^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 25 października 2015

R. Kubica / M. Szczepaniak : Hiszpania – kolejne potwierdzenie talentu.

fot. Marcin Rybak

fot. Marcin Rybak

Z pewnością jedno zdanie Colina Clarka dotyczące tego co zaprezentował Robert Kubica podczas tego rajdu byłoby najlepszym podsumowaniem:

„Tutaj w Hiszpanii znów zadziwił. Miał dwa najlepsze czasy pierwszego dnia na szutrze, drugiego dnia na asfalcie też jechał piekielnie szybko. Po czterech ciężkich odcinkach był liderem rajdu, a takie rzeczy nie dzieją się przypadkiem.”
Ale Klub nie byłby Klubem, gdyby nie pokusił się o kilka zdań na temat kolejnego rajdu, niesamowitego rajdu.

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak, dysponując Fordem Fiestą obsługiwanym w małym prywatnym zespole przez ośmiu zapaleńców – kolejny raz w tym sezonie wygrywał odcinki specjalne z zespołami fabrycznymi. Z Kubicą przegrywali kierowcy o niewspółmiernym doświadczeniu, a RKWRT zwyciężał z VW, Citroenem czy Hyundaiem. Fiesta Kubicy była także często poza zasięgiem samochodów z M Sport’u nie wspominając już o Fordach, z innych prywatnych zespołów Martina Prokopa czy też Lorenzo Bertelli’ego.
Wygrany OS padł łupem RKWRT już w piątek, sobota to dwie drugie pozycje, a jedna z nich tylko z przewagą 0.7 sek. pierwszego S.Ogier’a.

Robert Kubica kolejny raz zrobił niesamowite wrażenie na wszystkich, w sobotę w przerwie przed drugą pętlą pod namiotem RKWRT pojawił się szef VW Jost Capito – oczywiście o niczym to nie świadczy, ale potwierdza, że to co robi Kubica jest mocno widoczne tam gdzie właśnie być powinno.

Problemy techniczne – oczywiście się pojawiły choć nie zaskoczyły, wszyscy się zdążyli przyzwyczaić, że prywatna Fiesta robiła i robi nadal niemiłe niespodzianki: przebite opony pogrzebały nadzieję na bardzo dobry końcowy wynik (który ponownie był w zasięgu) brak hamulca w jednym z tylnych kół, a dodatkowo brak ręcznego spowodowały kolejne duże straty czasowe. Awaria skrzyni biegów w ostatnim dniu rajdu także nie pomogła – dojechanie do mety rajdu było wręcz nazwane przez kibiców cudem weekendu, nasza załoga mimo problemów wykazała się wielkim profesjonalizmem.

Napięta atmosfera wśród kibiców wydawała się wyczuwalna już od przed rajdowej konferencji gdzie Robert Kubica poświęcił sporo czasu na temat kolejnego sezonu, przez cały rajd wydawało się jakby Hiszpania była jednym z ostatnich w WRC. Na szczęście załoga Kubica / Szczepaniak po raz kolejny pokazała jak utalentowanym jest duetem, oraz jak wielki potencjał drzemie w tym niesamowitym zespole.

Miejmy nadzieję, że wielkie wyzwanie pt. WRC nie skończy się wraz z tym sezonem, wszyscy do końca wierzymy, że Robert i Maciek będą mogli jeździć w profesjonalnym zespole tak jak ich koledzy, im naprawdę to się należy.

Wielkie słowa podziękowania oraz oczywiście gratulacje dla Roberta i Maćka !!! Powodzenia !!!

Słowa szacunku w stronę kibiców za wsparcie podczas kolejnego, wspólnego rajdu.

 

 

Galeria foto:

Aktualizacja (26.10)

Galeria wideo:


Robert Kubica Podsumowanie Rajdu Hiszpanii (Wideo)

Robert Kubica – “Rajd Hiszpanii był ciężkim rajdem, chociaż zaczął się dla nas wyśmienicie. Liderowaliśmy. Po raz pierwszy wygraliśmy oes na szutrze”

Podsumowanie Rajdu Hiszpanii.

Posted by Robert Kubica on 25 październik 2015

 


Fot. Timo Anis

Fot. Timo Anis

David Evans: Kubica zasługuje na prawdziwą szansę

David Evans, dziennikarz prestiżowego magazynu “Autosport” w rozmowie z WP o prawdopodobnym odejściu Roberta Kubicy z WRC oraz możliwościach polskiego kierowcy.

David Evans: “Z dużym smutkiem przyjąłem słowa Roberta o tym, że w przyszłym sezonie prawdopodobnie zamieni rajdy na coś innego. Według mnie Robert to prawdziwy, czysty talent, jeden z nielicznych w WRC. Zasługuje na miejsce w zespole fabrycznym, zasługuje na prawdziwą szansę.

Jeśli, ktoś rozumie ten sport i zna się na rajdach to wie, że to co robi Robert jest niesamowite. On jest wyjątkowym człowiekiem i właśnie takich ludzi potrzebujemy w WRC.”

– Uważa pan, że w samochodzie WRC mógłby powalczyć o zwycięstwo w rajdzie?

David Evans: “Myślę, że miałby dużo więcej możliwości i szans na dobry wynik. Mógłby skupić się na jeździe, testowaniu i nie spadałaby na niego presja związana z prowadzeniem własnego zespołu.

Robert jedynego czego potrzebuje to kolejnych kilometrów na odcinkach specjalnych. Skoncentrowaniu się tylko na jeździe. Prowadzenie teamu to większa presja związana z całą logistyką, zdobywaniem sponsorów, upewnieniem się, że samochód jest naprawiony…

To wszystko rozprasza. Nawet kierowcę tak dobrego, jakim jest Robert.”

Więcej na: wp.pl


 

colinkubica

Bardzo ciekawa rozmowa z Colin Clark o Robert Kubica​ i jego przyszłości.

-Wiele mówi się o przyszłości Roberta Kubicy w rajdach. Która droga jest dla niego najlepsza?

Colin Clark: “Moim zdaniem on powinien zostać w rajdach. Cały czas się uczy, jeździ coraz szybciej, ma bardzo dobre czasy zarówno na szutrze jak i na asfalcie. Ma co prawda ograniczenia, które trudno mu przeskoczyć, ale jednej rzeczy mu tak naprawdę brakuje – samochodu, który nie będzie się psuł i dobrego zespołu wokół niego. Powinien zostać w rajdach na najwyższym poziomie, w samochodzie WRC.

To ciągle młody chłopak w rajdowym rozumieniu, ma przecież tylko 31 lat. Mamy teraz w rajdowych mistrzostwach świata utalentowanego młodziaka, Haydena Paddona, a on ma 28 lat. To tylko o trzy mniej niż Kubica! Kubica ma jeszcze wiele czasu, by zdobyć doświadczenie.

Chciałbym go oglądać przez cały kolejny sezon, ale rozumiem jego frustrację, bo nie ma całego pakietu. Na to składa się odpowiedni zespół, odpowiedni samochód, odpowiednie opony oraz możliwość testowania. Kubica to perfekcjonista, ktoś kto wymaga najwyższych standardów od samego siebie, ale wymaga tego samego od ludzi, którzy z nim pracują. O to w prywatnym zespole jest bardzo ciężko. Dla niego idealnie byłoby się znaleźć w zespole fabrycznym, ale w tej chwili nie widzę takiej możliwości.

Dla rajdów byłaby to ogromna strata, jeśli Kubica nie kontynuowałby ścigania się na najwyższym poziomie. Jest charyzmatyczny, jest inny niż wszyscy, jest znany na całym świecie z innych dyscyplin motorsportu. Ma też przeogromny talent i świetnie się go ogląda. Przez ostatnie dwa lata wiele się nauczył i chciałbym, żeby tę wiedzę wykorzystywał w rajdach. To byłby wstyd dla cyklu WRC, gdyby go w nim zabrakło.”

– Kubica mówi, że jeśli zostanie w rajdach, to ograniczy swój program startów. Będzie startował mniej, ale chce być lepiej przygotowany.

Colin Clark: “To bardzo interesujące, ale wszystko sprowadza się do pieniędzy. Jest wiele plotek dotyczących głównego sponsora Kubicy, firmy Lotos, której dalsze zaangażowanie w rajdy wydaje się w tej chwili wątpliwe. Jeśli Kubica mówi, że będzie jeździł mniej, ale bardziej profesjonalnie, to dla mnie sygnał, że jego budżet jest jednak ograniczony, a tym samym chce pieniądze wydawać w bardziej konkretny sposób. Jeśli będzie w przyszłym sezonie miał dobrego sponsora, który umożliwi mu starty w półfabrycznym zespole, to będzie to dobra sytuacja. Bo rajdowe mistrzostwa świata stają się lepsze, jeśli jest w nich Kubica.”

Więcej na: sport.pl


RK -Rajd Hiszpanii 2015

Robert Kubica​ w podsumowaniu Rajdu Hiszpanii dla onet.pl

– Skąd czerpiesz motywację?

Robert Kubica : “Motywację… Ja wsiadam za kółko i mi się micha cieszy, ponieważ lubię jeździć. To motywuje, choć nie ukrywam, że tak naprawdę w sytuacji, w jakiej jesteśmy musimy się cieszyć tymi pozytywnymi rzeczami. Moim zdaniem było ich ostatnio wiele, ale niestety są zawsze przykrywane jakimiś wpadkami, albo z mojej strony, albo technicznymi. To zamazuje później obraz. Nie doceniamy przez to rzeczy pozytywnych. A fakty są takie, że w dwóch ostatnich rajdach na początku liderem było auto prywatne. Jeden był asfaltowy, a drugi szutrowy. To moim zdaniem wielkie rzeczy, ale przekreślają je te wydarzenia negatywne. Zaryzykowałbym też twierdzenie, że większość z nich przytrafia się nie z naszej winy. W pecha nie wierzę, ale ostatnio zdarza się wiele rzeczy, na które nie mamy wpływu.”

-Nie chcesz zdradzać planów na przyszłość, ale wyglądasz na zdeterminowanego.

Robert Kubica : “Co będę robił w przyszłym roku tak naprawdę nie wiem. Mam jakiś swój zamysł i zobaczymy. Najpierw na pewno nie będę chciał czekać do świąt i wysyłać zgłoszenia na rajd w ostatniej chwili… Nie wszystko zależy ode mnie. Na pewno tak jak powiedziałem na konferencji przed rajdem są małe szanse, abyśmy w przyszłym roku wystartowali w całym cyklu, jeśli ma to wyglądać tak, jak teraz.”

Więcej na: onet.pl


Kubica Kibice Hiszpania 2015Kubica: “Dla nich chcielibyśmy, żeby niektóre rajdy nam poszły lepiej”

Robert Kubica: “Bardzo mi miło i doceniam to, że jest tylu kibiców. Ludzie widzą, że się staramy i mimo, że jest to dla nas ciężki okres, to oni dodają nam sił i kibicują. Wielu fanów nie ma z nami tutaj, bo nie mogą przyjechać, ale chcieliby tu być i trzymają kciuki w domach czy przed komputerami. Dla nich chcielibyśmy, żeby niektóre rajdy nam poszły lepiej. Często docieramy do mety nie tylko z problemami technicznymi, ale i z pokiereszowanym autem, ale sądzę, że ludzie doceniają te nasze starania.”

 


Maciek Szczepaniak - Rajd Hiszpanii 2015


fot. Timo Anis

fot. Timo Anis

Robert Kubica o problemach podczas rajdu i udowadnianiu…

Robert Kubica: “Ja się zastanawiam, co się jeszcze może wydarzyć. W ten weekend mieliśmy praktycznie wszystko. Od głupiego błędu… Chociaż błędu? Chciałem mieć perfekcyjne notatki na power stage i skończyło się tak, że nie dosłyszałem perfekcyjnie Maćka. Uderzyliśmy w barierę, ale na szczęście uszkodziliśmy tylko karoserię. W piątek opony schodziły z obręczy. Używaliśmy też dwóch różnych skrzyń biegów i z obiema mieliśmy problemy. OK – w piątek nie była to kwestia mechanizmu wewnętrznego, tylko urwało się jedno mocowanie, a w niedzielę najprawdopodobniej rozsypywała się dwójka.”

Więcej na: onet.pl


Maciek Szczepaniak “RK rozwalił system po raz kolejny.”12047017_1232914150059047_5795371023496178978_n

Maciek Szczepaniak: “Spoglądając za okno na zachmurzone niebo na zewnątrz terminalu lotniska w Barcelonie, gdzie słońce walczy aby przebić się ze swoimi ciepłymi promieniami, dochodzę do wniosku ze ten widok idealnie pasuje do obecnej sytuacji. Zaliczyliśmy kolejny weekend w cyrku WRC. Chęć zwycięstwa w odcinku na luźnej nawierzchni towarzyszyła nam od Monte 2014. Kibice to wiedzą a laicy nigdy nie zrozumieją. Po raz pierwszy prowadziliśmy w rajdzie rozgrywanym na szutrze. RK rozwalił system po raz kolejny. To nie powinno mieć miejsca i nikt w zespołach fabrycznych nie znajduje innego wytłumaczenia jak tylko ponadprzeciętny potencjał kierowcy. Bajka nie mogła jednak trwać długo. Pojawiły się problemy które zmieniły tory tego rajdu. Być może straciliśmy szanse na podium a może nawet na ….. Tego się juz nie dowiemy. Sytuacja w WRC jest bardziej skomplikowana niż się wszystkim wydaje. Dominacja VW powoduje takie a nie inne podejście pozostałych zespołów, które wyglądają jakby straciły wiarę w szansę zwycięstwa. Ja oczywiście jestem stronniczy, ale siedząc w środku auta nr 14 jestem przekonany że jest istnieje czynnik który może zmienić układ sił w mistrzostwach. Ma 30 lat pasję jakiej nigdy nie widziałem i wiedzę o fizyce prowadzenia auta gromadzoną od dziecka. Jak zwykle jednak spoglądanie na cały obraz poprzez słupki statystyczno księgowe zaburza widok. Ciekawe czy słońce za oknem przebije się przez te chmury ? Pozdr.”


Jost Capito odwiedził Polaka w jego namiocie podczas Rajdu HiszpaniiJost Capito o Kubicy i jego deklaracjach odejścia z WRC.

To pytanie kieruję do pana nie jako szefa Volkswagen Motorsport, lecz jednej z najbardziej wpływowych osób w WRC. Robert przyznaje, że chce odejść z WRC. Czy nie uważa pan, że szkoda by było stracić takiego kierowcę?

Jost Capito: “Tak. Dobrze by było, gdyby pozostał w WRC. Nie ma co do tego wątpliwości. Jest ikoną. Jest szybki, ma wielu fanów. Sam w sobie stanowi dużą wartość dla rajdowych mistrzostw świata.”

Bez wskazywania na konkretne zespoły – czy nie jest w interesie całej kategorii, aby został?

Jost Capito: “Musiałbyś spytać ich, ale czasami jest to na przykład kwestia sprzecznych interesów sponsorów. To skomplikowana sprawa. To nie wygląda tak, że widzimy, jak szybki jest Robert i od razu mamy rozwiązanie sytuacji. Nie jest to takie proste, ale też nie jest to sprawa przesądzona. Może się jeszcze wiele wydarzyć.”

Więcej na: Onet.pl


AndreasMikkelsen-Spain-2015Andreas Mikkelsen: Mam nadzieję, że Kubica z nami zostanie

“Robert powinien z nami zostać. Mam nadzieję, że właśnie tak się stanie. Jest piekielnie szybki, co pokazał tutaj w Hiszpanii. Bardzo dobrze sobie radzi, czasami nawet nadspodziewanie dobrze. Chciałbym z nim się ścigać również w przyszłym roku. Szkoda byłoby stracić tak szybkiego rywala” – powiedział Andreas Mikkelsen w rozmowie z WP.pl

 


Interesujesz się sportem samochodowym?  Śledzisz wyniki Roberta Kubicy?  Lubisz wymieniać swoje opinie z innymi?  Weź udział w płatnych badaniach rynku, odbywających się w Gdańsku, Szczecinie i Warszawie.

Terminy badań:
– Gdańsk: 4.11 (środa), godzina 17.00
– Szczecin: 5.11 (czwartek), godzina 17.00
– Warszawa: 9.11 (poniedziałek), godzina 17.00
Czas trwania badania: 1,5-2 godzin
Wynagrodzenie: 50 zł

Do udziału w badaniu zapraszamy mężczyzn, którzy spełniają poniższe warunki:
– Interesują się sportami samochodowymi;
– Są aktywnymi kierowcami;
– Co najmniej raz w miesiącu tankują samochód;
– Ich miesięczny dochód wynosi minimalnie 1200 zł netto.

Prosimy o zgłoszenia na adres mailowy: kgoderska@sponsoringinsight.pl. W zgłoszeniu należy podać:
– Imię i nazwisko
– Wiek
– Zawód
– Numer telefonu

– Miasto, w którym chce się uczestniczyć w badaniu
Z wybranymi osobami skontaktujemy się telefonicznie.

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 17:46

Udostępnij:

error: Content is protected !!