^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 6 października 2020

Wypowiedzi przed Grand Prix Eifelu 2020

Przed nami Grand Prix Eifelu. W ten piątek podczas pierwszego treningu, za sterami bolidu C39 zobaczymy Mick’a Schumachera który zastąpi Antonio Giovinazziego.

Fot. Alfa Romeo Racing Orlen

Frederic Vasseur :

“Miło jest wrócić na Nürburgring, świetne miejsce dla Formuły 1 i słowo, które przywołuje obrazy Nordschleife i bardzo oldschoolowego rodzaju wyścigów.”

“Widzieliśmy kilka zachęcających znaków w ostatnich kilku wyścigach, ale nie dostajesz żadnych punktów za pewność siebie, zdobywasz je za miejsca w pierwszej dziesiątce i do tego musimy dążyć.”

“Spodziewamy się, że weekend będzie chłodniejszy niż to, czego doświadczyliśmy do tej pory, więc znalezienie odpowiedniego ustawienia na te warunki będzie kluczowe, aby być konkurencyjnym.”

“Pogoda w Eifel słynie z kapryśnej pogody, która może pomieszać karty w sobotę i niedzielę, a my musimy być gotowi na reagowanie na zmieniające się okoliczności.”

“W końcu wiemy, że możemy umieścić dwa samochody w Q2 i to musi być naszym celem: jeśli to zrobimy, możemy odegrać rolę w walce o pierwszą dziesiątkę w dniu wyścigu.”

Kimi Raikkonen :

“Rekord czy nie, szykuję się na ten weekend, jak każdy inny, bo jak już jesteś w samochodzie, to jest prawie tak samo. Musisz wykonywać swoją pracę i starać się uzyskać jak najlepszy wynik zarówno w sobotę, jak i w niedzielę: ostatnio zrobiliśmy kilka kroków naprzód, ale nadal musimy zakwalifikować się nieco wyżej, aby móc jak najlepiej wykorzystać nasze tempo wyścigowe.”

“Miejmy nadzieję, że uda nam się to zrobić w ten weekend. Ścigałem się tu sporo razy, myślę, że powinienem był wygrać kilka wyścigów, ale czasami mieliśmy trochę pecha, ale tak właśnie wyglądają wyścigi. W końcu pamiętasz lepsze wspomnienia, więc postarajmy się tym razem zrobić kilka nowych.”

Antonio Giovinazzi :

“Kilka ostatnich wyścigów dało nam trochę pewności siebie: wiemy, że jesteśmy teraz dużo bliżej samochodów przed nami i możemy być w samym środku walki, jeśli dobrze wykonamy swoją pracę.”

“Kluczowym aspektem pozostają dobre kwalifikacje i czysta jazda podczas wyścigu: jeśli to zrobimy, możemy być we właściwym miejscu, gdy pojawią się okazje.”

“Mam dobre wspomnienia z Nürburgring: ścigałem się tutaj w Formule 3 i mam na koncie zwycięstwo i dwa inne miejsca na podium. Fajnie będzie znów być w tym miejscu po tak długim czasie.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 19:01

Udostępnij:

error: Content is protected !!