^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 15 lutego 2018

Prezentacja bolidu F1 i kierowców Williams Martini Racing

Przed nami najważniejsza tegoroczna prezentacja zespołu Formuły 1. Dziś swój bolid F1 oraz skład kierowców zaprezentuje Williams Martini Racing. Bolid FW41, którym będzie jeździł Robert Kubica podczas testów i piątkowych treningów zostanie pokazany w Londynie. We wpisie znajdziecie, relacje z dzisiejszego dnia : zdjęcia, filmy i wypowiedzi.

Prezentacja bolidu F1 i kierowców Williams Martini Racing

Głównym priorytetem zespołu z Grove na rok 2018, jest utrzymanie 5 miejsca w klasyfikacji konstruktorów. Zaplanowany cel zapewnić ma tegoroczny skład. Kierowcami zespołu Williams Martini Racing w sezonie 2018 będą 19-letni Lance Stroll, który ma grać pierwsze skrzypce z racji jednorocznego doświadczenia oraz debiutant, 22-letni Siergiej Sirotkin.

Robert Kubica będzie pełnił rolę kierowcy rozwojowego i rezerwowego. Według doniesień Robert zakontraktowane ma oficjalne sesje testowe i wybrane piątkowe sesje treningowe. Polak ostatni raz brał udział w takim evencie blisko siedem lat temu. 31 stycznia 2011 roku, miała miejsce prezentacja bolidu F1 Renault R31 zespołu Lotus Renault GP, właśnie z udziałem krakowianina. Na przedsezonowych testach w lutym 2011 roku  Robert Kubica ustanowił tym autem najlepszy czas.

Prezentacja bolidu FW41 Williams Martini Racing w Londynie rozpocznie się o 19:00 czasu lokalnego (20:00 czasu polskiego).


Relacja Live z wydarzeń:

WILLIAMS MARTINI RACING (link) ujawnił właśnie pierwsze informacje na temat bolidu Williams Mercedes FW41, który zaprezentuje się tego wieczoru podczas eventu w Londynie.

FW41 wygląda inaczej niż poprzednik FW40, co wynika z pracy nowego dyrektora technicznego zespołu, Paddy’ ego Lowe i szefa Aerodynamiki, Dirka de Beera, obaj powołani na początku ubiegłego roku, aby połączyć siły z głównym projektantem, Edem Woodem.

Dyrektor techniczny, Paddy Lowe, dodał: To bardzo ekscytujące, że każdy może przyjrzeć się FW41. Jest to efekt świetnej pracy zespołowej. Aerodynamiki, dynamiki pojazdu, inżynierii wyścigowej i inżynierii systemowej. Samochód ma wiele nowych cech, z których większość nie jest aż tak widoczna, ale na zewnątrz zespół zastosował zupełnie inną koncepcję aerodynamiczną. Pozwoliła nam osiągnąć znaczny postęp w aerodynamice. Wszystkie samochody Formuły 1 są do pewnego stopnia ewolucją tego, co się wydarzyło wcześniej, ale FW41 wiąże się z odejściem od kierunków, do których dążyło się w przeszłości (…) To nowe podejście do współpracy pomiędzy aerodynamiką a konstrukcją w celu osiągnięcia optymalnych wyników pracy.

Aerodynamika, struktura i ciężar są trzema ważnymi branżami, które należy wykonać przy projektowaniu samochodu Formuły 1, a wszystkie prace, wraz z szeregiem radykalnych zmian w opakowaniu samochodu, które mają na celu włączenie dalszych zmian od Mercedes, doprowadziły nas do zaprezentowania FW41. Mamy nadzieję, że samochód ten osiągnie postęp wkingach wyników w stosunku do roku 2017. Cały zespół techniczny jest również bardzo pozytywnie nastawiony do naszych dwóch utalentowanych młodych kierowców wyścigowych z kombinacją Lance’ a i Sergey’ a, wraz z Robertem jako naszym kierowcą rezerwowym.

“Niech to się wreszcie zacznie !” – Robert Kubica

W 2018 roku Robert Kubica wraca do Formuły 1 jako kierowca rezerwowy Williamsa: “Wróciłem do Formuły 1 w innej roli niż w 2011 roku, kiedy ścigałem się, ale wróciłem do padoku F1 i nie mogę się doczekać” – powiedział Robert Kubica “Ciekawe będzie wrócić do niektórych miejsc, w których byłem wcześniej, a niektóre z nich dostarczają innych emocji z różnych momentów mojego życia. Czasami oglądanie innych wyścigów może być dość trudne, ale w tym roku mam inną rolę. Z pewnością będzie to trudny sezon z wieloma wyścigami i rzeczami do zrobienia. Muszę być na szczycie pracy, którą muszę wykonać dla zespołu. Niech to się wreszcie zacznie!” – Powiedział Robert Kubica

FW41 wyjedzie na tor na pierwszy dzień testu w Barcelonie w poniedziałek 26 lutego na osiem dni i skończy 9 marca.

Prezentacja bolidu F1 i kierowców Williams Martini Racing

Powyżej publikujemy ogłoszenie Williamsa, które zostało usunięte ze strony Williams Martini Racing. Przyczyn usunięcia na tą chwilę nie znamy, lecz o to dowód do czego może doprowadzić ciśnienie przed oficjalnymi prezentacjami bolidów.


Mark Hughes :

“Nowy FW41 jest pierwszym Williamsem, który został stworzony aerodynamicznie przez byłego pracownika Ferrari i szefa aero z Enston Dirk de Beer. Oczekuje się, że będzie wyglądać jak białe Ferrari i nie będzie już posiadał takich charakterystycznych cech jak metalowe zawieszenie i obudowa przekładni. Trzeba spodziewać się przejścia od koncepcji z 2014 roku do bardziej progresywnego rozwiązania. Mogłoby to jedynie oznaczać początek długiej drogi powrotnej na szczyty.”


Dziennikarze TVP już w Village Underground w Londynie.

Williams Martini Racing 2018 F1 prezentacja

fot. Maciej Barszczak

“Praca wre. Dziś wieczorem Robert Kubica oficjalnie zaprezentuje się tu w roli kierowcy Williams Martini Racing, a Paddy Lowe opowie o nowym FW41. Będziemy tam z kamerą TVP Sport” – napisał pod zdjęciem z przygotowań dziennikarz TVP Maciej Barszczak


LIVE STREAMING

Live Streaming Sky Sports  z prezentacji Williamsa (link)  o godzinie 20:00


Zdjęcia: Chwile przed prezentacją Williamsa


Prezentacja Williamsa rozpoczęta.

Williams Martini Racing Prezentacja 2018


Claire Williams o Robert Kubica

“He’s already making a difference in feedback to the team”


Tegoroczny bolid FW41 Williams Martini Racing 2018

Fw41 Williams Martini Racing


Robert Kubica: „Będę mógł dużo pojeździć w porównaniu z tym, co jest dozwolone przepisami. Dużo pracy w symulatorze, będę też wspierał kolegów. Wolałbym być kierowcą wyścigowym, ale 12 miesięcy temu nikt nie myślał, że będę mógł w ogóle jeździć w F1”.Prezentacja wideo Fw41 Williams Martini Racing 2018


Galeria zdjęć FW41:


Grupa Lotos  – Powodzenia Robercie

Kubica Lotos F1 2018


Galeria zdjęć: Prezentacja Kierowców


Kubica Williams 2018Kubica: Kibicom życzę cierpliwości. Wciąż mam nadzieję, że jeszcze uda się kiedyś osiągnąć ten cel i wystartować w wyścigu Formuły 1

„Był moment, kiedy myślałem, że to się stanie, ale niestety się nie stało. Pamiętajmy jednak co było 12 miesięcy temu. Wciąż mam nadzieję, że jeszcze uda się kiedyś osiągnąć ten cel i wystartować w wyścigu Formuły 1… Będę miał swoje dni w samochodzie i to jest bardzo ważne. Kibicom życzę cierpliwości. Trzeba robić swoje. Miejmy nadzieję, że to zostanie przełożone na kilkanaście miesięcy później… Ten przystanek jest dobrym przystankiem. Będziemy walczyć! Jest bliżej, niż dalej. Trzeba robić swoje. „Nigdy w życiu nie wziąłbym takej pracy, gdybym nie miał tego czasu w bolidzie. To by nie miało sensu.”

“Najważniejszym wydarzeniem zeszłego roku było to, że zdałem sobie sprawę, że wciąż mogę to robić. I mentalnie i jeśli chodzi o kwestie fizyczne. Wciąż poprawiam fitness i jazdę jeśli chodzi o kwestie fizyczne, ale już zeszłoroczne testy pokazały, że jestem w stanie przejechać weekend wyścigowy bez żadnego problemu.”

“Polscy fani są niesamowici mnie. Śledzili mnie nie tylko w wyścigach, ale też w rajdach, w deszczu i śniegu… nie jestem medialny i żyję w cieniu, ale oni dawali mi uśmiech. Do zobaczenia na torze!” – mówi Robert Kubica cytowany przez Cezarego Gutowskiego.


 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 11:07

Udostępnij:

error: Content is protected !!