^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 14 Maj 2020

Sezon ogórkowy 2020 rozpoczęty

Choć ze względu na zaistniałą sytuację wciąż czekamy na rozpoczęcie sezonu Formuly 1 to za kulisami sporo się dzieje. Decyzja Sebastiana Vettela o odejściu z Ferrari rozpoczęła tzw. sezon ogórkowy.

Vettel out Sainz in

Chwilę po ogłoszeniu odejścia Vettela z Ferrari po sezonie 2020, media zaczęły spekulować na temat potencjalnego kolegi zespołowego dla Charles’a Leclerc’a. Ostatecznie drugi fotel w Ferrari, w sezonie 2021 obejmie – Carlos Sainz.

Mattia Binotto :

“Z przyjemnością ogłaszam, że Carlos dołączy do Scuderia Ferrari od sezonu 2021. Mając za sobą pięć sezonów, pokazał, że ma wielki talent i podkreślił umiejętności techniczne oraz swoje atrybuty, które sprawiają, że idealnie pasuje do naszej rodziny.”

“Rozpoczęliśmy nowy cykl, aby wrócić na szczyt Formuły 1. To będzie długa podróż, nie bez trudności, szczególnie biorąc pod uwagę obecne kwestie związane z finansami i przepisami, które przechodzą nagłe zmiany. Będzie to wymagało podjęcia wyzwania w inny sposób niż w niedawnej przeszłości. Wierzymy, że duet kierowców łączący talent i osobowość Charlesa oraz Carlosa, najmłodszych w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat w Scuderii, będzie najlepszą możliwą kombinacją, która pomoże nam osiągnąć wyznaczone przez nas cele.”

Carlos Sainz :

“Bardzo się cieszę, że będę miał szansę ścigać się w Scuderia Ferrari od 2021 roku i jestem entuzjastycznie nastawiony do mojej przyszłości w tym zespole. Jednak nadal mam ważny rok do spędzenia z McLaren Racing i nie mogę doczekać się powrotu do wyścigów w tym sezonie.”

Daniel Riccardo w McLarenie

Choć Daniel Riccardo był typowany jako zastępca Sebastiana Vettela w  Ferrari, ostatecznie kierowca Renault przechodzi do McLarena.

Zak Brown :

“Podpisanie kontraktu z Danielem to kolejny krok naprzód w naszym długoterminowym planie co wraz z Lando wprowadzi ekscytujący nowy rozdział. To dobra wiadomość dla naszego zespołu, partnerów i oczywiście fanów. Chcę również podziękować Carlosowi za doskonałą pracę, jaką wykonał dla McLarena, pomagając naszemu planowi przywrócenia osiągów. Jest prawdziwym graczem zespołowym i życzymy mu powodzenia w przyszłości.”

Andreas Seidl :

“Daniel jest sprawdzonym zwycięzcą wyścigów, a jego doświadczenie, zaangażowanie i energia będą cennym dodatkiem do McLarena i naszej misji powrotu do czołówki. Ponieważ Daniel i Lando będą kolegami zespołowymi, uważam, że mamy dwóch kierowców, którzy będą nadal ekscytowali naszych fanów i pomagali zespołowi w rozwoju.”

“Carlos jest prawdziwym profesjonalistą i z przyjemnością się nim współpracuje. W tym roku dalej będziemy mogli czerpać entuzjazm z jego wyścigów. Wszyscy życzymy mu powodzenia w kolejnym etapie jego kariery, kiedy odejdzie z McLarena.”

Wolne miejsce w Renault…

Z odejściem Riccardo w Renault zwalnia się miejsce. Jak i w przypadku odejścia Sebastiana Vettela z Ferrari tak i po oficjalce z Riccardo, media rozpoczęły spekulacje na temat wolnego miejsca w Renault. Przyjaciel Roberta Kubicy – Roberto Chinchero sugeruje, że dla Renault mają dwie opcje – Vettel lub Alonso. Priorytetem dla Francuskiego zespołu ma być Fernando Alonso.

Co z Vettelem?

Choć Chinchero sugeruje, że Sebastian Vettel jest potencjalnym kandydatem do objęcia fotela w Renault, inne media są podzielone. Niektórzy twierdzą, że Niemiec zakończy karierę w F1 a inny, że Vettel może partnerować Lewisowi Hamiltonowi w Mercedesie.

Toto Wolff :

“Sebastian jest świetnym kierowcą, wspaniałą osobowością i atutem dla każdego zespołu F1. Myśląc o przyszłości, jesteśmy przede wszystkim lojalni wobec naszych obecnych kierowców Mercedesa. Oczywiście bierzemy pod uwagę zaistniałą sytuację.”

Sezon ogórkowy i Robert Kubica

Po ostatnich wydarzeniach zalecamy spokój i ciepliwość co do przyszłości Roberta Kubicy w F1. Na dzień dzisiejszy Robert Kubica jest kierowcą rezerwowym i rozwojowym ekipy Alfa Romeo Racing. Sezon F1 się jeszcze nie zaczął i choć sezon ogórkowy rozpoczął się za sprawą Vettela i Ferrari wiele wciąż może się wydarzyć, nadal wielu kierowcom kończą się kontrakty już z końcem sezonu 2020. Więc cierpliwie czekamy na to co przyniesie przyszłość…

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina Gallagher
o 20:13

Udostępnij:

error: Content is protected !!