^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 20 marca 2018

Kubica o Schumacherze : “Pokazał, że bycie kierowcą F1 to nie tylko jazda samochodem”

Robert Kubica  ujawnił, że udział w przedsezonowych testach F1 dał mu kolejną inspirację do zdobycia pełnoetatowego miejsca w królowej motorsportu. Polak wyraził też podziw dla Michaela Schumachera za pracę poza kokpitem w odzwierciedleniu do swojej aktualnej sytuacji w ekipie z Grove.

Kubica o Schumacherze : "Pokazał, że bycie kierowcą F1 to nie tylko jazda samochodem"Dodatkowo wydarzenia związane z sytuacją polityczną i napięciami pomiędzy Wielką Brytanią i Rosją mogą doprowadzić do nieoczekiwanego zwrotu w zespole Williams Martini Racing. 

Robert Kubica o Michaelu Schumacherze:

Robert Kubica był jednym z kilku kierowców zapytanych podczas testów przed sezonem o swoje przemyślenia na temat Michaela Schumachera. Oto, co miał do powiedzenia:

Na pewno Michael był najlepszym kierowcą w tamtym okresie. Nie ma co do tego wątpliwości. Zdobył tak wiele tytułów.

Myślę, że w jakiś sposób pokazał, że kierowca F1 nie tylko prowadzi samochód, ale musi jeszcze wykonać wiele innych rzeczy. Myślę, że ludzie zaczynają rozumieć, że był on wyznacznikiem dla podejścia fizycznego i mentalnego do tego sportu. Pracował bardzo ciężko poza kokpitem, aby stać się najlepszym.

Wierzę, że dla współczesnego pokolenia, on był wielkim przykładem również poza samochodem. Z pewnością był on, dla każdego kierowcy w moim wieku, wielką inspiracją.

Inspiracje Roberta mają wiele wspólnego z obecną sytuacją w której się w tej chwili znajduje:

Z jednej strony bardzo się cieszę, że testuję a także, że dzięki Williamsowi mam szansę być częścią zespołu oraz prowadzić samochód” – powiedział Polak w wywiadzie dla Sky Sports News. “Ale w sytuacji kiedy już tam jestem, na pewno byłoby miło mieć szansę startu“.

Muszę skupić się na swojej pracy, którą wykonuję. Nie wiem, co przyniesie przyszłość. Jeśli spojrzymy na ostatnie 12 miesięcy mojego życia, to myślę, że mogę być naprawdę zadowolony z tego, co osiągnąłem“.

“Cieszę się z mojej pozycji”, powiedział Kubica. “Daje mi to sporo wyzwań i okazji, aby spojrzeć na wiele rzeczy z  innego punktu widzenia. Będzie to ciekawy rok.

Muszę pracować i być zaangażowany w jak największym stopniu. Cokolwiek zespół wymaga ode mnie, to zrobię to, ponieważ jest to praca, do której się zobowiązałem. Jeśli będę miał szansę wystartować lub zbliżyć się do fotela wyścigowego, będę lepiej przygotowany niż  kilka miesięcy temu. Każdego dnia czegoś się uczę“.


Aktualizacja:
Napięcia polityczne i sankcje mogą wpłynąć na sytuację w zespole Williamsa :

Sirotkin ma wsparcie, które pochodzi głównie z rosyjskiego banku SMP i dlatego Williams powinien zwrócić uwagę na wydarzenia sprzed dwóch tygodni w brytyjskim mieście Salisbury. Zatrucie byłego rosyjskiego szpiega, który został skazany za pracę dla Wielkiej Brytanii jako podwójny agent, uruchomiło działania, które prawdopodobnie ograniczą zdolność finansową SMP do funkcjonowania poza Rosją.

Kubica o Schumacherze : "Pokazał, że bycie kierowcą F1 to nie tylko jazda samochodem"Jeszcze w 2014 roku podobne sankcje nałożono na rosyjskie firmy po inwazji na Krym i zaangażowaniu kraju w kryzys ukraiński. Współwłaściciele Banku SMP, Borys Rotenberg i jego brat Arkady to przyjaciele Putina, znajdujący się wśród 20 Rosjan, na których zostały nałożone sankcje przez Departament Stanu USA. Doprowadziło to do czasowego zawieszenia usług płatniczych świadczonych przez Visa i Mastercard. Zaangażowanie zespołu w Mistrzostwa Świata w WEC FIA, Europejską Serię Le Mans, a także wspieranie dziesiątków rosyjskich kierowców w sportach motorowych na całym świecie, było wówczas określane jako “bardzo ryzykowne” z powodu zamrożenia kont europejskich. Zespoły, które polegały na tych czekach od SMP, były na krawędzi upadku.

Williams będzie się bardzo martwił, jeśli sankcje będą postępować w 2018 roku. Przychody Sirotkina z pewnością szybko spadną wraz z postępem sezonu F1. W tym wypadku zamiana Sergeya Sirotkina na Roberta Kubicę może okazać się realna. (źródło thejudge13.com)


Aktualizacja:

Hiszpański dziennik El Confidencial opisał w ostatnie wydarzenia związane z Robertem Kubicą. Jak kibic, który przed wejściem na tor Montmelo, ubolewa nad tym, iż Williams ma na ławce rezerwowych Messiego, przypominają na wstępie słowa Roberta :” Fernando, Ty i ja jesteśmy egzotyczni w tym światku”.

Gazeta przypomina wypowiedzi Roberta przed testami oraz podczas sesji, gdzie Robert już wypowiadał słynne przekonania o swoim kontrakcie i starcie w Australii. Robert jest znany ze swoich niskich oczekiwań, więc tym bardziej można się dziwić aktualnej sytuacji. Zdanie wypowiedziane przez Roberta, które wywołuje emocje to “Ponownie zasługuję na szansę”, świadczy o tym, że Robert nie powiedział ostatniego zdania. Gazeta, wspomina ważne zdanie Mario Isoli : “Myślę, że wykonał wspaniałą pracę, szczerze mówiąc (…) Ale decyzja o wyborze takiego czy innego kierowcy to inna historia. Nie krytykuję tej decyzji. Mówię tylko, że dla mnie zasługuje na szansę, szansę na ponowne pokazanie swojego potencjału. Niewielu się z tym nie zgodzi. Bo jeśli jest jakikolwiek kierowca, którego będzie brakowało w Australii, to jest nim Robert Kubica.”.

Dziennik przytacza słowa Paddy’ego Lowe’ego, który twierdził, że test w Abu był to najbardziej intensywny test porównawczy, jaki zespół kiedykolwiek przeprowadził, aby wybrać kierowcę. Inżynierowie w Williamsie szybko zrozumieli jak doświadczony jest Kubica, jaką ma osobowość. Stał się jakby opiekunem technicznym dla Strolla i Sirotkina. Robert musiał uczyć młodych kierowców podczas testów w Barcelonie jak utrzymywać temperaturę opon w trudnych warunkach pogodowych. Kubica nie krył zaskoczenia, że niektórzy inżynierowie i członkowie zespołu nie mają wiedzy ani doświadczenia na ten temat – podaje hiszpańska gazeta. Pod każdym względem nasz rodak wywarł duże wrażenie na inżynierach co doprowadziło do wzrostu szacunku dla Polaka w zespole. Jego osobowość, asertywności i bezpośredniość, nie ma sobie równych a mówienie otwarcie o słabościach modelu FW41 mogło być jednym z powodów nie wybrania go jako podstawowego kierowcy o czym sam Robert mówił w jednym z wywiadów że był za bardzo “szczery”.

Kubica o Schumacherze : "Pokazał, że bycie kierowcą F1 to nie tylko jazda samochodem"

fot. El Confidecial.com

Wspomnienie wywiadu z Tedem Kravitzem

Dziennik twierdzi że ściganie się jest całym życiem Roberta Kubicy. Gazeta przytacza już słynny wywiad z Tedem Kravitzem na temat niepełnosprawności i zmian :“Jeśli będę coś zmieniać, będziesz mówił, że mam ograniczenia. Powinniśmy przestać o tym mówić. Jeśli mogę wsiadać do samochodu i wykonywać pracę, myślę, że to wystarczy. Oczywiście mam swoje ograniczenia, ale nigdy ich nie ukrywałem. Problem polega na tym, że byłem zbyt szczery wobec wszystkich i wszyscy zadawali mi pytania. Myślę, że powinniśmy zatrzymać się teraz. Zawsze czułem się komfortowo, tylko komentarze prasowe mówiły, że nie czuję się komfortowo.” Kubica w Hiszpanii potwierdził swoją wartość. Paddy Lowe stanął przed grupą dziennikarzy i został zapytany o to, co stałoby się, gdyby Polak był szybszy od Strolla i Sirotkina. Brytyjczyk stwierdził, że nie może odpowiedzieć na to pytanie.

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 03:14

Udostępnij:

error: Content is protected !!