Robert Kubica dla Williams TVTo moja pierwsza wizyta tu i jest fajnie, ale to właśnie ten typ toru, na którym wolałbyś sam jeździć, zamiast stać obok samochodu (…). Uwielbiam tory uliczne i choć ten nie jest w stu procentach taki, wciąż nie jest to także permanentny tor. Więc marginesy na popełnianie błędów są mniejsze. To trudny tor, więc miło byłoby pojeździć, ale wciąż mi się tu podoba.

Karun Chandhok Robert będzie w bolidzie w FP1 w Barcelonie, przez jakiś czas nie siedział w samochodzie. Jakie są oczekiwania zespołu? Dla kierowcy, po trzech miesiącach przerwy, zasiąść za sterami, aby sprawdzić, jak się zmieniał… To nie jest najprostsza rzecz, nieprawdaż?

Rob SmedleyNie jest. Sam nie byłbym w stanie tego zrobić, ale to profesjonalista. To wspaniały kierowca i z miejsca będzie szybki. On żyje tym sportem, a w szczególności tym zespołem, więc dokładnie wie, co i jak. Mamy dla niego niezwykle intensywny program prac na trening w Hiszpanii. Następnie będzie kontynuacja w tygodniu zaraz po GP, gdy wróci do samochodu podczas testów. To jest część naszej strategii odzyskania formy. To co zrobimy w Hiszpanii jest bardzo, bardzo ważne, a Robert odegra w tym kluczową rolę.

W wywiadzie przeprowadzonym przez Mikołaja Sokoła przed startem do GP Baku, Robert uchylał rąbków tajemnicy tego arcy trudnego sportu. Czuć było bijący od niego spokój. Dzięki Mikołajowi Sokołowi z Sokolimokiem.com i stacji Eleven Sports mogliśmy zobaczyć przed studio GP Baku dużą dawkę informacji od samego Roberta.

Robert Kubica: Baku jak mój ulubiony tor, teraz Hiszpania...i kluczowa rola

@SokolimOkiem

Mikołaj Sokół – To jest tor, na którym nie dane Ci było jeździć w Formule 1. Ale jakbyśmy porównali sobie z zewnątrz to trochę przypomina tor w Makau, na którym odnosiłeś sukcesy w Formule 3.  Który, chyba jest Twoim ulubionym torem w ogóle, generalnie na świecie.