^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 7 stycznia 2021

Robert Kubica wystartuje w 24h Daytona!

Nowy Rok to i nowe wyzwania dla Roberta Kubicy. Polak ogłosił dziś, że wystąpi w 24 godzinnym wyścigu Daytona. Zapraszamy do komentowania.

Daytona

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Robert Kubica poinformował, że wystartuje w wyścigu – 24h Daytona. Kubica będzie się ścigał samochodem Oreca w LMP-2. W duńskiej ekipie High Class zmiennikami Roberta będą : Ferdinand Habsburg, Anders Fjordbach i Dennis Andersen.

Wyścig stanowiący pierwszą rundę IMSA SportsCar Championship odbędzie się w dniach 30 – 31 stycznia, a 100 minutowy wyścig kwalifikacyjny już 24 stycznia!
 
“Jestem bardzo wdzięczny za szansę, jaką otrzymałem od High Class Racing. Zaproszenie do startu na torze Daytona International Speedway będzie dla mnie nowym wyzwaniem. W swojej karierze skupiałem się do tej pory na wyścigach sprinterskich. Co prawda przed czterema laty startowałem w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju, ale musiałem się wycofać z powodu problemów technicznych. Ten wyścig będzie ode mnie wymagał zupełnie innego podejścia opartego na pracy zespołowej, świetnej wytrzymałości i przygotowaniu fizycznym. Nowością będzie dla mnie także samochód Oreca LMP2” – wskazuje Kubica. 
 
Daytona

Fot. Motorsport.com

 
“Jestem podekscytowany całym wyścigiem i otoczką wokół niego. Daytona to dla mnie kolejna okazja, żeby ścigać się na najwyższym poziomie z zawodnikami światowej klasy. Już nie mogę się doczekać pracy z tak wspaniałym zespołem. Teraz skupiam się na tym, żeby jak najlepiej przygotować się do startu” – dodaje Robert Kubica.
 
 

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 15:29

Udostępnij:

error: Content is protected !!