^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 25 kwietnia 2022

Podsumowanie Grand Prix Emilii – Romanii

To był koszmarny wyścig dla Ferrari. Domowe Grand Prix ekipy z Maranello wygrał Max Verstappen a jego kolega z zespołu – Sergio Perez zdobył drugie miejsce. Charles Leclerc przez swój błąd stracił okazję zdobycia 3 miejsca na podium.

Grand Prix

Fot. Sky Sports

Max Verstappen z Red Bulla zdominował Grand Prix Emilii Romanii, przywracając sobie nadzieję na tytuł. Charles Leclerc popełnił kosztowny błąd i stracił trzecie miejsce.

Fot. LAT Images

Kierowca Ferrari próbował wyprzedzić kolegę z zespołu Verstappena, Sergio Pereza, po późnym pit stopie, kiedy stracił kontrolę nad samochodem w szykanie Variante Alta na torze Imola.

Leclerc musiał zjechać do boksu po nowe przednie skrzydło i świeże opony, spadł na dziewiątą pozycję, a potem odzyskał tylko szóstą.

Błąd ten pozwolił Verstappenowi zmniejszyć stratę do Leclerca z 45 do 27 punktów, dzięki czemu Holender awansował z piątego miejsca na drugie w klasyfikacji generalnej kierowców.

Do czasu błędu Leclerca kierowca Ferrari wydawał się zmierzać ku frustrującemu, ale akceptowalnemu trzeciemu miejscu. Ekipa z Maranello w jednej chwili straciła znaczną część przewagi, którą Charles wypracował dzięki słabej niezawodności Red Bulla na początku sezonu.

Fakt, że błąd zdarzył się na domowym torze Ferrari, przed tłumem włoskich kibiców, sprawił, że Leclerc poczuł się jeszcze gorzej, zwłaszcza że podkreślał przed weekendem, że na Imoli trzeba “nie przesadzać” z tak wysokimi oczekiwaniami.

To był koszmarny wyścig dla Ferrari, które już na pierwszym okrążeniu straciło jednego ze swoich kierowców po tym gdy auto Carlosa Sainza wjechało w żwir po błędzie Daniela Ricciardo z McLarena.

Błąd kosztował Leclerca utratę siedmiu punktów a on sam powiedział po wyścigu, że jest rozczarowany sobą :

“Zamiast trzeciego miejsca tracimy siedem potencjalnych punktów, które będą ważne na koniec sezonu, a dziś ponoszę za to pełną odpowiedzialność. Zastanowię się, co zrobiłem źle. Samochód dziwnie podskakiwał, ale to nie jest wytłumaczenie, bo próbowałem za bardzo przyspieszyć i straciłem samochód.”

Lando Norris z McLarena zajął trzecie miejsce po imponującej jeździe, wyprzedzając George’a Russella z Mercedesa, który na końcowych etapach wyścigu pokonał Alfę Romeo Valtteriego Bottasa.

Kolega Russella z zespołu, Lewis Hamilton, miał fatalne popołudnie, utknął za wolniejszymi samochodami i nie był w stanie wyprzedzić, więc zakończył wyścig na 13. miejscu.

Pod koniec wyścigu szef Mercedesa, Toto Wolff, przeprosił Hamiltona, mówiąc:

“Przepraszam za to, czym musiałeś dzisiaj jechać. Wiem, że nie dało się tego (samochodu) prowadzić. To był okropny wyścig”.

Źródło :https://www.bbc.co.uk/sport/formula1/61209090

Wyniki końcowe Grand Prix Emilii – Romanii 2022

Grand Prix

Fot. BBC

Klasyfikacja kierowców po Grand Prix Emilii – Romanii 2022

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Honorata HiP
o 09:58

Udostępnij:

error: Content is protected !!