędzy 6 – 9 marca. Z pewnością wielu kibiców wybiera się i planuje wyjazd na przedsezonowe testy F1. Zebraliśmy kilka informacji, które pomogą w planowaniu i dotarciu na tor Circuit de Barcelona-Catalunya, gdzie testować będzie wraz z Williams Martini Racing – Robert Kubica. Gdzie kupić bilet na przedsezonowe testy? Jak najszybciej i najtaniej dotrzeć z Polski do Barcelony? Jaki dojechać na tor korzystając z komunikacji miejskiej? Odpowiedzi, nie tylko na te pytania znajdziecie poniżej  …

 Przedsezonowe testy F1 - Robert Kubica - Barcelona 2018 - przewodnik kibica

Informacje dla Kibiców : Bilety

Dla tych, którzy kupili bilet na GP Hiszpanii w dniach 11-13 maj 2018, wstęp na testy jest bezpłatny we wszystkie dni testowe. Bilet indywidualny jest również dostępny, na każdy dzień testów w cenie 18 euro i można go nabyć z wyprzedzeniem na oficjalnej stronie internetowej (LINK)  lub w kasach. Dzieci poniżej 12 roku życia, w towarzystwie osoby dorosłej, jak również członkowie i urzędnicy lokalni mają bezpłatny dostęp. W czasie tych czterech dni, testy odbywać będą się w godzinach 9.00-13.00 i 14.00-18.00.

Circuit de Barcelona-Catalonia oferuje możliwość zwiedzania z przewodnikiem obiektów podczas wycieczki, która obejmuje zwiedzanie sali odpraw, podium, miejsce zarządzania wyścigami, teren pit area, paddock i zwiedzanie dróg serwisowych, jak również możliwość śledzenia ruchu na torze z trybun. Cena wizyty wynosi 50 euro, 40 euro dla Abonentów i Urzędników (dzieci poniżej 5 roku życia bezpłatnie).

Przejrzysta strona do zamawiania biletów na wszystkie GP, strona przyjemna i łatwa w obsłudze w dodatku po polsku (LINK) oraz alternatywnie (LINK). My rekomendujemy zamawianie biletów na oficjalnych stronach poszczególnych GP.

Circuit de Barcelona-Catalunya

Lokalizacja: Montmelo, Hiszpania
Oficjalna strona toru:  www.circuitcat.com
Adres:  Circuit de Catalunya, Mas La Moreneta, 08160 Montmelo (Barcelona), Apartat de Correus 27, Spain
Telefon: +34 93 571 9700
Fax: +34 93 572 2772
Widok z satelity      (Circuit de Barcelona-Catalunya)
Pogoda Barcelona

 

Długość toru: 4,655 km

Najdłuższa prosta: 1047 m

Szerokość toru: 12 m


Jak dojechać do Circuit de Catalunya?

Do Hiszpanii można dostać się na różne sposoby. Głównie samolotem. Lotnisko El Prat położone jest 12 km od centrum Barcelony, natomiast tańsze lotnisko znajduje się w Girona około 100 km od Barcelony. Rekomendujemy do wyszukiwania połączeń takie serwisy, na których można wyszukać loty oraz dodatkowo znaleźć informacje turystyczne.

Skyscanner – wyszukiwarka lotów, hoteli i samochodów

Momondo.pl – wyszukiwarka lotów, hoteli i samochodów. Mapka gdzie można porównać ceny hoteli. Inspiracje. Dobry serwis

Kayak.pl wyszukiwarka lotów, hoteli i samochodów.

Booking.com Najpopularniejsza wyszukiwarka hoteli . W tym wypadku Klub Kibica rekomenduje mały trick – znaleźć hotel przez booking.com ale rezerwować ten hotel, przez inny serwis “egzotyczny” lub bezpośrednio na stronie znalezionego hotelu.

W przypadku serwisu Kayak jak i Booking.com, można znaleźć tańsze ceny za połączenia, prostym trickiem, zmieniając domenę strony internetowej na inny kraj…. np. Peru. https://www.kayak.com.pe/ W serwisie Kayak na dole strony po prawej, można wybrać sobie kraj. Przydatna wobec powyższego będzie strona do przeliczenia danej kwoty na złotówki waluty.pl.

Airbnb.pl Nie mogło też zabraknąć popularnej wyszukiwarki wynajęcia prywatnych lokali. Właściciele mieszkań wynajmują, albo całe mieszkania, albo pokoje.

Hotelscombined.com Jedna z najtańszych wyszukiwarek hoteli na świecie.

Dla tych którzy nie mają czasu na wyszukiwanie:

Pakiety 2 dniowe samo spanie w 3 gwiazdkowym , śniadanie, ubezpieczenie  oferuje serwis Mega Travel  za 450 PLN (można u nich też rezerwować wyjazdy na poszczególne GP) – wyloty z Warszawy, Katowic, Gdańska, Poznania.

Jest także polska firma na miejscu, która organizuje przejazdy z lotnisk Transport-Barcelona – El Prat 8 Eur/os, z Girona 18 Eur/os powyżej 4 osób

Autoeurope.pl bardzo dobra wyszukiwarka wynajmu samochodów. Ceny są atrakcyjne na termin testów (parę Eur za dzień).

Serwis internetowy podobny do naszego jakdojade.pl (Link)

Samochodem:

Google Maps z lotniska (link)

Drogą nr C-17 (zjazd Montmeló), albo autostradą AP-7  (zjazd 13, 14 and 15. Zjazdy 14 i 15 są połączone z drogą C-17 ).

Pociągiem :

telefon: Informacja +34 900 410 041, rozkład jazdy: (LINK), Aeroporto do Montemelo, bilet 10 przejazdowy ATM w drugiej strefie, kosztuje  20.1 EUR za 10 przejazdów – Montmelo jest w drugiej strefie. (znaczka ATB)

pociąg Renfe R2 – polecany środek komunikacji, opis jak do niego dotrzeć na lotnisku bardzo dobrze wyjaśnił serwis “Zawsze na wakacjach” (link) – Klub rekomenduje bilet T10 :

  • bilet jednorazowy – (link). Aktualna cena to 2,20 EUR;
  • bilet 10-przejazdowy – T10 (link) Aktualna cena w pierwszej strefie to 10,20 EUR nas interesuje bilet z drugą strefą w cenie 20.10 EUR – w przypadku tego biletu kilka osób może korzystać jednocześnie. Czas podróży to 75 minut

Bilety można kupić w automatach ze znaczkiem ATB, punktach sprzedaży i kasach

Pociągi z lotniska, średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum Barcelony z lotniska to ok. 25 minut, a do Montmelo około godziny. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro (LINK) – Montmelo znajduje się w drugiej strefie.

Schemat lini R2 (link) – klikając na poszczególne stacje na schemacie odsłonią się nam zdjęcia tak by było łatwiej rozpoznać.

Dojazd z Barcelony – czas podróży około 53 minuty Szukać przystanków i stacji linii R2 relacji:

Linia R2 realcji:   Castelledefels  Granollers Centre

Linia R2 relacji:  Aeroport  Maçanet Massanes

Przystanek stacja Montmeló. Ze stacji Montmelo jest około 45 minut na piechotę do toru – mapka poniżej.

Dojazd z  Girona  – czas podróży około 1 godzina 15 minut

  Linia R11 Barcelona Sants Girona Portbou

Przesiadka na stacji Granollers Centre, na Line R2 albo R8 do Montmeló. Ze stacji Montmelo jest około 45 minut na piechotę do toru – mapka poniżej.

Szybkim pociągiem AVE www.renfe.com (obowiązkowa rezerwacja):

Figueres Vilafant Girona Barcelona Sants.

Czas trwania podróży z Girony do Barcelona Sants: 38 minut. Podróżni z biletem AVE otrzymują bezpłatny bilet na pociąg dojazdowy (Cercanías) przy odjeździe i przy wjeździe, w tym połączenie do stacji lotniczych El Prat T2 i Barajas T4 (bilet Cercanías jest dostępny w automatach sprzedaży biletów przy użyciu kodu wydrukowanego na bilecie AVE). Rezerwacja miejsc jest obowiązkowa w tych pociągach. Informacje, zakupy i zapytania na stronie www.renfe.com.

Autobus linie autobusowe blisko toru (link)

Linia 416 z Montornès Montmeló  Granollers  La Garriga

Najlepsze przystanki do wysiadki by dotrzeć na tor Circuit de Barcelona-Catalunya na piechotę:

  • Ctra. de Vic – Mossèn Cinto Verdaguer (15 min.)
  • Estación de Rodalies RENFE (25 min.)

Linia 375 Montmeló  Parets del Vallès  Montornès  Montmeló

Najlepsze przystanki do wysiadki by dotrzeć na tor Circuit de Barcelona-Catalunya na piechotę:

  •  RENFE Commuter Train Station (20 min od toru)
  • P.I. Circuit – Camí Fondo (25 min od toru)

Linia 370 Parets del Vallès  Montmeló  Montornès  Parets del Vallès

Najlepsze przystanki do wysiadki by dotrzeć na tor Circuit de Barcelona-Catalunya na piechotę:

  • RENFE Commuter Train Station (25 min. od toru)
  • P.I. Circuit – Camí Fondo (24 min. od toru)
  • Circuit de Barcelona-Catalunya (1 min. od toru)

Specjalne połączenia bezpośrednio do toru (z informacji uzyskanych, ta opcja będzie możliwa dopiero w maju podczas GP i na Moto GP)

Sagalés oferuje przejazdy autobusami z centrum Barcelony do wschodniej części toru Circuit de Barcelona-Catalunya. Autobusy odjeżdżają z północnego dworca autobusowego w Barcelonie (C/ Ali Bei, 80), z peronów 25, 26 i 27. Cena biletu w dwie strony wynosi 12 euro za dzień, a bilety są rezerwowane w Sagalés (tel.:). +34 902 130 014. Czas trwania podróży: 45 minut.

W celu uzyskania dalszych informacji można zajrzeć do wyszukiwarki tras www.sagales.com lub do sekcji “Usługi turystyczne” w dni wyścigu. Można również zadzwonić pod numer +34 902 13 0014.

 

Informacje ogólne o dojeździe z lotniska do Barcelony

Lotnisko El Prat położone jest około 14 km od centrum Barcelony. Lotnisko składa się z 2 terminali: T1 oraz T2. Jak najlepiej dotrzeć z lotniska do centrum Barcelony?

Autobusem

Aerobus z lotniska El Prat – 5,9 EUR i w dwie strony 10,20EUR ważny 15 dni

Linia A1 z terminala 1 do Plaza Catalunya,
Linia A2 z terminala 2 do Plaza Catalunya,
Linia 46 (link) z obu terminali (koszt 2.20 EUR) do Plaza Espanya

Taksówką
Postoje taksówek znajdują się przy terminalach. Dojazd do centrum – około 20 minut. Koszt od dwudziestu paru euro do nawet 40 EUR uzależnione od dni, świąt i dostępności.

Prywatnym transferem
Jak powyżej informowaliśmy jest także polska firma na miejscu, która organizuje przejazdy z lotnisk Transport-Barcelona – El Prat 8 Eur/os, z Girona 18 Eur/os powyżej 4 osób

Przy zwiedzaniu Barcelony na każdym przystanku znajdziecie dokładną mapę i rozkład, co znacznie ułatwia orientację w zwiedzaniu i podróżowaniu.


Pamiętajmy o 1% – Pomoc dla Oliviera!

Pomagamy Olivierowi! Więcej Tutaj

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 09:19

Udostępnij:

error: Content is protected !!