^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 29 maja 2018

Robert Kubica : Chciałbym być kolegą Kimiego Raikkonena w zespole…

Robert Kubica w Monako podziwiał Kimiego Raikkonena. W wywiadzie dla Ilta Sanomat padły życzeniowe słowa naszego rodaka przy okazji rozmowy o swoim koledze z paddocku :  “Chciałbym być kolegą Kimiego Raikkonena w zespole…”. Rewelacje Motorsport-total.com ? I zagubiona narracja…

Robert Kubica : Chciałbym być kolegą Kimiego Raikkonena w zespole...

Nie milkną echa GP Monako i dywagacji na temat przyszłości nazwiska Kubica w Formule 1. Robert, który obecnie jest kierowcą rezerwowym w Williamsie, był i jest na tej samej fali z Kimi Raikkonenem. Cenią się nawzajem.
“Kimi jest nadal jednym z najlepszych kierowców w Formule, pomimo swojego wieku. Miał nieco pecha w tym sezonie, ale jest nadal bardzo szybki” – powiedział Kubica dla Ilta-Sanomat w wywiadzie.
Kubica zapytany o jazdę jako kolega Raikkonena w sezonie Formula One, która wydaje się już prawie jako niemożliwa, powiedział
– Chciałbym być kolegą Kimiego Raikkonena w zespole. On jest nieco specyficzny, ale podoba mi się jego styl. Byłby to jeden z najlepszych teammate, którego można mieć.
Robert Kubica jako najbardziej znane nazwisko polskie w świecie motoryzacyjnym, nie zdziwi się, jeśli Ferrari zdecyduje się na kolejny kontrakt z Raikkonenem. “ Nie wiem, czy to zrobią. Oni bardzo starannie rozważają wiele rzeczy (…) Zespół Ferrari bardzo dobrze zna Kimiego, ponieważ przez wiele lat jeździł dla nich, i wiedzą, co on go stać. Ponadto, ciągłość jest bardzo istotna dla stabilnej pracy całego zespołu – powiedział Robert Kubica.
Wywiad został zauważony przez Kibiców Kimiego Raikkonena na Twitterze.

Robert Kubica o sytuacji zespołu

W wywiadzie dla Elevensports.pl z Maciejem Jermakowem Robert także podsumował zawirowania wokół fotela w bolidzie Williamsa, na który narzekał Sergey Sirotkin:
– Problemy trzeba rozwiązać w zimie, a nie udawać, że jest wszystko dobrze, żeby politycznie to ładnie wyglądało. Nie mamy za dużego komfortu w tym aucie, ale to było wiadome od listopada. Ja nie jeżdżę, więc się nie wypowiadam – mówił Robert Kubica w Eleven Sports o problemach z fotelami w aucie Siergieja Sirotkina i Lance’a Strolla.

Tuszowanie złej narracji o Williamsie w mediach?

Ciekawych rewelacji dostarcza (dostarczył to odpowiednie słowo na dzień dzisiejszy!) nam portal Motorsport-total.com. We wczorajszym tłumaczeniu było widoczne zdanie :
“Im Paddock kursieren die wildesten Gerüchte. Zum Beispiel, dass es Strömungen innerhalb des Teams gibt, die es bewusst herunterwirtschaften wollen, um die Kontrolle übernehmen zu können. Oder dass bei der angeblich ach so sportlichen Entscheidung für Sirotkin bei einzelnen Entscheidungsträgern diskret nachgeholfen wurde. Und das nicht nur mit Sponsorengeld für die Teamkasse.”
w tłumaczeniu :
“Jeśli obserwować Williamsa z zewnątrz, nie można pozbyć się uczucia, że aktualny zarząd nie jest panem sytuacji. W padoku kursują najróżniejsze plotki. Na przykład, że wewnątrz zespołu istnieją siły chcące osłabić zespół, aby móc przejąć nad nim kontrolę. Albo, że przy podobno tak sportowej decyzji zatrudnienia Sirotkina, poszczególnych decydentów dyskretnie wspomożono. I to nie tylko pieniędzmi od sponsora dla zespołowej kasy.”
Sytuacja jest drażliwa dla zespołu i panującej narracji w mediach, gdyż to zdanie w dniu dzisiejszym zniknęło z artykułu. Kontekst jest jeden i każdy niech dopowie sobie swoją interpretację.

Aktualizacja 28.05.2018

Nico Rosberg : wszystko idzie dalej we właściwym kierunku

“W umowie z końca ubiegłego roku chodziło o to, aby zaaranżować coś na ten sezon – mieć znowu nogę w drzwiach F1. To częściowo się udało.” – mówi Nico Rosberg o współpracy z Robertem Kubicą

Nico Rosberg - Robert Kubica Monaco GP 2018 - 09

“Wszystko idzie dalej we właściwym kierunku. W tej chwili jesteśmy w stanie oczekiwania i musimy zobaczyć, czy będziemy mogli zrobić kolejny krok, czy nie. Pozostajemy przyjaciółmi i możemy o tym rozmawiać.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 08:14

Udostępnij:

error: Content is protected !!