^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 27 października 2021

Kubica w WEC : 6 Hours of Bahrain

Po ukończeniu sezonu w European Le Mans Series, Robert Kubica nie odpoczywa. Robert wraz z zespołem High Class Racing, weźmie udział w dwóch ostatnich rundach serii WEC, które odbędą się na torze Bahrain International Circuit.

Kubica WEC

Fot. Red Bull.com

WEC

FIA World Endurance Championship 2021 – dziewiąty sezon FIA World Endurance Championship organizowany przez Fédération Internationale de l’Automobile (FIA) i Automobile Club de l’Ouest (ACO). W serii udział biorą prototypy i grand tourery podzielone na cztery kategorie: Hypercar, LMP2, GTE Pro oraz GTE Am. Sezon rozpoczął się wyścigiem na torze Spa-Francorchamps a zakończy się na torze w Bahrajnie.

Rok 2021 to debiut dla nowej, najwyższej klasy wyścigowej – Hypercarów, które zastąpiły Le Mans Prototype 1 (LMP1). W ramach tej kategorii rywalizują samochody zbudowane w ramach przepisów technicznych Le Mans Hypercar (LMH) oraz warunkowo dopuszczone prototypy LMP1.

Strona www : https://www.fiawec.com/en/

Kalendarz 2021

Kalendarz został skrócony do 6 rund z powodów finansowych. Wyścig 1000 Miles of Sebring został odwołany w styczniu z powodu pandemii, zamiast niego do kalendarza trafił wyścig w Portimão. Wyścig w Portimão został przesunięty na 13 czerwca, co spowodowało, że na Spa-Francorchamps odbył się prolog oraz runda otwierająca sezon

Wyścig 24h Le Mans został przesunięty na 21–22 sierpnia, aby zwiększyć szansę na przeprowadzenie wyścigu z publicznością.

Tor – Bahrain International Circuit

Fot. Formula 1Kubica WEC

Bahrain International Circuit to tor wyścigowy w Sakhir. Został zaprojektowany przez Hermanna Tilke, jego budowa została zakończona 5 marca 2004, czyli niespełna miesiąc przed inauguracyjnym Grand Prix Bahrajnu Formuły 1. Godnym uwagi jest fakt zwycięstwa w inauguracyjnym wyścigu Michaela Schumachera. Od sezonu 2014 wyścig odbywa się w nocy przy sztucznym oświetleniu.

WEC 2021 – wyniki

Harmonogram 6 Hours of Bahrain 2021

 • 1 Trening: 28 października, 14:30 – 16:00
 • 2 Trening: 29 października, 07:00 – 08:30
 • 3 Trening: 29 października, 11:30 – 12:30
 • Kwalifikacje: 29 października, 15:30 – 16:00
 • WEC 6 Hours of Bahrain 2021: 30 października, 10:00 – 16:00

Źródło : MotoHigh.pl

Kubica w 6 Hours of Bahrain 2021 – Transmisja TV

Wyścig w całości pokaże w sobotę Eurosport 1 . Transmisja startuje o 09:45.

Transmisja WEC 2021 w Internecie

Dostępne dla widzów są dwa serwisy streamingowe. Eurosport Player oferuje transmisje wszystkich sesji w dwóch wariantach. Można zatem wybrać wariant:

 1. telewizyjny – transmisja taka sama jak w TV, z polskim komentarzem i reklamami;
 2. comm-free – czysta transmisja bez komentarza i reklam (dotyczy tylko samego wyścigu).

Eurosport Player jest usługą subskrypcyjną i wymaga rejestracji. Posiadanie dostępu do telewizji Eurosport nie jest wymagane. Korzystanie z Playera jest darmowe przez pierwszy tydzień od założenia konta; potem trzeba wykupić subskrypcję za 15 złotych/miesiąc lub 89 złotych/rok. Dostępna jest także aplikacja na Androida i iOS.

Transmisja WEC 2021 jest dostępna także w usłudze FIA WEC Live – usługa oferowana bezpośrednio przez World Endurance Championship, która jako jedyna w Polsce daje obecnie pełny dostęp do sesji WEC. WEC Live, podobnie jak Eurosport Player, jest usługą subskrypcyjną i wymaga rejestracji do uzyskania pełnego dostępu. Za darmo jest dostępny jedynie podstawowy T&S.

Na paczkę składa się:

 • Transmisja wszystkich sesji z angielskim komentarzem, przy czym warstwa wideo jest taka sama jak w telewizji;
 • Kilkanaście onboardów samochodów ze wszystkich czterech klas;
 • Nieco bardziej rozbudowany T&S;
 • Interaktywna mapa toru;
 • Dziennik wydarzeń zawierający informacje na temat postępu sesji.

Źródło : MotoHigh.pl

Kubica w 6 Hours of Bahrain – Galeria

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Honorata HiP
o 20:16

Udostępnij:

error: Content is protected !!