^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 19 lutego 2020

Robert Kubica – Przedsezonowe testy. Barcelona 2020 – Dzień 1

Barcelona. Rozpoczynamy pierwszą turę przedsezonowych testów F1. Odbędzie się w dniach 19 – 21 Lutego a druga 26 – 28 Lutego. Po ciężkim roku 2019 spędzonym w zespole ROKiT Williams Racing, Robert Kubica powraca na tor. Tym razem jako kierowca rezerwowy zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN. Już dziś, w porannej sesji testowej zobaczymy Roberta za kierownicą bolidu C39. W Barcelonie oczywiście nie mogło zabraknąć naszej Klubowej ekipy, która już jest na miejscu.

Robert Kubica - Przedsezonowe testy w Barcelonie 2020 - Dzień 1

Circuit de Barcelona-Catalunya

Lokalizacja: Montmelo, Hiszpania

Robert Kubica - Przedsezonowe testy w Barcelonie 2020 - Dzień 1

Oficjalna strona toru:  www.circuitcat.com
Adres:  Circuit de Catalunya, Mas La Moreneta, 08160 Montmelo (Barcelona), Apartat de Correus 27, Spain
Telefon: +34 93 571 9700
Fax: +34 93 572 2772

Trochę historii

Tor otwarty we wrześniu 1991. Długość okrążenia: 4,655 km. Długość toru: 307,104 km. 16 zakrętów (9 prawych i 7 lewych). 66 okrążeń. Najszybsze okrążenie wyścigowe: 1:15.641 (Giancarlo Fisichella, Renault, 2005). Najszybsze okrążenie kwalifikacyjne: 1:14.648 (Fernando Alonso, Renault, 2006).

Typowe dla przebiegu toru są długie, pokonywane z dużą prędkością, zakręty. Są sporym wyzwaniem dla opon oraz bolidu. Samochody z lepszym pakietem areodynamicznym mają tu zdecydowanie przewagę. Oprócz długiej prostej czasy okrążeń są dominowane przez pełną zakrętów część środkową. Tutaj konieczny jest dobry balans bolidu. Z uwagi na sporą ilość wolnych odcinków stosunkowo wysokie jest obciążenie hamulców.

Najlepsze okrążenia zarejestrowane na torze Circuit de Barcelona-Catalunya

Robert Kubica - Przedsezonowe testy w Barcelonie 2020 - Dzień 1

Jeśli wybieracie się na testy i nie wiecie jak dotrzeć na tor, pomocny okaże się Przewodnik kibica. (z 2018r.)

 

Pogoda

Opony Pirelli na testy 2020

Prezentacje bolidów na sezon 2020

Potwierdzeni kierowcy na pierwszą turę testów przedsezonowych F1 19.02 – 21.02.2020

F1 TV Pro, platforma Formuły 1

Wyniki porannej sesji testowej – Dzień 1

Gdzie można zobaczyć testy

Już od 19 lutego, sześć pełnych dni będzie można zobaczyć na żywo w Sky Sports F1 i na F1 TV Pro. Transmisja na żywo zostanie po raz pierwszy rozszerzona na oba tygodnie testów. Obejmie wszystkie osiem godzin jazdy codziennie na torze Catalunya. W kady dzień odbędzie się tzw – The Story So Far – od godziny 18. Zawierać będzie wywiady, gości i analizy przygotowane przez zespół Sky F1.

F1 TV Pro, platforma Formuły 1

F1 TV Pro, platforma Formuły 1, będzie nadawać testy od 9:00 do 13:00 i od 14:00 do 18:00 (CET). Abonenci F1 TV Pro będą mogli również oglądać Sky UK i F1 round-up show, który jest częścią pakietu telewizyjnego Formuły 1 z imprezy. Pokazywany będzie codziennie na padoku Circuit de Barcelona-Catalunya od 18:00 do 19:00. Widzowie SKY F1 w Wielkiej Brytanii i we Włoszech mogą również oglądać testy na żywo.

Co będzie pokazywane?

Każdego dnia w “Tech Talk”, prezenter Formuły 1, Will Buxton, dołączy do gości. Będzie omawiać najnowsze osiągnięcia techniczne i przeanalizuje wyniki zespołów. Pod koniec każdego trzydniowego testu, w piątek 21 i 28, Buxton będzie gościł w “Paddock Pass”. Znajdą się tam ekskluzywne zakulisowe wiadomości, wywiady z kierowcami i inżynierami, a także spostrzeżenia i analizy byłych kierowców F1. Dla zapracowanych w ciągu tygodnia, w sobotę 22 i sobotę 29 lutego dostępny będzie program na żądanie “What we learned”. W piątek 28, po finałowej fladze drugiej sesji, Jolyon Palmer, przedstawi wstępną ocenę tego, jak się sprawy potoczyły i swoją prognozę na początek sezonu.

Kolejną nową inicjatywą jest organizacja konferencji prasowych w czasie lunchu. Podczas każdej z sześciu przerw na lunch, Formuła 1 organizuje, we współpracy z FIA, konferencje prasowe z udziałem kierowców i przedstawicieli zespołów. Ich pełne nagranie będzie następnie dostępne na życzenie w telewizji F1.

Sky we Włoszech i Wielkiej Brytanii będzie nadawcą na zasadzie współwyłączności z F1 TV.

Miłośnicy Formuły 1 w Wielkiej Brytanii i we Włoszech będą mogli śledzić na żywo wszystkie sześć dni akcji na torze Circuit de Barcelona-Catalunya na swoich kanałach F1, Sky F1 UK i Sky F1 Italia. Codzienne atrakcje i pakiet ekskluzywnych treści informacyjnych będą dostępne pod koniec każdego dnia na F1 Insight.

https://twitter.com/Circuitcat_es/status/1229861958578561026?s=20

GALERIA

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 03:37

Udostępnij:

error: Content is protected !!