^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 28 Lipiec 2020

Wypowiedzi przed Grand Prix Wielkiej Brytanii

Niewiele miejsc w kalendarzu Formuły 1 ucieleśnia ducha tego sportu, tak jak robi to Silverstone. Brytyjski tor, który był gospodarzem pierwszego w historii wyścigu o mistrzostwo świata w 1950 roku, jest niemal synonimem sportów motorowych: kiedy Formuła 1 świętowała swój 1000-ty wyścig w zeszłym roku, długo wspominaliśmy ten inauguracyjny wyścig w 1950 roku – wygrany oczywiście przez Nino Farinę w Alfetta 158.

Jako dominująca siła w pierwszych sezonach mistrzostw świata, marka Alfa Romeo zapisała również kilka historycznych stron w sporcie – i dlatego idzie w parze z brytyjskim obiektem. I chociaż tor z błyszczącym skrzydłem górującym na prostej start-meta jest światem innym niż wyboiste lotnisko, na którym odbył się inauguracyjny wyścig, pozostaje uczucie przebywania w specjalnym miejscu.

To dobrze, skoro zostaniemy tam przez dwa tygodnie, podczas gdy Silverstone będzie gospodarzem Grand Prix Wielkiej Brytanii i Grand Prix 70 – lecia, dwóch wydarzeń w ciągu dwóch tygodni na szybkim torze w Northamptonshire. Silverstone jest nazywany domem przez siedem z dziesięciu zespołów Formuły 1, które działają w niewielkim położeniu od toru, znanym jako Motorsport Valley.

Frederic Vasseur :

“Kolejne trzy wyścigi będą kolejnym kluczowym punktem sezonu. Przychodzimy z pierwszej prawdziwej przerwy, po otwierających sezon trzech wyścigach: to była pierwsza szansa dla drużyn na przegrupowanie, ocenę sytuacji i rozpoczęcie zajmowania się resztą roku, więc ważne będzie, aby pokazać, że wykorzystaliśmy czas od Węgier na postęp.”

“Mamy znacznie bardziej sprecyzowane wyobrażenie o tym, gdzie są mocne i słabe strony naszego pakietu i nadal pracujemy razem, aby zrobić kolejny krok naprzód po tym, co pokazaliśmy w kilku pierwszych wyścigach. Walka w środku stawki wciąż jest bliska i jestem przekonany, że nasz zespół ma wszystko, czego potrzeba, zarówno pod względem personelu, jak i maszyn, aby regularnie zdobywać punkty.”

Kimi Raikkonen :

“Kilka pierwszych wyścigów nie było idealnych pod względem wyników, ale ważne jest to, że podążamy we właściwym kierunku. Zidentyfikowaliśmy obszary, w których musimy ulepszyć i miejmy nadzieję, że dotrzemy do Silverstone z rozwiązaniami potrzebnymi do zapewnienia nam dodatkowej konkurencyjności.”

“Widzieliśmy, że możemy walczyć z większością samochodów w niedzielę i jesteśmy przekonani, że możemy wrócić do domu z punktami z któregokolwiek z tych dwóch wyścigów.”

Antonio Giovinazzi :

“Nie mogę się doczekać obu wyścigów w Wielkiej Brytanii. Do tej pory mieliśmy kilka trudnych wyścigów, ale duch zespołowy jest wysoki i wiemy, że możemy dokonać wiele, jeśli wszyscy będziemy pracować razem.”

“W niedzielę jesteśmy bardzo konkurencyjni, pokazaliśmy to w każdym z dotychczasowych wyścigów i jeśli zbierzemy dobre kwalifikacje, możemy walczyć o czołową dziesiątkę z pierwszego okrążenia, więc to musi być naszym celem na przyszłość. W Austrii widzieliśmy, że ściganie się dwukrotnie w tym samym miejscu daje wyjątkowe możliwości i będziemy dążyć do maksymalnego wykorzystania tych dwóch wyścigów.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina Gallagher
o 08:21

Udostępnij:

error: Content is protected !!