^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 27 Wrzesień 2019

Grand Prix Rosji 2019 – Dzień 2 – Piątkowe treningi

Kubica : “Przybycie na nowy tor zawsze jest fajnym doświadczeniem. Zwłaszcza pierwsze okrążenia, gdy odkrywasz linie wyścigowe i punkty hamowań, poziom przyczepności asfaltu.” Przed nami piatkowe treningi na torze Sochi Autodrom. Zapraszamy do śledzenia i komentowania.

FORMULA 1 2019 VTB RUSSIAN GRAND PRIX

Sochi Autodrom

www:sochiautodrom.ru

Twitter:SochiAutodrom

F1:https://www.formula1.com/en/racing/2019/Russia.html

F1 Experiences:https://f1experiences.com/2019-russian-grand-prix

Pierwsze Grand Prix – 2014

Liczba okrążeń – 53

Długość toru – 5,848 km

Dystans wyścigu – 309.745 km

Rekord toru – 1:35.861 Valtteri Bottas (2018)

Tor o długości 5,848 kilometrów jest trzecim co do długości torem w obecnym kalendarzu Formuły 1 (po torach: Spa-Francorchamps w Belgii oraz Silverstone w Wielkiej Brytanii). Prosta startowa znajduje się w północnej części Parku Olimpijskiego, niedaleko stacji kolejowej. Tor powstał wokół Placu Medalowego – miejsca, w którym stanęło podium. Dalej poprowadzi w stronę Lodowiska do hokeja, a następnie do serii ciasnych zakrętów przed tym, jak dotrze do rogu całego parku i skręci na północ nad główną Wioską Olimpijską. Następnie poprowadzi obok lodowiska łyżwiarskiego i tego do curlingu. Na sam koniec tor wspina się w stronę stacji kolejowej i prostej startowej. 1,7 kilometra toru jest poprowadzone przez publiczne drogi.

Robert Kubica o Sochi Autodrom

Fot. James Moy Photography

“Byłem w Rosji jako kierowca rezerwowy. Więc wiem jak to wygląda, ale nigdy tam nie jechałem. Odkrycie nowego toru jest zawsze dobrym doświadczeniem, mam nadzieję, że jazda będzie przyjemna.”

Harmonogram weekendu GP Rosji

Piątek, 27 Września 2019

10:00 – 11:30 : 1 sesja treningowa
14:00 – 15:30 : 2 sesja treningowa

Sobota, 28 Września  2019

11:00 – 12:00 : 3 sesja treningowa
14:00 – 15:00 : Kwalifikacje

Niedziela, 29 Września 2019

13:10 – 15:10 : Wyścig

Transmisja Eleven

Opony na wyścig

Wyniki pierwszej sesji treningowej

Wyniki drugiej sesji treningowej

Kubica : Jeden z gorszych dni w bolidzie

W piątkowe przedpołudnie Kubica po raz pierwszy wyjechał na tor w Sochi w samochodzie Formuły 1. W ubiegłym roku polski kierowca był rezerwowym zespołu Williamsa i w takiej roli pojawił się w nadmorskim kurorcie.

Podczas pierwszego treningu krakowianin zaliczył 29 okrążeń. Po południu pracy było jeszcze więcej i FW42 z numerem 88 aż 36 razy pokonało pętlę toru, poprowadzonego między arenami Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014. W obu sesjach strata do autora najlepszego rezultatu przekraczała 4 s.

Po zakończeniu drugiego treningu Kubica w wywiadzie dla Eleven Sports podsumował piątek w swoim wykonaniu. W pierwszej kolejności odniósł się do debiutu na rosyjskim obiekcie.

“Jeśli chodzi o tor, to jest ciekawy. Chociaż cała jego pierwsza część ma podobne zakręty. Są one dosyć krótkie, ale w naszym bolidzie stanowią duże wyzwanie, ponieważ skręca się w nich szybko i trzeba mieć dobrą stabilność, której dzisiaj nie było.”

Mówiąc o wrażeniach z jazdy, polski kierowca nie miał zbyt radosnej miny i podkreślał jak trudny to był dzień.

“Czułem się dobrze, chociaż – tak jak mówię – nie było stabilności ani przyczepności. Ogólnie ciężko się jeździło i myślę, że był to jeden z gorszych dni w tym roku w bolidzie.”

Zapytany o nowy silnik i ewentualną różnicę w osiągach, a także karę relegacji, która będzie konsekwencją zamontowania innej jednostki napędowej, Polak odpowiedział:

“Tak [używałem nowego silnika]. Nie [czułem różnicy], ponieważ jeździmy na zupełnie innym torze, a w piątki używa się też innego mapowania silnika, także nie ma co za bardzo się na tym koncentrować. Trzeba skupić się na tym żeby to auto się prowadziło, trzymało toru, a z tym było dziś słabo.”

“Myślę, że ta kara mało zmieni, niestety. Oczywiście dużo będzie zależało od pogody. Zobaczymy co ona nam jutro przyniesie i wtedy będziemy zakładać cele. A dzisiaj było ślisko niemal jak na lodowisku, więc miałem wczoraj przystawkę” – zakończył Robert Kubica, odnosząc się do wizyty na meczu hokejowym, którą zapewnili zawodnikom organizatorzy grand prix.

Źródło : Motorsport PL

Galeria

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina Gallagher
o 07:38

Udostępnij:

error: Content is protected !!