^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 19 Grudzień 2017

Finanse Williams Racing, a potencjał marketingowy Roberta Kubicy.

Walka o ostatni wolny fotel w Formule 1 nadal trwa. Emocje skaczą z góry na dół. A wszystko podobno przez kasę. Wszystkie  publikowane w mediach artykuły mają jeden wspólny mianownik – pieniądze. Kto da więcej? Na kim można więcej zarobić. Na tym polu również przeprowadzono dziesiątki analiz i porównań. Spójrzmy jak wyglądają finanse zespołu Williams Martini Racing oraz wyobraźmy sobie jaki mógłby być potencjał marketingowy Roberta Kubicy.  Bardzo ciekawe informacje przekazuje ceniony dziennikarz F1 Joe Saward “Robert Kubica (…) podobno ma, aż 11 milionów dolarów od polskiej sieci sklepów Żabka oraz PKP Energetyka.”

Finanse Williams Racing, a potencjał marketingowy Roberta Kubicy.

Zysk Williams Grand Prix Holdings PLC wywodzi się z działalności opierającej się w głównej mierze z Zespołu F1 oraz Williams Advanced Engineering- spółki córki, zajmującej się branżą samochodową, inżynierską i nowymi technologiami – jak choćby ostatni projekt polegający na współpracy z Airbusem

Poniżej raporty roczne ze strony, na której widnieją wszystkie raporty spółki Williams Grand Prix Holdings PLC :

2016 przychód w wysokości 167,4 mln funtów / zysk w wysokości 15,5 mln funtów,

2015 przychód w wysokości 125,6 mln funtów / strata w wysokości 3,3 mln funtów,

2014 przychód w wysokości 90,2 mln funtów / strata w wysokości 37 mln funtów.

Na przestrzeni podanego okresu, firma Williams Grand Prix Holdings PLC zwiększyła przychody oraz wypracowała zyski.

Warto wskazać raporty za pierwsze półrocze 2016 i 2017 :

2017 przychód w wysokości 85,9 mln funtów / zysk 10,4 miliona funtów,

2016 przychód w wysokości 80 mln funtów / zysk 7,8 miliona funtów.

Z powyższych raportów wyłania się obraz zysków samego zespołu F1:

2016 przychód w wysokości 116,7 mln funtów / zysk 12,4 mln funtów,

2015 przychód w wysokości 101,5 mln funtów / zysk 0,2 mln funtów,

2014 przychód w wysokości 70,2 mln funtów / strata 31,5 mln funtów.

Zyski zespołu F1 wynikają w głównej mierze z premii FOM. Za zdobycie odpowiedniego miejsca w klasyfikacji konstruktorów i są wypłacane w następnym roku. W związku z powyższym, widać wzrost zysków w 2015 roku za zdobycie 3 miejsca w klasyfikacji, natomiast należy się spodziewać spadku zysków w 2017 za zajęcie 5 miejsca w klasyfikacji konstruktorów w 2016 roku. Domniemam, iż tu Williams poszukuje gotówki, by raport wyglądał rok do roku okazale. Odejście dużego sponsora z Brazylii – Petrobrasa pod koniec 2016 roku powinno spowodować spadek przychodów, lecz dzieje się inaczej, a powodem jest transfer Valtteriego Bottasa do Mercedesa i kwota płatności za powyższy transfer. Kwota nie jest do końca znana oficjalnie, lecz plotki głoszą o 10 mln funtów. Dodatkowo Williamsa w 2017 roku wspiera już Lawrence Stroll, ojciec Lanca Strolla, który finansuje karierę swojego syna w zespole – nieoficjalnie kontrakt sponsorski opiewa na kwotę 80mln dolarów z rozbiciem na 3 lata. Budowę symulatora zespół, także zawdzięcza swojemu “darczyńcy”. Chcąc być konkurencyjnym w stawce w 2018 zespół poszukuje większego zaplecza finansowego by wzmocnić kadrę inżynierską i naukową.

Robert Kubica – jego wartość

Kubica - Abu Zabi - Media

Ekwiwalent reklamowy jest wielkim zapleczem Roberta Kubicy, przekładającym się na jego popularność. Support fanów w social mediach przeszedł najśmielsze oczekiwania. Historia naszego bohatera wpisuje się w scenariusz filmowy. Byłby to jeden z największych comebacków w historii sportu!!!.

W lipcu wartość, na którą składa się ilość publikacji, wzmianki w sieci, ilość artykułów i interakcje w social mediach, wyceniono na 873 181 dolarów. Po ostatnich akcjach #SupportKubica, powyższe wartości znacznie urosły – ponad dwukrotnie. Najnowszy raport dotyczący ekwiwalentu reklamowego Kubicy przygotowała firma Abanama dla WP Sportowych Faktów.

Treści pojawiające się w social mediach i dotyczące Polaka w okresie od 15 października do 19 grudnia warte są aż 1 589 497 dolarów. Gdyby wiadomości i wszystkie publikacje w mediach tradycyjnych i internecie były reklamą, to trzeba byłoby na nią zapłacić niemal 1,6 mln dolarów. Liczba wzmianek poprzedzających te dwa wielkie skoki to około 500-700 miesięcznie. Jednak 24 lipca pojawiło się ich około 3 tysięcy, a 2 sierpnia ponad 9 tysięcy.

Czy to przekona Williamsa, który musi porównać ofertę : Kubica vs Sirotkin – “Trzeba dokonać kalkulacji”

W tym okresie w social mediach nazwisko Kubicy wspomniano aż 714 tys. razy. Posty związane z polskim kierowcą polubiono 606 777 razy, pojawiło się przy nich 68 456 tys. komentarzy i 38 769 udostępnień. Płeć badanych udało się ustalić w przypadku 174 tys. osób. Na podstawie tej informacji wynika, że tematem Kubicy bardziej interesują się mężczyźni (114 tys.) niż kobiety (60 tys.).

Raport przygotowany przez Abananę wykazuje też, że niewielki odsetek fanów jest negatywnie nastawionych do powrotu Kubicy do F1. Tylko w przypadku 2 proc. wpisów można mówić o krytycznym podejściu do tematu. Dominuje postawa neutralna (ok. 79 proc.), zaś z pozytywną mamy do czynienia w przypadku ok. 19 proc. wiadomości. Najczęściej nazwisko Kubicy wymieniane było na Twitterze, później w serwisach społecznościowych typu Wykop, a dopiero na trzecim miejscu znalazł się Facebook.

Saward Joe o sytuacji w Williamsie – zmiana frontu?

“(…)Jasne jest, że Williams potrzebuje pieniędzy. Paddy Lowe, nowy dyrektor techniczny zespołu chce zainwestować w nowości i (prawdopodobnie) zatrudnić kilka jeszcze osób. Kluczem do sukcesu jest zbudowanie szybkiego samochodu, a Williams nie był w tym bardzo dobry w ostatnich latach.”

“Robert Kubica wyglądał jak doskonały kandydat, który podobno ma, aż 11 milionów dolarów od polskiej sieci sklepów Żabka oraz PKP Energetyka. Chodzi raczej o umowę z CVC Capital Partners, byłymi właścicielami grupy Formuły.”

“Ciekawostką jest fakt, że CVC posiada obecnie w Polsce dwie inwestycje: zakupioną w tym roku sieć polskich sklepów Żabka, spółka PKP Energetyka. Sergey Sirotkin, którego na siłę chcą w 2018 wsadzić w fotel Williamsa,  ma podobno 22 miliony dolarów od swojego sponsora SMP Bank. Nie ma wątpliwości, że pieniądze te rzeczywiście dotrą (co nie dotyczy wszystkich transakcji Rosjan w historii F1), ale jest pytanie, czy Williams (i jego inni sponsorzy) chcą się kojarzyć z SMP Bank, który jest własnością Borysa i Arkadego Rotenberga, oligarchów, którzy są bliskimi współpracownikami i starymi przyjaciółmi Władimira Putina.”

“Bank znajduje się na liście sankcjonowanych firm rosyjskich. Nie jest to jednak całkiem proste, ponieważ SMP znajduje się jedynie na czarnej liście w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale nie znajduje się na liście UE. Bracia Rotenberg, są również wymieniani na różnych listach.”

“Obecną przerwą w negocjacjach jest prawdopodobnie zapewnienie Kubicy, aby przekonać się, czy można znaleźć więcej pieniędzy na poparcie jego kandydatury. Zarówno Żabka, jak i PKP Energetyka to firmy o rocznych przychodach rzędu miliardów dolarów, więc być może znajdą tam jeszcze kilka….”

#SupportKubica

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 17:03

Udostępnij:

 • Marrally

  Miło mi zaprosić do następnego wpisu
  Miłej lektury

 • Poldek Napora

  Cześć Klub :)

 • Marrally

  Dzień dobry wszystkim nadal czekamy :) z supportem oczywiście ba apeluje o roztropność bo zależy nam wszystkim a jak jest brak zrozumienia to tworzą się niepotrzebne rzeczy. Wpis nowy miał być w nocy cóż nie wyszło :) ale nic straconego choć widzę że info już się u nas pojawiło :) lecz czekamy na ostatnie poprawki

  Pozdrawiam i miłego dnia

 • Adrian Kruppa

  Witam,
  moj wczorajszy (zlosliwy) komentarz o ruskich skierowany byl do Andrzeja Onichimiuka (“tak bronisz tych ruskich, jakbys z nimi interesy robil”), ale tak sie jakos dziwnie stalo, ze wyladowal u Tomka – sorry.
  Niestety nie bylo mi juz dane wyjasnic tego nieporozumienia wczoraj.

 • terry84

  https://twitter.com/RoksanaCw/status/943364938873131008
  Rosberg podobno szuka Robertowi zajęcia na zimę,co by się nie nudził ;)
  Czołem!

  • Pan Bimber

   Witam, Moze to ten plan b

   • Zardu Hasselfrau

    Test będzie bolidem z 2005 roku, czego Roksana nie doczytała w źródłowym artykule, a który był podawany na f1wm

   • terry84

    Trzymajcie mnie…przeczytałeś całość? Że zrozumieniem?

    • Pan Bimber

     Nie czytalem bo nie mam teraz mozliwosci

     • Zardu Hasselfrau

      No to masz plan B ;)

     • terry84

      To na ch. sie odzywasz

     • Pan Bimber

      Wybacz

     • Marrally

      spokojniej prośba bo wszelkie podteksty powodują burzę później i idzie bo zawsze znajdą się ludzie którym nie pasuje :)

 • Klubie, zostawmy to co złe za Nami, jesteśmy już tak blisko, a jak pokazały ostatnie dni tylko w “kupie” siła. Więc na bok wszelkie niesnaski bo mamy jeden cel, wspierać Roberta Kubicę.

  #SupportKubica!

  Cześć bracia i siostry :) Cześć klub

  • NO2

   Zgadza się. Wszyscy razem wspierajmy Roberta!!!

  • czarny86

   W kupie siła;) juz sie o tym przekonałem, Klub trzyma ludzi w pionie! Czesc wszystkim
   Forza Robert
   Miłego

 • Roman Romańczuk

  Witam Wszystkich oczekujących na tą jedną jedyną wiadomość !!!
  #SupportKubica!!!

 • NO2

  Dzień Dobry Klubie.
  #Support Kubica!!!

 • Robert Madejewski

  #SupportKubica

 • mucha1982

  #SupportKubica

 • Dlugatyka

  Czy Wy w ogóle kiedyś spicie

  • Dlugatyka

   Mistrz jest 1⃣
   Forza KUB ❗ ❗ ❗

 • Greg_OR

  burza mała się nam tu przetoczyła, a ja nie kumam dla czego – Andrzej jak zawsze merytorycznie zareagował na niedocenianie sportowych osiągnięć SIR i się zaczęło… mamy gorący okres, walka o powrót wchodzi w ostatnią fazę, ale musimy zachować resztki zdrowego rozsądku – nigdy nie podejrzewałbym Andrzeja o kwestionowanie wartości RK i bardzo cenię jego wiedzę, więc następnym razem jeśli komuś jakaś wypowiedź się nie spodoba (i dotyczy to nie tylko Andrzeja) to prosiłbym żeby najpierw dopytać o to “co autor miał na myśli” i nie robić od razu zadymy.
  Przecież Robert jest wielki bo wygrywa z najlepszymi, wygrać ze słabeuszem to żadna sztuka, dlatego pamiętając o niesamowitym talencie RK zachowajmy odpowiednie proporcje oceniając jego rywali (czy to w walce na torze, czy w wyścigu o miejsce w F1) i mam nadzieję, że Andrzej będzie nam w tym nadal pomagał.

  • NO2

   Z drugiej strony Andrzej mógł się spodziewać takiej reakcji. Aktualnie wszystko co związane z SIR działa na większość w klubie jak płachta na byka…
   Stając teraz w jego obronie powinien wziąć to pod uwagę.
   Ale mamy to już za sobą ;) Support Kubica i jedziemy dalej… ;)

 • jakitaki

  No to hop siup z tym nowym wpisem bo robota skończona i lulu trzeba iść :)

  • Marrally

   dajcie skończyć bo to nie takie hop siup i uniknać trzeba jeszcze innych nieprzewidzainych rzeczy

 • Marrally

  Jestem w trakcie opisywania nowego wpisu i jeśli coś teraz zniknęło to miało to swój cel. Niestety zostało to źle odebrane i bardzo mi przykro z tego powodu choć informowałem o cierpliwości

  Pozdrawiam
  ps fajnie się czyta nowe wpisy?

 • Wierny fan Roberta

  Proponuję kłótnie załatwiać po za klubem a nie potrzebnie tutaj robić burdel…

  • AFD100

   Nie niepotrzebnie, znaczy się?

   • Wierny fan Roberta

    Fakt wielki problem :D

  • Andrzej Onichimiuk

   Przepraszam, unosłem się. Sprawa jest właśnie wyjaśniana z kierownictwem.

 • Maciek

  Panowie, wrzucamy na luz i spać. Wszystko ma swój cel.

 • Miszcz

  Si

  • Wierny fan Roberta

 • Forza Juve

  W 2000 roku Bruno Junqueira i Jenson Button rozstrzygnęli walkę o fotel u boku Ralfa Schumachera w shootoucie na testach w Barcelonie. W 2005 coś takiego miało miejsce między Heidfeldem, a Antonio Pizzonią. Jedno trzeba przyznać, z Williamsem nie można się nudzić. Dobranoc.

 • Maciek

  Hm

 • Maciek

  Mam Tak samo

  • Maciek

   A może to było top secret..

 • Andrzej Onichimiuk

  Tylko nie dzielmy skóry na reniferze :)

 • Andrzej Onichimiuk

  Albo Williams PKP Energetyka Racing Team.

  • Wierny fan Roberta

   i żabka w tle :D

   • Andrzej Onichimiuk

    Smichy-chichy, ale jak wszystko pójdzie dobrze, to naprawdę będzie żabka na bolidzie i to od przyszłego sezonu :)

    • Wierny fan Roberta

     i pomyśleć że nie tak dawno pisano o możliwości sponsoringu przez jakiś supermarket :D

     • Andrzej Onichimiuk

      Czyli czasami w plotkach jest ziarno prawdy… Kto to wtedy pierwszy napisał?

     • Wierny fan Roberta

      ja nie :)

     • Andrzej Onichimiuk

      To był chyba ktoś zagraniczny, no nic, jutro poszukam kto to był. Bo to bardzo dobre źródło informacji, jak sie okazało…

     • marcus

      niekoniecznie. może ten pomysł dzięki temu artykułowi się narodził. Wiemy na razie ,że nic nie wiemy. ważne,że do przodu i raczej już z górki ✋

     • Miszcz

      Rowlinson?

     • Andrzej Onichimiuk

      Kurde, możliwe… Na pewno nie było to polskie źródło.

 • Wierny fan Roberta

  No to się porobiło :)

 • Andrzej Onichimiuk

  Wyobrażacie sobie, od sezonu 2019: Williams – Żabka Racing Team. To sie dzieje!!!

  • marcus

   williams cvc teams

   • Andrzej Onichimiuk

    Wątpię, myslę że woleliby promować raczej którąś ze swoich marek.

    • marcus

     raczej żabkę może Robert u nas reklamować w tv a globalnie i na nolidzie cvc. takie moje zdanie

     • Andrzej Onichimiuk

      To tak wszystko oczywiście pół-żartem, ale fundusze inwestycyjne znane sa z tego, że jeżeli się gdzieś angażują w sposoring, to raczej pod którąś ze swoich marek. Do tego stopnia, że często mało kto wie, jaki fundusz za daną marką stoi…

     • marcus

      nie pamiętam jak dokładnie było z mclarenem i xtb x-trade. ale podobna sytuacja. z drugiej strony jest rexona a producent unilever.

     • Andrzej Onichimiuk

      McLaren miał na pewno naklejkę XTB, to pamietam.

     • Greg_OR

      ale do sportu o zasięgu globalnym pasuje marka o zasięgu globalnym, chyba, że widzą potencjał i chcą z żabką pójść w świat ;)

     • Żona Kazika

      Jakoś sobie nie wyobrażam bycia jednocześnie twarzą żabki i martini ;-) Robert wpada po parówki, a przy okazji bierze butelke Martini ;-)

    • irekk

     To raczej pewne. Z reszta wystarczy ze dostana miejsce na bolidzie to na jednym wyscigu bedzie „zabka” na innym „pkp”. W zaleznosci w jakim kraju bedzie akurat wyscig. No chyba ze bedzie globalna ekspansja jakiejs marki. Tak czy siak, wszystko pod szyldem „Jesli tylko…”

     • Być może PKP En. ma zakusy rozwijać się w całej Europie i świadczyć usługi. Żabka i tak wydaje mln na reklamę, więc będą mieć do dyspozycji RK. Na ten czas hipotetycznie bo wiedzy pewnej nie mamy. Gdzie to trafi na bolid? Niech najpierw się dogadają a później będziemy się martwić…..lub inaczej, wypatrywać:)

     • irekk

      Nie wierze za bardzo w ekspansje PKP Energetyki. W kraju konkurencja raczej mala – Tauron Enea itd. Predzej promocja i pod sprzedaz. Mysle ze jednak bardziej bedzie promocha marek lokalnych w miejscu wyscigow. Ale i tak wychodzimy za daleko.

  • Daniel

   Nikt tego nie będzie umiał wymowic

 • Marrally

  Chyba Roberto będzie miał testy przygotowawcze :) tylko w innym bolidzie :) V8 :) 3.5 czekam na potwierdzenie jakieś lub znajde

  • marcus

   po coś znowu zaczął ostro trenować. jeżeli to prawda to zaczęły się już przygotowania do sezonu.

   • Marrally

    Zamieszany w te testy jest Nico :) i służą przygotowaniu do Australli :)

    • Marecki

     WOW! To jest news.

     • Miszcz

      Na razie żaden. Bo nie potwierdzony.

     • Wierny fan Roberta

      to musisz go teraz potwierdzić :)

    • zibi

     No może nie tyle testy co treningi.

  • Wierny fan Roberta

   info ?

   • Marrally

    Podobno Nico dzwonił do właścicela jednego z Teamu by zarezerwować na sezon zimowy dla Roberta :) – już nawet dziennikarze zaczynają trąbić

    • Wierny fan Roberta

     :)

    • Andrzej Onichimiuk

     Może do SMP? :)

  • Andrzej Onichimiuk

   World Series Formel V8?

 • Marrally
 • Marrally

  kto zna dobrze włoski ?

 • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

  po dzisiejszym dniu wylania sie obraz nie ciekawy dla Rosjan tzn nie dosyc , ze do gry wlaczyl sie CVC capitals to sankcje

  zostaly juz nalozone imiennie na SMP racing i bank . To raczej wyklucza przyjecie od nich sposoringu . Zdaje sie , ze za chwile Williams nie bedzie mial innego wyboru jak Kubica.

  • jakitaki

   Jeszcze się będą prosić żeby choć te 7 baniek… ;p

  • marcus

   poczekajmy z tym optymizmem. W Rosji jest dużo oligarchów i nie wiadomo czy komuś się przypadkiem nie zachce F1

 • Marrally
  • dulin

   miazga

   • Marrally

    Wyobrażacie sobie 100K kibiców na GP jak średnio jest tam około 200K? czy 140K bo nie pamiętam tych wyliczeń Aldony i Sokoła

   • Miszcz

    Tylko ile dubli poszło.

    • Marrally

     Jesli nawet to statystycznie można przyjąć ze 30K :) realnych :)

    • NO2

     Z jednej i z drugiej strony. Z resztą jakie to ma znaczenie…

 • AFD100

  Wygląda jak cutscenka z gier na PSX z lat dziewięćdziesiątych. Komu się chce takie rendery robić?

 • Witam i dobranoc.
  Widzę gorąco było.
  A ja już w PL…
  i też gorąco :/

  • Akslugor

   Witaj w ojczyźnie :)

 • Marrally

  No to liberty poszło :
  F1 zgadza się nową ofertę TV free-to-air z RTL w Niemczech do 2020 roku czyli Nico ma już zapewnione w paddocku do 2020

  https://www.motorsport.com/f1/news/f1-extends-free-tv-germany-989788/

  • Andrzej Onichimiuk

   No to dzięki Bogu, bo były pogłoski, że F1 przejmie ARD….

 • Marrally

  Już tyle przedruków że właśnie na TT opublikowali artykuł orginalny z circusa z 15 grudnia :)
  https://twitter.com/CircusFuno/status/943239056946708480

 • Wierny fan Roberta

  Lawina sponsorska ruszyła na dobre #SupportKubica !!!

 • Marrally

  ktoś wie AAAAA Andrzejek wykaż się przynajmniej dla klubu i przetłumacz co tam szprechają
  https://twitter.com/RTLde/status/943214013470707712

  • Marrally

   Nico zostaje komentatorem w RTL ? dobrze rozumiem

   • db

    Tak

   • kalka_ka

    Na zmianę z Timo Glockiem będzie pełnił rolę eksperta zamiast Laudy

    • Andrzej Onichimiuk

     To fajnie, obaj maja gadane :)

    • Tommi

     I tak bedzie w padoku regularnie w przyszlym roku to przy okazji moze za eksperta porobic.

    • pepe

     przecież Tim O’Glock to Irlandczyk:p

  • Andrzej Onichimiuk

   “nie udało się otworzyć multimediów” :(

   • Marrally

    wszystkim się udało tylko Tobie nie ? Ech Andrzeju dziewcząt dobrodzieju …..

  • NO2

   No to grubo…
   Robert za fajerą a Nico z mikrofonem w padoku… :))) Czeka nas ciekawy sezon ;)

  • Andrzej Onichimiuk
   • Andrzej Onichimiuk

    Zaraz spróbuję na Macu.

    • Andrzej Onichimiuk
     • Andrzej Onichimiuk

      Na makówce poszło :)

     • KuboF1 / Southampton

      Na iPhone X też ;)

     • Andrzej Onichimiuk

      Makówka to jest jednak makówka ;)

     • KuboF1 / Southampton

      Tak wiem. Lubię używać maca.

     • Andrzej Onichimiuk

      Jest dobry do pracy, wszystko mi się ładnie synchronizuje z telefonen, tabletem, zegarkiem itd… No i bezpieczeństwo…. Nie wspominając o jakości wykonania…

     • KuboF1 / Southampton

      Ekosystem Apple jest świetny. Ale mój IMac 5k tez się fajnie sprawdza. Nie tylko Mb pro

     • Andrzej Onichimiuk

      No własnie się czaję na iMaca 5k, na razie mam MBpro i jestem zachwycony. Windy też używam, ale raczej do gier i rozrywki, do pracy ostatnio głównie makówka. Do tej pory podłączałem pod monitor, ale chyba już czas na iMaca :)

     • KuboF1 / Southampton

      Poczekaj na imac pro. W sumie już można zamawiać. Co do AW… wole mechaniczne zegarki przy których zegarek Apple to tania zabawka ;)

     • Andrzej Onichimiuk

      Nie potrzebuję iMaca pro, nawet mój MBpro daje spokojnie radę, Final Cut pro chodzi jak złoto, Photoshop też… zresztą głównie siedzę w arkuszach kalkulacyjnych i bazach danych, więc nie potrzebuje takiej wydajności. A co do AW, to oczywiście to nie jest klasa mechanicznych zegarków, i wygląda też trochę tandetnie, by nie powiedzieć kiczowato, ale pokochałem go za kilka funkcji i już naprawdę nie wyobrażam sobie życia bez niego. Już dla samej lokalizacji telefonu warto go nosić :D

     • KuboF1 / Southampton

      Kupiłem dziewczynie AW series 3 pod choinkę bo… podobno ładnie wyglada :)

     • Andrzej Onichimiuk

      O gustach wiadomo i tak dalej… :) Mojej żonie sie nie podoba i nie da się namówić, ale kolezanki w pracy prawie wszystkie noszą i to wyłącznie ten “złoty” :) Ale mógłby Apple coś z tym zrobić, bo naprawdę na męskiej ręce AW wyglada tak sobie… Krótko mówiąc mało męsko, nadrabiam to grubymi skórzanymi paskami, ale naprawdę wolałbym wiekszą kopertę, bardziej nowoczesną, chętnie stalową, no i ogólnie bardziej męską :)

     • KuboF1 / Southampton

      Jest opcja ze stalowa koperta. A jak dorzucisz do tego pasek od Hermesa to wyglada męsko. Ale chyba trochę zboczyliśmy od tematu bloga. Forza RK!
      P.S. Idę przeparkować swoje Ferrari :)

     • Andrzej Onichimiuk

      Forza RK!

  • Wierny fan Roberta

   Swoje zrobil ☺

 • Marrally

  autobahn pkp energetyka żabka fiu fiu fiu …

 • Miszcz

  Dobrze jakby Williams ogłosił skład kierowców w czwartek przed FP1 w Australii. Działoby się przez ten nudny okres F1.

 • Marrally
  • Tommi

   “Według informacji dziennikarza z Rosji, przełożenie decyzji Williamsa to efekt nowych sankcji, jakie Unia Europejska nałożyła na firmy związane z Kremlem. Dotknęły one m.in. bank SMP, który wspiera Sirotkina.” A zdjecie Rosberga z Merkel to przypadek? Nie sadze xD

   • NO2

    Według informacji dziennikarza z Rosji…
    Dobre… :)))

   • Rafał_DG

    Makrela, weź no coś pomyśl o SMP bo nam biznes nie idzie, dobra?
    Dobra.
    No to dobra.
    Nikuś, a może strzelmy se fotkę?
    Dobra.

  • NO2

   Ruskim zaczyna się palić koło dupy… :)))
   FORZA KUBICA!!! :)))

   • Z olimpiady zimowej ich….usunęli :) Miliardy nie pomogły. Można? można :)

    • NO2

     Prawidłowo… :)

     • Tommi

      sie zezloszcza i jeszcze czolgami przyjado

 • Marrally

  http://www.gptoday.com/full_story/view/626325/
  No to mamy :) dalszy temat :)

 • Poldek Napora

  Ciekawy i optymistyczny dzień :) dobrej nocy i do jutra ;) #SupportKubica

  • Marrally

   niech Ci Kubiczki na nosie pograją :) przez nocke całą

 • NO2

  Jeśli to prawda z CVC to ktoś tu wcześniej słusznie pisał, że Bernie Ecclestone włączył się do gry….

  • KuboF1 / Southampton

   Bernie sam jest tak nadziany, że gdyby bardzo chciał to z prywatnego konta w Szwajcarii wyłożyłby nawet i 50 melonów.

   • Nie wspominając ile córki przehulały na…..torebki :)

    • KuboF1 / Southampton

     No tak ;) Porządne kieszonkowe dziewczyny mają. Natomiast jeżeli to prawda – Bernie gadał z zarządem CVC i za wszelka cenę chce Kubice w F1 – to wygraliśmy. Nawet Putin nie może w tej materii tyle co miliarder i były właściciel F1.

     • Oby :)

     • Daniel

      Putin jest najbogatszym człowiekiem na ziemi

     • KuboF1 / Southampton

      Nie jest. Musiałby być Żydem.

     • Miszcz

      W spodnie mu tam nikt nie patrzył, wiec co do tego nie wiadomo.

     • Andrzej Onichimiuk

      Najbogatszy człowiek świata nie jest Żydem.

     • KuboF1 / Southampton

      Najbogatszy wg. Forbes? Nie żartuj.

     • Andrzej Onichimiuk

      A znasz kogoś, kto dysponuje wiekszym kapitałem, niż Bezos?

     • KuboF1 / Southampton

      Osobiście nie. Wiem natomiast ze Bezos swój kapitał lokuje w bankach które to są własnością Żydów. Poczytaj trochę więcej.

     • Andrzej Onichimiuk

      I od razu jakieś wycieczki osobiste… Po co to? Skąd wiesz, ile czytam i co?

      Jakie ma znaczenie, gdzie lokuje swoje pieniądze, skoro to on jest ich dysponentem, a nie bank? I szczerze wątpię, aby wiekszość swoich pieniedzy lokował w bankach, to nie te czasy….

     • KuboF1 / Southampton

      To nie wycieczki osobiste. To prawda. Tym co napisałeś udowadniasz, że nie czytasz tak dużo jak Ci się wydaje. Najwyraźniej masz blade pojęcie o tym jak ten świat funkcjonuje. Dla twojej wiadomości (no chyba, że wcześniej już to wyczytałeś) nawet rząd USA zapożycza się u Żydów.

     • Daniel

      Czepiliście się tego Andrzeja dzisiaj

     • Andrzej Onichimiuk

      Powoli sie do tego zaczynam przyzwyczajać :)

     • Andrzej Onichimiuk

      Wiesz, Tobie też by sie przydało co nieco poczytać. Każdy zapożycza się u każdego, a juz szczególnie rządy państw wysokorozwiniętych.
      Zanim definitywnie zakończę temat, chciałem tylko przypomnieć, że mowa jest o najbogatszym człowieku na Ziemi, a nie o najbogatszej nacji.

     • KuboF1 / Southampton

      Bez odbioru ;)

     • Ale w jednej chwili może być żebrakiem w odwrotności do Berniego.

     • Daniel

      Widziałeś jego domy

     • To nie są jego. To własność mateczki Rosji. On tylko bez umiaru może korzystać. Poczytaj jak żyli kiedyś Carowie a jak dzisiejsi oligarchowie. Zbieżność. Kiedy panował komunizm było podobnie.

     • Daniel

      Luz

     • Andrzej Onichimiuk

      E tam, to że ma stanowisko to nie znaczy, że dysponuje bez ograniczeń tymi pieniedzmi. Idąc tym tokiem rozumowania, to najbogatszym człowiekiem na Ziemi jest Xi Jinping :)

     • Daniel

      On te stanowisko piastuje od bardzo dawna i w odróżnieniu od Xî ma więcej rozumu

     • Andrzej Onichimiuk

      Tak uważasz? Moim zdaniem chińskie władze mają 100x wiecej rozumu niż rosyjskie, wystarczy przesledzić rozwój gospodarczy, polityczny i militarny Rosji i Chin w ostatnich 20 latach.

     • Miszcz

      Zawsze może poza Krymem przejąć inne tereny i się wzbogaci.

     • Andrzej Onichimiuk

      Z tym Krymem, to oni na razie finansowo to są chyba do tyłu. W dodatku poparcie im tam na Krymie mocno spadło, bo są kłopoty z zaopatrzeniem. To była chyba bardziej decyzja strategiczna, niż ekonomiczna… Może z biegeim czasu im sie to zwróci…

    • Andrzej Onichimiuk

     Na tobrebki pełne kokainy :)
     A tak szczerze, to nie jest możliwe, aby przehulać tyle kasy, ile one one “rzekomo” przehulały, to jest jakis przekręt na podatkach :)

     • Pit

      A czy wszelakie fundacje to nie sa legalne lapowki?

     • Andrzej Onichimiuk

      Fundacje to coś więcej niż łapówki, niektóre większe fundacje to wręcz narzędzie władzy. Jest kilka takich fundacji w Polsce, oczywiście nie z polskim kapitałem…

     • KuboF1 / Southampton

      Ktoś tu wspomina Sorosa? :)

     • jakitaki

      ciiii

     • Andrzej Onichimiuk

      Ciiii…. :)

     • Nie wnikam. :P

     • Andrzej Onichimiuk

      Nie? A to ciekawy temat, córki Berniego, szczególnie jedna :) No i jeszcze jej hulanki, no naprawdę, ja bym pownikał :D

     • :)

 • KuboF1 / Southampton

  A u sąsiadów jak zwykle gimnazja króluje ;)

 • SnipeR

  Prze*ebane trzeba bedzie pociągami jezdzic dobrze ze chociaż lubie hotdogi :P

 • Pit

  Co to jest CVC?

  • Marrally

   CVC CAPITAL PARTNERS

  • SnipeR

   fundusz inwestycyjny z luksemburga (jak kazdy inny zresztą)

  • Maciek

   No mają 65% udziałów w F1 Group z tego co wiadomo.
   Obracają miliardami.

   • Andrzej Onichimiuk

    No jak, sprzedali na począku roku udziały…

    • Maciek

     oh, ok poprawiam się

  • Pit

   Tylko co ma to wspolnego z Robertem? PKP tez sponsor?

   • Jeszcze nic, lub my nie wiemy czy nic.

   • jakitaki

    PKP Energetyka i Żabka to część grupy CVC

  • Właściciele dwóch polskich spółek. Żabka + PKP Energetyka.

  • Andrzej Onichimiuk

   Pit, to są byli właściele Formuły 1….

   • Miszcz

    Sugerujesz, że F1>Żabka?

    • Andrzej Onichimiuk

     Sugeruję, że bolidowi Williamsa w przyszłym roku przybędzie pewne gustowne zielono-żółte logo :)

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   no i Bernie E ma tam swoje trzy grosze .

 • Andrzej Onichimiuk

  Co do CVC, to Williams na coś wyraźnie czekał, może właśnie na to….

  • Podobne odnoszę wrażenie……..czekanie musiało być z poważnego powodu, a CVC jest.

   • Daniel

    Herbata się parzyła ))

   • Maciek

    Myślicie, że panowie z CVC zadzwonili i powiedzieli Claire, żeby się wstrzymała, bo po nowym roku będzie jakaś decyzja? W sumie ten CVC to studnia bez dna… ale ja ciągle w amoku i nie wiem czy się cieszyć czy płakać.

    • Andrzej Onichimiuk

     Kto wie…? Jedno wydaje mi sie pewne: to jest na pewno najlepsza wiadomość od paru dni. CVC to BARDZO powazny gracz, skoro są zainteresowani, to tylko się z tego cieszyć!

    • Ja nic nie wiem tak jak reszta z Nas. Nawet nie wiemy czy to 100% pewne. Ale na pewno, jest to powód dla którego wszyscy na chwilę byśmy się zatrzymali w decyzjach gdybyśmy z takim potentatem wejść mieli w biznes.

     • Andrzej Onichimiuk

      Wizerunkowo na pewno lepszy, niż SMP, finansowo mocniejszy…

     • Pod kazdym względem górą….i to jest atut :)

     • Andrzej Onichimiuk

      O tej Żabce to już były chyba wczesniej jakieś plotki…

 • Dora
  • Forza Juve

   “Godzina pierwsza, minut 30, kiedy pobudka ZA-GRA-ŁA”. Bardzo tak bym chciał wyglądać przed FP1 do GP Australii.:P

   • Pit

    A nawet mnie nie wkur ;) przez 5 lat wstawalem o 6,10 jako student…

    • Andrzej Onichimiuk

     Ja sie nawet nie kładłem spac ;)

    • Forza Juve

     To ciesz się, że chociaż pod żaden pociąg nie wpadłeś, lunatykując :)

 • jakitaki

  Dlaczego teraz wypłynęło CVC? To może być znak dla Rosjan że nie grają z byle kim. CVC ma majątek o połowę większy niż wspólny majątek Rottenbergów. Sama kwota też może nie być przypadkowa. “Dajemy 11mln+Kubicę a to więcej niż 22mln, aaale gdyby był problem, no to wiecie kim jesteśmy, mamy z czego dołożyć.”
  To może być znak dla SMP że nie mają po co podbijać, bo i ma kto przebić… Będzie ciekawie, ale robi się cholernie optymistycznie :)

  • Wypłynęło bo i czekało na swój czas. A może to novum? Nie wiemy nic…..ale cieszy i to bardzo :)

  • NO2

   To poker…

 • LukeSiano

  No to skoro PKP ma być sponsorem Roberta to mam już dla nich hasło reklamowe. “Czekasz na nasz pociąg już dwie godziny? Nie marudź! Robert czekał na powrót do F1 siedem lat” ;)

  • Forza Juve

   “Jedziesz w korku za innym pociągiem i masz opóźnienie? Poczuj się jak Robert Kubica po pit stopie za czasów BMW!”

   • LukeSiano

    Albo odwrotnie: “Mechanicy Williamsa robią PitStop w 2.8 sek. To tyle samo czasu ile masz na przesiadkę ze “Ślązaka” do “Pomorzanina” “

    • Maciek

     A może:
     “Pociąg spóźniony 2h?
     Sorry, poszło na Kubicę” :D

    • Andrzej Onichimiuk

     Podobno potrafią uwinąć się równo w 2 sekundy :)

  • Cazzorel

   Coś z innej bajki. “Lepszy spóżniony pociąg niż okres” XD

  • Andrzej Onichimiuk

   PKP Energetyka nie ma z pociągami aż tak znowu wiele wspólnego :)

   • Ma i to bardzo duzo….bez nich, żaden pociąg nie pojedzie, chyba, ze spalinowy lub parowy :)

    • Greg_OR

     zajmują się również dystrybucją paliwa dla spalinowych :D

     • No i ….zatopiony :) luzik Andrzej ;)

     • Akslugor

      Są też już stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Jedna z takich stacji znajduje się w pobliżu wejścia do firmy przy ul. Hożej 63/67 w Warszawie.

    • Andrzej Onichimiuk

     Miałem na myśli to, że nie są odpowiedzialni za przewozy, a za zgodności z rozkładem jazdy w szczególności :)

  • Miszcz

   “Czekasz na pociąg 2 godziny? Żaden problem. Przynajmniej wyścig obejrzysz.”

   • Forza Juve

    Albo. “Czekasz na pociąg 2 godziny? Keep Calm and Support Kubica”.

 • PWM
  • CVC ponoć 11 mln. przedyskutują i dołożą 4 mln. Lotos 5 mln i już będzie 20 mln. Nico honorowo od siebie 3 mln i już przebili SMP. Kasa czyściutka, opodatkowana i z legalnych źródeł :)))) oczywiście z przymrużeniem oka :P

   • Forza Juve

    Pod warunkiem, że Nico upierze skarpetę, w której 3ma kasę, o której piszesz.:D

    • :D

     ps. ja mogę uprać :)

     • Forza Juve

      Słusznie, bo jak żona Nico znajdzie, to może wydać!

 • Cazzorel

  Podłapane z FB,

  F1 Trolls and News : I know one of Nico Rosbergs ex mechanics who’s still in contact. Nico is working his hardest to get whatever Sirotkins backers can. If necessary they’ll drop it to 5 races as they’re convinced Kubica will prove himself.

 • Andrzej Onichimiuk

  Wiesz, trochę tak jakby już Was znam, Wy mnie też :)

  Dla mnie prawdziwy kibic to ktoś, kto potrafi docenić rywala swojego idola. Dalej zaczyna się fanatyzm, kibolstwo itd… Ja tu jestem, bo kibicuje Robertowi i to jest jedyne miejsce w internecie, gdzie mogę sobie na poziomie o moim idolu porozmawiać. i chciałbym, żeby to miejsce taki poziom trzymało…

  • Marrally

   To postaraj się nie wkraczać na wojenne ścieżki zwłaszcza jak ktoś daje sygnały że jest już na granicy
   W innym wypadku wywołujesz wojenkę

  • Będzie pokój “będziem” gadać. Na ten moment wszystko jest bardzo zaognione.

  • ZimnaMi

   Pamiętam jak na wpisy Jurka Kraka o możliwym powrocie Robeta do F1 pisali właśnie “fanatyk”.
   Ja nie mogę w tej bitwie popierać Sirotkina. Od tego ma swoich fanów.
   I uważam, że rywalem Sirotkin może być dopiero jak obaj znajdą się na jednym torze. Teraz jest kandydatem do miejsca pracy.

   • Miszcz

    Tu nie chodzi o popieranie Sirotkina tylko o pisanie, że “nic nie osiągnął”.

    • To bez znaczenia co napiszemy. On dziś wzbudza zbyt wiele negatywnych emocji. Jutro przejdzie a po jutrze sami docenimy.

    • ZimnaMi

     Bo w F1 nie osiągnął, może będzie miał szansę, ale wolałabym nie w przyszłym roku.

     • Miszcz

      A niższe serie? Jak można pisać o jego osiągnięciach w F1 skoro nawet w niej nie jeździł…

     • ZimnaMi

      Ale ja mu dobrze życzę. Jeśli ma potencjał niech znajdzie miejsce w zespole F1 w 2019 roku.
      A teraz skupię się na wspieraniu Roberta i wychwalaniu jego zalet i umiejętności jako kierowcy.

   • …..on ma zabrać miejsce mojemu Idolowi, a to dobrze nie może się skończyć. Dziś nie da się tego polubić lub inaczej przejść obok tego obiektywnie. Ja nie potrafię i większość również.

 • KuboF1 / Southampton

  Było kiedyś coś o tym ze Lotos wyłoży pieniądze ale nie na Williams tylko na Roberta. Było tez ze chcą być głównym sponsorem bez podziału na „mniejszych i większych sponsorów”. Jeśli CVC wyłoży te 11 baniek to czy Lotos się nie wycofa?

  • Ale to F1 a nie rajdy. Każdy skorzysta.

  • Marrally

   Owszem i było ale sytuacja jest dynamiczna i nie wiemy do końca jak jest i jak będzie

  • NO2

   A było gdzieś oficjalnie powiedziane, że Lotos coś wykłada… ?

 • Rafał Lewandowski

  wyłączam się na dzisiaj, Trzymajcie się a i ja się nie będę puszczał
  FORZA RK
  #SupportKubica
  p.s. Jeśli co napisałem nie tak to sorki wielkie
  pozdro dla WSZYSTKICH

 • Akslugor

  W związku z takimi pozytywnymi wiadomościami, nie miejcie mi tego za złe, wstawìę troszeczkę prywaty. Mam też nadzieję, że w niedlugim czasie zostanie wydana kolejna książka i w ktorej też będzie o Robercie.
  :https://uploads.disquscdn.com/images/bd1aa53798e3f84a2a28c757798fee7dbfb48d5d91363ebf59ae28556082aa1a.jpg

  • jurek krak

   Hehehe ;)

  • Ostry

   Właściwa firma ;)

   • jurek krak

    To miałem na myśli;)

 • NO2

  Dla rozluźnienia…
  Blondynka z brunetką oglądają telewizję.
  Brunetka mówi: patrz Benedykt XVI.
  Na to blondynka: A Kubica który ?

  • hrh17379@kopqi.com

   Nie wiem, ale Jan Paweł II

   • Maciek

    To Franciszek I ?

 • hrh17379@kopqi.com
  • Charlie Runkle

   NIe. Ale już sam tytuł jest ZACNY. Pójdzie w świat.

  • Jarecki

   pisalem o tym w poprzednim watku. To nie artykul tylko pytanie do redaktora.

  • Szybkie tłumaczenie . Jak wspomniał Jarecki, jest zbiór pytań i odpowiedzi. W tym jedno odnośnie Williamsa i Sirotkina:

   Czy przyjęcie Siergieja Sirotkina byłoby demoralizujące dla
   Williamsa?

   Gary Anderson:
   Z Williamsem ustawionym na przyjęcie Siergieja Sirotkina, jak to jest w przypadku osób pracujących w zespole, że kierowca zostaje wybrany głównie z powodów komercyjnych? Wygląda na to, że jest on dobrym kierowcą, ale nie jest niczym niezwykłym, więc to na pewno tworzy wrażenie, że ​​cała ciężka praca wydaje się być bezużyteczna?
   pytanie od Davida Millsa

   Williams jest w bardzo trudnej sytuacji na przyszły rok. Ma Lance’a Strolla w jednym samochodzie z zaledwie rocznym doświadczeniem i, szczerze mówiąc, nie poprawił się on tak bardzo, jak się spodziewałem w trakcie sezonu. Tak, rok 2018 może być zupełnie inną historią dla Strolla, ale na podstawie dostępnych informacji Williams nie powinien oczekiwać zbyt wiele.

   Co do drugiego kierowcy, Robert Kubica byłby hazardem. Był szybki, ale jego doświadczenia pochodzą sprzed kilku lat.

   Daniil Kvyat ma aktualne doświadczenie, ale jego występy z Toro Rosso były nieco wątpliwe. Sirotkin przychodzi z doświadzeniem w testach i piątkowym porannym treningiem z Renault, więc znowu jest wątpliwy.

   Paul di Resta ponownie ma doświadczenie sprzed kilku lat i jestem pewien, że wykonałbym pozytywną pracę. Pascal
   Wehrlein ma aktualne doświadczenia, ale, podobnie jak di Resta, nie wydawał się mieć dużego budżetu, co zaskakuje mnie ze względu na kontraky z Mercedesem.

   Dla Williamsa lepszy budżet oznacza, że ​​będzie on w stanie szybciej i sprawniej budować i rozwijać samochód. Jestem
   pewien, że podpisałby umowę on Kubicę, gdyby jego budżet się zamknął, ale wydaje się, że się potknął.

   Kvyat lub Sirotkin to bardzo podobne gry. Każdy z nich może być okazać się dobry i być kolejnym Maxem Verstappenem, jak mógłby Stroll, więc jestem pewien, że to zależy od tego, kto ma największy budżet i który pozwoliłby Williamsowi wydać tyle, ile potrzeba, aby samochód osiągnął wymagany poziom, jeśli kiedykolwiek zdobędzie kierowcę najwyższej jakości. Pod warunkiem, że ma potrzebne pomysły i kierunek.

   • ZimnaMi

    Dzięki Ci wielkie

   • Marrally

    Podziekował

   • Akslugor

    Dzięki :)

 • hrh17379@kopqi.com
 • NieJestemStad

  Patrze, że tyle nowych postów – myśle coś się dzieję a tu Andrzej trolluje :D
  Tak tylko się w trące apropo tych sukcesów Sirotkina w GP2 – 3x3miejsce – przypominam, że Palmer wygrał tą serię.
  Sirotkin jest dobrze zapowiadającym się utalentowanym kierowcą – ale w ogóle porównywanie go do Roberta w kategorii kierowca wyścigowy to jak porównywanie jaja i kury.

  • Andrzej Onichimiuk

   A dlaczego “trolluje”? Wypraszam sobie! Poza tym, ja nie porównuje poziomu kierowców, tylko ich sukcesy sportowe. Przypominam, zaczęło się od tego, że ktoś tam napisał, że Sirotkin jest nikim i nic nigdy nie osiągnął. To że Robert jest lepszym kierowcą, to nie ma o czym dyskutować, ale Sirotkin sroce spod ogona też nie wypadł :)

   • NieJestemStad

    Przecież żartuje, nie od dziś czytam Twoje posty ;)

    • Andrzej Onichimiuk

     No!
     :)

   • NO2

    Luz Andrzej. Support Kubica …

   • jurek krak

    Gołębiowi ?

   • Ostry

    O, i tu się z kolegą chętnie zgodzę :)

  • NO2

   Andrzej poprostu lubi stawać w obronie słabszych. Palmera też bronił.

   • Andrzej Onichimiuk

    No coś w tym jest.

  • Forza Juve

   patrzę na jego wyniki i rzuca się w oczy “z potencjałem, lecz nieokrzesany’. Co do Roberta sprzed wypadku – na pewno, a teraz, chciałbym się sam przekonać na torze, oczywiście obserwując Roberta w GP. Cóż kierowca jakich wielu po tych wynikach, bo czy Giovanazzi na razie zasłynął w F1? No nie,

   Ale pamiętać należy, że serie juniorskie mają małe znaczenie. Kto pamięta medalistów Mistrzostw Świata Juniorów, w danej dyscyplinie, nie będąc, zatwardziałym fanem tejże? Liczy się tylko F1. I Robert potrafił być tam kiedyś w top 4, choć wcześniej nie z jego winy często mu nie szło w niższych seriach. Liczy się tylko to, co pokażesz na szczycie, ot co. Te licytacje nie mają sensu.

   • Andrzej Onichimiuk

    Z tym, że Ci najlepsi w F1, to z reguły są właśnie ci, którzy mieli sukcesy w niższych seriach…

    • Forza Juve

     No skądś się musi ta czołówka i świeża krew rekrutować. Ale to nie znaczy, że odnosząc jakieś tam sukcesy w niższych seriach, będziesz solidnym kierowcą F1. Taki Ocon prawie natychmiast po wygraniu Gp3 trafił do F1, znaczy, że był ‘trochę lepszy niż przeciętny miś”.
     Sirotkin miałby u mnie etykietę – ‘zawodnik jak zawodnik”. Przynajmniej póki co.

     • Andrzej Onichimiuk

      No zawodnik jak zawodnik, ale z jakimiś tam sukcesami na koncie w niższych seriach. Na rezerwowego w Williamsie w sam raz :)
      Ocon to jednak inna klasa, zawodnik na miarę Mistrza Świata, taki się trafia raz na parę lat…

     • Forza Juve

      No,tu się zgodzę, małymi kroczkami do przodu niech sobie to weźmie.:)

 • Charlie Runkle

  “Nico. Gdyby Ruscy coś znów fikali, to przebijemy ich o … tyle”.
  https://uploads.disquscdn.com/images/82d0adde8681d5c86afd7c8307e7406d77075963bfdd06afe1742b145f8c8f62.jpg

 • Marrally
 • Akslugor

  Z PKP została jeszcze tyko nazwana i ulgi przejazdowe za które trzeba płacić, możliwe, że tylko przez 1 rok.

 • gniewko

  Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
  Ernest H.
  Dobranoc Państwu.

  • Rafał Lewandowski

   piękne

   • Kama / Wrocław

    U mnie w pracy na drzwiach wisiało takie motto… Pomagało się odstresować po trudnym kliencie/petencie :-)))

  • Aurea dicta :)

  • KrisTO

   świetne :)

 • Robert Łuczak

  Ktoś z adminów zrobił użytek z linku do raportów, który wcześniej umieściłem. Bardzo dobrze, niech to pójdzie w świat. W zestawieniu z wartością reklamową Roberta jest to w końcu merytoryczny argument, a nie różnego rodzaju bzdury, emocjonalne wycieczki, fake news i wróżenie z fusów. :)
  #SupportKubica

 • SantanoF1

  Jeżeli to wszystko z CVC jest prawdą, to jest to chyba najlepsza wiadomość dla fanów Roberta od dłuższego czasu. Bernie nadal trzyma rękę na pulsie.

  Przypomnę jego słowa:
  “If he does what I think he is going to be do – be even better than before – then people will get behind him,” said Ecclestone. “He will be good to have for Formula 1.”
  “If I were Williams, I would definitely try to persuade him to join. Maybe they are going to lose Felipe Massa at the end of the year, I should think he has probably had enough, and if Robert is on board then he might wake up a lot of people there. ”
  Ecclestone says the fact that world champion Nico Rosberg has elected to help get involved in managing Kubica is also a big endorsement of the belief that many people have in him.
  “Nico believes like I do very, very much in him. We are going down the same route. He just needs, like all of us in life, a little bit of luck in making sure – and hoping – that Williams wake up.”

  No i ostatnio: “If Mr. Ecclesonte was here, Kubica would have already had his contract signed in his pocket a long time ago.”

  Ecclestone chce Roberta w F1, ot co.
  I mimo tego, że nie jest on już dyktatorem w F1, to nadal ma niesamowicie dużo znajomości na najwyższych szczeblach.
  Widząc ten cały burdel, jaki się ostatnio wydarzył wokół F1, Williamsa i Kubicy, Bernie i CVC powiedziało “dosyć!” i wzięło się do roboty.

  • Marrally

   Nie bez racji tylko żeby to się potwierdziło :) swoją drogą myślę że to znów zagrywka jest po paru godzinach czytania w necie choć w każdym blefie jest prawda :)

   • Maciek

    Nie chcę gasić tego płomienia, ale czy Bernie nie jest już Chairman Emeritus bez prawa głosu?
    I czy Bernie nie ma już przypadkiem związku z CVC Partners?
    I czy w końcu temat sieci handlowej i firmy paliwowej/energetycznej nie był wałkowany z miesiąc temu??
    Bo ja już głupieje po tym wpisie tego Sawarda..

  • Ostry

   Myślę że rozsądek wskazany i nie uprzedzajmy wypadków, jak to mawiał Jan Kobuszewski ;)
   Ciekawe że taki komentarz się pojawił u Sawarda, ale nie dopowiadajmy zbyt wiele.

 • ZimnaMi

  Wiecie na czym polegają święta Bożego Narodzenia? Na robieniu zakupów, sprzątaniu, gotowaniu..?
  To czas, kiedy każdy z nas powinien spojrzeć w głąb siebie i zastanowić. A może to nie on/ona robią źle? Może to ja zbyt mocno, agresywnie, a może niegrzeczne? Może zbyt uparcie?
  W ciszy jest spokój.
  Dlatego z góry przepraszam wszystkich, których moje wpisy mogą irytować, drażnić albo wkurzać. Postaram się, ale i wy się postarajcie.
  Można skasować, bo to wpis nie na temat.

  • Dziś na temat…..i to bardzo. Jak ktoś ma żal do mnie to sorry. Ale już taki ze mnie optymista, czasem ultras a czasem mądralińśki. Ale zawsze z Wami i RK :)

   • Marrally

    “Działaj tak, jakby każda osoba, którą spotykasz miała napis
    “spraw, że poczuję się ważnym wokół szyi.” – Mary Kay Ash

  • gniewko

   Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi:
   iść przez życie nie czyniąc hałasu.

  • czarny86

   Dobra refleksja….

  • pkmoto

   Tak.
   Dobrze napisane.

 • Marrally

  A teraz przyszła pora na Support i dalsze węszenie :)

 • …………………………..

  Kreska zrobiona i …. Spokój i opanowanie nas uratuje. Przestańmy sobie ….;/
  Wszyscy jesteśmy tu z jednego powodu…

  #SupportKubica

  • Tak jest. Kto jak kto ale kibice? i proszę nie teraz :)) Zawsze zdążymy sobie “łby” pourywać.

   • Jakiś zlot by się przydał… oczywiście nie dlatego by “łby” sobie urywać :)

    • GP Węgry….2018 z RK oczywiście :))))

     • Miałem pisać o Hungaro, ale czemu czekać tak długo :)

     • Andrzej Onichimiuk

      Proponuję Hockenheim, też niedaleko, a dojazd może i nawet lepszy :)

     • Daniel

      Ale to u wroga)

     • Andrzej Onichimiuk

      No, skoro tak uważasz….

     • Chyba jednak na Hungaro Naszych będzie najwięcej. Ale kto tam wie. :)

     • Andrzej Onichimiuk

      Na pewno, ale na Hockenheim swego czasu też było sporo biało-czerwonych flag, a w przyszłym roku będzie jeszcze więcej. Poza tym, bliżej mi do Hockenheim niż na Wegry. Poza tym, kupiłem juz bilet ;)

     • Ja Hungaro :)

     • czarny86

      Popieram, byłoby idealnie trzeba wrócić do tego tematu

 • jurek krak

  F1 w 2018 r Nadal Możliwa:) z R.K;)

 • Jarecki

  niestety tak to jest. Wystraczy, ze wpdaniemy w troche lepszy humor, ze pojawi sie nadzieja, jakies pozytywne info, a juz zjawia sie grupka upierdliwych ludzi, ktorzy nie spoczna zanim tego lepszego humoru nam nie popsuja. Patologia jakas ?

  • Nie, to instynkt. Strach, że może być lepiej, a to zmieni negatywne postrzeganie świata i życia. Na szczęście to jest poza mną. Niezależnie co, zawsze Yes We Can :))

  • gniewko

   Obserwajca Jone’a – przyjaciele przychodzą i odchodzą, wrogowie się akumulują.

  • Misiek

   Jarku, to nie patologia. To odzwierciedlenie całej historii Polski, bardzo trudnej i zawiłej.
   Zawsze kiedy trzeba było zjednoczonej, ale niestety na co dzień skłóconej społeczności, która na co dzień boryka się z podstawowymi problemami. Jest tak od wielu lat i po mimo zmian na lepsze, ciągle jeszcze ludzie nie potrafią się dogadać. Zazdrość, zawiść to standard w naszym Pięknym kraju, niestety…Wierzę jednak w to, że kiedyś to się zmieni, ponieważ To właśnie historia powinna zjednoczyć Polaków

   • Jarecki

    chyba rozumiem co masz na mysli, chic jestem poza Polska juz 35 lat
    dzieki

 • Marrally

  poszło dalej ale powołują się na polskie strony więc czekamy na info
  http://www.marca.com/motor/formula1/2017/12/19/5a38df4be5fdead97a8b4675.html

 • Życząc niżej @Marally “wytrwałości” miałem na myśli takie wieczory jak dziś, kiedy starzy przyjaciele wydymają cię w dupsko …
  Wtedy już nic się nie chce.
  Wesołych Świąt.

  • Marrally

   Ech Tomasz toć to nie nowina takie życie i uwierz wiele razy się przejechałem ale wolę wierzyć w człowieka niż ….
   Dzięki za support i damy radę kto jak nie my :) zreszta może kiedy przy Martinii powiem historię życia :)

  • Zycie to nie je bajka. Zawsze tak było i będzie. Trzeba spiąć pośladki i przypomnieć sobie po co to miejsce powstało.

   #SupportKubica….bo o to tu teraz chodzi.

  • Marrally

   zawsze ktoś się mógł pomylić :) a trzeba wierzyć że nie miał złych intencji przynajmniej próbowac :)

  • Jarecki

   jesli “dymaja” to nie przyjaciele, czasem dobrze jak pokaza prawdziwa twarz, nigdy nie jest wtedy przyjamnie, ale tu, choc wirtualnie masz wielu przyjaciol, na 100 %

  • Marrally

   podebrałem :)

 • db

  Fajny koment pod tekstem Sawarda:
  Excellent analysis and I agree entirely! It seems likely last week’s media stories that Sirotkin was favourite were fed out precisely to give the Kubica tree another shake to see what Christmas presents dropped out.

  Let’s hope Kubica’s backers dig deep and we get the good news story of a comeback against the odds. Hopefully someone sees the bigger picture of the potential upside to the F1 pot should Robert be successful in a 2018 car. Stories like that are what swells the size of the overall pie, so Liberty should pull some strings to help make it happen, just as Bernie worked behind the scenes to realise Kimi’s comeback.

  • ZimnaMi

   Też mi się podoba.

 • Jarecki

  pragne przypomniec, ze to jest Fan Klub Roberta Kubicy. Wszytkich piejacych tutaj z zachwytu nad Siergiejem Sirotkinem zapraszam na jego fan page, bedzie zachwycony
  #SupportKubica
  FORZA KUBICA !

  • Andrzej Onichimiuk

   A są tu tacy?

   • Kristo91

    Nie będę wymieniał nickami ;)

   • Jacek Kubicar

    Andrzej ty wuja lecisz czy o drogę pytasz?

    • Andrzej Onichimiuk

     A mógłbyś zacytować jakąś moją wypowiedź, w której pieję z zachwytu nad Sirotkinem? Owszem, doceniam jego osiągnięcia sportowe, ale do piania z zachwytu to jednak droga daleka.

     • Roman Czarujący

      Andrzej czemu tak postępujesz, najpierw zrobisz zadymę, potem mówisz że to nie ty, a na koniec prosisz aby ktoś łaskawie podał ci na tacy gdzie co powiedziałeś. Nie musiałeś nic powiedzieć jednoznacznie ale trend twoich wypowiedzi nasuwa odpowiedz jednoznaczną. Jeżeli się z tym nie utożsamiasz, może warto zmienić sposób wyrażania sowich opinii.

     • Andrzej Onichimiuk

      Przepraszam bardzo, zadymę to Wy zrobiliście, bo smiałem wyrazić dobre zdanie o innym kierowcy niż Robert. I ja to zdanie jeszcze raz powtórzę: jak na swój wiek, Sirotkin ma spore osiągnięcia sportowe. Natomiast nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek piał z zachwytu nad nim, a jeśli to robiłem, to proszę przypomnij mi kiedy.

     • Andrzej teraz jest czas “wojny” więc wszelkie konwenanse wiesz, nie teraz i nie w tym miejscu. Dziś to bardzo irytuje……

     • jurek krak

      Czy to w tym momencie jest takie ważne?

     • O to, to…..w ogóle.

     • Rafał Lewandowski

      udajesz czy nie rozumiesz?
      FORZA ROBERT
      #SupportKubica

     • Andrzej Onichimiuk

      Nie udaję. Naprawdę nie rozumiem, jak można byc takim fanatykiem, żeby twierdzić że inny kierowca jest “nikim”.

     • Ja widzisz można……….a dziś trzeba.

     • Andrzej Onichimiuk

      Można, ale mozna też inaczej….

     • Andrzej pisałem poniżej….dziś jest “wojna” a jak “wojna” to i są ofiary. Padło na SS i tyle. przyjdzie inny czas będzie można dyskutować. Ale nie dziś….nie dziś. Subiektywnie.

     • Andrzej Onichimiuk

      Obiektywnie, to napisanie tutaj kiedykolwiek, czegokolwiek pozytywnego o jakimkolwiek innym kierowcy niż RK, kończy się tu zwykle karczemną awanturą. A ja po prostu taki jestem, że przy całej mojejsympatii do Roberta, potrafię docenić także kunszt innych kierowców. A na stwierdzenia typu “kierowca XXX jest nikim” – bedę reagował, bo taki już jestem, nic na to nie poradzę….

     • Rafał Lewandowski

      coś zauważyłeś, więc teraz odrobinę pomyśl a zrozumiesz. podpowiem: NIE TO MIEJSCE I NIE TEN CZAS
      POZDRAWIAM

     • Andrzej Onichimiuk

      Zdarza mi sie czasem pomyśleć, to po pierwsze. Po drugie niestety, ale nie zamierzam się zmieniać, uważam że jestem takim samym kibicem jak Ty, Tomek, Jacek czy każdy inny i mam prawo do swojego zdania, o ile nie obraża ono nikogo.

     • Marrally

      Zgadza sie lecz jeśli komuś wrażliwemu nadepniesz na odcisk to jak on zareaguje? tak samo Ci powie że nie będzie się zmieniał

     • Andrzej Onichimiuk

      Staram się nikogo nie urażać moimi wypowiedziami.

     • Potwierdzam. Ale tezy czasem bardzo kontrowersyjne.

     • Andrzej Onichimiuk

      Mozliwe, ale ta dzisiejsza, że Sirotkin jednak coś tam juz osiagnął, o raczej chyba mało kontrowersyjna…

     • Petronas

      że niby co… status kierowcy TESTOWEGO w RS ;) 3:)

     • Marrally

      Andrzej a teraz pomyśl skoro piszesz do kogoś kto jest fanatykiem i to w klubie jego idola rzeczy o innym kierowcy to jak myślisz jak on zareaguje?

      jeśli wpadłes miedzy wrony to kracz tak jak i one :) Pozdrawiam naprawdę i eni wywołuj burzy bo zacznę myśleć że robisz to umyślnie a to już będzie wredne

     • Andrzej Onichimiuk

      O ile mi wiadomo, to jest Klub Kibiców a nie Klub Fanatyków?

     • Ja tam jestem i kibicem i fanatykiem. Ot, taki mój los :)

     • W klubie fanów jakiegoś sportowca sorry ale nigdy nie będzie obiektywnie. I to tyczy całego świata sportowego. Obiektywnie to “se” mogą fachowcy na uniwersytecie pogadać a nie kibice. Ja potrafię docenić talent Alonso, Raikkonena, Hamiltona, Senny ale Sirotkin w tym zestawieniu? Halo Andrzej, nie ta liga.

     • Andrzej Onichimiuk

      Ale ja nigdy nie powiedziałem, że to ta sama liga. Ja tylko polemizuje z twierdzeniem, jakoby nigdy nic nie osiągnął.

     • W F1 nic……wcześniej, raczej bez znaczenia.

     • Rafał Lewandowski

      kochający inaczej też są i co?
      podziwiasz ich?

     • Andrzej Onichimiuk

      Co ma piernik do wiatraka?

     • Rafał Lewandowski

      to prawda! nic nie rozumiesz

     • Andrzej Onichimiuk

      Prawda, operujemy na zupełnie innych poziomach rozumowania.

     • Rafał Lewandowski

      To chyba pierwszy raz kiedy się z Tobą zgadzam. Ale to już zrobiliśmy pierwszy krok. powodzenia stary i bez obrazy

     • Andrzej Onichimiuk

      Wzajemnie.

     • robek

      Fanatyzm cechuje między innymi skrajna nietolerancja wobec przedstawicieli odmiennych poglądów.
      Stąd taka a nie inna czasami atmosfera.

     • Rafał Lewandowski

      można

     • Andrzej Onichimiuk

      Wiem, że można, ale przekracza to zakres moich mozliwości poznawczych….

     • Rafał Lewandowski

      zapisz się do psychologa, musisz porozmawiać z kimś normalnym a tu są sami fanatycy
      DO KTÓRYCH CHĘTNIE SIĘ ZALICZAM JEŚLI POZOSTALI POZWOLĄ

     • Andrzej Onichimiuk

      Dziękuję za troskę, ale rozmawiam na co dzień z wieloma normalnymi ludźmi. I na szczęscie, nie piszą tutaj wyłącznie fanatycy.

     • gniewko

      Masz dużo racji ale.. “kuda” mu do wyników Roberta? Porównaj statystyki Roberta gdy ten miał tyle lat, co Siergiej. I jeszcze jedna sprawa, Robert nie miał takiego zaplecza finansowego.

     • Robert miał tatę, przyczepkę i cały świat całkowicie obcy mu. A jednak dał radę. Jak nikt wcześniej i później :)

     • Andrzej Onichimiuk

      No własnie porównałem i Sirotkin wcale nie wypada tak kiepsko.

     • gniewko

      Ok. Ale kibicujesz Robertowi w jego powrocie do F1?

     • Andrzej Onichimiuk

      Skoro udzielam się na tym forum od jakiś 5 lat, to chyba nie musze odpowiadać? :) Ale właśnie dlatego, że kibicuję człowiekowi, który nigdy nie powiedział na swego rywala złego słowa, reaguję na takie słowa. To, że Sirotkin stara się o ten sam fotel co Robert, nie robi z niego w moich oczach wroga. Jest sportowcem, całe życie poświecił ściganiu, ma prawo starać się o fotel w F1. Oczywiście, wolałbym żeby tego fotela nie dostał, a przynajmniej nie kosztem Roberta, ale gościa szanuję, jak każdego innego kierowcę.

     • Rafał Lewandowski

      Andrzej, nikt z nikogo wroga nie robi (co najwyżej z oligarchów, ale to inny temat). Po tak długim stażu powinieneś wiedzieć co wolno dzisiaj a czego nie. to takie proste. zapytaj córy może podpowie.

     • Marrally

      Oj Jędrek rozumiem Cę do bólu a czy Ty potrafisz zrozumieć klub i ludzi w nim?

     • Marrally

      Czy też Jędrku wolisz wywoływać czy też moje ulubione stwierdzenie wkładac kij w mrowisko?

     • Andrzej Onichimiuk

      Fanatyzmu zrozumieć nie potrafię.

     • Marrally

      Wiesz zgodnie z zasadą iż fanatyzm jest gorszy od faszyzmu to może i tak ale fanatyzm na pkt idola hmmm ciekawe
      zresztą co wnosisz pod pojęciem fanatyzm bo to może też zgoła odmienne postrzeganie jest… zresztą kwestia tego cczy chcesz wywołać wojenkę czy nie a Tobie przednio się udaje ta sztuka :)

      To tak jakby czarnoskóry mężczyzna wszedł do kuk klux klanu i się dziwił dlaczego się na niego krzywo co najmniej patrzą
      Haloooooooo może z tym przykładem tez źle?
      albo Kurski zdziwiony dlaczego został opluty na stadionie Legiii w szaliku Lechi i powiedz dlaczego to sprowokował?
      świata tak nie zmienisz a wywołać wojne zawsze możesz zastanów się bo przykładów jest mnóstwo

      już teraz rozumiem dlaczego wyjeżdżałeś do mnie z pretensją o Helmutów cóż widzisz sam podobnie postępujesz dla mnie Helmut to Helmut

     • Andrzej Onichimiuk

      Chyba się dzisiaj nie dogadamy :)

     • Marrally

      e tam zawsze się można dogadać kwestia właśnie chęci :)

     • robek

      Jak mają się te przykłady do “… możliwość wspólnie spędzonego czasu poprzez dyskusję i wymianę poglądów w trakcie śledzenia bieżących wydarzeń w atmosferze wzajemnego szacunku oraz akceptacji odmiennych opinii”?

     • Kristo91

      Karting pokazał kto był kozakiem i na to wychodzi że nasz Krakowianin był prze gościem :) z jednym Gokartem do wszystkich warunków był nieziemski :))

     • Andrzej Onichimiuk

      Nikt mu tego nie odbiera, ale ukończone dwa sezony w GP2 na trzecim miejscu też nie są od macochy. A już na pewno nie na tyle, by napisać, że “jest nikim i nic nie osiągnął”. Bo przypomnę, że od tego się zaczęlo.

   • Marrally

    Jędrek prośba o inny kontekst pytania i zdania :) a Ty już będziesz wiedział co robić

   • Rafał Lewandowski

    lepiej na dzisiaj już Jedrek skończ

    • Andrzej Onichimiuk

     Dlaczego?

     • Rafał Lewandowski

      bo tak mi kobieca intuicja podpowiada. pozdro
      FORZA ROBERT
      #SupportKubica

 • Daniel

  Po drugiej stronie jest snieg i stoki dla doroych))

 • kingpiotrek

  Wspieramy cały czas i bierzmy przykład z Jacka, ja biorę i jestem spokojny. Wspieramy cały czas, a dzisiaj tak przy okazji z życzeniami dla pana Richarda Hammonda!! i wspomnienia sprzed 6 lat! #SupportKubica fot https://uploads.disquscdn.com/images/f5e8b35ef767001decdedb4b8a42fd4e283147b59f05155cac28c6ab4828d0cb.jpg

 • Adrian Kruppa

  Co do zmian personalnych w klubie.
  Szczerze mowiac balem się trochę tego, czyli Marrally jako moderator, ale teraz przyznaje, ze było to mega posuniecie!
  Bardzo fajnie się czyta streszczenie tych wszystkich wrzucanych linkow (których i tak nigdy nie otwierałem) w jednym, dobrze napisanym poscie, naprawdę dobra robota Marrarly, zycze wytrwalosci, dzięki :)

  • Podzielam, ale z doświadczenia wiem, że większość nie daje rady i szybko się wypala.
   Życzę Marcinowi wytrwałości :)

   • Marrally

    Bedzie dobrze, ja za dużo przeszedłem i przechodze w zyciu by się z byle powodu wypalić :)
    a tu z czego mam się wypalić? no pewnie by się znalazł jeden powód ale :)

   • Adrian Kruppa

    Co Ty tak tym ruskim dupe liżesz, interesy macie jakies wspólne?

    • wypierd…

     • pajac! i ban bo 3 szansy nie wykorzystał.

  • Marrally

   Inspiracja jest całego klubu nie tylko mnie ale miło się czyta kiedy ktoś jest zadowolony

  • Sam

   W punkt!

   #SupportKubica

  • czarny86

   Takie same odczucia, swego czasu irytowala mnie ilość wrzucanych linków… Odbiegajacych od tematu RK..teraz bardzo dobrze zbierasz to w calosc, wszystko usystematyzowane, dobrze ze jest ktoś taki w Klubie kto ma na to czas
   GOOD JOB MAN

  • NO2

   Zgadzam się z Tobą. Teraz przynajmniej jest z niego pożytek, bo wcześniej walił linki jak opętany… :)))
   A tak na poważnie, Marcin good job ;)

   • Jak ktoś jeszcze … jak Marcin, ma potrzebę i chęci działania to …. :)

 • Rafał Lewandowski

  Co niektórym z tego napięcia (przedmiesiączkowego chyba nie) rozumy poodbierało.
  Prośba, popatrzcie na Jacka. Spokój jak na wojnie. Bierzcie przykład z dojrzałego mężczyzny. Tu powinni być sami swoi (i nie robić z tego klubu komedii)

  • ZimnaMi

   Jacek sercem i duszą jest najmłodszy z nas.

   • Marrally

    ZimnaMI wpłyń na klub ze swoimi kombinerkami bo coś tu niedobrego z nadmiaru dobrego infa się dzieje :)

    • Jacek Kubicar

     Na mnie ma wpłynąć?

     • Marrally

      Ogólnie bo wrzucone jedno zdanie rozbroiło system :) i poszło a szkoda w tak pięknym dniu gdy trzeba więcej info zbierać

     • Rafał Lewandowski

      trzymaj się stary i luz, nie daj się wciągać w głupie gatki, to najlepszy sposób i zobaczysz jak szybko im się znudzi. TU JEST KKRK. I tylko RK się liczy
      FORZA ROBERT
      #SupportKubica

     • Rafał Lewandowski

      Jacku! napier… le się jak księciuniu po wszystkim, mam nadzieję że z Tobą i jeszcze innymi z KKRK, może na Węgrzech? bilety już mam

    • gniewko

     ..bo Zimna stosuje prawo Anthony’ego – nie rób nic na siłę, weź większy młotek.

   • Rafał Lewandowski

    to wiem, mam tak samo a dusza ma 18 lat i chcę tak do końca a i jeszcze jeden dzień dłużej

  • NO2

   Tylko jeden człowiek jest w stanie wszystkich pogodzić ale to dopiero w styczniu… ;)

 • Pan Bimber

  Na koncu filmiku na twitterze Williamsa o JCB jest jakis wpis po rosyjsku przypadek?

  • oczek29

   A słychać strzały?

   • Pan Bimber

    :-)

 • Ok – może Sirotkin w czyjejś ocenie jest lepszy, ale w ankietach i myślę tu o ostatniej dla Sky Sports Kubica wygrywa z nim 68 do 5.
  Świat chce tego gorszego.

  • keyholder

   Znam takich w realu co jak widzą że Ci się powodzi to tylko patrzą jak tu podjebać, do urzędu skarbowego lub byle gdzie. Oczywiście są to goście kłaka nie warci ale żeby sami coś zrobili w życiu to się oczywiście nie da. I tylko chuj ich trafia jak odbijasz każdy strzał i pewnego dnia podjeżdzasz pod dom nowym autem ;) to taka o analogia do pewnych sytuacji ;)

   • Rafał Lewandowski

    i najchętniej powiedzieliby pewnego dnia: “ale ładny samochód miał nasz sąsiad”

 • marcus

  PKP energetyka to nie normalne PKP

  • Elena

   Wiem, ale blisko:)

   • Andrzej Onichimiuk

    Niby blisko, ale jakże daleko :)

 • Rolandus

  jak będzie kontrakt będzie żabka

  • Maciek

   a nie “his comeback” ? albo “fans” ?
   tak tylko pytam, nie złośliwie

 • Kokosvag

  Ja wlasnie tak robie,na swieta wybywam do Karpacza wlasnie Pkp, auto zostaje
  Forza Robert

  • Daniel

   Słabo ze sniegiem

 • Marcin81

  Wigilia idzie a tu jak w PSS Spolem po dostawie …Co jeden mądrzejszy a i kozaki nie stej ziemi ….Po co pany po co ????Lepszy, gorszy toć i tak wszyscy SUPPORT KUBICA .!!!

  • czasami mam wątpliwości czy wszyscy.

   • Marcin81

    Ciiii bo siwych dostaniesz…Chyba że już masz ;-)

    • a trochę mam, ale piszą, że tu dzieci :)

     • Marcin81

      Młody jestem to i dla niektórych może jak dziecko ….Dowód mam,chyba wystarczy;-)

     • pkmoto

      Panowie!!!
      Jak,nie Wy to kto???
      Dajcie ……… proszę.

     • Jacek Kubicar

      Że również są a to różnica i ja już za stary jestem żeby komuś w dupę włazić i potakiwać bezmyślnie, piszę co myślę i mam głęboko w poważaniu czy sobie myślisz żejestem za Andrzejem czy przeciw Tobie. Ja jestem za Robertem

     • nic sobie nie myślę bo mało mnie to interesuje. widzę, że od roku jesteś nie tym Jackiem, którego znam.
      Zróbmy sobie przerwę w odpisywaniu.

     • Jacek Kubicar

      Bo ośmielam się zwracać uwagę szefowi? Ok !

     • dupa tam.. “szefowi”
      dajcie mi spokój.

     • pkmoto

      Ja zawsze mówię , że to przymrozek.

 • Marrally

  Jakby to powiedzieć :) i czar prysł?
  :)
  #SupportKubica

 • Mike

  Moje źródła mówią że sam Bill Gates będzie wspierał RK i ma poparcie Trumpa !będzie promował Microsoft Poland! – kto mi uwierzy ?

 • Misiek

  Ej “kibole”!
  Komuś jeszcze plusika? :-)
  Dajcie spokój z kłótniami, wspierajmy się:-)
  Forza Kubica!

  • Misiek

   Czy to prawica czy to lewica…
   Moim życiem rządzi Kubica:)

 • OTEO

  #bangKubica!
  Mam już takie odciski od 3mania kciuków za Roberta że można to nazwać już zwyrodnieniem na umyśle ;)
  Szkodliwe powinni nam płacić :-P

 • Miał być być Support a jest srajnia z patatajnią……sorry za komentarz ale odnoszę wrażenie że…….ehh.

  Forza RK :)

  • Marrally

   ihhhaaaa patataj pataataj Panie Kazimierzu poproszę klucz do 13 :)

  • Misiek

   No chwilowo, sam wiesz, że już nieraz dochodziło do kłótni (na wysokim szczeblu także).
   Po burzy zawsze wychodzi słońce:)
   Forza Kubica!

  • PiotreK

   Wrócę jak się trochę uspokoi:)
   Wspierajmy Roberta!

 • Aras

  A przy okazji, nie że było źle,ale zmiany personalne wniosły polepszenie jakości merytorycznej. Dziękuję autorom.

  • Marrally

   Raczej ducha gdyż nie uważam bym miał wiedzę lepszą od innych :)

 • dulin
 • KrisTO

  Cześć Klub
  Miło czytać takie wpisy,dzięki bardzo, trochę rachunkowości ” winien ma ” nie zaszkodzi, jasno obrazuje sytuację po obu stronach, Mówię wam, będzie dobrze, czuję to po wczorajszym siarczystym mrozie ;) … a tak po za, widzę że macie jeszcze siły, luzik panowie :)
  Forza Kubica !!!

  • PiotreK

   Dokładnie luzik, nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone;)

 • PiotreK

  Tez myślałem ze będzie spokoj a tu…:P

 • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

  a co jak za tym stoi Liberty Media nie chcac byc kojarzonym z SMP Bank ?

  • Andrzej Onichimiuk

   Jeżeli nie maja podstaw prawnych, to oficjalnie nie mogą zablokować dealu…

   • Greg_OR

    Liberty jest amerykańską firmą, a SMP jest na czarnej liście w USA i Kanadzie – podstawy chyba są, ale na meandry prawa międzynarodowego to ja za mały jestem ;)

    • Andrzej Onichimiuk

     Ale sankcje obejmują raczej dostęp do rynków finansowych, niż sponsoring. Tak mi sie wydaje :)

     • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

      ale mnie bardziej chodzilo o straty wizerunkowe plus odplyw sponsorow , Liberty policzylo i wyszlo , ze lepiej zasponsorowac Kubice niz byc zle kojarzonym .

     • Dokładnie………

     • Andrzej Onichimiuk

      Tylko widzisz, Ty o tym wiesz, co to jest SMP, ja o tym wiem, Seba o tym wie, jeszcze paru ludzi o tym wie. A brutalna prawda jest taka, że reszta ma to głęboko w nosie…

     • Greg_OR

      to chyba nie chodzi o detalicznych, nawet jak firma sprzedaje coś masowo zwykłym ludziom to musi przy produkcji kooperować z innymi biznesami, negocjować warunki z bankami itp. – a wszystkie grube ryby raczej wiedzą o co kaman, a jak nie wiedzą to “życzliwa” konkurencja szybko im wyjaśni, lub podeśle temat do mediów.

 • Marrally

  Myślę że tu kobiet potrzeba bo nie idzie wytrzymać z Wami pozytywnie zakręconymi.

  • to Ty? Przywracaj.

   • Marrally

    Tomasz myślę że nie potrzeba wulgaryzmów bo wszyscy mają po korek napięcia i ciśnienia i za dużo tego ale jak trzeba … prosze o roztropność

 • kto kurwa usuwa komentarze?! PROSZĘ JE PRZYWRÓCIĆ I ZOSTAWIĆ BY KAŻDY CZYTAŁ.

  • Kristo91

   Taki fajny wątek był i to ktoś pousuwał…

   • Roman Czarujący

    Dla Andrzeja, w wieku 22 lat Robert był etatowym kierowcą BMW Sauber i w swoim 3 starcie w F1 był na podium jakieś jeszcze argumenty!

    • Kokosvag

     Kubica obojetnie do jakiego auta nie wsiadzie bije kazdego na glowe,gdyby kazde auto bylo takie samo to nie ma z nim nikt szans!!!
     A do tego wszystkiego doszedl wlasnymi silami i nigdy za nim nie staly zadne wielkie pieniadze.
     Forza Robert

     • Tommi

      Otoz to, przeciez gdyby nie ruble Sirotkina to zaden zespol by na niego nawet nie spojrzal, wiec co my tu porownujemy.

     • Andrzej Onichimiuk

      A Robert to niby nie będzie wnosił budżetu do zespołu?

     • Roman Czarujący

      do BMW Sauber nie wniósł, a porównujemy ich w wieku 22 lat a nie obecnie przecież.

     • Andrzej Onichimiuk

      Próbuję przez to pokazać, że wszystko jest względne. Robert też nie raz i nie dwa wspominał, że gbyby miał sponsora, byloby mu dużo łatwiej. Zawsze jest łatwiej ze sponsorem…

     • Tommi

      Moze ty Kluby pomyliles skoro tak Sirotkina bronisz. Zachowujesz sie jak typowy stereotyp, umniejszyc naszemu, zmieszac go z blotem, sprowadzic do poziomu zeby sie nie wyroznial.

     • Żona Kazika

      Kurcze ale Andrzej nikogo z błotem nie zmieszal. Jak kazdy z klubowiczów kibicuje Robertowi. Jest po prostu realista. Większość zachowuje się tak ale w stosunku do Sirotkina, jakby ten chłopak strasznie gdzieś zawinił co jest niesprawiedliwe po prostu.

    • Kristo91

     Wszedł bez sponsorów a Sir ma podobno 22 m $ i jeszcze się nad tym zastanawiają i kto tu jest debeściak :))

    • Andrzej Onichimiuk

     Tak, Sirotkin w wieku 22 lat dwa razy zdobył 3 miejsce w drugiej najbardziej prestiżowej serii wyścigowej na świecie. Nie uważam, żeby były to kiepskie osiągnięcia.

     • Roman Czarujący

      Ale nie zdobył tego w F1, czyli w najbardziej prestiżowej serii na świecie, a pytałeś się co osiągnął Robert w wieku Sirotkina, a osiągnął jak by nie patrzeć więcej.

     • Andrzej Onichimiuk

      Pomijajc F1, ich osiągi są co najmniej porównywalne. A w żadnym razie, nie jest zdecydowanie gorszy. I tylko o to mi chodziło.

     • Tommi

      Wiesz co, chcialbym go zobaczyc w F1 na prawde, ale nie kosztem Roberta. Ciekawy jestem czy osiagnalby taki sukces jak inni kierowcy z Rosji w ostatnich latach, nie zdziwie sie jesli tak.

     • Andrzej Onichimiuk

      Myślę, że jest z nich najlepszy.

     • Tommi

      A ja mysle ze tak mowiono tez o Kvyacie, moze byl szybki ale mozgu brak. Edit: Mozgu to moze zbyt brutalne okreslenie, zimnej krwi. Sirotkinowi tez jej brakowalo w nizszych seriach, ciekawe co bedzie w F1.

     • Andrzej Onichimiuk

      Vettelowi i Hamiltonowi też brakowało zimnej krwi przez pierwsze dwa sezony. Kviat miał po prostu pecha, gdyby menagement Verstappena tak nie naciskał, to by Kviat nadal jeździł w F1, szybkość ma…

     • Tommi

      Lodz podwodna z ktorej go wystrzeliwuja tez ma.

     • Andrzej Onichimiuk

      To sobie obejrzyj, jak jeździli w swoich pierwszych sezonach Hamilton i Vettel.

     • Daniel

      Jak Robert był w jego wieku to było chyba trudniej zwłaszcza jak się jest Polakiem a u nas tylko piłka i skoki

     • Tommi

      “każde miejsce poza pierwszym jest słabe” – Robert Kubica

     • Andrzej Onichimiuk

      Ja próbuję tu rozmawiać poważnie…

     • Tommi

      Mysle ze Robert tez to powaznie powiedzial.

  • Jacek Kubicar

   Dzwonił ojciec dyrektor i prosił aby nie bluzgać

   • czasami to jest wskazane.

    • Kokosvag

     Taki gosc jak Andrzej czasami sie przydaje na rozladowanie emocji heh

     • Kristo91

      Andrzej to podkręca adrenalinę ;)

   • Rafał Lewandowski

    a wspominał coś o kasie? (ten z Torunia rozumiem), Kurde tyle że on tylko chce brać a nie dawać stąd pewnie lotos-owi też już brakuje

 • sorry, ale człowiek podniesiony na duchu od kilku dni po 2 tygodniach żalu do świata, a tu niechcący ciśnienie podniosą… ech .

  • jurek krak

   Tomek” pierdolić ” to;)

   • Andrzej Onichimiuk

    Wszystko rozumiem, ale po co wulgaryzmy, dzieci też to czytają…

    • Dzieci, Robert .. i nie tylko..

    • jurek krak

     W dzisiejszych czasach to dzieci mogą dużo nas nauczyć. Niestety.

     • Robert też klnie.

     • Daniel

      Jak szewc

     • Jacek Kubicar

      Czasem trudno Cię zrozumieć a ten argument to lepiej nie gadać…!

     • oczek29

      A sika pod prysznicem?;)

     • PiotreK

      Ja juz zacząłem swojego słuchać ;)

    • Kristo91

     Dzieci to grają w niepotrzebne gry , ich nie interesuje Kubica

     • Andrzej Onichimiuk

      Powiedz to mjej córce :)

     • Kristo91

      Jak ty byś tego nie czytał to ona by tego nie widziała to miej do siebie pretensje , dzieci w takim wieku nie powinny mieć dostępu do internetu jak już to pod nadzorem

     • Andrzej Onichimiuk

      Powinny miec dostęp do internetu, a mojej córce jest wręcz niezbędny. oczywiście mam kontrolę rodzicielską, ale (do tej pory) nie nad Klubem.

     • Kristo91

      Powinny mieć potrzebny do edukacji i nic więcej

     • Andrzej Onichimiuk

      Do rozrywki czasami też.

    • Jacek Kubicar

     Myślę że nawet w większości

     • Tak tylko Wy dwoje dorośli.

     • Andrzej Onichimiuk

      Tomku, moja córka zagląda mi właśnie przez ramię, co tam znowu piszę. Ma 8 lat. Resztę sobie dopowiedz…

     • niech powie “Tato nie troluj” w klubie RK bo szału dostaną.
      Andy – broniłem Cię tu tyle czasu – wiesz dobrze. Ale dziś mnie wyprowadziłeś :/

     • Andrzej Onichimiuk

      Czym? Tym że uważam, że Sirotkin ma niezłe osiągnięcia sportowe? Przecież to fakt, o czym tu dyskutować?

     • “niezłe”? piszesz, że to lepszy kierowca.
      Tutaj ?
      Czego się spodziewasz?

     • Andrzej Onichimiuk

      No bez jaj, kiedy to napisałem? :)

     • Kristo91

      twierdzisz że ma takie same lub lepsze od Roberta…

     • oczek29

      Jak by tak F1 wyciąć to mozna tak powiedzieć, statystycznie wypada lepiej;) https://www.driverdb.com/drivers/sergey-sirotkin/

     • Andrzej Onichimiuk

      No i to właśnie miałem na myśli.

     • Kristo91

      Statystyki nie grają jak jest taki wspaniały to czemu w Renault go nie chcą w Williamsie daję dużo$$ i się jeszcze nad tym zastanawiają a po drugie Robert za juniora tylko raz miał porządny zespół i wszystkich zdeklasował a Sir w jakieś Formule Abarth jest mistrzem co to w ogóle za porównanie

     • Andrzej Onichimiuk

      Ale GP2 to jest jednak prestiżowa seria…

     • Kristo91

      Wcześniej była bardziej prestiżowa…

     • oczek29

      To fakt, bo juz jej nie ma;)

     • LukeSiano

      Jakby wyciąć Puchar Świata i zostawić tylko Kontynentalny to Robert Mateja wypadłby lepiej do Adama Małysza ;)

     • Forza Juve

      Jakby zająć się niższymi kategoriami w skokach to Mateusz Rutkowski i Klemens Murańka powinni bić Małysza na głowę, a jak jest, to każdy wie.

     • Andrzej Onichimiuk

      Ale Małysz ma karierę już za sobą, a Sirotkin przed sobą. Pogadamy za 10 lat :)

     • Andrzej Onichimiuk

      Nie przypominam sobie, abym napisał że ma lepsze. Wszystko zaczęło się od tego, że ktoś napisał, że Sirotkin jest nikim, nie ma żadnych osiągnięć sportowych itd… To ja na to, że jak najbardziej ma, no i oczywiście wszyscy się na mnie rzucili…

     • Daniel

      Zapał sobie szkoda nerwow))

 • Darek

  Wg Sawarda i kilku innych źródeł różnica pomiędzy Kubicą a Sirotkinem, to 11 mln $. Sirotkin według Williamsa i wielu innych źródeł wypadł na testach bardzo dobrze, ponoć wręcz zachwycił. Co w takim razie musiał pokazać Williamsowi Robert, skoro się zastanawiają czy nie “spuścić w kiblu” 11 milionów baksów i jednak nie wybrać Roberta? Gdyby Robert nie był geniuszem i nadal jednym z najlepszych kierowców na świecie (w mojej opinii najlepszym) kontrakt z Sirotkinem już dawno by został podpisany i ogłoszony. Różnica miedzy kierowcami musi być równie duża, jak między ofertami sponsorów, skoro Williams ma dylemat.

 • Kozioł

  Uwielbiam ten klub. Jeżeli Saward napisze coś negatywnego o RK to zaraz troll i gówno wie, natomiast jeżeli coś pozytywnego to od razu brzmi bardzo wiarygodnie. Hehe.

  • pewnw rzeczy klub wie zanim Saward napisze , Ty też skończ pierdzielić.

  • Ostry

   Niekoniecznie. Ale nie jesteśmy obiektywni!

   • Tu tylko kibice RK. Jak tu szukać obiektywizmu?

   • Daniel

    Nie możemy być

  • Kristo91

   My wiedzieliśmy od razu że SIR nie był szybszy od KUB podczas testów to jeżeli JS tak teraz pisze to mamy racje być pozytywnie zaskoczeni takim obrotem sprawy

  • Darek

   Przecież to jest logiczne, że jeśli ktoś pisze oczywiste bzdury, to nikt mu przytakiwał nie będzie. Jeśli natomiast dozna oświecenia i napisze coś z sensem, to warto docenić taka próbę zbliżenia się do prawdy.

  • PiotreK

   A ty jesteś taki obiektywny we wszystkim?

  • ArtNr4

   Powtarzasz się…

   • Kozioł

    Gdzie się powtarzam? Pierwszy raz to napisałem, nie konfabuluj.

    • ArtNr4

     Poszukam w wolnej chwili…

     • Kozioł

      Powodzenia.

     • ArtNr4

      Ok… przepraszam i zwracam honor. Pomyliłam Cię z kimś innym. Bez urazy :-)

 • Aras

  Czy te 11 mln to bez kasy z Lotos ???? Tam miało być 7 podobno.

 • Andrzej Onichimiuk

  Czyli wygląda na to, że Lotos nie dał złamnego grosza…

  • Pavlo

   A chcieli się ogrzać. Ale z drugiej strony wcześniej sporo pomogli jednak.

   • Andrzej Onichimiuk

    Pomogli, dlatego tym bardziej mnie dziwi to, że teraz nie chcieli pomóc, kiedy możliwość promocji jest nieskończenie większa, niż wcześniej…

    • Kristo91

     możliwe że wejdą jak Robert będzie kierowcą Williamsa

     • Andrzej Onichimiuk

      Możliwe, że Robert się wtedy na nich wypnie.

   • Wojciech Rosłaniec

    polityka – albo 500+ albo igrzyska xD

    • Andrzej Onichimiuk

     Bez przesady :)

  • Kozioł

   Piszą, że ten CVC chce mieć Kubice na wyłączność i dlatego temat LOTOSu ucichł.

  • Wojciech Rosłaniec

   a przy tym rządzie liczyłeś ,że coś wyłoży ?
   ponoć Kajto też ma problem więc nie ma się co dziwić iż firmy państwowe będą stawiać na sport motorowy. Tylko prywatny biznes jest w stanie coś stałego wnieść.

   • Andrzej Onichimiuk

    Naprawdę myślisz, że ktoś z rządu wydał zakaz sponsoringu?

    • Wojciech Rosłaniec

     zakaz może nie ale ograniczenie kosztów może być

 • Andrzej Onichimiuk
  • wezyr

   On nie będzie czytał, on WIE.

   • Kokosvag

    Vs Robert nie umywa sie do niego i tyle

   • Kristo91

    RK w jego wieku miał ogromne sukcesy . To tak jak porównać Real Madrid do Legii Warszawy

    • wezyr

     Legia nie ma takich długów jak Real.

     • Legia to może sobie race zapalić na trybunach na derby Warszawy i tyle – skończ pierdolić.

     • Andrzej Onichimiuk

      Ale po co od razu tak wulgarnie…?

     • za dużo pierdolenia – nie idzie tego znieść.

     • Andrzej Onichimiuk

      A zakładając klub liczyłeś na to, że wszyscy będą podzielać twój punkt widzenia?

     • Ostry

      Przypadkiem zgadzam się z TOMkiem :P

     • Nie, ale że nie będzie pieprzenia że czarne jest białe i odwrotnie.
      Sirotkin ma jakiś klub, fanpage?

     • wezyr

      Przepraszam Panie Dyrektorze.

    • Andrzej Onichimiuk

     2x 3 miejce w GP2 to twoim zdaniem nie są sukcesy? Co osiągnął Robert w jego wieku?

     • PiotreK

      Teraz dałeś do pieca

     • Tommi

      Doszedl tam gdzie Sirotkin i nawet dalej bez kasy, to osiagnal, tylko dzieki swojemu talentowi KROPKA

     • Andrzej Onichimiuk

      Sirotkin zdobył 2x trzecie miejsce w GP2. Osiągnął to tylko dzięki swojemu talentowi KROPKA

     • Tommi

      “każde miejsce poza pierwszym jest słabe” – Robert Kubica

     • Jacek Stawiarski

      Robert troszkę starszy w połowie 2-go pełnego sezonu w F1, był liderem klasyfikacji generalnej. Dotarło ( w 3 bolidzie w stawce, nie koniecznie mając 100% zespół za sobą ).
      Pozdrawiam.

  • Kokosvag

   Czytac moge tylko o swoim idolu czyli Robert Kubica

 • Forza Juve

  Rozdanie 1500/2000 właśnie w toku….

 • Pavlo

  #supportKubica jesteśmy z Tobą Robert!

 • Rafał Lewandowski

  chyba śnie, byłem w kościele na rekolekcjach (modliłem się o powrót RK), wracam a tu…. łoł. Czy to znaczy, że WMR coś wiedziało prędzej o CVC i SS był potrzebny do wyciągnięcia kasy od CVC dla RK?

  • wezyr

   Zostałeś wysłuchany.

 • EnZo

  Kurza melodia! Jak to się dla Nas skończy pozytywnie, to sama historia tych negocjacji może być motywem do świetnego thrillera!
  Go, go, go Team Kubica!

  • Bo to będzie taka saga.. Kilka części. Nie wiem ile bo historia dalej się toczy.

 • Marrally

  dlatego Support i czekamy nadal :)

  • …gorzej z tymi balonami. Aż strach pomyśleć jaka konfiguracji mi przypadła w udziale.

   • Marrally

    myślę że gorzej by mogło być później …

 • Dlugatyka

  Ale puzzle mają tam do poskładania, wynik końcowy się liczy

  • Dlugatyka

   Mistrz jest 1⃣
   Forza KUB ❗ ❗ ❗

 • ZimnaMi

  Ta informacja pojawiła się tylko u Sawarda?

  • Marrally

   Ciekawostką jest co się wydarzy gdyż Saward napisał i … dziwne że u niego się zmienił front trzeba poczekać aż się wyjaśni
   Fakt jest na pewno jeden że nadal w grze a ktoś jeszcze może rozgrywać karty :)

  • Charlie Runkle

   Z tego co mi wiadomo to tak. Za to zmienił totalnie front. Pisze o brudnej kasie, Rottenbergach, możliwej reakcji sponsorów na tą sytuację. No i wymienia imiennie sponsów RK.

   • Ostry

    Oby tak dalej :)

  • Ostry

   W istocie newsem jest tutaj zestawienie tych faktów przez samego Sawarda i jego komentarz – bo to wszystko nie nowina. Ale piękne argumenty za #SupportKubica :)

   • ZimnaMi

    Ta zmiana frontu u Sawarda powoduje, że podane przez niego teraz informacje brzmią wiarygodniej.

 • Marcin19

  jesli to bylaby prawda, to wszystko wyglada na to, ze im sie to udalo. Czekamy! #supportkubica

 • NO2

  FORZA ROBERT !!!!!
  FORZA KLUB !!!!!!!!!!

 • czarny86

  Niech sie dzieje.., wygramy to, RK w F1 2018
  #SupportKubica

 • rado

  tu nie ma spokoju, tu emocje skaczą jak ta biała Fiesta Roberta na testach przed Monte Carlo! #SupportKubica

 • Dawid

  Połowa miesiąca za nami. Teraz juz z górki poleci :D

 • żadna beznadzieja i żaden “tylko cud”
  Jak na polskim fejsbuku czy w polskiem radio to nie znaczy, że na bank ;)

  • PiotreK

   Krótko i zwięźle i na temat

 • Przemysław Jan

  Rok 2018 zbliża się wielkimi krokami :D

 • Tobi

  Damy radę.
  #SupportKubica

 • Dora

  Witam cieplutko Klubik:) FORZA RK!#SupportKubica

  Nie tylko my wspieramy…
  fot. Radosław #SupportKubica!! małe wsparcie z Uk
  https://uploads.disquscdn.com/images/f8f9cbb46abbada4cf5416daff28f7d860edc160ce2119894895f61a19b13636.jpg

  • Radek pisze do nas “Małe wsparcie dla Roberta z UK. Dużo osób jest tutaj za Robertem i trzymają kciuki za powrót”

   #SupportKubica

   • Dora

    Miło Cię widzieć :) Witaj Macku!

 • jurek krak

  Cześć F1 Nadal Możliwa :) z R.K;)
  #SupportKubica

  • gniewko

   Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości.
   Trudi Canavan

   • PiotreK

    Fajne

 • Ostry

  Jeden komentarz na temat ‘czarnej listy’ – w takim wypadku kłopoty bywają nie tylko pomiędzy nadawcą i odbiorcą funduszy, ale również ‘po drodze’ – jeśli sankcje dotyczą któregokolwiek ogniwa w transakcji. Tak tylko godom… ponieważ była o tym wzmianka w artykule.

  • irekk

   Pozwole sobie rozszerzyc twoja wypowiedz. Bliskie relacje z firma wobec ktorej sa wystosowane sankcje, moze wiazac sie z dysaprobata obecnych lub potencjalnych nowych sponsorow. Posiadanie swojego logo na bolidzie obok loga firmy z „czarnej listy” jest wrecz anty reklama.

 • Jacek Kubicar

  Będzie git majonez jak powiada Marcin:)
  Robert w Williamsie przez cały sezon 2018 !!!
  Wspieramy jak najmocniej!!!
  Forza KUB!!!

 • Pan Bimber

  Marrally dzieki Twoim wpisom jest nadzieja i zawsze jak tu wchodze z przyjemnoscia czytam nowe newsy:-) Dzieki! Robert bedzie w F1!

  • mmmpiotrek

   Wczoraj Marcina pochwaliłem, dzisiaj czynię to samo. Dzięki Marally! Bardzo dobra robota!
   #SupportMarally
   #SupportKubica

   • Marrally

    Support należy się dla całego Klubu :)

 • gniewko

  Wspinaczki wysokogórskie należą do bardzo niebezpiecznych sportów. Szczególnym wyzwaniem dla miłośników gór
  jest zdobywanie szczytów zimową porą.
  Każdy „atak szczytowy” poprzedzony jest intensywnymi treningami, przygotowywaniem zarówno ciała,
  jak i ducha do tak wielkiego wysiłku.
  Okazuje się jednak, że za około 60 tysięcy dolarów, wraz z dodatkowymi kosztami związanymi z dotarciem do Nepalu
  oraz przygotowaniem odpowiedniego sprzętu, można zostać wniesionym nawet na najwyższy szczyt świata.
  Taka sobie analogia.

  • Andrzej Onichimiuk

   Analogia do czego?

   • gniewko

    Do F1. Coraz mniej kierowców z talentem a coraz więcej z workami kasy.

 • Kama / Wrocław

  @Marrally , czy jeśli tutaj w postach wpiszemy #Supportkubica to też się tam gdzieś w statystykach liczy?

  • Ostry

   Dobre pytanie… myślę że nie, ale co jeśli udostępnimy jakiś Disqusowy komentarz na TT (przez ‘Udostępnij’ na dole?)

   • nie.

   • Kama / Wrocław

    A jeśli na instagramie hashtagujemy zdjęcia? (Pytam, bo nie mam TT, a chciałabym podziała jakoś w sprawie supportowania)

    • Byłem wczoraj we Wrocku i szczerze.. #supportRK nigdzie nie rzucił mi się w oczy :)

     • Kama / Wrocław

      Mam pomysł, codziennie jeżdżę tramwajem z czarnym plecakiem na plecach – napiszę sobie na nim #supportkubica!!! ;) Jakbym miała auto, to bym na tył przykleiła jakąś fajną naklejkę supportową :-)

 • Ostry

  #SupportKubica!

 • #SupportKubica……jakbyście zapomnieli :P