^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 6 marca 2023

Fernando Alonso gwiazdą GP Bahrajnu 2023

Drugie podium F1 dla zespołu i pierwsze podium Fernando Alonso dla AMF1 w magicznym debiucie, dzielna walka Lance’a o szóste miejsce i najlepszy weekend Grand Prix zespołu. Fernando, Lance i szef zespołu Mike Krack wspominają niezapomnianą noc w Bahrajnie.

Alonso bahrain 2023

Fot. F1.com

Niezapomniany wyścig pod światłami…

Fernando walczy o miejsce, wykonując oszałamiające ruchy w wyścigu, aby ukończyć wyścig na trzecim miejscu w swoim debiucie w AMF1.

Lance, który wciąż dochodzi do siebie po urazach odniesionych w wypadku rowerowym zaledwie dwa tygodnie temu, walczy dzielnie, aby zapewnić sobie szóste miejsce w otwarciu sezonu.

Nasz zespół, napędzany niesamowitym wsparciem naszych partnerów i Was, naszych niesamowitych fanów, stawia kolejny krok w podróży.

Wraz z szefem zespołu Mike’iem Krackiem, Fernando i Lance składają sprawozdanie z porywającego początku sezonu 2023 Formuły 1.

“To niesamowity wynik całego zespołu i musimy cieszyć się tą chwilą. Jestem bardzo dumny z pracy, którą wszyscy wykonali. Nie mieliśmy najlepszego startu, ale tempo wyścigowe było mocne.” Fernando zajął 99. podium w swojej znakomitej karierze F1, a jego nieustająca bojowość zachwyciła fanów, gdy walczył w drodze do trzeciego miejsca.

“To był fajny wyścig i jestem super zadowolony, że zdobyliśmy dziś dobre punkty. To nie był najbardziej komfortowy wyścig dla mnie, ze względu na kontuzje, z którymi się zmagałem, ale ukończenie na szóstym miejscu sprawiło, że warto było znieść cały ten ból.” Lance musiał przeforsować ból podczas Grand Prix i włożył zdeterminowaną jazdę, aby zapewnić sobie szóste miejsce.

“Dzisiejszy fantastyczny wynik jest kulminacją ciężkiej pracy przez wiele miesięcy ze strony zespołu. Przywiezienie do domu podium i szóstego miejsca w pierwszym wyścigu sezonu to wspaniałe osiągnięcie i zespół powinien być niezwykle dumny.” Mike wspomina udany pierwszy wyścig w nowym sezonie.

Alonso Aston Martin Bahrain 2023

Fot. Aston Martin F1 Team Twitter

Alonso i Stroll zadowoleni z auta

“Samochód był bardzo przewidywalny od pierwszego dnia [testów] i przez cały weekend czułem się bardzo komfortowo. Naprawdę podobał mi się wyścig i nawet po wywieszeniu flagi w szachownicę czułem, że mógłbym jeździć jeszcze przez godzinę!” AMR23 dobrze spisał się na Bahrain International Circuit, a Fernando był w stanie wydobyć mnóstwo osiągów z naszego nowego challengera podczas całego otwierającego weekendu wyścigowego.

“To niesamowity wynik dla zespołu i najlepszy sposób na rozpoczęcie sezonu. Dobra robota dla wszystkich w Silverstone i tutaj na torze”. Kanadyjczyk wyrównał swój najlepszy wynik z AMF1, gdy rozpoczyna swój trzeci sezon w zielonych barwach.

“Zarówno Fernando jak i Lance dobrze się ścigali, pokazując tempo wyścigowe, o którym wiedzieliśmy, że jest możliwe i wykonując dobrze przemyślane manewry wyprzedzania, kiedy miało to znaczenie. Fernando był pełen energii przez cały weekend i ta energia przeniosła się na cały zespół. “

“Jeśli chodzi o Lance’a, to już samo startowanie było heroicznym wysiłkiem. Zobaczenie go na szóstym miejscu, po świetnym wyprzedzeniu Russella, to wspaniały wynik. To ogromnie imponujący występ po tym, jak opuścił wszystkie zimowe testy. Mike był pod wrażeniem nieugiętej determinacji pokazanej w występach zarówno Fernando jak i Lance’a podczas całego weekendu.

“Mieliśmy tam dzisiaj kilka świetnych pojedynków, zwłaszcza z Carlosem Sainzem i Lewisem Hamiltonem. Lewis jest legendą tego sportu i wspaniale było z mim walczyć”. Fernando wykonał kilka genialnych ruchów, aby wypracować sobie drogę na podium, w tym nurkując po wewnętrznej stronie Mercedesa Hamiltona na Zakręcie 10 – notorycznie trudnym miejscu do wyprzedzania.

“Fernando wykonał świetną jazdę, aby zdobyć podium po raz pierwszy i naprawdę pokazał potencjał tego samochodu. To wspaniałe uczucie, że możemy walczyć z Mercedesami.”. Lance walczył przez większą część wyścigu z Georgem Russellem i wyprzedził kierowcę Mercedesa krótko po drugiej rundzie pitstopów.

“To był również niesamowity wysiłek Lance’a, który był dzisiaj bohaterem. Jadąc tak dobrze tak szybko po swojej kontuzji, aby zebrać kilka wspaniałych punktów. Można poczuć energię w zespole. Wszyscy pracują obecnie na pełnych obrotach i wszyscy jesteśmy bardzo zmotywowani.” Fernando wyraził uznanie dla swojego nowego kolegi z zespołu i zespołu, w swoim pierwszym wyścigu w zielonych barwach.

“To świetny sposób na rozpoczęcie sezonu i chcę powiedzieć wielkie podziękowania dla wszystkich w zespole, dla naszych partnerów i fantastycznych fanów. Ale to tylko wyścig pierwszy, a przed nami długi sezon.” Mike wyraża uznanie dla wszystkich wspierających zespół w jego ambitnej podróży.

Alonso Hamilton Bahrain 2023

Fot. Aston Martin F1 Team Twitter

Kolejne GP to inny tor, inne wyzwanie

“Ten weekend czuje się jak marzenie, ale musimy pozostać realistami, ponieważ to tylko jeden tor i pierwszy wyścig. Jeddah to zupełnie inny rodzaj toru; zupełnie inne wyzwanie. Nie mogę się doczekać powrotu do samochodu”. Końcowe przemyślenia Fernando, który ma już oko na kolejny wyścig w Arabii Saudyjskiej.

“Nawet z adrenaliną, ból był największym czynnikiem ograniczającym w drugiej połowie wyścigu. Muszę podziękować wszystkim, którzy pomogli mi być w jak najlepszej formie na dziś. Teraz wykorzystam nadchodzące dni przed Jeddah, aby pracować nad regeneracją. Lance ma teraz dwa tygodnie na kontynuowanie regeneracji przed Grand Prix Arabii Saudyjskiej.

“Będziemy twardo stąpać po ziemi, nadal ciężko pracować i szukać możliwości budowania na tym silnym występie następnym razem w Arabii Saudyjskiej”. Ostatnie słowa od Mike’a, który patrzy w przyszłość na szybki tor uliczny w Jeddah.

Źródło : https://www.astonmartinf1.com/en-GB/news/on-track/the-debrief-by-aramco-bahrain-gp

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 09:10

Udostępnij:

error: Content is protected !!