^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 30 maja 2018

Zmiany w Williams Martini Racing

Dwa tygodnie temu szeregi zespołu Williams opuścił główny projektant. Dziś jak informuje rzecznik prasowy zespołu z Grove, przyszła kolej na szefa aerodynamiki. Fatalne wyniki zespołu skutkują zmianami personalnymi i można się spodziewać, że nie jest ich koniec.

Zmiany w Williams Martini Racing

Szef od aerodynamiki Dirk de Beer stracił ze skutkiem natychmiastowym swoją pracę w zespole Williams. Dopiero na początku sezonu 2017 przeszedł z Ferrari do Grove i był odpowiedzialny za filozofię katastrofalnego FW41. To już druga rezygnacja w zespole Claire Williams: dwa tygodnie temu odszedł również główny projektant Chefdesigner Ed Wood.

Rzecznik prasowy Williamsa mówi: “Możemy potwierdzić, że Dirk de Beer zrezygnował ze skutkiem natychmiastowym ze swojej funkcji jako szef aero. Zespół dziękuje mu za ciężką pracę, jaką wykonał przez ten rok i życzy wszystkiego najlepszego w przyszłości”.

De Beer był głównie odpowiedzialny za zmianę paradygmatu w Williamsie i uczynienie pojazdu bardziej agresywnym. Jego miejsce zajmie Dave Wheater, będący do tej pory jego podwładnym. Funkcję Woods’a przejął dotychczasowy szef inżynierów Doug McKiernan.

Williams planuje rozwiązać swoje problemy z bolidem jeszcze przed wakacyjną przerwą.


Aktualizacja : Czwartek, 31 Maja

Dziś Robert Kubica spędzał czas z przyjaciółmi na torze South Garda Karting.


Aktualizacja : Czwartek, 31 Maja (22:00)

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 21:06

Udostępnij:

error: Content is protected !!