^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 25 października 2021

Kubica,WRT i podium na zakończenie sezonu ELMS

Mając już w kieszeni tytuły mistrzowskie dla zespołów i kierowców, ORLEN Team WRT zakończył swoją pierwszą pełną kampanię w European Le Mans Series na podium, zajmując drugie miejsce w 4 Hours of Portimão . Louis Delétraz, Robert Kubica i Yifei Ye za kierownicą Oreca 07 Gibson belgijskiego zespołu dołożyli ten zaszczyt do trzech wygranych wyścigów zdobytych w tym sezonie.

Kubica

Fot. Paweł HiP Rally

Vincent Vosse (szef zespołu WRT)

“Kończymy niesamowity sezon z dobrym wynikiem. Oczywiście wolelibyśmy wygrać, ale dziś United Autosports było bardzo silne i zasłużyło na sukces. Kończymy na podium, to kolejny bardzo solidny wynik, który dobrze podsumowuje sezon, w którym wykonaliśmy świetną pracę i stale robiliśmy postępy. Chcę pogratulować wszystkim w zespole za bardzo udany pierwszy sezon w serii.”

Louis Deletraz :

“To był dobry wyścig, mieliśmy dobrą strategię po przerwie w wyścigu, ale tempo nie było tak dobre jak w innych wyścigach, samochód czuł się ciężej. Zdecydowaliśmy się na zmianę tylko dwóch opon w ostatnim pit stopie i w ostatniej godzinie miałem trochę problemów z samochodem, ale nie żałuję, to było ryzyko, które musieliśmy podjąć. Dziękuję wszystkim za tak dobry sezon.”

Robert Kubica :

“Przyjechaliśmy do Portimão jako mistrzowie, ale nadal byliśmy zmotywowani, aby osiągnąć dobry wynik i zajęliśmy P2, co dziś było najlepszym wynikiem, który mogliśmy osiągnąć. Chcę podziękować wszystkim w Team WRT, moim kolegom z zespołu, wszystkim sponsorom i partnerom za wspaniały sezon.”

Yifei Ye :

“Ogólnie nie był to łatwy weekend, zakwalifikowaliśmy się dopiero na 5. miejscu, ale w wyścigu poszło nam dobrze. Zachowaliśmy spokój po czerwonej fladze, nie popełnialiśmy błędów, unikaliśmy kar i wciąż zdobywamy P2, aby zakończyć ten fantastyczny sezon z Team WRT. Możemy być dumni z naszych osiągnięć.”

Źródło :https://w-racingteam.com/news/detail/379/orlen-team-wrt-ends-elms-season-with-another-podium

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 10:37

Udostępnij:

error: Content is protected !!