^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 11 Styczeń 2018

Szef Pirelli : Kubica jest nadal szybkim kierowcą, potrzebuje tylko czasu by pokazać swój potencjał.

Szef Pirelli Mario Isola uważa, że Robert Kubica potrzebuje więcej czasu w obecnym bolidzie Formuły 1, aby udowodnić swoje tempo. Polak choć miał kilkuletnią przerwę w F1, nic nie stracił na swojej prędkości i doskonale zaadaptował się do nowych bolidów.  Podczas testów w Abu Dhabi przekazywał celne uwagi dotyczące opon Pirelli. Po ostatnich sensacyjnych doniesieniach i dyskredytacji szybkości Kubicy przez dziennikarza BBC Andrew Bensona, opinia szefa Pirelli wiele wyjaśnia.

Szef Pirelli Kubica nadal szybkim kierowcą, potrzebuje tylko czasu by pokazać swój potencjał.

“Wierzę, że Robert Kubica jest profesjonalnym kierowcą z dużym doświadczeniem, nawet jeśli nie jeździł samochodem Formuły 1 przez długi czas, nadal ma wyczucie.” – powiedział Szef Pirelli ds. Sportów motorowych Mario Isola portalowi Racer.

“Oczywiście pytałem Roberta o opinie na temat opon. Ma precyzyjne pomysły na poprawę ich osiągów, degradację, jak prowadzić itd.” Chyba to zdanie jest idealnym komentarzem na ostatnie spekulacje dziennikarza BBC.

“Jest oczywiste, że jeśli weźmiesz kierowcę, który nie jeździł samochodem F1 przez sześć lub siedem lat, a obecny samochód F1, którym jeździł jest zupełnie inny, z powodu siły docisku, opony, ze względu na wszystko. Tak naprawdę Robert jeździł naszymi oponami na początku 2011 roku w teście przedsezonowym w Walencji, więc nie jest całkowicie prawdą, że nigdy nie jeździł naszymi oponami – był w stanie szybko się dostosować.” dodał Mario Isola, ponownie odnosząc się do słów Bensona.

“Nie możesz oczekiwać, że jakikolwiek kierowca w takiej sytuacji wskoczy do samochodu i będzie szybki jak kierowca, który brał udział w wielu testach i wyścigach. Robert Kubica potrzebuje czasu na zaadaptowanie się i pokazanie pełnego swojego potencjału. Wierzę, że Robert jest nadal szybkim kierowcą.”

Przypomnijmy tu jeszcze słowa jakie wypowiedział Paddy Lowe po pierwszym dniu testów w Abu Zabi. Dość szybko złapał prędkość. Nie z miejsca, nie jest superczłowiekiem, a nie zna ani tego samochodu, ani tych opon, a na tym torze ścigał się dawno temu.”

Warto zwrócić uwagę na słowa Nico Rosberga z grudnia. Rosberg nie ukrywa, że w roku 2018 też planuje sporo wizyt na torach podczas weekendów wyścigowych. – Oczywiście, jako menedżer Roberta Kubicy, mam taką nadzieję, że będę miał powody do pojawiania się na wyścigach. Williams powinien mu zaufać po ostatnich testach. To byłoby dla mnie nowe doświadczenie, miałbym okazję do dzielenia wielu wspaniałych emocji – powiedział 32-latek w rozmowie z francuskim portalem “F1i.com”.

Mario Isola mówi, że informacje Kubicy były pomocne dla Pirelli, ponieważ był szczery w swoich ocenach i sugestiach dotyczących ulepszeń.

“W swoich komentarzach jest bardzo szczery, nie próbuje powiedzieć Ci bzdur. Jeśli odpowiadają mu opony, powie to. ‘Podoba mi się to, ale nie podoba mi się to, z tego powodu lub z tego’ i to jest perfekcyjny komentarz dla nas. Musimy to wiedzieć, nic nam nie daje mówienie ‘Tak ,to jest dobre, ale …’ Taka odpowiedź nic nam nie daje, musimy mieć precyzyjną informację by mieć jak pracować. Jeśli natomiast coś dobrze funkcjonuje, to też chcemy wiedzieć o tym, że mamy dobry produkt.”


Aktualizacja 12.01.2018

Dyrektor sportowy Pirelli Mario Isola uważa, że Williams nie da Robertowi Kubicy szansy na udowodnienie, że może się ścigać w 2018 roku, jeśli nie zostanie wybrany jako zastępca Felipe’ a Massy.

Williams wykorzystał test w Abu Zabi do oceny zdolności Roberta Kubicy. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Williams skłania się do wyboru  rosyjskiego kierowcy Sirotkina, co według Isoli, byłoby niesprawiedliwym wyborem, jeśli miałoby się opierać na wynikach.

“Wierzę, że podczas testu Abu Dhabi Robert Kubica wykonał dobrą robotę i był w stanie pokazać pierwszego dnia rano prawie dwa dystanse wyścigowe ” – powiedział Mario Isola dla portalu Crash.net. “Po południu drugiego dnia był bardziej skoncentrowany na wydajnych przejazdach, ale nie jest to łatwe dla kierowcy, który przez długi czas nie jechał nowoczesnym samochodem F1, aby wrócić i być natychmiast szybszym od innych.”

Uważam, że oczekiwania Williamsa były zbyt wysokie, ale nie sądzę, aby wykonał złą robotę i nie potrafił zrozumieć pracy opon. Oczywiście, aby to zrozumieć i móc czerpać z niej to, co najlepsze, potrzebujesz więcej czasu niż trzy lub cztery godziny po południu, szczerze mówiąc, to jest moja osobista opinia.

“Prowadzenie tego bolidu po raz pierwszy, który jest specyficzny jest trudne, ponieważ mówimy o całkowicie innym bolidzie F1 w porównaniu z tym, które były w wcześniej. Wydajność jest znacznie wyższa, czas jest ograniczony, masz ruch na torze, jesteś pod presją, aby pokazać, że można zrobić wszystko, co najlepsze. Zdarza się, że nie wszystko pójdzie we właściwym kierunku.”

Szef Pirelli : Kubica jest nadal szybkim kierowcą, potrzebuje tylko czasu by pokazać swój potencjał.” jest zablokowany	 Szef Pirelli : Kubica jest nadal szybkim kierowcą, potrzebuje tylko czasu by pokazać swój potencjał.

Dzięki szczegółowym danym Williamsa i telemetrii uzyskanych w teście Roberta Kubicy w Abu Dhabi  w celu oceny możliwości polskiego kierowcy, Pirelli miało również wgląd w dane dotyczące opon z roku 2018 i  Mario Isola twierdzi, że dostrzegł wystarczająco duży potencjał, aby udowodnić, że Robert Kubica jest w stanie powrócić do F1, ale potrzebuje więcej czasu w obecnej specyfikacji bolidów.

“Sprawdź sektory, bo w niektórych okrążeniach był bardzo szybki i być może nie był w stanie tego pokazać na pełnym jednym okrążeniu “, powiedział. “Jestem pewien, że Robert potrzebuje odrobinę więcej czasu i wróci do swojej wydajności.”

“Myślę, że zasługuje na możliwość pokazania, do czego jest zdolny. Wiem, że włożył wiele pracy w jego psycho – fizyczne przygotowanie, aby być zdolnym do prowadzenia bolidu. Jest teraz znacznie szczuplejszy i stracił dużo wagi, aby być gotowym do jazdy i pokazał, że jest w stanie jeździć na dystansie wyścigowym. Szybkość nie jest czymś, o czym musimy z nim rozmawiać, ponieważ w przeszłości pokazał, że ma szybkość.”

“Potrzebuje mniej presji i więcej okazji, aby pokazać nam potencjał.”

“Nie oznacza to, że inni kierowcy nie zasługują na to miejsce. Mówię tylko o Robercie i jego potencjale, szkoda, że Williams nie chce zawierzyć Robertowi i zmarnować jego potencjał, bowiem to dobra historia mieć go z powrotem w F1.”

Warto wspomnieć o artykule Marka Hughesa i jego komentarzach pod artykułem (źródło) co pozwoli na poszerzenie widoku na przeprowadzenie tych testów w Abu Zabi.

Mario Isola dla Autosport International :

“Hypersoft w Abu Zabi był o jedną sekundę szybszy niż Ultrasoft, więc jest to mieszanka ekstremalna”– powiedział Isola, Autosport

“Nie lubię nazywać go mieszanką kwalifikacyjną, ponieważ została opracowana do stosowania również na niektórych ulicznych torach, a także torach o niskim natężeniu.”

“Chciałbym zobaczyć Hypersofty w niektórych wyścigach w tym roku, Monaco będzie prawdopodobnie jej pierwszym wyścigiem, w którym będziemy go używać po raz pierwszy. Jeśli chodzi o czasy okrążenia, to w tym roku będziemy mieli szybsze okrążenia, ponieważ powinniśmy rozważyć rozwój samochodu, który prawdopodobnie wynosi około jednej sekundy na okrążenie jako średnią.”

Dodatkowo fakt, że szczególnie na początku sezonu planujemy używać miękkich związków chemicznych[w porównaniu do 2017 roku], więc w moim oczekiwaniu powinniśmy być szybsi w porównaniu do zeszłego roku średnio o 1,5s na okrążenie, to już kolejny duży krok “.

Rozwijając dalsze prace nad hipersoftowymi oponami, Isola powiedział, że ekstremalny charakter mieszanki oznacza, że będą musieli być ostrożni co do tego, gdzie ją wprowadzą.

Dodał: “Wydajność jest wspaniała, ale również degradacja będzie wysoka, jest to normalny kompromis pomiędzy wydajnością, degradacją i zużyciem. Degradacja w Abu Zabi była dość wysoka, została przyjęta, ponieważ jest to bardzo miękka mieszanka i dlatego przyjmujemy trzy związki na każde wydarzenie “.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: DaroGP
o 20:49

Udostępnij:

 • Marrally

  ok to zapraszamy do nowego wpisu :)

 • Marrally

  Czy ktoś parla espaniol PILNE :)

  • Maciek

   translator. Google translator

   • Maciek

    No chyba że treść mówiona :)

    • Marrally

     uf nie dał rady … dlatego się pytam…

  • Przemysław Jan

   Coś ciekawego?

 • Karaluch

  Witam w tą brzydką niedziele i #SupportKubica

  • Przemysław Jan

   Wiem że to nie miejsce na takie tematy ale zapytam przez ciekawość. Nie wstyd ci pisać tutaj cokolwiek?

   • Karaluch

    nie

 • Łukasz Stachyra

  Czołem Klub ;) #SuppotrKubica , Forza Klub :) i czekamy dalej :/

 • Charlie Runkle

  Fisico kończy dziś 45 lat. To nie on oferował Kubicy beczkę najlepszego wina ze swojej winnicy jeśli ten zdobędzie tytuł mistrza świata?
  https://twitter.com/f1/status/952486196923449345

  • COPSE

   Cos kiedys na temat beczki wina słyszałem,ale kojarzy mi sie to bardziej z Jarno Truli ???

   • Charlie Runkle

    Trulli. Sprawdziłem.

    • COPSE

     Jak odszedł z F1,to bodajże wtedy kupił winnice…

    • Dex

     To było po wypadku w Kanadzie .
     Czuł się winny .
     Dziwnym trafem nie ma onboard -a
     z Roberta bolidu .
     Robert cisnoł go tam ostro przed tym łukiem.Byl szybszy a Trulli się bronił .
     Wnioskuje po tym że obaj byli na zewnętrznej w tym miejscu a wydaje mi się że raczej nie jest to naturalna linia jazdy w tym miejscu .
     Próbowałem wielokrotnie na PS latać po tym łuku i zawsze wydawało mi się że bliżej lewej jest lepiej i szybciej a oni byli po prawej więc Trulli zmieniał kierunek w obronie przed atakami Roberta

     • Z tego co pamiętam to Trulli nie bronił się, tylko chciał puścić Roberta, dlatego zjechał do lewej, mówił później że nie spodziewał się ataku Roberta w tym miejscu i to jeszcze po zewnętrznej, to było zwykłe nieporozumienie na torze.

     • Dex

      Może i tak ale mógł to zrobić lepiej .
      Tam się leci tak trochę środkiem starając trzymać się lewej więc mógł po prostu zwolnić i byłby całkowicie po wewnętrznej szerokość jest tam na jakieś trzy bolidy oczywiście stojące a siła odśrodkowa wypycha na zewnątrz ale walczy się o bycie na wewnętrznej więc nie przyjmuje tego tak do końca że chciał mu zrobić miejsce .Ale może i tak było .

     • Blokowanie w tym miejscu nie za bardzo ma sens, jak sam piszesz w tym miejscu najlepiej pojechać optymalnym torem i dopiero na do hamowaniu do nawrotu można trzymać wewnętrzną.

 • ArtNr4

  Pozdrawiam Was Kubicowe wariaty… nadal czytam wszyściutko, tylko z pisaniem chwilowo trudno, więc zamiast stukać
  w klawiaturę, zostawiam Wam tu trochę pozytywnej energii….. niech niesie Roberta i Klub. Forza Kubica!

  https://uploads.disquscdn.com/images/7cd3d14b02b40223065f86b47ab989dfb87dbd51182080f07e30d770e8e8417d.jpg

 • Charlie Runkle

  Witam Wszystkich, dobrego dnia. #SupportKubica
  Co myślicie o “wystąpieniu” Chandoka i sposobu w jaki opisał całą sytuację? Kolega? Siedzieli niedawno razem przy stole…
  Czy nadal odgrywany jest sprytnie wyreżyserowany teatrzyk i przekonywanie Rosjan do wysupłania kasy trwa nadal?

  • Dani777

   Wąpię, wydaje mi się że to jest jednak szykowanie gruntu. Karun jest blisko Williamsa, zawsze pojawia się w ich eventach, występuję w social media, itp. Może coś wiedzieć więcej

   • Charlie Runkle

    I obsmarował kolegę z którym ponoć jest w bardzo dobrych układach i nawet na evencie w Londynie siedzieli przy jednym stoliku? Przecież mógł po prostu pewne sprawy przemilczeć. Nie wygląda to jak kontrolowane “coś”? Może to gra z Rosjanami? Może z ubezpieczycielem? Ech… nigdy się pewnie o tym nie dowiemy.

    • Dani777

     Nie sądzę, że Karun jest jakimś bliskim kolegą Roberta, a to że siedzieli razem przy stoliku i strzelili sobie parę fotek to nic nie znaczy. Russel też z Robertem siedział przy stoliku, zatem to oznacza że jest jego kumplem? Karun mówi to co mu karzą

     • donpedro

      Do tego jest pracownikiem Williamsa

     • Dani777

      Dokładnie, dlatego nie da się przejść obojętnie do jego wypowiedzi

    • Wojtek Strzelec

     Też mam takie odczucia. Co innego pozornie obiektywne relacje, a co innego dość stanowcze stwierdzenie o zmarnowaniu aż tylu okazji.

  • Adi Zen

   Moim zdaniem to wyreżyserowany teatrzyk nie pasują mi te teksty o RK od Chandoka on zawsze się dobrze wypowiadał o Robercie

  • narturo

   Wydaje mi się, że powiedział to co miał powiedzieć…

  • Filip

   Serio nie wiem co o tym myśleć. Chandok był bardzo za Kubicą. Coś się musiało stać, że narracja tak bardzo poszła w negatywną. Niestety wydaje mi się tak jak niektórym – szykowanie gruntu pod Sirotkina i tyle. To samo było w Renault u pinokia.

   • Charlie Runkle

    Mnie tu nie pasuje jeszcze jedna rzecz. Mówi się o Robercie w kontekście trzeciego kierowcy WMR, podczas gdy trzecim/rozwojowym mógłby być podejrzewam że w prawie każdym innym teamie. Czy to nie jest jakiś większy plan, którego my po prostu nie rozumiemy?

    • Dani777

     Może Williams akurat proponuje najlepsze warunki jako trzeci kierowca?

     • Charlie Runkle

      Może tak, może nie. I ta nasza niewiedza jest najbardziej wkurzająca ;)
      No cóż… czekać. Jedyne lekarstwo.

    • Kon

     Ja myślę, że Barcelona może mieć decydujący wpływ na wybór. I Robert i Sirotkin coś tam będą mieli podpisane, ale bez finalnej decyzji.
     Chyba, że faktycznie rozgrywają Ruskich…

    • terry84

     Skąd te wieści,ze mógłby być rozwojowym w prawie każdym innym teamie?

     • Charlie Runkle

      Z mojej głowy niestety jedynie. Napisałem że “podejrzewam”. Przeoczyłeś?

     • Biorąc pod uwagę renomę Roberta, nie wierzę że miałby z tym problem.

     • Charlie Runkle

      Mam podobne zdanie.

     • donpedro

      Tylko jest jeden problem Ferrari ,Merc ,Byki i Mclaren(trzeci Noris) nie oddaja piatkowych treningów , w Toro Rosso jest trzecim jest Gelael który ma grube miliony od tatusia ,do Renault ma przyjść Markelow więc wcale wiele opcji nie ma.

     • Charlie Runkle

      W tej chwili już raczej jest o to trudniej, bo trochę już czasu upłynęło, a Robert podjął decyzję że w tym roku zawalczy o najwyższy cel- fotel etatowego. Gdyby wcześniej odpuścił i zadowolił się posadką trzeciego/rozwojowego- myślę że nie było by problemu.

     • terry84

      Co Ty,wszyscy czekają na Roberta aż to on zadecyduje gdzie chce iść.

     • Jeśli chodzi o testowego…….to oczywiście że tak.

     • Myślę że jakby Robert zaoferował swoje usługi w tym zakresie, to i miejsce by się znalazło i o piątkach można by było się dogadać.
      Jestem pewny że każdy zespół chciałby mieć Roberta jako testowego czy rozwojowego kierowcę.

 • Adi Zen
 • Nie tylko nas to denerwuje…
  https://www.graining.es/sirotkin-y-kubica/

 • Le Mans Wmr

  :)

 • Bobby

  Ja bym dał inny nagłówek. Ten z wypowiedzi Andersona :)

  “He’s losing out because of bank balance”

 • narturo

  Hej Klub! Miłej niedzieli wszystkim życzę!

 • Le Mans Wmr

  Nie ma co doszukiwać drugiego dna.

 • Witam wszystkich …

 • PiotreK

  Robert Kubica może być teraz tylko szybszy, Williams ma go w mega promocji i będzie głupi jak z tego nie skorzysta. Cześć!:)

 • Musi być dobrze…
  wiem, że to nic nie znaczy ale jeśli management RK polubił te graficzkę to musi być dobrze…

  • PiotreK

   Wciąż mam nadzieję na skład Stroll Kubica, Sirotkin ławka ale treningi i może jakieś gp w 2018.Bez doświadczenia w F1 po prostu nie może być pierwszym kierowcą.2019 Stroll out i zostaje Robert i Sirotkin.

 • czytelnik

  RK w WMR w 2018 :) Powtarzam do znudzenia i oficjalki. W inne rozwiązania, tudzież “trzeciego” nie wierzę. RK, nawet z wieloletnią przerwą od F1 to nie nowicjusz, czy żółtodziób do upchnięcia “z łaski na uciechę” do garażu. Mimo urazów jakie doznał, to wciąż jeden z najszybszych kierowców w stawce i wkrótce będzie to udowadniał :)

  • Le Mans Wmr

   Właśnie,jaki rezerwowy/testowy,jak C.Jorda,czy P.diR.?

  • Dex

   Wczoraj oglądałem Rush i powiem szczerze że Robert jest prawdziwym kierowcom z krwi i kości .Film o jego walce powinien zaczynać się od momentu kiedy jako młody chłopak odbywa spotkania z władnymi tego sportu .Tak na prawdę on cały czas tą walkę toczy .Scena powinna być kręcona w zadymionym od cygara gabinecie bogato udekorowanym pucharami i pamiątkami w jakims starym pałacyku .Robert jako jeszcze nie znający realiów ale z tą iskra w oczach opowiada że interesuje go tylko prędkość i ciężka praca nad bolidem i pomoc mechanikom jak miał to w zwyczaju .

   Gdyby tak zasiadł teraz za sterami i dawał wyraźną różnicę gdzie kolwiek w teamie to sorry ale dla nas ten gość nic nadzwyczajnego by nie zrobił ale dla reszty świata powinien być bogiem .Może wtedy by zrozumieli dlaczego ma tak mocny i chwilami natrętny support z naszej strony.

 • Adi Zen

  Nie ma co się przejmować moim zdaniem to wszystko ma tak być taki sam schemat jak z Chinchero żeby kase z Sirotkina wycisnąć :D pzdr

 • donpedro

  Z którego dnia ta fotka ?

 • Jacek Kubicar

  Hej!
  Forza KUB & Klub!

 • Le Mans Wmr

  Dajesz czadu.

  • Marrally

   tak jak my wszyscy :)

   • Le Mans Wmr

    Tak,tak,jak Wy wszyscy.
    #SupportKubica

 • Le Mans Wmr
  • schia

   A to po co? Chcesz to wspieraj 1szego żebraka. Co ma z tym przekrętem wspólnego ten portal?

   • lukasR

    Aleś pojechał. Ehhh heh

   • Le Mans Wmr

    Na pewno tak nie myślisz,nawet gdyby,zdajesz sobie sprawę gdzie była by polska służba zdrowia bez orkiestry?

 • NO2

  I tego się trzymajmy.

 • NO2

  Bry… ;)
  #WspierajKubicę!

 • Kon

  Dzień dobry klub.
  Niedziela będzie spokojna.
  KeepCalm&SupportKubica

 • COPSE

  Witam, i spokojnej niedzieli klubowicze ;)

 • Marrally

  Dzień dobry wszystkim :) miłej niedzieli i coraz bliżej :)

 • Charlie Runkle

  Oczywiście że nie ma o tym pojęcia. To był jedynie sarkazm z mojej strony.

 • NieJestemStad

  Forza Kubica!!

 • lukasR

  No właśnie – W Australii . Nasz mistrzu tam pokaże na co go stać jako podstawowy kierowca . Koniec kropka. Nie twórzcie wiec żadnych teorii spiskowych . Forza Kubica i do zobaczenia na Albert Park w Melbourne.

  • wezyr

   Jeżeli dostanie taką szansę. Tak powiedział, chyba że się mylę?

   • Się nie mylisz… popełniłem harakiri na tekście :P..
    EDIT
    Ale jakoś to AB nie przeszkadza w polubieniu ;-)

   • lukasR

    Masz racje. Ale ja z tych co dopowiedzieli sobie kolejną część tej historii i w co wierze, mimo różnych medialnych doniesień.

 • Apolonia Bąk

  Świetna Dobranocka, można iść spać spokojnie :)

 • WaWel Smoczek

  sorry za spam. #Forza Kubica

 • Apolonia Bąk

  Tu jakby czegoś się doszukiwać, to widać wyraźnie, że ten kolarz w środku ma zawiązane usta:)

  • Maciej

   Ale niestety na trzecim planie! :D

   • Apolonia Bąk

    No niby tak… jednak prawie cały w centrum:)

    • Maciej

     + jako jedyny ma dostęp do kierownicy :)

     • Apolonia Bąk

      Otóż to:) Kierownica najważniejsza:)

     • Apolonia Bąk

      A, zapomniałam dodać, że oprócz kierownicy ma także siodełko:)

  • Marrally

   Wariaty :)

 • Kristo91

  Czemu za każdym razem są moje komentarze usuwane nie rozumiem tego , zrobię tak jak Robert usunę się w cień przestanę komentować jak tak sobie życzycie…

 • Birton

  Dawno tu nie zaglądałem ale z tego co widze wszystko po staremu czyli tworzenie historyek i teorii spiskowych to coś w czym to miejsce osiągnęło najwyższy poziom. Do zo za jakiś czas może znowu będę miał taki ubaw jak dziś jak tu zaglądnę. Rozbawiacie lepiej niż niejeden kabaret swoimi teoriami.
  Seeee juuuu ;)

  • Le Mans Wmr

   Hehe,czas szybciej leci.Support’uj i seeya.

 • Le Mans Wmr

  A ja myślałem,że najlepsze od Brody.;)

 • kingpiotrek

  to też przez Ciebie?! jeju, dobrze że mamy Ciebie po Naszej stronie!!

 • Corrado

  Pewnie nie tylko ja próbuje doszukać się ukrytych przekazów, ale Francesco dodał to na insta https://uploads.disquscdn.com/images/14b900e7b0b18d787187e3c8fc770c2e19c458fb2b4b86e7caa9c8a12b560496.png

  • Le Mans Wmr

   Że WRC?

   • Wojtas Galka

    Barwy WMR

   • jakitaki

    Daytona :P
    Albo że w Australii planują 4 linię na początek żeby za dużego szoku nie było ^^

   • Corrado

    Może rezerwowy, kilka rajdów… coś trzeba robić w nadchodzącym sezonie

    • Le Mans Wmr

     Wiary,więcej wiary;)

    • jakitaki

     No coś Ty, podstawowy kierowca nie ma czasu na dodatkowe zajęcia :)

    • Maciek

     Nie sądzę, by sam Robert pozwolił sobie na rajdy myśląc o F1.

  • Karaluch

   Robert sam mówił, że rajdy to rozdział zamknięty na chwile obecną. Nie sądzę by był to jakiś ukryty przekaz.

  • Roman Czarujący

   Resorak w barwach Francji. Jednak Reno he he :)

   • Mateusz Botorek

    Albo zastąpi Grosjeana? ;)

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   K. R w W .

  • Bobby

   Ale, że co Disney/Pixar sponsorem Roberta? Już wykupili prawa do filmu o RK, wow szybko poszło. Na rozgrzewkę rola w Cars 4.

  • Misiek

   Polska flaga Kubica :) + niebieski. Ewentualnie żabojady:)
   Forza Kubica!

  • hrh17379@kopqi.com

   Barwy Rosji. Przelew stoi w korku.

  • Petronas

   wydaje mi się….. żet jakaś ‘staroć’ :)
   sprzed kilku m-cy! 3:) [ pamięć wzrokowa ]

  • Maciek

   Hm

 • kanadyjczyk

  Czesc Klub. Nareszcie po pracy. Ktos tam cos wpominal o 7:30. Gdzie mam tego szukac?

  • kingpiotrek

   W Kanadzie, drugiego co do wielkości państwa Świata:-)
   wybacz nie mogłem się powstrzymać ( to przez ZimnąMi) tak humor na Dobranoc:-)

  • Marrally

   For those with BBC World News in Canada, they have an interview with Nico Rosberg at 7:30pm EST tonight Sat. Jan 13. Unclear of time/availability in other countries

 • teq

  miałem nie pisać ale musze – Robert powiedział dokładnie jak będzie!

  https://www.youtube.com/watch?v=YxlGoWOjkRI

  • Karaluch

   Haha. Uwielbiam tego gościa! :))

 • Marrally

  Przepraszam że się dziś nie udzielam tak czesto ale pisanie i prywata :)
  śledze cały czas :) Nocna zmiana powoli :) będzie F1 testy to formalność :)

  • SP

   Też w to wierzę , howgh :)

 • Charlie Runkle

  Oczywiście. Będą mieli to na co sobie zasłużą: albo RK, albo Sirotkina. I to jest jedyny oraz niepodważalny fakt.

 • Kristo91
  • Rafal0531

   no jak Sirotkin nie widzi i nie czuje różnicy między mieszankami opon to w ogóle szkoda gadać :)

   • Charlie Runkle

    Nieprawda. Paddy mówił że Sirotkin daje “excellent feedback”. Serio. To nie żart. :)))

    • Dex

     I po takim jego stwierdzeniu mamy w to wierzyć ? Jakoś w Renowce nie dawał takich excellent feedback.

   • Le Mans Wmr

    Dokładnie,to podstawy rock’n’rolla.

 • reverof
  • Le Mans Wmr

   Uuaa,to mnie zasmuciłeś,nic im się nie stało.

   • reverof

    Na szczęście chyba nie.

  • Uuuu☹

   • narturo

    To samo miałem napisać…

  • ZimnaMi

   Auć. Nic mu się nie stało, mam nadzieję.

  • SP

   To kto został z Peugeota? Chyba tylko Sainz ( senior of kors )

   • Le Mans Wmr

    Pechowy Carlos,może w tym roku mu się uda.

 • Kon

  Po dzisiejszym dniu wiemy tyle co wczoraj, wspieramy Roberta z całych sił, a wszelkie wybory zostawiamy w gestii Roberta i jego teamu.
  Nie wszystko zależy od niego, ale na to wpływu nie mamy, lub brak nam $$
  KeepCalm&SupportForzaKubica

  • Kolober

   Będziemy wspierać go w nadchodzącym sezonie.

   • Kon

    Kolber, Ty powiedz gdzie ?

    • Kolober

     Wszystko już powiedziałem.

     • Kristo91

      Możesz powtórzyć :P

     • Kolober

      Pewnym osobom się to nie podoba.

     • Kristo91

      Kto to bierze na poważnie w internecie można pisać wszystko prawdę czy nie;)

     • Charlie Runkle

      Wiem, ale nie powiem. Aha. Mnie- wystarczy.

     • Kolober

      Powiedziałem wszystko czego się dowiedziałem.

     • Charlie Runkle

      Ale ja nie słyszałem :( No cóż. Pozostanie mi życie w nieświadomości.

     • Kolober

      Trudno. Pogadamy po oficjalce.

     • Charlie Runkle

      Po oficjalce to i ja mogę powiedzieć że wiedziałem, ale nie powiedziałem. Z jakich kręgów pochodzi ta “informacja”? Można wiedzieć?

     • Kolober

      Wszystko napisałem, przeszukaj mój profil tam masz odpowiedz na swoje pytanie.

     • Charlie Runkle
     • reverof

      Napisałeś, że podpisany jako podstawowy.

     • Przemysław Jan

      Kolober jesteś zwykłym farmazonem i swoją obecnością zasmiecasz tutejsze forum.

     • Kon

      My Cię rozliczymy na koniec…flaszka lub kaganiec!!!

     • Kolober

      Jeśli mogę wybrać to poproszę Martini.

   • w.

    Kolober, wlałeś mi w serce nadzieje, nie zawiedź mnie proszę!

 • terry84

  Mały off, ogladam FE w Marakeszu.
  1.Nie da sie tego oglądać…
  2. Dla kogo ten wyścig? Jakieś 2 trybuny nawet nie pełne.Byłem miesiąc temu w Marakeszu…bieda…ludzie się jeszcze na osiolkach przemieszczają a oni im FE zapodają. Ktoś to wogóle sledzi?Tak cały sezon?,są jacyś fani,ktoś kupuje koszulki itd?Dramat,po co to komu i kto za to płaci?

  • hrh17379@kopqi.com

   Firmy, które chcą pokazać jak bardzo są proekologiczne.

  • Roman Czarujący

   Potwierdzam słabe na maksa te wyścigi.

  • Andrzej Onichimiuk

   A to sie tak bardzo różni od winnych wyścigów ulicznych w innych klasach? Wyśigi uliczne mają swoją specyfikę, nie każdemu to pasuje…

   • terry84

    Ale ja mam gdzieś czy na torze normalnym czy w mieście.Nie o to mi w ogóle chodzi. Zastanawiam się jaki jest sens organizowania tego wyścigu w kraju(mieście) w którym jest straszna bieda,ludzie jeżdżą na oslach,trybuny swieca pustakami itd.Do tego nie znam nikogo kto by się zadeklarował kibicem tego czegoś,więc nie wiem dla kogo ten cały teatr…

   • Greg_OR

    różni się Andrzej, różni – przede wszystkim dla tego, że używają słabych opon – i to widać w sposobie poruszania się bolidów, tam są opony jedne na mokro i na sucho i jednym z konstrukcyjnych priorytetów jest eko – niski opór toczenia. Czego w ogóle nie rozumiem, bo to jest jak wkładanie opon drogowych do wyścigów. bez sensu. na dobrych slick’ach wyglądałoby to dużo lepiej, moim zdaniem.

  • Aras

   Da się to oglądać w internatach na żywo fdzieś ?

   • terry84

    Nie wiem,oglądałem powtórkę na Eurosport 2 fr.

  • Edzik

   Słabe to miałem kilka podejść ,nie wciągnęło mnie. Kolejne po F1 to DTM jak dla mnie,sporo się tam dzieje zwłaszcza po zmianie opon jest ciekawie mają zakaz ich podgrzewania więc wiecie ……

 • Aras
  • Jaroo

   Ja wolę papier, skala 1:25. Przymierzam się do kupna i sklejenia bmw lub reni z okresu 2006-2009

 • Co by w przyszłym tygodniu nas spotkało, z czym musielibyśmy się zmierzyć – PAMIĘTAJCIE!
  Robert Kubica wrócił, udało się – on wygrał!
  To jest niesamowity gość.

  • Le Mans Wmr

   Gdzie krak?;)

   • pewnie pizzę piecze w Krakowie.

    • Le Mans Wmr

     ;)
     F1 nadal niemożliwa bez Roberta.

  • Mateusz Zet

   A jest jeszcze jedna teoria i nie wiem czy ktoś już o niej wspomniał ale jest promil szans że jutro obudzimy się, spojrzymy w kalendarz a tam 7 luty 2011 a to wszystko był zły sen.

   • reverof

    #SupportKubica forever ;(

  • Kon

   Pokrzepienie serc naszych!!!

  • Karaluch

   Jest niesamowity ale nie wrócił. Jak w finale ligi mistrzów przegrasz to też możesz nazwać się zwycięzcą ale w istocie nim nie jesteś. „Każde miejsce poza pierwszym jest słabe”.

   • Charlie Runkle

    Nie przesadzaj. Byli tacy co krzyczeli że szklanki nie utrzyma, a ON ujarzmił ponad 800-konnego potwora i zrobił to na mistrzowskim poziomie, w mistrzowskim stylu, a nie tylko się nim przejechał. Soków potwór jeszcze nie puścił, ale i na to przyjdzie czas.

    • hrh17379@kopqi.com

     Silnik Mercedesa ma +/- 1050HP

     • Charlie Runkle

      Ten w Abu Dhabi miał ponoć “ponad 800”. Tak wywnioskowałem ze słów Kubicy. ;)

     • Le Mans Wmr

      Na hamowni ponoć tyle ma ,ale ten Mercedesa,do handlu to bankowo idzie wersja downsize,więc Twoje wyliczenia mogą się zgadzać.

   • ArtNr4

    Wrócił. Wrócił za kierownicę bolidu F1 i zrobił to w typowym dla siebie wielkim stylu, bez zbędnych słów.
    Udowodnił (przede wszystkim sobie), że nadal ma to coś, co nazywamy niezwykłym talentem, wzbogaconym
    jeszcze o doświadczenia ostatnich lat… że potrafi jeździć na najwyższym poziomie.
    Czy zobaczymy go w Australii, to już inna para butów, niezależna od niego..

    Sam Robert powiedział: “Mam pewność, poczucie i wiarę, że ​​mogę to zrobić i to jest najważniejsze.”

   • kingpiotrek

    a Ty wróciłeś, i co? ciągle to samo, aż się czytać nie chce!
    Robert wrócił za kierownicę bolidu, byłem świadkiem na własne oczy!

   • LukeSiano

    Za stwierdzenie “nie wrócił” powinna być możliwość dawania niecenzuralnych komentarzy. Aż mi szkoda, że zmarnowałem czas na komentowanie takich pierdół…

    • Karaluch

     Sorry. Powinienem to sformułować tak: „Jeszcze w pełni nie wrócił”. A teraz wyluzuj i napij się melisy.

   • ZimnaMi

    Dokonał w tej chwili więcej niż 3/4 nas w życiu. I jeszcze nie skończył.
    Zatem usiądź wygodnie w fotelu, weź piwo w rękę i patrz jak to się robi.
    Bo to jeszcze nie koniec.

    • jakitaki

     To jeszcze nawet nie jest początek :)
     Ten dopiero w Australii.

    • narturo

     Tylko 3/4? Jak dla mnie to 99% nawet…

 • quickNick

  Zwróćcie uwagę, że wszystkie info o podpisaniu Sirotkina, a nie Kubicy wyszło od najbliższych osób RK. Co bardziej ciekawe, to Chinchero pisał newsa zaraz po winku z Kubicą w gronie swoich znajomych. I było tak dwukrotnie. Wszystko inne to jedynie powtórzenia informacji R. Chinchero.

  • Rafal0531

   ciężko uwierzyć by tak długo pogrywali i była to zmyła a tak naprawdę cały czas głównym kandydatem byłby Robert

   • quickNick

    W zasadzie nie jest to żadna teoria spiskowa, a czysty fakt.
    Po każdym spotkaniu Chinchero z RK na winku w stałej ekipie na drugi dzień rano Chinchero siadał i pisał artykuł.
    Nie wiem co to znaczy, ale tak mi to podpada:-)
    + ten zakaz wypowiedzi dla RK od Williamsa (podobno z takiego powodu, że wygadał się o Australii).

    • Rafal0531

     na szczęście już ostatnie 3 dni do ogłoszenia decyzji bo nerwowo wytrzymać ciężko ;)

    • hrh17379@kopqi.com

     I czemu ma to służyć?

    • Kon

     Ja się też tej teorii trzymam.

    • narturo

     Już bardziej wprost nie dałoby się chyba tego powiedzieć…. ;)

  • David

   Czyli tak jak myśleliśmy, jest to poker teamu RK

   • “najbliższych osób” – tu się nie zgodzę.
    Tylko Chinchero…. Nico nic, menager nic… Robert nic.
    Ja też tam sobie pogadam czasem i od pewnego momentu temat przyszłości nie istnieje, nic nikt nie wie…
    albo nie chce rozmawiać na ten temat – można o dzieciakach, pogodzie, rowerach, polityce, ale …poza tym strach ciągnąć temat.
    Coś tam się dzieje, ale wie o tym góra 2,3 osoby.

    • kiedyś załatwiłem te standy RK z Lotosa … jakiś tam kontakt mam, też jestem na bieżąco w miarę bo szkoda to stracić.
     Staram się nie nie być detektywem za wszelką cenę, ale chciałbym jakoś w tym klubie normalnie funkcjonować, nie wprowadzać w błąd – ale ostatni miesiąc to naprawdę czeski film.
     Tak jeszcze nigdy nie było.
     Jestem dobrej myśli – uda się coś tam.

     • David

      Musi się udać

     • Rafal0531

      to może Robert do Toro Rosso a Sirotkin z kasą do Williamsa dla mnie może być :D

     • reverof

      Opowiesz nam kiedyś?

     • kiedyś zrobimy wielkie ognisko – zaprosimy ciekawe osoby i poopowiadamy co tam od powstania klubu się działo, a czasami się działo :)
      Uśmiech teraz pojawił się u mnie ….. kurka sam do siebie jak się powspomina.
      Warto było.

     • reverof

      Trzymam za słowo!

     • Kon

      TOMek, ale jakiś taki smutek z Twoich słów, co tam się dzieje?

     • Na stacji Lotos kiedy odbierałem “Roberta” ( Brzeg) szef stacji mówił o dziewczynie, która kilka razy tam prosiła – gdyby się odezwała to RK czeka na nią u mnie,

     • Dawid

      Brzeg, ten opolski? Jesteś z tych stron? :)

     • Kon

      Jak ten opolski to zaraz mogę być :-)

    • quickNick

     +Sokół

  • Karaluch

   Z tego co pamietam to przy pierwszym razie Karpov był pierwszy.

  • terry84

   Powiedział mu jak jest, to napisał,co
   w tym dziwnego?

 • Apolonia Bąk

  Mamy Klubowicza z Kanady?
  Taka wiadomość:
  For those with BBC World News in Canada, they have an interview with Nico Rosberg at 7:30pm EST tonight Sat. Jan 13. Unclear of time/availability in other countries.

  • Le Mans Wmr

   Jest ,jest zaraz pewnie się zgłosi.;)

   • Apolonia Bąk

    Tam u nich to pewnie ok. 14-tej. Już na pewno wstali z łóżek:) Chyba:)

    • Le Mans Wmr

     :)

  • @kanadyjczyk @jarecki

 • David

  RK na 100% będzie na starcie w Australii, nie ma innej opcji #SupportKubica

  • Rafal0531

   Cześć wszystkim.Też w to wierzę bo ta propozycja Williamsa na testowego to według mnie jałmużna.Będzie pomagał w rozwoju bolidu Stroll i SIrotkin będą mieli dobre wyniki i co Robert dostanie kasę i co mu po tym.Trzymam kciuki za szczęście w końcu tego pecha już chyba wystarczy :)

   • Le Mans Wmr

    I ja.

 • zuza

  Gdyby ktoś nie miał co robić dziś wieczorem to na TVP1 będzie Rush

  • Roman Czarujący

   Przypadek nie sądzę, he he :) Dzięki za cynk bo już się zastawiałem do czego by tu dzisiaj wypić piwko… a może Martini :)

   • zuza

    Piwko to Rush, a Martini to TVN Bodyguard

    • Le Mans Wmr

     O i już jest plan na wieczór we dwoje.

  • Apolonia Bąk

   Oglądałam 2x w internecie, jednak zawsze lepiej w tv, dobrze, że to ten film o Laudzie i Huncie, też polecam!

  • Le Mans Wmr

   Kurcze,a ja dałem sobie spokój z publiczną.

 • Charlie Runkle

  Nie podpalajmy się na tego 3-go w Williamsie. Już pisałem że taka propozycja mogła równie dobrze być przed słynnym “Game Over”, a wyszło to do mediów dopiero teraz. Teraz Kubica może grać z zupelnie kimś innym i nie o trzeciego. Może być równie dobrze tak, że RK im podziękował, mówiąc czego oczekuje i zajął się planem A2. Williams nie ogłasza nic, bo nie wie czy im kasa wpłynie, Robert nie ucieknie zupełnie gdzieś indziej na zawsze etc. Paradoksalnie mogą nie ogłaszać składu z powodu Roberta, bo sami nie wiedzą co wykombinuje. A są w sytuacji nie do pozazdroszczenia na chwilę obecną. Mogą zostać bez kasy, z Sirotkinem i bez Roberta. Nie można tego scenariusza wykluczyć. A czego nie można wykluczyć- jest możliwe. :) A Maestro spokojnie, kamienna twarz, trening (dziś 140km) i niech oni sobie myślą co jest tutaj grane… Poker. Liga galaktyczna.

  • Kon

   Charlie trzyma pion!!!

   • Charlie Runkle

    Czasem mi się to udaje.

    • Kon

     Jednak praca w sobotę, wychodzi ludziom na dobre ;-)

   • Misiek

    Charlie mógłby zostać moderatorem, dużo się udziela itd… Klub potrzebuje Takich ludzi :-)

    • Kon

     Charlie powinien Szyszkę zastąpić i swój las ratować ;-)
     Weekend mi się udziela…

     • Misiek

      No spoko miłego wieczorku:-)

    • Karaluch

     Podbiłby rekord świata w ilości banów pośród wszystkich blogów korzystających z disqus. Ale tekst spłodził dobry.

     • Kon

      Fajnie musi być tak komuś jebn…. bana ;-)
      Żarcik…

     • Charlie Runkle

      To prawda.

     • Karaluch

      Sorry za debila.
      #SupportKubica

     • Charlie Runkle

      Nie gniewam się. Życie… ;)

    • Charlie Runkle

     Eeee tam. Kompletnie się do tego nie nadaję. KOMPLETNIE.

     • Kon

      Nie dam plusika bo nie wiem jak zostanie odebrane ;-)

  • Kon

   Ja dale twierdzę, że albo grają razem, albo sprawdzenie będzie w Barcelonie. Takie tam…

  • zibi

   Robert nie może nic oficjalnie kombinować z inną ekipą, bo ma kontrakt z Williamsem, a zwolni go z tej umowy oficjalne ogłoszenie SS i wypłata odszkodowania za zerwanie kontraktu przez Williamsa.

   • Cezary

    A może game over to był koniec tego kontraktu

    • zibi

     Wątpię, w ten sposób Williams ma go w ręku gdyby coś z SS się wysypało.

  • Le Mans Wmr

   Charlie,dzisiaj po ponad 20 latach wszedłem na lodowisko,myślałem że będzie gleba za glebą,a tu niespodzianka,jakbym nigdy nie miał przerwy,było aż miło.Coś mi się wydaje,że Rob miał to samo,wsiadł za kierę i źdźiwko go chapło.Na pewno wszyscy zainteresowani to zauważyli i raczej wątpię,żeby nie było go na gridzie w Australii.Niestety przez układy nie wyszło z Renault(merci!!!),ale czuje,że Williams go już nie odpuści,wydoją SS i ogłoszą.Czekamy.

   • Charlie Runkle

    Haha. Miałem to samo. Trochę niepewności na początku, ale potem jakbym nigdy nie miał przerwy.

    • Le Mans Wmr

     To talent pierwszej wody,They now.

  • hrh17379@kopqi.com

   Sauber nie, bo Leclerc nie do ruszenia, a Ericsson spore plecy w zarządzie. STR ciężko, wyłącznie w przypadku gdy RBR chciałoby monitorować sytuację RK przy ew. przejściu RIC do Mercedesa. Haas? Bardzo możliwe, nie ma tam sponsorów i Gene Haas rządzi zespołem jak chce. MAG i GRO nie wnoszą wielkich sponsorów, za miejsce też nie płacą.

 • Dora

  Zostawię tylko swój support. Całym sercem z Robertem! Pozdrawiam cieplutko :)
  Forza Robert Kubica!!

  #SupportKubica
  https://uploads.disquscdn.com/images/7d0824c66b0a0ef8b5a2f5af4997d6e0a944e1daec5129deab88d6ae1a62acee.jpg

 • reverof

  @Marrally:disqus Hmm jak dla mnie wszystko zaczyna układać się w logiczną całość z tym Force India…
  Jeśli Sirotkin zostanie kierowcą podstawowym, a Robert trzecim, to myślę że od razu gdy Stroll senior kupi FI, RK wskoczy na miejsce Juniora. Być może wszystko to gra po to, żeby zabezpieczyć się finansowo na wypadek właśnie takiego rozwoju sytuacji (Rosjanie płacą tylko i wyłącznie takie sumy za kierowcę podstawowego). Jak wiadomo największym rywalem Williamsa jest właśnie Force India, co parę dni temu potwierdził Paddy – http://swiatwyscigow.pl/f1/f1-wypowiedzi/item/15487-lowe-williams-blizej-force-india-niz-moze-sie-wydawac i nie będą chcieli ryzykować, że Stroll wyniesie informacje z zespołu.

  • Miszcz

   No tylko, że jeśli FI zostanie wykupiona to wolny będzie Perez/Ocon. I to już pod względem sportowym są mocni rywale patrząc na to jak jeżdżą.

   • reverof

    Pytanie, czy któryś z nich będzie się liczył w wyścigu o Williamsa

    • Miszcz

     Jeśliby Perez miał wylecieć z FI to jak najbardziej. On ma też duże wsparcie z Meksyku, a biorąc pod uwagę aspekt sportowy to RK nie miałby wiele do powiedzenia. Co do Ocona to też pokazał, że jeździć potrafi a do tego to junior Mercedesa. We Francji też by pewnie znaleźli jakiegoś sponsora dla niego.

     • reverof

      Chodzi mi o to, czy Williams to byłaby dla nich alternatywa, czy też inne zespoły.

     • Miszcz

      Zależy na który rok.

   • Le Mans Wmr

    Dokładnie,może kupi FI ,ale co z nimi?

  • Marrally

   Coś w tym jest :)

 • nic optymistycznego jakoś nie widziałem..
  Optymistycznie jestem nastawiony – Robert to kocur, nie da sobie napluć w miskę.

 • Karaluch

  Lepiej nie porównuj swojego spokoju do Massy bo jeśli zachować analogie to będzie koniec KUB w F1 :)

 • Apolonia Bąk

  Witaj Klub:)
  To znaczy mamy na dziś taką sytuację, że RK rozmawia z Williamsem w sprawie zatrudnienia jako kierowca rezerwowy.
  Ciekawe dlaczego akurat z Williamsem? Jeśli jest bez umowy czyli wolny jak ptak, powinien rozmawiać o tej posadzie z innymi np. z Haasem. Grosjean rozbije kilka razy bolid jak to ma w zwyczaju i Robuś wskoczy za niego – przynajmniej pojeździ GP a nie będzie grzał się na ławie rezerwowej Williamsa…
  W tej sytuacji wszystko jedno jaki to zespół, skoro Williams i tak będzie ze STR i SIR niedaleko Haasa w stawce:)

  • Karaluch

   W Haas to im obojgu pomyliły się dyscypliny. Grosjean i Magnussen są prawie po jednych pieniądzach. Chociaż jak bym miał stawiać na jednego z nich to chyba lepszy jest Francuz.

   • Apolonia Bąk

    Magnussen za szybki nie jest, jednak Groszek jest dość kosztowny: naprawa bolidów to jest koszt; przez to Kwiat wyleciał ze STR:)

    • Karaluch

     Zachowanie Kwiatka trudno wytłumaczyć. Pamietam, że w Redbullu radził sobie naprawdę dobrze. Jednak to co zrobił Vettelowi w Rosji jest conajmniej dziwne. Co do Haasa… Groszek nie nadaje się do F1 bo nie dość, że (jak wspomniałaś) jest drogi to do tego straszna maruda z niego. Gość nie ma jaj. Z koleji Magnussen to paydriver bez talentu. Ostatnio coraz więcej takich „kierofcóf” dostaje się do Formuły 1.

     • Apolonia Bąk

      Tak więc pan Haas byłby przeszczęśliwy, gdyby RK zwrócił się do niego a Robuś uczepił się tego Williamsa…

     • Karaluch

      Myśle, że nie było szans wcisnąć się ani do Hassa ani do TR. Po pierwsze Robert musiał być prawie pewny kontraktu z Williamsem (który jest bardziej konkurencyjny od wyżej wymienionych). Po drugie składy reszty ekip były już zaklepane po GP na Interlagos.

     • Apolonia Bąk

      Przecież piszemy o miejscu 3-go kierowcy. Skoro RK rozmawia o tym z Williamsem, skoro ponoć Sirotkin podstawowym; w innych zespołach miejsca 3-go są jeszcze nieobsadzone.

     • Karaluch

      A sorry. Myślałem że mowa tutaj o podstawowym. Tak racja. Na 3 zapewne posypało się masę propozycji.

     • Apolonia Bąk

      Oczywiście!

     • Andrzej Onichimiuk

      Nie pojmuję, jak można mówić o człwowieku, który zawodowo jeździ w klasie najszybszych samochodów świata, że nie ma jaj….

    • Le Mans Wmr

     Napisał książkę kucharską,to kasę pewnie ma.

   • wezyr

    Widzę cię.

  • Kozioł

   a skąd wiesz, że nie rozmawia też z innymi zespołami? Pewnie wybierze ten zespół, który mu zapewni najlepsze warunki.

   • Apolonia Bąk

    Z mediów się dowiedziałam, że z Williamsem. O innych media nie piszą…a one ponoć dostają przecieki:)

    • fargione

     z mediów można wyczytać program TV na tydzień. To jedyne bezsprzeczne fakty. Reszta to mniejsze lub większe clickbaitowe widzimisie.

     • Apolonia Bąk

      O czym by te media pisały teraz, jak jest martwy sezon w F1? Powinny Robertowi płacić procenty od zysku i to duże procenty.

     • keyholder

      Często się nie sprawdza np na Eurosportach.

    • Filip

     A przeczytałaś że Kvyat rozmawia z Ferrari zanim to wypłynęło? Na pewno mogą mieć kontakt z innymi zespołami

     • Apolonia Bąk

      Nigdzie nie przeczytałam. Dlatego biorę pod uwagę tylko to, co oficjalnie ogłosi RK i Willams.
      Reszta to chocki klocki.

  • Charlie Runkle

   Nie wiemy jaki jest tam dokładnie układ pomiędzy KUB-SIR-WMR. Wszystko to jedynie domysły. Wie to jedynie Robert i zapewne wie co robi. Myślę że spokojnie wpadli na ten pomysł, jak i też inne i analizowali Haasa z ogromną dokładnością. Ma mu też na szczęście kto pomóc. :)

 • fargione

  Małymi kroczkami odkrywa się prawda ;-) Jeszcze chwilka i dowiemy się że Robert wyraził zgodę na Sirotkina jako 3 kierowcę. Spokój jednak popłaca ;-)

  • Karaluch

   Hehe dobre :) masz plusika ;)

  • Kon

   Ja mam dalej nadzieję na dwie wersje:
   1. Robert razem z Williamsem rozgrywa Sirotkina.
   2. Williams przygarnie obu, a po testach w Barcelonie okaże się, kto jako główny.

   • Karaluch

    Bardzo możliwe, że czekają z ogłoszeniem do testów. Może temat przelewu z Rosji to pożywka dla mediów a tak naprawdę plan jest taki aby zobaczyć kto będzie szybszy i bardziej perspektywistyczny na testach. Jeśli tak by było to jestem spokojny o Roberta.

   • Btx18

    3. RK , SS i WMR rozgrywają ruskich żeby jak najwięcej kasy wyciągnąć

    • Apolonia Bąk

     Raczej wszyscy oni rozgrywają firmę ubezpieczeniową.

    • Le Mans Wmr

     Popieram.

  • fargione

   Komu jak nie SMP zależałoby by Robert wziął pod swoje skrzydła Sirotkina, ucznia któremu nauczyciel ładnie ustawiał auto LMP2. W grę wszedł Williams i od razu Sirotkin zapragnął zmienić team. W inny scenariusz nie wierzę.
   https://uploads.disquscdn.com/images/b1a2ff0a4512040514f0d8bade9f1026f701439fa65ee82ed3e226124dcd0ab8.jpg

 • Karaluch
  • Kon

   Dajcie już spokój

   • Karaluch

    Wiem, że to mało poważne. Jednak gość dobrze wie jak było a gra głupiego. Ale Ok. Racja. Odpuszczam.

  • ZimnaMi

   To jest klub Roberta Kubicy.
   Proponuję załatwiać takie bzdury prywatnie.

   Sugeruję walkę w kisielu patrząc na skalę problemu.

   • Karaluch

    Bardziej odpowiedni byłby wyścig gokartami :)

  • Le Mans Wmr

   Jakby co na ten kisiel jestem gotowy;),bo żeś mnie tak upokorzył,że chyba traumy dostanę.Pozdrawiam i powodzenia.

   • Karaluch

    Pozdrawiam kolego ;)
    #SupportKubica

 • Wawrzyniec Wichrowski

  Załóżmy, że zostaje testowym. Ok. Ustawia tym szczypiorom fury. Bardzo dobrze. Dzięki temu zyska w padoku rozgłos jako spec od bolidów itd. Zaczną się o Niego bić inne zespoły.

  • narturo

   Musi zyskać rozgłos bo nikt o nim nie słyszał… ;)

  • Btx18

   Już to wiedzą w zespołach

  • Charlie Runkle

   Tak. I dalej toczy się to podobnie do scenariusza Skazany na Shawshank.

 • Spodlał ten świat…
  Jedyne co mi do głowy przychodzi to Muniek :)
  https://www.youtube.com/watch?v=MLUchfh_hsc

  • narturo

   Bardzo spodlał i nie zanosi się na poprawę….

 • Wawrzyniec Wichrowski

  Piszę tysięczny komentarz.

  #SupportKubica

 • Charlie Runkle
  • Przemysław Jan

   Mocna ta dzisiejsza kropka :D

   • Charlie Runkle

    Nie mam konta premium, ale ponoć 140km pękło. Szacunek.

  • Poldek Napora

   Pięknie Robert robi formę :)

 • Poldek Napora

  Czekamy na oficjalne informacje ;) Ciekawe, czy w przyszłym tygodniu będziemy coś więcej wiedzieli. Kto by się spodziewał, że w połowie stycznia nie będziemy znać jeszcze odpowiedzi co dalej ;) #SupportKubica

 • Maciek

  Czy kogokolwiek zdziwi, jeśli Williams ograł ruskich, weźmie ich kasę, posadzi SIR w bolidzie na kilka wyścigów, a potem pod byle pozorem zmienią na KUB?

  Forza Williams?

  • hrh17379@kopqi.com

   Nie podoba mi się to.

  • Aras

   Skoro można majstrować przy bolidzie, żeby pokazać sponsorom potencjał kierowcy , to można i w drugą stronę. Ale to zbyt śmiałe przypuszczenia.

  • Charlie Runkle

   Taaa i odda im te 15 baniek. :)

 • Karaluch

  Mam fana :))

 • Karaluch

  Nie wiem co chcesz tym udowodnić i osiągnąć.

 • Charlie Runkle

  Ja jestem spokojny i czekam na oficjalne stanowisko Roberta. Liczę się też z tym, że propozycja testowego mogła równie dobrze wyskoczyć o wiele wcześniej, a skutkiem jej było słynne “Game over”, a dopiero teraz coś tam wypłynęło do mediów, a wszyscy się podniecają jakby to były newsy z wczoraj. Jakąkolwiek decyzję podejmie nasz MISTRZ- przyjmę ją z pokorą i szacunkiem. Zawsze mam z tyłu głowy słowa że my-kibice, dowiadujemy się o wszystkim z półrocznym opóźnieniem. ;)

  • Przemysław Jan

   Też tak myślę. Williams bez Roberta jest w trudnej sytuacji.. Stroll, Sirotkin a trzeci kto ? Kolejny chłopiec do bicia? Wg. mnie Robert będzie w WMR jako drugi kierowca albo nie będzie go w F1 2018 wcale.

 • hrh17379@kopqi.com

  A więc najpierw był RK w Williamsie, potem tylko pech by mu przeszkodził, nagle, że źle wypadł i Sirotkin ma szansę. Potem Sirotkin na 100%, a RK pożegnał się z Williamsem i Kvyat na rezerwę. Obecnie jednak RK w Williamsie jako trzeci. Co za tydzień? Robert Kubica i Lance Stroll w 2018? : )

  • PeterG

   Jak już tak spekulujesz to można jeszcze uwzględnić opcje KUB i SIR bez STR (tudzież on jako trzeci) ;)

   PS. Nie bierzcie na poważnie, tak sobie płyniemy ;)

 • Wojtek Strzelec

  Gdybyśmy mieli przyjąć info od autosportu o dalszych negocjacjach za pewne to należałoby zapytać, od kiedy są one prowadzone? Od ostatniego czwartku??? Bo nie da się nie zauważyć, że retoryka zmieniła się dopiero po wypowiedziach Mario Isoli.

  • David

   Obstawiam, że autosport ma informacje sprzed tygodnia albo dwóch

  • Le Mans Wmr

   Bo Isola zrobił szach,reszta była podpuchą ze strony wschodniej.Teraz czekamy na ruch króla.

   • Charlie Runkle

    Król jeszcze ma parę kart w rękawie. Jestem tego pewien.

   • Wojtek Strzelec

    Dlatego właśnie artykuł autosportu traktuję jako ten ruch. Na tę chwilę medialnie całkiem sensowna wersja… Czekam teraz na kolejnego szacha!

    • Le Mans Wmr

     Coś w tym jest.

 • David

  Cześć, miał ktoś może taką sytuację, że koszulka Williamsa mu nie doszła? Zamawiałem ją w połowie listopada, pod koniec grudnia napisałem do nich, że nadal czekam i nic nie przyszło, odpisali, że mogą mi oddać pieniądze lub wysłać jeszcze raz. Poprosiłem ich aby wysłali ją jeszcze raz. Nadal czekam i zastanawiam się czy nie będzie powtórki z sytuacji i znowu mi nic nie dojdzie. Na jakiej zasadzie przychodzą od nich produkty? Dostanę telefon od kuriera czy coś? Czy może na pocztę mam chodzić systematycznie i sprawdzać czy coś zaległego u nich nie leży?

  • borewicz9

   Przesyłkę standardową dostarcza poczta Polska, moją paczkę obsługiwał Post NL.

  • Pawel

   Cześć, moja zamawiana w listopadzie też.nie doszła. Na moje pytanie napisali iż zaginęła i że zwrócą pieniądze…Jak napisałem że chce koszulkę to odpisali że wyślą pieniądze bo już nie mają….:(

   • Dex

    O i tak właśnie działa Williams

  • pawelondo

   Poproś o zwrot kasy ja Ci odsprzedam moją z upustem ;)

   • David

    Już za późno, bo pod koniec grudnia poprosiłem ich żeby wysłali mi ją ponownie. Trzymaj swoją, będziesz miał w czym kibicować RK ;)

 • Marrally

  https://www.autosport.com/f1/news/133874/kubica-in-talks-with-williams-over-f1-role

  Nie uwierzycie ale Database zapodał autosport artykuł który to już ? co sugeruje że jednak jakaś umowa jest drążona z obozuy Williamsa?
  ech człowieki jak chorągiewki :)

  Spójrzcie szerzej na kontekst a będziecie wiedzieli że gramy nadal o pierwsze miejsce :) hehe

  • kon kk

   Ja mam jakieś dziwne przeczucie, że testy w Barcelonie mogą mieć finalne znaczenie.
   WMR ogłosi coś wcześniej, po to, żeby obaj mogli pojechać, ale te umowy są chyba tak zagmatwane i skonstruowane, żeby dać możliwość wyboru po testach.

 • Dex

  Pogrywają z Robertem ile wlezie .
  Myślę że bezlitośnie powinien wyrywać co swoje jednak bedzie mógł to zrobić tylko wtedy gdy będzie blisko tego całego cyrku .Ważne aby miał te piątki .Prawdopodobnie wystarczy mu jeden lub dwa takie treningi żeby przejrzeli inni w innych teamach .Nie miał bym litości dla Williamsa nawet przez moment za tą jazdę co mu urządzają .Pierwszy lepszy team nawet najsłabszy ale jako podstawowy i zabierał bym zabawki tylko po to żeby pokazać ich miejsce w szeregu .W tym sezonie będzie halo więc zakładam że więcej agresywnej jazdy się pojawi a Robert to ma i na pewno to wykorzysta.Niech bierze 3 i goni angielskich cwaniaczków

  • Alex O’Mahony

   Narazie to nam urzadzaja a nie Robertowi:) bo moze z Robertem juz wszystko zalatwione tylko czekaja na ten wlasciwy moment. Wedlug mnie, jesli RK ma kontrakt, to chca zrobic takie Boom medialne o jakim swiat nie slyszal. Stad ta cisza i czekanie na ten wlasciwy dzien:) fajnie by bylo jakby tak wlasnie bylo:) stay calm!:)

  • SP

   Emocje w takim przypadku to zły doradca, tam ( w paddoku ) się gra w szachy a nie pierze po gębach jak pod knajpą.

   • Dex

    A kto by się tam z nimi bił .Chodzi mi o to że Robert powinien rozmawiać za plecami Williamsa z wszystkimi którzy wyrażali by 100% zainteresowanie jego osobą.Nie ważne czy słabszy czy mocniejszy team .Patrząc co reprezentuje sauber teraz to myślę że tak do końca nie była to zasługa BMW wtedy tylko ludzi i Roberta w bolidzie więc uważam że Robert daje przewage i nie ważne gdzie usiądzie za sterem.Podobnie jest z Hamiltonem.Zero litości dla tych co tego nie widzą .Sauber nie widział a Reno przez nieszczęsny wypadek straciła szanse na mistrzostwo.To nie ich wina oczywiście ale jak nie chcą dać sobie drugiej szansy to niech się gonią.

    • SP

     Miałem na myśli to, że sprawy w paddoku załatwia się na chłodno i z wyrachowaniem, to była taka przenośnia :)
     Forza Kubica :)

 • zibi

  Każda opcja, która finalnie może przybliżyć Roberta do pełnego powrotu jest do zaakceptowania i całe szczęście, że to do Roberta należy decyzja.

 • Wierny fan Roberta

  W F1 wszystko szybko się zmienia…może wypali chociaż 7 wyścigów ?

 • Tadek Niejadek

  Jak Kubica ma byc rezerwowym w F1 to slabo to widze on bedzie robil czarna robote a ktos inny na tym zyska, zreszta jakby to sie mialo tak skonczyc to watpie zeby honor Robertowi pozwolil pelnic taka role bo gorszy nie jest a smiem twierdzic ze ma wiekszy potencjal niz nie jeden w stawce tylko kasy brak.
  Jak juz to niech szuka miejsca w jakies innej seri wyscigowej. Tylko gdzie za dużego wyboru nie ma

  • Dani777

   Dlatego myślę, że jeżeli Robert nie będzie miał gwarancji większej ilości jazdy, lub kontraktu na przyszły rok, to raczej tej opcja nie przyjmie. Moja chłodna analiza

  • DB

   Co Wy macie z tym honorem RK

   • Tadek Niejadek

    W przegladzie sportowym w wywiadzie u Cezarego dal do zrozumienia jak to wszystko traktuje. Wiec po tym tak twierdze

   • Karaluch

    Tez uważam ze honor tu nie ma nic do rzeczy. Walka o powrót do F1 gdzie wrócić jest niezwykle ciężko może się przeciągnąć do 2019 a może i 2020. Projekt „powrót Kubicy” trwa. Robert nie ma opcji „unieść się honorem” a bardziej „podkulić ogon” i iść do przodu.

   • Ostry

    Honorowo to się załatwia sprawy o świcie, w towarzystwie sekundanta. Nie myliłbym honoru z ambicją…

    • wezyr

     O świcie to można być zdradzonym…;p

    • Le Mans Wmr

     W samo południe.;)

     • A to bardziej westernowo..

    • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

     No i uprzednio , koniecznie musi miare zdjac przedsiebiorca pogrzebowy .

  • Karaluch

   Taki specjalista i tylko jako rozwojowy? Wierzyć się nie chce.

  • borewicz9
   • Po co klona wrzucasz????

  • Dani777

   Widać niestety, albo i stety na teraz tylko takie są realia.

   • Karaluch

    Takie realia były bardzo prawdopodobne zaraz po tym jak Ruscy wyniuchali na czym najbardziej obecnie Williamsowi zależy. Najmłodszy tandem kierowców w F1? Oboje maja w sumie tyle lat ile sam Shumacher po powrocie. Oboje maja może z 10% wiedzy i talentu Kubicy. I oboje będą wąchać spaliny dublujacego bolidu z tagiem KUB w 2019. I na co Ci to było drogi Williamsie?

    • Dani777

     Komentarz zza ściany, który mówi wszystko.
     “That just comes to show the mess Williams is at. Many here say it isn’t important a driver that can develop the car, seems someone inside the team doesn’t think so and they know Sirotkin and Stroll can’t do that and need a experienced driver onboard.
     This shows even more Sirotkin is just about money and will Kubica accept this role.

     From this trio he is the only F1 driver in the true aspect of the word and gets to be in the sidelines because of money.

     Unless they garantee him a couple of races I sincerely doubt he will accept this.

     It’s like having Alonso and racing with Ericsson.”

     • Karaluch

      W punkt. Szczególnie porównanie w ostatnim zdaniu. A gwarancja kilku wyścigów to nowość jest :)

     • Ostry

      Tak słuszne, że aż boli.

    • wezyr

     Gdybyś określił jeszcze, w jakich kolorach ten bolid będzie.

     • Karaluch

      Grzyb i prostak. Nawet Ci nie współczuje :)

    • marcus

     a to williams coś ogłosił i wypowiedział się w tej sprawie? bo chyba mnie coś ominęło

     • Le Mans Wmr

      Przecież był w Grove,to mu powiedzieli,zdjęć nie widzialeś?;)

     • Karaluch

      Ty… powiem tak. Jak napisałem o bilecie to mnie wyśmiewałeś. Jak zrobiłem listę to twój ton trochę się zmienił po czym praktycznie każdego mojego posta zacząłeś lajkować. To jak to jest z Tobą?

     • Le Mans Wmr

      Już to pisałem,daje like wszystkim,ale Ty mało nas czytasz to skąd możesz wiedzieć.

     • Karaluch

      Nie widzę żeby wszyscy mieli przynajmniej po 1 upvote.

     • Le Mans Wmr

      To co, sugerujesz ,że chciałbym od Ciebie bilet?Bardzo skromny jesteś.

     • Karaluch

      Nie. I tak byś go nie dostał. Chodzi o to co piszesz. Dajesz like każdemu a to nie prawda. Zmieniasz ton z dnia na dzień i zaczynasz lajkować moje posty. Miałeś w tym jakiś cel i robiłeś to z jakiegoś powodu.

     • Le Mans Wmr

      Wiesz nie chce mi się tego Tobie tłumaczyć,bo nie warto,ale ,tak daje wszystkim,nie wszystkim postom,tylko wszystkim.I Ci co je dostają nie dostają ich za to ,że się im w d..e włazi ,tylko to ma wielowymiarowe znaczenie,ktore mozna wyłapać w rozmowie.Ale jak napisałem nie warto.Wiesz ja zawsze szukam dobra,dlatego i Ty dostałeś nie raz,Tłumacz sobie jak chcesz,może w koncu zrozumiesz ,że tu nie Onet.

     • Karaluch

      Lajkowałeś każdy mój post. Twoje tłumaczenie nie ma sensu. Bez odbioru.

     • Le Mans Wmr

      Dowód proszę kłamczuszku.

     • Karaluch

      A cały czas się łudzisz, że ogłoszą KUB? Na serio?

 • miro

  Wobec tych wszystkich spekulacji jak nie wpłynie kasa od Sirodkina , to będzie fotel . Jak wpłynie może rezerwowy Renia lub Wiliams albo coś innego się zdarzy, zobaczymy ale to tylko spekulacje , nadal nic nie wiemy , tylko oficjalna info coś rozswietli

 • Adam 68

  KUBICA ZOSTAJE REZERWOWYM KIEROWCĄ W WILLIAMSIE

  źródło:http://www.f1-planet.com/index.php/kubica-wordt-reservecoureur-bij-williams/

  • Karaluch

   Powielanie plotek.

  • marcus

   co jeden to lepszy.

   • Roman Czarujący

    Nie zdementował tylko “no comments”

    • Zgadza się, z tym mój błąd ale nie o to mi chodziło…

  • Cezary

   A ja słyszałem że pilotem NASA

   • marcin pyzdra

    NASA nie potwierdza ale też nie zaprzecza

  • Wierny fan Roberta

   I tak jeszcze w tym sezonie zastąpi SS :)

   • Adam 68

    To “coś ” w F1 ma Robert a nie Sirotkin

 • DB

  No to otwieramy szampana martini, kontrakcik na ponad rok, Lotos wyłożył kasę, dorzuciło się Dino i mamy to! Super, że udało się przekonać Williamsa do jedynej słusznej decyzji

  • Roman Czarujący

   Kolober Ci jakąś prywatną wiadomość przekazał?

   • DB

    Wiem kim jest, więc dla mnie jest wiarygodny

    • Roman Czarujący

     Nie mówię że nie, w internetach nawet Papież może być anonimowy.

   • Kristo91

    O co chodzi? bo nie jestem w temacie.

  • narturo

   Na ponad rok? To znaczy bardziej rok i miesiąc? Czy może bardziej rok i jedenaście miesięcy? ;) Dino? Poważnie? Hahahaha. Skąd bierzecie takie bzdury w ogóle?

   • Roman Czarujący

    Z wewnętrznej chęci i optymizmu :)

    • narturo

     Ale żeby to przynajmniej brzmiało wiarygodnie… Akurat piłem kawę i jak zobaczyłem Dino to mało co się nią nie zakrztusiłem ze śmiechu…

     • Roman Czarujący

      Pewnie bardziej chodzi o Enterprise Investors, X-TB, InterSport i wiele innych

     • DB

      o dino mówiło się już od jakiegoś czasu, tylko, że każdy myślał, że chodzi o żabkę

     • narturo

      O Pkp Energetyka też się mówiło….

     • kon kk

      Właściciel (człowiek widmo), pasował by do Roberta.

     • Le Mans Wmr

      Mają wejść na giełdę,podobno.

  • Karaluch

   Gratuluje optymizmu :)

  • WWo

   Jesteś w stanie podać jakiś szczegół, który to uwiarygodni?

   • narturo

    Tak, Z Dino to pomyłka…. Tak na prawdę to jest Społem… ;)

  • marcus

   Z takimi wpisami możesz błyszczeć u sąsiadów.U nas liczy się czarno na białym a nie opowieści dziwnej treści…

   • DB

    Czarno na białym będzie jak ukaże się oficjalka

   • Roman Czarujący

    Otwórz Biblię: “Błogosławieni Ci którzy nie widzieli a uwierzyli”

  • PiotreK

   Konkrety prosimy, cześć

  • borewicz9
   • DB

    Proszę nie robić sobie żartów z Pana Jackowskiego

    • Andrzej Onichimiuk

     Nie ma co żartować, jest świetnym manipulatorem i ma fantastyczny PR.

     • DB

      Nie jest manipulatorem, jest bardzo spoko i można się od niego dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy

     • Andrzej Onichimiuk

      No na pewno wiele można wiele się dowiedzieć. Natomiast manipulatorem jest jak najbardziej, skoro udało mu się tylu ludziom skutecznie wmówić, że jest jasnowidzem i jeszcze z tego żyć.

     • DB

      Skoro pomaga odnaleźć zaginione osoby to znaczy, że nie jest oszustem

     • Andrzej Onichimiuk

      Kogo odnalazł?

     • DB

      No np. ostatnia sprawa związana z wypadkiem w Tryńczy

     • Andrzej Onichimiuk

      No, przyjechał, pokręcił się po okolicy, znalazł ślady hamowania urywające się przy brzegu i stwierdził: szukajcie w rzece. To było dokładnie jego modus operandi, on jest całkiem dobrym śledczym, do tego stopnia, że czasami niektórzy komendanci wxywają go, aby pomógł w śledztwie. Ale przecież on nie ma żadnych zdolności nadnaturalnych :) Poza tym, jego legendę stworzył fakt, że media informują jedynie o jego sukcesach, a nie porażkach. Statystycznie rzeczbiorąc czasami coś tam zgadnie, media nagłośnią i już robi się legenda. Jak jest taki cwany to niech powie, co się stało z I. Wieczorek :)

   • Andrzej Onichimiuk

    Od ilu lat zapowiada co roku wybuch wojny i krach na giełdzie? Kiedyś w końcu zdarzy się ten krach i pół narodu uwierzy, że Jackowski to jasnowidz.

  • WWo

   Masz lepsze źródło od f1-planet. Oni twierdzą, że RK rezerwowym.

   • DB

    Bardzo dobrze, że tak piszą

    • WWo

     Dobrze, bo mają rację, czy dobrze, bo przyniesie to jakąś korzyść … RK??

     • DB

      Mam nadzieję, że przyniesie

     • WWo

      autosport też trochę w poprzek Twojej wiedzy :-/ (supporting role)

      https://twitter.com/autosport

     • DB

      Wszystko idzie w dobrym kierunku

 • Bobby

  Brawo Gary Anderson!
  Właśnie oglądam autosport international i w podcascie na żywo poruszyli temat Boba. Gdzie pozostała dwójka starała się wskazywać na niedostateczne zaimponowanie Renault i Williamsowi i problemy z szybkością na jednym kółku, Gary od razu na początku, bez zbędnych ceregieli powiedział, że sprawa bardziej rozchodzi się o “rachunek bankowy”. Bardzo wierzy w jego talent. Ciągnąc dalej, twierdzi, że budujące jest stabilne i b.dobre tempo na długich przejazdach i to jest max co teamy powinny oczekiwać od RK po tak długiej przerwie i jego doświadczeniu w nowej generacji bolidów. Uważa, że niemożliwe i niepoważne jest wskoczenie do obcego bolidu i w przeciągu jednego dnia testowego wyciśnięcie ostatnich soków z niego. Twierdzi,
  jako inżynier (i co każda logicznie myśląca osoba interesująca się tym sportem jest w stanie wydedukować), że na podstawie dobrej bazy długich przejazdów wiesz, że tempo kwalifikacyjne również przyjdzie, bo do tego potrzebujesz pewności siebie w bolidzie który dopiero poznajesz. Na koniec powiedział, że Robert nie powinien się ograniczać tylko na F1 i próbować swoich sił w innych wyścigach. Chyba z trzy razy poruszył temat finansów i tego, że Robert nie ma takiej sumy jaką mu postawiono jako warunek konieczny. Aż odechciało się innym wejść w polemikę i od razu przeszli do następnego pytania… Polecam obejrzeć wideo.

  Proponuję to przetłumaczyć i puścić w świat. Ja mógłbym zrobić tłumaczenie ale dopiero późnym wieczorem.

  • Bobby

   Link na żywo do YT.
   Później obejrzę sobie całość z innych dni, może znajdziemy jeszcze jakieś perełki.
   https://www.youtube.com/watch?v=AchN95B-TK4

   • Przemysław Jan

    Który to moment mniej wiecej? Jak szukac?

    • Bobby

     Jakieś -1:10:00 od tego postu. Po sekcji pytań od fanów, ostatnie pytanie było o Channel 4.

     • Przemysław Jan

      już znalazłem i miałem pisać to co Ty ;) dzięki

   • Marrally

    właśnie miałem zapodawać jak ktoś nie słucha :)

   • narturo

    -2:02:56

   • Quarx / Kraków

    Zrobiłem transkrypcję na szybko. może nie być idealna:

    – Karun, one of the things we’ve talked about quite a bit on the autosport podcast is the possibility of Robert Kubica return. Initially, with Renault and then subsequently with Williams. And obviously that race chance has diminished significantly. What have you made of the whole thing, what you’ve heard about his level of performance with the injury he’s got.
    – (Karun Chandhok) I think, as you say, that whole momentum seems to have died down a bit. It certainly looks like he’s not gonna be in the race seat next year. There’s some talk of him doing some Fridays or something but.. It’s a shame for him, but in the end of the day I think they gave him plenty of opportunities to really prove that he deserve the seat in the manner of practical way. I can’t think of many any other driver who’ve had this many opportunities with two teams to test and prove themselves capable of having a race seat. So, I don’t think you can say he hasn’t had a fair chance to be evaluated and it’s a shame because I know Robert quite well. We’ve been friends since we raced together back in World Series in 2005 and he’s a great lad and at his peak before his accident utterly brilliant but the reality is teams can’t hire drivers based on the past. They have to hire drivers based on the circumstances and performance today and.. it’s a shame for the sport and it’s a shame for Robert obviously that it’s not quite worked out.
    – (Glenn Freeman) It’s a shame, but I also think it’s right that he was judged on merit and didn’t get any special treatment. I think when two teams have a look at you, as Karun said, then we know that there’s clearly something, something missing. I don’t know if you’ve heard Karun, but it sounded to me that it was the ultimate one lap pace that was maybe the issue more than the long-runs. Formula 1 is so tight now that if you are a little bit off the pace in qualifying you will be out in Q1 every time and then your whole weekend is compromised over and over again for the same reason.
    – (Gary Anderson) Yeah, again, I think it’s more down to the bank balance. I think the wallet is, to be honest, that’s missing out at the end of the day. I believe in his talent, I don’t think you can actually jump into Renault Formula 1 car or Williams Formula 1 car on a one day test as such and just drive the wheels off. I think, long run pace, if that was there, you’d know that the one lap pace will come, because you just need have confidence, you need to have confidence in a car around you, to be able to do that. Unfortunately I think he’s losing out because of the bank balance, he’s not able to come with the money that is required. And just, just carrying on (Karun chciał mu przerwać ale mu nie pozwolił), going back a little bit further, and I hope it all happens, I was… Alex Zanardi drove for Jordan its first time in Formula 1, it was in a Jordan 191, and I was at Lausitzring when he lost his legs as well. And it’s typically over, an injury with no coming back (nie zrozumiałem dobrze tego zdania jakoś niewyraźnie powiedział). It was great to see him coming back in a different Formula to do the job. Because obviously coming back to single seaters is just very very difficult. I know of Billy Monger and I hope that he can take something from Alex Zandardi, in a fact that you know the world is not always about these single seater things you can have a great racing career in other Formulas. It’s easier, probably to cater for requirements in other Formulas than it is in Formula 1, so coming back from injury for Robert Kubica, yes. But he should look at other Formulas, the world is not just Formula 1.

    • Hornet

     Dzięki :) Good job.

  • Charlie Runkle

   Powoli, powoli… karta po karcie odkrywane jest co kto posiada. Pisałem to daaaawno temu że w Powrót Króla zaangażowanych jest sporo więcej osób, niż się wszystkim wydaje i nawet nie mamy pojęcia kto to może być. Powoli się odtajniają. Robert ma spore wsparcie tu i tam. Cieszy mnie to niezmiernie. Gigantyczna postać, gigantyczna osobowość, która jest i pozostanie inspiracją dla wielu niedowiarków.

 • Marrally

  Jeśli ktoś chce się bliżej zapoznać z Formula E to https://drivetribe.com/p/fe-season4-formula-e-powertrain-ZCbgCwnzRM2yVCwbTkD8jg?iid=ZBnAI8ZlQzWBg5BoguK_QQ różnice w zespołach napędowych w FE

  A ja dodam w załączniku wyniki Marakeshu :) https://uploads.disquscdn.com/images/6cced8b916693031b01ea5b7cf8b071e71d532cb9c2c2e195c3edcfb4fce9117.jpg

 • Krzychu Wartki

  Witam serdecznie klubowiczów i trzymamy kciuki

 • Falkon750

  Myślę że Robert nie chce być trzecim kierowcą przecież reno mu to proponowali.Dla sirotkina i Strola ma auto rozwijać nie sadze.

  • Przemysław Jan

   Proponowali? Źródło ?

   • Wielki

    Jak wybrali saizna proponowali mu,Robert odmówił

    • Przemysław Jan

     hahahaha

    • miro

     Bo miał opcje Williamsa, teraz już poza Wiliams na chwilę obecną nie ma innych wolnych foteli. Chyba że się coś zmieni

 • NO2

  No i w p…..zdu i wylądował i cały misterny plan Williamsa też w p…zdu… ;)
  Williams chaciał zakontraktować dwóch kierowców, pozyskać doświadczenie Roberta i ruble Sirotkina ale takie zagrywki to nie z RK Team…. :))

  • Marrally

   Czekaj jeszcze bo najważniejszy wątek nie wleciał w rozgrywkę :) to że Stroll ma kontrakt to nie znaczy :)

   • NO2

    Zacięta partia tego pokera… ;)

    • Marrally

     Jak mówiłem od dłuższego czasu cisza w mediach nt kupna przez strolla FI i taka sama cisza jest z obozu Roberta – to tak jakby korzystali z tych samych usług PR :) – żart ale ostatni news czy tez plotka nosi datę wrzesień …… 2017 nt plotek o ewentualnym zakupie FI przez Strolla fakt potem afera wyszła ale… to dziwne :) jak dla mnie nadmieniam !!!

     • Marrally

      W dodatku kontrakt sponsorski Strola się kończy po 2018 ale nie oznacza że może się skończyć już :) zresztą dużo nie wiadomych i dywagacje
      Rekomendujemy czekanie do oficjalki bo nikt tak naprawdę nie wie o co idzie gra. W moim duchu to testy to była formalność kontrakt jest zapewniony i dla Roberta i dla Sirotkina – (po testach w wywiadzie Sirotkin powiedział że przyjąłby testowego z formą zatrudniania na stałe od 2019 :) to ten wywiad w którym niechlujnie wypowiedział się na temat opon na teście … :) i mi się lampka wtedy zapaliła fakt że mogło się pozmieniać – kasa ruska – ale nie znaczy to że w Williamsie siedzą głupki lecz próbują ugrać jak najwięcej :) a reszta to otoczka negocjacji :) – To moje zdanie

     • NO2

      Niezmiennie jedyna słuszna rzecz, którą teraz powinniśmy robić to czekać spokojnie na oficjalne info…

     • Marrally

      o to to to tylko czasami trzeba obuchem walnąć co nie których co piszą brednie …

     • NO2

      Dokładnie. Jak trzeba to pomogie… ;)

     • Marrally

      Benson dostał, Database dostał, poszło do Maksa, poszło do innych ale inni i Maks nie dyskutowali i się uciszyli choć mogliby przeprosić ate dwa menty w dyskusje się wdały… ech rozumiem że można mieć inne poglądy i lubić innego zawodnika ale pisanie i skłanianie się do bredni Bensona i propagowanie tego to już zakrwawa na … ok jeśli chcą duetu STROLL /SiROTKIN ok ale wiemy jak to sie skończy :( wątpię by cokolwiek wnieśli w rozbudowe bolidu … raz a dwa Stroll kończy się umowa sponsorska po 2018 .. i co wtedy? ech mają cienko w Williamsie a myśleli że zaszachują Roberta

     • Też mi to wpadło w ucho w tym wywiadzie, do tego Stroll jak na kierowcę pewnego startów w 2018 bardzo mało jeździł na testach, przecież to bardzo ważne testy.
      Ogólnie myślę podobnie jak Ty :)

 • Marrally

  wszyscy jakby naśladują Nico lub próbują …. :)
  Kimi social :)
  https://twitter.com/F1/status/952131610597568512

 • Dani777

  ale sytuacja robi się dynamiczna, jeszcze parę tygodni temu kierowca testowy to było nie do pomyślenia, a teraz większość fanów brałoby z pocałowaniem ręki

  • kon kk

   No tu bym się jednak nie zgodził…

  • Pavlo

   Williams ze składem STR & SIR raczej nie będzie błyszczał i może pojawić się opcja zastąpienia któregoś z Panów podczas sezonu. Z pozycji testowego zdecydowanie najkrótsza droga ;).

   • Dani777

    też tak myślę ze w drugiej części sezonu może się sporo wydarzyć, tylko mam nadzieje że RK nie będzie płacił będąc testerem, bo to trochę byłby absurd

    • narturo

     Płacenie za testera w F1 to według Ciebie absurd?

     • Dani777

      Mając takie nazwisko jak Robert uważam że tak, co innego jakiś młody i niedoświadczony kierowca

     • kon kk

      Czyli dochodzimy do konkluzji, że mając takie nazwisko jak Robert, w ogóle nie powinniście wsadzać go w rolę testowego.

     • Dani777

      Dochodzimy to konkluzji, że wszystkie fotele już są zajęte i nic nie pozostało. Szkoda, że Haas podpisał kontrakty tak wcześnie z takimi cieniasami

     • kon kk

      Wszystkie? Może jednak lepiej poczekać do oficjalki WMR?

     • Marrally

      pełna zgoda

      nie w przypadku Roberta :)

     • PeterG

      W przypadku Roberta tak to wygląda. Bo to ze inni płacą to wiadomo. Ale tu mówimy o innej klasie kierowcy.

     • narturo

      To nie jest takie proste według mnie… To jest trochę tak, że Kubek zaczyna tak jakby od początku….

     • PeterG

      Myślę że nie do końca bo doświadczenie na torze i w bolidzie ma spore , do tego świetnie dogaduje się z inżyniera mi i potrafi wpływać doskonale na setup bolidu, nie wspomnę nad pracami nad nowym plus pracy w symulatorze.

     • narturo

      Dlatego napisałem “tak jakby”. Albo ja już sam nie rozumiem o czym pisze i co miałem na myśli… Wszystko rozbija się tylko i wyłącznie o to według mnie, że ma za mało przejechane kilometrów w obecnej generacji bolidów (2017). Czyli ma małe doświadczenie w obecnych bolidach. Czyli TAK JAKBY zaczyna od początku….

    • Pavlo

     Skoro podstawowi kierowcy płacą…. Kto wie co tam teraz leży na stole.

   • Andrzej Onichimiuk

    No, a pieniądze od Strolla to z nieba spadną zespołowi…

  • Marrally

   Dani777 z całym szacunkiem ale większość może na sąsiednim blogu lecz na pewno nie tu :) cóż tak to już jest :)

   Pozdrawiam i zapraszamy cześciej :)

   • kon kk

    Amen.

   • Dani777

    Nie chodzi mi o tutaj, tylko tak ogólnie. Przeglądam fora, FB, TT i większość jest za

    • Marrally

     za tym żeby brał w ciemno testowego?
     Wybacz ale to żenujące

  • Charlie Runkle

   Nie tylko część Polaków nie chciała by widzieć Rk jako testera. Ot taka ciekawostka- jeden pan hrabia z Anglii, widocznie też fan Roberta twierdzi że było by to poniżenie dla kierowcy z taką klasą jaką ma Robert i wolałby go widzieć w innych seriach niż jako testera. Dałbym linka do TT/Screenshota, ale coś Disqus się wywala.

   • Marrally

    zapodaj mi info to skrobnę

    • Charlie Runkle

     W zasadzie potrzeby nie ma ;) , ale poślę Ci na maila.

   • narturo

    A gdyby Robert został trzecim i w trakcie sezonu przeszedł na podstawowego? I jakby to było ustalone przed rozpoczęciem sezonu to według Hrabiego było by to poniżające czy już nie? Jak Robert zostanie trzecim to będzie to kolejny mały kroczek do zostania podstawowym kierowcą. Cholernie poniżające… Założę się, że nikomu (RK, Williams, Bravi, Rosberg) przez myśl nie przejdzie, że to jakiekolwiek poniżenie….

    • Charlie Runkle

     Z taką kasą od Strolla i Srirotkina ich nie wysiuda. Zapomnij.

     • narturo

      Przewidujesz przyszłość? ;)

     • Charlie Runkle

      Jak każdy tutaj. Nie jestem tu żadnym wyjątkiem.

   • Wojtek Strzelec

    Dobrze hrabia prawi!
    Za to rozpacz mnie ogarnia jak czytam coraz więcej opinii typu “brać co dają i nie wybrzydzać”…

  • ZimnaMi

   Ja czekam na decyzję Roberta. Nie moje życie i nie moja kariera więc nie wiem, co jest w tej sytuacji dobre.

   Poza tym cały czas czekam na oficjalne ogłoszenie Williamsa.

   Czekam, czekam, czekam…..⏳

   Bry
   #supportKubica

 • Pavlo

  Szczerze mówiąc to im bliżej rozwiązania to więcej teorii się pojawia :). Jeżeli zwyciężą $ to opcja trzeciego brzmi najlepiej. W każdym razie Forza RK !

 • keyholder

  Obstawiam decyzję po 16 lub 16 a jak nie to luty.

  • Pavlo

   Nie mogą przeciągać w nieskończoność. Dni to Australii uciekają ;)

 • Przemysław Jan
  • Kolober

   :)

  • Kolober

   Na tym zdjęciu powinien być jeszcze PL.

 • Le Mans Wmr
  • narturo

   Z tym myleniem u pewnych ludzi jednak przesadziłeś moim zdaniem… Uważam, że powinniśmy starać się być uprzejmymi wobec innych ale nie aż tak bardzo… ;)

   • Le Mans Wmr

    Ok;)

 • Poldek Napora

  Cześć Klub :)

 • Filip

  Czyli nadal opcja in HAAS we trust? :)

  • Marrally

   Wszystko jest możliwe i też tyczy się to pokera :) lecz główny cel Martini :) ale się to składa w całość :)

   • kon kk

    Ja coraz bardziej zaczynam wierzyć, że Robert z Williamsem rozgrywa Sirotkina. Przeciągają temat, żeby nie miał innej opcji i został z $$ na trzeciego. Stąd te wszystkie newsy, że Robert jest OUT albo na tyle słaby i niepewny, żeby Sirotkina przekonać, iż na pewno wskoczy w trakcie sezonu.
    Wiem, naciągane trochę, ale kto wie…

 • Falkon750

  Witam wszystkich piękne sprostowanie od Pirelli myślę że niektórym niedowiarkom ta wypowiedź zamknie gębę.

  • SP

   W przeciwieństwie do Bensona , Isola dysponuje czasami, ciekawe czy wypłyną w odpowiednim momencie.

   • Kolober

    Nie ma już sensu żeby wypływały.

    • kon kk

     Mamy tu jednego od biletów, mnie niestety nie stać, ale flaszkę Ci chętnie postawię, jeżeli Twoja “przepowiednia” się spełni…

     • lukasR

      Dołożę “łiskacza” :-)

 • Charlie Runkle

  Witam wszystkich i uciekam do pracy. :(
  W tej partii padło już dwa ważne “sprawdzam”. Jedno od Roberta, jakiś czas temu, a drugie od Isoli. Isola dał do zrozumienia że ma dane, RK jes szybki i niech tu nikt nie konfabuluje i wróży z fusów. Poniekąd wytrącił też podobny argument z rąk WMR, którzy mogli by ewentualny wybór Sirotkina podpierać czasami etc. A tu… Isola też je ma. I wszyscy to wiedzą, bo przypomniał im o tym. I jak widać- nie zawaha się ich użyć ;) Nie czekaliśmy długo i jest już pierwsza “ofiara” Isoli- nasz ukochany dziennikarz, który już nie opiera się na i nie twierdzi że ma insidera w WMR, a wszystko co pisze to jakby to sam rzecznik WMR mówił. Już mu nawet szkoda by było takiego wspaniałego talentu jak RK, który zasługuje na pokazanie się w F1. Ot chorągiew. 1:0 dla nas póki co. Będzie 1:1 albo 2:0. Tego nie da się już przegrać chyba.

  #SuppotrKubica 24/7

  • Marrally

   To jest to co misiaczki lubią najbardziej i do tego cała ta gra się sprowadza :) jeszcze tylko Maks pozostał ale nie odpowiada na TT na zarzuty … będzie hit internetu zresztą mogie?

   • Marrally

    Mało tego po zastanowieniu myślę że Team Kubica jeszcze nie wyciągnął ostatniej karty…

    • COPSE

     Bo narazie nie muszą;)

    • Charlie Runkle

     Jasne.

    • Edzik

     Jaką masz na myśli ?

    • SP

     Te jestem tego zdania, swoją drogą jesteśmy świadkami naprawdę niezłej rozgrywki, Isola z czasami rzeczywiście jest jak Joker.
     Forza Kubica :)

     • Charlie Runkle

      To w zasadzie nie joker. To już wyjęte pierwsze działo. Może jeszcze nie “Gruba Berta”(na to myślę że jeszcze nie czas), ale też grubego kalibru. (mam chwilę przerwy i już mnie do klubu ciągnie, hehe)

  • Adi Zen

   Dobrze ze mamy Isole bo nasi pismaki się nie popisali za bardzo :)

  • narturo

   Ciężki orzech do zgryzienia mają teraz w Williamsie… Bez tego orzecha wybór Sirotkina na kierowcę byłby taki lekki, łatwy i przyjemny do uzasadnienia… A tu wychodzi na to, że będzie ciężko i to bardzo ;)

 • Edzik

  Jeśli była propozycja od RS na rezerwowego dla Roberta a on powiedział pass to nie sądzę aby Williamsowi ta próba wyszła , wiedzą co jest celem RK ….. on chce brać full cały sezon albo nic . Wydaje się jakby Williams za wszelką cenę chciał obu kierowców i ich wkład finansowy tylko nie wiedzą jak to poukładać bo Robert pewnie twardo stoi przy swoim Ja czekam cierpliwie aż pęknie ta bańka i wszystko będzie jasne .Trzeba iść do przodu a rezerwowy hmm to chyba trochę jak stanie w miejscu i przebieranie nogami
  Witam klub

  • kon kk

   No ja to widzę fifty-fifty, bo wtedy była opcja Williamsa, a teraz nie wiadomo, jakie opcje pozostały, w przypadku rezygnacji z trzeciego (o ile to prawda).
   RK Team wie najlepiej co zrobić, a nam pozostaje czekać na ogłoszenie.

   • Edzik

    Może tak być , tylko co lepiej zrobić związać się z nimi i zostać ewentualnie rezerwowym czy odpuścić sobie i czekać na rozwój wydarzeń . Nie wydaje mi się aby nic się nie działo poza Williamsem . Ta niewiedza jest straszna bo rodzą się dziwne hipotezy a pismaki manipulują jak tylko się da

  • Mike

   To przecież z niej zrezygnował (3 w Renault) bo miał plan z Waszym ukochanym Williamsem czyż nie ? Nie umiesz pewnych faktów razem skojarzyć? Teraz jak już nie ma miejsca w składzie podstawowym to szuka alternatywy jako 3 kierowca, zakładając że jest w tym jakiś rąbek prawdy. Aaa zapomniałem to przeciez pozytywna informacja to na pewno prawdziwa ;)

   • narturo

    Jeśli tak dobrze kojarzysz fakty to na pewno też skojarzyłeś, że oferta trzeciego w Renault może znacząco się różnić od oferty trzeciego w moim nie ukochanym Williamsie…. I pewnie zupełnie niepotrzebnie Ci to piszę. ;) Już nie wspomnę o tym, że kojarzenie przez Ciebie faktów, których nie znasz jest rzeczą wybitną jak dla mnie. Gratuluję!

    • Mike

     Z tego co mi wiadomo to jak zrezygnował z trzeciego Reno to mial być pierwszym w Williamsie a nie trzecim ;)

     • narturo

      Zakładając oczywiście, że jest jakiś rąbek prawdy w tym, że już nie ma miejsca w składzie podstawowym Williamsa… ;) Czy to fakt? A jeśli tak to na jakiej podstawie uważasz to za fakt? Możesz mi to wyjaśnić? ;)

 • kon kk

  Dzień dobry Klub.
  Czarno to dzisiaj widzę…bo w pracy muszę siedzieć ;-)

  • Charlie Runkle

   Witaj i witajcie. U mnie też ciężki i pracowity dzień, ale myślami będę z Wami i RK. #SupportKubica 24/7

 • SP

  Ładną mu reklamę zrobił :)

 • Le Mans Wmr

  Mi już kilka razy,ich system 0 1 nie wyrabia support’u.;)

 • Marcin81

  Dzień doberek :-) Wszystko byle wróciły emocje z RK …:-)

  • jakitaki

   Ooo…!! Daro jeżeli mogę to nieśmiało proszę o wyższą rozdzielczość na pulpit :)

   • Ups…
    Oryginał się nie zapisał..
    Bydzie inne

 • Karaluch

  Cisza jak makiem…

 • oczek29

  Plan B:) Zamiast Maxa:) RK trenerem:) Do świtu.
  https://pp.userapi.com/c841137/v841137194/57b21/cU-f0VBubig.jpg

  • Karaluch

   Nie jako trener czy szef zespołu. Nie jako gwiazda rocka czy Hollywood. Nie jako generał czy prezydent. Jego miejsce jest w bolidzie F1. I kropka.

 • Wierny fan Roberta

  Robert jako rezerwowy ? ja tego nie widzę

  • narturo

   Może Robert widzi?

   • Charlie Runkle

    Może widzi, może też nie widzi (bo gdyby widział to dawno by łyknął ofertę Renault), podobnie jak kolega powyżej, ja i wielu innych. Testowy to ostateczność. Szczególnie dla WMR.

 • oczek29

  Za Kowalczyk to śmigał bo miał cel…;)

  • Kristo91

   Wiemy jak to się skończyło…

 • Marrally

  Dajcie spokój jak mówił to ułańska (“procentowa” fantazja poniosła ) w siną dal … niech kibicuje :) i pod wpływem będzie wiedział że do klubu się nie zagląda :)

  • oczek29

   Obiecał wiec musi bilet podesłać;) Ojca, dziadka… ma wiec ktoś od niego zakupi:)

   • Karaluch

    Sam kupię.

  • jakitaki

   Jak nie jak tak. Po prostu pić trzeba umić!

 • Marrally
  • Przemysław Jan

   Przegięcie.. jeszcze z Kvyatem polecieli…

   • Kolober

    Nie wiem czy wiecie ale idolem Kvyata jest RK.

    • narturo

     Robert za czasów BMW oprowadzał młodego Daniła po padoku….

  • COPSE

   Ktoś wcześniej podawał link do imprezy motorsportowej w Birmingham..mozesz podrzucić?

   • Marrally

    Jest na youtube Autosport International 2018

 • Karaluch

  Ok dzięki. Wiara jest. W RK. Odnośnie listy. Bilet będzie wysłany. Słowo.

  • COPSE

   Mnie z listy skreślileś zaczym wyraziłem na ewentualność cheć.Tego się trzymajmy;)

 • Le Mans Wmr

  Mam takie pytanko,czy będzie jakaś akcja dla WOŚP,czy każdy indywidualnie?Rob pewnie byłby z Nas dumny,gdybyśmy skręcili jakiś support dla dzieciaczków.

  • oczek29

   Ale to co, mamy zrobić w klubie zbiórkę na Owsiaka? Ja tam wrzucę indywidualnie po kościele lub w supermarkecie:)

   • Le Mans Wmr

    Nie no ja też.Myślałem o jakiejś aukcji z gadżetami od Nas lub coś.Zapytałem tylko,żeby wiedzieć co i jak,ot.

    • kingpiotrek

     Dwa dni przed, w sumie półtora dnia przed finałem chcesz organizować?

     • Le Mans Wmr

      Zapytałem,żeby się potem nie okazało ,że coś było,a ja np się nie dorzuciłem:).

 • Marrally

  Dobra już przyznał się do błędu :) niech kibicuje i będzie dobrze :)

 • Charlie Runkle

  Idzie poker na grubo jak widać i chyba było all in od Kubicy. :)

  • Marrally

   Ciekawe kto powie szybciej pas …

   • Charlie Runkle

    Już jedną partię RK wygrał z Renault. Jestem pewien że zaoferowali mu posadę testowego, sądząc że powinien ich całować po łapkach, a to zonk- nie spodziewali się że istnieje manager -Rosberg, że istnieją inne opcje, a sam RK nie jest skazany na to, co łaskawie zaoferuje mu Cyryl. Ograł ich. Ewidentnie.
    Oczywiście zaraz ktoś wyjedzie że nie dostał fotela w RS etc, ale każdy rozsądny wie, że nigdy dla nich nie był realną opcją na 2018, bo czekali na zaklepanego Sainza, nad którego transferem pracowali już od pewnego czasu. Dobrej nocy Wszystkim. I nawet we śnie- #SupportKubica

    • narturo

     A co powiesz na moją teorię: RK i Renault od samego początku wiedzą, że RK nie będzie u nich. Dają mu testy jako przysługę. W ten sposób Kubek może się pokazać…. I nikt mi nie powie, że tak nie mogło być….

     I niech mi nikt nie pisze, że takie testy kosztują…. Bo jeśli chodzi o kasę za nie to oni byli to Robertowi zwyczajnie winni…. A dlaczego? Niech każdy się domyśli sam….Nie napiszę na ten temat nic więcej żeby mi teraz ktoś nie wyrzucił tekstu typu: “Podaj linka”. Nie podam bo nie mam takowego… Ale za to mam bardzo dobrą pamięć co do niektórych wydarzeń….

     • oczek29

      Do końca nic nie byli winni bo podobno za cały sezon 2011 RK dostawał/ dostał to co było w kontrakcie. Testy były bo RK chciał i Renault chciało ot tyle…

     • narturo

      Rk podobno zrezygnował z kwoty za kontrakt za sezon 2011… Teraz jeszcze, proszę wymyśl dlaczego tak mógł postąpić? Tylko nie odpisuj mi proszę prośbą o link albo, że chyba nie znam w ogóle Roberta…

     • Aras

      Też tak uważam, w ten sposób zapewnił sobie test, kiedy powiedział, że jest gotowy.

  • Ostry

   Przypomina się „jajeczko częściowo świeże”

  • Marrally
  • Kolober

   źródło:)

   • oczek29

    U mnie źródło wyschło wiec zaraz klipa:)

 • Apolonia Bąk

  Hahaha, ostatnie zdanie majstersztyk:)))

 • Le Mans Wmr

  Chyba do Bensonatego jednak wyciekło od źródła,że RK ma kontrakt.Myślę tak,Benson jest zrublony i pisze co mu Vania karze.Myśle,że żaden z kandydatów jeszcze nic nie wie dlatego cisza, pierwsze wypoty nie zrobiły na obozie RK żadnego wrażenia,to wymyslili kolejne,które jak zwykle zamiast u RK wzbudzić strach o posadę,budzi obrzydzenie w świecie.Benson to obóz SS i próbują podpuścić Roberta,aby sam wyszedł z propozycją posady testowego.W końcu do obozu SS wyciekło,że SS na testowego,a RK na furmanke i czarują w słowach Angola,a nóż Robi odpuści jak Massa.Ale w teamie RK jak zwykle spokój duszy i czekają na oficial report.Mówię Wam Robert w 2018 jeźdźi Williamsem.
  Ta cisza jest błoga.

  • jakitaki

   Kurde tylko 1 plusika można dać ;f

  • Kolober

   Bardziej wydaje mi się że team RK i Williams razem biorą w tym udział.

   • Le Mans Wmr

    Jeszcze chwila będzie jasne.

   • Apolonia Bąk

    Sądząc po tym jak Renault traktowało /potraktowało Sirotkina, że nie dało mu szans ani na jazdę w treningach w sezonie. ani żeby zastąpić Palmera choć na jeden wyścig w sprawie sprawdzenia go skoro Palmer miał być out, sądząc po tym jak Renault brało kasę za Sirotkina i za logo na bolidach nie dając nic w zamian, SMP Racing i sam Sirotkin na pewno będą zadowoleni z opcji 3 kierowca 2018, podstawowy w 2019.

    • narturo

     Bo w Renault jeszcze wtedy nie wiedzieli, że Sirotkin jest szybszy od Hamiltona jadąc bolidem, który jest wolniejszy co najmniej “lata świetlne” od bolidu mistrza F1. To największa pomyłka w dziejach istnienia firmy Renault….Jak nie w całej historii wyścigów. Ba! A może nawet w ogóle jeśli chodzi o całą historię istnienia rodzaju ludzkiego na tej planecie… Ale zatuszowali to wypowiedzią Cyrila, że Siergiej to as nad asami. Przyszły mistrz Drogi Mlecznej jak nie całego wszechświata…. I to na Renault spadnie chwała i gloria odkrywców największego z kierowców wyścigowych wszechczasów…. ;) Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać…. Taka jakaś wesoła twórczość mnie naszła…

    • oczek29

     SS jeździł w FP1.

     • Apolonia Bąk

      Teraz w grudniu też jeździł.

     • oczek29

      W grudniu?

     • Apolonia Bąk

      Tak, testował prototyp LMP1 produkcji rosyjskiej w Portugalii.

     • oczek29

      OK, nie rozumiemy się :) FP1 tzn pierwszy piątkowy trening w danym GP;)

     • oczek29

      W Monaco czwartkowy:)

     • Apolonia Bąk

      Tak, pomyłka moja, ja już widzę Siergieja jako 3 kierowcę WMR i wyścigi jego w LMP1 ich nową maszyną, z której są bardzo dumni…

     • Apolonia Bąk

      Aj pomyliło mi się.

    • COPSE

     Pytanie czy reno dostało od ruskich to,na co sie umawiali.mam wrazeznie ze nie dostali i dlatego SS nie pojezdzil za duzo.kilka treningow i awarie…

  • Karaluch

   Pobożne życzenia.

   • Marrally

    I jak tam Twoja lista?

    • Karaluch

     Lista jest i bilet będzie. Trochę za dużo wypiłem tego pamiętnego dnia w Grove :)
     Społeczność macie tu fajna wiec szkoda opuszczać to miejsce.

     • Le Mans Wmr

      Boziu.

     • Marrally

      Pamiętaj choć przyjęło sie w świecie że można wszystko w inecie to jednak są ludzie którzy normalnie traktują przestrzeń i …. takie podtknięcia długo nie zostaną wybaczone ale trzeba było pod normalnym nickiem i poprostu przeprosić ot tyle a może aż tyle? Kibicuj i ok

     • Karaluch

      Zmieniłem Nick nie dlatego żeby pozostać incognito :) Czasami taka drobna zmiana wiele zmienia.

     • Przemysław Jan
     • Marrally

      No mam nadzieje :) że na pozytyw

     • lukasik

      Witaj ponownie… Robaczku ;)

     • Karaluch

      Witam i o zdrowie pytam :)

   • Marrally

    Nie pomoże zmiana nicka

   • Marrally

    Powiedz szczerze kto lub co Cię podkusiło do zdjęcia z Grove? czas wybaczania

    • narturo

     Nie jestem w temacie…. Możesz krótko streścić o co chodzi ze zdjęciem?

   • oczek29

    Co z biletem?

   • Sam

    Mam tak tylko troszku troszku za złe, że ze 3 razy po odpisaniu na twój komentarz zostałem poinformowany że takowy został usunięty. No ale to nic. Nie tak mi skradano czas ;)
    A tak na marginesie to nie byłoby bardziej optymalnie na jakimś twarzonotesie czy innym badu?

  • KrisTO

   Dlatego siedzę se spokojnie, bólu dupy nie mam, pozdrawiam wszystkich teoretyków, czarnoksiężników i tych co z Robertem na rowerze jeździli , lub lecieli samolotem do Grove…itd. ;)
   Witam Klub… Niekiedy czekanie jest jedynym wyjściem, w sytuacji pozornie bez wyjścia .
   Forza KUB F1 2018 !

 • Charlie Runkle

  Apelował by mu zaufać. :) Jest jedną z niewielu osób której w 100% można. I tego się trzymajmy. #SupportKubica

  • Kolober

   Tak trzymaj.

 • Jarecki

  Ja tu sie na plazy wyleguje (maja WiFi) i czytam ze Robert ma oferte of Williams, czy to fake news ?

  • Regular

   Tak to powinniśmy traktować.

  • Przemysław Jan

   Taki sam news jak wszystkie od dwóch miesiecy..

 • https://uploads.disquscdn.com/images/7fbcb6194026acbcbf54f57a7658c368d6f01db624a018b89694305e5b70e007.jpg – “Tak jak wiemy w Formule 1 wszystko dzieje się szybko, także zobaczymy co przyszłość przyniesie” RK

 • oczek29
  • Charlie Runkle

   Lepiej samemu coś napisać, niż ktoś skrobnie “kochanie umyj mnie”. No, ale pomysł dobry. Sam tak zrobię, bo mój taki sam.

   • Apolonia Bąk

    Do tego skrobnie gwoździem:)

    • Regular

     No nieee …

  • narturo

   Miałem przemilczeć ale nie mogę… Można inaczej i to za naprawdę nie duże pieniądze…. No ale jak kto woli… Rzecz gustu…. Robert zasługuje przynajmniej na odrobinkę więcej według mnie….

   • oczek29

    Nie wiem co masz na mysli ale moge jeszcze naklejki na drzwi dowalić:) poza tym na 500+ sie nie załapałem wiec u mnie mało kasy , jak mozesz podeslij trochę a poprzyklejam w(na) wagonach metra .

    • narturo

     Chodziło mi o to, że jeśli jesteśmy kibicami Roberta. Chyba nie muszę Ci pisać o jego etyce pracy, profesjonalnym podejściu do wszystkiego co robi itd. Uważam, że to Nas, kibiców też w jakiś sposób zobowiązuje do trzymania pewnego poziomu… Mam pracę, w której oprócz myślenia trzeba układać towary na półce. Czasami dźwignąć coś cięższego. Zarabiam jakieś tam pieniążki. Możesz się domyślać albo nie ale za takiego typu pracę to nie zarabiam nie wiadomo jak dużo… Chyba jak większość społeczeństwa… Ale na przykład są strony gdzie można sobie zamówić tshirt z napisem Keep Calm and… W moim przypadku “…Support Kubica” Mam dwie i z dumą je noszę w pracy. Jakości nie ma nie wiadomo jakiej. Często noszę i zaczynają się ścierać napisy… Niedługo chyba zamówię nowe… Koszt za szt. to ok. <50 złotych… Jak dla mnie to ani dużo ani mało… Być może robią też gdzieś naklejki, które można przykleić na samochód (na podobnej zasadzie jak z koszulkami). Tego nie wiem. Nie sprawdzałem. Nie będę Ci ani przysyłał ani podsyłam. I to nie dlatego, że jestem złośliwy czy coś w tym guście. Zadałem sobie trochę trudu i znalazłem wszystko sam. Polecam. Lepiej "smakuje". Ja natomiast nie wiem co masz na myśli używając "argumentu" 500+ w stosunku do mojej osoby. Po pierwsze to w ogóle mnie nie znasz. 2.Może to jakiś żart z mojej osoby? Ja bardzo lubię się pośmiać i to nawet sam z siebie. Ale tylko w odpowiednim towarzystwie. Dobrych znajomych, których znam od lat i czynimy to na odpowiednim poziomie i każdy wie iż może sobie pozwolić na bardzo, bardzo wiele. Nie należysz do tego grona… 3. Jeśli próbujesz mnie jakoś obrazić, ośmieszyć, wykpić w ten sposób. to próba jest bardzo mizerna i kiepska szczerze mówiąc bardziej by mnie rozbawiła taka próba niż wywołała złość. Raczej uśmiech politowania. Mam nadzieję, że to jednak nie to… Jeśli chodzi zaś o samochody to nie jestem jakimś przesadnym pedantem jeśli chodzi o wygląd. Samochód ma być przede wszystkim sprawny technicznie i mieć moc, która pozwala bezstresowo wymijać inne samochody na drodze jeśli zachodzi taka potrzeba. W moim przypadku akurat dosyć częsta ;) Ale tak szczerze to nigdy nie miałem takiego brudnego samochodu żeby można było na nim coś napisać paluchem… Mam nadzieję, że wyciągniesz jakieś wnioski… Pozytywne oczywiście. Bez urazy. To tylko moje zdanie. Ludzie są różni i mogą mieć odmienne. Wszystko by było super u Ciebie gdyby nie to 500+. Bardzo Cię, proszę abyś mi wyjaśnił jaką ona spełnia funkcję bo mnie to bardzo ciekawi…

  • kingpiotrek

   Ja wczoraj jechałem powiedzmy w trasę, i zajechałem na myjnie by w trasie wysuszyć. I dzisiaj taki byłem dumny że w czerni mojego samochodu mogę się przejrzeć!

   • Charlie Runkle

    Też mam czarny. Nigdy więcej. ;)

    • jakitaki

     Pogoda taka że biała służbówka też jest czarna ;f

    • zuza

     Czarny to taki elegancki, a jak jeszcze metaliki tęczowy to piękny

  • Ostry

   To jest pomysł na akcję supportową, muszę tylko dobrudzić białe :)

 • hrh17379@kopqi.com
  • Charlie Runkle

   Z tego co kojarzę to zawsze gdy mowa o sponsoringu grupy Lotos- ma coś do powiedzenia. Gdzieś tam chyba kogoś wyżej postawionego ma “w znajomych”.

   • narturo

    Albo strzela na oślep bo tak naprawdę po za F1 i DTM to już niewiele zostaje tak naprawdę…. Jeśli chodzi o RK oczywiście….

    • Charlie Runkle

     Nie można tego wykluczyć. Fakt. Osoba z odrobiną sprytu, inteligencji, umiejąca kojarzyć i połączyć kilka faktów może śmiało zacząć robić karierę proroka.

     • SP

      O to za ścianą zrobi karierę.

     • Apolonia Bąk

      Nie wiem czy oglądałeś kiedyś serial Alternatywy 4? Był tam dozorca Anioł, inaczej, jak sam się nazywał – gospodarz domu, świetna rola Romana Wilhelmiego.
      Ów Anioł tylko patrzył, żeby “podwiesić się” pod jakieś znane czy ważne osoby.
      Ja mam wrażenie, że jest wielu karierowiczów, którzy chcą “podwiesić się” pod Roberta Kubicę.

     • narturo

      Jasne jak słońce. Przynajmniej dla mnie….

 • Regular

  Dobry wieczór wszystkim.
  Jakąkolwiek decyzję podejmie Robert – nic tylko pozostaje nam to uszanować.
  RK to nie desperat, ale twardy zawodnik i to, co od niego zależy w sprawie F1 nie naruszy go w żadnym razie.
  Odnoszę wrażenie, że ktoś tu ma chrapkę na szybkie pochłonięcie “ciastka” i zachowania go.
  Problem w tym, że tak się nie da… pane Zdenek !!!

  • Kolober

   Williams myśli że się da, zobaczymy jak im to wyjdzie.

   • Regular

    Mówią : “Myślenie ma przyszłość”.
    F1 to szybkość, a tu nagle mamy … szachy(?).

    Chyba się zapętlili, jednak.

    • Kolober

     Na razie wszystko idzie po ich myśli.

     • Regular

      W końcu to oni mają zespół, a RK nie jest nawet małym udziałowcem. Tak, czy inaczej RK jednak odgrywa tu dużą rolę – pewnie większą niż my wszyscy tu podejrzewamy go o.

     • Kon

      Kolber, potwierdź, że Robert jest nr one..,

  • Kon

   Wszyscy pamiętamy w jaki sposób Robert wychodzi z roli testowego…tak będzie i tym razem, jeżeli będzie potrzeba .
   KeepCalm&SupportKubica

   • Regular

    Po kilku “wtopach” młodzieży … to całkiem szybko może być , nawet.

  • Ostry

   Eat your cake, and have it too ;) czyli na czym wpadł pewien zamachowiec

   • Regular

    Nie jeden …

 • Przemysław Jan

  Bardzo się cieszę że mamy juz 12 stycznia i oficjalne ogłoszenie tuż tuż.. Te wszystkie teorie spiskowe są wykańczające. Forza Kubica!

  • WaWel Smoczek

   nie byłbym taki pewien że tuż tuż.

   • Maciek

    W skali wszechświata – tuż tuż

    • Przemysław Jan

     Bez przesady Panowie, kwestia dni.

     • Tommi

      Nie jesli WMR powie ze biora SS a o RK nie wspomna, wtedy dalej bedziemy czekac co z RK.

     • nrafal

      Moim zdaniem dopiero w lutym

  • lukasR

   Nie mów “hop” . tuż tuż było już kilka razy.

  • narturo

   No tak. Tuż, tuż… Do Australii już bliżej niż dalej ;)

 • Forza Juve

  PR z powodu zapewnia jazd zawodnikowi, który gromadzi gremialną uwagę audytorium – jest
  Możliwość otrzymania od niego uwag co do feedbacku – jest
  Kasa Sirotkina – jest

  Niegłupie ze strony Williamsa.

  A czy Robert powinien na to pójść, jakby nie został podstawowym? Jeśli nie będzie opcji w Renault na nr 3, a z kolei będzie opcja pt. “Stroll out w 2019”, to może, może…Zresztą nie wiem, nie znam się, nie od decydowania tu jestem. I dobrze…

 • Maciek

  Napiszę tak: ciągle mam przeczucie co do Renault, ale jeśli nawet będzie rezerwowy w Williamsie to będzie oznaczało, że Williams uznał wyniki Roberta podczas testów za bardzo dobre, a to oznacza jedno. H2 2018 i sezon ogórkowy będzie wręcz cudowny, a 2019 widzę czerwono, czerwono widzę!

 • keyholder

  Powiem tyle: sralis-mazgalis.

 • Jacek Kubicar

  P1 KUB !!!
  Forza KUB !!!

  • Marrally

   Jak podróż?

   • Jacek Kubicar

    Już w domu, tylko spraw do ogarnięcia od zarypania i jeszcze trochę:)

 • powiem tak – wszystko możliwe bo widać, że kombinowane jest mocno :)

  • Marrally

   POKER :) i nie wiadomo jak wyjdzie i kto na tym wszystkim skorzysta :) nie zdziwie się że to wcale nie chodzi o Roberta :) bo on ma już kontrakt i miejsce :)

   • narturo

    Jeśli chodzi o RK to możemy się zdziwić jeszcze w wielu kwestiach… ;)

  • oczek29

   @;)

   • Kolober

    Wszystko klepnięte.

    • WaWel Smoczek

     Skoro Team RK jest bierny, bo jak twierdzisz wszystko ustalone i Williams tylko chce przetrzymać Sirotkina i wyciągnąć szmalec, to jak wytłumaczysz grudniowe uniesienie się honorem Roberta i publikację “game over”?

     • Kozioł

      Ten cały Koliber pisał, że wczoraj Robert miał być w Grove, a tymczasem śmigał na rowerze.

     • Charlie Runkle

      Zaorali go za ścianą, to przyszedł tutaj pisać kłamstwa. Ech… No, ale tutaj kariery nie zrobi. Niech jakiś mod wpadnie i skończy się rumakowanie.

     • Kozioł

      Chyba musi zmienić nick i zaczynać wszystko od nowa. :/

     • Apolonia Bąk

      Czarli, Ty przecież miałeś tam dość perturbacji i postanowiłeś się sam zbanować:)
      Daj ludziom pisać, nie bądźmy tacy jak…

     • Charlie Runkle

      Nikomu nie zabraniam. Nie mam nic przeciwko że ktoś wierzy lub nie wierzy, ale to przyznaj trochę inna sprawa. Celowe oszukiwanie.

     • Apolonia Bąk

      E tam Czarli. Czekamy na oficjalkę, jaka ona nie będzie, przyjmiemy to na piersi. A na razie luz blues:)

     • oczek29

      Prawie jak TY;)Tam podobo tez miales pomysły wiec mam nadzieje ze Mod TU nie poprze tych propozycji.

     • Charlie Runkle

      Podobno. Z tym się zgadzam w całej rozciągłości.

     • oczek29

      Ja tam zaczynałem prawie z początkiem bloga, wiec zerkam tam sporo i ” mordę twoja ” znam wiec dla mnie
      to “nie podobno”:)

     • Charlie Runkle

      Tak “miałem pomysły”. Mea culpa. Więcej ich mieć nie będę. Obiecuję. Mam nadzieję że jesteś usatysfakcjonowany moją odpowiedzią.

     • oczek29

      Jeżeli dotrzymasz słowa;) to pewnie ze TAK:)

     • Charlie Runkle

      Choć… w zasadzie odkąd tu jestem to dotrzymuję i nie zawodzę.
      A mój pobyt tam był typowo rozrywkowy. Miałem dużo czasu i dobrą zabawę. Szczerze.
      Oczywiście wypominanie grzeszków trwa, bo paru trolli nadepnąłem zbyt mocno i najwyraźniej nadal nie mogą mi tego zapomnieć, wypominając na każdym kroku i dopowiadając jeszcze drugie tyle, ale cóż… życie. ;)

     • oczek29

      Długo tam nie byłeś( kilka miesiecy) ale postów nawaliłeś;) ale mniejsza z tym:)

     • Apolonia Bąk

      Ja tam nawet nie wiem co Ty miałeś za grzechy. Czytałam i czytam każdą opcję. Wiem tylko jedno na pewno, że jak się chce kogoś zaszczuć, to cała wataha wilków zawsze się znajdzie. ( nie obrażając wilków!)

     • Kolober

      Ja na pewno nię będe tego tłumaczył, mogę sie tylko domyślać o co chodzi mając informacje o kontrakcie.

     • Szary Wilk

      Skad to ma wiedziec, z rosbergiem nie mieszka

     • narturo

      A może to sam Nico Rosberg się pod tym nickiem ukrywa? Nauczył się szybko języka bo chciał Nas, kibiców uspokoić nieoficjalnie aby nikt się nie połapał? ;)

     • Kozioł

      Kolego idź tam skąd przyszedłeś i dalej wciskaj ludziom bajki.

     • Szary Wilk

      Ja tez niedawno po kolberze jechalem, ale se pomyslalem Jak to jest prawda co pisze to super, a jezeli nie to imponuje mi jego samosugestia

     • Apolonia Bąk

      A w czym przeszkadza? Coś złego czyni?
      Jedni są pewni, że pozamiatane a inni nie mogą twierdzić przeciwnie?
      A w co Ty wierzysz i inni?.
      Ja wierzę w teorię o ubezpieczeniu, ktoś inny, że rosyjski przelew nie doszedł jeszcze, ktoś inny, że RK jest za wolny itd.
      Kolego nikogo nie obraża, pisze tak, może coś wie, może dla jaj a może po to, by się nam nie nudziło.
      I git:)

     • Charlie Runkle

      Rozróżniaj wiarę że będzie dobrze/wiarę że będzie źle, od nawijania makaronu na uszy.

     • Apolonia Bąk

      Mnie osobiście to nie przeszkadza.
      Ja lubię optymistów i jak ktoś mi nawet bajer wciska, wprowadza mnie to w dobry nastrój a dobry nastrój to samo zdrowie:)

    • jakitaki

     A z Grove już wrócili?

     • Charlie Runkle

      Dopiero przed chwilą, bo rowerem tam przecież pojechał. :)

     • jakitaki

      To by wiele tłumaczyło.

     • Kolober

      Ty najlepiej wiesz gdzie RK jeździ rowerem.

     • Charlie Runkle

      Wczoraj Cię zaorano, bo nawet Ci ktoś z kontem premium pokazał mapkę z odcinkiem który przejechał RK, a Ty zamiast wpełznąć ze wstydu pod kamień- nadal udajesz że coś wiesz. A czy ja wiem? Chyba bardziej niż Ty. Przynajmniej na to wychodzi.

     • Kolober

      Jeździłeś wczoraj z RK rowerem czy obserwowałeś go z satelity?

     • jakitaki

      Tu zdjęcie szpiegowskie jak wyglądała przerwa na podpisanie kontraktu.
      https://pbs.twimg.com/media/DQxbUglUIAAtBaY.jpg

     • Kon

      Charlie, nie denerwujemy się bo Cię do lasu wyślemy.
      Wspieramy z całych sił, może chłop ma dobre intencje…trzeba wierzyć :-)

     • Apolonia Bąk

      Czarli, lajkuję Kolobera, bo wierzę w teorię o ubezpieczeniu. Wiesz przecież o tym.

     • SP

      Teoria o ubezpieczeniu wcale nie jest bez sensu, coś może być na rzeczy.

     • Apolonia Bąk

      Moim zdaniem ma sens. Wiele zdarzeń na to wskazuje. Oczywiście może okazać się błędna ale jakoś tak z dnia na dzień coraz bardziej się do niej przywiązuję, czytając tę całą medialną papkę, z której w sumie nic nikt nie wie i to zwlekanie Williamsa. Zatem moim zdaniem, oficjalki nie będzie wcześniej niż ok. 8 lutego.
      Mam nadzieję, że brzytwy się nie chwytam:)

     • Charlie Runkle

      Apolonia lajkuje Kolobera… No brawo.

     • Szary Wilk

      Nie musieli, Paddy byl u Roberta

     • WaWel Smoczek

      spotkali się na neutralnym gruncie u Braviego na chacie?

     • Szary Wilk

      Tak bylo

     • WaWel Smoczek

      widziałem jakieś zdjęcie z nieoficjalnego profilu Roberta że gdzieś jechał.

     • Szary Wilk

      Na kolach po chleb

    • Szary Wilk

     Czesc kolber, ty tu tez?

     • Charlie Runkle

      Zakładali za ścianą związek zawodowy wieszczy i im nic z tego nie wyszło. Trzeba jednak coś robić…

    • Maciek

     Spoko chłopie, ja Ci wierze, choć mówią że naiwny jestem…

  • Marrally

   byłoooo :)

 • Snajper

  Z tym RK to prawdziwy rollercoaster. Wczoraj już myślisz nie no już chyba cień nadziei został, a dziś znów F1 nadal możliwa….

  • wczoraj?
   99% była pewna że wypali :)

   • Snajper

    Taaa sorry zapomniałem o Isoli, chodziło mi o kilka dni temu :)

  • Kozioł

   Nikt nie pisał, że niemożliwa. Jeżeli Robert weźmie tego testowego, to cały czas jest w grze.

   • Le Mans Wmr

    F1 nadal niemożliwa bez Roberta.

 • jurek krak

  Zmykam na jakiś czas.pozdrawiam .

 • Pit

  Dobrze, jakby co niech Robert bierze role testowego i treningi. Nie ma co gardzic o ile to sprawdzone info.

  • Marrally

   To jest przeciek kontrolowany
   Zauważyć trzeba że to pierwsza wiadomość o jakimkolwiek kontrakcie w iwlliamsie Roberta …. to się nie trzyma kupy :)

   • Charlie Runkle

    Oczywiście.

 • marcus

  Prawda jest taka,że dziennikarze w tej sprawie kompletnie nic nie wiedzą. Dla mnie sprawa jest oczywista i obstawiam ogłoszenie kierowcy w drugi tygodniu lutego a do tego czasu powstanie jeszcze 50 artykułów wyssanych z palca o wyborze 2 kierowcy a większość z nas osiwieje lub wyłysieje od czytania tych bzdur.

  • Apolonia Bąk

   Dobrze prawisz. Pomysł z tym testowym wygląda tak, jakby Alonso otrzymał taką propozycję od Williamsa:)

 • Przemek

  Można głosować na Marcina Gortata do meczu gwiazd NBA, supportował :) https://vote.nba.com/?referrer=asv_nbacom_T1&cid=asv_nbacom_T1#/

  • kon kk

   Done

  • marcus

   głos oddany

  • Marrally

   Done

  • Przemysław Jan

   Done

  • narturo

   Bardzo dobry pomysł!

 • jakitaki

  Haha WMR zapędziło się w kozi róg i teraz już sami nie wiedzą jak wyjść z sytuacji…

  #SupportKubica !

  • David

   No jak to jak? Podpisać kontrakt z RK, Sirotkina na 3 kierowcę i pobrać jeszcze kasę za to

   • jakitaki

    Ale do tego dojrzeją dopiero za kolejny miesiąc, dajmy im czas :)

  • narturo

   Oni teraz mają trzech podstawowych kierowców i dwóch rezerwowych ale doliczyli się tylko dwóch bolidów…. I dzwonią do Houston… ;)

 • narturo

  Lubię Seba Twoje poczucie humoru… Tylko lepiej żeby Kwiat tego nie przeczytał… Lubię go. Ale jak by zrobił porównanie swoje i Roberta to po nim jego załamanie “psychiczne” (tutaj przydałoby się inne słowo ale nie śpię od wczoraj od 7 rano… Ciężko jak cholera w związku z tym ;) ) w STR/RB mogło by się okazać “dziecinną igraszką” a on sam mentalnie mógłby się przenieść w czasy wczesnego dzieciństwa… Wiem. Pokręcony trochę ten mój humor…. Mam nadzieję, że to co napisałem oddaje sens mojego toku rozumowania, które w sumie też jest pokręcone… Kończę, bo już sam zaczynam tego nie rozumieć a to oznacza, że jest źle ze mną ;) Chyba jednak czas odespać….

 • oczek29
 • David

  Cześć, mam nadzieję, że nie będziemy musieli czekać do marca aż Williams uzna, że dobrze byłoby ogłosić już RK i zakończyć tego pokera

  • kon kk

   Niestety, ale wyglada na to, że im dłużej gra się toczy, tym lepiej dla nas, tzn Roberta…ale to domysły tylko

   • To dlaczego te “niestety”?

    • kon kk

     Niestety dla Dawida. Ja tam mogę czekać i do Australii, jakoś ta cisza obozu Roberta dobrze na mnie działa.

     • David

      Ja tam wolałbym być już spokojny i pewny, że RK jest już oficjalnie ogłoszony kierowcą Williamsa, każdy dodatkowy dzień czekania mnie dobija niestety

     • kon kk

      Wszyscy podobnie mamy, ale jakoś wydaje mi się, że czas gra na naszą korzyść. Pożyjemy, zobaczymy

     • Na niekorzyść mojego systemu nerwowego…

     • kon kk

      Akurat Admini to mają nerwy ze stali, jeżeli w ogóle je posiadają ;-)

 • Przemek

  Sokół mówił, że Benson ma info z Williamsa a pożytkuje się jakimś L’equipe? Niewiarygodne…

  • Marrally

   Widzę że ten się też nie nauczył lub nie był świadomy że Benson dał taką wtopę … echh

  • David

   Sokół mam wrażenie, że też ma info tylko z twittera

   • Tommi

    Bo ma xD

  • oczek29

   Nie pożytkuje;( zapodanie kto cos napisał nie jest jednoznaczne ze info od nich pobrał.

 • narturo

  Hej Klub! Musimy troszeczkę “zluzować majteczki” ;) Mam nadzieję, że to sformułowanie nikogo nie urazi… Wiecie co mam na myśli…. Robert już tyle razy Nam wszystkim udowadniał, że niemożliwe nie istnieje… Ale robił to chyba tak często, że co niektórzy uznali to chyba za rzecz zbyt normalną…

  Może przestali to doceniać? Nie wiem. Pewne jest natomiast to, że jeszcze nie raz to zobaczymy….

 • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

  Tym posunieciem Williams szachuje Rosjan co do platnosci w pelni i na czas. Nie wiadomo czy Robert nie ma zapewnionego fotela na 2019 za Strolla , a do tego czasu to juz Kubica z Williamsa Ferrari zrobi .

 • Charlie Runkle

  Benson występuje w roli adwokata diabła, najwyraźniej. Brzmi to jakby namawiał Team Kubica do przyjęcia oferty.
  https://twitter.com/andrewbensonf1/status/951870302824402946

  • Wojtek Strzelec

   Dla mnie to wygląda na kolejny krok medialnej obrony, w której główne skrzypce próbuje ciągnąć Benson. Od wczoraj zmuszony został do zmiany retoryki. Na tym na pewno się nie skończy:-)

  • ZimnaMi

   Robert ustawiłby im bolid na wyścig w piątek, a Sirotkin by na tym skorzystał.

   • Charlie Runkle

    Dokładnie. Olać taką “ofertę”. Niech im Sirotkin ze Strollem ustawiają i rozwijają bolid. Jeden bez pojęcia, drugi nie widział różnicy między oponami w Abu Dhabi.

 • schia

  to nie jest do zaakceptowania przez Roberta i może Lotos miałby płacić za taki ochłap….

 • Jedno się potwierdziło… Benson wie tyle co przeczyta na TT.

  • Charlie Runkle

   Ma ponoć info od Williamsa. Taaaaaa….

   • Marrally

    tak mówił w artykule i w wywiadze

    • Charlie Runkle

     BTW Benson- round 2. Wiesz o co chodzi? ;)

     • Marrally

      ni huhu :) ale jak dla mnie to kontrolowany przeciek jest :) i coś się dzieje :)

 • Jakby Robert miał zostać testowym, to myślę że już byłby w Ferrari za Kwiata, a nie w Williamsie.

 • WaWel Smoczek
 • jurek krak

  Cierpliwości:) bez nerwów.

  • terry84

   Jeszcze tydzien max ;)

   • jurek krak

    Robert krzywdy sobie nie da zrobić.

    • kon kk

     To fakt niezaprzeczalny.

  • kon kk

   Zero nerwów, tylko forum eksperckie się utworzyło :-)

   • jurek krak

    Tylko po co.Robert już wie co bedzie robił w 2018 a my się dowiemy w odpowiednim czasie .

    • kon kk

     No ba, ale każdy by chciał „wykrakać” to pierwszy ;-)

 • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

  Moze tak byc , ze sezon zacznie Sirotkin a Robert testowy od polowy jak Williams bedzie juz wiedzial gdzie jest i co potrafi Rusek kierownice na reszte sezonu przejmie Kubica , Swoja droga bardzo bezpieczna opcja.

  • reverof

   Xd, tak samo pomyślałem post niżej :)

  • terry84

   A co jak Ruskowi bedzie szlo bardzo dobrze?

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    Zobaczymy ale malo prawdopodobne .

   • Marrally

    proszę Cie….

    • Nie proś. Ma racje Charlie i Terry

     • Marrally

      że Ruskowi będzie szło bardzo dobrze? …

     • oczek29

      SIR objedzie STR jak byk:) i bedzie w światku F1 że Williams dobrze postawił.

     • Williams może tak interpretowac jak źródełko będzie płynąć $$

     • narturo

      Ma rację, że kogoś nazywa łajzą?

   • Charlie Runkle

    Robert Kubica jako testowy- to “Skazany na Shawshank”. Będzie robił świetną robotę, na której będą korzystać takie łajzy jak Sirotkin czy Stroll. I będą go trzymać na tym stołku jak głównego bohatera filmu w pierdlu.
    Wiem że się paru osobom narażę, ale jako testowego to go mogę widzieć w McLarenie, u boku Alonso, nie z takimi chłystkami.

    • Wojtek Strzelec

     Nie napiszę co mnie trafia na samą myśl, że Robert miałby usługiwać LS i SS w Williamsie. Ale ciągle mam gdzieś z tyłu głowy taką wersję, że Lotos (czy ktokolwiek inny) wycofał się i RK został finansowo na lodzie…

     • Charlie Runkle

      I co? Jeszcze może Kubica ma zapłacić żeby dostąpić zaszczytu tyrania na dwie łajzy? Bez przesady.

     • Wojtek Strzelec

      Ależ skąd!!! Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, aby RK przystał na taką ofertę nawet za wysokie honorarium.

    • narturo

     Łajzy? Łatwo Ci przychodzi ocenianie ludzi, których nie znasz… Jesteś kibicem RK, który o swoich konkurentach wypowiada się zawsze z wielkim szacunkiem bo doskonale zna ich wartość i doskonale wie ile to kosztuje: pracy, potu itd. Ogólnie poświęceń na różnych poziomach…. A Ty nazywasz ich łajzą… Hahah… Masakra… Brak słów….

     • Charlie Runkle

      Nie mam zamiaru wchodzić z Tobą w polemikę, ale ok, może użyłem trochę przekolorawnego słownictwa. W stosunku do RK to niestety nie ta liga. Sirotkin, który nie widzi różnicy pomiędzy oponami w Abu, z ponoć świetnym feedbackiem. Taaaa. Ale jak SMP testowało auto to ustawiał i zbierał dane zaproszony Kubica, choć w składzie mieli Sirotkina. Stroll podobnie- bazował na setupach Massy. I teraz Rober ma w zaciszu i pocie czoła pracować na sukcesy tych dwóch “gwiazd”?

     • narturo

      Jeśli chodzi o polemikę. Słusznie. Jeśli chodzi o resztę straciłeś czas… Wiem kto to jest Kubica i Sirotkin i jaka jest między nimi różnica… W temacie RK “nie urodziłem się wczoraj”., że tak to określę… Nie potrzebuje takich wykładów….

     • Charlie Runkle

      Czepialstwo z Teojej strony, bo obaj wiemy o co chodzi. Nie pasuje Ci styl w jakim się wypowiadam- zablokuj i nie czytaj. Ja tak robię i mam spokój z tymi którzy mnie irytują.

     • narturo

      Nie kuś mnie ;) Nikogo jeszcze tutaj nie zablokowałem. Dostałbyś zaszczytne 1 miejsce… Jeśli chodzi o czepialstwo i styl to chyba jednak znamy inne definicje tych słów ;)

 • reverof

  Zdziwią się wszyscy (ja też), jak ogłoszą że zacznie Sirotkin, a Robert dokończy sezon… Co by zwiastowało, że Stroll po 2018 opuszcza stajnię.

  • Marrally

   cały czas szukam wieści o zakulisowych rozmowach Lawrenca Strolla i jak makiem zasiał od 2 miesięcy w necie nawet wczesniej i ….

   • reverof

    I? Właśnie pamiętam, że trzymasz rękę na pulsie ;)

    • Marrally

     i właśnie dziwna cisza … taka jak z obozu Roberta …. i sam nie wiem co sądzić o tymm :)

     • kon kk

      Nie pisz w ten sposób bo jeszcze ludzie pomyślą, że zwątpiłeś ;-)

     • Marrally

      Przeczytaj kontekst wątku :) to będziesz wiedział …

     • Charlie Runkle

      Też tego szukam i nic. :(

   • Marcos

    Виджей Малья заочно признан виновным ;)

    https://www.f1news.ru/news/f1-126271.html

   • SP

    Czyli coś się dzieje :)

 • Moim zdaniem…..
  Robert szybko by na to poszedł, a potem jeszcze szybciej coś by wykombinował ;)

  • quickNick

   Poczekajcie… jest jeszcze Haas, STR (tu mają dowolność żonglowania kontraktami)…

   • lukasR

    I nie zdziwie się gdy coś z tego wypali. Myślę że Robert nas jeszcze zaskoczy .

   • reverof

    Cały czas przypominam, że z TR jeździ Honda, która potrzebuje topowego kierowcy i poprawy wizerunku…

   • kon kk

    No kontrakty chyba są ?
    Dowolność to każdy team ma, ale to już naciąganie rzeczywistości.

  • Może ale dla mnie mało realne

   • kon kk

    Pewnie wszystko zależy od tego, jakie w ogóle opcje są realne na ten moment. Wie to Robert i jego team.
    My możemy supportować jego wybór.

 • Marrally

  Nawet się Benson odważył podac dalej :) wiadomość lequpe o 3 kierowcy hehe
  https://twitter.com/andrewbensonf1/status/951869579923423232

  • kon kk

   Nawet pisze, że to sensowne rozwiązanie ;-)

   • Marrally

    hehe już widzę że dostał odpowiedź :) na swoje wypociny dla polskiego portalu :)

  • marcus

   Kubica rezerwowy w williamsie? nie wierze.gdyby miał być rezerwowym to by poszedł to reno.

   • Наташа Высокосова

    Сегодня появились слухи, что Артем Маркелов, который в сезоне 2017-го года стал вице-чемпионом Формулы 2, может стать резервным пилотом Renault. Также, возможно, он примет участие в нескольких пятничных тренировочных сессиях.

    Это означает, что скорей всего Маркелов заменит в Renault другого россиянина – Сергея Сироткина. Что касается Сергея, то, судя по всему, он станет боевым пилотом Williams.

    http://f1report.ru/news/f1-33055.html

    • сегодня я думал, где вы.
     Есть деньги – есть место.
     Грустный.

     • Наташа Высокосова

      Такие сегоднешние реалии…к сожалению…(((((((

     • «К сожалению» – хороший термин.
      Но спасибо за поддержку Роберту до сих пор :)

     • Наташа Высокосова

      Я “болею” за Роберта С 2008 года…..))) и я однолюб….))

     • Я знаю.
      Вот почему вам здесь рады. :)

     • Наташа Высокосова

      Я тоже очень рада быть вместе с Вами..)))))))))))

   • narturo

    Nie ma czegoś takiego jak reno….

  • Mateusz Zet

   Będzie Kubica podstawowy a sirotkin testowy i jeszcze im zapłaci bo już nie będzie nigdzie indziej miejsca

   • jaja by były – ale jeśli testowy to dlaczego Williams? Ciekawe czy Roberta to interesuje.

    • Charlie Runkle

     Williams lubi kasę, ale chce się zabezpieczyć na wypadek gdy Sirotkin okaże się nie tak szybki na jakiego go “wypromowali” i na dodatek z zapędami kamikadze. Cwaniaczki, ale nie sądzę że Robert to kupi.

     • Kozioł

      Jeżeli to się uda, to nieźle. Dwie pieczenie na jednym ogniu wezmą.

     • Charlie Runkle

      Kozioł, a Ty rzecznik Williamsa jesteś czy fan Kubicy?

     • Kozioł

      Fan Roberta i to, że jest taka opcja to pozytywna informacja. Williams chamsko to rozgrywa, ale na swój sposób genialnie.

     • Charlie Runkle

      Genialnie to … poniża Kubicę. Szkoda że aż tak bardzo ci się to podoba.

     • Kozioł

      Czytaj ze zrozumienie, przecież pisze na swój sposób. Mnie też się to nie podoba, ale taki jest świat.

     • kon kk

      Ja się powtórzę, Robert z jego zespołem, zrobią to co na chwilę obecną jest dla niego najlepsze. Tylko oni wiedzą, jakie opcje są realnie możliwe do zaangażowania.

     • Charlie Runkle

      TO jest raczej pewne.

     • kon kk

      Tylko dziwnie to wygląda, jakby to WMR puszczało te bąki, żeby Roberta na testowego „namówić”…

    • reverof

     Ja bym to widział tak, jeśli się okaże że jedyną opcją będzie trzeci kierowca, to parę piątków na początku sezonu, a potem na przykład angaż w TR Honda.

  • Marrally

   Olać go bo kibice go uczą dziennikarstwa ….

 • opcje z testowym…
  Jestem pewny, że takie rozwiązanie w ciemno wzięło by wiele zespołów bez namysłu.

  • Daniel

   Robert nie ma czasu na bycie testowym lata lecą
   Jak maja mu z łaski dać się karnac to lepiej iść jeździć gdzie indziej i nie bujać w chmurach

   • kon kk

    Jezeli jest „gdzieś indziej” to ok…
    Robert zrobi to co dla niego najlepsze, tego się trzymajmy.

   • Apolonia Bąk

    Trochę miejsc na testowych jeszcze zostało, zatem dlaczego akurat w Williamsie?

  • Marrally

   Czy nie widać że po raz pierwszy przenikneła plota z obozu Williamsa o możliwym kontrakcie dla Roberta? przecież to kontrolowane jest :) w sensie pozytywny :)

   • kon kk

    Bo te testy, to tylko formalność była !!!

    • Marrally

     o właśnie zapomniałem dodać :) dzięki

   • Apolonia Bąk

    Chyba jak jedzie się w pierwszym treningu piątkowym to nie potrzebna jest super licencja?

    • hrh17379@kopqi.com

     Od teraz potrzebna, zmiana przepisów.

  • Ale nie RK. Stary wyga rezerwa a dwóch niedoświadczonych jako podstawowe. Robert woli rower….

  • David

   Jakie opcje z testowym, poczekajmy najpierw na decyzję WMR

 • Kozioł

  Bycie kierowcą testowym z możliwością jazdy w kilku treningach, to na ten moment wydaję się naprawdę dobrą opcją, tylko oby Robert nie został przez cały rok uziemiony jak Sirotkin w Renault.

  • Marcin_S

   to już myślę że wtedy trzeba będzie liczyć na szczęście lub jakieś zbiegi okoliczności. dostanie pare FP1, ale co z tego jak Sirotkin placi gruby hajs? nie wysadzą go. chyba że będzie naprawdę masakrycznie jeździł, dostanie “choroby żołądkowej” itp.

   • Kozioł

    ale co ma Robert do wyboru? Jeżeli chce zostać w F1, to musi wziąć tego testowego. Najlepiej by było jakby łączył tą posadę z jakąś inną serią.

    • Marcin_S

     no nie ma nic. dlatego odrobina szczęścia by mu się W KOŃCU przydała

   • terry84

    Palmera wysadzili, jest nadzieja ;)

    • Marcin_S

     ale to w Renault, to fabryczny zespół i mają kase. mogli sobie go wysadzić, Williams nie ma kasy dlatego 15 baniek $$ im jest potrzebne, także wątpie w to że go wysadzą…

   • COPSE

    Jak pokaże swój kunszt,to jest moim zdaniem opcja za strolla na 2019.

  • To żadna opcja. Robert ma 33 lata a nie 21

   • Kozioł

    Lepszej opcji nie będzie, no chyba że w jakieś innej serii ;)

    • kon kk

     Jakie są opcje to my nie wiemy…

     • Kozioł

      ale wiemy, że już nie ma żadnego wolnego miejsca w stawce.

     • kon kk

      Prawdę powiadasz
      ale
      Palmer też tak myślał…

     • Kozioł

      Palmer to był leszcz.

     • Petronas

      oficjalnie jedno jest jeszcze ;)
      teoretycznie… nie nie ma żadnego 3:)
      praktycznie się okaże… 2017 np. Hemut przestawiał wszystkich jak chciał!

     • narturo

      Niektórzy tutaj wiedzą lepiej od Roberta co powinien a co nie i jakie ma opcje…. Mnie już nawet nie zdziwi jak znajdzie się ktoś kto wyłoży RK jego niedociągnięcia w jeżdżeniu bolidami…. ;) Zaczyna się trochę robić za duży korek jak dla mnie od pewnego czasu….

    • Zobaczymy.

  • David

   Robert nie będzie kierowcą testowym, będzie podstawowym w 2018

 • Charlie Runkle

  Czy mógłby ktoś przetłumaczyć, bo z tego co zrozumiałem to powstał jakiś smród :))))

  https://uploads.disquscdn.com/images/a822b4af3583e0f9171b7f096ddb896d19c6649b084e83114959b58373cd700d.png

  • Sam

   Hehe „nie przegap tego” pierdas- tracić

   • Apolonia Bąk

    Dobrze, że jednak nie chodzi o bąki:)

  • Marrally

   to jest ciekawe :) i to bardzo ale z translatora głupoty wychodza i trzeba dokładnie przetłumaczyć

 • oasisfan

  Jeśli to prawda z tym angażem na testowego w Williamsie to brać,nie pytać.

 • Akslugor

  Czytam, czytam a nie przywitałam się dzisiaj…
  Witam z początkiem weekendu i w niektórych rejonach Polski ferii zimowych :)
  Czekamy spokojnie. Forza Robert Kubica!!! #SupportKubica !!!

  • kon kk

   Opolskie start :-)

   • Akslugor

    Mazowieckie też :)

    • Zachodniopomorskie też :)

     • kon kk

      No to opolskie nad morze śmiga

     • Zapraszamy :)

     • kon kk

      Ja nie wiem co Wy tam zimą robicie ;-)

     • Jak to co, jeździmy na nartach na naszej gubałówce :)

     • Rodzinka we wtorek mi własnie wjeżdża.

     • To będzie wesoło :)

 • kon kk
  • terry84

   I tak to sie chyba skonczy, dostanie kilka piatkow i trzeba bedzie sie pokazac…juz raz to zrobil,tylko tutaj bedzie o wiele ciezej wysadzic kogos w trakcie sezonu.

   • kon kk

    Będziemy supportować dalej aby się udało.
    KeepCalm&SupportKubica

   • A mi się wydaje że będzie na odwrót, ale czas pokaże.

    • Apolonia Bąk

     Popieram.

  • Tommi

   Pytanie czy Robert sie na to zgodzi czy moze ma juz na celowniku cos innego.

  • Apolonia Bąk

   Po francusku jeszcze nie było.

   • kon kk

    Merci się pojawiało dosyć często ;-)

    • Apolonia Bąk

     Rzeczywiście:) Zapomniałam już:)

  • Marrally

   A ja powiem tak po krótki reaserchu i zastanwieniu Tweirdze że ktoś puścił farbę ze Robertowi zostanie zaproponowane kontraktowe miejsce jako główny lecz jak to głuchy telefon działa ktoś coś przekręcił i poszło w świat że rola trzeciego kierowcy
   Dobrze to znaczy że do dziennikarzy przedostaja się już informacje o możliwym angażu Roberta

   I nadal apeluje : poczekajmy do oficjalnego komunikatu to są sygnały że dziś coś znów zaczęło się dziać , wypowiedz Isoli , teraz ten artykuł

   Idzie w dobrą stronę i myślę że ruscy mają problem z przelewem dla Siro … :)

   • kon kk

    Fakt, że po czasie kiedy Robert był out, znowu wracają bliżej siebie :-)

 • Marrally
  • Apolonia Bąk

   Taaa… F1 to skomplikowany sport motorowy.

   • v

    Bo zakręty są również w prawo? ;)

    • Apolonia Bąk

     Są też i w lewo a nawet nieraz wyścig jest odwrotnie:)

 • donpedro

  Roberto Chinchero
  Renault: Artem Markelow krok od roli trzeciego kierowcy
  https://it.motorsport.com/f1/news/renault-artem-markelov-ad-un-passo-dal-ruolo-di-terzo-pilota-995154/

  • Marrally

   W……………. ech i poszło wpi…. zobaczymy :)

  • kto tam wczoraj miał info z pierwszej ręki? :D

   • Marrally

    Gdzies coś chodziło że … ale wiemy że nie o to walczymy :) zresztą będzie F1 :)

  • Przemysław Jan

   Rosjanie ostro lecą

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    Ale konkretnie jeszcze nigdzie nie dolecieli .

  • Charlie Runkle

   “Mają rozmach …”- Stefan “Siara” Siarzewski.

  • Petronas
 • Łukasz Stachyra

  Czołem Klubie :) Dawno nie pisałem bo cały czas praca – nowa praca :) Ale widzę, że w klubie cały czas się dzieje i cały czas ktoś jest na posterunku ;) Nic trzeba czekać na oficjalne stanowisko Williamsa :) – Ja cały czas wierzę w RK i F1 :)

 • Apolonia Bąk

  Nie wiem czy było, jednak to ważne: (cytat , translator)
  Szef Williamsa, Paddy Lowe, mówi, że nowa współpraca McLarena z Renault budzi niepokój w 2018 roku.
  Po zakończeniu bezowocnego trzyletniego związku z Hondą, McLaren znajduje się na progu nowego świtu z partnerem Renault.
  Potencjalne odrodzenie w tym roku drugiego zwycięskiego zespołu F1 postawiło Williamsa w pogotowiu.
  Całość:
  http://en.f1i.com/news/289924-williams-lowe-keeping-worried-eye-mclaren.html
  Williams chce być czwartym w stawce w 2018 r.
  Do tego Renault też nie zasypuje gruszek w popiele.
  Jak WMR chce to czwarte miejsce zdobyć mając STR i SIR, doprawdy nie wiem!

  • Sam

   Prawda taka,ze McLaren ma projekt z czołówki. Jedyne co ich trzymało to był właśnie motor

   • Apolonia Bąk

    Właśnie. Do tego pod koniec sezonu było widać, że Honda poprawiła swój motor, zatem i Torro Rosso wcale nie musi być w ogonie. Choć jeśli chodzi o ich kierowców, to nie najwyższa półka.

    • Sam

     TR to laboratorium RB i wychowywanie kierowców wiec tam żadnego parcia nie ma a i nowy rok przyniesie nowe niewiadome. Problem ma WMR bo mają silnik MB ale kiepski projekt, auto nie ma trakcji i jak pokazuje FI to ostatecznie nie wszystko zależy od kasy a od twórczości. Czy Paddy odrobił zadanie domowe w tym roku? To się okaże bo stwierdzenie Massy ze wyglada agresywnie nie jest warte nic a wybór kierowców to absolutne bankructwo strategiczne. Ja bym się martwił na ich miejscu właśnie o TR a nie o McLarena ;)

     • Apolonia Bąk

      Przy takich kierowcach jak STR i SIR, to w drugiej połowie sezonu mogą bić się aby nie być na ostatnim miejscu z Sauberem, oczywiście z całym szacunkiem dla pana Saubera:)

  • SP

   Ciekaw jestem jak będzie szło McLarenowi, w zeszłym sezonie aero mieli bardzo dobre, silnik – wiadomo. Szykuje się dobry sezon, cały czas jestem zdania, że z Robertem w jednej z głównych ról.
   Jeśli Williams zdecyduje się na skład ze Strollem i Sirotkinem , to mimo dobrego początku ( bolid powinni mieć dobry ) później rozwój może być zahamowany.
   Pamiętacie sezon 2011 ( pytanie retoryczne :) Lotus / Renault z Robertem tak przygotowali bolid , że nawet Pietrow zdobył podium na początku sezonu. Później rozwój stanął w miejscu bo brakowało ogniwa łączącego teorie inżynierów, symulacje z realnym zachowaniem bolidu. Po części to był efekt zakazu stosowania dmuchanego dyfuzora, ale tylko po części.
   Forza Kubica :)

   • Apolonia Bąk

    Tak jest, zabrakło Robusia!
    A weźmy pod uwagę Fernando. Wkurzył się na silniki Hondy i zagroził odejściem z F1 do Indy.
    Ale się wtedy zaczęła burza! Wszystko było, byleby Alonso został!
    Bo to jest kierowca z najwyższej półki, legenda, dla niego zaczęło się to całe zamieszanie.

    • Sam

     Bo mają świadomość ze kierowca to przynajmniej połowa sukcesu a wmr brak trzeźwości

    • SP

     Tam już pod od poczatku sezonu się gotowało, sprawa z Alonso to już finał zamieszania. Jak to w F1, nic się nagle nie dzieje :)

  • Marrally

   Bylo :) ale nie szkodzi przypominać jakieś dwa albo 3 dni temu że paddy obawia się mclarena :)

   • Apolonia Bąk

    Pewnie dlatego nie ogłaszają drugiego kierowcy, nie mają na to czasu bo u nich ALERT:)

 • Tadek Niejadek

  Ta ironia w tle z Robertem mercedesa i renault byla słaba mam nadzieje ze im jeszcze pokaze Forza Ferrari Forza Robert!

 • Apolonia Bąk

  Tam w tym programie SMP Racing dla młodych kierowców jest też dziewczyna, dobrze zapowiadająca się; jest jednak za młoda aby Putin ją usadził w potencjalne miejsce. Całe szczęście, bo wtedy dopiero byłby Wasz lament – nie dość, że Ruska, to jeszcze dziewczyna:)))
  A tak na serio: możemy pozazdrościć i w Polsce mieć taki program młodych kierowców; ktoś nam broni?

 • Marrally

  I teraz wszyscy w druga manke tzn ta co Isola rozpocza http://www.planetf1.com/news/kubica-needed-time-to-adapt-to-pirelli-tyres/

  • dulin

   Ale co to znaczy more time? Dzień? Rok?

  • Apolonia Bąk

   Kim jest Benson przy Isoli? Dziennikarzem, o którym w 2014 roku wypowiadano się, że to troll i nie zna się na F1.
   Udowodniłeś to w poprzednim artykule, pięknie go wypunktowując.
   Isola jest fachowcem a nie pismakiem.

   • Sam

    Kiedy słońce jest na zachodzie nawet cień krasnali się wydłuża

 • wezyr

  Zacznijcie wszyscy jeździć na rowerach, zamiast się pasjonować kilometrami przejechanymi przez niego. Jakie to ma znaczenie? Godnym takiego zainteresowania będzie jeżdżenie czterema kółkami. Wtedy będziemy się jarać. A teraz to tylko spam.

  • Przemysław Jan

   nie miałeś czego zhejtować to padło na to :D wezyr w formie ;)

 • terry84

  Głowę czymś trzeba zająć…

 • Marcin81

  Dzień dobry ;-)

  Liczy się tylko Robert Kubica
  Takie są słowa wiernego kibica
  Niechaj się wszystko dobrze układa
  Taka na spokój jest teraz rada
  Zdanie otuchy?A czym się przejmować
  Nienawiść za siebie do kosza schować
  #SupportKubica jesteśmy z Tobą
  Nawiekszą na świecie wariatów załogą :-)

 • Marrally

  F5 proszę :)

 • Le Mans Wmr

  Pewnie plan z SS w Williamsie nie wypalił ,to upychaja tu i tam.

 • Charlie Runkle

  … i będą to chyba sami oglądać, bo ja wysiadam z tego pociągu w takim układzie. ;)

 • KK

  1200km? W tym roku dopiero 544.

  • Kristo91

   Czytanie ze zrozumieniem się kłania…

   • KK

    No własnie.

   • Rolandus

    ;)

  • Adam 68

   Robert ma już prawie przejechane połowę dystansu który ja pokonuje w ciągu całego roku jest to w okolicach 1200 kilometrów

   • KK

    Po edycji…

    • Adam 68

     po edycji jest inaczej

  • Poldek Napora

   Nie jasno sie wyraziłem ;) edytowałem posta i już wszystko jasne :)

 • Jacek Kubicar

  Ja tylko Cześć Klub i już mnie nie ma:)
  F1 2018 z RK !!!
  Forza KUB !!!

 • db

  A tu takie słuchy z Rosji: https://ru.motorsport.com/f1/news/slukhi-markelov-zajmet-mesto-sirotkina-v-renault-995074/
  Nie było nikogo a za chwilę będzie 3 : /

  • A Petrov gdzie?

   • COPSE

    Tylko patrzec jak wyrosnie rosyjska stajnia z silnikami ferrari;)

  • jakitaki

   … i wszyscy jako rezerwowi ^^

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    crash testowi.

 • WaWel Smoczek

  Odnośnie wypowiedzi Isoli to ostatnie zdanie rozumiem tak:

  Szkoda, że [Williams nie chce zawierzyć Robertowi i zmarnować jego potencjał], bowiem to dobra historia mieć go z powrotem w F1.

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   “nie chce zawjerzyc” nie jest trybem dokonanym , dla mnie to pokerowa zagrywka przed 16 , co by twarde glowy w z Grove do 16 nie zapomnialy .

 • ZimnaMi

  Nie moją rolą jest zwracanie uwagi, bo każdy odpowiada sam za to, co pisze. Wydaje mi się jednak, że czasem zdarza nam się przesadzać z krytyką i używanym słownictwem. Możemy się nie zgadzać z czyjąś opinią, ale przyjemniej się będzie czytało wpisy jeśli będą stricte merytoryczne.
  Róbmy to z klasą – tak jak Robert.

 • Marrally
  • COPSE

   Patrzac ogolnie co mowi Isola,wychodzi mi ze RK był szybki na HP do momentu kiedy sie nie “zagotowały” co prawda translator nie najlepiej tłumaczy,ale tak rozumie wczorajsze i dzisiejsze info od Mario..

 • Marrally

  sorka za OT ale niezłe pożegnanie Rona Denisa kawał historii
  http://soymotor.com/noticias/dennis-se-despide-de-mclaren-con-una-gran-fiesta-en-londres-944497

 • Charlie Runkle

  Robert wie z kim trzymać sztamę. Mario ma wszelkie dane telemetryczne testu (Williams to wie) i przeprowadził atak z wyprzedzeniem. Oj dużo ciężej będzie teraz Williamsowi pismakom kłamać. Szacunek.

  • czytelnik

   A kiedy to Williams kłamał w sprawie Roberta Kubicy? Z ciekawości…

   • Charlie Runkle

    Napisałem o „ataku z wyprzedzeniem”. A jak sobie wyobrażasz ewentualne uzasadnienie wyboru Sirotkina przez Williamsa? Powiedzieli by że polecieli na kasę? Wątpię. Było by coś, czego zapewne my jako fani słyszeć nie chcielibyśmy.

    • czytelnik

     Twierdzisz, że Robert angażuje wszelkie kontakty żeby na wszelki wypadek wyprowadzać ciosy z wyprzedzeniem przy użyciu Mario Isoli. Mocno naciągana teoria. Nawiasem mówiąc o wyborach. Dlaczego Williams miałby się przed kimkolwiek – nami, tłumaczyć z wyboru takiego czy innego inżyniera, czy takiego czy innego kierowcy? Jeśli cokolwiek jest uzasadniane to raczej wybór kierowcy a nie ocena odrzuconych.

     • cho-bot

      Benson się powołuje na kogoś z zarządu, który właśnie dał ocenę rzekomo odrzuconego. I jest ona taka, że sobie nie radził z nowymi oponami. Oni niczego oficjalnie nie muszą wyjaśniać, bo przedtem zrobią to nieoficjalnie. No to dlaczego to robią, skoro nie muszą myśleć o opinii publicznej wg Ciebie? Opinia publiczna to także m.in. ich sponsorzy – obecni i potencjalni. :P

     • czytelnik

      A co z komentarzami Levisa Hamiltona, Bernie Ecclestona, czy ostatni Flavio Briatore opisujących Roberta Kubicę w samych superlatywach. Oni też są elementem uderzenia wyprzedzającego? Takie działa wyciągane na dyskredytacje kłamliwych publikacji jednego dziennikarza? Nie no, trochę chyba przesadzacie w tych teoriach spiskowych :)

     • Wojtek Strzelec

      Jednym dziennikarzem (nawet bardzo wpływowym) faktycznie można byłoby sobie głowy nie zawracać. Są to działania wyprzedzające przed decyzją Williamsa. I wszystkim co nastąpi potem.

     • czytelnik

      Już widzę, jak Robert Kubica czy Nico Rosberg dzwonią do Mario Isoli i mówią “cześć szefie sportów motorowych pirelli. Widziałeś jakie gnioty piszą w mediach na temat Roberta? Weźże powiedz jaka była prawda o tych oponach. No tak na wzgląd naszej przyjaźni. Tylko wiesz, mów prawdę, subiektywną, obiektywną prawdę bo inaczej… feedbacku nie dam :P” Bądźmy poważni :)

     • cho-bot

      Nie zrozumieliśmy się. :D Odnosiłam się do drugiej części Twojej wypowiedzi.
      Uderzenie wyprzedzające? Na to za późno. Natomiast obóz Kubicy powinien prostować i wyjaśniać, aby publika nie miała tylko jednostronnej informacji.

     • Charlie Runkle

      Choćby dlatego że jest to dość spory system naczyń połączonych, gdzie dobry PR (a z tym u Williamsa najlepiej nie jest już od dłuższego czasu) jest jednym z większych. Będzie masa pytań, wściekłość fanów etc. Będą musieli się tłumaczyć zarówno z wyboru jak i z “niewyboru. To tak w skrócie, bo na dłużej nie mam czasu- robota czeka.

     • czytelnik

      Pijarową gadką szmatką i wodolejstwem można przykryć każdy wybór, nawet najgorszy, a z czasem każdy temat wymiera śmiercią naturalną, więc tłumaczyć można tak, by możliwie merytorycznie uzasadniać wybór zakontraktowanego kierowcy a lakonicznie skomentować brak kontraktu pozostałych kandydatów. A komentarz braku kontraktu dla RK wystarczy uprościć do “Robert to doskonały człowiek i wspaniały kierowca. Świetnie współpracował z zespołem na testach, i wraz z Lancem i Sirotkinem miał konkurencyjne osiągi. Za co mu serdecznie dziękujemy. Dokonaliśmy możliwie najlepszego wyboru a Robertowi życzymy wspaniałej kariery w F1 bo w pełni na nią zasługuje ze swoją szybkością.”. I zamykają temat definitywnie.

     • Charlie Runkle

      Zgoda w 100%. Tak bym to i ja widział, ale ciśnienie będzie duże i nie wiem czy jedynie to wystarczy i przy okazji stać ich będzie na coś takiego. Oby.

     • czytelnik

      A mnie się wydaje, że ciśnienia nie będzie, wręcz narodowe rozluźnienie kiedy Robert Kubica zostanie ogłoszony podstawowym kierowcą WMR na 2018 z opcją na 2019 :) Tu jest rozgrywana jakaś inna i gruba zagrywka mająca utrzymać Roberta na etatowym składzie, i Sirotkina – włącznie z jego kasą.

   • O tym nie ma tam w stanie przeszłym ;-)

  • cho-bot

   Co będzie to będzie, ale najbardziej mnie wkurzyło, że oni niby mają wątpliwości nie czy kiedy, ale czy w ogóle Kubica by się przystosował. Na jakiej podstawie? A po drugie /i tu już uważam za wredne zagranie Bensona/ Kubica sam na siebie doniósł, że nie radzi sobie. Odkąd w ten sposób przedstawia się rutynową analizę, którą robi kierowca – analizę nakierowaną na to, co można poprawić.

   • ZimnaMi

    Warto jeszcze dodać, że to “nieradzenie sobie” w przypadku Kubicy może oznaczać umiejętności na wysokim poziomie. On wymaga od siebie więcej niż inni.
    Zresztą Williams celowo zakazał Robertowi wywiadów.

    • cho-bot

     Jakby Hughes nie napisał o zmianie ustawień to guzik byśmy wiedzieli. Dodatkowo jeśli dobrze zrozumiałam Robert jeździł na oponach wydanych przez Pirelli i jeśli dobrze rozumiem stąd obostrzenia w ustawieniach, żeby zyskać miarodajne porównania. Natomiast Sirotkin na kompletach własnych zespołu, gdzie takich obostrzeń nie było. Jeśli jednak coś pokręciłam, bo już słabo pamiętam artykuł, to niech mnie ktoś, proszę, poprawi.

     • Marrally
     • Rafał Lewandowski

      czytam to już chyba z nasty raz i h.. mie strzela jak pomyśle o wywodach Bensona, tyle zmiennych a on to tak uprościł

     • cho-bot

      Dobrze to ująłeś. Uprościł skandalicznie, a przecież to nie jest dziennikarz, który opisuje życie celebrytów w tabloidach, tylko wyspecjalizowany w tematyce.

     • Charlie Runkle

      Na dodatek-z miejsca założył że gdyby Sirotkin pojechał na ultrasach- nie miałby żadnych problemów, co jest bardzo głupim założeniem, bo równie dobrze-zamiast domniemanych -1.6 sekundy, mógł mieć na nich +2.5.

     • jakitaki

      Przecież powiedział że dla niego nie ma różnicy w oponach czyli ma taki sam czas na wszystkich :D:D:D

     • Charlie Runkle

      No tak. Kierowca o wspaniałym feedbacku. Tak mówił sam Paddy. Zapomniałem :)

     • Przemysław Jan

      Gdzie Sirotkin wypowiada sie o oponach?

     • jakitaki

      W wywiadzie po testach, mówił że dla niego nie ma różnicy…

     • ZimnaMi

      To jest w komentarzach. Szukam dalej o oponach Sirotkina

      Mark Hughes Mod Air Karim • a month ago

      No
      worries Air. Your English is much better than my Russian. There were
      the Pirelli testing sets and there were the team’s own chosen
      allocation. The Pirelli sets had to be compared with the same set up.
      The team’s own could be run how the team wanted – but Pirelli needed to
      be informed of any changes. I don’t think it was ever in the run plan
      for Sergey to do low fuel hyper-soft qualifying simulations. He did long
      runs. Kubica was on a different programme, having done long runs the
      day before.

     • Rafał Lewandowski

      Powitać Klubik
      To trzeba podesłać Bensonowi. Tyle tylko jak bierze pod stołem brudną kasę, to można mu pluć w oczy a on i tak powie że deszcz pada. Pismak pie… a nieeeew będę mówił co
      Forza Klub
      @SupportKubica

     • Marrally

      Raczej pretensje do rodzimego podwórka że nie zweryfikowali dokładnie lub milczeli …. a Benson już na straty poszedł … także szkod mi go z jednej strony chciał zabłysnąc a poległ na całej linii

     • Rafał Lewandowski

      no właśnie, tylko że jak narzekałem na MS i podobnych to tu mnie trochę powstrzymywano. Nie żebym się skarżył

  • Dani777

   Niepokojące jest tylko ostatnie zdanie gdzie Mario mówi: Szkoda, bo była by to wspaniała historia dla F1, jakby już w trybie dokonanym, że się nie udało

   • Charlie Runkle

    Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Do testów jest sporo czasu i jeszcze wiele może się wydarzyć. Niekoniecznie w kwestii Williamsa.

  • Wojtek Strzelec / Kraków

   Odsiecz niezmiernie potrzebna i ważna – najlepsza z możliwych. I w jakże istotnym momencie!

  • v

   Raczej wyszło odwrotnie.

   Wszyscy piszą, że Mario to znajomy Roberta i że koloruje na siłę :(

   • Charlie Runkle

    “Wszyscy”, to znaczy KTO? Ja to samo mogę powiedzieć o Bensonie, że ma kumpli w Williamsie i robi dla nich robotę za pieniądze.

    • cho-bot

     … po koleżeńsku Isola interpretuje telemetrię. Nooo… :D

    • v

     Wszyscy, czyli internety zagraniczne. Zerknij chociażby na komentarze na Reddicie.

     https://www.reddit.com/r/formula1/comments/7ppc1u/pirelli_kubica_deserves_time_to_show_pace/

     • Charlie Runkle

      Łeeeee tam. Tam są takie same opinie jak Twoja i moja i stu innych osób. Przejdź się na forum Williamsa i poczytaj o Sirotkinie, ruskiej brudnej kasie etc dla równowagi :)

     • cho-bot

      Tam jest jeden komentarz, że są przyjaciółmi.

   • reverof

    A szefem Pirelli (jedynego dostawcy opon do F1 sic!) jest dlatego, że jest dobrym znajomym Roberta?..

    • cho-bot

     Jak nie, jak tak. :D

 • Marrally

  mistrz jest tylko jeden :)
  https://www.youtube.com/watch?v=f9cbSPIa7v0&feature=youtu.be
  ale mi się na wspomnienia zebrało …

 • Marrally

  ten to dopiero ma wyobraźnię :) … https://twitter.com/OlegKarpov/status/951793917485371392

  • Charlie Runkle

   „Naćkał” się chyba. ;)

   • Dlugatyka

    Niech Puton kupi F1, to tylko ruskie będą jeździć i jak tu ich lubić

    • Maciek

     Jak tu ich NIE lubic? :D

    • lukasR

     I będzie F adin :-)

  • Edzik

   No masz , imperialistyczne zapędy ma w głowie nasz kaliega ha ha
   Witam wszystkich serdecznie

  • Dani777

   Sirotkin w Williamsie, Kvyat w Ferrari, Mazepin w FI. Jeszcze wcisną gdzieś Aleshina i Markelova i faktycznie tak może być.

  • Przemek

   A inżynier po tych słowach ledwo powstrzymuje się, żeby nie wybuchnąć śmiechem ;D (żart)

 • Marrally
  • WaWel Smoczek

   Kubica to też ryzyko. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że gdyby jego urazy były jakąś przeszkodą, to nie byłby nawet blisko tempa, które pokazał podczas testów. Jeśli był gorszy w porównaniu do Massy czy kogoś innego, to tylko dlatego, że nie jeździł w F1 od 2010 roku. Na pewno byłby w stanie wrócić do dawnego poziomu

  • Tommi

   Ale Williams potrzebuje $$

  • Marrally

   Ja się tylko pytam można tak było odrazu pisać a nie przedrukowywać tfu innych? szukać wywiadów a nie żeby zamiast Rodaków Mario Isola musiał naprostować wszystkich ….

 • Hornet
  • Hornet

   “Myślę, że zasługuje na możliwość pokazania, co jest w stanie zrobić. Wiem, że włożył wiele myśli i pracy w fizyczne przygotowanie, aby być zdolnym do prowadzenia samochodu. Jest teraz znacznie szczuplejszy i stracił dużo wagi, aby być gotowym do jazdy i pokazał, że jest w stanie jeździć na dystansie wyścigowym.
   Szybkość nie jest czymś, o czym musimy z nim rozmawiać, ponieważ w przeszłości pokazał, że ma szybkość. Potrzebuje mniej presji i więcej okazji, aby pokazać nam potencjał. Nie oznacza to, że inni kierowcy nie zasługują na miejsce w Williamsie. Mówię tylko o Robercie i jego potencjale, szkoda, bo jest to bardzo dobra historia, aby znów mieć go w F1.”

   • NieJestemStad

    ” .. szkoda, bo .. ”
    To też dużo zdradza…

    • Marrally

     sarkazm….

   • Mike

    Czyli jak już wcześniej pisałem i inni zgnojeni dziennikarze też, że mega powalającego tempa nie pokazał. Gdyby tak było to żadna kasa by nie przeważyła czy deal z silnikami. Być może RK po wjeżdżeniu się i obyciu z nowimi bolidami i oponami odnalazłby feeleing… a być może nie… stąd każdy wybiera bezpieczniejszy wariant, a że akurat na niefart RK napatoczył się Sirotkin który pokazał się dobrze i ma kase logiczne jest że Williams go wybrał.

    • Asia

     Żadnej logiki poza talentem finansowym Sirotkina tu nie ma.

    • ZimnaMi

     Jesteś dziennikarzem? Nie wiedziałam.

     • cho-bot

      Mike cierpi za miliony. Literatura narodowa potrafi zainspirować. ;)

    • Le Mans Wmr

     Kolejny co snuje teorie po testach.

    • cho-bot

     Daj jakiś cytat, gdzie ktoś spodziewał się po Kubicy mega powalającego tempa. Podejrzewasz, że jesteśmy takimi ignorantami, którzy nie pamiętają jak bolesne dla niektórych kierowców było przejście z Michelinów na Bridgestony? Czy jakiś z tego powodu popadł w niebyt? Wg Twojej logiki BMW powinno odstawić Kubicę z miejsca, bo nie oswoił opon w pierwszym dniu testu! Alonso w Renault też nie.

     • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

      Hamilton tez nie czail bazy z oponami w zeszlym roku .

  • Charlie Runkle

   Mario powinien mieć w Polsce pomnik chyba. Robi wspaniałą robotę dla Kubicy.

   • terry84

    Mógłby się jeszcze nie pokazywać z Robertem na różnych imprezach,wtedy byłby jeszcze bardziej wiarygodny.

    • Le Mans Wmr

     Moim zdaniem,to najlepszy PR dla niego.

     • Le Mans Wmr

      DlaRK rzecz jasna.

   • Zdzicho Lorek

    W porównaniu do polskich dziennikarzy niebo a ziemia ;)

 • Marrally

  Juz w 2013 po finlandi Hołek : “Muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem tego,
  co pokazał Robert Kubica w Finlandii. Po pierwsze, startując tam po raz
  pierwszy jechał fenomenalnie szybko, choć trasa z pozoru szeroka, kryje
  bardzo wiele zdradliwych pułapek, o czym przekonało się wielu kierowców z
  dużym doświadczeniem na fińskich szutrach. Po drugie cały rajd jechał
  bardzo równym tempem, zwalniając taktycznie w końcówce, gdy sytuacja się
  wyklarowała, co świadczy, że nauka z początku sezonu nie poszła w las.
  Po trzecie zajmując w debiucie 9 miejsce, drugie w WRC 2, za lokalnym
  matadorem Jarim Ketamaa potwierdził po raz kolejny, że jest geniuszem
  kierownicy” – napisał Hołowczyc.

 • Petronas
  • Przemysław Jan

   jest link niżej

  • Marrally

   leci online :) a z Isolą wywiad można cofnąć :)

   • Petronas

    że leci to wiem….. bo oglądam ;)
    ale o cofce zapomniałem :)

 • Marrally

  od dwóch dni chodzi … :)

 • Kokosvag

  Cos wspomnieli o Robercie na Autosport,ale nie bardzo zrozumialem.Ktos oglada?

 • Le Mans Wmr
  • Agnieszka Strzałka

   To są ci rosyjscy Kierowcy , ciekawe jak będzie wyglądał bolid jak zaczną jazdę ;)
   Pozdrawiam

 • fargione

  Formuła 1. Dzikie Lata ..może ktoś nie widział…Niesamowity film ;-)
  http://www.dailymotion.com/video/x1mzqr5

 • KK
  • KK
   • Marrally

    Wydaje mi się że potwierdza że HS były szybsze o sekunde w Abu ale spodziewa się że moga być szybsze o 1,5 sek , pytany o cały wacharz sportowy i zaangażowanie Pirelli …

    • Marrally

     i degradacja w AZ była bardzo duża …

    • KK

     Dobre było tez pytanie o to kto może być szybki w przyszłym sezonie :)

     • Marrally

      yyy williams…

     • sirotkin

      To dziennikarz bąknął “… Williams maybe…”. I ma rację

     • Charlie Runkle

      Williams, ale pod jednym warunkiem. Wiemy jakim.

     • lukasR

      sine qua non – tylko z Kubicą

     • Charlie Runkle

      Możesz powiedzieć coś więcej? Nie oglądałem :( Co dokładnie mówił w tym temacie?

     • Marrally
     • Charlie Runkle

      Mi trzeba wytłumaczyć, bo u mnie kiepsko z językami :(

     • Marrally

      rekomendują 3 mieszanki plus intermediaty i deszczówki :) na rok 2018. Wypowiada się że HS nie chce nazywać mieszanką qwalifikacyjną i ma nadzieje zobaczyc ją na takich torach jak monaco , w abu UŻYLI TEJ MIESZANKI PO RAZ PIERWSZY!!! nie chcą być sztywni jak w 2017 i dają zespołom możliwość wyboru na każdy wyścig co zwiększy konkurencyjność i możliwosci , zapytany który z zespołów może być szybki ale pytający na końcu jakby się zająknął na zasadzie and and williams Mario stwierdził yeah McLaren będzie bardzo konkurencyjny bo zminił silnik i ma dobrych kierowców :) ….

     • Charlie Runkle

      Przy okazji- Motorsport Total podał że nie będzie Hyperów w Azerbejdżanie.

     • Marrally

      Może dlatego że przy róznych temperaturach i ciśnieniach HS mogą się różnie zachowywać? kto go tam wie… Pirelli i Isola dużo wiedzą a reszta to … :)

     • Charlie Runkle

      Może z hyperami to był falstart i sami muszą je poprawić, a KUB poniekąd padł ich ofiarą. Tyle że wq… mnie nadal ten Benson, bo lekką ręką odjął sobie 1.6 i wywróżył co by było gdyby było, nie przewidując absolutnie żadnych kłopotów Sirotkina na tej mieszance. A równie dobrze mogło by być na niej +1.6, a nie -1.6. A to … zbolały :(

     • COPSE

      To i RK tez co nie co wie na temat opon;)

 • Dzień dobry wszystkim.

 • Marrally
  • sirotkin

   Sądziłem, że to Peugeot ma Partnera :D

 • terry84

  Kij mu w tort.

  • NO2

   Dopisuję się do życzeń… ;)

   • Charlie Runkle

    I ja.

  • Le Mans Wmr

   Hahaha.

 • Marrally
 • Marrally

  https://www.f1today.net/en/news/f1/235086/sauber-on-schedule-with-brand-new-2018-project
  To jedziemy z rozkminką bo nie podejrzewam że Leclark :) wprowadza im nowości :)

  a że dokonali mocnych wyborów …. ciekawe :)

  • Tommi

   Teraz rozkminka co do Saubera :D. Wedlug mnie Robert bedzie w F1 w 2018 ale nie w Williamsie, raczej obstawialbym go jako trzeciego kierowce w innym zespole, trzeciego tylko na poczatku. Na pewno powinien walczyc aby dalej znajdowac sie jak najblizesz tego sportu w przyszlym roku, nawet jesli z WMR nie wypali.

   • Charlie Runkle

    W Williamsie na pewno nie jest nic podpisanie, ani u Sirotkina, ani u Roberta. Czekają najwyraźniej na kasę, zostawiając sobie furtkę na wypadek gdyby była jedynie “wirtualną” i tyle.
    Robert będzie na 100% w F1, ale szanse na Williamsa obstawiam osobiście na 10-20%. Myślę że w sytuacji jaka się wytworzyła- sam Robert trochę do sprawy WMR nabrał dystansu. No, a teraz mnie zlinczujcie ;)

    • NO2

     Uważam podobnie ;)

    • Tommi

     No dokladnie to samo napisalem, obstawiam ze bedzie w F1 (moze nie jako podstawowy kierowca) ale bedzie. Na starty w WMR podobnie jak ty, nie daje duzysz szans.

    • cho-bot

     Zadzwonić może. Massa ma swój honor. Jemu też mówili “postój sobie chłopczyku w przedpokoju, może cię zawołamy, a może nie” – bo my tu pany. Skoro nam już emocje opadły to obiektywnie trzeba przyznać, że tak się nie postępuje z wieloletnim członkiem zespołu. Sam mówił, że z nim nie rozmawiali, o testach Roberta dowiedział się z mediów. Cześć.

    • czytelnik

     Osobiście w taki scenariusz – powrotu Massy do Williamsa, bo coś nie wypali z RK i SS, zwyczajnie nie wierzę. Pominę aspekt wizerunkowy WMR i FM takiego scenariusza, bo to ewidentna klapa po całości. Co więcej, Williams musiałby mieć co najmniej 6 mln extra – w rezerwie na taką okoliczność, bo Massa zapewne słabszym kontraktem niż w 2017 nie będzie zainteresowany. Suma summarum, RK w WMR na 2018 :)

   • NO2

    Robert będzie podstawowym kierowcą. A jeśli nie to chyba korzystniejszym rozwiązaniem byłoby zostanie testowym Pirelli + starty gdzies tam… niż bycie trzecim kierowcą. Pozwoliłoby to maksymalnie zrozumieć opony a dostęp do symulatora to pewnie RK Team gdzieś ogarnie… ;) Jednak wnioskując po formie i aktywności Roberta w ostatnim czasie czuję, że będą starty w 2018.

   • SP

    Jeśli będzie trzecim a Liberty nie skasuje piątkowych , to ja się wcale nie pogniewam. Wciąż będzie w grze, a w razie wu istnieje opcja jazdy za podstawowego kierowcę.
    Forza Kubica :)

  • Heavy Rain

   Mocne, dobre wybory, to co powiedział wcześniej. Silnik i kierowcy, LeClerc i Ericsson. Co tu dumać.

   • kon kk

    Swoją drogą, Lecreca jestem bardzo ciekawy n nadchodzącym sezonie.

    • Heavy Rain

     Ja również.

 • Adam 68

  To “coś ” w F1 ma Robert a nie Sirotkin

  #SupportKubica Witam Klub

 • ;l,;l,;l,;l,

  Skoro przelew od Kviata poszedł to pewnie zaraz zaksięgują od $$

  • Charlie Runkle

   A skąd pewność że Przelew za Kvyata nie był od Kaspersky’ego, tylko z SMP? W końcu są juz sponsorem SF. Może dorzucili parę groszy więcej i tyle.

  • NieJestemStad

   Ja nie wykluczam, że oni płacą Kviatowi a nie odwrotnie. Kviat wie co nie co o Red Bullu, jest szybki, nie wiem jak z feedbackiem ale to dobry materiał na rozwojowego.

   • cho-bot

    Całkowicie się zgadzam.

 • Krzychu Wartki

  Witam serdecznie klubowiczów i trzymamy kciuki

 • db
  • Marrally

   Musi czytać nas :)

   • NO2

    Wiadomo… ;) A masz gdzieś lepsze zestawienie informacji ze światowych mediów ? Przeciez to naszych dziennikarzy główne żródła informacji. Wchodzisz rano do klubu, patrzysz gdzie co napisali, otwierasz artykuły i przepisujesz. Chyba mniej więcej tak to dziś wygląda… :)))

  • Dex

   Gutowski to jest jakiś dziwak on jeszcze nigdy nie wstawił dobrze linka do Twittera .Milionom się to udaje -jemu niestety prawie nigdy .
   Nie śledzę tego co pisze po tym jak zrobił wywiad z Robertem a później się tłumaczył że miał czas tylko na 5 pytań i zapomniał zapytać o współpracę z Nico .Next day Nico wizytował nasze ministerstwo .Ok ok Robert mógł nie puścić pary o tym ale zakazać takiego pytania o współpracę to chyba już nie zakazał.

  • Tommi

   Ale nazwisko Abiteboul wymawia sie chyba troszke inaczej :D

 • Marrally

  https://twitter.com/OlimpSport/status/951738646255763456
  tylko żeby to nie była wyprzedaż :( ….

 • NieJestemStad

  Na dzień dzisiejszy nie widzę inne opcji niż RK w F1 2018.
  Natomiast będę mocno zdziwiony jeżeli będzie to Williams.

  • Wojtki

   a jaką inną szansę widzisz ?

   • NieJestemStad

    STR albo HAAS. Ale może też w WMR coś się przestawi.
    Czekamy na oficjalkę, ale nie wyobrażam sobie, że w F1 2018 z taką szybkością, takim nazwiskiem, i z takimi sponsorami RK nie będzie.

    • Wojtki

     STR ma dobrych obiecujących kierowców + własną politykę młodzików – raczej nie. HAAS przypadkiem nie ma kontraktów na 2018 ?

     • NieJestemStad

      Kontrakty w F1 to rzecz względna. Ale szkoda dyskutować teraz, czekamy na oficjalkę od WMR później będziemy rozkminiać czasu będzie dużo bo raczej się szybko nie dowiemy

     • Wojtki

      jasne, tylko nie widzę żeby ktoś rozwiązywał tak tłuste kontrakty przed pierwszym wyścigiem :p

     • NieJestemStad

      Bo jeszcze takiej oferty last minute na rynku nie było :D
      Myślę że Honda bardzo ciepełka RK potrzebuje…

    • Marrally

     Jest coś w tym :) zresztą mogą się w Hassie znaczy w Ferrari zastanawiać :) a KIMI :) … będzie na wylocie :)

  • kon kk

   Nie skreślajmy tak łatwo Williamsa, przecież nic złego nie robią oprócz ciszy, a sami kompletnie nie wiemy co się za kulisami dzieje.
   Po oficjalce to dopiero ruszy temat…

   • marcus

    dokładnie.Williams jeszcze słowa nie powiedział o kontrakcie a już większość szuka Robertowi innego teamu. Swoją drogą jeżeli nie williams to w tym roku Roberta nie zobaczymy w wyścigu F1,może tylko gdzieś na testach.

    • NieJestemStad

     Myślisz, że taki Chinchero czy Benson to info z du.kapelusza wyciąga ? Williams nimi pogrywa, jedynie pytanie po co to robi… czy to negocjacje czy to przygotowanie gruntu…

     • marcus

      Prawda jest tak,że na tą chwilę raczej w williamsie nie wiedzą kto będzie 2 kierowcą. Jeżeli byłoby pewne ,że $$ nie mieli by raczej powodu do przeciągania i by go dawno ogłosili.Ile można ustalać warunki kontraktu?

      Ewentualnie ma to być Robert ale z jakiegoś powodu nie mogą jeszcze tego ogłosić i to jest moja wersja na tą chwilę.

     • NieJestemStad

      ‘Prawda jest tak,że na tą chwilę nawet w williamsie nie wiedzą’

      źródło ?

     • Mareczek

      tak

    • kon kk

     Ja bym powiedział, że może wtedy być problem z początkiem sezonu, ale w trakcie jego trwania, to kto wie…różne cuda i choroby się dzieją ;-)

   • NieJestemStad

    Nie skreślam, czekam na oficjalkę. Napisałem tylko, że będę zdziwiony jeśli to będzie Williams.

  • czytelnik

   Niezmiennie RK WMR 2018. Czekam :)

 • Wojtki

  Robert Kubica has admitted he would feel disappointed if he did not now land a 2018 Williams race seat after feeling “confident and comfortable” in his appearance for the team at F1’s – skysport po testach. Dzień dobry ;)

  http://ocdn.eu/jcmsprzegladsportowy/895f59b7-483c-41b3-b101-08c3ff300dd8.jpg

  • Charlie Runkle

   Bo całe to p…nie o przystosowaniu się do opon, wydumanym 1.6s lepszym czasie Sirotkina to jakaś paranoja, której ja osobiście nie pojmuję. Kubica był szybszy “na dzień dobry” od Strolla o 0.1 na takich samych(!!!) oponach.
   A przystosowanie się do nowych? Każdy będzie miał ten sam problem, a znając Kubicę ogarnie to 5x szybciej niż inni. KONIEC. KROPKA.

   • Marrally

    O to to to to a dyrdymały to do Bensona :) na wódkę :)

   • Le Mans Wmr

    Charlie porównując do Strolla robisz takie samo gówno jak te pseudo analizy Karpova i innych Bensonów.To były testy opon.Koniec kropka.

    • Charlie Runkle

     Bo to jedyna wymierna sprawa. Jeździli na tych samych oponach i jakoś tam te czasy są bardziej porównywalne, niż odejmowanie domniemanych 1.6 o które Sirotkin “byłby szybszy jakby tylko pojechał”. Od razu założono ze nie miałby żadnych z nimi problemów, a tymczasem… oponki Hypersoft nie nadawały się do Abu Dhabi i nie wiadomo czy gdziekolwiek się nadają i czy Robert nie padł ich ofiarą. Hypery NIE będą użyte w Azerbejdżanie. Tak podał Motorsport Total. Może są po prostu, po ludzku schrzanione?

     • Le Mans Wmr

      Ale też bezsensem ze strony Pirelli byłoby robić dwum kierowcą ten sam program jazd.

     • Charlie Runkle

      Ja też tak uważam, ale wszyscy niestety skupiają się na czasach jednak. Nawet Benson na tej podstawie autorytarnie stwierdza kto był szybszy i kto zasługuje na miejsce w WMR. I to idzie w świat. Skoro takim Bensonom można porównywać czasy- my miejmy swoja argumentację. To nie grzech. Pierwszy raz, a szybszy niż etatowy. I tego się trzeba trzymać. :) Bo to nie tak że im wolno, a nam nie.

     • Le Mans Wmr

      W sumie licząc,to tych wszystkich dużo nie ma ,a trochę lat już śledzę eFe i wiem ,że jak nie ma dementi to znaczy brednie.Ta cisza jest błoga.

   • Adam 68

    To “coś ” w F1 ma Robert a nie Sirotkin
    #SupportKubica

 • Mario

  Witam Szanownych Kubico Maniaków :)

  Myśle,że Mario powiedział to co właściwie wie już każdy z obecnych szefów zespołów. “Stary” Dobry Kubica wrócił i wierze,że w sezonie 2018 bedzie miał co robić w F1. A gdzie? Tu już jest tysiąc różnych scenariuszy których nie ma sensu nawet cytować i się nad nimi rozwodzić bo i tak pewnie będzie to dalekie od prawdy.
  Pozdrawiam serdecznie
  Forza Kubica!!

 • Marrally
  • kon kk

   Rok temu byli jeszcze niżej, a prawdziwy dołek to 2016. Jednak kto wie, czy obecna polityka nie doprowadzi do tendencji spadkowej.

   • Dex

    Analiza techniczna mogła by pomóc zrozumieć całą sytuację w williamsie .Prostym sposobem jest też łączenie pewnych zachowań wykresu z tym co miało miejsce w realu .Ktoś kto ma doświadczenie w handlu ich akcjami mógłby całkiem ciekawa teorie nam tu przedstawić .To że zalicza dołki nie oznacza wcale że jest zła sytuacja .To może oznaczać nieraz duże wybicie w odwrotnym kierunku .Real life ponoć zaskakuje zawsze a dziwnym trafem wykresy już nie .Są szkoły że bez analizy technicznej ani rusz a inni twierdzą że to wróżenie z fusów.Wykres spokojnie idzie w górę albo w dół a i często w bok .

    • Marrally

     wiem że nic nie wiem :) hehe ale fakt ze pikuje … jest raczej nie odwracalny no chyba że zatrudnią Kubicę :)

     • Dex

      Ja też skłaniam się ku temu że nic nie wiem.Tu jednak może nie być tak że wykres pikuje (choć moim zdaniem nie jest to pikowanie )
      bo nie zatrudnili Roberta .Wykres porusza się rysuje się w pewnym schemacie bo zbliżamy się do ogłoszenia ostatecznie kto usiądzie na ich fotelu .Często jest tak że ci wjeksi gracze i najwięksi kosza tych malutkich takimi mini spadkami i tu na to mi wygląda .W większej skali jest raczej wzrost .Duzo mniejszych inwestorów spienięża akcje po nowym roku w obawie że cena spadnie a kasa na rozliczenie z fiskusem musi się jakoś tez znaleźć.Zreszta te zagrywki co robi Williams teraz trzymając w szachu Roberta bo jest to oczywiste to można tłumaczyć to też tym że ktoś odpowiedzialny za ich akcje mógł zalecić taką strategię milczenia

     • kon kk

      W punkt.
      Trzeba też pamiętać, że w razie zatrudnienia Sirotkina, “kilku” Rosjan, może połasić się na zakup akcji.

     • Dex

      I teraz warto by było mieć dostęp do tych wykresów na jakieś profesjonalnej platformie i sprawdzić te wykresy jak wyglądały tuż przed Abu Dhabi jaki był volumen i takie tam i okolice po bo beszczelne wywiady Sirotkina mogły być spowodowane tym że kilku Rosjan właśnie wtedy kupiło akcje :-) i pomachało portmonetą Williamsowi przed oczami .

     • Le Mans Wmr

      Można tylko gdybać,ale wnioskując po ruchu Williamsa musiały zdumieć ich.

     • Dex

      Ci co mieli kupić już kupili teraz co najwyżej płotki takie jak my mogą się dołączyć

     • Ostry

      Nie znam się – ale czy możliwe że ten cały medialny cyrk to pogrywanie, żeby potem odbić na wzroście?

    • SnipeR

     Analiza techniczna to bardziej działanie krótkoterminowe, gdzie zatrudnienie Kubicy to działanie długoterminowe wiec odpowiedniejsza by była analiza fundamentalna. Tak w skrócie: 1. Zatrudnienie Kubicy, 2. Ciężka praca, 3. Mistrzostwo

  • Wojtek Strzelec / Kraków

   Aktualnie żadna analiza na WGF1 nie ma większego sensu – obrót w ostatnim miesiącu jest symboliczny. Jednym słowem kompletnie nic się nie dzieje.

 • Poldek Napora

  Cześć Klub. Dobrego dnia :) #SupportKubica

 • Przemysław Jan
  • Wojtki

   z jednym kierowcą :D

 • miro

  A może jest tak ze Benson dostał zgodę od RK na taki artykuł, żeby potem szef Pirelli go skontrowal ?
  Poker?
  Żeby zrobiło się głośno żeby ludzie gadali, pisali .
  Pamiętajmy że RK nadal walczy , a on nie schodzi do poziomu Masy i nie powie ze wygrały pieniądze tylko walczy kombinuje analizuje i ciśnie, na torze i poza nim.
  Nie osadzanie też Sokoła, to jego przyjaciel i już kiedyś powiedział że ma układ z Robertem że piszę tylko to co już zostało napisane w jego sprawie , tak było, więc jeśli tak robi to RK ma w tym cel jak i cała ta cisza ( Choc co do ciszy zespołu RK to zawsze tak było robimy po cichu , a jak jest co to oglaszamy) .Cel tego? Może na nasz większy support, może zeby inne zespoły się odezwały choćby na rezerwowego w 2018 z opcją na kokpit w 2019 , a i W trakcie roku coś się może zdarzyć, albo presją na Williamsa że nie cele postawione może były za wysokie albo że, zeczy niemożliwe robi od ręki a na cuda trzeba jeszcze popracować, po to Niko szukał możliwość testowania , będzie dobrze , moim zdaniem ONZ NADAL WALCZA I NADAL JEST SZANSA.
  Pozdrawiam

  • Kozioł

   Benson, żadnej zgody od RK nie musiał dostać, żeby napisać takiego paszkwila.

   • miro

    Nie musiał, ale ktoś kto wcześniej broni nie strzela bez powodu i to zaraz po spotkaniu z osobą pokroju RK z którą imprezował dzień wcześniej. Coś tam musieli gaworzyć.

    • Kozioł

     Robert, to się spotkał z Chinchero, a nie Bensonem. Podejrzewam, że Benson dostał cynk od kogoś z Williamsa i to co usłyszał, to napisał.

     • miro

      Niemniej jednak z mamy po tych dwóch *draniach Benson i CHINCHERO * fajną i wyjasniajaca wiele odpowiedź szefa Pirelli .

     • Kozioł

      Nie ma co jechać po Bensonie i tego typu dziennikarzach. To nie jest bajkopisarz, on tylko pisze to co usłyszy, a że później niewiele to ma wspólnego z prawdą, to już inna kwestia.

     • miro

      Jak ktoś żyje z pisania , to różnie to bywa.

     • cho-bot

      Chinchero rozpowszechniał wersję, że R miał kłopoty?

     • ZimnaMi

      Nie. On właśnie napisał, że Robert przegrał z kasą od Rosjan

  • reverof

  • Ostry

   Miro, chyba to trochę przekombinowane. Z całym szacunkiem :)

   • miro

    Może i tak , ale prawdy nigdy się nie dowiemy, a poker to poker tu pas tam blef, kto wie?

  • zuza

   Nie pisz więcej takich bzdur

 • Zdzicho Lorek

  Cześć KKRK . Bardzo fajna wypowiedź Mario, mam nadzieje że to będzie kontra do bzdur Bensona
  #SupportKubica.

  • Marrally

   Jest jest tylko nadal Support trzeba wszędzie pod tymi co przedruki Bensona propagowali :)

   • Zdzicho Lorek

    Jeszcze nie zaglądałem do naszych mediów , jest jakaś wzmianka o szefie pirelli i jego wypowiedzi ?

    • Charlie Runkle

     Hej. Może będzie za dwa dni, jak o tym u nas przeczytają.

     • Hornet

      Ja wrzuciłem jakoś o 17:20 tutaj to o 19 Kuczera miał już artykuł :)
      https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/731363/pirelli-broni-roberta-kubicy-trzeba-mu-dac-wiecej-czasu

     • Marrally

      Cugowski też wrzucał :)

     • Hornet

      Ale Kuczera był szybszy ;)

     • Charlie Runkle

      No bo “do tanga trzeba dwojga”. :) Nam zależy na dobrym imieniu i rzetelnych informacjach, nie mijających się ze stanem faktycznym. Powinno zależeć też dziennikarzom, bo przecież z tego żyją. Przez ten czas byli, a jakby ich nie było. :(

     • Marrally

      Charli nie nabijaj się z chłopaka pragnie wiedzy :)
      Zdzicho wystarczy częściej w klubie :) to raz a dwa wystarczy wejść na portale i wczoraj już się zrehabilitowali choć trochę więc :) tak już wspomnieli ale to mało trzeba im punktować bo nie zdają soebie sprawy :)

     • Zdzicho Lorek

      czasami mam czas , a czasami tylko wejdę i wypad i mnie nima ;)

     • Charlie Runkle

      Nabijam się jedynie z naszych mediów.

 • jurek krak

  Jeszcze chwileczunie i dowiemy się że Robert jest w F1 !!!!!
  F1 Nadal Możliwa:) z R.K;)
  Cześć.

  • miro

   Niezłomny, i tak trzymać.

 • Heavy Rain

  Dziś jestem skłonny uwierzyć, że RK nie będzie w Williamsie, a w innym teamie. Ma $$, nie ma kontraktów, których nie można zerwać, kto wie, kto wie ;) albo chociaż jako rozwojowy i byłoby dobrze na 2018.

  • Jak będzie rozwojowy to nikt kasy nie da. To silna korelacja czyli kasa za możliwość reklamy. Symulatorów nikt w telewizji nie pokazuje. Więc ten….Robert musi zostać kierowcą jeśli chce utrzymać swoich przyszłych sponsorów.

   • Heavy Rain

    Też racja.

  • terry84

   Bry,Skąd wieść,ze ma $$?

   • Heavy Rain

    Bez sponsorów nie miałby żadnych szans w dzisiejszej F1.

    • Charlie Runkle

     Nie do końca. Te $$ to “frycowe” za parę lat nieobecności. Niestety, musi wyłożyć kasę, żeby móc się pokazaćć Za rok to ON będzie tym, któremu płacą. I to nie mało.

 • Le Mans Wmr

  Ask.

 • Le Mans Wmr

  Zawsze szukaj dobra w źle,hehe.

 • Ostry

  Hej. Jak zawsze, bo od czego innego? ;)

 • Marrally

  Dzień dobry wszystkim wytrwałym :) zbliżamy się wielkimi krokami :) Zobaczymy co nam dziś dzień przyniesie

 • kon kk

  Dzień Dobry Klub.
  To co mówi Isola, jest bardzo budujące i warto nad tym dyskutować, w przeciwieństwie do wypocin “dziennikarskich”, jakie nas zalewają.
  KeepCalm&SupportKubica

 • NO2

  Dzień Dobry Klubie.
  #WspierajKubicę!

 • Falkon750

  Super słowa od Pirelli ciekawe czy ktoś weźmie to pod uwagę

 • Le Mans Wmr

  Dzień dobry klub.
  Merci Isola!

  • wezyr

   I Reno. Nie zapominaj o merci dla Reno.

   • ZimnaMi

    Oj tam, oj tam
    Robert był wtedy zadowolony z tego, co zrobili kibice. A to co się stało na linii Renault-Kubica to ich sprawa. ;)

    • Le Mans Wmr

     Ma rację,bez Renault nie było by marzeń.

    • lukasR

     Ja bym tego Reno jeszcze nie skreślał . Nie wiadomo co się jeszcze wydarzy. Może nas zaskoczyć .

 • Dzień dobry Klubowicze.

 • jakitaki

  No nic, trzeba się zawijać. Poproszę na rano do kawy jakieś dobre wieści bo już człowieka chce szlak jasny trafić…
  A póki co dobranoc i #SupportKubica.

  • Heavy Rain

   *szlag, szlak to może być górski.

   • jakitaki

    Thx. Człowiek w nocy przytrzymany troszkę ;p

 • Adam 68

  To “coś ” w F1 ma Robert a nie Sirotkin

  #SupportKubica Dobranoc.

 • David

  Kurde no mogliby już ogłosić Roberta w Williamsie, bo ile można czekać

 • Sam

  https://www.vavel.com/it/f1/866499-kvyat-ferrari-chi-ci-guadagna.html

  Próbują sobie odpowiedzieć kto i co zarobi na Kvyacie. SF liczy na doświadczenie z najlepszego symulatora czyli RB ale oczywiście nie zabrakło SMP. SMP na RS, SMP na WMR, SMP na SF i pomijając RS bo to chyba historia to widzieć ich na WMR i SF to nie konflikt interesów ?

  • Le Mans Wmr

   Gdyby te całe SMP ,tą wyimaginowaną kasę co wszyscy ją im imputują wpakowało w LMP1,to normalnie mistrzami by byli,także ten.

 • Marrally

  nie ma się co spinać :) a i tak wszystko idzie zgodnie z planem :)

  • COPSE

   Taki sam spokoj w tej sprawie jak u mnie.

   • dulin

    a mnie ta na…dalanka dużo kosztuje :)
    czasu przy kompie
    ale pewne jest jedno – będzie F1, szok :)
    Mario dał dziś jasny sygnał
    nie powiedział że jest szybki ale że “he is still a very quick driver”
    a przecież on wie – Pirelli miało data z testów w Abu Dhabi :)
    dlatego RK nie komentuje, nie musi, wie że po prostu wrócił i jest kierowcą F1

    no i to jak wszyscy kręcą lody na Robercie w martwym sezonie – to majstersztyk
    nigdy tyle nie siedziałem wokół F1 w styczniu :DDD

 • Apolonia Bąk

  U sąsiadów co chwile huragany a Klub jak wyspa spokojna gdzieś z boku tych tornad, choć nieraz też targana przez burze.
  Fajnie jest zatem podać coś miłego na spokojnie: kierowca Torro Rosso Brendon Hartley, właśnie się ożenił:) Gratulacje dla Brendona i dla jego małżonki!
  https://uploads.disquscdn.com/images/186af1fcce0b377556216dfb6771e834fa007c2f21180888e5fb76270ca48be5.jpg https://uploads.disquscdn.com/images/7db9ef21942e40894f7551c09b2f8040b66489981af0963a0116bc91d035822b.jpg

  • terry84

   Tam to jest jakiś cyrk…dziwię się ,że to jeszcze funkcjonuje w takiej formie…

   • Apolonia Bąk

    Dużo różnych frakcji podpięło się tam: nienawidzących Ruskich, nienawidzących Anglików, nienawidzących Williamsa, marudzących, czarno widzących, potem długo nic…i nasze Koleżanki i nasi Koledzy, Kibice Roberta Kubicy, próbujący przebić się przez spam.
    Przy tej ilości komentarzy, pewnie moderatorzy nie dają rady i stąd ten cyrk.

    • SP

     Zonetowało się tam co nieco :)

  • Adam 68

   Czasami piszą też coś fajnego :

   ” Trochę popłynę prozą odbiegając od tematu.

   Patrząc globalnie, nasz bohater jest dla dziennikarzy przysłowiową kurą znoszącą złote jaja. Czym byłaby przerwa zimowa bez tematu Kubicy? Ilu interesuje się normalnie w tym okresie tematem F1? Tylko zagorzali kibice, których jest zaledwie garstka w porównaniu z sezonem. Nic dziwnego, że każda hiena uważająca się za eksperta z padoku, chce się ogrzać przy powrocie RK. Oczywiście najlepiej sprzedają się krzykliwe tytuły i wywołujące emocje informacje. Ale zaraz, zaraz. Williams nie podaje żadnych informacji. Bez końca milczy, nie uchyli nawet rąbka informacji. Jak oni tak mogą? Kura zamiast znosić jaja, siedzi w gnieździe i je wysiaduje. Tak nie może być! Co tu zrobić? Najlepiej pospekulować i pograć emocjami. Wtedy jest największy ruch w interesie. Taaak. Opinia publiczna czeka na historyczny powrót do F1 jakiego jeszcze świat nie widział i reaguje na każdego złego newsa jak benzyna na ogień. Zbyt pięknie nie może być. Nie ma dobrego melodramatu bez ogromnej tragedii. Trzeba oskubać kurę aby ta zlazła z jajek.

   Klik… Klik… Klik… Klik… Klik… Klik..Klik.KlikKlikKlikkkkkkkkkkkk!!!!!!!!! Bum. Eksplozja kliknięć. Banery pękają oglądalnością, premia na święta, juuuuhuuuu. Ich nie obchodzi Robert, jego heroiczna walka o powrót do zdrowia, sportu i o najwyższe cele. Obchodzą ich złote jaja. Bez skrupułów zabiją kurę jak z nich nie zejdzie. Po trupach do celu, perfidnie przeinaczając fakty. Przykładów daleko nie trzeba szukać. Podaliście ich mnóstwo, choćby w tym temacie. Doskonale wiedzą, że ze strony RK nie będzie żadnej reakcji bo jego nie obchodzi co o nim piszą. On wie kim jest i co potrafi. Prawdziwy mistrz nie usprawiedliwia się przed kamerami. Prawdziwy mistrz udowadnia kim jest swoimi umiejętnościami. Dlatego Robert robi swoje nie oglądając się na nic. Robi wszystko aby dane mu było im udowodnić jak bardzo się mylili. Tego Wam i sobie życzę.

   Forza Robert.

   Dobranoc.”

   • Apolonia Bąk

    Świetnie napisane, wszystkie moje kończyny podpisują się pod tą treścią!

   • czytelnik

    To komentarz RoboKub Fan ( disqus.com/by/robokubfan/ ) z PowrótRoberta. Nie pierwszy i zapewne nie ostatni jego dobry komentarz :)

  • Le Mans Wmr

   Jak Niki.

  • Zdzicho Lorek

   Fajna laska ;)

 • adam

  dzisiaj to mnie rozczarował Mercedes i Renault. smutne, wiedzą jak bardzo zyjemy tą sprawa, mogli sobie darować te zarty, tym bardziej z człowieka ktory rzekomo dla nich ” cos znaczy ”. dobrze ze nie uzywam mediow spolecznosciowych bo bym cos napisal.

  • Paweł

   To niekoniecznie żarty. Wyczuwam RK jako testowego w Renault, gdyż pogonili ostatnio wszystkich paydriverów i paytesterów. Sainz wróci z wypożyczenia, być może do RBR wskakując za RIC który pójdzie do Ferrari, a KUB… Zobaczymy.

 • COPSE

  Nie chcial bym nic narzucać bo może sie nie znam,ale jakby wiecej Klubowiczów dało polubienie czy bardziej Polecane❤ to może wiecej “januszy” trafilo by na ten artykuł…

  • Marrally

   idzie w świat non stop także im więcej tym lepiej ale trzeba wiedzieć gdzie wkleić by odniosło większy skutek a świat i tak się już dowiedział :)

  • gniewko

   Hmm. ;)

 • ZimnaMi

  Ktoś powinien linka do angielskiego oryginału Panu Bensowi na TT wkleić. Może się jeszcze nie zapoznał.

  • Marrally

   poszło :)

   • Charlie Runkle

    Dawno ;)

  • COPSE

   Mysle ze wypowiedz tego pana jednak pójdzie w swiat✊;)

  • Marrally

   swoją drogą Benson z głupia retwitną linka o oponach pirelli i akurat w tej samej chwili dostał linka do materiału racera i Isoli hehe to się musiał chłop zdziwić :)

 • Dora

  To był przedsmak tego, na co tak długo czekaliśmy..FORZA RK!
  #SupportKubica
  https://uploads.disquscdn.com/images/b2de50b19ee2cfc3a91b8d03bb5681d165a81af9d340768b7bbeb1a33b8dc5a4.jpg

  • Poldek Napora

   Pamiętam jak przez długi czas miałem to zdjęcie ustawione jako tapetę :)

 • ZimnaMi

  Szef jedynego obecnie dostawcy opon w F1 właśnie zrobił Robertowi super reklamę. Powiedział do szefów zespołów: patrzcie, to jest facet, który wie jak pracować z naszymi oponami – pomyślcie tylko ile możecie zyskać mając go w zespole. Super
  #supportKubica

  • jakitaki

   To nawet brzmi jak ukryty przekaz, skoro Oni zawsze mogli liczyć na jego wskazówki to teraz On może liczyć na Ich…

   • Ostry

    Myślę że przekaz jest całkiem jasny i dokładnie taki jak napisałeś.
    Bry!

  • Charlie Runkle

   Co prawda, to prawda.

  • Apolonia Bąk

   “Nie możesz oczekiwać, że jakikolwiek kierowca w takiej sytuacji wskoczy do samochodu i będzie szybki jak kierowca, który brał udział w wielu testach i wyścigach. Robert Kubica potrzebuje czasu na zaadaptowanie się i pokazanie pełnego swojego potencjału. Wierzę, że Robert jest nadal szybkim kierowcą.”
   Robuś potrzebuje czasu… gdzieś tak do 8 lutego…jak przypuszczam.
   Ta ósemka ulubiona przez RK.

  • adam

   bo sie koledzy znają, czesto razem imprezuje hehe

   • jakitaki

    Na tym poziomie impreza imprezą, biznes biznesem. Na takim stołku nie można sobie pozwolić na takie słowa tylko dlatego, że się razem parę kieliszków przechyliło a światek F1 to wie… gra się wciąż toczy, może wciąż w WMR a może już gdzie indziej, ale skoro Mario zabrał głos tzn że ten głos był po coś potrzebny…

  • dulin

   ja go z miejsca pokochałem :)))))

 • COPSE

  Przeglad docenia Isole :)

 • kon kk

  Dobrej nocy klubowicze.
  KeepCalm&SupportForzaKubica

 • Poldek Napora

  A jeszcze cos takiego znalazłem. Nie wiem czy było ;) https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1998766957061132&id=1477655719172261

  • Tak troszkę nie trafione porównanie moim zdaniem.

 • Sam

  http://f1grandprix.motorionline.com/formula-1-caduta-di-stile-da-parte-di-renault-e-mercedes-su-twitter-ironia-sul-mancato-ritorno-di-kubica-in-f1/

  Już się dostało MB i RS za żarty

  Ciekawe czy to był tylko brak taktu, arogancja czy może faktycznie wiedzą coś czego my nie wiemy?!

  • Znów zagranica w obronie RK. Ale mnie to nie dziwi.

   • Sam

    Jest takie nowe polskie powiedzenie „opalać się w blasku czyjejś zajebistości”

  • jakitaki

   A najlepsze w tym wszystkim jest to, że jeżeli to prawda o testowym w RS to gość z Merca mógł chcieć dobrze ;p

   • Sam

    Skąd to wyskoczyło o tym testowym?

    • jakitaki

     Plotki z plotek od plotkujących… A podłożem jest to że taki kontrakt już podobno miał ale poprosił o zwolnienie by spróbować się z Williamsem, gdyby $$ odszedł do WMR to RS zostaje bez testowego co nie zmienia faktu, że byłaby to marna pociecha

     • Sam

      No tak
      (Nowy jestem w pisaniu jako zalogowany i na profilu ten twój komentarz jest zdecydowanie dłuższy od tego co widać tu. Tak ma być?)

     • jakitaki

      Bo edytowałem, odśwież.

     • Sam

      Igla

  • Marrally

   znów szkoda że rodzime podwórko nie reaguje tylko się potrafi lansować a Włosi :) …jak kochają to kochają :)

   • Sam

    Kiedy poznasz dobrze historie RK to możesz go lubiec lub nie ,twój problem ale nikt na świecie nie może mu braknąć szacunku a zwłaszcza w tej sytuacji

  • Sam

   http://www.circusf1.com/2018/01/mercedes-imbarazzante-twitter-inutile-ironia-kubica-announcekubica.php

   Oby był jakiś pozytywny fundament dla nas w tej „bezużytecznej ironii” bo w przeciwnym razie, patrząc na reakcje to może poleciec jakaś głowa w Mercedesie

  • FUBU

   to chujki jedne

   • Sam

    Panie, widzi pan tam eS na końcu? xd

 • Poldek Napora

  Dobrej nocy, kto wie być może znowu wpadnę coś około 3 nad ranem ;) #SupportKubica :)

 • Apolonia Bąk

  To tak jak teraz będzie w F1: jedno Renault z 3ma silnikami::)))

  • Le Mans Wmr

   Haha nie pomyślałem w ten sposób.

 • Maciej

  Chciałbym zobaczyć sezon w którym startowaliby zarówno Kubica jak i Sainz, Stroll, Sirotkin i zobaczyć kto sobie radzi najlepiej :)

 • OffTopik:
  Czemu nie widzę wszystkich odpowiedzi na TT?
  Sprawdzałem w zablokowanych i wyciszonych.

  • Marrally

   właśnie mnie też coś dziwny TT sie wydaje :(

 • keyholder

  Czy ja się mylę czy $$ po teście w Renault z Robertem powiedział mniej więcej że nie lubi toru i mu nie odpowiadał bo ch****o pojechał? Jeżeli tak nie zatrudnił bym za 100mln.

  • Niektórzy już w Williamsie go zatrudnili. I nie musisz ich szukać za granicą.

   • pepe

    i tylko czekają na oficjalne potwierdzenie

    • keyholder

     Tuchodzi o podejście do roboty. Dla Roberta czy $$ to zwykła robota. Płacą im za to. Mają wsiąść i realizować cele jakie zleca pracodawca bez dyskusji i narzekania. Gdyby pracownik mi w firmie powiedział że będzie robił ch****o bo ma taki kaprys i ciśnienie atmosferyczne nie takie jak trzeba to wyp*******m na zbity pysk momentalnie. I żby nie było na rękę u mnie jest średnia.

 • Akslugor

  Nieustannie Forza Robert Kubica !!! #SupportKubica !!!

  • Sam

   Życzę tu wielu by choć w małym procencie pojmowali Fenomen RK ja Ty
   #SupportKubica

   • Le Mans Wmr

    Ogólnie,to piękniejsza część klubu ma czystą wiarę w RK,taką niewinną,nie to co nasza.My brzydale zawsze szukamy dziury w całym.
    Forza Robert,Forza Klubowiczki.

    • Sam

     ..bo często potrafią wybiec poza płytkie, zero jedynkowe rozumowanie

  • kon kk

   KeepCalm&SupportForzaKubica

 • DT

  Krzepiace słowa ale nic nie wnoszą do sprawy

  • Sam

   Nie zdajesz sobie sprawy z tego ile to właśnie wnoszą

  • czytelnik

   O Robercie Kubicy wypowiedział się szef sportów motorowych Pirelli – dostawcy opon do F1 (i nie tylko), a Ty piszesz, że wypowiedź nic nie wnosi. Zapewniam Cię, odbije się ona szerokim echem :)

   • Gość

    Jednak to nie Isola zatrudnia kierowców. Fajne słowa, tylko szkoda że tak późno padły.

    • Mateusz Botorek

     Może to był as w rękawie RK, w końcu to jego kumpel. Gdyby odezwał się wcześniej, nie byłoby jak skontrować na te bzdury, które pojawiły się ostatnio.

   • DT

    Williams już wybrał więc nic nie wnosi:( W tym kontekście to pisałem

    • Tego nie wiemy.

    • czytelnik

     Williams może wybrał może nie, my póki co tego nie wiemy. A artykuł z wywiadem z p. Isolą przyczyni się do odczarowania tego negatywnego PR jaki bezkarnie wylewa się na RK w ostatnim czasie. To ważna osoba w świecie motorsportu i bardzo ważny głos. Wnosi :)

  • Chyba raczej się mylisz. Mam wrażenie, a raczej pewność, że ich opinia jest więcej warta niż kogokolwiek innego. Owszem, czy wpłynie na decyzje? ja i nikt oprócz kilku osób w zespołach F1 tego nie wie. Ale nawet jakby nie, to i tak jest to kontra dla negatywnych opinii. A to bardzo dużo. Jak wiemy nikt nie stanął w obronie RK, prócz kibiców, którzy stają się powoli pośmiewiskiem nawet w oczach części polskich kibiców. Smutne.

 • pepe

  nie chcę nikogo obrażać, ale mam wrażenie, że naszych dziennikarzy zajmujących się motorsportem trudno nazwać dziennikarzami, bo ich rola ogranicza się do przepisania tego co na zachodzie napisali, dlaczego żaden z panów nie pofatygował się właśnie do pana Isoli i nie zrobił takiego wywiadu? lepiej było zrobić wywiad z Bensonem, który powielał te swoje banialuki

  • Ale chyba nawet z Bensonem nie było wywiadu. Tylko przepisanie jego wywodów. Nasi tylko tam, gdzie można ładne foto z RK pstryknąć. Jak sięgam pamięcią, chyba tylko CG za RK wszędzie jeździł. I za to ja go doceniam, choć z klubem różnie bywało. Ale reszta? Ich sprawa. Dla mnie nie istnieją. Zapewne i oni mają to w nosie, czyli reasumując 1:1.

   • Filip

    Według admina sąsiedniego bloga Sokół dostał info bezpośrednio od Roberta. Stąd taka a nie inna postawa. Tak przynajmniej zrozumiałem ten komentarz

    • Marrally

     B…Hit :)

     • Filip

      Oby :) a tak na serio to czy Williams nie mógłby napisać, że nie biorą już Roberta pod uwagę, bo coś tak coś tam? Ucięli by te telenowelę raz na zawsze. Więc albo nie jest pozamiatane albo trzymają Ruskich w niepewności. Już sam nie wiem…

     • Pisałem kilkukrotnie ale powtórzę, być może szachują RK – podpisali przedwstępną umowę z RK i go nie zwolnią puki SS nie wniesie kasy + odszkodowanie dla Rk za zerwaną umowę. A że nie wnosi i nie wniesie, to albo RK zostanie z nimi, albo zobaczymy go w Sauber lub Haas. Moja opinia. Subiektywnie. Z gróy piszę, że opinia marzenie.Robert na 3 nie pójdzie, bo nic to nie da, chyba, że dodatkowo inna seria z opcją startów w 2018 w przypadku kiepskich wyników HUL lub SAI. Ale w mej skromnej opinii priorytet F1 i starty w GP.

    • Poważnie tak uważasz? Robert dzwoni do niego i mu mówi? żaden z kolegów, tych najbliższych, których znamy choćby z Instagrama ani mru mru, z którymi Robert jeździ na rowerze, razem chodzi na imprezy a dzwoni i tak po prostu? Ja w to kompletnie nie wierzę. Ale, żeby nie było głowy nie dam bo świadkiem niczego nie byłem i nie jestem.

     • pepe

      mi się wydaje, że skoro taki z niego kolega to tym bardziej powinien był się wziąć za robotę i budować pozytywny przekaz

     • Nie zbudował go w ostatnim czasie ani razu, a przynajmniej ja nie pamiętam. Jak było inaczej sorry z góry.

  • keyholder

   Mówiłem że to ścierwa :)

   • czytelnik

    Może “Sokoły” to nie orły dziennikarstwa, ale Twoja retoryka odrażająca. Bez przesady…

    • Kolega jest i był konkretny. A za RK w ogień by skoczył.

     • czytelnik

      Zacne to, ale taka retoryka jednak nie przystoi, szczególnie u kibica takiego kalibru :)

     • Czas taki gorący… czasem komuś się wymknie…

     • keyholder

      ;)

     • czytelnik

      Usprawiedliwione :)

     • Oj tam.

 • kon kk

  Uszy do pionu Panie i Panowie.
  KeepCalm&SupportForzaKubica

 • Pit

  A mnie juz ten Williams jest obojetny, mam przeczucie, ze Robert pogrucha z kims w trakcie sezonu :)

  • Jak podpiszą z RK, pokochasz. Zapewniam :))

  • Forza Juve

   Coś tędy. I nawet dałbym łapkę w gorę, ale nie chcę zapeszać.:)

  • wezyr

   Z tą z Ferrari.

   • Le Mans Wmr

    Oby.

 • jurek krak

  Jacek Kubicar — Będzie F1, idę spać !Forza KUB !!!

 • czytelnik

  Między RK a Pirelli od dawna jest “mięta”. W WRC2 i WRC jedynym kierowcą który używał opon Pirelli był właśnie RK. Właściwie RK miał Pirelli na wyłączność. I nie dziwi mnie, że teraz Pirelli bierze RK w obronę, bo znają się doskonale :)

  • terry84

   Szkoda,ze nie zrobili jak D-mack,tylko ,ze z Robertem,ale to już histora.

  • Akslugor

   To nie tyle “mięta”, co wiedza jakim Robert jest Fenomenem, jak potrafi współpracować :)

 • Apolonia Bąk

  Czekamy z panem Mikołajem Sokołem na ogłoszenie Siergieja Sirotkina kierowcą Williamsa.

  • Sorry, ja nie czekam :P

   • Apolonia Bąk

    No wiesz co? To oburzające! Jak możesz nie czekać, hahaha;}

    • Może dlatego, że nie jestem pesymistą? :)

     • Apolonia Bąk

      Nie mogą jak na razie ogłosić Siergieja jako trzeciego kierowcy. Jakby ogłosili, byłoby WIELKIE podejrzenie, że podstawowy kierowca to RK.
      Jeśli to prawda, że po 16 stycznia ogłoszą skład po zebraniu zarządu, to ogłoszą pewnie Sirotkina.
      Jeśli nie, Robert to pewniak.

     • Oby :)

  • keyholder

   W F1 z taką twarzą??

  • Andrzej Onichimiuk

   Miałaś nam wytłumaczyć, dlaczego Pirelli twierdzi, że Robert nie potrafi jeździć na ich oponach.

   • Apolonia Bąk

    Tłumaczyłam pod poprzednim artykułem: jednak Tobie chyba tłumaczyć nie muszę?

 • jurek krak

  Cześć F1 Nadal Możliwa:) z R.K;)

  • kon kk

   Drogi Jurku, nawet jeżeli niemożliwa, a my o tym jeszcze nie wiemy, to nasze wsparcie i tak zyska na sile, dzięki takim ludziom jak Ty.

   • jurek krak

    Się zarumienilem ;)

    • Nie wierzę.

     • jurek krak

      Hehe

    • kon kk

     Szacun za postawę

   • lukasR

    Poleciało wazelinką hi hi, Żartuje oczywiście. Jurek krak , p. Jacek i pare innych osob , choć ich nie znam to wg mnie prawdziwi kibice z krwi i kości . Chapeau baux panowie i panie ☺

    • kon kk

     Po prostu podnoszą na duchu.
     Postawa tego typu, w dzisiejszych czasach, niestety nie jest „normalnością” i to jest dziwne…
     Wazelina tu nie jest potrzebna.

     • lukasR

      Dokładnie :-)

 • To supporcimy dalej

 • Maciek

  Będzie F1 z Renault. Przeczucie… i proszę nie hejtować.
  Dzień po ogłoszeniu SIR.

  • Marrally

   Hehe szukam cały czas :) ale powiem Ci że to możliwe :)

   • Maciek

    Kubica mostów nie pali, Cyril-kłamczuszek jaki jest, taki jest, ale i on zdaje sobie sprawę z kim ma do czynienia.

  • Apolonia Bąk

   To nie byłoby dobre. Koszulki Williamsa czy Martini to jednak niewielki wydatek. Kupować samochody Renault to już poważna sprawa!
   A potem je palić? :)))

   • keyholder

    Francuzi przyzwyczajeni, nie obrazili by się ;)

   • Petronas

    jak bym miał zamieniać Plejadę….
    to wolałbym już na Gwiazdę niż na Diament ;) 3:)

 • Kama / Wrocław

  Już na początku grudnia wyczuwało się dużą sympatię że strony Pirelli. https://uploads.disquscdn.com/images/14bbf3113f169aaff3a188451afa43487ae016c9ecfdee97dbf18c2ac540402b.png

  • fargione

   Ile znaczy Kubica dla Pirelli można było widzieć w rajdach. Cieszę się że Isola w końcu wytoczył spore działo i odpalił ;-)

   • o dokładnie :) co on tam wyprawiał na tych oponkach

  • to nie tylko od grudnia :) z Pirelli Robert ma bardzo dobry kontakt od dawna ;)

   • Kama / Wrocław

    Wiem, ale to akurat zdjęcie było jakieś takie niezwykłe, specjalne…

   • Mateusz Botorek

    Za czasów, gdy jeździł w WRC nabił sobie u nich plusów, kiedy reszta jeździła na Michelinach, a on i … ktoś jeszcze (chyba Prokop) na Pirelkach. Nawet była z tego powodu mała afera, kiedy wygrał OS, a nie pokazali go w relacji WRC, bo głównym sponsorem był Michelin.

    • Le Mans Wmr

     Tak,tak była focha.

 • ziomekzlw
 • pawelondo

  drugi:)

 • Marcin81

  Pierwszy :-) P1 :-)

  • Wojtki

   I co to wnosi do dyskusji ?

   • Le Mans Wmr

    Uśmiech.