^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 15 czerwca 2018

Robert Kubica w imprezie sportowej w Ello w ten weekend oraz Williams program naprawczy?

Robert Kubica po niezapowiadanym pobycie w Warszawie, gdzie wykonał obowiązki wobec swojego partnera Grupy Lotos oraz zrelaksował się na meczu Polskiej Kadry udał się do Włoch w środę. W czwartek domniemania w sprawie przyszłości Roberta w F1 nabrały ponownego tym razem dużego rozpędu. Kubica na testach Pirelli? Lance Stroll do Toro Rosso? Czyżby program naprawczy Williamsa tak właśnie miał wyglądać? Robert, natomiast w weekend będzie gościem specjalnym w imprezie promującej sylwetki sportowców propagujących włoski kraj. Zapowiedź także Festiwalu prędkości w Goodwood z Robertem Kubicą, gdzie Martini Racing obchodzi swoją 50 rocznicę w motorsporcie.

Robert Kubica i Misto Ello dla Sportu i Rekracji

W ten weekend 16 czerwca o godzinie 18, odbędzie się pierwszy przegląd “Ello in sport and leisure”, imprezy organizowanej przez Miasto Ello we współpracy z Radą Sportu. Wydarzenie to uznano za odpowiednie, aby wyróżnić tych elitarnych obywateli, którzy z biegiem czasu i dziś wyróżniają się i wyróżniali w dziedzinie sportu, nadając tym samym prestiż Państwu Włoskiemu.

W tym kontekście Mara Sangiorgio, obecnie dziennikarka komentator SKY, wraz z kolegą Matteo Bobbi (dwukrotny mistrz świata GT) będą prowadzić wieczór, a gościem imprezy będzie Robert Kubica z Williams F1.

Robert Kubica w imprezie sportowej w Ello w ten weekend oraz Williams program naprawczy?


Ludzie tak naprawdę mówią wiele rzeczy, a nie mają pojęcia o czym mówią” – Robert Kubica

Można tak zacząć dywagacje na temat przyszłości Roberta Kubicy w F1. Jednak w czwartek pojawiło się na instagramie przyjaciela Roberta Kubicy takie o to zdjęcie, które rozpaliło wyobraźnie Kibiców:

Robert Kubica w imprezie sportowej w Ello w ten weekend oraz Williams program naprawczy?

Pod #REUNION można domniemać wiele rzeczy: ponowny zjazd, ponowne zjednoczenie, spotkanie? Wszystko przyjęte zostałoby w normalny sposób, gdyby nie historia pewnego spotkania z przeszłości, nie tak odległej. W grudniu tj siódmego grudnia pojawiło się takie o to zdjęcie:

Robert Kubica w imprezie sportowej w Ello w ten weekend oraz Williams program naprawczy?

Trzeba przypomnieć sobie tamten gorący okres, w którym to działy się niestworzone rzeczy przyprawiające o palpitację serca wielu Kibiców. Sprawy dotyczyły wyboru kierowcy etatowego, który miał podjąć zespół Franka Williamsa po testach w Abu Dhabi pod koniec listopada 2017. Testach, które odbiły się szerokim echem w komentarzach na całym świecie. Wyboru w grudniu, zespół Williams “nie dokonał”. Lecz pojawiały się w sieci dość znaczące zdjęcia jak choćby powyższe. Spotkanie przyjaciół przy jakże znaczącej nazwie : BELUGA. Warto dodać słynne już “Game Over”.

Czyżby fotografia opublikowana w dniu wczorajszym miała jakieś podwójne dno?

Goodwood Festival of Speed

Na oficjalnych stronach Festiwalu Goodwood (LINK), pojawiła się na początku tygodnia informacja o tym, że Robert Kubica będzie uczestniczył w tegorocznej edycji razem ze sponsorem Martini Racing, który miał obchodzić swoje 50 lecie w motorsporcie:

Robert Kubica w imprezie sportowej w Ello w ten weekend oraz Williams program naprawczy?

Domniemania znów ruszyły pełną parą na forach i dotyczyły, oczywiście rozważań o przyszłości Roberta w F1.

Lance Stroll

W ostatnim czasie, dało się zauważyć aktywność ojca Lance Strolla, Lawrenca, który miał okazję spotkać się z różnymi osobistościami ze świata F1. Spotkania są rzeczą normalną lecz do tej pory nie były publikowane zdjęcia z takich spotkań, co może sugerować w podtekstach, iż rodzina Strollów jest w poszukiwaniu miejsca dla Lance Strolla w sezonie 2019 ze względu na kondycję ekipy Williams w tegorocznej edycji.

Oliwy do ognia dodało w czwartek skasowanie zawartości profilu Instagrama przez Lance Strolla (Link)

Dodatkowo artykuł (Link) z Blogu Apexoff.com mocno sugerujący poszukiwanie wypożyczenia Lance Strolla do innego zespołu może sugerować wiele. Korzyści: Lance mógły się wreszcie wykazać w “lepszym bolidzie – na czym zależy Papie Strolowi. Toro Rosso nie uszczupla sobie budżetu a zyskuje kierowce, który może byc rozwojowy bardziej niż Brendon Hartley. Williams w miejsce Strolla wsadza Roberta Kubice i tak wszyscy sa zadowoleni oprócz Hartleya

To tylko zamieszanie i plotki ale zawsze mogą się spełnić.

Ciekawe jakby wtedy wyglądał image rodziny Stroll, jakby się okazało, że Gasley ośmiesza Lance Strolla w STR a już katastrofą dla nich będzie jeżeli się okaże, że Robert Kubica w WMR ośmieszy Lance Strolla w STR…

Testy Pirelli

Od 3 minuty briefingu Robert potwierdza uczestnictwo w nadchodzących testach Pirelli.

Lamborghini nie wróci do F1 od 2021

Portal Unracedf1.com podaje za Stefano Domenicalim, że ze względu na koszty produkcji nowego silnika Lamborghini nie wróci do F1. Po części ta informacja była związana z Robertem, gdyż Robert był w Fabryce i ukazała się fotografia ze Stefano Domenicallim.

Robert Kubica w imprezie sportowej w Ello w ten weekend oraz Williams program naprawczy?

Raikkonen….

Pojawiła się też wypowiedź Martina Brundle, na temat kierowcy Kimiego Raikkonena i zespołu Ferrari:

“Co oni zamierzają zrobić? Moim zdaniem, Kimi doszedł do końca drogi. Wciąż pokazuje błysk prawdziwej prędkości od czasu do czasu, ale nie może bezustannie zapewnić wymaganego tempa wyścigu.

Sezon ogórkowy zaczął się już w zimie w związku z pojawieniem się Roberta Kubicy w kręgach dostępnych kierowców na rok 2018. Musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalne komunikaty z Team Kubica lub samego Roberta najlepiej.

Zaczęliśmy cytatem więc skończmy cytatem :

Ja uważam, że lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem” – Robert Kubica

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 13:48

Udostępnij:

error: Content is protected !!