^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 10 stycznia 2019

Paddy Lowe: Robert Kubica ma ogromnie pozytywny wpływ na zespół

Paddy Lowe w wywiadzie udzielonym magazynowi Racer opowiada o tym jaki wpływ ma Robert Kubica na zespół nie jeżdżąc jeszcze jako podstawowy kierowca.

Robert Kubica widziany oczami Paddyego Lowe

Na tą chwilę nie ma możliwości, aby poznać poziom realnych osiągów Roberta Kubicy w Williamsie, ale Paddy Lowe mówi, że “właściwy kierowca” ma już pozytywny wpływ na zespół.

“To jest naprawdę wspaniałe, że już z nami pracuje. Robert jest wspaniałym członkiem zespołu” – powiedział Lowe dla magazynu RACER.

“Wszyscy kochają Roberta – w biurze, w garażu…. Pamiętam, jak po raz pierwszy Robert pojawił się u nas to mechanicy, stwierdzili krótko: “Tak, to jest właściwy kierowca!

“On jest jednym z chłopaków ze starej szkoły, którzy wiedzą, jak to działa, a to wnosi pewien element do tego, co robimy. Myślę, że będzie to fantastyczne połączenie z debiutantem George’em”.

Lowe widział potencjał Kubicy wiele lat wcześniej i starał się wprowadzić go do McLarena…

“Od wielu lat jestem wielkim fanem Roberta”, powiedział Lowe.

“Był taki czas w McLarenie, kiedy naciskałem, aby spróbować go tam wciągnąć, nie pamiętam, który to był dokładnie rok, ale prawdopodobnie było to w 2008 lub 2009 roku.

“W McLarenie straciliśmy Alonso w 2007 roku, więc to byłoby prawdopodobnie wolne miejsce. Wtedy rozważaliśmy czy zachować Heikki lub nie w następnym roku.”

“Nie pamiętam dokłądnie, ale swego czasu, naciskałem naprawdę mocno by mieć Roberta w samochodzie McLarena, ponieważ był on wyraźnie atrakcyjną perspektywą. Niestety, tego nie zrobiliśmy”.

Lowe mówi, że nie sposób stwierdzić, jak Robert Kubica będzie się zachowywał w regularnym ściganiu.

“Jaka będzie jego wydajność? Myślę, że nawet Robert powiedziałby, że nie wie. Jest bardzo zdeterminowany by powrócić i ma niezwykły charakter. Myślę, że wszyscy wiemy, dlaczego i jest to godne podziwu. Wszyscy czekamy z niecierpliwością na to co się wydarzy. Tak naprawdę nie wiemy do końca jak to będzie, a to jest częścią emocji, szczególnie ze strony Polskich Kibiców!

“Robert nawet gdy nie jeździł regularnie, miał najbardziej zaangażowanych kibiców na trybunach z flagami nawet w deszczu a przecież on nawet nie prowadził! Podczas każdego wyścigu spotykam grupy Polaków, którzy chcą nie tylko autografów”.

Paddy, mówi jednak, że nie ma żadnych przeciwwskazań do powrotu. Williams jest już przekonany o poziomie jaki prezentuje do tej pory Kubica w samochodzie.

“Myślę, że być może wiedzieliśmy to już wcześniej, ale teraz jesteśmy zaangażowani na 1000%. Nie sądzę, aby ktokolwiek miał jakieś obawy. Robert jest w 100% naszym kierowcą wyścigowym i będziemy z nim pracować bez żadnych innych myśli”.

Podsumowanie

Nam się ciśnie na usta, że góra z górą się nie zejdzie ale człowiek z człowiekiem zawsze…

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 15:53

Udostępnij:

error: Content is protected !!