^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Kubica / Szczepaniak – Rajd Niemiec 2015 – Podsumowanie

Za nami zdecydowanie jeden z najcięższych rajdów dla naszej załogi Robert Kubica / Maciej Szczepaniak. Pierwszy w tym sezonie rajd na asfaltach przynosił nadzieję, choć jeszcze przed jego rozpoczęciem okazało się kolejny raz, że czynniki na które nikt nie ma wpływu potrafią zniwelować nawet najdoskonalsze plany.

11889663_978403168847510_3425405398077369429_n

Na poprzedzających rajd, dwudniowych testach, przy zmiennej pogodzie nie udało się wykrzesać w ustawieniach odpowiedniego balansu auta, ale nie to było największym problemem ekipy RK WRT…. Wszystkich niemiło zaskoczył silnik w Fiesty RS WRC, który niestety, trzeba było wymienić, co w konsekwencji oznaczało rozpoczęcie Rajdu Niemiec z 5 minutową karą. Ten fakt, z góry pozbawił szans, zespół Kubica / Szczepaniak, na walkę o dobry końcowy wynik już na starcie tegorocznej, niemieckiej rundy.

343443

Pierwsze odcinki specjalne pokazały jak mocne w tym rajdzie będą ekipy fabryczne oraz jak niełatwe zadanie czeka przed prywatnymi zespołami. Pomimo tego Robert Kubica, choć na pierwszych odcinkach nie błyszczał w jakiś wyjątkowy sposób, jechał równo, spokojnie, plasując się na pozycjach 6 – 12.
Odcinek o numerze 7 przyniósł pierwsze negatywne doświadczenia, zbyt szybko opisany zakręt z prawy 4 na prawy 6 powoduje, że nasi opuszczają asfalt wjeżdżając w winnice. Choć szczęśliwie, natychmiast udaje się wrócić na drogę, trzeba usunąć uszkodzoną przednią szybę i nałożyć gogle…. To kolejne doświadczenie zdobyte przez chłopaków, oby już nigdy nie musieli korzystać z tej nauki.

54545454

76766767

Pechowy okazuje się także sobotni, 13 odcinek rajdu Panzerplatte Long1. Fiesta Roberta i Maćka na łuku uderza w betonowy blok uszkadzając w tym zdarzeniu tylne zawieszenie i koło. Tak, niestety kończy się dla naszej załogi sobotnie ściganie na odcinkach ADAC Rallye Deutschland 2015.

Bez tytułu34567

Niedziela ostatni dzień rajdu w systemie Rally 2 dla naszej ekipy okazuje się bardzo dobrym dniem –  Robert z Maćkiem pokonują w bardzo dobrym tempie ostatnie odcinki rajdu, a ostatnie 2 pokonują z piątym czasem, to mała nagroda dla chłopaków i kibiców za bardzo ciężki ADAC Rallye Deutschland 2015.

ARD day3 bbbbbbadada

Po rajdzie Robert Kubica wyjaśniał, że istnieje potrzeba popracowania nad autem, ale również i nad sobą….. Mentalność i podejście kierowcy wyścigowego nadal nie ułatwia wielu rzeczy, a jak zauważyliśmy chęć i wielkie ambicje na dobry wynik wiążą się nadal z ryzykiem, które przy jeździe bez marginesu na drobny błąd nadal potrafi skutecznie popsuć cały rajd.
Przed nami długa przerwa spowodowaną absencją RK WRT w Coates Hire Rally Australia 2015, wiemy, że zostanie ona dobrze spożytkowana przez naszych chłopaków, którzy już zapowiedzieli porządne testy przed Korsyką.
Przed nami całkiem inny rajd od poprzedniego – miejmy nadzieję, że los tym razem się okaże łaskawszy dla Roberta i Maćka, a oni będą w stanie pokazać to co drzemie w nich bardzo mocno – potencjał na bardzo silny duet, który prędzej czy później pozwoli na osiąganie wspaniałych wyników.
Dziękujemy za ciężką pracę podczas tego rajdu całej ekipie RK WRT. Kibicom obecnym na rajdzie za fotki, materiały i super wsparcie chłopaków, a kibicującym w Klubie za nerwy ze stali, ciągłą obecność i wspaniały doping!!!

2015ARD7

Robert Kubica / Maciej Szczepaniak Rajd Niemiec 2015 w pigułce…

adac pigułka

 

Galeria zdjęć:

Aktualizacja 24.08

Aktualizacja 25.08

Galeria wideo:


Robert Kubica wideo podsumowanie Rajdu Niemiec

Kilka ujęć wideo z Rajdu Niemiec/Short video from ADAC Rallye Deutschland

Posted by Robert Kubica on 26 sierpnia 2015


1e83ffc8-047a-11e5-a4f7-f80f41fc63ceMalcolm Wilson o składzie M-Sport WRT na sezon 2016.

Malcolm Wilson zdradza kogo zobaczymy w składzie zespołu w 2016r.

 

 

Zapraszamy do lektury w zakładce Tymczasem w WRC.

Przedstawiamy krótki wywiad jakiego udzielił Robert Kubica dla brytyjskiego Autosportu na zakończenie ADAC Rallye Deutschland 2015

Robert Kubica nie wystartuje w przyszłym miesiącu w Rajdzie Australii, zdecydował, iż będzie lepiej przetestować swojego Forda Fiestę RS WRC pod kątem kolejnych asfaltowych rund WRC. Problemy z silnikiem Fiesty od samego początku zepsuły szansę na dobry występ polskiej gwiazdy w rozgrywanym w ostatni weekend ADAC Rallye Deutschland. Zmiana silnika spowodowała karę pięciu minut już na starcie imprezy, jednak przygody załogi podczas rajdu kosztowały jeszcze więcej czasu. Kubica nie mógł podczas rajdu znaleźć odpowiedniego ustawienia Fiesty, co też skłoniło go opuścić szutrową rundę w Australii na rzecz asfaltowych testów przygotowujących do Korsyki i Rally Catalunya.

Fiesta 2014.2015

“Specyfikacja asfaltowa samochodu w 2014 była najlepsza, jaką do tej pory jeździłem,  natomiast teraz mamy problem z bardzo dużą podsterownością. Muszę wiedzieć jakie są tego przyczyny. Przed imprezą, przeprowadziliśmy dwudniowe testy, dzień we Francji było dobry, ale następnego, drugiego dnia w Niemczech padał deszcz i nie zrealizowaliśmy programu, który sobie założyliśmy. Później już chciałem, aby pojechać ADAC jako test, ale było to również bardzo trudne. Tak, zdecydowaliśmy teraz, że nie lecimy do Australii, zamiast tego będziemy przygotowywać się i testować do rajdów na Korsyce i Rally Catalunya, aby znaleźć właściwą ustawienia samochodu oraz opon.Logistyka związana z wyjazdem do Australii jest bardzo skomplikowana, a przed nami wiele pracy związanej z ustawieniami asfaltowymi zawieszenia oraz napędów. Tych rzeczy nie można zrobić podczas rajdu” –powiedział Robert

RobK

Aby móc wziąć udział w Coates Hire Rally Australia zespół RK WRT transport lotniczy musiałby mieć gotowy pod koniec tego tygodnia.

rozmawiał: David Evans


 

Zapraszamy do dyskusji na tematy dotyczące motorsportu w nowej zakładce Tymczasem w motorsporcie …  ten przysłowiowy “motorsportowy Hyde Park” to od dzisiaj miejsce stworzone specjalnie dla Klubowiczów, fanów zarówno sportu samochodowego jak i motocyklowego, a zainteresowanych również innymi seriami obok WRC oraz F1… Polecamy…

 


 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 11:34

Udostępnij:

error: Content is protected !!