^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 13 stycznia 2017

Robert Kubica w 24h Dubai 2017 – Wyścig [LIVE]

Robert Kubica rozpoczyna dzisiaj rywalizację w 24h Dubai – pierwszym w sezonie 2017 wyścigu 24h Series. Polak zasiądzie za kierownicą Porsche 911 GT3 R z numerem 29 w barwach zespołu Förch Racing powered by OLIMP, które będzie dzielić ze swoimi partnerami: Robertem Lukasem, Marcinem Jedlińskim, Wolfem Henzlerem i Santiago Creel.

Robert Kubica w 24h Dubai 2017 - Wyścig Live

W kwalifikacjach Robert Kubica i zespół Förch Racing powered by Olimp zajęli 10 pozycję. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami zespół  został przeniesiony z klasy A6-Am do klasy A6-Pro – wynika to z tego, że ma w on w składzie dwóch profesjonalnych kierowców (wcześniej zgłoszony był jako Am, ponieważ jedynym kierowcą ze statusem FIA Gold/Platinium był Wolf Henzler, a w ostatniej chwili doszedł Robert Kubica).

Zgodnie z zasadami BOP (Balance Of Performace – wyrównywanie szans) klasa A6-PRO oznacza także dociążenie auta +30kg w stosunku do dnia wczorajszego oraz możliwość zatankowania maksymalnie 90 litrów paliwa podczas jednej sesji tankowania (-5 litrów). Stawka jest bardzo wyrównana – różnica między między 1 a 10 miejscem wynosi niecałą sekundę!

Polak z kwalifikacjach Kubica nie był zadowolony: “Czasówka nie poszła optymalnie. Po części z tego powodu, że balans samochodu nie był idealny na kwalifikacje, a po części dlatego, że na torze był lekki tłok. Z trzech dobrych okrążeń każde było z wyprzedzaniem. Myślę, że dało się pojechać o 0.3-0.4 sekundy szybciej.”

Robert Kubica w jednym z wywiadów zdradza też, że nie będzie to prawdopodobnie jego ostatni wyścig długodystansowy ” Nie wiem jednak jeszcze z kim i kiedy. Zobaczymy.”  dodając w kontekście dalszych planów na sezon 2017 mówi „Poczekajmy na to, jakie możliwości się jeszcze przede mną otworzą.  Jeśli będzie szansa, to dobrze. Jeśli nie, zajmę się czymś innym.”  –  w całości  przeczytacie tutaj

Załodze auta numer 29 Polskiego zespołu Förch Racing powered by OLIMP życzymy udanego, bezawaryjnego wyścigu, a wszystkich zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Harmonogram 24H Dubai 2017 (czas CET dla Polski)

13 stycznia – piątek
07:00 – 07:30 rozgrzewka
11:00 wyścig

14 stycznia – sobota
11:00 zakończenie wyścigu
11:15 ogłoszenie wyników i ceremonia na podium

Live Streaming & Live Timing - 24H Dubai 2017 - Robert Kubica Klub KibicówPrzydatne linki

Radio wyścigowe
Live Streaming
Live Timing
Kubica w 24H Dubai 2017 – Zasady, zdjęcia, wypowiedzi : Środa
Robert Kubica w 24H Dubai 2017 – treningi, kwalifikacje, nocny trening : Czwartek
Wyścig będzie również transmitowany na żywo w TV na niekodowanym kanale (FTA)
Front Runner UK 16:9  Astra 2G częstotliwość: 11224 H 27500 2/3

Tor Dubai Autodrome

Tor Dubai

Pogoda

pogoda-dubaj4

Galeria zdjęć – wyścig:

Informacje z toru:

 

Robert Kubica przed startem do 24h Dubai [Wideo]

Robert Kubica pechowo zaczyna swój stint

Aktualizacja: 16:00

Robert Kubica - wyscig wywiad 24h dubai 2017Robert Kubica pechowo zaczyna swój stint w 24H Dubai Racing. Tuż po zmianie zawodników okazało się, że w Porsche 911 GT3 R doszło do uszkodzenia dyfuzora podczas wcześniejszej neutralizacji. Zawodnik jadący za Marcinem Jedlińskim przestrzelił punkt hamowania i uderzył w tył zawodnika Förch Racing powered by Olimp. Zespół zdecydował się wykorzystać kolejny “Code 60” na naprawę. Przed zjazdem Robert Kubica zajmował 28 miejsce (107 okrążenie).

Robert Kubica : “Po zakończeniu neutralizacji Marcin został uderzony przez inny samochód. Karoseria doznała niewielkich uszkodzeń, ale sądziliśmy, że będziemy mogli jechać dalej. Okazało się, że nie ma mocy, ponieważ uszkodzony został wydech. Zjechałem, ponieważ dalsza jazda nie miała sensu. Stracilibyśmy za dużo czasu. Teraz naprawiamy wydech. Szkoda, bo Marcin dobrze sobie radził jak na niewielkie doświadczenie – i został uderzony bez własnej winy.”

Robert Kubica wraca na tor!

Aktualizacja: 16:43

Auto naprawione. Robert Kubica wraca na 75 pozycji. “Wracamy na tor. Straciliśmy 42 minuty na naprawę – strata duża ale nie poddajemy się !” – informuje zespół Roberta Kubicy.

Wolf Henzl zmienia Roberta Kubice

Aktualizacja: 18:00

Robert Kubica awansował z 75 na 56 miejsce w 24H Dubai 24H, po 132 okrążeniu auto ponownie trafiło do boksu.
“Powodem pierwszej naprawy byl kontakt z samochodem, który nie wyhamował do wolnego zakrętu. Będąc w połowie zakrętu kręcąc się wpadł na nasz samochód. Teraz zmagamy się już z druga awarią drugiej przepustnicy, prawdopodobnie od wypadku!” – informuje zespół Polaka.

Konieczność usunięcia awarii przepustnicy spowodowała postój, trwający ponad 21 minut. Wolf Henzler wrócił na tor na 73 miejscu.

Małe podsumowanie wideo 24h Dubai – oczywiście również z Kubicą

Aktualizacja: 20:00

Walka z samochodem trwa

Aktualizacja: 20:40

Mechanicy mają sporo pracy przy kolejnym pit stopie Roberta Lukasa – od zmiany opon, po zmianę tarcz i klocków. Jeszcze jeden problem z elektroniką, który pojawia się przy kolejnym wyjeździe. “Niech się już ten piątek skończy”.

Niestety to koniec wyścigu dla Kubicy i Förch Racing powered by Olimp

Aktualizacja: 23:20

Robert Kubica nie wystartuje już w Dubaju. Marcin Jedliński zjeżdża do boksów, po czym zespół Förch Racing powered by Olimp informuje:“Wycofujemy z wyścigu samochód nr. 29. Dziękujemy za doping ! Do następnego”

Samochód zespołu Förch Racing powered by Olimp został wyeliminowany z wyścigu przez wolniej jadącego konkurenta.

Aktualizacja: sobota

“Tegoroczny wyścig Hankook 24H Dubai okazał się pechowy dla zespołu Förch Racing powered by Olimp i OLIMP Racing.Porsche 911 GT3 R z numerem #29 zostało wycofane z rywalizacji po pokonaniu 242 okrążeń toru. Niestety uderzenie w tył naszego samochodu przez jednego z rywali okazało się na tyle mocne, że wciąż borykaliśmy się usterkami i mimo wysiłków naszych mechaników, nie udało się przywrócić pełnej sprawności pojazdu. Wielka szkoda, bo czasy kręcone przez naszą załogę należały do ścisłej czołówki. Robert Kubica, debiutujący za kierownicą Porsche 991 GT3R i jadący pierwszy raz na torze Dubai Autodrome osiągał czasy porównywalne z wielokrotnymi zwycięzcami Dubai 24h.Porsche 911 GT3 Cup z numerem #81 w 4 godzinie wyścigu po pokonaniu 78 okrążeń uczestniczyło w poważnej kolizji z zawodnikami jadącymi BMW i KTM-em. NIestety naprawa w warunkach torowych okazała się niemożliwa.

Dziękujemy za Wasz doping! Wrócimy jeszcze silniejsi! Live&Fight!” pisze Förch Racing.


24h Dubai w skrócie.

Aktualizacja: sobota, godz. 10:15

Polacy na podium w Dubaju!

Aktualizacja: sobota, godz. 11:30

Wyścig w Dubaju wygrał zespół Herberth Motorsport, który w ciągu 24 godzin pokonał 578 okrążeń toru. Drugi na mecie Manthey Racing wykonał o dwa okrążenia mniej, obie ekipy korzystały z Porsche 911 GT3 R. Trzecie miejsce, tracąc do zwycięzcy trzy okrążenia, wywalczył Black Falcon korzystający z Mercedes AMG GT3. W barwach zespołu jechał Polak Michał Broniszewski.

Na 52 miejscu sklasyfikowano Zest Racecar Engineering, którego jednym z kierowców była Gosia Rdest. Wynik ten zapewnił załodze trzecie miejsce w klasie TCR.

Brawo Nasi!

Robert Kubica dziękuje za doping

Aktualizacja: sobota, godz. 12:30

“Wyścig w Dubaju dobiegł końca. Niestety po problemach i kilku postojach dłuższych wizytach w boksie zapadła decyzja o wycofaniu auta z rywalizacji. Dziękuję zespołowi oraz kibicom za doping.” – piszsze Robert Kubica

Wideo podsumowanie zespołu Förch Racing powered by Olimp

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 09:34

Udostępnij:

error: Content is protected !!