^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 1 sierpnia 2021

Alfa Romeo i ogromne rozczarowanie

Alfa Romeo Racing ORLEN po raz kolejny bez punktów. Grand Prix Węgier był to zdecydowanie jeden z najciekawszych wyścigów w sezonie. Ogromna szkoda, że Alfie Romeo nie udało się wykorzystać szansy na zdobycie punktów.

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Alfa Romeo Racing ORLEN podsumowuje Grand Prix Węgier 2021

Ekipa ARRO nie zdołała zdobyć punktów w chaotycznym Grand Prix Węgier. Kimi Räikkönen zakończył wyścig na miejscu 11, a Antonio Giovinazzi na 14. Oba samochody były na dobrych pozycjach wcześniej w wyścigu, ale kary dla obu kierowców oznaczały, że musieli zacząć walkę z końca stawki, kończąc tuż za pierwszą dziesiątką.

Wynik jest rozczarowujący, ale pozostało jeszcze wiele wyścigów, aby ponownie wbić się do pierwszej dziesiątki. Letnia przerwa będzie teraz okazją do naładowania baterii i powrotu silniejszym.

https://www.sauber-group.com/motorsport/f1-news/a-missed-opportunity-in-the-hungarian-chaos/

Frederic Vasseur (szef Alfa Romeo Racing ORLEN)

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Po obiecującym początku, weekend okazał się bardzo trudny dla zespołu. Do wyścigu przystąpiliśmy po dobrej sobocie, w której uzyskaliśmy najlepszy wynik w kwalifikacjach w tym sezonie, ale na początku wyścigu panował chaos.”

“Zablokowali nas w pierwszym zakręcie, próbując uniknąć incydentów na starcie i musieliśmy odrabiać straty z tyłu stawki na torze, na którym wyprzedzanie jest bardzo trudne. Niestety, kolizja z Mazepinem i wykroczenie polegające na przekroczeniu prędkości w pitlane sprawiły, że zarówno Kimi, jak i Antonio otrzymali kary i nie udało nam się zdobyć punktów na koniec wyścigu.”

“Szkoda, bo była to okazja do zdobycia dużych punktów: ale nadal ciężko pracujemy, wiedząc, że w drugiej części sezonu będziemy mieli więcej okazji.”

Kimi Raikkonen :

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Początek wyścigu był trochę taki, jakiego można się spodziewać w tych warunkach, z gorączkowym pierwszym okrążeniem i wieloma wydarzeniami.”

“Wyglądało to całkiem nieźle, dopóki nie nałożono na nas kary, która praktycznie przekreśliła nasz wyścig. Wystąpił problem z systemem zwalniania świateł i w końcu zderzyliśmy się z Mazepinem. Do czasu kary byliśmy głęboko w punktacji, ale powrót z końca to było za dużo.”

Antonio Giovinazzi :

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“To po prostu nie był nasz dzień. To był wyścig, w którym mieliśmy szansę na dobry wynik, ale nie udało się, ale jest jak jest.”

“Przez karę po restarcie nasz wyścig był dość mocno zagrożony: trudno powiedzieć, jakie mieliśmy tempo, bo spędziłem sporo czasu w korku, ale kiedy jechaliśmy w czystym powietrzu, byliśmy całkiem dobrzy, więc rozczarowujące jest to, że nie udało nam się zdobyć punktów.”

“Skupmy się na naładowaniu akumulatorów podczas tej przerwy, a potem wrócimy silniejsi w Spa. Po wakacjach czeka nas jeszcze wiele wyścigów i nie będziemy się poddawać.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 20:52

Udostępnij:

error: Content is protected !!