^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 7 sierpnia 2018

Stroll uratował Force India. Zmiany w składzie Williamsa pewne?

Force India wychodzi na prostą. Grupa inwestorów, na czele której stanął Lawrence Stroll, przejęła pakiet większościowy zespołu. Tym samym kończy się era dotychczasowego właściciela Vijay Mallya.

Oprócz Lawrence’a Strolla w zespół zainwestuje jeszcze kilku innych kanadyjskich przedsiębiorców, gwarantując nie tylko miejsce pracy 405 zatrudnionym osobom, ale także spłacenie wszystkich zobowiązań finansowych.

Otmar Szafnauer: “To rozwiązanie zabezpieczy przyszłość zespołu Force India w F1 i pozwoli naszemu zespołowi rywalizować na najwyższym poziomie.”

“Cieszę się, że mamy wsparcie konsorcjum inwestorów, którzy wierzą w nas jako zespół i dostrzegają znaczny potencjał biznesowy, jaki ma Force India w F1 dzisiaj oraz w przyszłości.” kontynuował Szafnauer. “W Force India pracowaliśmy dzięki naszej kompetencji i zaangażowaniu zawsze ponad nasze możliwości i ta nowa inwestycja zapewnia nam świetlaną przyszłość.”

Również zarządca komisaryczny Geoff Rowley jest zadowolony z osiągniętego rezultatu: “Nieczęsto zdarza się, że przedsiębiorstwo zostaje uratowane i doprowadzone do stanu wypłacalności.”

Czy zatem można spodziewać się, że odejście Lance’a Strolla jest już przesadzone? Czy dzięki temu Kubica znajdzie miejsce w Williamsie na rok 2019? A może jeszcze w tym sezonie zobaczmy Polaka w podstawowym składzie? Pytań jak zwykle wiele.. odpowiedzi pojawią się z pewnością niebawem.


Aktualizacja: środa, 8 sierpnia 

Przedstawiamy pozostałych współwłaścicieli Force India:

Andre Desmarais (Kanada): Rodzina Desmarais jest według ‘Canadian Business’ na 7 miejscu w rankingu najbogatszych rodzin kraju, podczas kiedy Stroll znajduje się dopiero na 55 pozycji. Ich przedsiębiorstwo zajmuje się głównie usługami finansowymi, ale prowadzi też działalność w sektorze komunikacji i energii oraz posiada drobne udziały w takich firmach jak  Adidas, Total i Pernod Ricard.

Jonathan Dudman (Wielka Brytania) Dudman jest dyrektorem Monaco Sports & Management – firmy konsultingowej, która obsługuje głównie bogatych klientów i ich rodziny. Współpracuje z wieloma celebrytami i sportowcami, doradzając im w kwestiach finansowych i prawnych. Lawrence Stroll jest ich wieloletnim klientem.

John Idol (USA): W 1984 roku Idol dołączył do Polo Ralpha Laurena, a w 1997 roku został dyrektorem zarządzającym firmy Donna Karan, którą opuścił w 2001 roku po fuzji z LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton. Od 2003 roku jest współwłaścicielem i dyrektorem zarządzającym marki Michael Kors i ściśle współpracuje ze Strollem.  W 2016 i 2017 roku Michael Kors był sponsorem McLarena.

John McCaw jun. (USA): McCaw jest jednym z czterech braci, którzy swoją fortunę zdobyli w branży telekomunikacyjnej, sprzedając firmę swojego ojca McCaw Cellular za 12,6 miliarda dolarów. Najstarszy z braci Bruce ma silne powiązania z motorsportem: do niego należał Champ Car-Team PacWest, dla którego za kierownicą zasiadali Mauricio Gugelmin, Mark Blundell i Scott Dixon.

Michael de Picciotto (Szwajcaria): De Picciotto był głównym dyrektorem Union Bancaire Privée z siedzibą w Genewie, która została założona przez jego wujka Edgara. W 2016 zrezygnował z tego stanowiska na rzecz funkcji wicedyrektora rady nadzorczej w firmie Engel & Völkers, zajmującej się pośrednictwem nieruchomościami, a także jachtami i samolotami.

Silas Chou (Hongkong):  Chou jest od ponad 30 lat partnerem Strolla. Pochodzi z bogatej rodziny z Hongkongu, poruszającej się w branży tekstylnej i skoncentrowanej na rynkach Dalekiego Wschodu. Wspólnie zrobili z Tommy Hilfiger, u którego Chou należy do zarządu, globalną markę. Chou był także związany z Karlem Lagerfeldem, Pepe Jeans i Esprit.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 21:30

Udostępnij:

error: Content is protected !!