^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 7 października 2019

Wypowiedzi przed Grand Prix Japonii 2019

Na 17-tą rundę w tegorocznych Mistrzostwach Świata, Formuła 1 wybiera się do krainy wschodząceco słońca – Japonii. Suzuka – tor o dużej prędkości pozostaje jednym z największych wyzwań dla kierowców na całym świecie i jest ulubionym miejscem wśród nich. 

Dave Robson :

“Japonia jest jednym z najlepszych miejsc w kalendarzu Formuły 1. Oferuje fantastyczne przeżycia kulturowe, niesamowicie oddanych fanów oraz ekscytujący i kultowy tor wyścigowy – Suzuka. Szybki, płynny tor ze słynną konfiguracją „ósemki” stanowi wyzwanie zarówno dla kierowców, samochodów i opon.”

“Przyjeżdżamy do Suzuki z kilkoma nowymi komponentami testowymi do oceny, gdyż kontynuujemy przygotowania do sezonu 2020. Oprócz tych elementów testowych przeprowadzimy nasze zwykłe przygotowania do wyścigu, obejmujące udoskonalenie konfiguracji samochodu i zrozumienie opon. Na ten wyścig, Pirelli wprowadza mieszankę, którą ostatnio widzieliśmy na Spa i Silverstone. Powinna być ona dobrze dostosowana do wysokich wymagań Suzuki.”

“Jako zespół mieliśmi trudny weekend w Rosji. Przybywamy do Japonii i jesteśmy gotowi kontynuować poprawę.”

Robert Kubica :

“Grand Prix Japonii jest jednym z najbardziej ekscytujących w kalendarzu Formuły 1. Jest to połączenie naprawdę trudnych odcinków, które maksymalizują potencjał samochodu dzięki szybkim zakrętom „S” w pierwszym sektorze. Część środkowa jest nieco wolniejsza z kilkoma ostrymi zakrętami, przed bardzo szybką częścią, która prowadzi do ostatniego zakrętu toru, czyli szykany.  Jest to tor, który zachował swoje dawne DNA wyścigowe i jest doskonałym miejscem do jazdy. Suzuka jest również znana z sympatycznych fanów, dlatego jest to wyjątkowe miejsce, nie tylko w samochodzie, ale także poza nim.”

George Russell :

“Japonia to wyścig, na który czekałem od dłuższego czasu i jest to fantastyczny tor, na który nie mogę się doczekać. Byłem tu tylko raz jako kierowca rezerwowy i nawet wtedy było to naprawdę wspaniałe uczucie. Charakter toru powinien nam odpowiadać lepiej niż Soczi, więc miejmy nadzieję, że uda nam się pokazać nieco większe tempo. Naprawdę nie mogę się doczekać.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 10:46

Udostępnij:

error: Content is protected !!