^

Robert Kubica - Klub Kibiców

sobota, 5 maja 2018

Robert Kubica już w lipcu może wrócić do stałego ścigania?

Francesco Ciccio Mariello dziennikarz tuttomotosport.it, jako kolejny ekspert wróżący szybki powrót Roberta Kubicy do regularnego ścigania się. Kibice przygotowują się już do weekendu GP Hiszpanii oraz do testów by zobaczyć Roberta Kubicę na żywo.

Robert Kubica już w lipcu może wrócić do stałego ścigania?

Po raz kolejny da się słyszeć prognozy wskazujące na bardzo szybki powrót Roberta Kubicy do regularnego ścigania. Tym razem dziennikarz Tuttomotosportu.it Francesco Ciccio Mariello wypowiedział się dla portalu WP sportowefakty w tonie nadziei, że zobaczymy naszego rodaka może w lipcu a może w sierpniu, jako startującego w całym wyścigu GP w barwach Williamsa.

Francesco Ciccio Mariello o przyszłości Roberta Kubicy

Tymczasem po potwierdzeniu przez Williamsa, 11 maja 2018 po raz pierwszy od 2010 Robert będzie jeździł w FP1. Przez  1,5 godziny będziemy mogli zobaczyć Kubicę jak za dawnych lat na torze, wraz z wszystkimi kierowcami Formuły 1. Po GP Baku widać było poprawę w bolidzie Williamsa lecz nie wiadomo czy było to spowodowane charakterystyką toru czy też “odkręceniem” pakietu przez Mercedesa dla zespołów klienckich, czy też poprawkami włożonymi przez ekipę z Grove. Kubica wsiądzie do poprawionego bolidu, w celu sprawdzenia, czy zmienił się od testów w Hiszpanii i będzie poszukiwać optymalnych ustawień. W środę 16 maja będziemy mogli znów obserwować pracę naszego rodaka na torze podczas całego dnia testów.

Z ciekawostek związanych z nazwiskiem Robert Kubica

We wtorek po GP Hiszpanii na testach, Williamsem będzie jeździł Oliver Rowland, jako najnowszy kierowca ale czy z szansą na starty w przyszłości? Zobaczymy.


Robert nie ma szczęścia do finansowych spraw związanych z zespołami. W ostatnim roku ByKolles Racing a teraz Manor Racing wycofał się z pierwszej edycji WEC z powodu braku finansów. Przelew od Chińskiej firmy TRS nie dotarł. Robert zapewne wiedział jak to się może skończyć.


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 09:45

Udostępnij:

error: Content is protected !!