^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 28 września 2020

Kubica: Kimi to wspaniała osobowość

Tuż przed weekendem wyścigowym w Rosji, Robert Kubica udzielił wywiadu portalowi speedweek.com. Kubica wypowiedział się min. o przyszłości Kimi Raikkonena oraz aktualnej sytuacji Sebastiana Vettela. Zapraszamy do lektury

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

O sytuacji Sebastiana Vettela

“To jest Formuła 1. Może być w niej bardzo fajnie, ale ludzie szybko zapominają kim jesteś i jakie są twoje możliwości” – powiedział Robert Kubica dla speedweek.com w odniesieniu do sytuacji Sebastian Vettela w Formule 1.

Polak sam doświadczył tego w sezonie 2019, jeżdżąc bardzo słabym samochodem Williamsa.

“Wiele osób ocenia cię po ostatnim wyścigu. Tak jest najłatwiej, ale wcale nie najlepiej. Ważny jest cały pakiet.”

“Czasem nim dysponujesz, a czasem nie. W Red Bull Racing Vettel był we właściwym miejscu, we właściwym czasie. Walczył z Ferrari o tytuł, ale go nie zdobył.”

“To właśnie pokazuje, że trzeba trafić w dobre miejsce, w odpowiednim momencie. Jako kierowca musisz wiedzieć, co możesz zrobić. Trzeba twardo stąpać po ziemi, być realistą i rozwijać się.”

Kubica rozumie w jakim położeniu znalazł się Vettel: – “Nie ma łatwego sezonu i oczywiście szybko można wydać negatywną ocenę, jeśli spojrzy się tylko na wyniki. Jednak wciąż jest świetnym kierowcą, a przejście do innego zespołu może dać nowy impuls, przywrócić entuzjazm i frajdę.”

Jazda w Ferrari nigdy nie jest łatwa. Nie będzie również w Astonie Martinie, ale z nowym zespołem pojawiają się nowe wyzwania i nowe możliwości. Formuła 1 powinna być szczęśliwa, że ma go w stawce.”

Mick Schumacher w F1?

“Zmierza w tym kierunku, na który wszyscy liczyli. To byłaby wielka sprawa nie tylko dla Niemiec, ale dla całego świata. Ma głośne nazwisko, co nie zawsze będzie ułatwiać mu sprawę, ale radzi sobie dobrze w Formule 2.”

“Wiele osób uważa, że wielkie nazwisko ułatwia sprawę, ale niekoniecznie tak jest.”

Innymi słowy: “to nie będzie pewny sukces. Formuła 1 to dynamiczny sport. Na przykład zespół Alfa Romeo wykonuje dobrą robotę. Nie zaczęliśmy dobrze, ale sytuacja się poprawia.”

“Środowisko jest takie samo, ale musisz mieć szczęście, aby mieć konkurencyjny samochód. Wydajność jest kluczowym czynnikiem.”

O przyszłości Kimi Raikkonen’a

Od wielu tygodni spekuluje się, że w 2021 roku Mick Schumacher dołączy do ekipy Alfy Romeo. Dużo również mówi się na temat przyszłości Kimiego Raikkonenna w ekipie z Hinwil.

Kontrakt Fina kończy się w tym roku. Wciąż nie wiadomo jaką decyzję co do swojej przyszłości podjął Raikkonen.

Kubica : “Mam do niego olbrzymi szacunek, ma bardzo dużą wiedzę i doświadczenie. Każdy ma swój własny sposób pracy. Nie mówi wiele, ale jest bardzo cenny dla naszego zespołu ”.

A jeśli Iceman faktycznie się zakończy karierę?

Kubica: „Formuła 1 szybko się rozwija. Nie wiem, jakie ma zamiary i jak będzie wyglądać jego następny sezon. Kimi to wspaniała osobowość i ma wielu fanów. Wnosi wiele pozytywnych wibracji do Formuły 1. Jeśli by odszedł, byłoby to stratą dla tego sportu.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 13:42

Udostępnij:

error: Content is protected !!