^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 12 października 2017

Ecclestone o Kubicy: Gdybym był Williamsem, to bym go zakontraktował

Po wczorajszych testach Roberta Kubicy z Williamsem, Berni Eccleston przedstawił swój punkt widzenia, dlaczego kariera byłego kierowcy Scott-Brown przemawia za tym, aby zespół z Grove zatrudnił Polaka. “Możliwe, że Kubica jest teraz jeszcze silniejszy. Wierzę w Roberta, tak jak Nico Rosberg”  – mówi były szef F1 w rozmowie z Autosportem.

Jak podaje Autosport, 86-latek jest przekonany, że “Gdyby nie doszło do tego wypadku, to i tak byłby już mistrzem świata. Jest całkiem możliwe, że jest teraz jeszcze silniejszy. Mentalnie jest prawdopodobnie jeszcze bardziej agresywny.”

Z fizycznego punktu widzenia Ecclestone również nie dostrzega problemu i przytacza przykład Brytyjczyka Archie Scott-Browna, który pomimo mocnych deformacji prawej ręki oraz obu nóg zrobił w latach 50-tych karierę jako kierowca wyścigowy.

Brytyjczyk jest zdania, że Kubica byłby dobrym wyborem zespołu. Spotkało go już wiele przeciwności losu i jest znany ze swojej siły woli. “Nie sądzę, żeby jego wypadek go ograniczał.”

Robert Kubica Berni Eccelstone

Ecclestone ma także radę dla Claire Williams i Paddy Lowe: “Gdybym był Williamsem, to bym na pewno próbował go zakontraktować. Być może stracą na koniec sezonu Felipe Massę, który i tak wydaje się mieć dosyć, ale Robert mógłby obudzić tam wiele osób. Osiągnięcia zespołu powinny były być ostatnio i tak lepsze, przy czym nie wiem, czy problem leży po stronie kierowców. Tego nikt nie wie. Byłoby więc dobrym pomysłem, zatrudnienie kogoś szybkiego, żeby się o tym przekonać.”

Fakt, że aktualny mistrz świata, Nico Rosberg został współmenadżerem Kubicy, również przemawia za tym, że Polak może sobie poradzić. “Tak jak i ja, tak i Nico wierzy w niego. W tym jesteśmy zgodni. Potrzebuje – jak my wszyscy w życiu – po prostu trochę szczęścia. Mam nadzieję, że Williams się obudzi.”

“Jeśli wróci, a tak sądzę, to będzie jeszcze lepszy niż dawniej. To będzie dobre dla Formuły 1” podsumował swoją wypowiedź Berni Ecclestone.

Jeśli testy na Hungaroring będą udane, Robert Kubica ma zostać po raz kolejny sprawdzony. Pisze o tym niemiecki portal Auto Bild.  Tym razem test miałby się odbyć w aktualnym bolidzie. Możliwe będzie to jednak dopiero po zakończeniu obecnego sezonu, czyli po GP Abu Dhabi.


Oficjalnie oświadczenie Grupa LOTOS S.A o współpracy z Robertem Kubicą.

Między wierszami, jednak mimo wszystko pozytywnie.

Kubica lotos

“Grupa LOTOS zdecydowanie zaprzecza doniesieniom medialnym dziennikarza Anthony’ego Rowlinsona jakoby zamierzała wspierać finansowo zespół Williams Martini Racing, aby zapewnić powrót Roberta Kubicy do Formuły 1. Wprawdzie produkowane przez LOTOS najlepsze paliwa na pewno pomogłyby Williamsowi odzyskać mistrzostwo świata jednak Grupa LOTOS nie ma i nie zamierza mieć żadnego wpływu na decyzje Williamsa w sprawie zatrudnienia najszybszego kierowcy świata.”


Grupa Lotos puściła oczko w kierunku kibiców. Głosujcie !

https://twitter.com/GrupaLOTOS/status/918906484016246785

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 17:12

Udostępnij:

error: Content is protected !!