^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 27 lipca 2021

Grand Prix Węgier 2021 – zapowiedź

Grand Prix Węgier – statnie wydarzenie przed letnią przerwą, jedenasty wyścig w sezonie. Zespół udaje się do Budapesztu gotowy stawić czoła gwałtownie rosnącym temperaturom, gdy fala upałów podnosi temperaturę do ponad 40 stopni Celsjusza.

Grand Prix Węgier 2021 – zapowiedź

W szczytowym momencie sezonu, z ostatnim weekendem wyścigowym przed przerwą letnią, wciąż jest wiele do zrobienia. Na torze takim jak Hungaroring, krętym, bezlitosnym, oldschoolowym, jest okazja, aby pokazać, na co nas stać, celując w pierwszą dziesiątkę, która umykała nam podczas ostatnich kilku ostatnich rund.

Położony na wzgórzach pod Budapesztem, wciśnięty pomiędzy autostradę a park wodny, ten tor jest powrotem do innych czasów: Mówi się, że to Monako bez murów; test wytrzymałości psychicznej i fizycznej dla kierowców, którzy nie mają gdzie odpocząć, pokonując okrążenie za okrążeniem a wszystko to przy wrzącej temperaturze w kokpicie.

Walka na torze będzie tak samo zacięta jak zawsze. Aby dobrze wypaść, kierowcy i samochody będą musieli dać z siebie wszystko. Gdy zgasną światła, rywalizacja będzie bardzo zacięta – podobnie jak widzowie, którzy zapowiadają się na niesamowicie licznie zgromadzoną publiczność.

W związku z tym Alfa Romeo Racing ORLEN postara się, aby kibice, w tym wielu z pobliskiej Polski, zasiedli na trybunach podczas całego weekendu Grand Prix. Zespół uruchomi specjalne stoisko, w którym kibice będą mogli z bliska obejrzeć jeden z naszych samochodów, wziąć udział w konkursach i kupić (a nawet wygrać!) ekskluzywne gadżety.

Znajdujące się w popularnej Srebrnej Strefie Kibica i otwarte przez cały dzień od piątku do niedzieli, stoisko zespołu będzie mocno eksponowane przez ulubieńca fanów – Roberta Kubicę. Polak dołączy do fanów podczas ekskluzywnych sesji Zoom Meet & Greet. Wystawiony zostanie sprzęt zespołu, pamiątki i inne przedmioty, jak również naturalnej wielkości wycięcia Roberta, z którymi fani będą mogli pozować, a także najlepszy wybór gadżetów zespołu na całym torze.

Zapowiada się więc gorący, naprawdę gorący weekend – zarówno na torze, jak i poza nim.

https://www.sauber-group.com/motorsport/f1-news/in-the-heat-of-summer/

Frederic Vasseur :

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Do ostatniego wyścigu przed przerwą podchodzimy z niezmienionymi celami – dwa samochody w Q2 i punkty w niedzielę. Nigdy nie przestanę tego powtarzać: pukamy do drzwi pierwszej dziesiątki i potrzebujemy tylko, aby wszystko ułożyło się po naszej myśli, aby zrobić ten ostatni krok.”

“Większą część ostatniego wyścigu spędziliśmy na pozycjach dających punkty, a na Silverstone byliśmy w P10 na kilka okrążeń przed końcem. Silverstone  jest torem, który nie do końca odpowiada naszemu samochodowi, więc mam nadzieję, że będziemy w stanie wydobyć jeszcze więcej naszego potencjału na obiekcie, który diametralnie różni się od niego.”

Kimi Raikkonen :

Grand Prix

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“W ostatnim wyścigu na Silverstone byliśmy bardzo blisko zdobycia punktów. Byłem dziesiąty, gdy doszło do mojego spotkania z Perezem i czuję, że mogliśmy walczyć o ten punkt do końca wyścigu.”

“Nie udało się, ale mamy nadzieję, że uda nam się przenieść tę formę na Węgry, na torze, na którym dobrze nam idzie. Jak zawsze spodziewamy się, że zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie blisko, ale jeśli wykonamy swoją pracę, możemy wyjechać z dobrym wynikiem.”

Antonio Giovinazzi :

Grand Prix

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Zakończenie pierwszej połowy sezonu z dobrym wynikiem byłoby świetnym sposobem na rozpoczęcie letniej przerwy i dodałoby pewności siebie wszystkim w fabryce.”

“Węgry to zupełnie inny tor niż Silverstone i mam nadzieję, że będziemy w stanie dobrze się tu spisać. Wiemy, że nasze tempo jest wystarczająco dobre, aby utrzymać się przed wieloma rywalami, ale musimy dać z siebie wszystko, kiedy ma to znaczenie: jeśli to zrobimy, możemy mieć dobry weekend.”

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 17:54

Udostępnij:

error: Content is protected !!