^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 19 kwietnia 2019

Robert Kubica: W Formule 1 nie ma rzeczy niemożliwych

“Jeżeli uda się perfekcyjnie dostroić bolid i uśmiechnie się do nas szczęście, możemy liczyć na punkty. W Formule 1 nic nie jest niemożliwe. Oczywiście nie ma tutaj magii i nic nie dzieje się bez przyczyny” – Robert Kubica w wywiadzie dla MotorSport – Total


“Zrobię wszystko, żeby pomóc zespołowi jako kierowca”

Każdy oczekuje, że kierowca będzie wygrywał lub zdobywał punkty dla swojego kraju – tak jest wszędzie. Dla Włoch to koszmar jeżeli Ferrari nie wygra lub nie zajmie drugiego miejsca. Nam byłoby znacznie łatwiej, jeżeli samochód byłby dobry, jednak wszyscy płyniemy tą samą łodzią. Pytanie jest, jak przywrócić łódź do stanu, w którym znów da się żeglować. Czy odwrócić się i odejść? Zrobię wszystko, żeby pomóc zespołowi jako kierowca, bo sam nikt tego nie rozwiąże” – powiedział Kubica w rozmowie z MotorSport – Total.

Po pierwszych trzech Grand Prix zarówno Kubica jak i jego partner z Williamsa George Russel mocno odstawali od reszty stawki. Polak w swoich wypowiedział był wyraźnie zniechęcony całą sytuacją, ale wygląda na to, że zapowiadane udoskonalenia bolidu, o których wspominał nie tak dawno Russel sprawiły, że dla ekipy pojawiły się nowe perspektywy.

O zmianch w Formule 1

Kubica dość długo pozostawał poza Formuła 1 i teraz przyznaje, że ta dyscyplina przeszła spore zmiany. “Są rzeczy, które nie pomagają, ale z drugiej strony, nie było mnie tutaj osiem lat i wciąż mogę kilka rzeczy zrobić lepiej, chociaż już kilka mi się udało. Sport się zmienił, teraz do obowiązków kierowców należy też zarządzanie. Trzeba myśleć inaczej, zachowywać się inaczej i przede wszystkim uczyć się tego najszybciej, jak to możliwe” – powiedział w rozmowie z “Motorsportem”.

W Formule 1 nic nie jest nie możliwe

“Jeżeli uda się perfekcyjnie dostroić bolid i uśmiechnie się do nas szczęście, możemy liczyć na punkty. W Formule 1 nic nie jest niemożliwe. Oczywiście nie ma tutaj magii i nic nie dzieje się bez przyczyny” – stwierdził Kubica.


Robert Kubica Wielkanoc 2019

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 12:51

Udostępnij:

error: Content is protected !!