^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 23 Październik 2019

Robert Kubica rozdaje nagrody Orlenu

Robert Kubica w dniu wczorajszym w siedzibie PKN Orlen w Warszawie rozdawał nagrody a także udzielił kilku ciekawych odpowiedzi w atmosferze rozprężenia w naszej opinii.

Robert Kubica rozdaje nagrody Orlenu

O Wielkiej Loterii Orlen

10 nowych samochodów Peugeot SUV 3008 zostało wręczone kolejnym laureatom. Do tej pory wylosowano 68 z puli 88 aut w wielkiej loterii ORLEN. Zwycięzcom gratulował  Daniel Obajtek, prezes PKN ORLEN, Patrycja Klarecka, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej oraz kierowca ORLEN Team – Robert Kubica. To nie koniec emocji. Do 31 grudnia na uczestników loterii czeka jeszcze wiele atrakcyjnych nagród, w tym 20 samochodów, wyjazd na ostatni wyścig sezonu Formuły 1 do Abu Zabi, a także produkty pod marką VERVA.

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN

Robert Kubica rozdaje nagrody Orlenu

Nasza loteria cieszy się dużą popularnością. Do tej pory wydaliśmy już 20,5 mln zdrapek, które każdego dnia okazują się szczęśliwe dla klientów. W ten sposób nie tylko promujemy nasze produkty, ale też wzmacniamy rozpoznawalność marki ORLEN. Duża w tym zasługa Roberta Kubicy, który jest twarzą naszej kampanii promocyjnej i jednym z najpopularniejszych polskich sportowców, świetnie znanym też poza granicami kraju. My skutecznie wykorzystujemy ten potencjał, co odzwierciedlają m.in. nasze wyniki finansowe w detalu – mówił .

Patrycja Klarecka, Członek Zarządu ds. Sprzedaży Detalicznej
Robert Kubica rozdaje nagrody Orlenu

PKN Orlen

Loteria ORLEN jest rekordowa. Nie tylko pod względem liczby nagród, których przygotowaliśmy aż 11,5 mln, ale także ich wartości, przekraczającej 56 mln zł. W ramach loterii przygotowaliśmy aż 17 zestawów promocyjnych, znacząco zwiększając zainteresowanie klientów naszą ofertą.

Robert Kubica jako twarz loterii

Robert Kubica rozdaje nagrody Orlenu

Loteria łączy się ze specjalną kampanią produktową, której twarzą jest Robert Kubica. Dla fanów zawodnika ORLEN Team przygotowano wiele atrakcyjnych gadżetów, z których klienci stacji najchętniej wybierają smycze, metalowe długopisy i ramki do tablic rejestracyjnych.

Współpraca z Robertem Kubicą, którą PKN ORLEN będzie kontynuował także w przyszłym roku, pozostając również w Formule 1, wpisuje się nie tylko w strategię sponsoringu sportowego, lecz przynosi także wymierne korzyści wizerunkowe i biznesowe. Co szósty klient stacji ORLEN i co 10 klient stacji konkurencyjnych deklaruje, że dzięki wsparciu zawodnika przez PKN ORLEN chętniej korzysta z oferty stacji ORLEN.

Sieć detaliczna koncernu, w której sprzedaż wspierana jest loterią z Robertem Kubicą, odnotowała w Polsce 3% wzrost sprzedaży paliw, a także wyraźny wzrost sprzedaży produktów pozapaliwowych w pierwszym półroczu, przyczyniając się do rekordowego zysku operacyjnego tego segmentu, który był wyższy o 400 mln zł, w porównaniu do pierwszego półrocza ubiegłego roku.

Dzięki zaangażowaniu w Formułę 1 spółka wzmacnia znajomość marki ORLEN na zagranicznych rynkach. Ułatwi to wdrażanie strategii co-brandingu, która zakłada, że jeszcze w tym roku na niemieckich stacjach koncernu, na których funkcjonuje marka star, a także na czeskich i słowackich stacjach Benzina pojawi się również logotyp Grupy ORLEN. W kolejnym kroku PKN ORLEN rozważy pełen rebranding sieci. W ciągu najbliższych kilku lat koncern chce zbudować jedną międzynarodową markę ORLEN na wszystkich rynkach, na których prowadzi działalność lub sprzedaje swoje produkty.

Zasady udziału w loterii są proste – żeby wylosować konkursową zdrapkę, najpierw trzeba kupić jeden z 17 zestawów promocyjnych Stop Cafe. Zdrapki dają szansę zdobycia jednej z wielu atrakcyjnych nagród, wśród których pozostało jeszcze m.in. 20 samochodów osobowych oraz produkty marki VERVA. Do tej pory rozdane zostało już ponad 600 tys. batonów proteinowych, przeszło 2,5 mln napojów VERVA Magnez + B6 i prawie 2 mln napojów energetyzujących VERVA. Ponadto każdy z uczestników programu VITAY może zarejestrować swój unikalny kod ze zdrapki na stronie internetowej loterii i zawalczyć o ostatni już w tym sezonie wyjazd na zawody Formuły 1, które zostaną rozegrane w grudniu w Abu Zabi. Losowanie zwycięzcy odbędzie się 3 listopada.

Robert Kubica Daniel Obajtek na briefingu prasowym

Robert Kubica rozdaje nagrody Orlenu

Po części oficjalnej nastąpiła część, na którą sporo osób czekało od dłuższego czasu, licząc na uchylenie skrawka tajemnicy w sprawie przyszłości Roberta. Liczyć mogli, lecz ponownie dyplomacja wzięła górę. Dało się jednak odczuć atmosferę “odprężenia” i pewnego jakby luzu. Czekamy zatem na oficjalne ogłoszenia i polecamy transkrypcję odpowiedzi Roberta i Prezesa Daniela Obajtka.

Maciej Kurzajewski :

To ostatnie wyścigi sezonu jakie nadzieje wiążesz i na co możemy liczyć Wiemy że sytuacja jest … Jaka jest?

Robert Kubica :

Sytuacja nie jest łatwa … Na co można liczyć ? Tak naprawdę musimy się skoncentrować oczywiście to nie jest tak, że mimo, że nie ma łatwej sytuacji, jeździmy na wyścigi nie koncentrując się na naszej pracy i nie próbując robienia tego co do mnie należy jak najlepiej, jak najlepiej potrafię Dlatego każdy wyścig tak naprawdę zaczynam z tym samym nastawieniem i z tym samym celem, czyli daniem z siebie maximum. Oczywiście w tym roku sytuacja jest nie łatwa. Niestety ona za bardzo się nie zmieniła w trakcie sezonu co utrudnia zadanie ale będę starał się wykonać swoją pracę jak najlepiej. Oczywiście gdyby nasze możliwości były większe, byłoby łatwiej ale ja lubię ciężkie zadania. Dlatego mimo trudnej sytuacji i tak będę starał się wykonywać swoją pracę jak najlepiej i próbować wszystkiego co potrafię

Info Płock TV :

Panie Prezesie, wspominał Pan, że z Robertem bedzie Pan zawsze tak jak grupa PKN Orlen. Jak bedzie wyglądała zatem przyszłość Roberta Kubicy i PKN Orlen? Bo wiemy, że za chwilę Robert rozstanie się z Williamsem a zatem jak będzie wyglądała dalej przyszłość w F1 Orlenu i Roberta ?

Prezes Daniel Obajtek :

Proszę Państwa nie tylko Robert się rozstaje z Williamsem ale również my też rozstajemy się z Williamsem ale to co zawsze mówię to jest biznes. To jest pewna promocja, która nie może trwac jeden rok. Orlen ma plany. Orlen będzie w Formule 1. Orlen musi budowa swoją markę. Poprzez Formułę 1 widzimy, że to budowanie marki jest dobrą budową, przecież to co zapowiedziałem niedawno, co-branding czy re-branding, też wynika z tego, że budujemy markę i rozpoznawalność nie tylko w Polsce ale i za granicami kraju. W związku z tym Orlen będzie w Formule 1. To co powtarzałem i będę powtarzał, Robert jest trwale związany z Orlenem a Orlen jest trwale związny z Robertem. Sądzę, że tu się nic w tym zakresie nie zmieni. Oczywiście negocjujemy i prowadzimy negocjacje i oczywiście za parę tygodni Państwa poinformujemy wspólnie z Robertem jak bedą wyglądać dalsze losy Orlenu w Formule 1 i jak będą wyglądać dalsze losy Roberta i to co powiedziałem jeteśmy trwale związani z Formułą 1 i będziemy trwale zwiazani z Formułą 1 ale i też trwale będziemy związani z Robertem Kubicą, bo Robert, Ty nie tylko jesteś wspaniałym sportowcem ale i również jesteś jednym z najbardziej wartościowych Polskich sportowców. Oprócz tego Robert ma bardzo dużą rozpoznawalność nie tylko w kraju – w kraju masz niesamowitą rozpoznawalność widzieliśmy to na Vervie – ale masz bardzo dużą rozpoznawalność poza granicami naszego kraju. Robert to pewien symbol pewnej walki, którą stoczył by iść do przodu. Powstał jak feniks z popiołów w związku z tym jest osobą na której Orlen może budować swoją markę i będzie budował swoją markę.

Motorsport.com :

Pan Prezes wielokrotnie podkreślał, że Orlen bedzie zaangażowany w Formułę 1, natomiast Pan Robert wielokrotnie podkreslał, że celem jest ściganie w przyszłym sezonie biorąc pod uwagę rynek kierowców i ile jest wolnych, praktycznie nie ma wolnych miejsc w ekipach Formuły 1 w przyszłym sezonie. Czy rozważacie Panowie taką możliwość, że Orlen bedzie zaangażowany w którejś ekipie, natomiast Pan Robert będzie się ścigał w innej serii sportów samochodowych?

Robert Kubica :

Tyle Pan zadał, że dużo nie trzeba rozwijać, ponieważ jeśli sam powiedziałeś, że nie ma miejsc a ja chcę się ścigać to nie koniecznie musi to być Formuła 1 a tym bardziej nie trzeba tego aż tak bardzo tłumaczyć. Myślę, że dużo mówiliśmy dzisiaj o rozwijaniu się. Marka Orlen jako marka się bardzo rozwija nie tylko w Polsce ale i też za granicą mam nadzieje ale i też małą cegiełkę do tego dołożyłem ja dzięki moim startom w Formule 1 ale tak jak mówię koncern się rozwija też za granica i o rozwijaniu też, chodzi też, głównie u mnie. Myślę, że po moim wypadku z 2011 roku mało osób tak naprawdę sobie zdaje sprawę, że zaczynałem swoją jakby przygode z motorsportem od początku. Oczywiście ona była sporo przyśpieszona, ponieważ z moim wiekiem nie mogłem sobie pozwolić na przechodzenie przez różne inne kategorie i robienie to przez kilkanaście lat jak to było w moim przypadku jak byłem mały ale chodzi też o rozwój jako kierowcy, jako osoby i myślę, że to co powiedziałem ma stuprocentowy sens. Jestem kierowca i chce się ścigać i tak naprawdę ściganie to jest moja pasja moje życie i mam nadzieje, że będę w stanie, inaczej, gdzie będę mógł się ścigać będę usatysfakcjonowany i to bedę robił a co się wydarzy w mojej przyszłości, bliskiej lub dalszej poprostu trzeba poczekać i nie zawsze też wynika i zależy ode mnie. To z mojej strony.

Prezes Daniel Obajtek :

Z mojej strony, Panie redaktorze już odpowiedziałem, Orlen będzie w Formule 1 i Orlen będzie z Robertem. Natomiast Proszę Państwa, to co powiedziałem, nie będziemy zdradzać kuchni rozmów. Te rozmowy trwają, te rozmowy są bardzo owocne. Te rozmowy niczego nie wykluczają tak naprawdę, więc to jest kwestia podejścia i siły argumentów Panie redaktorze, więc jesteśmy spokojni w tym zakresie. Poinformujemy Państwa za parę tygodni. Dziękuję.

Klub Kibiców :

Krótko w żołnierskiech słowach Kibice proszą o jakiś przekaz dla kibiców

Robert Kubica :

Pozdrawiamy wszystkich dziękujemy za doping i :) Jeśli mówimy o kibicach którzy mnie znają , wiedzą jakim jestem człowiekiem i wiedzą , że doceniam i nie koniecznie muszę to pokazywać co 24 godziny, po prostu myślę, że szacunek jaki mam do kibiców, nie tylko tych, którzy jeżdżą na wyścigi czy też byli na wyścigach ale też, którzy po prostu trzymają kciuki za mnie jest ogromny i na pewno w tych trudnych chwilach właśnie ich wsparcie jest najbardziej doceniane. Jest łatwo kibicować… powiedziałem takie zdanie, które przyszło mi nie planowo:

“Jest łatwo kibicować komuś, kto wygrywa lub osiąga dobre wyniki a tak naprawdę, siła tych ludzi, którzy mi kibicują jest własnie w tym, że są ze mną, z nami w trudnych chwilach i to jest naprawdę … zasługuje to na największy szacunek “

I mam bardzo duży szacunek [do nich] a jeśli chodzi o przekaz co będzie w przyszłym roku, to niestety nie będzie go [tego przekazu dziś:)]

Tym o to swego rodzaju przekazem z podziękowaniami dla Kibiców Robert zakończył swój pobyt w Warszawie.

Galeria:

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 08:48

Udostępnij:

error: Content is protected !!