^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 13 czerwca 2019

Kubica dla Autosport: “Nie ma magii”/ Robert Kubica rozdaje nagrody w loterii PKN Orlen

Po Grand Prix Kanady, Kubica udzielił wywiadu dla Autosport, w którym szczerze opowiada o bolidzie Williamsa. Wypowiedzi Roberta przedstawiamy poniżej. W dniu dzisiejszym Kubica gości w Warszawie, będzie wręczał nagrody pierwszym zwycięzcom loterii PKN ORLEN, oficjalnego partnera zespołu ROKiT Williams Racing.

Niestety nie ma magii” – powiedział, gdy spytano go o ostatni wyścig. “Kwalifikacje były już  trudne. generalnie nie mam przyczepności, więc przy wysokim zużyciu paliwa i gorących warunkach na torze oraz dłuższych przejazdach, było jeszcze trudniej.”

“Często bolid sam skręcał bez ruszania kierownicą, wystarczyło tylko zahamować. Szczerze, nie wiem co powiedzieć. Było bardzo trudno utrzymać auto na torze.”

Zapytany, czy prowadzenie pojazdu jest niebezpieczne, Kubica odpowiedział: “Nie jest, bo ostatecznie wiesz jaka jest sytuacja i po prostu nie jedziesz na limicie  Momentami jechałem taką prędkością, że ryzyko podejmowane przeze mnie było zbyt duże. Taka jest sytuacja. Ogólnie brakuje nam przyczepności.”

Kubica przyznał, że pomimo dobrego startu nie mógł wyprzedzić Russella: “Stoczyliśmy małą walkę. Wyprzedziłem go w pierwszym zakręcie, ale potem wyprzedził mnie na prostej i było po wszystkim. Jednak już w szóstym i ósmym zakręcie podczas pierwszego okrążenia mój samochód stawiało bokiem, zanim tak naprawdę zacząłem skręcać”.

Robert Kubica rozdaje nagrody w loterii PKN ORLEN

W dniu dzisiejszym pierwsi zwycięzcy loterii PKN ORLEN, której twarzą jest Robert Kubica odbiorą nagrody w Warszawie. Odbędzie się także briefing z Prezesem PKN ORLEN Danielem Obajtkiem i Robertem Kubicą. Dzięki Firmie PKN ORLEN mamy możliwość uczestniczenia i będziemy na gorąco komentować.

 

Galeria

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 12:26

Udostępnij:

error: Content is protected !!