^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 27 listopada 2015

Ott Tänak oficjalnie w DMACK Word Rally Team

Dmack 2016

fot. DMACK

Dziś oficjalnie poznaliśmy przyszłość O. Tänaka, dołączył on (jak wcześniej spekulowano) w sezonie 2016 do DMACK Word Rally Team. Producent opon DMACK wkracza w Mistrzostwa Świata WRC po podpisaniu kontraktu z estońskim kierowcą Ott Tanakiem. DMACK wystawi Forda Fiestę RS WRC przy bliskiej współpracy z M-Sportem dla 28 letniego Tanaka na wszystkie 14 rund, rywalizując z fabrycznymi zespołami Volkswagenem i Hyundaiem po raz pierwszy. “Jestem podekscytowany, że mogę dołączyć do DMACK ponownie oraz maksymalnie zmotywowany, aby podołać ciężkiej pracy i zbliżać się do czołówki.” – mówi Tänak. Dalej w oświadczeniu szefa DMACK i kierowcy czytamy.

“Mamy wiele dobrych wspomnień z 2014 roku, team zawsze daje z siebie wszystko i wiem, że poczynili postęp od tamtego momentu. Mieliśmy trudny rok ale była prędkość. Teraz przy większym doświadczeniu będzie lepiej w przyszłości. Jest to doskonały program dla mnie, szansa pomocy w rozwoju dla DMACK a także okazja dla mnie demonstracji tempa mojego i DMACK. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu w Monaco.”zakończył kierowca

Szef Dmack, Dick Cormack: “Pracowaliśmy nad tym programem około 6 miesięcy jako część naszego 3 letniego planu rozwojowego. Wierzę głęboko w kombinację M-sportu i Otta, że jest to najlepsza droga, która pomoże nam rozwinąć produkt w WRC i naciskać na konkurencję wygrywając odcinki w momencie gdy tylko będzie okazja.

DMACK ma przejrzystą strategię – rywalizować o tytuł WRC w przyszłości i jedyną drogą żeby to osiągnąć jest silne skupienie na rozwoju produktu i podjęcia pełnego programu WRC z odpowiednimi partnerami aby udowodnić nasze predyspozycje. Dzisiaj jeszcze jest inny krok ku osiąganiu naszego celu w rywalizacji wraz z Michelin i Pirelli, więc myślę już o świetnie zapowiadającym się roku 2016″.


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Wojtki
o 11:27

Udostępnij:

error: Content is protected !!