^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 25 września 2016

Robert Kubica w Renault Sport Trophy : Wyścig : Niedziela [LIVE]

“Powrót na podium to miłe uczucie. Oczywiście bardziej podobało mi się sześć lat temu, gdy byłem tu w samochodzie Formuły 1, ale takie jest życie.” – mówi Robert Kubica po zajęciu wspólnie z Christophe Hamon trzeciego miejsca we wczorajszym wyścigu Renault Sport Trophy. Pierwsze sobotnie okrążenia pokonywał Hamon, który tuż po starcie awansował na czwarta pozycję, omijając wielką kraksę na samym początku wyścigu. Po zmianie Robert poprawił czasy okrążeń, a wisienką na torcie było spektakularne wyprzedzenie Tanarta Sathienthirakula tuż przed metą.. Dzisiaj Polak zmierzy się z rywalami w trwającym 25 minut + 1 okrążenie sprincie, a start rozpocznie z trzeciego pola. Trzymamy kciuki nie tylko za niego, ale również za jego zespołowego partnera.


Robert Kubica w Renault Sport Trophy : Wyścig : Niedziela [LIVE]

Kubica podczas Renault Sport Trophy

Piątek: Zdjęcia, filmy, wypowiedzi oraz wyniki piątkowych sesji treningowych znajdziecie tutaj
Sobota: Zdjęcia, filmy, wypowiedzi oraz wyniki sobotnich kwalifikacji i wyścigu znajdziecie tutaj

Transmisja TV, Live Streaming & Live Timing

Renault Sport przeprowadzi relację Live Streaming z V rundy Renault Sport Trophy na swoim kanale Youtube. Wyścig z udziałem naszego kierowcy można będzie obejrzeć także na kanale polskiego Eurosportu 1. Harmonogram wyścigu i transmisji poniżej. Wyniki podczas całego weekendu możemy śledzić na Live Timingu, który znajdziecie na dole tego wpisu – podobnie jak Live Streaming.


Harmonogram Renault Sport Trophy

Niedziela (25.09)
09:50 – Wyścig 2 AM (25 min +1 okrążenie)
10:15 – Konferencja prasowa z Frederic Vasseur (Managing Director/Renault Sport).
12:15 – Wyścig 3 PRO* (25 min +1 okrążenie) (Eurosport 1 Live)
13:30 – Konferencja prasowa z Robertem Kubicą

* wyścig z udziałem Roberta Kubicy


Pogoda na torze Spa-Francorchamps

Wyścig Niedziela Robert Kubica Renault Sport Trophy Spa-Francorchamps - Pogoda


Tor Spa-Francorchamps

Kubica Renault Sport Trophy Spa-Francorchamps circuit spa-francorchamps

 Galeria zdjęćGaleria video:

 


Aktualności

Robert Kubica zajmuje dziś 4 miejsce podczas wyścigu Renault Sport Trophy. Niedługo po wyścigu Robert Kubica został wezwany do sędziów, powodem był wyjazd na 10 sekund przed czasem na fast lane. Podium zasłaniało flagę. Jest to niedopatrzenie zespołu i skutkować będzie, tylko karą finansową dla Duqueine Engineering.


Frédéric Vasseur - Robert Kubica testy symulator F1 Renault

Szefe Renault Frédéric Vasseur o testach Kubicy w symulatorze F1

– Mamy dobrą współpracę z Robertem. Nie jest tajemnicą, że był u nas na testach, gdzie sprawdzał się w symulatorze F1 znajdującym się w Enstone. Trenował przed swoim powrotem – powiedział Frédéric Vasseur szef Renault na konferencji prasowej podczas Renault Sport Trophy. Informację podało endurance-info.com

 

 


Robert Kubica o swoich planach po Renault Sport Trophy

“Nie wiem. Zobaczymy, w jakim pójdę kierunku. Na dziś wiem, że jeśli mam się przygotowywać do powrotu to dużo więcej da mi jazda w testach. Przejeżdżanie dłuższych dystansów, spędzanie więcej czasu w aucie, ponieważ jeśli chodzi o konkretne elementy wyścigu, czyli czasówka, starty, walka i takie rzeczy, to nie było aż tak źle, jak myślałem. Jednak wizja tego wyścigu była według mnie dobra, a o tym można się przekonać tylko startując. Refleks, instynkt i decyzje podejmowane w danym momencie… Tego nie da się zaprogramować. Trzeba analizować sytuację na bieżąco. Ten weekend pokazał mi, że sześć lat przerwy trochę zmieniło, ale pewnych ważnych kwestii nie. To jest najważniejsze.” – mówi Robert Kubica dla Przeglądu Sportowego

Było podium i czwarte miejsce. Czy ten weekend spełnił twoje oczekiwania?

Robert Kubica: Ogólnie osiągnąłem cele, jakie miałem jadąc tu i jestem zadowolony. Już na czasówce, gdzie trzeba było na dwóch pierwszych kółkach przejechać idealne okrążenie, co się udało, choć nie miałem za dużo doświadczenia i z autem i z nowymi oponami. Jeśli chodzi o rytm w wyścigu, nie był rewelacyjny, ale to było do przewidzenia. Natomiast inne elementy wyścigu, jak start, walka, były OK, więc aż tak dużo rdzy nie było i to akurat jest bardzo pozytywne.

Więcej w : Przegląd Sportowy


Kubica: “Niektóre opcje będą wymagać testów, jeszcze przed końcem roku”

“Jeśli nie będę dalej jeździł w WRC, to mam inny cel, który jest bardzo apetyczny i fajny” – pamiętne słowa Roberta Kubicy po Rajdzie Monte Carlo 2016. Dziś dowiadujemy się co miał na myśli Kubica, a także o dyscyplinie, która zainteresowała Roberta po starcie w Mugello.

Więcej na: Kubica: “Niektóre opcje będą wymagać testów, jeszcze przed końcem roku”


Kubica: “Chciałbym podziękować wielu fanom, którzy przyjechali do Belgii.”

“Cele, które miałem jadąc na Spa, zostały osiągnięte, więc jestem zadowolony. W kwalifikacjach trzeba było złożyć dobry czas na dwóch pierwszych kółkach i to się udało, choć nie znałem za dobrze ani tego samochodu ani opon. Sam rytm w wyścigu nie był rewelacyjny, ale to było do przewidzenia. Natomiast inne elementy ścigania, jak start, czy walka na torze, były OK. Nie miałem więc tak dużo tej rdzy do zrzucenia. Jeśli mam dalej iść w tym kierunku i przygotować się do powrotu, to wiem już, że więcej da mi jazda w testach i jak najwięcej czasu spędzonego w aucie.

Chciałbym podziękować wielu fanom, którzy przyjechali do Belgii. Niektóre twarze znałem, a wiele osób mówiło mi, że byli tu, na Spa, gdy startowałem w Formule 1. Było mi bardzo miło ich zobaczyć. Po raz kolejny okazało się, że na polskich kibicach się nie zawiedziesz. Było was naprawdę widać. To jest bardzo fajne. Dziękuję wszystkim! Robert” – napisał Robert Kubica i zamieszczając zdjęcie.

Robert Kubica Renault Sport Trophy RS01

fot. fb/KubicaOfficial

Podziękowania Roberta dla Kibiców – Circuit de Spa-Francorchamps 25.09.2016


 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 23:40

Udostępnij:

error: Content is protected !!