^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 26 listopada 2015

Kubica – bez pośpiechu.

fot. Bruno Lucas

fot. Bruno Lucas

Wypowiedź Roberta Kubicy dla Autosportu nie brzmi jak coś nowego – choć coraz bardziej wskazuje na to, że naszego kierowcę zobaczymy w wybranych rundach WRC w sezonie 2016. Kubica wraz z Szczepaniakiem pojadą podobnie jak w tym roku Fiestą w swoim prywatnym zespole RK WRT. Wydaje się, że nasz zespół czeka tylko na dopięcie budżetu.

Jak podaje Autosport, Robert Kubica miał wiele ofert od zespołów wyścigowych w tym sezonie i wiele wskazywało na to, że wybierze jedną z lukratywnych ofert DTM.

Jednak po zachęcającym Rajdzie Walii, gdzie bardzo dobrze spisywał się w walce z doświadczonymi kierowcami WRC zdobywając punkty oraz zajmując trzecie miejsce na Power Stage, na nowo wzniecił w sobie pragnienie, aby iść małymi krokami i dać sobie jeszcze jedną szansę w rajdach.

“Walia w pewnym sensie dla mnie była pozytywnym zaskoczeniem: w jaki sposób mogę poprawić swoją jazdę w takich warunkach” – mówi Robert “W końcu, tylko tu możesz dostać takie warunki w Walii co 12 miesięcy i jest to rok od czasu, kiedy pojechaliśmy na drogach w tym stylu.” – dodał

Kubica przyznał, że byłoby wielką stratą zaprzepaszczenie trzech lat nauki w rajdach i wrócić do wyścigów.

“To byłby najgorszy moment, żeby się zatrzymać” – powiedział dla Autosport, Robert Kubica.

“W ciągu ostatnich pięciu czy sześciu miesięcy czułem się bardziej jako kierowca rajdowy niż wyścigowy, bardziej dojrzały. Wiele rzeczy, które na początku wydawały mi się straszne w przeszłości odczuwam bardziej normalnie, ponieważ przejechałem je już nie jeden raz, więc jeździ mi się bardziej komfortowo i mógłbym jechać lepiej i szybciej.” – dodaje nasz kierowca

fot.Greg Roslon

fot.Greg Roslon

“Czuję się kierowcą rajdowym bardziej niż kiedykolwiek. Ubiegłoroczne doświadczenia przyniosły korzyści w tym roku w Walii. Ale jazda całego sezonu lub kilku eventów w sposób jak robię to teraz, nie ma sensu.” – zakończył Kubica

Termin zgłoszeń do Rajdu Monte Carlo mija 18 grudnia, jednak Robert Kubica nie zamierza się śpieszyć.

“Nie spieszę się” – mówi “Nie śpiesze się jak wcześniej – biegałem, żeby wszystko było przygotowane przed sezonem. Jednak kiedy biegasz i jesteś spóźniony, wtedy zawsze biegasz. Teraz gdy będę gotowy, żeby wysłać zgłoszenie, dopiero je wyślę.” – zakończył Kubica.

Kubica zawsze wyrażał chęć powrotu do fabrycznego zespołu WRC (miał okazję jechać podczas Rajdu Walii w 2013 z Citroena Racing), ale teraz przyznaje, że kontynuując prywatną działalność RK World Rally Team, ten pomysł nie wchodzi w rachubę.


Ott Tänak 2016 - DmackOtt Tänak oficjalnie w DMACK Word Rally Team

Dziś oficjalnie poznaliśmy przyszłość O. Tänaka, dołączył on (jak wcześniej spekulowano) w sezonie 2016 do DMACK Word Rally Team. Producent opon DMACK wkracza w Mistrzostwa Świata WRC po podpisaniu kontraktu z estońskim kierowcą Ott Tanakiem. DMACK wystawi Forda Fiestę RS WRC przy bliskiej współpracy z M-Sportem dla 28 letniego Tanaka na wszystkie 14 rund, rywalizując z fabrycznymi zespołami Volkswagenem i Hyundaiem po raz pierwszy.

Więcej na: Ott Tänak oficjalnie w DMACK Word Rally Team


 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 19:21

Udostępnij:

error: Content is protected !!