^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 10 Styczeń 2018

Media: Prawie pewne, że Robert Kubica przegrał z finansowym wsparciem Sirotkina.

Robert Kubica & Formuła 1 – nadal czekamy na oficjalne doniesienia o tym, czy decyzja zespołu z Grove została podjęta. Od czasu komunikatu o przełożeniu terminu ogłoszenia przez rzecznika prasowego Williams, minie już niedługo miesiąc. Cisza z obozu Team Kubica oraz brak oficjalnych informacji z zespołu Williams Martini Racing jest błoga, lecz nie przynosi chwały dziennikarzom, którzy zarabiają poprzez publikacje artykułów – zwłaszcza jak się jest szefem wydziału o tematyce F1….

Media: Prawie pewne, że Robert Kubica przegrał z finansowym wsparciem Sirotkina.

Mowa oczywiście o “idolu” ostatnich dni w social mediach oraz forach o tematyce F1, w wątkach o Robercie Kubicy, mianowicie Andrew Benson. Pokusiliśmy się na małą analizę artykułów oraz ocenę wypowiedzi jak i całej sytuacji. Szef działu sportowego F1 w BBC Andrew Benson, popełnił artykuł z dnia 5 stycznia 2018 (źródło), w którym są cztery, jakże znaczące błędy w tak krótkim artykule:

 1. Mimo braku ofcjalnego komunikatu zespołu ogłosił, iż Williams Martini Racing wybrał Siergieja Sirotkina na sezon 2018 za Felipe Masse, oraz finalizuje podpisanie z nim kontraktu: „Williams jest bliski podpisania umowy z Sirotkinem”.
 2. Ustalił, że Siergiej Sirotkin był szybszy od Roberta Kubicy na testach w Abu Zabi: „Rosjanin który wnosi budżet €15m (£13.3m), był szybszy niż jego rywal Robert Kubica, po tym jak zespół zanalizował wyniki testów z Abu Zabi”.
 3. Oznajmił, że zespół swoją decyzję opiera wyłącznie na wynikach testu pomimo tego, iż Sirotkin podobno wnosi dwa razy większy budżet : “Pomimo że Sirotkin ma większy budżet o ponad połowę niż Kubica, zespół w wyborze kandydata bazował na wynikach”
 4. Inputował czytelnikom, że nie ma najmniejszych przeszkód w podpisaniu kontraktu lecz zespół nie ogłosi oficjalnie nic przez najbliższe dni: “Mimo że nie ma żadnych przeszkód w dofinalizowaniu umowy pomiędzy Sirotkinem a Williamsem, to nie można się spodziewać ogłoszenia przez najbliższe 10 dni ze względu na dopracowywanie szczegółów kontraktu”

W nocy z 8 stycznia na 9 stycznia został opublikowany wywiad z Adrew Bensonem (źródło), przeprowadzony przez Maksa Chudzika, w którym to Benson ujawnia jako pierwszy treść negocjacji między Williamsem a Robertem Kubicą, ponownie wprawiając w osłupienie wszystkich, popełniając następne takie o to fake newsy:

“Robert Kubica nie poprawił swoich osiągów.”

Bardzo interesujące, gdyż nikt nie zna specyfikacji i ustawień bolidu na testach

“Za Sirotkinem stoją wyniki osiągane na torze.”

Nikt oprócz zespołu nie zna danych a wyniki osiągane na torze przez Siergieja są kontrowersyjne (związane jest to z ustawieniami bolidu) co opisał Mark Hughes i Sabatini

“Sirotkin to nie tylko szybsza opcja dla Williamsa ale również perspektywiczna bardziej od Kubicy.”

Nie dość, że nadal nie wiadomo jak szybki był Sirotkin i Kubica to porównanie Sirotkina do medialnego show Roberta Kubicy o  wielkim powrocie na sam szczyt jest – próbą zrobienia z czytających upośledzonych? … Z drugiej strony, ciekawe co bardziej perspektywicznego może zaprezentować Sirotkin od Roberta? Oprócz kasy oczywiście, gdyż Sirotkin nie wygrał żadnego mistrzostwa oprócz jedynego zwycięstwa w Europejskiej Formule Abarth?

Ujawnia że problemem Polaka jest przede wszystkim szybkość na okrążeniach „kwalifikacyjnych”

To jest najbardziej znaczące mijanie się z prawdą, gdyż zespół Renault oficjalnie zakomunikował, że Robert nie będzie zakontraktowany z powodu problemów w przejazdach na długim stincie – pamiętne dywagacje kibiców nt stintów. Więc jak to jest ? Ktoś to potrafi rozgryźć? Gdyż sprzeczność jest zbyt oczywista.

Otrzymał informacje, że Robert sam wspomniał dyrektorom stajni że ma problemy z adaptacją i przystosowaniem się do nowych opon Pirelli.

A kto nie będzie miał problemów z nowymi oponami, które w dodatku są po raz pierwszy testowane

Ujawnia, że nie zastanawiano się kiedy Robertowi uda się przystosować do opon ale czy w ogóle uda mu się to uczynić.

Jak powyżej totalna bzdura, gdyż można to powiedzieć wobec wszystkich kierowców jeżdżących w F1. Robert nie poradziłby sobie z pseudo trudnością? podczas ostatnich 3 lat Robert był wypożyczany do testowania różnych rzeczy w różnych zespołach. Przypomnieć trzeba, że Robert jest uważany za specjalistę od opon na torze.

Informuje czytelników, że Williams nie może sobie pozwolić na ryzyko i wybiera Sirotkina, a para Stroll – Sirotkin nie jest dla Williamsa żadnym ryzykiem …

(bez komentarza)

Informuje, że w dzień testu komunikat zespołu brzmiał prosto: Sirotkin ma pieniądze, ale to Kubica jest zdecydowanym faworytem i jeśli nie wydarzy się nic negatywnego to Polak zasiądzie w następnym sezonie za sterami bolidu.

Gdzie jest ten komunikat? Co mieli powiedzieć jak scenariusz miał być taki, że na testach wykażą szybkość Sirotkina?

Wskazuje też, że niektóre bariery zostały uwypuklone i pewnie już nigdy nie doczekamy się powrotu Kubicy do Formuły 1.

Bariery? Sam Robert z uśmiechem wypowiadał się po pierwszym dniu testów, że są pytania na które zespół jak i on musi znaleźć odpowiedzi a przypomnę, iż sam Nico Rosberg namawiał do zaufania Robertowi, gdyż to jest fighter i wszelkie rzeczy czy niedoskonałości można przezwyciężyć przykład? Robert Kubica.

Podobno w dzisiejszej Formule 1 nie ma miejsca dla zawodników bez grubych milionów w kieszeni.

A to dziwne, gdyż zaledwie dzień wcześniej mocno nagłośniona została historia Pierre Gasly, który jednoznacznie stwierdził, iż udowodnił by być w F1 nie potrzeba wcale pieniędzy. (źródło)

“Mimo marketingowego wsparcia Polak był w stanie zapewnić ok. 8 milionów euro rocznie. Sirotkin tą kwotę bez problemów podwoił.”

Bardzo ciekawe, nikt nie wie o dokładnych sumach a jednak, ktoś (Benson) uchyla rąbka tajemnicy przy trwających negocjacjach o tym, w dodatku pieniędzmi z SMP Banku znajdującego się na liście restrykcyjnej, mającego problemy wewnątrz Rosji ze stabilnością finansową o czym poniżej.

“Lecz tak naprawdę pieniądze to jedynie bonus umiejętności kierowcy. Jeśli Kubica byłby dwa razy lepszy od Sirotkina to on mógłby przymierzać się do bolidu na nowy sezon. Mało kto dziś pamięta, że zespół Renault zrezygnował z Krakowianina przez dokładnie ten sam powód, co Williams. Po zeszłorocznych testach na Hungaroring francuska stajnia również zdecydowała, iż szybkość prezentowana przez Polaka nie jest nazwijmy to “satysfakcjonująca”.”

Tu już sam przeszedł siebie porównując umiejętności Sirotkina do umiejętności Kubicy. Wklejając historię z Renault gdzie jak wszyscy wiemy odegrał dużą rolę deal silnikowy i Sainz.


Robert KubicaMyślę, że jeśli dostanę szansę, to okazja do bycia szybkim będzie w Australii, a nie tutaj, więc ostatecznie trzeba maksymalnie wykorzystać nadarzające się szanse, nauczyć się jak najwięcej i potem poukładać wszystko na odpowiednich miejscach“, “Na pokazywanie czasów będzie Australia, teraz staram się wykonać jak najlepszą robotę dla Pirelli i Williamsa”.

Czy naprawdę potrzeba tylu testów by ustalić, że dany kierowca nie jest szybki? Przypomnijmy – Renault: 3 testy, w tym jeden na Hungaroringu w najnowszej specyfikacji, Williams 3 testy, w tym jeden w najnowszej specyfikacji , pominiemy ilość testów w symulatorze Renault , Williamsa oraz najnowszym symulatorze RB, gdzie Renault wynajęło czas do przetestowania Roberta. Czy zespoły umożliwiłyby testowanie kierowcy który wcześniej nie został sprawdzony? Przypomnieć trzeba, że obawy przed testami głównie dotyczyły zachowania Roberta w warunkach wyścigowych a dokładnie gdy jest więcej bolidów na torze.

Andrew Benson ujawnia, iż to sztab teamu z Grave jest jego źródłem… – Spójrzmy na to. Trwa oficjalna cisza ze strony Team Kubica jak i zespołu Williams, a tu ktoś już wie… Jest to co najmniej nieprofesjonalne … Zwłaszcza ze strony tak znanego portalu informacyjnego jak BBC.


My jednak dobrze pamiętamy słowa Roberta, że to co media mówią, może nie mieć żadnego odzwierciedlania w rzeczywistości gdyż na dobra sprawę to mało co wiedzą. I Tego się trzymajmy.


Przyjrzyjmy się historii artykułów Andrew Bensona :

2 sierpnia (źródło) – Andrew Benson BBC

Artykuł ukazujący historię Roberta jak i odczucia z testów na torze Hungaroring w najnowszej specyfikacji bolidu Renault RS17.

Najistotniejsze słowa : “…to było w Walencji w czerwcu. Chodziło o to, aby historia zatoczyła koło niż cokolwiek innego, aby dać mu szansę spróbować ponownie po tak długim czasie. Ale zaimponował tak bardzo – pokonując ponad 100 okrążeń, szybciej niż rezerwowy kierowca drużyny – że zaaranżowano drugi test, tym razem znacznie poważniejszy.”

Powyższe słowa wskazują, że już na zwykłym zaaranżowanym w ramach przyjaźni “przejeździe”, po 6 latach nieobecności w bolidzie Formuły 1, Robert wsiadł i już był szybszy od testowego kierowcy na etacie w Renault – UWAGA – Siergieja Sirotkina!!!

“Na torze Paul Ricard na południu Francji, w środę przed Grand Prix Wielkiej Brytanii, Renault przeprowadził test tak skoncentrowany na potencjalnym powrocie, że zawierał spiny, lewo, prawo, aby sprawdzić, czy warto zasiąść z Robertem do stołu i negocjować ewentualny powrót z Williamsem. Robert Kubica zdał ten test.”

Warto wspomnieć, iż plotki o tym, że Sainz będzie mógł zastapić Joylona pojawiły się już wcześniej… (źródło)

“W środę , Robert przejechał 142 okrążenia w temperaturach do 30 stopni Celsjusza. Najszybsze czasy okrążenia były nieco wolniejsze niż Jolyona Palmera, wolniejsze od osiągniętych przez kierowców Renault, w kwalifikacjach w ostatnim weekendzie.

“Krótko po obiedzie w długich stintach, okrążenia Roberta były szybsze niż najlepsze czasy Palmera i Nico Hulkenberga w wyścigu na oponach tego samego typu.”

Po godzinnej przerwie na obiad i poukładaniu sobie wszystkiego… – przypomnijmy, był to pierwszy raz w specyfikacji aktualnego bolidu RS17, Robert wsiada i już robi lepsze czasy… Mogło też być tak, by Robert nie nabrał podejrzeń, iż mu „odkręcili” troszkę i mógł pojechać lepiej. Stąd jego mina po zakończeniu testów oraz zachowanie ekipy z Enstone (zmieszanie się wobec oklasków kibiców)

Alan Permane, który odegrał kluczową rolę w organizacji testów Kubicy, powiedział w trakcie jednego z wywiadówi“W 2010 r. w kwalifikacjach na torze Suzuka, zobaczyłem okrążenie  jakiego nigdy wcześniej nie widziałem u nikogo innego. Robert przyszedł w cały biały, przerażony”. Usłyszeć to od człowieka, który pracuje w F1 od ponad 25 lat i który pracował razem z Michaelem Schumacherem i Alonso, to komplement.

Lewis Hamilton zapytany odpowiedział:

“Robert jest jednym z najszybszych kierowców, z którymi kiedykolwiek się ścigałem”, powiedział Hamilton. “To jeden z najlepszych kierowców, z którymi miałem okazję rywalizować” “Po prostu surowy, naturalny talent sportowy, to wstyd, że nie ma go tu z nami. Niewielu jest wspaniałych, świetnych kierowców. Masz tych, którzy są dużo lepsi od reszty, ale wciąż nie są najwięksi, a potem masz naprawdę wybitnych kierowców, takich jak Robert Kubica.”

Przygoda z Renault została zakończona i wszyscy wiemy jaki był koniec. Zespół wybrał Sainza, do którego przymierzał się podobno od dłuższego czasu a w dodatku tzw deal silnikowy postawił kropkę nad przysłowiowym “i”.

4 Listopad (źródło) – Andrew Benson BBC

Przypomnijmy, po przygodzie z Renault (3 testy) w październiku zostały wykonane dwa prywatne testy z ekipą z Grove, lecz nie przeszkadza to napisać artykułu w którym:

“Ma on tylko częściowy ruch i zanik mięśni w prawym przedramieniu i chociaż 32-latek zaimponował Williamsowi w dwóch testach w zeszłym miesiącu, to jednak nieuchronnie pojawiają się pytania bez odpowiedzi, czy jest wystarczająco silny, aby pokonać dystans wyścigowy w pełnym tempie na najtrudniejszych torach.”

Oznajmił, że podobno z zespole padły pytania, czy Robert  jest wystarczająco silny, aby pokonać dystans wyścigowy w pełnym tempie na najtrudniejszych torach. Przedruki za BBC na rodzimym podwórku: Sport RadioZet (źródło), Sport.pl (źródło), PolsatSport (źródło)

Czy jest on wystarczająco silny….” – to stwierdzenie pozostawiamy bez komentarza…

5 listopada – Andrew Benson BBC

Ankieta na TT Bensona? (źródło)  “Dla zabawy, kto powinien usiąść za sterami Williams Racing?”

Echa tego w naszych mediach. (żródło) (źródło)

22 Listopad (żródło) – Andrew Benson BBC

“Kubica zrobił wrażenie na Williamsie w dwóch testach obok rezerwowego kierowcy Paul’a Di Resty na Silverstone i Hungaroringu w zeszłym miesiącu. Jeśli 28 listopada udowodni w Abu Zabi, że jest w stanie kierować bardziej wymagającymi fizycznie samochodami z 2017 roku, zostanie on zakontraktowany jako kierowca w 2018 roku.”

“Williams jest podekscytowany, że ma możliwość oceny nowych opon w tak ciekawej grupie kierowców: Lance, jak potwierdzony kierowca wyścigowy w 2018 roku, Robert z ogromnym doświadczeniem i Sergiej jako bardzo obiecujący młody talent w F1”.

Już wtedy wiedzieli o Sirotkinie ale żeby od razu obiecujący talent?

22 Listopad – polskie media.

W ślad za artykułem Bensona – rodzime podwórko (źródło)

Podniosła się wrzawa spowodowana wypowiedziami Massy o niepewności dotyczącej sprawności ręki i kondycji Roberta.

29 listopad (źródło) – Robert Kubica.

“Są znaki zapytania, na które muszą znaleźć się odpowiedzi i dla drużyny i także dla mnie.”

“Ogólnie rzecz biorąc, z dnia na dzień widzę dużą poprawę, dzięki której wszystko idzie w dobrym kierunku i dlatego mówię, że będę rozczarowany, jeśli nic innego się nie wydarzy, ponieważ wkładam dużo wysiłku i jest duża szansa, że będę w stanie to zrobić”.

W październiku, obok kierowcy rezerwowego Di Resty na Silverstone i Hungaroring, Kubica zrobił wrażenie na Williamsie dwoma testami.

2 Grudzień (źródło) po testach w Abu Zabi – Andrew Benson BBC.

Najszybsze okrążenie 32-letniego zawodnika trwało jedną minutę 39.485 sekund. To o 0,9 sekundy wolniej niż czołowy kierowca Williamsa, Felipe Massa, w kwalifikacjach do grand prix cztery dni wcześniej, mimo że Robert Kubica był na miękkich oponach.

Ale chociaż osiągi Massy są wzorem dla Williamsa, czasów nie da się porównać – były one w różnych dniach, w różnych warunkach, na różnych oponach i prawie na pewno w różnych trybach silnika.

Robert Kubica był o 0,1 sekundy szybszy niż Stroll poprzedniego dnia na tych samych oponach – ale Kanadyjczyk miał drugie tempo za Massą przez cały weekend wyścigu w Abu Dhabi.

By bardziej to zagmatwać, programy testowe obejmowały wiele zmiennych w samochodzie – takich jak tryb silnika, specyfikacja chłodzenia i tak dalej. I także warunki na torze – na przykład, tor był wolniejszy rano pierwszego dnia, kiedy Kubica wyznaczył swój najlepszy czas, niż poranek drugiego dnia, kiedy Sirotkin ustanowił swój.

Mały przedruk w skrócie w rodzimej prasie (źródło)

W takim razie takie pytanie z naszej strony. To jak, da się porównać czy się nie da porównać Panie Benson?

5 grudnia  – Mark Hughes – kulisy testów.

(źródło)

Różnice, które należy wziąć pod uwagę to opony, moc silnika, poziom paliwa, temperatury na trasie.

We wtorek rano w 2018 r. Kubica wykonał długie przejazdy, na nowych oponach ultra soft 2018  (opona uważana za bardziej miękką od wersji z  2017, na której Massa po raz pierwszy wyruszył w swój pierwszy “stint”) i przez pierwszych 14 okrążeń przed zjazdem do pitstopu Kubica przejeżdżał średnio o 0,6 sekundy szybciej od okrążeń Felipe Massy. O ile jednak opony z 2018 roku są szybsze od użytych przez Masse w wersji 2017 nie wiemy. Jak szybka była nawierzchnia? Było cieplej, a więc prawdopodobnie nieco wolniej niż podczas wyścigu o zmroku . Jak zachowywały się  w różnych trybach zasilania? Silnik pod koniec swojej żywotności został znacznie skręcony. Wstępny konsensus z długich “stintów” był taki, że Polak był konkurencyjnie szybszy, prawdopodobnie szybszy niż Massa, kiedy wszystkie ustawienia były dokonane.

Kubica chciał dokonać zmian w samochodzie, ale zespół nalegał na utrzymanie go w niezmienionym stanie. W środę Williams wprowadził zmiany, o które prosił Robert – i  Siergiej Sirotkin skorzystał z tych zmian, kiedy rano rano wykonał swoje długie stinty. Jeden ze stintów Sirotkina został uśredniony jako nieco szybszy niż Roberta Kubicy. Ale jak wiele z nich powstało po zmianach w konfiguracji? Mimo że Robert Kubica zaliczył wartość  szybszą niż Massa, to Sirotkin ustanowił średnią szybszą niż oboje. Czy były to po prostu korzystniejsze ustawienia czy realne okoliczności?

Po popołudniu Robert Kubica wypróbował samochód na nowych hyper-softach 2018 z niskim poziomem paliwa. Wykonał dwa “stinty”. Na pierwszym z nich natrafił na korek na torze i przegrzał oponę, udał się na drugie okrążenie, ale tym razem też przegrzał oponę. Przy drugiej próbie wykonał 1min 39.4sec, co było, jak wszyscy twierdzą, dość zgrabnym okrążeniem, które nie łączyło najlepszych z jego mini sektorów. Dzień wcześniej Lance Stroll przy niskim poziomie paliwa osiągnął 1min 39,5 sekundy (ten sam czas, który zdobył w kwalifikacjach). Spoglądając na nagłówki liczb, Stroll zrobił to samo, co w kwalifikacjach, gdy Massa była o 1 sekundę szybsza, a Robert Kubica tylko nieznacznie wyprzedził Strolla  o 0,1 sekundy.

Kubica czuł, że w środę stary silnik nie daje więcej mocy niż Renault, którego próbował wcześniej na testach w tym roku i że w samochodzie było zbyt wiele podsterowności. Hyper-softy były prawdopodobnie zbyt miękkie dla toru, ponieważ wymagały dużo oszczędzania w pierwszym sektorze, by nie było przegrzania w ostatnich kilku miejscach w trzecim sektorze. Model 2017 ultra, używany przez Massę, był prawdopodobnie szybszą oponą na okrążeniach. Czy różnica w oponach i różnica mocy silnika łącznie odpowiadają za deficyt 0,9 sekundy na okrążeniu do czasu Massy z kwalifikacji? Czy Stroll znalazł swoje ustawienia po jego słabym występie w kwalifikacjach i czy te wolniejsze ustawienia po prostu wyrównały ten sam czas okrążenia? Nie wiemy.

14 Grudnia – Auto Sabbatini: Podsumowanie. (źródło)

“Faktem jest, że pewna grupa polityczna/gospodarcza za wszelką cenę chciała rosyjskiego pilota w F1. Rosjanie od dawna dążą do silnej obecności międzynarodowej na wszystkich szczeblach: od polityki po sport. Fakt, że tydzień temu rosyjska kadra narodowa została zdyskwalifikowana za doping na Zimowe Igrzyska Olimpijskie, był bardzo silnym impulsem do działania narodu Putina”

Sirotkin ma dobrą przeszłość w wyścigach; zadebiutował w Formule Abarth w wieku 15 lat, przeszedł przez wszystkie kategorie przygotowawcze (od Formuły Renault do F3 do GP2), wygrywając kilka wyścigów. Nigdy jednak nie zostawił za sobą przytłaczającego wrażenia niekwestionowanego talentu. W przeciwnym razie, ktoś zabrałby go do drużyny już dziś. Fakt wygrał tam kilka wyścigów, ale nigdy nie zdobył mistrzostw, z wyjątkiem Formuły Abarth dla młodych zawodników.

W testach przeprowadzonych z Williamsem w Abu Zabi pod koniec listopada, Sirotkin okazał się szybki, ale nie nad wyraz; w końcówce był jednak wolniejszy niż Kubica, przy mieszance opon, która okazała się bardziej miękka w porównaniu z hypersoftem Kubicy. Jednak Sirotkin był praktycznie na poziomach kwalifikacji z benzyną na pokładzie, Robert Kubica natomiast zatankowamy kilogramami paliwa, które to kilogramy skasowały przewagę, a czasy okrążeń obu są porównywane. Ponadto Kubica przejechał kilometry, aby przygotować projekt na 2018 rok i według zaleceń Pirelli a Sirotkin szukał najszybszego okrążenia.

Nie da się nawet porównać talentu Kubicy z talentem Rosjanina, który wciąż musi wiele udowodnić, a w F1 jest zupełnie nieznany. Williams, wybierając go, koncentruje się wyłącznie na pieniądzach, podejmując ryzyko znalezienia się w z kierowcą, który może wykazać się eksperckim i szybkim tempem lub okazać się rozczarowaniem takim jak Kvyat.

Jednoznacznie ostatnie dwa artykuły Alberto Sabbatini jak i Marka Hughesa wskazują na co najmniej dziwny przebieg testów w Abu Zabi oraz na politykę wyboru składu w Renault jak i Williamsie.

Kłopoty sponsorów Sergieja Sirotkina (źródło)

Artykuł w wegirskim portalu F1 Hirek na temat SMP i Banku głównych sponsorów rosyjskiego kierowcy oraz anulowania obligacji przez Rosyjski bank centralny. Przetłumaczony tekst przez google translatora (źródło). Z naszego podwórka (źródło)

9 Stycznia Roberto Chinchero (źródło)

Rosjanin Sirotkin, dzięki wsparciu sponsora SMP, udaje się uzyskać bardzo korzystne warunki w ekipie Grove’ a: będzie on tytularnym kierowcą obok Stroll’ a, podczas gdy Kubica odpadł.

Jeśli nie będzie dalszych odroczeń, co nie jest w tej sprawie niemożliwe, Williams w przyszłym tygodniu ogłosi nazwisko pilota, który dołączy do Lance Strolla w przyszłym sezonie Formuły 1. Umowa ma opcję na 2019. Stworzą w ten sposób najmłodszy tandem w F1. Ogłoszenia Sirotkina spodziewano się jeszcze przed przerwą świąteczną, ale finalizacja się przedłuża. Williams zdecydował się na Rosjan, skupiając się na pozytywnych reakcjach z testu przeprowadzonego w Abu Zabi oraz na znacznym kapitałem zagwarantowanym przez sponsorów.

Oleg Karpov: Plotki głoszą że Williams i Sirotkin finalizują umowę. (źródło)

Udało się udowodnić że Sirotkin jest szybszy od Roberta Kubicy

Mika Salo – dyrektor sportowy SMP Racing (źródło)

Mika Salo zapytany o ostatnie wydarzenia i pogłoski o podpisanym kontrakcie nie komentuje sprawy

Jak widać z powyższych przykładów, jest wiele spekulacji i plotek, a dopóki nie ma oficjalnego komunikatu z obu zainteresowanych stron,  pozostaje nam cierpliwie czekać i wspierać #SupportKubica.

Danil Kvyat jako kierowca rozwojowy w Scuderia Ferrari

Zespół Scuderia Ferrari oficjalnie zaanonsował Danila Kvyata jak kierowcę rozwojowego na sezon 2018 w swoich barwach. Tym samym jedna układanka z tej łamigłówki została usunięta.

 


Aktualizacja 11.01.2018

Case Rotenbergów, Sponsorzy Williamsa, reakcja giełdy…

Nikt nie chce wypowiadać się na temat składu Williamsa na ten rok. Plotki mówią o tym, że niemalże na 100 procent w ekipie jeździć będzie Sergey Sirotki, którego sponsorzy wyłożyli na ten cel grube miliony. “Nie mogę komentować niczego w tej sprawie” – powiedział Mika Salo dyrektor sportowy SMP Racing, części wyścigowej rosyjskiego banku SMP. Bank podobno na zabezpieczenie miejsca Sirotkina w Williamsie wydał 20 milionów dolarów. Zaczęło się od domniemań, iż tak jak w 2014 roku Sirotkin będzie miał problemy z gwarancjami od sponsorów.Sytuacja Banku SMP w 2014 wg Forbsa (źródło). Następnie pojawił się artykuł (źródło) w wegirskim portalu F1 Hirek na temat SMP i Banku, głównych sponsorów rosyjskiego kierowcy oraz anulowania emisji obligacji SMP Banku przez Rosyjski bank centralny (translator). Przedruk powyższego artykułu na rodzimym podwórku (źródło). Dla tych, którzy sądzą, że Putinowi nie zabraknie pieniędzy (majątek Putina (delikatnie i nieoficjalnie) szacowany jest na 200 mld USD), garść twardych danych o problemach strony rosyjskiej i całego Państwa pod rządami Putina (źródło). Dodatkowo Fundusz Rezerw, który nie ma już środków, od 1 lutego przestanie istnieć.

Case Braci Rotenbergów

Historia „brudnych pieniędzy” Braci Rotenbergów wg sueddeutsche.de – przetłumaczone translator google (źródło). Zobrazowanie Panama Papers (źródło). O kłopotach Braci w portalu Crime Russia – przetłumaczone translator google (źródło)

Williams

Notowania giełdowe Williamsa (żródło). Randstad, Avanade od przyszłego sezonu nie będą wspierać drużyny Williamsa. Pojawiła się plotka o wycofaniu się ze sponsoringu grupy Hackett.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 22:30

Udostępnij:

 • To nowy wpis panie i panowie!!!

 • Jacek Kubicar

  Będzie F1, idę spać !
  Forza KUB !!!

  • Jacek, na drugi raz, jak będziesz przez Lublin. Daj znać. ja też tu przejazdem – od poniedziałku do piątku :)

   • Jacek Kubicar

    Ok. ale teraz idę spać bo mi zaraz patrzałki powypadają;)
    Dobrej nocy !
    Forza KUB !!!

  • jurek krak

   I wszystko jasne :)

  • Daniel

   Ms w piłce nożnej tez będą)

   • Jacek Kubicar

    Jasne że będą:) tylko że tam cuchnie gumą z chińskich trampek a ja wolę inny zapach gumy-palonej;)

 • Apolonia Bąk

  Nie można jednak udawać, że jakikolwiek kierowca w tej sytuacji wskoczy do samochodu i będzie szybszy od kierowcy, który był zaangażowany w testy czy wiele wyścigów. Dajcie mu czas do zaadaptowania się i pokazania nam swojego pełnego potencjału. Wierzę, że nadal jest bardzo szybkim kierowcą” – powiedział Isola w wywiadzie dla magazynu Racer.
  ———————————————————————————————————————————-
  Kto ma mu dać ten czas do zaadoptowania się i pokazania pełnego potencjału?
  Bo jak na razie RK nie wskoczył do samochodu i nie udowodnił, że jest szybszy od kierowcy, który był zaangażowany w testy czy wyścigi. Czyli jak na razie nie jest w stanie pokazać, że jest zdolny do wykonywania zawodu kierowcy F1. Hehehe:)

  • czytelnik

   Namiastkę potencjału RK pokazał na testach w Aby Dhabi, które ukończył z czasem o 0,1s lepszym niż Stroll. Kubica 1m 39.485s (28 laps) Hypersoft / Stroll 1m 39.580s (29 laps) Hypersoft. Pokazał, tylko pismacy zaklinają rzeczywistość, a nasi nie potrafią bronić prawdy w oczach opinii publicznej i międzynarodowej. Smutne, ehhh…

   • Apolonia Bąk

    To nie o to mi chodzi; każdy tam w padoku wie, że Robuś nic nie stracił ze swojego potencjału. Chodzi o to, że trzeba przedłużać i mieć alibi do tego przedłużania, oczywiście ogłoszenia Sirotkina w Williamsie. Hehehe:)

 • Akurat wiemy co tam kto wie. Francesco, Kevin Ceccon, Mara Sangi, Tobia Cavallini, Mateo Bobbi oni wiedzą. A w mej skromnej opinii nasi dziennikarze tyle wiedzą, ile przeczytają lub zobaczą lub przypadkiem od RK się dowiedzą.

  • lukasR

   Lub odwiedzą RKKK , hahahaha :-)

   • tyż

   • Le Mans Wmr

    Klub to źródło źródła.

  • donpedro
    • donpedro

     Pewnie masz rację i Sokol nawet nie ma nr tel. RK a pilotem Roberta był przypadkiem…

     • Przemysław Jan

      daj spokój. Zobacz na fragment od 13:34. Mikołaj bardzo chce być fajnym ziomeczkiem z Robertem ale on ma raczej go w poważaniu ;)

     • Marcin81

      Nr.Tele to ja mam do,nie pytaj …I co zadzwonię i powiem hej to jak klepnięte???
      :-)

     • W 2005 roku poznałem ważnego gościa. Bardzo ważnego. Z jego bratem miałem wówczas kontakt taki jak z własnym ojcem, tak, że wielu zazdrościło. Dziś jeden nie żyje, a drugi mnie pewnie by nie poznał. To niejaki Lech Wałęsa niezależnie jak go oceniamy ( to nie istotne ).,……ja nie żyje historią. Dla mnie tu i teraz.

   • Le Mans Wmr

    Nie było dobrze widać,ale na pewno gacie miał brązowe.

 • Charlie Runkle

  To poniekąd potwierdza co napisałem. Pożarł się i nie zdążył zarazić pesymizmem.

 • Forza Juve

  Mnie nieodmiennie zastanawia, że Polacy nic nie potrafią sami wymyślić. I bronić Kubicy muszą Włosi. Chociaż na polskim rynku mogliby coś wymyślić, tymczasem nie stać ich na nic poza przedrukami. Nieważne czy prawdziwe czy nie. Taka wyższa forma Kuczery.

  • jakitaki

   “wyższa forma Kuczery”… poplułem monitor :D:D

   • to samo

   • Forza Juve

    No, bo, jak to na dobrą sprawę nazwać? W sumie byśmy wszyscy bardzo chcieli, żeby Rob Chinchero, teraz był elementem gry lub po prostu się mylił, ale facet pierwszy napisał o tym, że z Renault będzie nie tego, jako jeden z pierwszych o testach na Hungaro, a wątpię, żeby Robert leciał do niego z każdą sprawą natury zawodowej. Da się? No da się.

  • terry84

   Kogo na świecie interesuję zdanie polskiego dziennikarza. Moim zdaniem to dajecie im za dużo możliwości.Przeczytalibysmy to my i tyle.

   • Forza Juve

    Mnie chodzi też o to, że taki polski dziennikarz, to mógłby wiedzieć, jakiego sponsora ma mieć Robert, o jaką stawkę chodzi. A fajny PR na polskim podwórku, to mimo wszystko, kurcze, lepsze to niż nic.

    • marcus

     dokładnie, nawet nie są w stanie ustalić o jakiego sponsora chodzi. poziom dziennikarstwa 0.

   • Le Mans Wmr

    No jak nic ciekawego nie piszą,to faktycznie nikogo.Jest takie hasło,żeby wygrać ,trzeba grać.

 • Charlie Runkle
  • terry84

   A gdzie Sokół pisał,ze to koniec Roberta w F1?

   • Charlie Runkle

    A gdzie ja to napisałem? Chodziło mi bardziej o to że od Sokoła bije pesymizm, a tutaj jest zupełnie odwrotnie.

    • terry84

     To nie rozumiesz co czytasz albo co piszesz.

     • Charlie Runkle

      Może i to i to. TO całkiem prawdopodobne.

     • I to jest przewaga nad pesymistami. My nie boimy się pomylić. Osobiście dzięki temu żyje mi się łatwiej, spokojniej z nadzieją, że dłużej :))

   • Fakt, pisał o Williamsie.

 • Marcos

  Temat przegiecia z paydriver”ami chyba zostaje powoli zauwazony ;)

  http://www.speedweek.com/formel1/news/120956/Mehr-Talent-in-der-Formel-1-Geht-der-FIA-Plan-auf.html

 • Tym Pio

  Że tak wtrącę swoje trzy gorsze, może jednak te Toro Rosso…nie jest takie nierealne i może jest to całkiem ciekawy plan B, Honda podobno chciała Roberta…potrzebny jest im doświadczony kierowca mechanik z dobrym feedback’iem żeby zgrać dobrze samochód silnikiem, mają dwóch niedoświadczonych kierowców którzy mogą się nie sprawdzić i podpisali raczej kontrakt na warunkach Toro Rosso – Honda a więc będą łatwi do ewentualnej wymiany…Robert musi przejeździć jeden sezonon już , nieważne gdzie żeby żeby pozamykać usta wszystkim niedowiarkom i w kolejnym powalczyć już o jakiś zespół bardziej liczący sie w stawce (albo wtedy to oni będą walczyć o niego raczej) …no ale jest jeszcze iskierka nadziei że Williams się opamięta albo przelew nie dojdzie:)

  • Charlie Runkle

   Może niech Sergeya wezmą. Daje przecież “excellent feedback”. Sam Paddy tak mówił.
   Zastanawia mnie jedynie po kiego prosili o pomoc w zbieraniu danych i ustawieniu auta LMP, skoro mieli do dyspozycji Aleshina, Sirotkina. Testował i ustawiał jednak Robert.

   A tutaj cytacik od Paddyego:
   “Sergey was great, he is a driver with whom we had never worked before, apart from a simulator test,” said Lowe to Motorsport Italy, “he’s a very promising, disciplined and mature guy, he completed a very positive test and gave us excellent feedback.”

   Tak. Dał im feedback, bo jeździł na cudzych ustawieniach i nie widział różnicy pomiędzy oponami. Ja p… :(

   • czytelnik

    Z prozaicznego powodu. Zaprosili na testy, więc nie wypadało ocenić SS inaczej. Byłoby grubym nietaktem stwierdzić “SS nie rozróżnia opon, jeździł na ustawieniach RK, i ogólnie ogórek z niego”. Ot, zwykła angielska kurtuazja.

  • terry84

   Z hybrydami to Hartley ma większe doświadczenie niż Robert,chyba nie tędy droga. Mechanik? Chyba żeby je naprawiac podczas gp gdzieś na poboczu i jechać dalej :) .Ale może się skusza na pieniądze od Roberta o ile takie posiada bo Hartley chyba nic nie wnosi?

   • Ale z halo nie ma nikt oraz nowymi oponami ;) Edit. Robert co do opon nowych ma już pewną przewagę. poznał je :)

 • KrisTO

  Dobry wieczór
  Ja tylko powiem…dużo zdrowia życzę wszystkim, bo to już naprawdę staje się mało śmieszne
  Nawet na karuzeli po jakimś czasie może być mniej przyjemnie…,karuzela Williamsa nie zwalnia ;-)
  Czekam uwolniony od od teorii spiskowych .
  Forza Robert Kubica !!! :-)

 • Przemysław Jan

  Tak z ciekawości. Czy informacja o tym że Nico szukał samochodu dla Roberta do testów była prawdziwa ?

  • DB

   Raczej tak i bardzo możliwe, że te testy się odbyły

  • terry84

   Raczej nie,to tylko kolejna plotka.

   • DB

    Ale była fotka kasku RK w nowym malowaniu, możliwe, że właśnie wtedy Robert testował

  • Nikt z Nas nie wie.

  • Mike

   Każda pozytywna informacja jest prawdziwa, a negatywna fałszywa – nie wiesz o tym ?

   • Taka zależność, czym więcej pozytywnych info tym mniej kolegi Mike a czym więcej negatywów tym więcej. Nie wiesz o tym?……chłopie, dręczysz siebie a to może do zawału doprowadzić. Choć do Nas, tu łatwiej i przyjemniej, najwyżej napiszesz, myliłem się. To jest wbrew pozorom bardzo proste.

    • Poldek Napora

     W sedno :)

  • Mike

   Każda pozytywna informacja jest prawdziwa a każda negatywna fałszywa nie wiesz o tym ?

 • Mike

  Smieszni jesteście z tym Sokolem normalnie żal mi Was.

  • gniewko

   Bo śmiech to zdrowie.
   Julek Cezar powiedział żeby uważać na ludzi, którzy się nie śmieją-są niebezpieczni. Hmm, uważam na Ciebie ..i pozdrawiam :)

  • czytelnik

   Kurcze, ile w Tobie wrodzonej empatii, że tak się przejmujesz losem nieznanych sobie ludzi z internetu. Żebyś czasem stygmatów nie dostał…

   • gniewko

    Oryginalne. Brawo Ty :)

  • Maciek

   Dziękuję, że się przejmujesz.

  • Wojtek A

   “Nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobisz? Uprze się taki cham i mu daj.”

  • Szary Wilk

   Mike, w czape dostaniesz tumolu

 • marcus

  Jeżeli Sirotkin jest coś wart niech williams zrobi uczciwą rywalizację na testach w Barcelonie i po testach wybiorą szybszego. swoją drogą testy nijak się mają do wyścigu ale zawsze to jakieś wytłumaczenie wyboru 2 kierowcy.

 • jurek krak

  A Sokół siedzi i zawija złotko… inni też;)

 • gniewko

  Dzień dobry. Fajnie zebrany materiał. Nie czytałem wszystkiego. Doszedłem do wniosku, że największą palącą potrzebą ludzkiej (dziennikarskiej) natury jest bycie ważnym . Już ktoś, kiedyś napisał, że Robert nie może podnieś szklanki itp., itd.
  Czekam na Konklawe.
  Dobranoc.
  ps.
  Robert ma charakter, postępuje właściwie, nie dlatego, że myśli, że zmieni przez to świat, lecz dlatego, że nie godzi się na to, żeby świat zmienił jego.

  • Marrally

   Poczytaj case Rotenbergów :)

 • Marcos

  Brawo! Piekna robota! To sie nazywa podsumowanie!

  • Rolandus

   było

 • NO2

  W tej całej sytuacji przykre jest to, że głównym źródłem informacji stał się Benson…

  • SP

   Marrally wrzucał kilka godzin temu gotowca po angielsku z linkami do artykułów Hughesa i Auto Sabbatini, możemy nieco sprostować te pomyłki, wklejajac (z głową i wyczuciem )na obcojęzycznych forach .
   Taka miękka kampania może dać jakieś rezultaty :)
   Forza wiadomo kto :)

   • dulin

    Tak robimy
    Róbmy

   • Marrally

    Chodzi od momentu opubllikowania :) Bensona także musisz nadrobić stracony czas :)

  • czytelnik

   Niestety. Nasi powinni sobie wydrukować i zawiesić nad monitorem do wykucia na blachę, cytat Zarko Petana;
   O pięknięjszą przyszłość troszczą się politycy,
   O piękniejszą przeszłość historycy,
   O piękniejszą teraźniejszość – dziennikarze.

 • Apolonia Bąk

  Hahaha, Mi jesteś jak zdrowie:)

 • teq

  Ja na dzień dzisiejszy wyłączam się całkowicie…. z całej tej dyskusji wychodzi “Dzień Świra” i moja jest mojsza niż twojsza…

  Naprawde, człowiek chce wyciagać z tej dyskusji jakies fakty, ważne informację, ale sie nie da przebić przez te Wasze “kłótnie”. Off do czasu oficjalnych informacji i ciagle #SupportKubica na TT. Buziole :-)

 • “Kto wie, a kto nie wie”
  oto jest pytanie….
  A odp. jest prosta jak ….. – nikt nie wie, poza bardzo wąskim gronem.
  Jeśli ktoś wierzy we wszystko jest naiwny – jeśli ktoś pisze, że wie jest kłamcą.

  • terry84

   To prawda.Tylko ciężko uwierzyć,ze to wszystko co słyszymy to zaplanowane działanie,bo ja nie jestem sobie w stanie wyobrazić,ze Chinchero piszę nieprawdę skoro piją z Robertem szampana…A jeśli to zaplanowana akcja w co nie wierzę to są lepsi niż illuminati.

   • Rolandus

    może prawda a może pół prawdy a może gówno prawda a skoro się spotykają to znaczy nikt się nie obraził na nikogo a tu jak ktoś coś gdzieś przeczyta napisze względnie wzdychnie to od razu zdrajca itd itp . trochę luzu

   • Apolonia Bąk

    A pamiętasz może kto przegrywał z Robertem w pokera?

    • terry84

     Yyy…wszyscy :)

     • Apolonia Bąk

      Pytałam o konkrety, lecz to nieważne, skoro stwierdziłeś.

     • terry84

      Nie interesowałem sie nigdy pokerowa karierą Roberta.

     • Apolonia Bąk

      Grał z szychami w F1.

     • terry84

      Tyle wiem ale ty pytasz o konkrety…

     • ziewam, aż płakam…..
      uhhhhh :O

     • gniewko

      Vijaya Mallyę, Flavio Briatore, Berniego Ecclestone’a, Szumachera, widziałem też Nico i Zannardiego.

     • ZimnaMi

      Nico chyba raz go ograł. Chyba?

     • gniewko

      Tak

     • Apolonia Bąk

      Pamiętam, że Bernie zawsze przegrywał z Robertem aż coś to nawet w prasie było. na jachcie grali, ot ta skleroza…

     • Nico coś tam z nim chyba wygrał bo sam się chwalił o ile dobrze pamiętam z wywiadu w ElevenSports.

     • gniewko

      Wiesz, jak ogrywasz non stop “gości”, to żeby wiara się nie zniechęciła za szybko odpuścisz dwie, trzy partyjki. A i tak będziesz z kasą “do przodu”.

     • Własnie teraz o tym myslałem ;-)

     • gniewko

      To, co kolego, partyjkę pokera? Ja chętny. Żart. Pozdrawiam i “spadam”. Nadchodzi wielka, niepołomna chwila. Piątek.

     • Nie mam doświadczenia ;-)
      Piątek zawsze fajny.

 • DB

  Jeśli RK ma te 10 czy 12 mln euro to myślę, że nie mamy się co martwić o F1, z takim talentem i budżetem całkiem sporym nie powinno być problemu żeby się gdzieś zaczepić

  • Sam

   Posiadanie takiej kasy jest mocno uwarunkowane! Myślisz ze jakby miał być testerem Haasa to tez by je miał?

   • DB

    Spokojnie myślę, że Lotos sporo zainwestuje w RK

    • Rolandus

     myślę ,że nie bo mają co innego na głowie

    • Sam

     Nie wie czemu ale ostatnio tu słyszę „więcej luzu” „spokojnie” kiedy ja naprawdę jestem spokojnie wyluzowany ;) … tak czy inaczej chodziło mi o to ze jakaś tam kasa jest ale ilość jej jest uzależniona od roli i miejsca RK

 • DB

  Sokół ładnie pojechał, ehhh i to ma być kolega RK…

  • Przemysław Jan

   Sokół ma kompleksy przy Robercie i w takich sytuacjach wychodzi z niego mały człowieczek ;)

  • Kozioł

   ale z czym pojechał?

   • DB

    Że ogłoszenie Sirotkina, mógł napisać, że ogłoszenie decyzji WMR, irytuje mnie takie dziennikarstwo

    • Kozioł

     Sokół ma info gdzie postanowił się nim z nami podzielić, a Ty narzekasz. Nieładnie.

     • DB

      Ma info taaa, jakoś ojciec Roberta mówił co innego

     • Michal Celm-ski

      Miesiąc temu mówił, widocznie propozycja nie interesowała Williams.

     • DB

      A Sokół przed wypowiedzią Artura Kubicy pisał, że Sirotkin już klepnięty

     • Michal Celm-ski

      no bo był klepnięty, tylko obóz Roberta próbował jeszcze cokolwiek ugrać proponując 7 mln za 7 gp, ale widocznie propozycja została odrzucona.

     • DB

      Nie był klepnięty, jakby był to już w grudniu by to ogłosili

     • Charlie Runkle

      Nie wydaje mi się. Wydaje mi się że było odwrotnie. To Kubica był klepnięty, ale doszła perspektywa grubej kasy i WMR chciał zerwać wstępny kontrakt lub go renegocjować po to by wziąć kasę od Sirotkina w zamian za dzielenie się bolidem w 2018 roku. I wtedy nastąpiło Game Over i pokazanie im środkowego palucha. No, ale to moje osobiste zdanie.

     • Kozioł

      Ojciec Roberta powiedział tylko rozpaczliwym przekazem, że to jeszcze nie koniec i to ładnych parę tygodni temu.

     • DB

      No właśnie to jeszcze nie koniec, a Sokół pisze, że już pozamiatane, dlatego żenada a nie dziennikarstwo

     • marcus

      Sokół ma info ale troszkę nieaktualne. Poczekajmy jeszcze chwilę i powinno być dobrze.

     • Kozioł

      Jakby było nieaktualne to by nie podawał.

     • To niech zmieni źródło. Bo na ten czas powiela ploty. A to na pudelek.

     • Kozioł

      Skąd wiesz, że powiela ploty?

     • A Ty skąd wiesz że ma info ?

     • Kozioł

      bo był zawsze blisko Robert. Na pewno jest bardziej wiarygodnym źrodłem niż kuzyn Andrzej od Sibiesssa.

     • DB

      Na pewno, Williams nie oglosił decyzji, a on już wszystko wie, na pewno…

     • I co chcesz mi powiedzieć że Robert mu powiedział jak jest ?

     • Kozioł

      Nie wykluczam takiej możliwości.

     • DB

      Ojcu nie powiedział, że podpisał kontrakt z BMW, a Sokołowi by się wygadał, no na bank

     • Kozioł

      Dobra, wierz sobie w co chcesz, za parę dni się okaże kto miał racje troll Sokół, czy Ty. :)

     • ZimnaMi

      Nie wiem czy wiesz, ale jak na razie to jedynie Ty nazywasz Sokoła trollem. Nikt więcej tak nie napisał.

     • Kozioł

      Fakt, ale wkurza mnie jego deprecjonowanie przez was.

     • albo się uspokoisz albo wyp.

     • ZimnaMi

      “Was”? Nie stanowię jednego organizmu z wszystkimi. Każdy z nas odpowiada tylko za to co pisze.

     • Kozioł

      Wybacz za liczbę mnogą, ale nie jestem w stanie zapamiętać nicków,

     • To świadczy o Tobie….że jesteś Ty, i cała bezimienna masa.

     • Oby On a nie Sokół. A Tobie Kozioł proponuje zmienić ulubionego sportowca. Dlaczego, przeczytaj jeszcze raz co napisałeś.

     • Kozioł

      Kurdę, ale nawet słowa nie powiedziałem o Robercie, tylko temat jest o Sokole.

     • Nieważne. Czasem obiektywizm staje się ultra subiektywny. Kwestia czy umiesz to wychwycić. Chyba, że z góry zakładasz, że Twoja opinia jest subiektywna z czym ja osobiście nigdy się nie kryje. Kolega chce uchodzić za ultra obiektywnego……….a czasem wychodzi cholernie subiektywnie jak w zdaniu wyżej. Na nic bardziej osobiście nie liczę jak na to, że w cholerę mylił się Sokół. Mylił się tak, jak nikt inny przedtem. Maksymalnie subiektywnie.

     • ZimnaMi

      Co więcej podejrzewam, że Sokół poparłby Ciebie w tej kwestii w 100%.

     • Le Mans Wmr

      Poprawny optymista się z niego zrobił,szkoda jednak czasu na takich,chociaż pewno pod skórą kozła kryje się koziołek.

     • Widzę że lubisz dostosowywać rzeczywistość do swoich potrzeb.

     • Kozioł

      Ja nigdzie nie dostosowuje rzeczywistości, tylko szanuje Sokoła jako bardzo wiarygodne i rzetelne źródło. Tyle.

     • Ja też go szanuję, ale jakoś nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek przekazywał wiarygodne informacje na temat Roberta.

     • Kozioł

      a kiedy ostatnio nie przekazał wiarygodnych informacji?

     • Było kilka sytuacji, ale nie będę ciągnął tematu, bo nie o nim tu będziemy dyskutować.
      Ty natomiast poczekaj spokojnie do oficjalnego komunikatu, będzie lepiej dla wszystkich.

     • Kozioł

      Czekam bardzo spokojnie, przykre że kogoś oskarżasz, a nie jesteś w stanie podać przykładu jego nierzetelności.

     • Ja nikogo nie oskarżam, On po prostu nigdy nie przekazał żadnej informacji na temat Roberta która by się sprawdziła, wiec dlaczego mam mu teraz wierzyć.
      Ale żeby było po twojemu, to powiem ci że Sokół ma rację, Sirotkin zostanie ogłoszony jako kierowca Williamsa, a wiesz kto będzie drugim kierowcą …………Robert, może być ?

     • Kozioł

      Bierę w ciemno ;-)

     • Szybciej od CeG się dowiadywałem cokolwiek przed laty…
      sorki musiałem

     • Daniel

      Ale kabaret))

     • Skąd wiesz, że nie? Był oficjalny komunikat? dopóki nie, dopóty jest to plotka.

     • Kozioł

      Skąd? Myślę, że jakby nie był pewien, to nie pisałby że Williams już dokonał wyboru.

     • NO2

      Seba. Benson to niezłe źródło… ;)

     • NO2

      Sokół ma info z pierwszej ręki – od Bensona…… :))))))

     • Kozioł

      ale Sokół napisał dokładnie to samo co jeszcze mówił przed świętami, gdzie jeszcze nie było tego ścieku od Bensona.

     • Ale dlaczego informacje od Bensona nazywasz ściekami, a od Mikołaja pewnym info ?

     • Kozioł

      Dlatego, że dawno nie widziałem żeby się kiedyś Sokół pomylił aporpos info o RK i nigdzie nie napisałem, że jest to pewne info.

     • NO2

      Dobra, dobra….

     • DB

      A później Artur Kubica to zdementował, więc info Sokoła mega wiarygodne

   • Maciek

    zwykło się mówić, że “z koksem”

  • terry84

   Ludzie, co wy z tym sokolem…napisał jak jest.

   • a jest na pewno tak?

    • reverof

     A masz wiedzę, że nie? Albo czym jest plan B? Pytam bez złośliwości

    • terry84

     To by było jakieś szaleństwo jeśli to wszystko jest jakaś grą.
     Kurde, a może Sokół też w nią gra;)

     • DB

      Sokół to gówno wie, jak nie raz można było się przekonać, a ostatnimi wpisami na temat decyzji Williamsa tylko się pogrąża

  • Rolandus

   to nie średniowiecze, ci co przynoszą złe wieści nie krzyżujemy

  • czytelnik

   W słowa Sokołów, Chinchero, Bensonów nie wierzę, Wyłącznie fakty i oficjałka ze strony WMR i/lub RK mnie interesuje. Wszystkie inne głosy traktuję jak komentarze na disqusie :)

 • jurek krak

  Nie wiem czy było….
  F1 Nadal Możliwa:) z R.K:)!!!!!!!!!

  • Bezapelacyjnie.

  • Le Mans Wmr

   Nie było ,dzięki.

  • Rolandus

   do samego końca ;D jego albo was ;p

  • Maciek

   Nie kojarzę, ale może się przyjmie.

 • Czyli Włoch zrobił to……co powinni Nasi rodzimi dziennikarze. Wstyd oj wstyd…..ale jakby co, to pierwsi pobiegną do zdjęć z RK.!!!!!!

  • Apolonia Bąk

   Dlatego Robert tak strasznie “kocha” dziennikarzy, zwłaszcza tych z Polski.

 • Pit

  Moze czas zakonczyc te farse i znalezc sobie 3 kierowce tam gdzie ktos moze byc niepewny miejsca w trakcie sezonu.. innego wyjscia raczej nie ma.

  • Apolonia Bąk

   Hehe, Toro Rosso wywala kierowców bez mrugnięcia okiem jak mu nie pasują:)

   • Pit

    Wlasnie o nich pomyslalem ;) tylko, ze oni kasy nie potrzebuja, wiec moze Haas ;)

    • terry84

     To jest chyba jedyna opcja,tylko Robert nie pasuje do profilu tego zespołu…

     • Apolonia Bąk

      Chodzi Ci o przedszkole? No 27 latek to już nie przedszkole.

     • Le Mans Wmr

      Ale wyobraź sobie sprzedaż na świecie jakby zakończyli historię RK sukcesem.

   • Sam

    TR to satelita RBR i to tu są podejmowane takie decyzje

 • Poldek Napora

  Ja jestem spokojny. W Roberta zawsze wierze, będzie dobrze :) lepiej po cichu robić swoje a potem zaskoczyć wynikiem ;) #SupportKubica

 • lukasR

  Właśnie, na przyjemność trzeba sobie zasłużyć ☺

 • Dora
  • hrh17379@kopqi.com

   Specjalnie kupiłem komputer w 2007 roku z Intelem, a nie AMD, bo pewien kierowca miał go na bolidzie… :)

   • oczek29

    Kumpel mój miał Intel Ultimate Racing PC ;)g

 • wczoraj Tomek pisał o różnicach nie tylko w pogodzie.
  Trzymamy się swojego i wspieramy – co niektórzy to mogą nas pocałować…… w dupę!

 • hrh17379@kopqi.com

  Isola właśnie zaorał teorię Bensona o oponach :)

  • Marrally

   do tych wszystkich co bensona górowali i czarny PR Robertowi zrobili włącznie Z Bensonem na czele

 • Hornet
  • jakitaki

   Smutne… Włoch odwala robotę za polskich dziennikarzy… kiepski czas na wakacje wybrali…

   • ZimnaMi

    Wydaje mi się, że głos polskich dziennikarzy w kwestii opon Pirelli mógłby być mało wiarygodny dla świata.

    • Wojtki

     a mi się wydaje, że nikt nie zaryzykuje mówienia w stylu hurra optymizmu bo przy ewentualnej porażce już nie będą tymi dobrze poinformowanymi :p. Wolą pisać o SIR bo lepiej miło później napisać niż z miłego w złe info.

     • lukasR

      Za to jak Robert będzie jeździł w F1( czego jestem pewien) to nagle sobie wszyscy przypomną . I będą pisać w stylu ” a nie mowilem ” Jak to mówią , sukces ma wielu ojców , porażka jest sierotą.

     • Marrally

      Tak ale pisać w ten sposób ze siro był szybki ze napewno nie poradzi sobie z oponami ze to ze tamto toz to jest jawne walenie w bambuko

    • A tam dupa. Boją się o swój prestiż.

     • nikt się nie wychyli, każdy wszak później rację musi mieć :P

     • Kij im w oko. Mam klub mam Was i dla mnie w sam raz!:)

     • wiz

      i to jest straszne zamiast wspierac i naginac rzeczywistosc zacecac sponsorów to jak zwykle wychodzi polska mentalosc. nadal bede powtarzał ze nasz rzad daje dupy po całosci

     • ZimnaMi

      W kwestii opon Pirelli nikt nie będzie podważał zdania Mario Isoli, bo to nie dziennikarz.

      Benson jest dziennikarzem. Napisał, że Robert był wolniejszy o Sirotkina. Np. Mikołaj Sokół napisałby, że nie, bo był szybszy.

     • Po prostu by był. Byłby równowagą słowo za słowo dziennikarskie. A Isola dziś by potwierdził, że mieli rację. Ale widać strach ich paraliżuje. My się nie baliśmy, choć fachowcami nie jesteśmy i okazało się że mieliśmy rację a prawda głoszona przez Bensona już nie jest taka oczywista. Niestety polskiego głosu brakło prócz kibiców.

     • ZimnaMi

      Cezary Gutowski napisał. Zmieniło to coś?

    • SP

     Racja, ich głos nie byłby zbytnio słyszalny. Co innego włoskie media.

    • jakitaki

     Ale nie chodzi o to by filozofowali… Taka wypowiedź powinna być odpowiedzią na pytanie polskiego dziennikarza. W innej odpowiedzi na pytanie polskiego dziennikarza Alonso mógłby wyśmiać analizy prędkości z testów, Kimi opowiedzieć że na tym torze SuperSofty obklejone gó…m są szybsze niż HyperSofty a Webber odpowiedzieć że przecieki to tylko gra i poker i trzeba bić się do końca… Ale to trzeba pytania zadawać a nie siedzieć w jaskini i lajki liczyć nosz q…! Niech ktoś zadzwoni na Policję i zgłosi zaginięcie Sokoła i Gutowskiego !!

     • Apolonia Bąk

      Popieram!

     • ZimnaMi
     • jakitaki

      Wiem Mi wiem, bardzo fajny i wymowny tekst… ale kurcze trochę tego mało… Może za dużo bym chciał, może nie wiem na czym dziennikarstwo polega, ale wyobraź sobie co tydzień tekst Sokoła lub Gutowskiego, który byłby cytowany na branżowych portalach światowych, talent, kasa, sankcje… ja wiem, że pojawiałyby się głosy że to polscy dziennikarze bronią swojego ale hasło że Benson broni swojego zespołu też jest ale ginie w tłumie… nie wiem, nie znam się, idę do swojej dziupli swoją robotę klepać ;f

     • ZimnaMi

      No bylo by fajnie

  • Asia

   Przypomniały mi się słowa P. Lowe po pierwszym dniu testowym w AZ:

   “Dość szybko złapał prędkość. Nie z miejsca, nie jest superczłowiekiem, a nie zna ani tego samochodu, ani tych opon, a na tym torze ścigał się dawno temu ”
   Mam wrażenie, że w zupełnie niezamierzony sposób zdradził się wtedy z oczekiwaniami jakie w stosunku do Roberta miał zarówno Williams jak i Reanult. Sądzę, że wbrew temu co powinien podpowiadać rozsądek postawili mu niewiarygodnie wysoko poprzeczkę, oczekując, że oto pojawi się geniusz i legenda kierownicy i będzie robił cuda. I możliwe że pod tym względem Robert zawiódł, bo na cuda potrzebuje trochę czasu

   • Mroovka

    Paddy to łebski gość! Jestem przekonany ze gdyby od niego zależał skład WMR to już dawno było by #anounceKubica a tym czasem mamy #countEarnings…

    • Sam

     Paddy jest współwłaścicielem WMR i nawet jeśli ma tylko 8/10% (?) to jest szefem i ma bardzo ważny glos w zarządzie wiec nie byłbym pewien do końca tago jaką to on decyzje podjął

  • Sam

   Nie będzie to takie proste przekonać opinie publiczną o szybkości $$ kosztem RK i ewidentnie Pirelli w sposób bardzo dyplomatyczny właśnie to dało do zrozumienia a oni już tam najlepiej wiedzą o tym jaką wiedzę ma Robert o ich wszystkich oponach (od slicka F1 ,przez slicka rajdowego i innych szutrowek..) i jak je potrafi wykorzystać

 • ZimnaMi

  Że specjalną dedykacją dla tych, których to wkurza:
  #supportKubica

  • reverof

   #doublesupportKubica !

  • NieJestemStad

   są tu tacy ?

   • ZimnaMi

    Tak. Podobno przesadzamy z ilością.

    • lukasik

     Od przybytku głowa nie boli ;)

  • Apolonia Bąk

   Pisałam wczoraj, że Pirelli włączyło się w tę wielką grę, to mnie niektórzy Koledzy ogłosili, że mam typowo “kobiece podejście”.

 • tomo ziomo

  Kuczera teraz szczuje ludzi na reno i merca ze obrazaja RK. Slabe to..facet jest malomiasteczkowym moronem

 • A ogólnie to czeski film, Miś, Żanuary!
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=052JyvbO_HA

  • czytelnik

   Cudo, hehe :D

  • Le Mans Wmr

   Ale Hawoopcki jej wyszły przyzwoicie.

 • Kurde….po co te nerwy?!

  • Le Mans Wmr

   Hehe,będą konserwy.

  • reverof

   Bo Brytyjczycy robią sobie żarty z naszego wsparcia?

   • olać próżniaków.

    • reverof

     Wiem, ale to jednak oficjalne profile Mercedesa i Renault..

     • link?

     • reverof

      Chodzi mi o te hashtagi, dla mnie to było naśmiewanie się z Supportu.

   • DB

    Niech się śmieją, ale fakt jest taki, że nie mają tak wiernych fanów jakich ma RK, wątpie żeby ich fani tak supportowali

 • Jasiukcn

  Moim zdaniem możliwa jest opcja dla Roberta jako testera opon Pirelli. Robert ma dobre kontakty z Isolą i było tajemnicze zdjęcie Roba w bolidzie na tweeterze Pirelli + jego umiejętności i wiedza merytoryczna mogą się przydać wszystkim zespołom w F1. Być może wewnątrz F1 mówi się już o tym i stąd tajemnicze tweety Mercedesa z Renault. Dodatkowo Robert mógłby łączyć to z funkcją testowego/rezerwowego,rozwojowego kierowcę Renault.

  • Charlie Runkle

   Przecież niektórzy już orzekli że się nie mógł do nich przystosować i dlatego odpadł z walki o fotel. Teraz by miał być ich testerem? Hmmmm…. ;)

   • Marrally

    To właśnie dostali po dupie teraz hehe

  • oczek29

   Nie jestem pewien( ktos poprawi) ale juz chyba nie ma Pirelli swojego kierowcy do testowania jak to było 3 lata temu, teraz są testy oficjale i zespoły testują opony.

 • Apolonia Bąk

  Szanowny pan Mikołaj Sokół czeka na oficjalne ogłoszenie przez Williamsa Siergieja Sirotkina.
  Ja czekam na ogłoszenie przez WMR Roberta Kubicę jako podstawowego kierowcę. Jadnak na ogłoszenie Siergieja jako trzeciego kierowcę Williamsa też mogę poczekać – sympatyczny z niego chłopak.

  • Michal Celm-ski

   tylko, ze z całym szacunkiem, ale Sokół ma więcej znajomości i trzyma się tej wersji od pewnego już dłuższego czasu, wiec o pomyłce nie ma mowy, ale nadzieja umiera ostatnia.

   • Apolonia Bąk

    Pan Mikołaj czeka na ogłoszenie Siergieja a co dalej z Robertem? Coś jakby zapomniał o nim?

    • Michal Celm-ski

     na Roberta nie czeka, bo Robert nie pojedzie dla Williamsa, co sam już potwierdził, póki co słowami Chinchero, bardzo bliskiego przyjaciela, który, gdyby był RK jeszcze w grze na pewno nie robił by mu siary. Co tu jest niejasne ?

     • Apolonia Bąk

      Niejasne jest, dlaczego mamy czekać na ogłoszenie Sirotkina? Z powodu braku przelewu? A co nas to obchodzi, skoro Robuś nie ma szans w Williamsie?

     • czytelnik

      Słuszna uwaga Apolonio. Jeżeli Roberta Kubicy nie ma już w grze o fotel w WMR, to na co właściwie czeka/czekają/czekamy. Na ogłoszenie Siergieja Sirotkina? Nonsens. Ja mam wrażenie, że póki co to nikt nic nie wie, włącznie z Chinchero:)

     • Apolonia Bąk

      Idąc dalej: po co pan Sokół czeka na ogłoszenie Siergieja? Jeśli jest jego fanem, to jego sprawa.
      Bo na pewno Robert i jego menedżerowie nie siedzą obgryzając paznokcie z niepewności i w nadziei: może ten przelew jednak nie dojdzie, wtedy może Williams się zlituje i weźmie Robusia?

     • czytelnik

      Ja od dłuższego czasu mam wrażenie graniczące z pewnością, że WMR chciało/chce Kubicę i Sirotkina w obu bolidach – m in zamiast Strolla. W środku sezonu 2018 może okazać się – co jest bardzo prawdopodobne, że Stroll senior nabędzie Force India (krytyczne problemy Vijay Mallya) i przeniesie syna do tej stajni, w miejsce którego wystapi w WMR potężna dziura sportowa i finansowa. Tu Williams ma potężną zagadkę jak się przed tym uchronić i grali/grają tak by uchronić WMR przed poważnym potencjalnym kryzysem.

     • Apolonia Bąk

      Kiedyś były dyskusje, że Palmer jako paydriver jest nie do ruszenia w Renault; RSF1 jest co prawda stajnią fabryczną, jednak pożegnanie się z Palmerem kosztowało ich sporo, jednak zdecydowali się na ten krok ponieważ prestiż to naprawdę ważna sprawa.
      Williams jest spółką giełdową i tu każdy nieprzemyślany krok może mieć wpływ na inwestorów.
      Wożenie się dwoma młodzikami, moim zdaniem byłoby to seppuku w wykonaniu Williamsa.
      Dlatego nie chce mi się uwierzyć w ten scenariusz o przelewie. No ale…

     • czytelnik

      Mało tego, że dwoma młodziakami, to jeszcze jeden młodziak (Stroll) w sezonie 2017 nie imponował, a drugi młodziak (Sirotkin) nawet nie miał takiej okazji. WMR pościągał w 2017 niezłych inżynierów, Paddi’ego Lowe, i obłoży się kierowcami z łapanki? To byłby kompletny absurd. a nawet kompromitacja, dlatego w moim odczuciu WMR gra w jakąś grę o której RK ani SS nie mają pojęcia.

     • Apolonia Bąk

      Jestem wielką optymistką w tym względzie, ponieważ uważam, że Williamsowi trafił się jak ślepej kurze ziarno Robert Kubica. Robuś jak obracał się tam w ich padoku, to jak szef.
      Williams się zbroi i może być niebezpieczny, plan ma się ku końcowi gdzieś około 8 lutego.
      Oj ta moja fantazja?

     • czytelnik

      Logika :)

     • Apolonia Bąk

      Pozdrówka:)

     • Petronas

      że jakiś pismak napisał, że potwierdził i to nie jermu tylko jego źródłu…
      to ma być ta ‘prawda objawiona’! Serio…

 • Marcin81

  Nie ważne co zrobi,nie ważne gdzie będzie
  Kibic za Tobą podąży wszędzie
  Nie ważne opinie,nie ważna krytyka
  Ten kto nie widział niech fałsz dziś łyka
  Orzeł w koronie,biało-czerwony
  Prawdę i fakty z oszczerstw wybroni
  A Ty niedowiarkom pokażesz na torze
  Kto jest najszybszy i kto ile może
  Nie dajmy rozpoznać że wszystko stracone
  Układy jak wszędzie są popier….e
  Z odwagą,uśmiechem co sił Go wspierajmy
  Największy #Support na świecie dajmy
  Zasłużył za walkę,za wszystko co zrobił
  Od dziecka talentem szacunku dorobił
  I teraz gdzie wielka jest niewiadoma
  Niech wyników kłamstwo na wieki skona !!!!!

  Podawać dalej :-) My się nie poddamy :-)

  • Le Mans Wmr

   W transalator i puszczaj.

  • Apolonia Bąk

   Powinieneś, jak wszystko się wyjaśni, wydać okolicznościowy tomik z tymi wierszami pt: Support Kubica:)

  • Poszło… :)

   Tam gdzie On tam i My.

   PS. Robert ostatniego słowa nie powiedział :)

 • reverof

  No no z nami to się chyba nie zadziera… Kretyni prowadzący konta na TT Mercedesa i Renault popełnili błąd…

  • Miszcz

   Przynajmniej nie jest nudno. Niech jeszcze Ferrari doda #AnnounceKubica to się zacznie.

  • tomo ziomo

   spokojnie..to tylko angielskie zarty. To wmr daje dupy bo jakby choc troche szanowali RK i jego reputacje to by napisali ze po sprawie ale nie lepiej grzac temat do konca. Goscia ktory robi marketing w tym teamie zwolnilbym by w trybie natychmiastowym

   • Filip

    Prawda to. Mogli już napisać, że Rob nie jest opcją, bo coś tam i byłby spokój. A tak trzymają to tylko po to, żeby z Ruskimi się bawić w podbijanie stawki

   • Apolonia Bąk

    Oni sobie po prostu dworują z Williamsa, na pewno nie z Robusia.

    • reverof

     Nie, to są chamskie brytyjskie żarty i drwiące z Supportu

     • Apolonia Bąk

      Nie wiem o jakie brytyjskie żarty drwiące z Supportu Ci chodzi? Może nie przejrzałam dokładnie wszystkich komentarzy i doniesień; wydawało mi się, że chodzi o korespondencję między Mercedesem a Renault?

    • tomo ziomo

     dokladnie..szczerze? nie chcialbym zeby Robert znalazl sie w tym teamie, juz wystarczajaco obrzydzili wszystkim jego powrot a chlopak zasluguje na porzadne wejscie z marketingiem z prawdziwego zdarzenia a nie jakies tylne wejscia w teamie ktory jest cieniem williamsa sprzed lat. Przeczytalem sobie przez swieta biografie Webbera i po paru akapitach o WMR stalo sie jasne dlaczego tak a nie inaczej postepuja z RK.

     • Apolonia Bąk

      Ja staram się słuchać przede wszystkim Roberta; skoro on powiedział, że ostatni krok będzie najtrudniejszy dla niego, to dla nas kibiców też. Zatem spokojnie.

     • ZimnaMi

      Najwaźniejsze jest zdanie Roberta i niech on zdecyduje gdzie chce być. Podejrzewam, że wie od nas więcej w tym przedmiocie do samego Marka.

     • Apolonia Bąk

      O, to, to!

     • NO2

      Mi to już jest obojętne a o Williamsie trochę zmieniłem zdanie…

  • Freddie

   Oho…. kolejny popis bojówki

   • reverof

    ?
    Wiesz, mi się nie podoba jak robią sobie żarty z Supportu

  • Mike

   A kretyni z PL spamują na każdym kroku konta fb i tt Williamsa pod każdym ich wpisem supportami co już jest wręcz żałosne. Ileż można !?!

   • Michal Celm-ski

    Dokładnie ! wiocha na maxa, rozumiem ludzi z Williamsa, ze już tym rzygają dosłownie. Rozumiem jeden czy dwa wpisy i pod nimi lajki, ale nie setki tych samych, nie wnoszących nic do tematu, ktore i tak nie zmienia decyzji Williamsa, choćby było ich milion.

 • Pit

  Dobra pier* ich ;) Niech oglaszaja juz tego $$. Mam nadzieje, ze Robert dostanie 3 kierowce gdzies z treningami i pokaze kto jest Bossem :) Wszystko inne poza F1 po takiej walce jest…

 • Le Mans Wmr

  Takie ładne życzenia dla AS na tt Williamsa,szkoda ,że dla Roberta nie znaleźli miejsca.

  • Roman Czarujący

   Ale RK póki co nie jest jeszcze kierowca Williamsa, ani ich pracownikiem więc mu nie składali życzeń. Jak będzie ich kierowcą to złożą.

   • Le Mans Wmr

    Myślisz,że na testach jechał na czarno?

    • Roman Czarujący

     Umowę o dzieło :)

     • Le Mans Wmr

      No widzisz,należało mu się tak samo.

 • Charlie Runkle

  Tymczasem Robert w Grove. Taaaa… chyba na rowerze tam pojechał, bo dziś jednak jeździł.
  No i teraz kochani widzicie co są warte informacje od “proroków” i “kuzyna Andrzeja” https://uploads.disquscdn.com/images/93c6780154a26b642392a78bb15badeb808eeefc7a1dd273cf91ca553dbe2bb7.png

  • marcus

   pisałem przecież,że bzdury

   • Charlie Runkle

    Ja też. To powyżej jest jedynie “oficjalnym” na to dowodem. Żadnego Grove nie było.

  • Przemek

   Przecie to kilometry na symulatorze w Grove!

  • Le Mans Wmr

   Może ma bagażnik rowerowy.

  • Roman Czarujący

   A ja ciągle nie ogarniam, Robert przyznał się że to jego profil na tym jakimś tam programie do czegoś tam co pokazuje coś tam?

  • Kolober

   Robert jest dzisiaj w Grove

   • Le Mans Wmr

    Dowodzik,plisss.

   • Charlie Runkle

    Chyba jedynie myślami tam jest. Za ścianą Cię wypunktowali. Nawet ktoś kto ma wykupione konto wstawił fragmencik mapki z odcinkiem jaki przejechał. No, chyba że Robert dał login kumplowi żeby nas zmylić.

    • Roman Czarujący

     Moim zdaniem RK nie jest w Grove, ale ten profil też nie jest jego. Robert który słynie z tego że lubi chronić swoją prywatność daje obserwować tylu ludziom jego poczynania na rowerze, no napewo.

     • Charlie Runkle

      Nie daje się obserwować. Mylisz się. To nie zależy od niego że da się go podglądać.

     • Roman Czarujący

      To jak to działa wytłumacz mi, bo nie wierzę że RK zainstalował sobie program do śledzenia jego postępów na rowerze i jednocześnie rozsyłam informację całemu światu. Jak by się zorientował to raczej na pewno by to czym prędzej odinstalował bo po co mu to. Tak mi się wydaje, ale ja nie jestem RK, wiec może ma w tym jakiś cel.

     • Marcin_S

      no wiesz. już raz nick zmienił. pozatym to tylko szczątkowe informacje typu
      – czy dzisiaj jeździł
      – jakieś achivmenty
      – ile pokonał km w tygodniu
      dla bardziej szczegółowego info, trzeba go zaprosić do friendsów a tu już lipa ;)

     • Roman Czarujący

      To skąd u sąsiadów mieli mapkę gdzie jeździł, to można by zamach na niego zrobić, oczywiście fanów po autografy.

     • Marcin_S

      wystarczy wkleić opis achivmenta w google i wejść w byle kogo profil, który nie ma aż tak ablokowanego profilu żeby to sprawdzić.
      po drugie… właśnie dlatego… im mniej osób ma dostęp do tego profilu tym lepiej. żeby własnie ludzie mu nie spamowali głupot

     • Hornet

      Bo przykładowo jak któryś ze znajomych RK nie ma tak “szczelnych” opcji prywatności i oznaczy go na trasie to wtedy widać…

     • WaWel Smoczek

      W poznawaniu nowym ziomków rowerowych, podglądaniu wyników innych pasjonatów kolarstwa. Zapisywaniu aktywności w formie dziennika i dzieleniu się tym ze światem. Taka społeczność geeków aktywności fizycznej.

     • Charlie Runkle

      Tak samo jak możesz śledzić moje wpisy tutaj, nie mając pojęcia kim jestem. I nie mogę Ci tego zabronić. :)

   • Marcin_S

    omg. jak jest w Grove jak jeździł niedawno na rowerze i trzasnał ponad 100km? spocony poleciał tam poleciał do tego Grove?

    • Le Mans Wmr

     Bo ten bagażnik rowerowy ma na latającym dywanie.

   • Mike

    Dobrze ze GPSa w dupie nie ma bo pewnie jakby srał też byś o tym pisał ?

    • Kolober

     Ty jestes tym oszustem Mikemoja f1?

    • bana mogę za to dać bez uprzedzenia jakby co.

   • marcindudek3

    Masz pewnosc ?

 • Zonder

  Od grudnia nic tutaj nie napisałem bo szkoda komentować tego co niektórzy wypisują. Jak ktoś nie mówi po linii kibica to od razu jest mieszany z błotem. Masakra. Polska w pigułce. Benson kiedyś fajny teraz zły, Sokół to samo, Chinchero (wiadomo znajomy RK więc nie obrażamy go, ale tworzymy bajeczkę, że on piszę “nieprawdę specjalnie”…).
  PS.
  Forza RK gdziekolwiek trafisz mistrzu.

  • Kozioł

   Serio dopiero teraz to zauważyłeś?

   • Zonder

    Nie, dopiero teraz skomentowałem. :)

    • Kozioł

     Większość niestety zachowuje się jak jakaś sekta. Jeszcze bardziej przykre, że wszyscy są tutaj dorosłymi ludźmi co mają swoje rodziny którzy powinni już racjonalnie i merytorycznie myśleć. Na szczęście są osoby tutaj z którymi da się normalnie pogadać.

  • teq

   Dokładnie, będzie dobrze! #ForzaRK!

  • Le Mans Wmr

   To nie tak jak myślisz,Każdy kto mówi nieprawdę w temacie RK i na dodatek manipuluje faktami-taki jest be,.

  • Rafał Lewandowski

   nie traktuj tutejszych wypowiedzi jako mieszania z błotem kogokolwiek tylko dlatego że pisze coś źle na temat RK. Może na pierwszy rzut oka tak to wygląda jednak zagłębiając się w nasze opinie może zauważysz że to są bardziej analizy ze strzępków info jakie do nas docierają i przede wszystkim plotek co, kto i dlaczego powiedział, i jakie wysuwamy z tego wnioski. Staramy się złożyć to wszystko do kupy. Oczywiście są to subiektywne wypowiedzi wynikające z naszego kibicowania RK. Mamy do tego prawo.

   • Zonder

    Sokół i Benson bardzo sprzyjali RK póki była nadzieja i te wszystkie wymysły skierowane w ich stronę uważam, za mieszanie z błotem, ktoś już dawno chyba stracił tutaj z oczu główny cel kibicowania.

  • ZimnaMi

   Na Sokoła i Chnchero nic nie pisałam. A do “rewelacji” Pana Bensona się odniosłam, bo nie sposób nie zauważyć niespójności w tym co pisze.
   Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Byle w kulturalny sposób.
   Jest regulamin i staram się to przestrzegać.

   • Zonder

    Moja uwaga odnosiła się do “niektórych” na pewno nie była skierowana do Ciebie. Nie wiem, kiedyś się czytało tego bloga z przyjemnością, teraz trochę to droga przez mękę.

    • ZimnaMi

     Bo sytuacja nie jest normalna, atmosfera jest nerwowa, media jeszcze ją podkręcają, a kibice się po prostu martwią, że Robert, który dokonał niemożliwego i włożył w to tyle wysiłku miałby przegrać z uwagi na pieniądze.
     No i wiesz nie zamierzam popierać zdania Pana Bensona, że Robert jest wolniejszym kierowcą od Sirotkina. Bo niestety i takie wpisy po tym artykule się pojawiły.

     • Zonder

      Benson napisał to co mu powiedzieli, on jest dziennikarzem, a nie kibicem danego kierowcy. Na początku bardzo dużo dobrego zrobił. O co możemy mieć pretensje?, że uwierzył w to co mu ludzie z teamu Williamsa powiedzieli? Od wiary to są kibice, ja jestem gotów w stanie uwierzyć, że RK miał problem z oponami, ale na pewno było to do przeskoczenia. Sirotkin miał kasę i wykorzystał okazję (żeby pokazać że nie jest zły i można zaryzykować), a RK niestety znowu miał jebitego pecha w życiu. To tak w skrócie i tak pewnie powtarzam już to co ktoś tutaj napisał.
      To nie jest tak, że RK przegrał tylko przez pieniądze. Jakby miał okazję zaprezentować się w trakcie weekendu wyścigowego to moglibyśmy ocenić Jego formę, a tak stanowił on dla zespołów pewną niewiadomą i po prostu ostatecznie nie chciano zaryzykować(co nie oznacza że nie jestem o to mega wkur…). Jakby SIR miał worek kasy, a pojechał do niczego to by bankowo nie dostał posady.
      Oczywiście najłatwiej jest powiedzieć, że tylko pieniądze miały znaczenie.

     • Le Mans Wmr

      To teraz niech mu powiedzą,żeby skoczył do studni.Przecież on nie jest jakimś lemingiem,kładzie na szali swój autorytet.

     • Zonder

      Obiektywnie, nie jako kibic, dlaczego miałby im nie wierzyć?

     • Le Mans Wmr

      A skąd masz pewność,że Williams mu powiedział?

     • Le Mans Wmr

      Powiedział,że tak napisał i już.

     • Zonder

      Powiedział, że dostał takie info od swojego źródła.

     • ZimnaMi

      Mediom znaczy? Od lat uważam, że to kłamczuchy i nami sterują. Nic się w tej kwestii nie zmieniło od kiedy istnieją.

     • Zonder

      Kontaktom..

     • ZimnaMi

      Kontaktom mediów? Obojętnie czy są wiarygodne czy nie, to media nie są. Każdą wiadomość da się sprzedać tak, żeby brzmiała dobrze lub źle. Celowo użyłam słowa “sprzedać”.

     • ZimnaMi

      I tu się nie zgadzamy. Uważam, że Robert faktycznie przyjechał na testy opon, nawet nie podejrzewając, że jego kontrkandydatem jest Sirotkin. To zespół decydował kto, na jakich oponach, z jakim obciążeniem miał jeździć. Robert nie miał nic do gadania. Na Hungaro też jeździł na oponach Pirelli i nawet jeśli nie były z 2018, to nikt nie podnosił jakoby miał problemy z przystosowaniem się do nich.
      Naprawdę uważasz, że Robert Kubica dałby się pokonać Sirortkinowi?
      I tak uważam, że tylko pieniądze miały tu znaczenie. I nie tylko ja, bo mówił o tym Briatore, Chinchero, a pisali Gutowski i Sokół.

     • Zonder

      Gdzie ja napisałem, że go Sirotkin pokonał? to po pierwsze a po drugie nie róbcie z RK takiego nieogara nie wiedzącego, że Sirotkin przyjechał tam walczyć o kontrakt…

     • ZimnaMi

      Nie twierdzę, że Robert nie ogarnął. Uważam, że kiedy wychodził z testów był wkurzony (filmik z oklaskami). I chyba wiem dlaczego.
      Nie zastanowiło Cię, czemu zespół zabronił mu udzielania wywiadów po 2 dniu testów, a Sirtotkin mógł się swobodnie wypowiadać?

     • Zonder

      Zastanawiało, ale możliwości jest więcej niż jedna więc ja nie mam zamiaru wybrać sobie takiej która by była dla mnie wygodna.

     • ZimnaMi

      Chodzi Ci o wytłumaczenie dlaczego był wkurzony?

     • Asia

      Roberta Williams testował 3 razy (!) , Sirotkina tylko raz, mówili, że to Robert jest zdecydowanym faworytem.., nie wierzę, że go odrzucili przez jakiś problem z oponami w AZ, to się zupełnie nie klei..

     • Zonder

      Wierzyć w to czy tamto nikt nie zabrania, tylko tych co w to co Ty nie wierzą nie dyskredytujmy ok?

     • Asia

      Nie, ja do Bensona nic nie mam, dostał cynk, podzielił się, ok

     • Freddie

      Nie usprawiedliwa to jednak zatracania racjonalizmu. A przecież ci najbardziej trzezwo patrzacy na swiat klubowicze tez sa tutaj po to by wspierac Roberta i stoja za nim murem wierzac w jego umiejetnosci. Niestety czasem traktuje ich sie jako trolli lub wrogow klubu.

   • Mike

    Przecież Benson czy każdy inny dziennikarz pisze to co uslyszy lub się dowie od jakiegoś swojego informatora, a to że dana inf jest aktualna dziś nie koniecznie musi być aktualna za 1 czy 2 dni, tak trudno to ogarnąć???????? Ja pier…. dorośli ludzie a rozumy jak u przedszkolaków.

    • ZimnaMi

     I to według Ciebie ma sprawić, że wypowiedź Pana Bensona jest wiarygodna? Że mi sprzedaje sensacyjki, które za dwa dni będą nieaktualne. Skoro Ty mu wierzysz, to Twoja sprawa. Ja nie muszę.

  • Freddie

   Czytając niektóre komentarze można odnieść wrażenie, że Benson, Hughes i CG, MS, Karpov, Abiteboul, Toto są winni i odpowiedzialni za wybór WMR. Szuka się problemów tam gdzie ich nie ma…

   • Zonder

    nic dodać nic ująć.

   • Adam 68

    za jaki wybór WMR ? coś mnie ominęło ?

    • Freddie

     Potencjalnie niekorzystny

  • Mike

   Lepiej się tego nie dało ująć. Zresztą sam też to nie raz pisalem i byłem mieszany z błotem ;)

 • Hornet
  • Rafał Lewandowski

   Więc skoro MS zna decyzję WMR i nie dzieli się z nią to jest po prostu egoistą i …. (zachowam dla siebie) Znaczy, że ma gdzieś kibiców RK i w ogóle kibiców motorsportu. Podobnie zresztą jak WMR. też mają kibiców w głęgoczku
   Oczywiście to tylko przypuszczenie bo ja człowiekiem wielkiej wiary
   #SupportKubica

   • donpedro

    Jak sie nie dzieli? Miesiac temu napisał ze Williams wybral SS

    • Rafał Lewandowski

     dlaczego mam czytać między wierszami? to nie są stanowcze wypowiedzi, które bardziej przypominają mi wypociny Bensona. Czy podał jakieś źródło? Na jakiej podstawie tak twierdzi?
     No i ten artykuł w RZ. Najlepszy przykład Kviat (gdzie dziś jest?) a zzekał niby w kolejce przed RK. Nawet wspiera się słowami RK, że gdyby miał kasę i szybkiego kierowcę….

    • Rafał Lewandowski

     powiem otwarcie . Du…a a nie redaktor. Powinien bronić RK i wsperać. Jest jego kolegą czy nie? No ale potrafię zrozumieć że za coś trzeba żyć więc coś tam pisze

    • Adam 68

     czyli wie lepiej niż Williams

   • KK

    Przecież to przed chwią napisał na FB…

   • donpedro
    • marcus

     po tym artykule już się wypowiadał ojciec Roberta,że nie wszystko stracone także spokojnie.

     • Rafał Lewandowski

      ooo właśnie, zapomniałem! Dzięki

   • marcus

    Jeżeli Robert nie zna decyzji to skąd niby ma ją znać Sokół?Kubica powiedział,że nie zna decyzji a jak ją pozna to poznamy ją wszyscy.I tego się trzymajmy.

    • Rafał Lewandowski

     i tu się zgodzę

  • Kozioł

   Echhhhhh…

 • Charlie Runkle
  • Le Mans Wmr

   To się napracował biedactwo.

  • cho-bot

   A kto pisał między wierszami, że prędkość kwalifikacyjna była nie teges?

   • Charlie Runkle

    Powinien dopisać jeszcze że nic od grudnia nie zrobił jako dziennikarz, ponoć też i kolega.

    • cho-bot

     Markowi Hughes’owi to my powinniśmy pomnik postawić za tamten artykuł /i za inne też/ :)

    • KK

     Sorry Charlie, ale co miał zrobić? Williams jest zamknięty na jakiekolwiek rozmowy z mediami, sztab Kubicy również. Moim zdaniem dobrze że nie powtarzał tego samego co napisał w Rz sto razy.

     • Charlie Runkle

      Chyba o dwóch różnych rzeczach myślimy. Pisać, prostować, dociekać, negować, puszczać w obieg, komentować, udzielać się… Mogę wymieniać i wymieniać.

     • Rafał Lewandowski

      o tak

     • Kozioł

      Strasznie naiwni jesteście myśląc, że to coś by dało.

     • Rafał Lewandowski

      zaczynasz łamać dane słowo, pamiętliwy jestem

     • Kozioł

      Nie łamie, nic negatywnego o sytuacji RK nie piszę.

     • Rafał Lewandowski

      #SupportKubica

     • Le Mans Wmr

      Czyżby?

     • Kozioł

      Pomidor.

     • Mateusz Botorek

      Dałoby dało. Po tylu informacjach pogrążających Roberta, kibice zaczęli wierzyć w te bzdury (sam Sokół chyba też), ktoś musi to naprostować. Nie będzie Benson pluł nam na Roberta. Poza tym kibice z wysp po tym jak z walki o fotel odpadł Di Resta przeszli na naszą stronę (ci którzy nie byli na niej wcześniej), warto utwierdzić ich w przekonaniu, że to Robert jest lepszym kandydatem. Na “podwórku” Williamsa nie powinno być jakichkolwiek wątpliwości, że to RK jest zbawieniem dla Williamsa, niestety Benson i jemu podobni robią wszystko, by tak nie było.

     • Rafał Lewandowski

      dobrze gada! Wódki mu dać!!

     • Charlie Runkle

      Lepiej dobrego bimberku. Zdrowiej.

     • KK

      Nie chce tu nikogo bronić ani tym bardziej pogrążać. Ale wszyscy dobrze wiemy ze wyniki testów zna tylko Williams. Nie ma tu co komentować. Ja wiem ze wszyscy podchwycili słowa Bensona, ale wg mnie to co mówi dziennikarz który za każdym razem ma inna wersje i wyciąga jakieś wnioski z kosmosu nie ma żadnego znaczenia w negocjacjach na lini RK – WMR. Do oficjalnej informacji nie ma co gdybać.

     • Charlie Runkle

      Bensonowi to nie przeszkadzało. Hughesowi również, pomimo że jak sam to przed chwilą pisałeś- “wyniki zna tylko Williams”. No ale ok. Napisałem swoje zdanie i polemikę kończę. Nie odzywam się już na ten temat. Ja po prostu należę do ludzi którzy za wszelką cenę i do końca będą walczyli o prawdę. Może dlatego ciężko mi zrozumieć inne podejście.

     • KK

      No z Hughesem było chyba trochę tak ze powoływał się na swoje informacje na temat czasów, opon i strategii (po tym co zobaczył i dowiedział się w AD). Z tego co wiemy to ekipa ElevenF1 nie bawiła się w takie rzeczy, chodziło im o sama relacje, wywiady bez podawania czasów i bawienia się w zgadywanie. Bensona nie komentuje, równie dobrze każdy dziennikarz może się powołać na „secret Williams insider”

     • Szary Wilk

      Co ten KK tak smuci, in chyba nie zrozumial ze tu nie chodzi kto bedzie kierowca, tylko o to ze na barkach Roberta brudna kase piora

     • cho-bot

      Nie mamy wpływu na decyzje zespołów, ale nie jest nam obojętna opinia publiczna. Chcemy dla Roberta szacunku i uznania bez względu na to czy dostanie to miejsce.

     • KK

      Oczywiście, zgadzam się w 100%. Ale to nie jest robota MS żeby odpowiadać Bensonowi na artykuły powołując się na wujka Andrzeja.

     • Le Mans Wmr

      Ale jak było dobrze,to na kumpla RK się lansował.

     • KK

      Nawet jeśli są kumplami, to myślisz że będąc profesjonalista w tym co robi nie przekazywał by informacji ktore sa niekoniecznie dobre dla RK? Chinchero też jest kuplem RK (potwierdzone, co widac na wszystkich fotkach) i to on pierwszy napisał ze SS będzie w WMR.

     • cho-bot

      Może być też tak, że im bardziej jesteś zżyty tym bardziej trzymasz język za zębami – w sensie, że jak Robert jest zaprzyjaźniony z Chinchero to ten się go o pewne sprawy nie pyta – umowa dżentelmeńska. Chinchero jest od wielu lat w temacie i zna mnóstwo innych źródeł.

     • Le Mans Wmr

      Ale w tym sęk,że Sokół nic nie wie co się dzieje w obozie RK,a Chinch.wie,wybacz ,ale Chinch ma bronić RK przed samym sobą?

     • schia

      To jest narracja jak właściciela sąsiedniego bloga. Próba zakwestionowania, że wybrali Sirotkina wzbudzała jego agresję, łącznie z groźbami jak to ujął publicznego zniesławienia.

     • R.Tormo

      Może by i zrobił i puścił w obieg jak Hughes. Ale nasze podwórko to za mały grajdołek, trzeba by szerzej a to znaczy, że po angielsku trzeba coś poskładać . Może za dużo zachodu z tym by było ;)

     • Rafał Lewandowski

      powinien jeśli już lenia pogonił nawet dziś inaczej napisać. zamiast “trwa oczekiwanie na oficjalne ogłoszenie Sirotkina” winno być czekamy na oficjalny komunikat WMR. No i trochę mógłby odbić piłeczkę bensonowi

     • KK

      Na podstawie informacji które ma (co z reszta napisał w Rz) Sirotkin jest faworytem. Powtórzył to w tym poście. Wg mnie nie ma się co doszukiwać sensacji.

     • Rafał Lewandowski

      tu nie chodzi o sensację ale o zwykłą przyzwoitość i wspieranie RK. Innym pismakom wolno pisać głupoty to tym bardziej jemu wolno z dystansem podchodzić do tematu $$ i nie wciskać go do WMR tylko dlatego, że marcin powiedział itp. itd

     • KK

      Ale jemu tez wolno pisać głupoty, tylko wg mnie MS jest dość rzetelnym dziennikarzem i głupot pisał nie będzie. Dostał informacje, które wg niego były na tyle potwierdzone żeby podać je dalej i to zrobił.

     • Rafał Lewandowski

      przeczytaj dokładnie co napisałem. Nie każę mu pisać głupot tylko proszę o wstrzemięźliwość i wspieranie RK. Niech nie czeka na potwierdzenie $$ tylko niech czeka na oficjalny komunikat. Pisząc o $$ wsiadł do pociągu z resztą hołoty. Jeśli $$ taki pewny to czemu nie ma oficjalki? CZEMU? bo trzeba kontrakt dogadać napiszesz. G.. prawda. Jeśli jest $$ taki dobry to oficjalka, jeśli trzeba dograć kontrakt za kasę to znaczy że nie jest taki dobry a kasa nie do końca pewna. Wtedy tym bardziej MS powinien pisać inaczej i kontrować wypociny Bensona i innych. Zawsze ma prawo zadawać pytania a dlaczego Benson tak uważa? a skąd ma swoje informacje? a niech udowodni bo Ja MS uważam inaczej itp. itd. Ale może nudzę więc koniec

     • KK

      Kontrując Bensona – byłby taki sam jak on, bo nie miał by podstaw w swoich wywodach. Jeżeli chodzi o jego źródło, to powoływał się na artykuł z Autosportu (Motorsport) – Chinchero i mi to wystarcza. Każdy czeka na oficjalke. Mikołaj Sokół powiedział A w artykule w Rz i się tego trzyma. Już widzę ten hejt gdyby teraz nie wspomniał o SS.

    • db

     Na FB mu jadą niektórzy…

    • db
    • marcus

     może dlatego nic nie napisał. może miał nic nie pisać… nie wiadomo

  • Poldek Napora

   Niech poda źródło ;)

  • jurek krak

   Nie powinien nic napisać. “Pozostał tylko fitness”

   • cho-bot

    … narazisz się raz kibicowi i po stu latach będzie pamiętał. :D Chyba w to wierzył i możliwe, że cały obóz R też. Po prostu najpierw były fenomenalne postępy, a potem stanęło. Bądźmy sprawiedliwi wobec Sokoła. :)

    • Le Mans Wmr

     Bo przychylnych poznaje się w biedzie,czy jakoś tam.

  • Filip

   widać, że już nie wierzy w jakąkolwiek zmianę decyzji Williamsa, ale mógłby chociaż napisać parę zdań w kontrze do Bensona prostując jego bzdety. Mam trochę żal do naszych “dziennikarzy”, że nie bronią Roba, skoro byli tam na miejscu w Abu i widzieli jak to wygląda.

  • Przemysław Jan

   Trwa oczekiwane na ogłoszenie Sirotkina. Czyli Sokół coś wie czy podkreca plotke?

 • donpedro
 • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

  mam pytanie , w jakich barwach w tym roku bedzie jezdzil Williams ?

  • Le Mans Wmr

   Białoczerwonych.

   • cho-bot

    niebieskiego nie będzie ;)

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    bo jesli zmienia na granatowe, to faktycznie trafiles.

  • KK

   Słyszałem że w zielonych

   • Radoslaw Szalaj

    Z listkiem na szyb.. na Halo!

  • jurek krak

   Biało czerwonych.

 • Rafał Lewandowski

  człowiek małej wiary?

  • marcus

   dokładnie.

  • Mroovka

   Realista??

   Wole się miło zaskoczyć niż strasznie rozczarować…

 • Sznutria

  Rzadko bywam tutaj, wiec zapytam tylko tyle: Wiecej trolli jest tu czy tam?

  • KK

   Tam

   • Rafał Lewandowski

    skąd wiesz?

    • KK

     Bo bywam w obu miejsach.

     • Sznutria

      Dzieki za info

     • Rafał Lewandowski

      nie szkoda Ci czasu? Ja dawnoooooo się wyleczyłem choć przyznam, że dzień lub dwa do tyłu coś tam skrobnąłem jak jechali po WMR po chamsku i tylko tyle

     • KK

      Nie siedze cały czas czytajac komentarze. Ogólnie wchodze raz na jakis czas zeby zobaczyc czy jest cos nowego. Tu jest duzo bardziej merytorycznie.

     • Rafał Lewandowski

      naszą koleżankę (ktoś napisał) wywalili więc chciałem zobaczyć za co i odbyłem daleką podróż. Ale mimo że zdarzy mi się być “szczerym” to nie moje klimaty

  • Rafał Lewandowski

   tu trolle szybko umierają

   • Przemek

    z głodu ;)

    • Rafał Lewandowski

     tak jest Panie Ministrze!!!!!!!

  • Zdzicho Lorek

   U nas takiego delikwenta wyłapuje się i likwiduje ;-)

   • Sznutria

    To bede bywal tu czesciej :)
    A przechodzac do meritum – serio nie rozumiem tej zagrywki Merca i RS na Twitterze.
    Ani to zart ani to przeciek. Zalatuje piaskownica i dziwnie to wyglada…

    • KK

     Social Media, hashtag podchwycili kibice – poprzez like i share wypromowali go w Twiterze -> Renault i Mercedes mają przez to ruch.

     • cho-bot

      … czyli biznes jest biznes, a ja się tu podpalam niepotrzebnie, że nazwiska nadużywają. :D

     • Sznutria

      Ale jakos tego nie kupuje, to nie jest az taki ruch zeby byl wart tak niskopoziomowych wpisow

     • KK

      Hmm, czy ja wiem czy niskopoziomowych? Ogólnie cała akcja rozgrywała się o premiere Clio RS 18. Posty z tym związane miały 1000% większe zainteresowanie niż inne posty Renault.

 • Przemysław Jan

  Ja tak doskoku z telefonu zepsutego. Te tweety Mercedesa i Renault to prawdziwe? Jeśli tak to ja mam uśmiech na twarzy

 • DB

  Nie wierzę, ale też nie zakładam z góry, że to bzdura, po prostu ciekawe info i czekam czy się potwierdzi

  • quickNick

   Dokładnie. Tak samo uważam.

 • bert

  Kocur też to pisał nie tylko ten kolber

  • marcus

   następny bajkopisarz

 • Marcin81

  ,,Celem Polskiego kibica
  Są słowa #SupportKubica,,

  Dzień dobry :-)

  • pkmoto

   Jak zwykle nie czujesz,kiedy rymujesz
   Dzień dobry wszystkim
   #Support Kubica

 • PiotrW

  Pomijajac analizy Bensona ktorego mam za sprzedajna mende, gdyby był jeszcze cień szansy, Chinchero jako kumpel dzień po imprezie nie napisał by takiego artykułu. Mial pewnie zielone swiatlo od Roberta. Zresztą od kogoś to wyszło że to RK widząc sytuacje zrezygnował z negocjacji z WMR. Lotos podpisał umowe z pzpn na 100mln, zabka tez zdementowala rewelacje w socialmedia i ogólnie jest dupiec. Pytanie co dalej i czy F1 nadal możliwa..

 • Kubica
 • quickNick

  Jeździł dziś RK na rowerku?

  • Charlie Runkle

   Póki co- nie.

   • Imag1ne

    Gdzie wy to sprawdzacie?

    • Charlie Runkle

     Mam kumpla, który jest sąsiadem Roberta. Sprawdza czy opony ciepłe i już wiem.

     P.S. Appka- Strava. Ale nicka się raczej nie spodziewaj.

     • Imag1ne

      Spoko, dzieki ;)

     • onomatopejczyk

      Francesco Nutella

     • Sznutria

      wystarczy w strava wyszukac osoby wpisujac nazwe firmy produkujacej popularne krem czekoladowo-orzechowy do smarowania pieczywa :)
      Pojawi sie kilka pasujacych wynikow i trzeba szukac czerwonego kasku i okularkow

     • Sznutria

      Tylko nie followujcie tego konta. Niech zostanie malo followujacych, zeby znowu nie zmienil konta

  • DB

   Podobno jest w Grove, więc dzisiaj nie pojeździ

   • Przemek

    HMM… a skąd to?

    • DB

     Takie ploty, jak wszystko co się pojawia od ponad miesiąca

     • Przemek

      Ale skąd te ploty? Są ploty i “ploty” ;)

     • DB

      ploty to ploty, nie ma podziału

     • bert

      od jakiegoś kolesia z Poznańskiej samochodówki

   • marcus

    Bzdura, kolejny wymysł kogoś od sąsiadów.brak słów

    • quickNick

     Bzdura bo tak Ci się wydaje czy zweryfikowałeś tę informację?

     • marcus

      uwierz mi,że to bzdura

     • DB

      Ok to obal to argumentami zamiast pisać bzdura

    • DB

     Bzdurą będzie dopiero jak się okaże, że jeździł dzisiaj na rowerze, na razie nic nie wiadomo

     • cho-bot

      No, to teraz zamówmy mszę, żeby nie jeździł na rowerze. :D

     • Przemek

      Niech jeździ, bo jak przestanie to znaczy, że stracił motywację i już koniec:((( (żart).

     • cho-bot

      Dzisiaj, dzisiaj wyłącznie. :D

  • Mike

   O jest i Master, zapodaj jakims mega newsem z Twoich zaufanych źródełek hehe ;)

 • cho-bot

  Czy ja dobrze pamiętam, że przed testami to chodziły plotki o 10 mln Sirotkina, a po testach od 15 wzwyż? Hm… i jak tu nie wierzyć w niemądre wg niektórych spiskowe teorie dziejów. ;)
  @Andrzej Onichimiuk – przepraszam, ale nie wchodzi mi odpowiedź na dole, więc tutaj dorzucam
  “A Ty tam akurat wiesz, jak on jest odporny psychicznie :)” – Mam tylko jedną opcję do wyboru. Albo Kvyatowi brak talentu i umiejętności albo nie wytrzymywał ciśnienia. :) Ponieważ … uwaga, uwaga… ja mam sympatię do niego za jego dawne wypowiedzi o Kubicy i nawet pisałam o tym wczoraj w innym komentarzu /:P!/ to wybieram wersję drugą. Napisałam też, że jest młody, co sugeruje, że ma szansę. :)

  • Le Mans Wmr

   Po AZ Karpov mówił,że SS nie ma 70mln.

   • cho-bot

    Karpov próbował traktować temat pieniędzy sarkastycznie. Jasna sprawa, że kibicuje i wierzy w talent.

    • Le Mans Wmr

     Podjął temat,nie jak “nasi”.

 • KK
  • Przemek

   Wieśniaki, bardzo śmieszne ;/

   • cho-bot

    Przegięli, szczególnie ten od Renault.

    • Charlie Runkle

     Widać że akcja z # przynosi jakieś tam wymierne efekty, bo przynajmniej nie pozostała niezauważoną.

    • Marrally

     Daltego dostali konika trojańskiego :)

    • ZimnaMi

     Podejrzewam, że są po prostu zazdrośni. Jeszcze nie było chyba takiej sytuacji w F1, żeby kibice tak walczyli o powrót kierowcy.
     A Renault jeszcze ma na dodatek moralnego kaca po “merci Renault”.
     Zresztą mam nadzieję, że ktoś im filmik przypominający na twitterze wrzuci. :) Najlepiej bez komentarza. Dla przypomnienia, jak im się wtedy kibice Roberta podobali ;)

     • O to, to. To będzie mega odpowiedz.

     • ZimnaMi

      Już im Darek Szymczak ładnie odpowiedział przypominając, co się działo na Hungaro. Wkleił żart Force India :D

     • cho-bot

      ZiMi – oni od Monzy dali embargo na Roberta. Zresztą dobrze, mnie się to nie podoba, bo biorę pod uwagę wszystkie okoliczności i medialną wrzawę, że R poległ na pirelkach. Może jestem przewrażliwiona. :)

     • ZimnaMi

      Jesteś jak cudowna podrażniona lwica, nic Cię nie zatrzyma :D
      Podejrzewam, że Robert ma to w … nosie, dlatego jestem wyluzowana w tej kwestii ;)

     • cho-bot

      Lwica… hehe. :D

   • Marcin_S

    oj tam. mi sie japka ucieszyła jak to zobaczyłem hehe. smieszne :D trzeba mieć też troche “dystansu” do wszystkiego. nie mozna być zawsze powaznym

  • Dziwna ta zabawa…

   • KK

    To tylko pokazuje jaką moc ma nazwisko Kubica.

    • Nie, to pokazuje w jak idiotycznej sytuacji znalazł się Robert i jak najwięksi w F1 zaczynają sobie wycierać gębę jego nazwiskiem. Ja naprawdę mam ogromny dystans ale to odbieram bardzo ironicznie z ich strony. Może zbyt przewrażliwiony jestem niemniej subiektywnie tak to odbieram.

     • cho-bot

      Tak, bo zaczynamy się na siłę upierać, że deszcz pada.

     • Rafał Lewandowski

      świeci deszcz i pada słońce

     • cho-bot

      Ok. Już mi przeszedł zły humor. :)

     • Rafał Lewandowski

      generalnie chodziło mi o to co gadają w wielkim świecie ale jeśli poprawiłem humor to bardzo się cieszę. do usług
      Forza Klub
      #SupportKubica

     • KK

      Chyba nie umiesz w social media.

 • Marrally

  HP moja ekspresja do sytuacji publikacji artykułów po wywiadzie Bensona :) w podtekście :) oczywiście

 • Hornet
  • Filip

   Lubię ich :)

  • Le Mans Wmr

   I o to chodzi.

  • Charlie Runkle

   Właśnie miałem to wrzucić…

  • Maciek

   Odpowiedz RS bezcenna :D

  • Kozioł

   Trochę przykre jak się na to patrzy.

   • Potwierdzam. Z Roberta zaczynają sobie robić jaja. Dla mnie żenada.

    • Marrally

     Dobrze że robi się szum a co z tego będzie to nikt nie wie a swoją droga to forma reklamy dla Roberta Kubicy :)

     zresztą pamiętacie już wczesniej robili sobie jaja i jakoś to nam nie przeszkadzało

     Nie ma co doszukiwać się złych intencji

     • Charlie Runkle

      Na ten moment ważne że mówią/piszą o RK.

     • Kozioł

      Jakiej reklamy? Tylko drwią sobie z nazwiska Kubica.

    • Hornet

     Chyba ze spamujących kibiców :)

     • Ja raczej odbieram z nazwiska a może bardziej całej sytuacji. Niech sobie robią jaja ze swoich kierowców. Sorry ale ja tak odbieram. Subiektywnie.

     • Hornet

      Ok, rozumiem Twój punkt widzenia.

    • Rafał Lewandowski

     To nie jaja
     Oni mają nieco inne poczucie humoru, a my jesteśmy w obecnej chwili nieco przeczuleni
     Myślę, że mają swój cel i jedni i drudzy (ten sam)#SupportKubica i jednocześnie wyśmiać wywody Bensona

     • cho-bot

      Guzik ich Kubica obchodzi.

     • Imag1ne

      Nie wiem na jakiej podstawie tak wnioskujesz, takie rzeczy wiedzą tylko najblizszi RK ;)

     • ZimnaMi

      Ja jednak sądzę, że jesteśmy przewrażliwieni. I to mocno. Ale nie ma się co dziwić, bo od kilku miesięcy z nas balony z wodorem zrobili.
      ;)

     • cho-bot

      Balony, potwierdzam. :)

     • Rafał Lewandowski

      czy będą mieć konkurencyjnego kierowcę w stawce czy nie? tak dla przykładu

     • cho-bot

      Rafał, u nas wszystko się obraca wokół Roberta. I robimy przeniesienie, że u innych też. Jak wierzę, że Williamsowi zależało na dobrym wyniku Sirotkina /co nie znaczy, że on nie jest dobrym kierowcą/, a zaczęli olewać Roberta /co nie znaczy, że mu zgniłe jajko do samochodu podrzucili/ – tak nie wierzę, że w zespołach obgryzają paznokcie, bo gdzieś będą mieli utalentowanego kierowcę. Samochodem swoim się zajmują przede wszystkim.

     • ZimnaMi

      Kasą, kasą się zajmują przede wszystkim. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. A tu tak bardzo nie wiadomo, że muszą to być gruuuube pieniądze.
      Niestety

     • Rafał Lewandowski

      banalny przykład to był
      Myślę że kibicują RK tak jak my. A nawiasem RS wie jakim kierowcą jest $$ (ja mu nie ujmuję ani nie dodaję)

   • cho-bot

    Tak, zaczynają sobie gęby wycierać nazwiskiem.

    • Rafal0531

     aż mi się przypomniała wypowiedź prezesa Kaczyńskiego :)

 • Tom Bed

  Czy dzwonił ktoś już do wróżbity Macieja ? Powinien rozwiać nasze wszystkie wątpliwości.

  • Le Mans Wmr

   Dzisiaj mówił,że ryby spotkają się z niepowodzeniem,cały czas czekam.

 • cho-bot

  Dzień dobry. Konkretny tekst – bardzo dobrze się czyta. Podziękowania.

 • Le Mans Wmr

  Słuchajcie,jutro mam księdza na chacie,może spytać go o kontrakt Roberta?

  Naprawdę co niektórych ,to już chyba strzela,łupie i telepie.
  #SupportKubica

  • Zdzicho Lorek

   Ja we wtorek spytam ;)

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   Jak bys mial Jackowskiego to smialo , a ksieza to sa mniej przewidywalni niz parafianie.

  • Ostry

   Ja zamówiłem już sobie egzorcystę, bo diabli mnie wzięli ;)

 • Rafal0531

  Cześć wszystkim.Jak tam u Was bo już ostatnie 5 dni oczekiwania i trochę podłamania już mam ale dalej wierzę i trzymam kciuki :).

 • teq
  • marcus

   znaczy się będą tacy szybcy w przyszłym sezonie? ciekawe

  • NieJestemStad

   It is about the R.S.18… the Renault Clio R.S.18 in fact!

 • Mateusz Zet

  Przykro się czyta jak w social media piszą że Sirotkin szybszy. Wszystkie te artykuły zrobiły robotę. Niech że się bronią do jasnej! To sprawa honoru.

  • NieJestemStad

   Mnie pociesza, że skoro tego nie robią – to nie muszą.

  • Wojtek90Tczew

   Tak w WMR siedzą i czytaja internety i mówią “kurde Benson twierdzi, że SS był szybszy. Bierzemy go.”

   • cho-bot

    Na kogo się Benson powołuje? Benson jest tu tylko przekaźnikiem.

  • Marrally

   Piętnuj
   Who is Benson ? try to read this Mark Hughehttps://www.motorsportmagazine.com/opinion/f1/kubica-test-raises-more-questions-answers and this http:http://auto.sabbatini.news/kubica-la-favola-e-svanita-come-e-perche/… all about dirty games and realistic analisis Abu Zabi. with all respect but interview with Benson was B…Hit

   • Mateusz Zet

    Można kopiować?

    • Marrally

     A proszę Cię bardzo :)
     po to też był wpis by wykorzystać na swój sposób by uwidocznić by wreszcie zrozumieli że fake puszczane są poniżej pasa itd

    • Marrally

     skopiuj jeszcze raz bo wcześniej linki nie działały

   • Marrally

    Linki nie działają czekajcie …

   • Marrally

    Już :0

  • Kozioł

   A czy przypadkiem nie o to chodziło Williamsowi, żeby taki był wydźwięk? Dopieli swego.

   • Marrally

    Kozioł masz rację ale to właśnie zaplanowana akcja PR od samego początku mogła być …
    Siadasz sobie 4 miesiace temu z PR i rozkminiaś plan na przyszłe 6 mc : robimy huśtawkę nastrojów by słowo Williams w mediach zawrzało no i oczywiście Kubica a potem kontrakcik :)
    i z mediów pieniądze i chwała i splendoir ba też bym tak zrobił :)

    • Le Mans Wmr

     Też tak uważam.

    • Kozioł

     Może tak być, tylko jedno w tej całej układance nie pasuje. Podjarany Karpov i ruskie media. Napewno mają cynk z obozu SS.

     • Charlie Runkle

      Im emocje jakby trochę opadły. No, ale tylko czas pokaże jaka jest prawda.

    • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

     Tym artykulem Bensona przymierzyli sie co by bylo gdyby i juz wiedza ze te 10 mln Roberta to tak na prawde dwa razy tyle co daje Sirotkin. Odplyw sponsorow, gielda w dol itp.

  • Ostry

   Honor to jedno, skuteczność drugie. Z honorem można też godnie upaść na własny miecz, ale to nie zapewnia satysfakcji ze zwycięstwa :P

 • Bobby

  Sorry za OT
  Wow, w końcu poszli po rozum do głowy. Od tego sezonu wszystkie oesy WRC będą transmitowane na żywo!

  • db

   Super! Nie mogę się doczekać Monte! ; )

  • Marcin_S

   no i gitara.
   ja czekam na sobote. mam zamiar ogladnac FE. dotad mialem okazje ogladac jakies akcje na YT, ale moze wlasnie dzieki calemu wyscigowi sie do tego przekonam :)

   • db

    Powodzenia : ) Ja już ze cztery podejścia robiłem z marnym skutkiem….

   • Bobby

    Na żywo w TV tylko z doskoku raz, albo dwa razy obejrzałem i sobie dałem spokój :) Nie dla mnie, już prędzej zacznę oglądać Indy niż te meleksy. Ani to widowiskowe, ani szybkie. Jeszcze te felgi 19″ bleee

   • Edzik

    Eeeee , powodzenia mnie też nie przekonuje FE

  • Hornet

   Szkoda, że dopiero teraz jak nie ma komu kibicować :(

  • v

   Za 90 Euro rocznie… startowy pakiet będzie taki jaki jest.

   I z tą transmisją to ja bym się do przodu nie cieszył, może być tak że serwis park wrzucą i zadowoleni.

 • SP

  Świetna robota milordzie, czytać, udostępniać, kolportować :)
  Dobrze by było to przetłumaczyć i wrzucić na obcojęzyczne fora.
  Forza wiadomo kto, FORZA KUBICA :)

 • Zdzicho Lorek

  Myślę że Leclerc pojeździ ze dwa lata w Sauberze, jak się dobrze spisze , kto wie .

 • Rafał Lewandowski

  skoro Benson to szef f1 w bbc to mam taki może żarcik dla niego
  Czym się różni szef od wibratora?
  Wibrator nigdy nie będzie prawdziwym hu…..em

  • Marrally

   Trochę Hard :)

   • Rafał Lewandowski

    może? ale jeśli chodzi o Bensona to chyba light
    pozdro
    ForzaKlub
    #SupportKubica

 • Damon

  Cześć klub! Ciekawostka:) Mój znajomy pracuje w polskim oddziale firmy zajmującej sie produkcja gry F1. Dopytalem go w kwestii produkcji gry 2018, powiedział mi, że otrzymali już postanowienia licencyjne dotyczące wykorzystania wizerunków wszystkich ekip i kierowców oprócz WMR, cały czas dzwonią i dopytują, ponieważ w jakimś tam stopniu hamuje im to prace. Ale WMR im odpowiada, że decyzja nie zapadła.

  Mogę za niego ręczyć :)

  Taka tam ciekawostka:)
  Pozdrawiam:)

  • To nie oznacza również , że decyzja nie zapadła.

   • Damon

    Jasne, że tak. Dlatego przekazałem tę informację jako „ciekawostkę”:)

  • teq

   Oczywiste że nie powiedzą nic do oficjalnego info, bo taki ktoś jak Twój kolega mógłby się “wysypać” :)

   • Damon

    Nie chodzi o powiedzenie czegoś, tylko wysłanie kwitów umożliwiających pracę na podstawie umowy zawartej z cała F1, której WMR jest członkiem. Zadzwoniłem właśnie jeszcze raz do niego i mają czas na podanie tych wiadomości do końca stycznia – inaczej bedą musieli zapłacić karę umowną :)

    • teq

     Jeśli nie będzie info do końca stycznia to liczymy na Ciebie :)

 • Wierny fan Roberta

  No to Ruscy zalatwili Kwiatkowi miejsce w Ferrari od 2019 za RAI

  • Zdzicho Lorek

   Skąd wiesz ?

   • Wierny fan Roberta

    To po co by tam go pchali ? Cale zycie testowym ?

    • Zdzicho Lorek

     Jakie całe , przecież jeździł ;)

    • Petronas

     (niedo)Rozwojowym… ;) 3:)

    • Zdzicho Lorek

     Szybciej wezmą tam VER , RIC, a nie Kviatka , pomyśl, to nie Toro Roso ,FI czy Sauber.

  • Filip

   Nie wiem czy widziałeś “sprostowanie” – wyjaśnili, że rozwojowy to u nich ujeżdżanie symulatora i nic więcej, a treningi to robią inni kierowcy. Podejrzewam, że nie musieli za bardzo płacić za coś takiego, bo to jest tylko takie zaczepienie się i przeczekanie na kolejny rok

 • Gnegon
 • bert

  Podobno Robert ma być w grove dzisiaj

  • Charlie Runkle

   Jakieś racjonalne żródło, oprócz tego że pewnie za ścianą pisali i wyłączając Kocurra i Sibi*** ?

   • bert

    Kocur na tt i jakiś Kolber

    • Charlie Runkle

     Ja się pofatygowałem i poobserwowałem gościa na TT. Kolejny *****, jak ten od biletów, tyle że chyba odrobinę bardziej inteligentny. Nie da się zaprzeczyć że umie pewne rzeczy ułożyć w logiczną całość, a potem to sprzedać tak, że ociemniali odnoszą wrażenie że ma jakieś tam znajomości “na górze”. Sprzed 12h. Sam jeszcze wtedy wypytywał. https://uploads.disquscdn.com/images/251e423375bc2dccfba3afb1a28af1503d40223d8b42a5878a42ec98ef0a9555.png

     • bert

      ten Kolber wcześniej o tym pisał

     • Charlie Runkle

      Moja rada- ufaj sobie, swojemu rozumowi i swojemu sercu, a nie takim “prorokom”. Lepiej na tym wyjdziesz.

     • bert

      pisał coś o szkole samochodowej w Poznaniu

     • Charlie Runkle

      Nie przyjeli go? Nie zdał do następnej klasy? Smutne. ;)

     • bert

      podobn uczy sie tam syn Gerbera

     • Filip

      nie no można to przeczytać “ku pokrzepieniu serc”, ale bardziej jako ciekawostka. Wszystkie te przepowiednie się nie sprawdziły, więc to był albo trolling level hard, albo nikt nic po prostu nie wie. To już więcej wywnioskowali za ścianą swego czasu po jakichś twitach, instagramach znajomych Roberta niż teraz wróżenie z fusów i snach astralnych, tarot

     • bert

      z tego co pamietam to przeowiednia mlodego Gerbera sie sprawzila

     • Filip

      to tak, ale teraz ktoś zakłada konto i twierdzi, że go zna. To ja bym do tego podchodził raczej od razu, że to troll. Nie chce ujawnić źródła, tylko gada niedokończonymi zdaniami – tak jakby go ktoś miał ścigać, bo on coś wie. Ktoś mu proces wytoczy czy coś? Też bym chciał, żeby to wszystko była prawda, no ale zdrowy rozsądek podpowiada, że to jakiś gimnazjalista się nudzi na lekcjach

     • bert

      Może to być troll ale z drugiej strony po co się wogóle powoluje

     • Charlie Runkle

      Żeby się uwiarygodnić. Pierwsze info było ok, co upewniło czytających że chłopak coś tam wiedział i może w tej chwili być dobrym źródłem. Tak jednak pewnie nie jest.

     • Charlie Runkle

      Nie sądzie że gdyby nawet coś wiedział na ten moment- powiedział by kolegom. Wtedy była zupełnie inna sytuacja. Teraz- napięcie sięga zenitu i nikt oprócz wąskiego grona nie wie w co się w tej chwili gra. Troll założył sobie konto, powołał się na Bogu ducha winnego chłopaka, który kiedyś coś tam chlapnął i myśli że zrobi karierę. Ot cała historia.

     • Wojtek90Tczew

      To pytanie właśnie zostało przez co niektórych odczytane jako swego rodzaju potwierdzenie.

     • Zdzicho Lorek

      Niektórzy patrzą tylko ma słowa znaki się nie liczą aby im pasowało ;-)

     • bert

      ale skąd wogóle takie pytanie? i ten uśmieszek

     • Zdzicho Lorek

      pod sarkazm mi to podjeżdża , a tak w ogóle po co my się zajmujemy jakimś kocurem , do wykasowania.

     • Charlie Runkle

      Inteligencji mu nie odbieram. Celowo posługuje się dwuznacznością. Niby zadaje pytanie, ale ma wyglądać tak, jakby znał na nie odpowiedź. Ociemniali to kupią. Cwany lis. No, ale nie z nami te numery.

     • Zdzicho Lorek

      Otępił niektórych u sąsiadów , wierzą w niego jak babcie w Antoniego M ;)

 • ZIK

  Cześć Klub!
  No i zasadniczo nie zmieniło się nic… Czekamy!
  Forza Robert!

  • kon kk

   Tyle, że jeden dzień bliżej do happy endu!!!

 • Zdzicho Lorek

  Dobrą robotę zrobiłeś na TT :)

 • 46 dni do #KubicaOnTheTrack

 • czarny86

  Powitac. Co bedzie to bedzie… od Nas zawsze support Kubica!!!! a tak btw… RK tak tego nie zostawi… najwazniejsze ze ma pewnosc iz jest w stanie to zrobic, zespol sie znajdzie
  Bedzie F1 w 2018
  Forza Robert
  Milego

 • Dex
 • Wawrzyniec Wichrowski

  Świetna analiza. Szacunek za poświęcony czas.

  Forza RK!

 • Charlie Runkle

  ZARAZ USUNĘ, szybka prośba: Poszukuję fachowca od Twittera, który pomoże zinterpretować wynik statystyczny tzw. impressions i engagements.

 • Marrally

  nie powiem :) trzeba szukać i weryfikować … ale marzenia się spełniają :)

  • Przemysław Jan

   Ale jesteś

  • Zdzicho Lorek

   Gadaj , trzeba było nie pisać !!! ;)

   • Marrally

    ale co ? :)

    • Zdzicho Lorek

     TO “nie powiem :) trzeba szukać i weryfikować … ale marzenia się spełniają :)”

     • Marrally

      zaiste wszak to najsurowsza prawda :)

  • Roman Czarujący

   Na AutoSportShow ??

 • Przemysław Jan

  Gdzie jest Robert?

 • Freddie

  Czołem! A może by tak mniej Bensona a więcej RK? W sumie to już wolę nawet ciszę bo obecnie to co drugi komentarz jest o Panu dziennikarzu… Skromnie proponuję się skupić na czym/kim innym.
  #supportkubica

  • Zgadza się ale…
   ..jeśli jego wypociny są potem powielane dziesiątki razy.
   To człowieka zwyczajnie krew zalewa jak widzi same klony Bensona.

   • Zdzicho Lorek

    prawdopodobnie jutro , pojutrze tez coś palnie i weź tu nie reaguj .

    • robek

     Robert i jego team nie reaguje, weź przykład z nich :-)
     #supportkubica

     • Charlie Runkle

      Milczenie i brak reakcji upewnia czytających że wypociny jednego redaktora czy drugiego są stuprocentową prawdą. A reakcja lub jej brak- to sprawa sumienia. :) Zgadzasz się- nie protestujesz i siedzisz cicho. Nie zgadzasz się z opinią Bensona, czy kogokolwiek innego- daj mu i czytającym o tym znać, zadaj pytanie w kulturalny sposób, pokaż że to się nie trzyma kupy, zapytaj o podstawy, źródło, pomęcz, wytknij hipokryzję.
      No kto to zrobi jak nie my?

     • Zdzicho Lorek

      Team Kubicy nie będzie się wdawał w “pyskówkę ” z dziennikarzem bo tu mu zaszkodzi, a kibice to inna sprawa , masz rację.

     • Charlie Runkle

      Nie chodzi literalnie o “pyskówkę”, a o to co opisałem ze szczegółami powyżej.

     • Zdzicho Lorek

      o tej pyskówce to ja dopisałem , chodziło mi bardziej o kibiców;)

     • Falkon750

      Myślę że to co już mieli powiedzieć to powiedzieli brakuje tylko wypowiedzi samego Roberta

     • Zdzicho Lorek

      Robert nie jest tego typu ” Co ! Ja nie byłem szybszy ?!” Woli przemilczeć.

     • Charlie Runkle

      Z Robertem i jego managementem to trochę inna sprawa. Nie mogą ot tak popalić za sobą mostów, waląc wszystko co im leży na wątrobie prosto z mostu. Gdzieś tam półsłówkami powiedzą, ale z klasą. Za to Kubica po tylu latach ma aż tak ogromny szacunek. A przecież mógłby powiedzieć wiele. A nawet bardzo wiele.

     • Le Mans Wmr

      Nieprawda jeden tak ,drugi siak,spójrz na reakcje Roberta,jest taka sama jak moja,tylko oficial report.

     • robek

      Opinia Bensona nie będzie miała żadnego wpływu na decyzję Williamsa czy też innego zespołu. A na wszystkie zarzuty Robert odpowie w najlepszy dla siebie sposób… na torze. Dlatego ja czekam na oficjalną informację i podążam za Robertem :-).

  • Ostry

   Cześć Klubie – i zgadzam się w zupełności

   • Wejdź na TT, wpisz Kubica…
    Same klony Bensona ci się ukażą.

    • Ostry

     Rzygać się już tym chce, efekt odwrotny do zamierzonego. Lepiej żeby wyszukiwarka łowiła konkrety niż hałas – a chcąc nie chcąc pomagamy w tym.

     • Ja akurat odniosłem się tylko do rozmów na czacie. Że te “rewelacje” AB rozchodzace się jak świeże bułeczki prowokują tu taką, a nie inna tematykę.

     • Ostry

      Oczywiście… żeby nie było, nie krytykuję nikogo i nie mam jedynie słusznego pomysłu na to, co należy robić kibicem będąc :P

     • ZimnaMi

      Kubicować trzeba. ;)

    • NieJestemStad

     Widać Williams wie kogo uruchomić – szefa F1 w BBC, wystarczy aby ich wersja poszła w świat.

 • Krzychu Wartki

  Witam serdecznie klubowiczów i trzymamy kciuki

 • Marrally

  Benson naraził się też fanom Hamiltona ….
  https://twitter.com/BBCSport/status/951129522014965763

  • Zdzicho Lorek

   w skrócie , czym się naraził ?

   • Marrally

    Wskrócie chodzi o wykasowanie przez Ham z social mediów a jadą na niego że napisał artykuł ze swoimi zgadywankami a nie przeprowadził wywiadu dlaczego tak itd…. czyli warsztat dziennikarski Bensona odbywa się na zgadywaniu :)

    • Charlie Runkle

     Niedługo zrobimy ankietę p.t. “Kogo nie opluł Benson w tym miesiącu?”
     Rosjan oczywiście wykluczymy, bo im to akurat bez wazeliny wchodzi przy każdej okazji.

     • Marrally

      BBierze …. pełną ….. kabzą :)

     • Zdzicho Lorek

      przyjeżdżają panowie w skórach z walizeczką :)

    • tomo ziomo

     niezle go zgrillowali ale jakos mi go nie szkoda. Niech sie wezmie za robote i zrobi faktycznie wywiad a nie przepisuje z social mediow pierdulety

 • Marrally
 • Marrally

  Przypominam dzię autosport show i podpisywanie książki przez Marka Hughesa oraz dużo dużo dawki a kto jest na miejscu to może za 33 funta pozwiedzać :)

 • Marrally

  Ech dzienikarz przeprowadził wywiad z Bensonem a strona rosyjska puszcza to jako pewnik i idzie w świat
  https://t.co/bk31BeLbCY
  ogólnie to ten Maks powinien teraz zrobić sprostowanie

 • Charlie Runkle
  • jakitaki

   A tu pierwszy dzień służbowym samochodem (nie wiem czy tu było bo wczoraj w kilku mscach widziałem, jbc to del)
   https://pbs.twimg.com/media/DTLx8E7W4AAT0tp.jpg

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    nowa strategia Ferrari , pracuja nad niezniszczalnoscia .

  • Charlie Runkle

   Będzie jak w Misiu: “Nos się urwał temu bolidu”

   • jakitaki

    Ale jaki komentarz tam:

    “Jakub Zydorczak
    Kviat nawet w symulatorze musi mieć system Halo.”

    :):):)

  • Maciek

   Jeju reklame TicTac mieli na Ferrari :D

  • Ostry

   No pięknie – w końcu coś zabawnego (rofl)

 • Hornet

  Na GP Rosji chociaż by mu dali :)

  • Marrally

   Jest taka szansa :)

   • NO2

    Widzę, że wszyscy mocno wierzycie w Ferrari a ja powiem tylko tyle, że tam gdzie w grę wchodzą ruskie i ich pieniądze wszystko jest możliwe…

  • donpedro

   Nie w Ferrari , najwyzej dostanie jakiś dzień testowy w trakcie sezonu.

   • Zdzicho Lorek

    Dokładnie , ja nie pamiętam że jakieś piątki SF oddawała rezerwowemu , chyba że przeoczyłem

    • dulin

     Nie dają. Bo się ścigają, a nie sprzedają siedzenia.

    • donpedro

     To samo Merc ,Mclaren,Redbull

  • Zdzicho Lorek

   Na GP Rosji dadzą mu , ale pokręcić się w padoku ;)

 • Hornet

  Danił jednak tylko w symulatorze będzie śmigał ;)
  “The role of development driver is normally associated with work in the simulator. Main track activities are covered by our other drivers”
  https://www.thisisf1.com/2018/01/11/daniil-kvyat-to-work-in-ferrari-f1-simulator-spokesman/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+thisisf1%2FRLEU+%28ThisisF1.com%29

  • Marrally

   Musieli sprostować bo to co wczoraj na TT poszły komentarze to porażka PR dla Ferrari…. była

   • NO2

    A życie i tak pokaże czy będzie jeżdził tylko w symulatorze… ;)

  • NieJestemStad

   Czyli rola 3 kierowcy / rezerwowego wolna jakby co ? Bo takim był / jest Giovinazzi

 • Mike

  Jedno jest pewne.
  Gdyby było tak zajebiście z tempem kwalifikacyjnym czy wyścigowym jak tu wszyscy myślą, to żaden deal silnikowy z Reno czy kasa od Rusków dla Williamsa nie przeszkodziłaby RK w powrocie do F1. Tyle w temacie reszta to kolorowanie przez Was rzeczywistości tak żeby żyło się Wam łatwiej.

  • ZimnaMi

   “Mnie nie interesuje co ludzie mówią, ponieważ ludzie tak naprawdę mówią wiele rzeczy, a nie mają pojęcia o czym mówią.”
   Robert Kubica
   Pasuje jak ulał :D

   • Mike

    Masz racje, ten cytat idealnie odzwierciedla to co się dzieje tutaj na forum.

    • ZimnaMi

     “Jedno jest pewne” – to jest według Ciebie tryb przypuszczający?

  • Charlie Runkle

   Jeszcze jedno jest pewne- jakby Soritkin był coś warty, to nikt by go z Renault nie wypuścił i jeździł by za Palmera, szczególnie że ma taką kasę.

   • donpedro

    Ale to nie bedzie mieć znaczenia ,bo wychodzi na to ,że to SS będzie w WIlliamsie a nie RK.

    • Charlie Runkle

     “wychodzi”, ale nie wyszło. Drobna różnica.

     • donpedro

      Jak nie wyjdzie ,to super dla Nas☺

  • Szary Wilk

   Mike ty polmuzgu

  • NO2

   Powiedział co wiedział… :)))

  • Maciek

   Tak i nie

  • Marek Bogacki

   Trolle znów podnoszą łby:)
   Nie karmić.

  • Zdzicho Lorek

   Mike zamiast #SupportKubica to piszesz jak Benson .

  • Asia

   “Gdybym miał team i do wyboru bardzo dobrego kierowcę bez budżetu albo kierowcę, który jest o 0,3 sekundy wolniejszy, ale ma dużego sponsora, brałbym tego wolniejszego! “

   • Ostry

    Słuchać hadko, ale trudno się nie zgodzić. To podobno RK jest wolniejszy…? Brak tylko $$$ ;)

  • robek

   RK: “Jeśli dostanę szansę, to Australia będzie tym miejscem, w którym trzeba pokazać prędkość…”

  • Le Mans Wmr

   Chłopie,to jest Formuła,spójrz na przykład Kviata.

 • Dzień dobry Klubie. Dzięki za kolejny świetny post.
  FORZA KUBICA, FORZA KLUB!!!

 • Paweł Byrski

  Świetna analiza na szczęście wśród Polaków nie mamy takich Bensonów chociaż “specjalistów” nie brakuje, #support Kubica

  • Zdzicho Lorek

   Ale i mamy mało supportujących Kubicę dziennikarzy , mało , w ogóle nie mamy :/

  • wezyr

   Czy Benson pisze, czy też nie, sytuacja Kubicy nie zmienia się.

   • Zdzicho Lorek

    Robisz konkurencję dla Marcina81 :))

    • wezyr

     Tak wyszło, ale można dołożyć jeszcze “oj dana, dana” i dwukrotny przytup.:)

     • Le Mans Wmr

      Wszystko przez szatana,)

   • ……ale ludziom w głowach miesza. A w dzisiejszych czasach to też ważne.

   • Le Mans Wmr

    Ładny rymek hihi.

  • Marrally

   Mamy oj mamy może kiedyś się pokuszę o zrobienie zestawienia jak to piszą polscy dziennikarze jak zmieniają się jak chorągiewki … jak nie mają czasu na analizy i reaserche internetowe i powielają bzdury … ech

   • NO2

    To nie dziennikarze tylko przepisywacze…
    Takie artykuły może pisać a w zasadzie to chyba przepisywać dosłownie każdy.

 • Marrally

  Jedynie w tej pseudo analizie to to że Karpov zmienił trochę ton i jedyny mocno napisał iż PLOTKI głosza … reszta pisze że Robert się pożegnał z F1 ech

 • Lolo

  Historia straconych okazji i smierdzacych grubych pieniedzy… Nic to ze sportem nie ma wspolnego.

  • Marrally

   dlatego zgraj artykuły bensona zgraj Hughesa i Sabatini i przedstawiaj w necie i w mejlach :) niech wreszcie barany otworzą oczy a nie robią przedruki bo Benson napisał….

   • Zdzicho Lorek

    Oni i tak będą robić swoje , bronić Williego , będziesz pluł im w twarz , będą mówili że deszcz pada i tak dalej , aż do powrotu Roberta, może przejrzą na oczy.

 • Zdzicho Lorek

  Dzień dobry KKRK.
  #SupportKubica

 • kon kk

  Witam klub.
  Dobrze, że wieczorem nie czytałem, bo mam świetny artykuł do porannej kawy.
  Uszy w pion i…KeepCalm&SupportForzaKubica

  • Marrally

   Poczytaj o historii Rotenbergów co się tam u nich dzieje bo to temat na osobny reaserch internetowy.
   Jest rozbicie na aktywa które są zamieszane w Panama Papers i ogólnie że mają ich na widelcu :)

   • COPSE

    Gdzie to można przeczytac???

 • Heavy Rain

  Pewna to jest śmierć, a nie brak kontraktu KUB jak na razie.
  Tylko oficjalka, a te wszystkie Bensony niech się cmokną… ;)

  • Le Mans Wmr

   Powiedz to fanom Elvisa.

 • NO2

  Dobra analiza, naprawdę… Szacun dla autora/autorów. Brawo. Trochę w gardle ściska kiedy czyta się tą historię ale dzięki… ;)
  Z każdym dniem przechylamy szalę na naszą stronę… Czekajmy.

 • Sam

  Bry
  Super zestawienie, wygląda na takie „robertowe” podejście do roboty!
  Najlepsza opinia to brak opinii ale… zgadzam się z opinią,że testy „miały wyglądać” choć nie zostały znalezione paszporty i noże do wykładzin.

  #SupportKubica

 • ZimnaMi

  Chyba niedługo będzie można tanio kupić Williamsa ;)
  Bry
  #supportKubica

  • Sam

   Wcale bym się nie zdziwił
   Nie wiadomo jaką robotę poczynił Paddy w tym roku, Massa mówi ze auto wyglada agresywnie ;) lecz wciąż widać ich Spadek Swobodny

 • Charlie Runkle

  Dzień lepszy wszystkim. Świetny wpis. Czekamy co przyniesie nam dzisiaj. #SupportKubica https://uploads.disquscdn.com/images/e75577665bc04ea09adaae9f30c4b040f794ba61823378b4984e38fb357cbeda.jpg

 • Le Mans Wmr

  Kurka ,Sonik złamał nogę.

  • Charlie Runkle

   Ech, właśnie słyszałem w radio. Szkoda :(

  • Mateusz Botorek

   Dakar w tym roku nie bierze jeńców. Ledwo się 6 dzień zaczął, a już było tyle wycofań i to wśród zawodników ze ścisłej czołówki.

   • Le Mans Wmr

    A wczoraj jeszcze była radocha z utrzymania 7.

   • Mówił Kuba Przygoński, że tegoroczny Dakar jest bardzo trudny. Co etap ktoś odpada i to z czołówki i że błędy nawet najlepsi popełniają.

   • ZimnaMi

    Wczoraj na TVP1 był fajny dokument o Dakarze: “Szaleństwo na pustyni. Historia Rajdu Paryż”
    Najbardziej niesamowite dla mnie jest to, że mimo tylu ofiar tak wiele osób nadal w nim startuje.

    • Mateusz Botorek

     Sam bym w nim wystartował, gdybym mógł, nie bacząc na czyhającą śmierć ;) Jest szalenie trudny, ale to na pewno wspaniała przygoda.
     Szkoda, że nikt wczoraj nie wspomniał o tym dokumencie, chętnie bym obejrzał :/

  • Szkoda gościa :-(

 • NO2

  Dzień Dobry Klubie…
  A ja mam przeczucie, że poczekamy na decyzję do lutego a luty to będzie miesiąc Roberta a nie Sirotkina………….. ;)

 • Le Mans Wmr

  Dzień dobry klub.
  Nie ma dementi,nie ma oficial report.
  Ta cisza jest błoga.

 • Mateusz Botorek

  Dzień dobry Klubie!
  Świetna robota. Musiało być głęboko pogrzebane, żeby znaleźć takie informacje.
  #SupportKubica od rana :)

 • Akslugor

  Witam ☺
  Kawał wspanialej roboty Kolego wykonałeś!!!
  Dzięki za zebranie i analizę tego, co od kilku miesięczny dzieje się i pisze o powrocie Roberta do F1 ☺
  Nieustannie #SupportKubica !!!

 • jurek krak

  Cześć F1 Nadal Możliwa:) z R.K;)

 • xxx

  Te wycieki BBC,Autosportu, to nic innego jak kontrolowane przecieki Williamsa. (Saward ma racje)
  Co by nie było, z Robertem na dobre i na złe. Forza KUB!

 • Marrally

  Do napisania oczy same spadają :)

 • Marrally

  małe F5 :)

 • Jacek Kubicar

  Dobrej nocki!
  Ruszam na Lublin, Tarnobrzeg- pozdrawiam wszystkich śpiących i czuwających po drodze?
  Forza KUB !!!

  • Marrally

   spokojnej drogi

  • M Kedzier

   O której będziesz w Tbg Jacku?

   • Zdzicho Lorek

    Pewnie już jest :)

    • M Kedzier

     Kurka, gdybym wiedział wcześniej, to przygotował bym jakieś godne powitanie z poczestunkiem w mych rodzinnych stronach, nagrodzone uściskiem dłoni Jacka, dodającym +100pkt wiary siły i cierpliwości.

     • Zdzicho Lorek

      Wstęga i nożyczki , transparent WITAMY :)

   • Jacek Kubicar

    Już byłem, teraz jestem w Sandomierzu i za chwilkę ruszam na Białystok. Sorki dopiero weszłam do klubu:)

 • COPSE

  Niezla szopka z tymi bensonami” co poniektóre argumenty brzmiały jakby to mówił adminom Robert.;) duzo by mozna na ten temam mówić,a tak w skrócie to gra trwa nadal.Czekamy na info od Roberta.
  Dzieki za material.

 • pkmoto

  Sza….
  czas na ciszę
  #Support Kubica

 • Marrally
  • Apolonia Bąk

   Mało co widać te flagi. Na trzecim chyba Rosja? A kto na pierwszym?

   • WaWel Smoczek

    Chiny, to chyba ranking kibiców nizaangażowanych

    • Apolonia Bąk

     Dzięki:)

 • Wierny fan Roberta

  Daniil Kvyat w Ferrari jak widać Rosjanie nie żałują kasy

  • KrisTO

   Coś mi się zdaje że Rosjanie już niebawem zasiądą do stołu z Liberty z ofertą :)

 • miro

  Super wpis

 • Marrally

  zastanawia mnie tylko jedno czego nie ująłem powyżej może dodam ale chodzi o to że Benson trzeba mu przyznać był jako jedyny z dziennikarzy który bronił Roberta gdy wszyscy niedowiarkowie mieli problem z tym czy Robert będzie mógł prowadzić bolid “jedną ręką” … ale reszta może wskazywać na to co Alex O’Maony wskazuje to znaczy że może ma być właśnie tak? :)

  • Alex O’Mahony

   Moze RK podsyla ‘newsy’ do swoich kolegow dzienikarzy a WMR do swoich i tak wszystko leci jakby w jednym kierunku – $$ got the job. Moze jakis mocny mozg PR-owy to wymyslil ten plan a oni go realizuja…. a glownie chodzi o efekt WOW. Im wieksze WOW tym wiecej kasy:)

   • Marrally

    Rozkminki tego typu były już i krótko to określiłem jeśli jest to poker to w najwyższym wydaniu :)

    • Alex O’Mahony

     Sporo mnie ominelo zatem;)
     Oby to wszytsko sie tylko nie skoczylo tak jak z ‘merci Reno’.
     Anyways, fingers crossed:)

    • KrisTO

     obłędnie to wszystko wygląda, mamy już prawie połowę stycznia, jak oni to wszystko ogarniają z nowym bolidem, nie wiem , nie wyobrażam sobie tego

     • Dex

      Też mnie to właśnie zastanawiało .Williams zwyczajowo robił prezentacje pod koniec stycznia tak między 20. a 27 więc wiele nie zostało .Chyba że prezentacja nie ma naprawdę nic wspólnego z tym jak bolid będzie wyglądał w Australii.

 • Alex O’Mahony

  Dzieki Marrally. Swietnie zobrazowana postawa dziennikarza bbc.

  A ja tak sie tylko zastanawiam nad jednym. Luzna mysl oczywiscie;) A co jak tak wlasnie ma byc. A mianowicie ze wszyscy maja wiedziec “myslec” ze $$ ma fotel? Pamietacie jak wszyscy mowili ze musi byc boom? No to moze bedzie BOOM:) wiem wiem pozno juz ale kto mi zabroni pojechac w ta strone;)?

  • Apolonia Bąk

   Że coś kombinują, widać nawet z kosmosu.

  • Le Mans Wmr

   Właśnie większa większość próbuję,to wytłumaczyć w prostych słowaj(m.in.J.Krak)reszczie i ciężko nam to wychodzi.Takie piękne hasło,a ludzie…
   KeepCalmAndSupportKubica.

 • Marrally
  • Alex O’Mahony

   Niski docisk.

 • KrisTO

  Powiem wam szczerze że antyperspirant od Williamsa już mi się kończy, na razie zostanę przy Fa…taki będę, a w barku już dawno wszystko się pokończyło ;-D

 • teq

  Świetna robota jak zawsze :-) Mnie ciągle zastanawiaja wyniki #RK z testów na Hungaro – przecież wykręcił tam dobry czas (lepszy niż 3/4 stawki) w nowym jak dla siebie “środowisku” bez kółka quali (czerowna flaga w końcówce?) – jeśli się myle to poprawcie… Wyjeżdżał na stinty po 10-12 kółek z czasami jakby jechał na tempomacie (tempo 1.21) co było mega optymistycznym tempem biorąc pod uwagę wyniki GP Węgier (ok rozumie GP, warunki atmosferyczne…) a Benson ciśnie takie farmazony?

 • dulin

  do tych oszczerstw dodałbym, że przez pół roku mówiło się że jedyna niewiadoma to czy RK pojedzie cały wyścig, czy jest fit. To badano i to potwierdzano. RK zrobił we wszystkich testach łącznie KILKA okrążeń quali, każdy znawca nawet debil wie, że nawet jeśli RK miał problemy z nowymi dla niego oponami to przy takim skupieniu na quali jakie miał na long runsach taki specjalista rozpracował by je w ciągu pół dnia. Tak więc ten argument jest wyssany z pały na obecne potrzeby – coś czego RK nie trenował i na czym ani razu nikt się nie skupiał teraz jest specjalnie wyolbrzymiane. Żenada, co za kretyni. I nas tak traktują jakbyśmy tu nie analizowali każdego ruchu, każdej wypowiedzi i nie potrafili łączyć faktów.

  Muszę bo się uduszę – wiem że RK kiedyś im wszystkim za to wp…li równo. W Jego stylu – z kaskiem i na torze.

  #ForzaKubica

  • czarny86

   moj chlop:) jeszcze RK to sobie odbije przyjdzie taki czas…

  • schia

   Popieram

  • Ostro ale w punkt…
   ..ja chyba nie pójdę spać.

  • Zdzicho Lorek

   Jak najbardziej .

 • Marrally

  Panie i Panowie apelujemy by sprawy prywatne Roberta nie wywlekać na światło dzienne – tyczy się też spraw związanych z tym czego Robert sam by sobie nie życzył (mimo że chodza głosy że jak pojawiło się to wydał zgodę …). W dobrym tonie apelujemy by nie robić taniej sensacji …. Mamy być na poziomie to dopilnujmy ten poziom :) a tak to wszystko ok :)

  • Le Mans Wmr

   Jednym słowem-fason.

   • Marrally

    hamować piętami :) czasami

 • robi.z

  FORZAKUBICA
  Ma ktoś ostatnie zdjęcia Roba? Co teraz robi?
  #SupportKubica

 • dulin

  Szacun Marrally

 • KrisTO

  Cześć
  Źródła już nie przeczytam, sorry, nie dam rady ;-)…a za resztę wielkie dzięki, choć to gorzka pigułka można przekonać się jak dziwny jest ten świat…świat Formuły 1 i biznesu z nią związanego.
  Wierzę do końca że wygra uczciwość, a na tych kłamstwach wymalujemy już niedługo nasze graffiti FORZA ROBERT KUBICA IN F1 2018 …WELCOME AUSTRALIA !!!
  ps.jak coś to poprawcie z tym “inglisz” :)

  • Marrally

   trzeba tylko propagować że BBC i szef wydziału F1 nie do końca jest ok ot tyle i wszelkie rzeczy z nim związane powinny być napiętnowane gdyż tymi swoimi oszczerstwami podważył opinie o Robercie więc nie mam skrupułów wywlekać mu jego faków na światło dzienne i do wszelakiej opinii publicznej!!!

   • KrisTO

    Na światło dzienne może nie, ale jak chłop ma krótką pamięć lub chciałby szybko zapomnieć swoich napisanych bredni to proponują na e-mail ,….dyskretnie niech sam z tym zostanie

    • Marrally

     chcesz żeby przez okno wyskoczył :) to jest problem bo wystarczy zrobić reaserch i masz na tacy ale czasu mało i wszyscy traktują Bensona jak wyrocznie ech

     • KrisTO

      i tak wyskoczy jak Robert dostanie angaż;)…. wiesz, zapomni że znajdzie się wtedy na parterze, nie jak teraz na “szczycie” i wszyscy go słuchają, krzywdy sobie nie zrobi znów będzie wychwalał Roberta aby zaistnieć :)

    • Apolonia Bąk

     Myślałam, że ten Benson to jakiś starszy pan i już ma problem z demencją, coby usprawiedliwiało jego pisaninę, jednak nie, widać, że na “dorobku” jeszcze:) https://uploads.disquscdn.com/images/d4318d551cef703d402dabacbd0c0f9a6b7752b6945754ab67195cdb92acc08a.jpg

     • KrisTO

      jak młody Kodżak ;-)

 • Apolonia Bąk

  Super streszczenie działalności pana “dziennikarza” Bensona. Brawo dla Autorów!
  Wkleję opinię jednego z komentatorów z 2014 roku, ze strony:
  https://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?h=0&f=228&t=1397014
  (translator)

  To tak, jakby chodziło mu raczej o politykę niż o ściganie się.
  To Benson, jest profesjonalnym “trollem”, mówiąc prosto. Jego artykuły mają wywoływać reakcję, a nie inspirować do dalszych przemyśleń lub cieszyć się. Zadziwia mnie fakt, że ludzie nadal czytają jego artykuły z wyboru, zamiast po prostu ignorować link do nich. Może ludzie widzą po prostu xxxxxxxxxbbc.co.uk i uważają, że treść będzie bezstronna, dobrze przygotowana i zawiera wiele informacji. Ty (generyczny) nie trzymałbyś żadnego innego adresu URL z tak dużym szacunkiem.

  • Marrally

   widzę że też szukałaś jego wtop :)

   • Apolonia Bąk

    Chciałam zobaczyć na Wiki ile ma lat i to przypadkiem znalazłam:) Znawca F1 – koń by się uśmiał:)

    • Marrally

     poniżej w moim poście nadmieniałem że miał wtopę w 2014 ale trzeba to zweryfikowac a co do wtopy nt Roberta to nie musiałem weryfikować :)

     • Apolonia Bąk

      Co chwilę ma wtopy a my rwiemy sobie włosy z głowy!

 • czarny86

  good job… mialem isc spac a wy mi tu taka lekture zapodajecie:)
  Forza Robert
  Bedzie F1 w 2018!
  Dobrej nocy

  • Marrally

   cieszę się że mogłem się przydać :)

   • robi.z

    Świetny artykuł

 • Marrally

  Pasuje teraz tego od wywiadu z Bensonem przyatakować że wyrzucił pieniądze w błoto :) choć będzie się śmiał bo poczytność sobie narobił …. ech co za świat

 • Wierny fan Roberta

  Wolą brudne dolary brawo Williams !

 • kingpiotrek

  Gdzie o tej porze czytać tyle informacji i tyle bredni! – oczywiście tych cytowanych!!
  #SupportKubica

  • Na “bredniach” mi wzrok się zablokował ale szczęśliwie dojechałem dalej ;-)

  • Marrally

   bo to wiesz trzeba co niektórym na tacy podac by wreszcie zrozumieli że Benson to nie jest wyrocznia a fakeów tyle popełnił że do Częstochowy na kolanach od siebie w te i nazad powinien zap…. przez najbliższe lata

 • WaWel Smoczek
  • Marrally

   Wiemy wiemy aktualizacja już od pół godziny w toku :)

  • Zara bydzie…. i pa

   • czarny86

    czyli mam sie jeszce nie kłasc?:)

    • Marrally

     w sumie muszę dopracować tą aktualizację bo sam wiesz pieniądze lubią cisze i spokój :)

    • Marrally

     zostaw sobie na poranną kawę

     • czarny86

      mialem to pisac;) pozdro i nie mecz oczu do rana

  • Dex

   No to będzie musiał jakąś wojenkę zmontować .Cholera robi się nie ciekawie .

 • Marrally

  Rodzimego podwórka nie ma co przytaczać bo wszyscy na Bensonie lecą żeszku… więc pasuje im w komentarzach i mejlach podsyłać co to za typ Benson zresztą miał te niechlubną wersję w 2014 roku coś też mu nie poszło z regulacjami …. i został zjechany … – muszę to dobrze zweryfikowac ale z powyższych materiałów jasno wynika że Andrew zmienny jak chorągiewka

 • Marrally

  brakuje paru rzeczy ale oszczędziłem komórkowców :)

  • paru metrów…. :P

   • Marrally

    bo ja tak zawsze dogłębnie chce :) i wiecznie mi mało :)

    • Kama / Wrocław

     Od A do Z

    • Prawie wiwisekcja..

   • Le Mans Wmr

    Nie wiem co Wy tam palicie,ale wierzę,że się kiedyś załapię.

  • Le Mans Wmr

   Hehe jutro Cię zmierzę,a ,dzięki za błogą ciszę.

 • Przemysław Jan

  Dobra robota, jak zwykle. Czekamy na rozwój wydarzeń. Forza Kubica!

 • Marek Bogacki

  Robert cały czas jest wyjątkowo zmotywowany do pracy nad sobą. Aż strach się bać jaki “Robodriver” z niego będzie jak jeszcze trochę go wkurzą durnymi komentarzami prasowymi.:)

 • Damon

  chapeau bas!!:)

 • Miłej lektury nocnym markom, spadam lulu…
  Podziękujcie Marrallemu ;-)
  #SupportKubica & #ForzaKubica