^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 11 lutego 2018

Williams zdał testy zderzeniowe. Prezentacja bolidu 15 lutego.

Według doniesień portalu Motorsport.com które opublikowaliśmy wczoraj, Williams był jednym z ostatnich zespołów, który zaliczył test zderzeniowy. Paddy Lowe natomiast dla portalu Racer opowiedział, dlaczego w zeszłym roku zespół osiągnął tak mało punktów i czego oczekuje w sezonie 2018. Nad ciekawą opcją dla Nico Rosberga, zastanawia się dziennikarz portalu E-racing.

Williams zdał testy zderzeniowe. Prezentacja bolidu 15 luty

Portal Motorsport dowiedział się, że stajnia z Grove po wielu próbach zdała test zderzeniowy. Wcześniej docierały do nas sygnały o tym, iż zespół może mieć kłopoty do zaprezentowania się w całej okrasie podczas testów. Cała ekipa Williamsa, jak i kibice, odetchnęła z ulgą. Paddy Lowe, który dopiero w tym roku będzie się podpisywał pod konstrukcją bolidu, zaczął grę z czasem. Testy rozpoczynają się 26 lutego w Barcelonie, prezentacja bolidu nastąpi najwcześniej z wszystkich zespołów, albowiem 15 lutego w Londynie. Zastanawiającym faktem jest tak wczesne ogłoszenie prezentacji. Zbiega się to jednak z informacją, do której dotarł Motorsport.com. Na premierze bolidu Paddy Lowe zaprezentuje tylko kilka nowych innowacji. Dyrektor techniczny nie chce zdradzać wszystkich nowych rozwiązań nad którymi pracował przez ostatni rok. Kibice będą musieli zaczekać do oficjalnych testów w Hiszpani by ujrzeć rzeczywisty stan bolidu.

Williams zdał testy zderzeniowe. Prezentacja bolidu 15 luty

Słaby rok 2017 Williams

Dyrektor Techniczny Paddy Lowe uważa, że ich samochód z 2017 roku miał większe osiągi. Debiutujący i niedoświadczony Lance Stroll nie był w stanie skorzystać z nich. W pierwszej połowie sezonu drużyna nie uzyskała tylu punktów co powinna, ze względu na początkującego Lanca Strolla. Oczywiście niektóre braki wynikają z błędów operacyjnych zespołu lecz główne znaczenie miał Lance Stroll i jego debiut w F1. Pomimo zatrudnienia ponownie najmłodszego i niedoświadczonego duetu w F1 na sezon 2018 Dyrektor techniczny liczy na średnio terminowy sukces “Jak zawsze było w tym sporcie trzeba zrobić wszystko, co najlepsze z tego, co masz” -powiedział Lowe. Osiągnięcie sukcesu będzie następowało stopniowo: “Musimy to zrobić krok po kroku, musimy w tym roku stworzyć lepszy samochód, a następnie sprawdzić, dokąd nas to zaprowadzi.(…) “Nie będzie to w krótkim terminie, ale nie chcę by trwało to wieczność.

Lance Stroll : nie będzie łatwo w 2018

Za portalem Grandepremio,  Stroll rozumie, że powtórzenie piątego miejsca “byłoby naprawdę dobre” dla Williamsa, “Nie będzie łatwo” mówi Stroll. Sytacja dla drużyny jest dużym wyzwaniem. Lance stoi przed wyzwaniem bycia najbardziej doświadczonego kierowcy w duecie Williamsa. Utrzymanie tego samego miejsca w klasyfikacji konstruktorów przy takich zespołach, które wyznaczyły sobie nową drogę wydaje się prawie niemożliwe. McLaren z nowymi silnikami od Renault i bardziej zmotywowanym do działania Fernando Alonso i Renault z Carlosem Sainzem i Hulkenbergiem. “Mam nadzieję, że możemy mieć szybszy samochód. Chcemy być lepsi, ale nie będzie to łatwe” – powiedział Stroll dla portalu Racer.

Materiał filmowy i krótkie podsumowanie zdarzeń od ogłoszenia kierowców Williamsa

Nico Rosberg może być idealnym szefem zespołu Formuły E?

Nico Rosberg wciąż musi odpowiadać na pytania o jego ewentualny powrót do ścigania. Nico, który nadal jest w Team Kubica, odpowiada bardzo dojrzale i dyplomatycznie : “Nigdy nie odczuwałem pragnienia powrotu jako kierowca wyścigowy“, powiedział 32-latek. Umysł Rosberga skupia się również na dbaniu i ewentualnym poszerzeniu grona swojej młodej rodziny.”Optuję za drużyną piłkarską”, uśmiecha się ojciec dwóch córek. Oczywiście będzie musiał dostać bezpłatną przepustkę od żony Vivian. “Decyzja zależy więc całkowicie od niej”, powiedział Rosberg.

Piękny tytuł ale czy może być prawdziwy? Zastanawia się dziennikarz portalu E-racing. Przyjrzyjmy się faktom. Nico przebywał na grudniowym E-Prix w Hongkongu i odwiedził siedzibę Formuły E w lipcu 2017. Został ambasadorem marki Hugo Boss, partnera Formuły E. Jest bliskim przyjacielem Maro Engela którego zespół Venturi Formula E współpracował z HWA.

Wiele osób związanych z FE wierzy że następne wyścigowe przedsięwzięcie będzie już w tym roku. Gdyby Rosberg otrzymał taką propozycję szefowania zespołowi Mercedesa to byłaby to idealna pozycja. To właśnie Rosberg zachwycił wielu inżynierów Mercedes-AMG High Performance Powertrain swoim rozumieniem i rozwojem systemów hybrydowych od czasu jego pierwszej pracy dla zespołu w 2010 roku.
Techniczne aspekty sportowego rzemiosła zawsze go fascynowały, a w Formule E pole do popisu w rozwijaniu pomysłu technicznego to co najmniej połowa sukcesu. Miliony samochodów elektrycznych zostanie sprzedanych w ciągu najbliższych dwóch dekad, a Formuła E będzie jednym z kluczowych elementów marketingu, które zapewnią zrozumienie i konsumpcję nowych pojazdów elektrycznych. Wciągnięcie kogoś takiego jak Rosberg byłoby niezwykle atrakcyjne.


Akcja Pomoc dla Oliviera przynosi efekty w tle Bilet na GP Węgier – środki na szczytny cel – Pomoc dla Oliwiera

Niesamowita historia rodem z naszego klubu

Historia zwykła niezwykła. Kilka dni temu wspominaliśmy historię z ofiarowaniem biletu na GP Węgier od jednego z kibiców – @Karaluch. Wybór padł na jednego z aktywnych klubowiczów @Charliego Runkle za pełne wiary w Roberta Kubicę komentarze na forum. Obdarowany bilet przyjął, ale postanowił przekazać go na cele charytatywne, a dokładnie na pomoc Oliwierowi, którego historię możecie przeczytać Tutaj. Ofiarowany bilet po niedługim czasie znalazł nowego właściciela, naszego Klubowicza, który to wpłacił kwotę 400 PLN na konto fundacji Oliviera. Jednak historia na tym się nie kończy… Nasz Klubowicz nie chce tego biletu dla siebie ale chce go… ponownie ofiarować na rzecz fundacji.

Stan na dziś wygląda następująco – chętny, który wpłaci 400 zł na konto fundacji pomagającej Oliwierowi otrzyma bilet na całe GP Węgier. Przed wpłatą prosimy jednak o kontakt na adres admin@robertkubica-klubkibicow.pl w celu potwierdzenia. Zainteresowanych zapraszamy także na forum, a przekazującym bilet ślemy słowa uznania za piękne gesty.

Życie jest piękne generalnie, dla jednych mniej dla innych bardziej. Trzeba wyrównywać.” Klubowicz

Niezmiernie się cieszymy z racji możliwości uczestniczenia w tak szczytnym celu.


Robert Kubica nadal trenuje formę

Kubica rower trening

fot. Alessandro Petacchi


Dzień przed prezentacją Williams Martini Racing, Robert Kubica podczas treningu z logotypami sponsorów Olimp Sport Nutrition oraz Lotos.

Kubica F1 lotos

fot. Alessandro Petacchi

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 19:11

Udostępnij:

error: Content is protected !!