^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 22 marca 2018

Head : To nie tak, że Kubica był szybszy i teraz to on pojedzie…

Patrick Head, współzałożyciel Williamsa udzielił wywiadu dla Sky Sports F1. Temat przewodni Robert Kubica. Opisał ogólnie zmieniającą się narrację wokół Roberta oraz nie miał żadnych wątpliwości na temat pełnego powrotu Roberta jako kierowcy na czele zespołu.

Head : To nie tak, że Kubica był szybszy i teraz to on pojedzie...

Patrick Head, współzałożyciel Williamsa uświadamia, że zespół podpisał umowy i w tym roku nie dojdzie do żadnych zmian w składzie. Sytuacja jest na tyle “komiczna” w zmieniającej się narracji od testów w Abu Zabi, że kibice Roberta Kubicy już się nawet nie denerwują na wijący się jak piskorz ton narracji z obozu Williamsa. Wyśmienity występ Roberta w przedsezonowych testach w Barcelonie, zarówno na torze jak i w garażu, sprawił że większość ekspertów zmieniła retorykę wypowiedzi na temat wyboru przez Williamsa dwójki podstawowych kierowców. Williams dokonał błędnego wyboru, takie głosy daje się słyszeć w kuluarach paddocku.

Head przypomina słowa Paddyego Lowe, że zespół dokonywał wyboru na podstawie wyników testów z Abu Zabi, które były mniej korzystne dla Roberta – Nie posiadam informacji takich jak ma Williams. Oni określili jasno sytuację. Wszystko będzie zależało od prędkości w bolidzie, nie na dystansie jednego okrążenia, a na dłuższych przejazdach. Robert nie jechał wtedy na wysokich obrotach, ale jest bardzo prawdopodobne, że po pewnym czasie wróci na szczyt – powiedział Head.

Wypowiedź Patricka różni się od kontekstu wywiadów szefa Pirelli, Mario Isoli oraz samego Roberta, których ton wypowiedzi wskazywał, po pierwsze, że są to testy Pirelli w Abu Zabi, po drugie, że Robert wykonywał swoją pracę – przypomnieć trzeba o wstępnym kontrakcie i jak blisko było do startu w GP Australii, po trzecie, że Robert po siedmiu latach miał okazję po raz pierwszy testować i jeździć na tych mieszankach opon. Potrzebował więcej czasu na przystosowanie się do specyfikacji. Wisienką na torcie w tym miejscu, są wypowiedzi samego Paddyego Lowe przed testami w Abu. Testy nie będą żadnym wyścigiem i konkurencją pomiędzy Robertem a Sirotkinem.

Head o Robercie – Ma bardzo dobry zmysł, profesjonalnie podchodzi do swojej pracy i sytuacji. Williams dokonał jednak oceny na podstawie ubiegłorocznego testu w Abu Zabi i tam prawdopodobnie nie był najszybszy

Dyrektor techniczny Paddy Lowe czuje presję presję. – Cała sytuacja jest i bedzie dość bolesna dla Paddy’ego Lowe’a, Robert ma wsparcie całego świata dziennikarzy(…) Wszyscy chcą go zobaczyć z powrotem w samochodzie. Williams podpisał jednak umowy i podjął decyzję, żeby postawić na Siergieja Sirotkina. Dlatego teraz, niestety, nie mogą powiedzieć “Robert jest szybszy i to on pojedzie” – zauważył Head.

Według Patricka Heada Williams ukończy sezon w składzie Lance Stroll, Siergiej Sirotkin, nawet gdy nie będą spełniać pokładanych w nich nadziei. – Myślę, że będzie tak jak zaplanowano w tym roku. Robert wniesie dużo do ekipy, jeśli chodzi o wiedzę i dojrzałość. To jednak też kwestia tego, na ile młodzi kierowcy Williamsa będą go słuchać – zakończył.

Komentarz jednego z klubowiczów dobitnie wyjaśnił całą sytuację :

Gdyby Robert wiedział, że jest wolniejszy od Sirotkina w Abu Dhabi- podejrzewam że nigdy nie zobaczylibyśmy go w F1, bo sam by doszedł do wniosku, że pewnie trzeba pójść w inną serię. Przecież to proste jak drut. Oczywiście dla wszystkich, którzy wiedzą jaki charakter ma nasz mistrz.

Przedsmak GP Australii i zdanie Roberta, od Cezarego Gutowskiego :

RK stratę do czołówki ocenia na około… dwie sekundy. I dodaje, że zespół oczywiście zrobił upgrady, ale… Dobrze…

Publié par Cezary Gutowski sur mercredi 21 mars 2018

“10 centymetrów w prawo i wszystko byłoby ok, 10 cm w lewo i nie było by mnie tutaj  …”

Williams na TT też zaprasza na więcej Roberta :


Aktualizacja:

Oficjalne nowe konto Roberta Kubicy na Instagramie


Wiliams Martini Racing – F1 2018 is here [WIDEO]

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 08:56

Udostępnij:

error: Content is protected !!