^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 5 Styczeń 2018

Robert Kubica – Ikona Sportu 2017

Robert Kubica – ponowne zwycięstwo w jego niesamowitej historii, tym razem jako Ikona sportu roku 2017. Dwa tygodnie temu został ogłoszony konkurs i od tamtej pory trwała kolejna rywalizacja Roberta, tym razem nie za kierownicą lecz w głosowaniu o Ikonę Sportu roku 2017. Zacięta rywalizacja między trzema sportowcami odbiła się szerokim echem w internecie i dopiero w ostatniej fazie przewagę zdobył Robert Kubica. Kubica wyprzedził m.in. Roberta Lewandowskiego i Łukasza Kubota.

Robert Kubica - Ikona Sportu 2017

Robert Kubica – organizatorzy konkursu zaanonsowali nam jego sylwetkę  w taki oto sposób:

Robert KubicaIkona sportu to nie tylko ktoś, kto kolekcjonuje tytuły. To także sportowiec, który inspiruje i udowadnia nam, że naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych. Gdyby równo rok temu ktokolwiek powiedział, napisał, że Robert Kubica poprowadzi bolid Formuły 1 i to najnowszej generacji, popatrzylibyśmy na niego z niedowierzaniem. Nic nie wskazywało na to, że to jest w ogóle możliwe. Po porzuceniu rajdów w 2016 roku Kubica nastawił się na powrót na tor, ale wejście na sam szczyt motorsportu wciąż wydawało się tak bardzo odległe. Decyzje wielkich koncernów motoryzacyjnych sprawiły, że nagle liczba dobrych propozycji dla Kubicy się zmniejszyła. A gdy już się okazało, że jest szansa i to na start w legendarnym wyścigu 24 godziny Le Mans, to zespół okazał się kompletnie nieprzygotowany do sezonu. Kilka dni przed Wielkanocą Kubica znów znalazł się na zakręcie. Ale chyba nikt nie spodziewał, że wyjedzie z niego na pełnym gazie. Rękę wyciągnął zespół, który najbardziej ucierpiał na rajdowym wypadku Polaka z 2011 roku, czyli Renault. Kubica został sprawdzony dwa razy za kierownicą auta z 2012 roku, a potem przyszło zaproszenie na oficjalne testy na Hungaroringu. To tam mały Robert był pierwszy raz na GP F1, to tam debiutował jako kierowca F1. Wreszcie, to tam wrócił do gry o fotel w F1.W Renault mu się to nie udało, bo do gry weszła wielka polityka. Ale o Kubicy było już głośno i Polaka zechciał sprawdzić Williams. I znów były testy w starym aucie i kolejne zaproszenie do jazdy samochodem najnowszej generacji. Na start w wyścigu wciąż czekamy. Hollywoodzkiego zakończenia na razie nie ma, ale Kubica pokazał, że niemożliwe nie istnieje. Mając tak uszkodzone ciało (nie w pełni sprawna jest jego prawa ręka, ma kłopoty z biodrem), które dostarcza wielu trudności w życiu codziennym, i ponad sześcioletnią przerwę w kierowaniu bolidami F1 jest w grze o miejsce w elicie światowego sportu, a jego historią żyje cały świat. To co osiągnął w ostatnich miesiącach jest wielkim sukcesem, przede wszystkim jego samego“. (źródło)

sport.pl

Opis

Robert Kubica i jego walka o powrót do królowej motorsportu, trwająca od pamiętnego zdarzenia w 2011 roku, jest historią nadającą się na produkcję filmową, której nie powstydziłoby się Hollywood. Ostatni rok obfitował w wydarzenia, które zapoczątkowane zostały już 16 miesięcy wcześniej po skończonej przygodzie w WRC – de facto najwyższej kategorii w rajdach samochodowych. Wydarzenia z roku 2017 w skrócie zaprezentowaliśmy w dwóch częściach Robert Kubica – “Powrót na szczyt” : Podsumowanie 2017 – Część 1 (link)Robert Kubica – “Powrót na szczyt” : Podsumowanie 2017 – Część 2 (link). Droga jaką Robert podążał by zasiąść za kierownicą bolidu F1, zachwyciła i zainspirowała wielu kibiców.

Kim jest człowiek określany ikoną sportu?

Ikona Sportu to nie tylko tytuły, zwycięstwa, rekordy i medale. Liczą się także emocje, materiały medialne, opinie ze środowiska jak i osoba samego Roberta. Pod uwagę jest brany całokształt, czyli otoczka, jaką dany kandydat wytworzył wokół swojej osoby. Sylwetka Roberta i jego życiorys od najmłodszych lat nadaje się na scenariusz filmowy. Udowodnił, że naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych . Włoskie media pisały :“Wydaje się niemożliwe i takie jest, ale jeśli jest ktoś, kto potrafi zrobić coś anormalnego i historycznego, tym kimś jest właśnie On – Robert Kubica”, “Poszedł przeciw logice niemożliwego” i wiele wiele innych. Po blisko siedmioletniej przerwie jest w grze o miejsce w F1 na sezon 2018, a jego historią żyje cały świat. W powyższych podsumowaniach roku w naszym klubie, można zobaczyć szereg wypowiedzi , jednoznacznie wskazujących, iż jeśli ktoś ma zasłużyć na opinię Ikony Sportu oraz jazdy na najwyższym poziomie, to jest to właśnie Robert Kubica. Na start w wyścigu wciąż czekamy. Decyzja ma zapaść może jeszcze w styczniu.

Taka charakterystyka osoby Roberta, pozwoliła na oddanie głosów przez kibiców a ilość przerosła oczekiwania organizatorów:

W plebiscycie oddano 72 tysiące głosów!

Wyniki plebiscytu na Ikonę Sportu 2017 Sport.pl:
1. Robert Kubica (18840 głosów)
2. Robert Lewandowski (13592 głosy)
3. Łukasz Kubot (9808 głosów)
4. Anita Włodarczyk (8696 głosów)
5. Kamil Stoch (8446 głosów)
6. Piotr Żyła (2698 głosów)
7. Kamil Glik (1818 głosów)
8. Patryk Dudek (1665 głosów)
9. Adam Kszczot (1363 głosy)
10. Joanna Jędrzejczyk (1334 głosy)
11. Maja Włoszczowska (1207 głosy)
12. Kajetan Kajetanowicz (763 głosy)
13. Paweł Fajdek (675 głosów)
14. Tomasz Marczyński (508 głosów)
15. Piotr Lisek (367 głosów)

Robert Kubica – trochę historii wyróżnień …

Poniżej przedstawiamy najróżniejsze wyróżnienia które otrzymał Robert Kubica

2008 – Sportowiec Roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego.

Wspaniały finisz Kubicy! Kierowca F1 wygrał Plebiscyt „PS” w 2008 roku

Przegląd Sportowy

Przypominamy, iż dokładnie dziewięć lat temu Robert Kubica został wybrany najlepszym sportowcem 2008 roku w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. Kierowca Formuły 1 wyprzedził Leszka Blanika i Tomasza Majewskiego.

Rok 2008 należał do Roberta Kubicy, który wtedy nie tylko wygrał pierwszy i jedyny w swojej karierze wyścig Grand Prix w Formule 1, ale też okazał się najlepszy w 74. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. W głosowaniu czytelników za kierowcą znaleźli się mistrzowie olimpijscy z Pekinu – Leszek Blanik i Tomasz Majewski. Ten pierwszy w głosowaniu naszych czytelników prowadził prawie do samego końca, jednak dopiero w końcówce został wyprzedzony.

Robert Kubicy wtedy nie było na ceremonii rozdania nagród. – Jak dowiedziałem się o zwycięstwie? Chwilę po ogłoszeniu wyników dostałem SMS od kolegi. To było dla mnie ogromne zaskoczenie. Nie spodziewałem się, że wygram – wspominał wtedy kierowca.

– Na mnie największe zrobił sukces wioślarzy (Adam Korol, Michał Jeliński, Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz). Oglądałem ich olimpijski finał w Pekinie. Pokazali, że są najlepsi, wygrali z dużym zapasem, bez żadnych wątpliwości. Mówię szczerze. To najbardziej zostało mi w pamięci – dodał Kubica.

2008 – Wyjątkowy hart ducha i wola walki Trofeo Lorenzo Bandini

Robert Kubica na tydzień przed Grand Prix Monako odebrał prestiżową nagrodę Trofeo Lorenzo Bandini, która przyznawana jest kierowcom, którzy wykazali się wyjątkowym hartem ducha i wolą walki. W ramach ceremonii Robert przejechał z Faenzy do oddalonej o 11 kilometrów rodzinnej miejscowości Bandiniego – Brisighelli – bolidem BMW Sauber, gdzie o 18 odebrał prestiżowe trofeum (źródło)

2009 – wyróżnienie dla Roberta Kubicy w postaci nazwania trybuny na Hungaroringu jego imieniem.

Trybuna nosząca nazwisko jeżdżącego kierowcy to ewenement, choć Polak nie jest jedyny. Najwięcej nazwisk znanych zawodników na wejściówkach jest w Melbourne. Trybuny noszą nazwiska Schumachera, Senny, Fangio, Prosta i kilku innych wybitnych postaci. (źródło)

2010 – “Najwaleczniejszy zawodnik 2010 roku” według Autosprint

Co roku na galę tygodnika “Autosprint” zapraszane są osobistości sportów motorowych. Przyznano 35 nagród w różnych kategoriach. “Złotym Kaskiem” uhonorowano Sebastiana Vettela. Mistrz świata nagrodę odebrał kilka dni przed galą. Największe brawa otrzymał jednak nie kierowca Red Bulla Sebastian Vettel, a Robert Kubica. Polski kierowca został wybrany “Najwaleczniejszym zawodnikiem 2010 roku”. (źródło)

2012 – Człowiek roku 2012 według Top Gear

Robert Kubica znalazł się wśród jedenastu zasłużonych postaci ze świata motoryzacji, którym znany brytyjski miesięcznik „Top Gear” przyznał tytuł „Człowieka Roku 2012”. Redakcja wyróżniła Polaka za „powrót do sportu motorowego w wielkim stylu”. (źródło).

2013 – Robert Kubica za szybką jazdę i ducha walki – wyróżnienie Colin McRea Flat Out Trophy

Robert Kubica z pilotem Maciejem Baranem pierwszego dnia 37. Rajdu Wysp Kanaryjskich zaliczył przejazdy, którymi nie tylko zdeklasował rywali, ale które zapewniły mu też nagrodę Colin McRae ERC Flat Out Trophy. Wyróżnienie Colin McRae ERC Flat Out Trophy, jest przyznawane kierowcom, którzy wykażą się szybką jazdą i duchem walki w stylu słynnego Colina McRae (źródło)

2013 – Robert Kubica osobowością roku 2013!

Rajdowy mistrz świata w klasie WRC-2 w roku 2013, Robert Kubica został osobowością roku w motosporcie w plebiscycie organizowanym przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA). Prestiżową nagrodę Kubicy wręczył sam Emerson Fittipaldi. Obok Kubicy byli m.in Sebastian Vettel, mistrz świata Formuły 1 i Sebastien Ogier, rajdowy mistrz świata w 2013. Zgłoszony był także dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Sebastien Loeb, który w tym roku zakończył karierę sportową oraz Yvan Muller, mistrz świata w wyścigach samochodów turystycznych (źródło) i tu (link). Filmik z wręczenia (link)

2013 – Gala Mistrzów Sportu – 6. miejsce: Robert Kubica

Film z wręczenia nagrody za 6 miejsce (link)

2014 – “Autosport” w rankingu najlepszych kierowców ostatniego 12-lecia bez podziału na dyscypliny

Robert Kubica wygrał klasyfikację za 2008 rok, gdy w bolidzie BWM Sauber siedmiokrotnie stawał na podium wyścigu Formuły 1, w tym raz na pierwszym miejscu (GP Kanady). Ogółem w całym 12-leciu Kubica został sklasyfikowany na 14. pozycji. O jedno miejsce wyżej niż dwukrotny rajdowy mistrz świata Sebastien Ogier. Wyprzedził też m.in. Marka Webbera (źródło)

2016 – najlepsze momenty GP Singapuru według Formula1.com

Oficjalna strona F1 w 2016 wytypowała 10 najlepszych momentów rozgrywanego od 2008 roku wyścigu. W tym zestawieniu znalazł się Kubica, który przed sześcioma laty popisał się kilkoma znakomitymi manewrami. A mówią, że wyprzedzanie w Singapurze jest trudne. Film z jazdą Kubicy okraszono podpisem: – Trudno jest wyprzedzać na torze w Singapurze, ale nikt tego nie powiedział Robertowi Kubicy. W komentarzach pod nim można przeczytać, iż dla wielu fanów Polak wciąż jest niedoścignionym wzorem i jednym z najbardziej wszechstronnych kierowców w historii F1 (źródło)

2017 – Robert Kubica – top stories 2017 Motorsport.com

Powrót Roberta okazał drugim największym wydarzeniem w roku 2017 wg portalu motorsport.com (źródło). Wystarczy nadmienić, że pierwsze miejsce zająl Alonso z decyzją o wystąpieniu w Indianapolis natomiast 3 miejsce Hamilton ze zdobyciem kolejnego już 4 tytułu mistrza świata.

Pod koniec grudnia, brytyjski portal “Sky Sports” uznał powrót Kubicy za “powrót roku 2017” w F1. Dziennikarzom Sky Sports by go nagrodzić wystarczył sam fakt, że Polak wrócił za kierownicę bolidu Formuły 1. Jego testy w barwach Renault i Williamsa zostały uznane za “Powrót Roku 2017”. (źródło)

2018 najbardziej gorący temat przed sezonem według Formula1.com

Jako najbardziej gorący temat przed sezonem 2018 na 6 miejscu figuruje Robert Kubica na portalu Formula1.com (źródło)

Nie musimy dodawać reszty osiągnięć Roberta w tym wpisie, gdyż zaprosimy wszystkich do zakładki Robert Kubica sylwetka, osiągnięcia (link), w której to jest przedstawiona sylwetka Roberta. Na koniec pozostaje nam przytoczyć urywek z wywiadu z doktorem Riccardo Ceccarelli : Nikt nigdy nie dorównał Kubicy. Dużo ciekawostek od Ceccarelliego, można zobaczyć u nas w klubie (link).

Dr. Riccardo Ceccarelli :(…) mentalnie myślę, że nikt nigdy nie dorównał Kubicy.

Filmik prezentuje losy polskiego kierowcy, jego determinację i nieustępliwość w pokonywaniu przeciwności losu i dążeniu do realizacji swoich celów. Natomiast padające w nagraniu motywacyjne słowa są uniwersalne i mogą trafić do każdego.


fot. Lat Images

Maciej Wisławski – Ikona rajdów samochodowych – w wywiadzie z 2013 roku dla gazety Olsztyńskiej po przyznaniu Robertowi osobowości roku 2013 i zdobyciu tytułu Mistrza Świata WRC2:

— Z innej beczki… Robert Kubica został osobowością roku FIA, jak pan ocenia ten wybór?
— Zasłużył na to. Dla mnie to fenomen. Przeszedł do innej dyscypliny sportu, bo Formuła 1 i rajdy to różnica mniej więcej taka, jaka dzieli skoki narciarskie od biegów narciarskich. Po wypadku Kubica osiągnął wynik, który był do tej pory nieosiągalny dla żadnego polskiego kierowcy. I to kierowcy, który był absolutnie sprawny. Wejście na taki poziom nie jest proste. Weźmy choćby mistrzostwa Europy. Od czasu naszego tytułu z Krzyśkiem, a było to już 15 lat temu, żaden z polskich kierowców tego tytułu nie zdobył.

— To dlaczego mówił pan, że jako pilot nie pojechałby z Kubicą nawet za milion euro?
Mamy różne postrzeganie tego sportu. To jest gość, który ma wszystkie cechy totalnego sportowca, wojownika, który musi wygrać. Jego filozofia jest rodem z Formuły 1. On tam musiał wygrać. A ja nie muszę. Ja mam inną filozofię. Na torze można co najwyżej w barierę wjechać albo urwanym kołem oberwać, a w rajdzie nie ma „muszę”, bo są drzewa, przepaście i rzeki. Tu się jeździ, by dojechać. Poza tym Kubica jest profesjonalistą, ja tylko amatorem na przyzwoitym poziomie. On ten sport musi uprawiać, bo to jego zawód, a dla mnie to aktywna rekreacja. Nawet za milion euro nic by z tego nie wyszło. (źródło)


Robert Kubica – I’m Ready …  #SupportKubica


 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 07:04

Udostępnij:

 • heh… zamykamy tu

 • COPSE

  Jedziemy

  • dulin

   Hop hop

 • dulin

  Done

 • Marrally

  WOW

 • Marrally

  Myślę więc jestem :) i dlatego pora na nowy wpis :) za 5 minut:)

  • COPSE

   Wow

  • Wojtek90Tczew

   O. Nocna zmiana dzisiaj wygrała.

  • COPSE

   Juz dobrze się czaje na niego od rana :)

 • Apolonia Bąk

  Pewnie coś knują:)

 • keyholder

  Powiem tak. Sprawa musi być kurewsko skomplikowana skoro zespół rangi Williamsa zachowuje się jak zachowuje. Nie sądzę by formuła kontraktu z $$ była tego powodem. Raczej na pewno nie jest. Tam na bank musi chodzić o coś innego. To jest poważny biznes i poważne sprawy. Skoro tak się zachowują to ja wymiękam. Musi być jakiś powód. Na 99% nie jest nim SMP i $$. Już dawno by ogłosili, ludzie by się pośmiali i by było po ptokach. $$ dostałby kontrakt z terminem ostatecznym na kasę z SMP bo jak nie to nara i cześć tu musi o coś innego chodzić.

  • Le Mans Wmr

   Wystarczy poczekać na rozwój spraw.

  • Marrally

   Poker a kto na tym skorzysta i co ugra zobaczymy po oficjalnej

  • Tommi

   A mi sie wydaje ze sprawa jest banalnie prosta, tylko my doszukujemy sie drugiego dna w tym wszystkim.

 • Le Mans Wmr

  Dla rozluźnienia polecam włączyć ES1.

 • Marrally

  Trzymać ciśnienie i tak będzie dobrze a testy to była formalność a Bensona cY inne medialne oszołomy nabijają kabzę swoją kontrowersjami

  • kon kk

   Testy to tylko formalność…
   Tekst na poziomie Jurka Kraka.
   Bomba razy dwa, najwyższych lotów ;-)
   Keep Calm and Support Kubica

  • COPSE

   Będą odszczekiwać to tez zarobią;)
   Tez będziemy klikać.
   #SupportKubica

  • Charlie Runkle

   A ja się dziś zresetowałem, i mnie trochę puściło ciśnienie. ;) Dobrej nocy.

   • Le Mans Wmr

    Co piłeś dobrego?

    • Charlie Runkle

     Mam kolegę, który robi ponoć niezły bimberek. Jak NIGDY nie piję tego typu wynalazków, to 0.7 strzeliło jak nie wiem co.

     • Le Mans Wmr

      Po bimberku zero kaca,dobry ruch.Na zdrowie.

     • Charlie Runkle

      Dziękuję. Nie taka ilość żeby od razu był, ale … niezłe to było, nie powiem.

 • Forza Juve

  To widzę, że ruska kasa Scuderii też nie śmierdzi, hmmm.
  Forza Klub!
  Do boju KUB!
  #SupportKubica

  • Andrzej Onichimiuk

   “Ruska kasa” żadnemu zepołowi nie śmierdzi, bo między wszystkie zespoły rozdzielana jest m.in. “ruska kasa”

  • Charlie Runkle

   A skąd peewność że pochodzi z sankcjonowanego źródła? Może Kaspersky dorzucił coś do tego co i tak daje i poszło na legalu. SMP wykupił za 3,5,10 baniek oprogramowanie, Kasperski zarobił i wydał :) Te sankcje to są OKDP.

 • DT

  Może czas na nowy wpis bo ten przy 3500 komentarzy spowalnia na komórce

  • Le Mans Wmr

   No mi spowalniało strasznie i odinstalowałem wszystkie aktualizacje chroma.Po restarcie super,tylko wszystkie hasła na nowo trzeba wklepywać.

 • W formie pisemnej..

 • Rafał_DG

  To się pytaj, co za problem ;)

  • Le Mans Wmr

   Będę.

 • Poldek Napora

  Ja sobie przed spaniem przeczytam to :) https://uploads.disquscdn.com/images/80b0f47fab2183355d0d8e7b84f167cef84cfa15d99880b64def31656d7a0bcf.jpg
  Pamiętam jak dziś, wszystkie możliwe kioski, sklepy obleciałem za tym numerem i nigdzie nie było. Zdenerwowałem się i kupiłem przez internet, przesyłka w prawdzie wyszła prawie tyle co sam miesięcznik, ale w takich sytuacjach cena nie gra roli ;) #SupportKubica

  • Wojtek90Tczew

   A ja poszedłem jak co miesiąc do empiku w moim mieście i było kilka numerów. Plus mieszkania w małym mieście.

 • Le Mans Wmr

  Ach te czwartki,zawsze jak wracam w nie wcześniej z pracy,to załapuję się na cotygodniowe sprzątanie chaty,normalnie masakra .

  • Przemysław Jan

   Dzisaj jest środa, ktoś cię wrabia

 • Pit

  Witajcie, dawac juz tego Roberta do F1! :)

  • On już tam jest….tylko nie wiemy w jakim zespole :P

  • Marek Bogacki

   Niestety scenarzysta pisze kolejne odcinki, ale i tak wszyscy wiedzą jaki będzie finał.:)

 • terry84

  https://twitter.com/WilliamsdbF1/status/951112314589204481
  Nie wiem Kim jest pan Jacek,może tutaj bywa,ale nie pierwszy raz widzę,jak tym tumanom coś próbuję wytłumaczyć i nie tyko im. Kto ma konto na Twitterze może polubić jego odpowiedzi bo on zawsze taki osamotniony.

  • Poszło…..

   • Jacek Vel Dulin – bywa często u nas – bardzo fajny gość.

  • kon kk

   Done

  • pepe

   no ale co to za brednie, ani ultrasofty nie były “qualifying tyres” bo nie były najszybsze ani prawdą nie jest, że nie było progresu

 • maniek4021

  Mnie dziwi, że nigdzie nie ma komentarza Bravi’ego, na temat różnych artykułów, chyba nie zapadł się pod ziemie?

  • A musi? nie ten czas nie ten moment w mej skromnej opinii.

  • Greg_OR

   a w ogóle kiedykolwiek były jakieś komentarze z jego strony? bo ja nie pamiętam, dobrze, że obóz RK nic się nie odzywa – każde dementi czy próba prostowania plotek były by odebrane jako obrona i uwiarygodnienie plotek.

   • Le Mans Wmr

    Dobrze powiedziane.

 • Jacek Kubicar

  Cześć Klubie zagubiony i niepewny!
  Stary kibic z uporem maniaka jeszcze raz Wam powie to co jest jasne jak słońce i w co powinniście święcie wierzyć:
  Robert Kubica będzie jeździł w F1 w 2018 roku!!! i nie pytajcie mnie skąd to wiem, przypuśćmy że to moje przeczucie.
  Uszy trzymać pionowo u bez załamki proszę, jak na kibiców jedynego w swoim rodzaju drivera przystało :)
  Forza KUB!!!

  • Poldek Napora

   I oto chodzi :) #SupportKubica

  • Oj tam, jak w rodzinie, dyskusja przy stole kiełbasie i setce wódki :)

   • lukasR

    Jeszcze niedawno co drugi zamiast wódki to preferował Martini ☺

    • U mnie bez zmian……na myszach pędzona :P

    • Le Mans Wmr

     Słuszna uwaga,hihi.

  • Rafał Lewandowski

   Jacku Twój stoicki spokój rozbraja. Też jestem jakoś dziwnie spokojny. Ale to chyba kwestia wieku i ogromu wiary

   • kon kk

    Ja też mam już z górki, ale myśle, że doczekamy…

    • Rafał Lewandowski

     spoko w ty roku 50 więc oczekuję prezentu od F1 – RK

     • kon kk

      Już tylko kilka dni…tylko jak Ty upijesz cały Kiub?

    • Rafał Lewandowski

     zapomniałem dodać że dusza ma 18

  • teq

   dokładnie, jeszcze nie wiadomo gdzie, ale na pewno!

  • czytelnik

   Będzie w F1 w 2018, nawet w WMR :) To wszystko za daleko poszło, żebym ja stary chłop uwierzył, że niedoświadczony w F1 Sirotkin zgarnie fotel etatowego kierowcy kilkoma niezłymi kółkami które wykonał w testach opon w Abu Dabi i pojechał sezon zamiast szybkiego, doświadczonego i regularnego Kubicy. To się nie klei :)

  • lukasR

   Wreszcie jakieś mądre słowa w natłoku tych informacji. To powinna być puenta

  • Witaj Jacku ,witajcie Klubowicze :-)
   Nieustające #SupportKubica !!!!
   Forza Kubica !!!

  • kon kk

   To jest dużo lepsze, niż kazanie naszego proboszcza w niedzielę :-)
   Keep Calm and Support Kubica

  • Piotr Łukaszewicz

   Pozdrawiam Pana . Ja z tego powodu przestałem się udzielać tu w klubie i tylko czytam chociaż czasem nie da się. Popieram Pana w całości. Tak nawiasem mówiąc jesteśmy w podobnym wieku, życzę dużo zdrowia.

   • Jacek Kubicar

    Wzajemnie Piotrze:) i bez tego pana proszę,tu wszyscy bez względu na wiek jednakowo kochają Roberta:)

 • jakitaki

  Tak tylko jeszcze chciałem nadmienić, że gdyby WMR zgłosiło $$ jako podstawowego a przed testami zrzucili z jakiegoś powodu na rezerwę podpisując KUB to mają dodatkowy dzień testów :P

  • hrh17379@kopqi.com

   Nie mają.

   • jakitaki

    A co się zmieniło w kwestii powracającego kierowcy?

 • marcus

  Chciałem tylko przypomnieć jeszcze kwestię wieku 25+. Niby miał Kwiat to wypełnić. Jak dla mnie sprawa jest prosta tylko ktoś to odwleka w jakiś celu. A jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo…

  • DB

   Kwiat ma 23 lata, więc i tak by tego nie wypełnił

 • DT

  No i jeszcze jedno – pierdzielą się z tą decyzja jak matka z łobuzem!Błaszczak już zdążył stołek zmienić, a oni kierowcy nie mogą wybrać.
  Ps.
  I dlaczego Robert i jego ekipa milczą. Jak już wszystko zdecydowane to po co ta cisza. A może jednak jeszcze karty w grze…

 • Dex

  Jeśli jest prawdą że Williams ma problemy ze sponsorami to może być ciekawie całkiem .Ta cisza z obozu Roberta i sam Williams też nic nie prostuje .Nikt nie puszcza farby to moze znaczyc że coś ich jeszcze łączy.Tłumaczenie tego jakimś przelewem jest trochę nie na miejscu .Oni mogą czekać na bardziej techniczne/prawomocne rozwiązania typu jakieś spółki czy inne joint-venture układy .być może szukają w ten sposób jak ugryźć te pieniądze od ruskich .Teraz zakładając że tak jest to myślę że tu idzie gra o większą kasę niż 20baniek.Jesli nawet się mylę to co tłumaczy zwłokę Roberta .Nie widać załamania u niego .Raczej jest z nim wszystko ok .Więc co u licha trzyma go w cieniu .Każdy inny a on tym bardziej robiąc to co kocha nie pozwolił by sobie zostać ot tak odstawiony na bok .Coś tu nie gra .
  Faktycznie że te kolacje ze znajomymi są trochę podejrzane a zwłaszcza te przecieki i rewelacje.

  • jakitaki

   Stare umowy się kończą a nowe czekają z ogłoszeniem… Jak na nosie będzie CVC Capital Partners to gwarantuję, że nikt tu się nie będzie brzydził SMP na bocznych klapach :)

 • szafran00

  Dobry wieczór. Troszkę mnie nie było ale już jestem :)
  Że tak sobie pozwolę zacytować z forum wm: jeśli było to przepraszam, ale nie dam rady ponad 3 tys komentarzy przejrzeć:

  “Z Kubicą szykuje się coś czego nikt sie nie spodziewal… Nawet mnie szczeka opadla jak sie dowiedzialem o co moze grac Williams z calą tą sytuacja.. byla tez propozycja od jednej z lepszych ekip na 3ciego kierowce i to moze byc ostateczna ostatecznosc znana nam jako ten tajemniczy plan B. Williams bierze Sirotkina ale chcial tez Kubice. Obaj jako kierowcy drugiego bolidu.. Jednak nie bylaby to umowa na rownych warunkach, bardziej w kierunku rosjanina… Kubica z tego co juz tu bylo sam prawdopodobnie zrezygnowal. A propozycje trzeciego zlozylo mu Renault.

  Rosbergowi bardzo zalezy zeby Robert zgodzil sie na oferte Renault.

  A zeby juz zakonczyc, wszystkie informacje jakie tu podawalem przez ostatnie niemalze dwa miesiace bralem od jednego z rowerowych kumpli Roberta. Wiecej informacji nie bedzie, sprawa z Williamsem zamknieta.”

  Kilka dni temu napisałam tu moją rozkminę sytuacji z Renią, no i powyższe by się z tym zgadzało…

  • jurek krak

   Taaaaa .

   • szafran00

    Taaaa, że co?

    • Przemysław Jan

     że to lipna wiadomość..

    • teq

     no taaaaa, przyjelismy…

  • marcus

   bzdury

  • Mateusz Botorek

   Po co niby odpuścić i zgodzić się zostać trzecim kierowcą, jak wciąż jest szansa być drugim i zaliczyć cały sezon, z nowymi (dla Roberta) torami, oponami, bolidami, itp.

   • szafran00

    Ja nie twierdzę, że to super dla Roberta. Po prostu tak mi wygląda sytuacja i się do niej ustosunkowuję. Pewnie, że ściskam kciuki, żebym się myliła…

  • ja tam wiem jedno, żaden kumpel Roberta na dzień dzisiejszy nie powie i nie napisze nic – bo każdy z nich nic nie wie.
   Jak wiedzą to można pogadać i z zaufanymi osobami to robią, ale od kilku miesięcy przysięgam nikt nic nie wie :P
   Co niektórzy dowiadawali się dzień później ode mnie np że pojutrze lecą na jakieś testy :D
   – bo pytałem ” a Ty też? ” Kupa śmiechu zawsze była i generalnie bardzo pozytywnie.

  • jakitaki

   Ale to info zza ściany, na 4um wm ktoś to stamtąd ściągnął. Czy prawda czy nie to już inna sprawa, jedni wszystkie plotki odrzucają, ja przychylam się do tego że w każdej jest ziarenko prawdy ale te ziarna trzeba doooobrze przesiać.

   Co innego nie daje mi spokoju… Im dłużej patrzymy jak $$ staje się kierowcą WMR tym bardziej podejrzanie to wygląda… Na koniec stycznia dowiemy się że $$ ma już kontrakt w domu i zastanawia się czy podpisać, w połowie lutego, że podpisał ale musi zawieźć osobiście do Groove, aż w końcu wybuchnie bomba która zapewni WMR wszystkie nagłówki i kamery pod ich garażem na pół roku conajmniej,… A WMR, KUB i $$ będą powtarzać, że od Abu przecież nic się nie zmieniło, tak miało być, a ludzie dali się nabrać pismakom. Tego KUB, sobie i Wam życzę z okazji dnia 10.stycznia :)

  • kon kk

   Gdyby Robert każdemu koledze opowiadał, na jakim etapie są negocjacje, to szybko cały świat by wiedział, a kary pewnie są olbrzymie…

   • O to, to. W takich sytuacjach confidential disclosure agreement to podstawa. Osobiście podpisywałem 3. Jedna nawet po zakończonym projekcje obowiązywała mnie przez kolejne 5 lat.

    • kon kk

     Nie umniejszając powadze sprawy, ale jakie wymogi musza być w F1?

     • Bladego pojęcia nie mam jak jest w F1. Ogólnie, nic nikomu o niczym, czego nie zezwala umowa.

  • fargione

   kolejny bajkopisarz z bloga bazujący na aktualnych newsach z mediów. Dziwnie mu się zmienia z czasem. Tzw. kogucik, kurek na dachu. Tam zapieje gdzie wiatr zawieje.

 • Tu masz rację………

 • tomo ziomo

  Proponuję w ramach luzu spojrzeć na forum WMR..bardzo ciekawa wymiana zdan..miło się czyta

  • WaWel Smoczek

   f1network?

  • hrh17379@kopqi.com

   W skrócie?

  • Falkon750

   Dużo pozytywnych stwierdzeń są też niedowiarki

   • Ja nie czytam bo nie potrzebuję, ale swoją teorię mam.
    Gdyby Sirotkin był naprawdę taki dobry i bogaty to dawno Williams by to ogłosił.
    W “PZU” nie wierzę, Robert to facet, który oddałby te pieniądze i mógł jeździć, nie kombinowałby.
    Ważne były jego życzenia na święta z wątkiem F1 i pewien kolejny tweet Williamsa z początkiem “don’t panic” –
    brzmiało to jak próba wyciszenia tej paniki przy nic nie znaczącym twitem.
    Moim zdaniem się uda, ale póki co coś tam się dzieje i świat ma być przekonany, że jednak “Nie Kubica”
    – musi być w tym jakiś interes także Roberta.

    • Mógłbyś cytat z tych życzeń z wątkiem z F1?
     Angielski słoń mi na ucho depnął…

 • DT

  Panie i Panowie patrząc na to jakie posadki padają łupem rosyjskich kierowców nasuwa mi się myśl – co do k… nędzy jest grane?!
  1. Czy Rk ma takich kiepskich menadżerów, że nic nie potrafią załatwić ?
  2. Czy może zaplecze finansowego RK jest tak marne,że nie może przebić żadnej oferty?
  3. Czy z Rk jest tak źle, że nikt mu nie chce zaufać i dać szansy?
  4. A może faktycznie Rk jest w wyśmienitej formie ale świat F1 już tak zdziczal , że tylko kasa ich interesuje?

  Oświeccie mnie bo już totalnie zglupialem. Co jest cholera grane??? Team RK milczy, Williams milczy, madrale z Eleven cisza. Co chwila tylko słychać: ten pojedzie tu, tamten tam. A gdzie pojedzie Robert pytam się???

  • Marek Bogacki

   Stawiam na pkt. 4 i pkt. 2, który pośrednio z niego wynika.:).

  • Le Mans Wmr

   No KuboF1 się wybierał do Grove na przeszpiegi,ale go zdemaskowano i się niestety nie dowiemy.

   • oczek29

    A co sie wydarzyło?

    • Le Mans Wmr

     Wkręcasz mnie?

     • oczek29

      Nadrabiam komenty wiec nie wiem co było grane

     • Le Mans Wmr

      Popełnił harakiri,z biletu nici.

   • COPSE

    Heheh,Ty to widze pamietliwy jestes;) myślę ze Grove zaliczył,dowiedział sie ze jednak bilet na monaco bedzie musiał podarować,i teraz myśli skad go weźmie ;)

  • Wojtki

   a powiedz mi jaki sponsor w Polsce ma kasę żeby sponsorować w F1 na taką skalę ? No niestety…

   • Lotos…..sto mln na kopaną. Mają? mają……..

    • Wojtki

     oglądalność kopanej na świecie i w PL a F1 w PL i potencjalny zasięg + zysk dla Lotosu. Ile mamy Lotosów za granicą żeby interesował ich sponsoring i warto by było włożenie tych pieniędzy ?

     • Według mnie bardziej. Jeśli chcą iść w świat a muszą, jeśli dalej chcą się rozwijać to lepszej reklamy jak w F1 nie trzeba. Sponsoring w piłkę istotne tu na polskim podwórku na świecie profitów nie przyniesie.

     • Andrzej Onichimiuk

      Przyniesie. W tym roku są Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, to ogląda z miliard ludzi na całym swiecie. Do tego mamy szansę co najmniej wyjść z grupy.

   • DT

    To na co liczył Robert? Na lojalność starych kolegów z F1?

   • marcus

    Lotto

  • Falkon750

   Napewno na rowerze

  • Apolonia Bąk

   Szpiegi czuwają:)

   • fargione

    jeśli chodzi o szpiegów z ubezpieczalni to zgadzam się. Niech już uwierzą że Robert nie da rady w F1 i wypłacają tę kasę. Teatrzyk czas zakończyć ;-)

    • Apolonia Bąk

     Ależ, Robuś tę kasę już dawno wziął, tak po wypadku.

     • fargione

      Tak ? Mi nie chwalił się tym…a Tobie ? hihi

     • Apolonia Bąk

      Po wypadku otrzymał odszkodowanie za niemożność wykonywania zawodu kierowcy F1. Każdy kierowca F1 MUSI ubezpieczyć się i płacić składki. Inaczej nie jedzie i nie dostanie super licencji.
      Takie odszkodowanie to nie są drobne. Jak chce się powrócić do zawodu, trzeba odszkodowanie zwrócić.

  • Andrzej Onichimiuk

   Myślę, że Roberta nie interesuje posada Development Driver.

   • Dokładnie. A Kviat brał w ciemno. To ostatnia szansa zabawy w F1.

 • Adam 68

  “Nie mogę wypowiedzieć się na temat takich spekulacji” – cytuje fińskie gazety doradca Sirotkina Mika Salo. Jednak faktem jest, że firma SMP złożyła pakiet sponsorski o wartości około 20 milionów euro, aby doprowadzić Sirotkin do Formuły 1. Rosjanin ma także ścigać się w 24-godzinnym wyścigu Le Mans – w nowym samochodzie LMP1 z BR Engineering i Dallary. Pojazd został opracowany przez szefa SMP Borisa Rotenberga.
  http://www.motorsport-total.com/f1/news/2018/01/daniil-kwjat-wird-entwicklungsfahrer-bei-ferrari-18011004.html

 • wiz

  oj aż się czytać nie chce niektórych komentarzy jednego dnia euforia drugiego depresja jakże straszne jest ich życie

  • to pisać tak żeby czytać się chciało, a nie tylko czytać i oceniać.

 • kingpiotrek

  Jurto rusza sezon 24H Series, pamiętamy zeszłoroczny udział Roberta w tym wyścigu w zespole Forch Racing powered by OLIPM, kto wtedy przypuszczał że to będzie tak długi sezon 2017 dla Roberta! W tym roku na starcie z Polaków jedynie Gosia Rdest w zespole Phoenix Racing w aucie Auti R8 LMS GT. Nie powiem że ta seria jest porywająca, ale dobry start na rozgrzewkę sezonu motorowego. fot
  http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/wp-content/uploads/2017/01/Robert-Kubica-w-24h-Dubai-2017-Treningi-i-Kwalifikacje-LIVE.jpg

 • Wojtki

  2009 rok, wiemy jak było. Czekać na oficjalke tylko pozostaje.
  https://www.theguardian.com/sport/2009/jul/09/fernando-alonso-renault-ferrari-formula-one

 • DB

  Może z Williamsem się nie udało, bo powiedzmy sobie szczerze, że skład Stroll i Sirotkin to jakieś nieporozumienie i teraz ruskie wpakowali cały ten hajs w plan z Ferrari, możliwe, że będą mieć dzięki temu swojego kierowce w Ferrari w 2019, a to dla Putina wręcz idealne rozwiązanie, po co im Rosjanin w słabym Williamsie skoro mogą mieć swojego w Ferrari

  • nie róbta jaj :P

   • DB

    Niby Ferrari ma hajsu jak lodu a jednak polecieli na hajs od Rosjan

    • Tego nie wiemy.

     • DB

      No nie uwierzę, że Kwiat coś wniesie do rozwoju bolidu poza pieniędzmi

     • Tego raczej się nie dowiemy. Ale czy to istotne? Dla mnie.

     • DB

      Może ruskie odpuszczą, mają już swojego w legendarnym teamie, który każdy człowiek na ziemi kojarzy, niech odpuszczą sobie już tego Williamsa

     • To tak nie dziala

     • Charlie Runkle

      Kaspersky. Jest sponsorem SC. Może sypnęli więcej i mieli wymagania? Może to nie mieć związku z kasą od SMP. Zupełnie.

     • DB

      Ale może nie będą już tak cisnąć chociaż, żeby na siłę mieć swojego w F1, mają sankcje niech dadzą sobie już spokój, szkoda kasy na ładowanie tego w Williamsa

     • Charlie Runkle

      Haha. Im to powiedz. Zatrudnienie Kvyata nie dało nam żadnej odpowiedzi oprócz tego że teza bodajże Bensona jako by był drugim w kolejce do fotela po Sirotkinie i dyponował takim samym budżetem- padła.

     • Andrzej Onichimiuk

      A kogo by widział na jego miejscu?

     • Le Mans Wmr

      Dobre pytanie.

     • Andrzej Onichimiuk

      Moim zdaniem idealny kandydat dla Ferrari – stosunkowo szybki, już doświadczony, jeździł dla dwóch zespołów, w tym jednego topowego…

     • A do bolidu zapewne nawet nie wsiądzie podczas jakiegokolwiek GP.

     • Andrzej Onichimiuk

      Może dostanie jakiś piatek. Ale zasadniczo to będzie siedział w symulatorze.

     • Nikt mu raczej go nie odda. Ale, nigdy nie mów nigdy bo nawet ten przykład pokazuje ile tam się dzieje na zapleczu :)

     • DB

      zostawiłbym tego co był, a od 2019 Raikkonen, chociaż najlepiej już w 2018 Raikkonena powinni zastąpić jakimś mocnym zawodnikiem, np Ricciardo

     • Andrzej Onichimiuk

      Giovinazziego? Chyba go sobie odpuścili… a szkoda, bo nie ukrywam, że spodziewałem się po nim bardzo wiele… Kolejny utalentowany kierowca, który nie potrafi się zaadoptować do F1.

  • Rosjanin jak idzie to na całość. Jakby mogli to jeszcze ze dwóch by wcisnęli.

   • Wojtki

    jeszcze Petrova ! :D

    • Charlie Runkle

     Chyba do podawania napojów chłodzących.

  • Tadek Niejadek

   W sumie Sirotkin z Kviatem a na rezerwe Pietrov dobry sklad mysle ze Ferrari spokojnie walczyloby z mercedesem o najwyzsze cele tylko co z Vettelem?…

 • Marek Bogacki

  Negocjacje trwają. Jedna i druga strona ma swoich dziennikarzy, którzy piszą co trzeba. Nam pozostaje tylko czekać, aż w końcu ogłoszą do czego doszli.

  • to których dziennikarzy ma RK?
   :)
   Tu ci nawet jedyni z PL dawno zwątpili.

   • O to, to. W PL to tylko w blasku fleszy z bananem od ucha do ucha. A jak coś…..to w nooogi :/

   • Le Mans Wmr

    Jak to?A Daro,Ty i cała reszta klubu,my .

   • DB

    Polskie dziennikarstwo związane z F1 to żenada, nikt nie stanął po stronie RK, brakuje tylko, tego żeby Sokoły i inne powielali info od Bensona

    • a takowe w PL jest?
     Pytam poważnie.
     Po ostatnim nieporozumieniu z pewnym “dziennikarzem” długo się zastanawiałem po usłyszeniu
     “mam nadzieję na dobre kontakty” czy coś w tym stylu..
     Myślę … kurde, a może ok, może do gości klubowych zaprosić?
     Ale tak patrzam, a tam w njusach tylko sukienki, pazurki, pierścionki – tu się kurde myśli tylko w kategoriach “lans”
     “Moje lepsze jak twojsze” – to mnie odrzuciło na dobre od takich pomysłów.

     • Marcin_S

      o ktorym mowisz? :)

     • w takich Włoszech – dziennikarzy od moto jest na setki i żyją, a tu 3 na krzyż i wojna na lajki i stołki w tv.
      Nie mamy toru, nie mamy nikogo prócz Roberta – nic nie mamy.
      Nawet ministra który powinien stanąć na głowie po wizycie Nico…też nie mamy!
      Sorry, ale nie mamy.

     • DB

      Masakra trochę ten nasz kraj, aż smutno to się czyta, to cud, że Robert dostał się do F1, niesamowity talent musi mieć, że pomimo tego z jakiego kraju pochodzi udało mu się coś tak nieprawdopodobnego

     • Marcin_S

      a no właśnie i to jest przykra prawda. jedyne co mamy to “nas” tu i tam i internetowych trolli którzy jeżeli jest tylko okazja piszą głupoty albo wałkują cały czas temat wypadku i barierki

      EDIT: a najlepsze jest to, że w latach 2006-2010 kiedy Robert jeździł w F1, to wyścigowa niedziela była czymś “wow”. Tak jak skoki narciarskie w zimie, wszyscy na wiosne/lato/jesień zasiadali oglądać F1, obiad, rosół, schabowy i wyścig. był na to boom, polsat każdy miał. ach… jak sobie przypomnę tą muzyczkę i ten głos Borowczyka. aż człowiek chce się cofnąć do tamtych dni

     • tajemnica.

    • Le Mans Wmr

     Zobaczysz jakimi będą powiernikami RK po Australii.

     • COPSE

      No wlasnie dlatego Robert “kocha” tak polskie czy tam zagraniczne media;)

   • LukeSiano

    Prawda jest taka, że ponad 75 proc. prasy w Polsce (w tym media tematyczne) nie jest w polskich rękach. Tzn. właściciele są umocowani gdzieś na zachodzie, lub ich kapitał jest w jakichś szwajcarskich (bądź podobnych) bankach. Więc nie ma się co specjalnie dziwić, że właścicielom wydawanych w Polsce mediów drukowanych (i ich wersji internetowych) nie zależy na wprowadzaniu do obiegu jakiejś dużej akcji promującej “polskiego jedynka w historii F1”. Być może znalazłoby się więcej niż trzech dziennikarzy, którzy z chęcią co tydzień obalaliby tezy rosyjskiego “Autocośtam”, ale skoro “górze” na tym nie zależy (a być może są nawet temu przeciwni) to nie ma po prostu jak tego zrobić.

    • Luke, bardzo Cię cenię, ale duchem Macierewicza zaleciało – spisek!
     Nie… nie idź tą drogą.

     • LukeSiano

      Poglądami politycznymi się różnimy, to fakt. Ja staram się nie komentować wątków gdzie polityka się wikła. Ale niestety pewnych faktów nie zmienimy. Graficzka pokazująca rozkład własnościowy polskiej prasy bardzo szeroko krążyła w necie i jest znana, więc nie będę jej tutaj wklejał. Tutaj nie ma żadnego spisku. Tylko biznes ;)

     • Polityka nas może i różni, ale to tylko jeden poboczny temat.
      Mnie martwi jak niektórym głowy wyprali i wbili im takie pierdoły – tego zwykły człowiek nie umie, to trzeba mieć profesurę z filozofii i psychologii – ale to i tak utwierdzi drugą stronę, że ten KTOŚ jest ” wyjątkowy” a to tylko manipulator.
      Cukrownie też mamy nie polskie, to samo tyczy co drugiej firmy w PL.
      Ty też jesteś Łukasz stronniczy ze względu na swoje miejsce pracy i trzymasz taki fason jakiego musisz. A innym coś zarzucasz.
      Ja to wszystko rozgraniczam, nie daję sobą manipiulować, mam swój rozum i swoją duszę i jej nie odsprzedam.
      Nie dajcie się wszyscy robić w C…
      :)

     • LukeSiano

      Ale kto wyprał? To jest dopiero pytanie, co!? A poza tym nie niepokoi Cię fakt, że ani mediów, ani cukrowni, ani “połowy firm” nie mamy w Polsce polskich? Przy tym ja wcale nie czuję się stronniczy. Po prostu mam swoje poglądy i swoje subiektywne odczucia. Jak KAŻDY. To jeszcze nie czyni mnie stronniczym. Ale przede wszystkim nic nikomu nie zarzucałem (a już na pewno nie w tym powyższym poście).

     • lukasR

      Miałem to samo napisać ☺

    • COPSE

     Bardzo moim zdaniem trafna wypowiedz.wp,onet to kapitał sąsiadów ;)

   • w klubie

 • Apolonia Bąk

  Witajcie Klubowicze wieczorną porą:)
  Widzę, że dziś same dobre wieści.
  Pismaki dostały znów czarną polewkę od rzecznik Williamsa.
  Pirelli twierdzi, że Robuś ma problem z oponami, to już poważniejsza sprawa, niż czekanie na przelew z Rosji czy to, że RK był niby wolniejszy od Siergieja.
  Opony to podstawa, jak kierowca je zarzyna, nie nadaje się do F1 – pewnie Williams będzie musiał ten problem przeanalizować w przypadku Roberta a to jest skomplikowane i trochę potrwa.
  Danił załapał się do Ferrari, tak więc jednego kandydata do Williamsa mniej:)

  • Dobra miałem nie rozkminiać ale…….Robert imprezuje z wpływowym dziennikarzem a na drugi dzień info, że SS i tyle i właściwie pozamiatane z RK i Williamsie. Na tej samej imprezie manager Pirelli i znów za dni kilka negatywne info, że problemy z oponami. To tak jakby ktoś celowo chciał przyśpieszyć, tylko co?, zerwanie przedwstępnej umowy, która szachuje RK? Inaczej tego sobie nie potrafię wytłumaczyć.

   • Apolonia Bąk

    Wydaje mi się, że chodzi o to aby Williams miał pretekst aby jak najpóźniej ogłosić swoich kierowców a konkretnie to dopiero w lutym. Mogę się mylić, jednak wszystko wskazuje, że idzie ku temu.

    • Wojtki

     Brzmi sensownie, oby !

     • Apolonia Bąk

      Wydaje mi się, że u Roberta sytuacja staje się coraz bardziej gorąca. Najtrudniejszy, ostatni krok.

   • DB

    To jest chyba wielki Poker rozgrywany przez RK, jakoś dziwnym trafem zawsze po spotkaniu z Chinchero pojawia się info, że Sirotkin już ma kontrakt w kieszeni

   • Zdzicho Lorek

    Nie no , taki czarny pr Robert by sobie nie robił.

    • Nie wiem, nie rozumiem, nie ogarniam :)) ale takie są fakty.

    • Apolonia Bąk

     A dlaczego nie?

   • COPSE

    Napewno jest to bardzo ciekawa sytuacja. :)

  • Petronas

   z całym szacunkiem…..
   a gdzie Pirelli napisało, że RK miał kłopoty z oponami ?!

   • Apolonia Bąk

    Czytałam tu, jest kilka godzin wcześniej po przewinięciu w dół.

    • Le Mans Wmr

     Ale to było ,że przez opony Pirelli,a nie przez Pirelli.

     • Andrzej Onichimiuk

      Widocznie wedle kobiecej logiki, to jest równorzędne :D

     • Apolonia Bąk

      Możesz mi przedstawić powód, dlaczego Williams nie ogłasza składu swoich kierowców?
      Czekają na przelew?
      Putin może spakować te miliony w walizki, zawieźć do ambasady Wielkiej Brytanii i pocztą dyplomatyczną wysyłka, dzień, dwa, Williams ma kasę za Sirotkina.

     • Apolonia Bąk

      Nie miałabym podstaw do takiego rozkminiania, gdyby nie Rosberg i Dorboos a także poważniejsi dziennikarze.
      To tylko jednak moja teoria, choć było, że Robuś przynajmniej na dzień 5 grudnia 2017 r. nie rozwiązał problemu z tym choler…m ubezpieczeniem.

     • Le Mans Wmr

      Pewnie źle odczytała,ot.

     • Apolonia Bąk

      Moja logika “ptasiego móżdżku” jak to niektórzy panowie sądzą o kobietach jest taka, że mam fantazję i mogę wyobrazić sobie taki scenariusz:
      zbliża się data, kiedy RK nie będzie musiał zwracać odszkodowania za niemożność pracy kierowcy w Formule 1. Firma ubezpieczeniowa widząc, że RK stara się wrócić do F1 po przedawnieniu polisy bez obowiązku jej zwrotu, stara się udowodnić mu, że jest JUŻ zdolny do pracy. Co tam wyszło z Renault, mniej więcej wiemy, jednak Williams zaczął testy z Robertem strasznie tajne przez poufne, potem wszyscy strasznie kluczyli, kolejka do Williamsa była ogromna, potem testy jawne w AZ i znów kluczenie, niedomówienia. Zły PR dla Roberta, kasa Sirotkina itp.
      Firma ubezpieczeniowa wynajęła ekspertów, jej prawnicy przedstawili prawnikom RK dowody na to, że RK jest w pełni zdolny do pracy w F1 i musi zwrócić kasę.
      Wtedy zaczęły się te doniesienia Chinchero a za nim wielki szum wszędzie, Sirotkin ma kontrakt tylko przelew musi wpłynąć, bo Kubica jest wolniejszy nawet od Strolla, jak nie Sirotkin to Kwiat a może Williams ma jeszcze innych kandydatów, wszystko, byle przedłużać.
      Jak prawnicy ubezpieczyciela przedstawili prawnikom RK ekspertyzy biegłych w temacie, że RK jest sprawny do zawodu kierowcy F1, trzeba było przedstawić plan B – RK nie nadaje się chyba do F1, ponieważ ma problem z oponami Pirelli i nie jest powiedziane skąd taka wiadomość: może Pirelli tak twierdzi a może tylko Benson czy ktoś inny?
      No i znów biegli wynajęci przez ubezpieczyciela będą musieli udowodnić, że Robert nie ma problemu z oponami, że nadal ma wyczucie itp.
      A czas upływa i leci szybko na niekorzyść ubezpieczyciela.
      =====================================
      Taka moja teoria – Wy Koledzy macie swoje teorie a ja mogę chyba mieć swoją, według kobiecej logiki of course fantazja aby się nie nudzić.

     • gniewko

      Fajne :)

     • Le Mans Wmr

      Naprawdę fajnie rozkminiasz.Chyba jedyna stosownie sensowna rozkmina jaką do tej pory czytałem,jeszcze ewentualnie może to być zwyczajnie manipulacja.

   • Apolonia Bąk
    • Andrzej Onichimiuk

     Czy to jest oficjalne stanowisko Pirelli w tej sprawie?

     • Apolonia Bąk

      Nie wiem. A co jest oficjalne? Mamy jakieś dementi ze strony Pirelli, że tak jest albo nie?

     • Ani dementi, ani oficjal, wiec plota jak cała reszta

     • Andrzej Onichimiuk

      Acha, skoro nie ma dementi, to znaczy że Pirelli twierdzi publicznie, że RK miał problemy z ich oponami…

     • Apolonia Bąk

      A to jest już sprawa Pirelli i pewnie kolegi Roberta, szychy w Pirelli na F1.

     • A Williams zdementował o SS? I jedni i drudzy nie muszą. Plota robi swoje. Kwestia po co……

     • Falkon750

      Napewno nie

     • Andrzej Onichimiuk

      No właśnie…

    • ZimnaMi

     To na Hungaro z Renault Robert nie jechał na oponach z 2017? Wtedy nic nie pisali o problemie z dopasowaniem się do opon.

     • COPSE

      Nie mozemy tez zapomniec ze na hungaro jezdzil na sezonowych mieszankach,a abu testowych calkiem nie znanych. ;)

     • Apolonia Bąk

      Mi, wszystko to jest już tak zapętlone, że głowa puchnie:)

 • reverof

  Oj Seb Loeb wycofał się z Rajdu Dakar po wypadku i kontuzji swojego pilota – Daniela Eleny https://uploads.disquscdn.com/images/7fe68d77fa8afc503920ad526694ddcf6e13954e741b323d66c33c5271ee38be.jpg

  • :(…..taki jest Dakar.

  • db

   Ale lipa : / Miałem nadzieję, że w tym roku się uda…

  • terry84

   Szkoda,mógł jechać Monte bo się wybieram :) A nigdy go na żywo jeszcze nie miałem okazji zobaczyć

   • kingpiotrek

    Ja w sumie też na żywo Loeba nie widziałem, a szkoda! Zazdroszczę bardzo i gratuluję jeszcze bardziej wyjazdu na Monte Carlo!:-)

  • Le Mans Wmr

   Najpierw hamulce,teraz to,szkoda mi też Naniego,ale taki jest Dakar jak to Seba ujął.

 • zaq

  Z Santander skończyła się umowia po 2017 więc przyszły ruble – proste. F1 to dziwka!

  • Andrzej Onichimiuk

   Waż słowa…

 • Dlugatyka

  Ale wymyślili z tym Kvyatem, specjalnie żeby odwrócić uwagę od Williamsa. Boją się naszego gniewu❕My i tak oczy wpatrzone w jeden punkt
  Mistrz jest 1⃣
  Forza KUB ❗ ❗ ❗

  • cho-bot

   Ale kto wymyślił? :D

   • Dlugatyka

    Oni ☺️

    • cho-bot

     Acha. ;D

 • Nic mi tu dalej nie gra!
  Niby RK pokazał “game over”
  Niby rozmawiał z portalem i potwierdził, że jednak Sirotkin, ale to jest nie potwierdzone i nie autoryzowane bo nie cytowane?
  Niby co…
  Po co Williams tak zwleka i w jakim celu RK nie wypowie się publicznie?
  Wiadomo tylko po tym czasie, że Williams chciał przez ten cały czas ugrać jak najwięcej – taka targowica.
  Bardzo mi się to nie podoba.

  • Nikomu się nie podoba….
   Do rozpadu rodzin w skrajnych przypadkach może doprowadzić…

   • COPSE

    Ech,dobrze chociaz ze moge dzielic pracę z Klubem;)

  • reverof

   Nie trzeci w Ferrari, w TRH też nie.. Co jest planem B ;(

  • marcus

   jeżeli faktycznie jest coś na rzeczy z ubezpieczeniem to wszystko się ułoż w całość po 6 lutego a do tej pory dziennikarze „czym chata bogata”

   • NieJestemStad

    Co wy z tą teorią ubezpieczeniową ? Czemu niby 6 luty ? Ubezpieczenie było na 7 lat ? Akurat centralnie od daty wypadku było wypłacane ?

    • Kristo91

     Może staje się nie ważne 6 lutego

    • WaWel Smoczek

     jeden z userów w powrocie pisał że bodaj w UE jest 7 lat do przedawnienia…

    • marcus

     nie ale może jest wypłacane co roku po wypadku.

  • NieJestemStad

   Wszyscy milczą bo do póki nie ma oficjałki sprawa jest otwarta, a RK nie lubi palić mostów. Po Renault też nie było komentarzy czemu akurat tak a nie inaczej.

   Racja, że co by nie było to Williams strasznie się skompromitował.

   • marcus

    Williams jeszcze nic nie zrobił oprócz tego, że przetestował $$ reszta to domysły dziennikarzy.

    • NieJestemStad

     Dla mnie samo branie pod uwagę $$ to kompromitacja…

     • marcus

      dlaczego? jako testowy jest spoko nawet leszy od Strolla

     • NieJestemStad

      Sirotkin od początku mówił, że nie interesuje go testowy.
      Wiedzieli jakie ma oczekiwania i co może przynieść. Przecież nie dali mu od tak pojeździć sobie bolidem w teście opon na 2018 rok…

     • Z jego wypowiedzi wynikało że może być testowym w 2018, pod warunkiem że w 2019 dostanie fotel kierowcy, przynajmniej ja tak to zrozumiałem.

     • Dokładnie powiedział o swoich oczekiwaniach.
      Testowy w 2018 i podstawowy w 2019.

     • Andrzej Onichimiuk

      … i tego mu z całego serca życzymy.

     • COPSE

      Pewnie sluchales cugowskiego z wypadu z nart;) az przeslucham jeszcze raz ale cos mi sie wydaje ze mowil ze gdy rozmawial z SS to ze on sobie nie wyobraza nie jezdzic w 2018??

     • COPSE

      Cos okolo 12 -13 minuty twierdzi ze SS nie wyobraza sobie roli 3.

   • Ja jednak byłbym wstrzemięźliwy w ferowaniu wyników i ocenianiu kogokolwiek bez poznania szczegółów. Poczekajmy.

  • jurek krak

   A może to Williams czeka na decyzję Roberta tego nie wiemy .

   • Kristo91

    Nad czym to ma się Robert zastanawiać?:D

   • Ja bardziej boję się, że była umowa przedwstępna z RK, i dalej jest nierozwiązana. Kto tam wie, czy Nasz Robert nie został zaszachowany i nie może wykonać żadnego ruchu. Williams czeka na kasę od $$ i dopóki jej nie dostanie RK nie odpuszcza. Być może to kwestia odszkodowania za zerwaną umowę? Nie znamy kompletnie żadnych szczegółów. Tylko domniemania.

  • Le Mans Wmr

   Nie ma dementi,czekamy.

 • marcus

  A czy przypadkiem Karpov nie pisał,że Kwiatek ma być 3 w williasie? jeden przewrócony pionek już się wyjaśnił,czas na drugiego.

  • borewicz9

   Chyba pisał, że dwóch Rosjan w F1

  • Kristo91

   Dokładnie tak było

  • Charlie Runkle

   Benson zdaje się pisał że dysponują takim samym budżetem i jeśli nie jeden, to drugi wskoczy, a RK jest out. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

   • marcus

    wcześniej pisał inaczej później coś zaczął zmieniać

   • Miszcz

    Może do gry włączyła się rakieta z Wyborga.

   • ZimnaMi

    On chyba napisał, że Kviat liczył, że uda mu się uzbierać taką kwotę jak Sirotkin.

    • Charlie Runkle

     Nie chce mi się tego sprawdzać, bo mam awersję do Bensona i go już nie zdzierżę, więc wierzę na słowo.

  • Bobby

   Pisał, ale w formie przypuszczenia i to było w niewiele długo po testach. Poźniej Rotenberg albo prezes rosyjskiego zw.motorowego powiedział, że idealnie by było mieć dwóch Rosjan w Williamsie lecz jest to nie możliwe.

 • Marrally

  To jeszcze z takich newsow dzisiejszych to Gelael zostaje W STR http://www.grandprix.com/ns/ns38009.html

 • Charlie Runkle

  Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak chłop koniowi: Jakie mogły być racjonalne (!) przesłanki zatrudnienia Kvyata?
  Wyleciał z hukiem z dwóch teamów, a Ferrari raczej kasy nie potrzebuje. Co w takim razie? Szukam w swojej głowie odpowiedzi i nie mogę znaleźć. :(

  • pepe

   mi nic nie przychodzi do głowy poza tym, że może ma jakąś wiedzę dot. RedBulla, która interesuje Ferrari?

   • Filip

    pytanie czy on będzie wiedział, jak ją przekazać

    • pepe

     i to jest bardzo dobre pytanie

   • SP

    Coś może być na rzeczy, do Neweya cały czas robią podchody.

  • schia

   Nieślubny syn Arrivabene

   • Charlie Runkle

    Arrivabene raczej fizjonomią pasuje do “Chłopców z ferajny”. A Kvyat…? No chyba że się w matkę wdał.

    • A mi bardziej sie kojarzył z “Crime Story”…. Mike Torello

  • marcus

   W williamsie nie ma miejsca bo cały skład brał udział na testach w AD to się chłop rozejrzał a ,że ferrari lubi kierowców z doświadczeniem to może coś z niego wycisną.

  • Poldek Napora

   Ja nie mam pojęcia. Mam wrażenie, że jest w fazie snu, z którego się wybudzić nie mogę :D Ciekawe co nas jeszcze zaskoczy. Jedno jest pewne Robert był, jest i będzie kierowcą Formuły 1 ;)

   • Charlie Runkle

    O totototototooo! Z naciskiem na ten ostatni fragment.

   • lukasR

    Dokładnie mam to samo . Rosja potęga F1 ?. Boże widzisz i nie grzmisz. Jeszcze Petrova wcisną do Mercedesa biedzie trio . Ehhh. Moze Kviat w Ferrari to koń trojanski ,

  • COPSE

   Moze ewentualne nowinki redbula? Juz paru od puszek trafiło do Fer.Kaspersky moze cos wiecej obiecal? Tylko to mi przychodzi do głowy…

  • Maciek

   Red Bulle to debule ;)

 • Wojtek A

  W takim razie 8==D w taką F1. Kupię sobie bilety do zoo, będzie ciekawiej.

  • Andrzej Onichimiuk

   Powodzenia!

 • Dawno temu się tego pozbyłem..

  • COPSE

   Ja miałem to szczescie ze chcać to raz kupic,sprzedawca uswiadomil mnie ze to ruski towar i nie warto…

 • Falkon750

  Co to się zaczyna dziać zaraz będzie info kwiat za vetela w ferrari ale jaja.

 • Maciek

  że, przepraszam….. co ???? :D

 • Teraz się będzie, za przeproszeniem, po necie syf z oponami ciągnął…

  • pepe

   dokładnie, a kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą…

  • COPSE

   Janusze mogą se gadać;) moj szefo oglądał moze kilka wyscigow F1 i to tylko z udziałem RK, a opowiada ze to Putina zachcianka :)

 • Rafał Lewandowski

  Zapomniałem się przywitać jakiś taki zaspany jestem
  Siemka Klub
  Forza Klub
  @SupportKubica
  I NIE PĘKAĆ
  Guma mientka i nie pęka a my mamy?

 • Rafał Lewandowski
 • Marrally

  Zaczynam się skłaniać do wersji ze Benson pod stołem bierze ale już oficjalnie … https://twitter.com/andrewbensonf1/status/951091036012662784

  • COPSE

   Rosyjskie agentki tez mogą byc kuszące;) swoją drogą Benson na sprzedaż!

  • Miszcz

   Jakby nie patrzeć Kvyat był lepszy niż Ricciardo w 2015r.

   • Andrzej Onichimiuk

    A Ricciardo objechał Mistrza Świata. Wcale nie taki kiepski ten Kwiat.

  • Wojtki

   i ma racje. Nie najeżdżajcie na niego. Kvyat naprawdę był dobry i miał duży potencjał ale padł ofiarą splotu wydarzeń i nieprzychylnego Helmuta

   • Szary Wilk

    To co, teraz mamy Janusze i Wojtki
    Co ty chlopie, ten czlowiek tylko syf robil, Jak przy starcie troche ciasno bylo to kazdym razem ktos ucierpial

    • Wojtki

     Wiem, tylko Robert Kubica jest Bogiem. Kłaniam się na kolanach

     • Andrzej Onichimiuk

      Nie ma sensu się denerwować :)

    • Wojtki

     Zdarzały mu się wpadki ale co z tego ? ma 23 lata. Vettel po mecie się rozbija albo wali w Hamiltona na restarcie. I co ? i jeździ, w dodatku jest 4 krotnym mistrzem świata. Nie lubię go osobiście i uważam, że bardziej został wykreowany na cudowne baby schumi. Wracając do Kvyata – uważam, że mimo wszystko ma talent i szybkość ;)
     https://www.youtube.com/watch?v=c2FyMupKwek

     • Szary Wilk

      Pare razy?potrafil niekiedy 3 wyscigi pod rzad narobic zlomu

   • cho-bot

    To jedno, ale nie wierzę, że jeśli ktoś jest tak nieodporny psychicznie to się odrodzi jak Fenix z popiołów. Niemniej jest jeszcze bardzo młody.

    • Andrzej Onichimiuk

     A Ty tam akurat wiesz, jak on jest odporny psychicznie :)

   • Andrzej Onichimiuk

    Gdyby management Verstappena tak nie naciskał, to by Kwiat przynajmniej tamten sezon do końca pojechał. Tempo miał całkiem niezłe. Jak słusznie zauważyłeś, miał sporo pecha…

  • ZimnaMi

   Ciekawe. Kviat zasługuje na szansę odrodzenia z popiołów, a Robert już nie.

 • NieJestemStad

  Skoro Putin ma już swojego reprezentanta na FP1 w GP Rosji to może nie musi już robić przelewu? :)

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   No wlasnie nie wiadomo czy ma , patrz ponizej.

  • donpedro

   W Ferrari niestety treningu nie dostanie

   • kon kk

    On tam ma HALO przetestować bo kto zrobi to lepiej ;-)

 • poproszę kompletny link…. za granicą przekierowuje na de, hola nie pomaga

 • NO2

  Ale jajca z tymi ruskimi….

  • Jak nie drzwiami to oknem…

 • Marcin81

  Wszyscy od Ruskich pieniędzy nabrali
  Sirotkin w Williamsie a Kwiatek w Ferrari
  I jeden i drugi talentem nie grzeszy
  Lecz co najgorsze prezesów to cieszy
  Co to za czasy gdzie rubli walizka
  Wszystkich bogatych w bolidy wciska
  Do układanki dodajmy Pietrova
  Wtedy na pewno rozboli Nas głowa
  Dziś nie Formuła,bo takiej już nie ma
  Każda decyzja to wielka ściema
  Masz milion w kieszeni to zapraszamy
  Dziś tylko dla kasy drajwerów kochamy :-)

  • kon kk

   Teraz english version i puścić w świat :-)

  • Edzik

   Bomba

  • SP

   Dobre :)

 • czarny86

  .Williams doskonale wiedzial ile RK jest w stanie wniesc do zespołu od swoich sponsorów i byli gotów podpisac z nim kontrakt. Wynika z tego ze raczej nie walcza o przetrwanie. Domyslam sie ze przekalkulowali to ze sa w stanie z tym wsparciem ogarnac sezon. I tu nagle pojawia sie SS z perspektywa wielomilionowego wsparcia na dwa lata przez SMP… i temat RK zostaje odsuniety. Potrafie to zrozumiec ze chca sobie zapewnic stabilnosc finansowa dla zespolu, tym bardziej ze w perspektywie jest odejscie Strolla i Maritni ale niech mi tu jakies angielskie pismaki nie pird… ze wybor jest czysto sportowy! Na podstawie jednego testu jednego dnia tak dyskredytuja RK ktory jezdził drugi raz nowym bolidem po takiej przerwie, juz nie chodzi o te czasy podczas testów, Robert powtarzał jak z kazdym testem czuł wieksza pewnosc siebie, byl zadowalony z poziomu jaki uzyskuje, a dla niego ten poziom musi byc wiecej niz dobry. Z kazdym kilometrem RK robiłby taki progres ze predkosc w Australii bylaby na miejscu, tak jak w pierwszym roku w WRC od kopa wbil sie na poziom czołowki i potrafil wygrywac oesy. Takze jeszcze raz, niech mi tu nie porownuja wartosci sportowej Roberta i Sirotkina bo to totalnie dwoch roznych kierowcow, dwa rozne poziomy, dwa rozne swiaty
  Forza Robert

 • Łukasz Łańcucki

  Widziałem dziś w sieci już kilka tweetów i informacji potwierdzających, to o czym pisał Marrally. Williams traci sponsorów, przed rozpoczęciem sezonu. Kontraktu nie odnowiło już czterech…
  Oni bardzo potrzebują $$… Biorąc pod uwagę ich dokonania ostatnio, sezon 2018 ze składem Stroll – Sirotkin skończą na maksymalnie 8 pozycji.
  Gdyby myśleli logicznie wybraliby KUB i sprzedali kibicom tyle towaru z jego podobizną, że $ z Rosji, w ogóle by tego nie przebiła. Do świadomości kibiców przemawia tylko jedno nazwisko i jest to Kubica. Praktycznie wszystkie portale pisząc o Williamsie okraszają treść zdjęciami Roberta…
  Błagam, niech ktoś mądry w tym zespole to policzy….

  Niestety ucieczka sponsorów może oznaczać, że już wiedzą kto zasiądzie za kierownicą bolidu Williamsa w 2018.

 • Przemysław Jan

  A może to ten Rosjanin na wyścig w Sochi ?

 • Charlie Runkle
  • COPSE

   W szczytnym celu jak by nie bylo;) wybaczyć można.:)

  • Mateusz Botorek

   Seb się ucieszy :)

   • borewicz9

    No raczej, już polajkował tweet SF :-)

 • reverof
  • Wojtek90Tczew

   Jakies jaja

   • LukeSiano

    To znaczy, że będzie się dorzucał do rozwoju bolidu, a nie że będzie nim jeździł ;)

    • Wojtek90Tczew

     No bo jeśli by jeździł to by musiał pokrywać uszkodzenia :P

   • Andrzej Onichimiuk

    Dlaczego jaja?

  • db

   Heh Nie mam pytań : |

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   Ale chyba rozwojowy to nie rezerwowy , spokojnie .

   • marcus

    to raczej to samo.

    • cho-bot

     No, ale oni tam mieli zawsze kilku chyba. I nie mają zwyczaju nagradzać ich stanowiskiem stałego kierowcy .

   • reverof

    To samo.

  • Le Mans Wmr

   Fake.

  • teq

   To się nie dzieje… WMR też zadziwi swiat F1, kopary opadną :P

 • donpedro
  • Charlie Runkle

   Czyli teorię że “jak nie Sirotkin, to Kvyat” właśnie trafił szlag.

   • db

    Kwiatek odpadł pisał Chinchero. Szybko sie zaczepił. Ale w Ferrari? Tego bym się nigdy nie spodziewał…

    • Charlie Runkle

     Gdzie indziej czytałem że jeśli nie Sirotkin, to Kvyat ma taki sam budżet i wchodzi do Williego. Dlatego napisałem to powyżej.

    • COPSE

     Ferrari “zbiera” wszystkich co mieli styke z Red bulem.

  • marcus

   Rano czytałem,że reno jest zainteresowane Palmerem na 3

   • Przemysław Jan

    Jest ale w innej niż F1 serii

   • COPSE

    Chcą mu załatwić albo raczej kupic etacik w ktores seri gdzie reno wystawia swoje auta.ostatnim kierowcą raczej Palmer nie jest skoro zrobil majstra F2.( pomijajac ze po ilus latach spędzonych…))

  • Filip

   Czyli Rob w Williams i odpuścił testowego w Ferrari ;)

  • Przemysław Jan

   Hahaha, nie wierze :D

  • Marcin81

   Na moje może zastąpić Vettela,byle Robert zgarnął fuchę i pokazał gdzie raki zimują :-D

  • Hornet

   Tego nikt nie wymyślił hahaha :D

   • marcus

    na tym polega cała F1 ,że my wiemy tyle ile oni chcą żebyśmy wiedzieli. A Robert robi swoje i się szykuje na testy do barcy.

    • NO2

     Dokładnie

  • mocne

  • terry84

   Te wszystkie gify w komentarzach doprowadziły mnie do lez :D

  • Petronas
  • NieJestemStad

   Torpeda będzie dobry na rozwojowego, jest szybki będzie robił dobre symulacje. Na wyścigi się tylko nie nadaje.

   • Andrzej Onichimiuk

    nadaje się. Vettel i Hamilton też co chwila lądowali na bandzie na początku swoich karier.

  • czarny86

   :) tyle, z TR do Ferrari nawet Verstapenowi i Ricciardo to sie nie udało:)
   wogole mnie to nie rusza, spojrzmy raczej w tym kierunku w ktorym zespole RK realnie mogłby zastapic ktoregos z kierowców podczas sezonu tak jak zrobił to w 2006…

 • czarny86

  Hej Klub. Poczekajmy jeszcze chwile z tymi planami… oficjalka, nastepnie stanowisko RK
  mocno wierze w F1 w 2018
  Forza Robert
  Milego

 • kon kk

  Nawet zamówili :-)

 • Le Mans Wmr

  Fajnie,fajnie,w radio mówili o Kubku i podsumowali,że fenomen kierownicy przegrywa z kasą SS.A fajnie dlatego ,bo Wiliams tego nie dementuje.
  F1 NADAL NIEMOŻLIWA BEZ ROBERTA.

 • Le Mans Wmr

  Majstra nie zdobędzie,ale w czubie będzie ciasno.

 • DB

  Kierowcy Haasa wnoszą coś kasy do zespołu? Bo umiejętnościami to oni nie grzeszą

  • Filip

   no Manguseen z tego co widziałem to niezły taran. Może i się stara ale ilość kraks zaliczonych jest pokaźna

  • SP

   Magnussen a chyba duży wkład , o Grosjeanie nie wiem, chyba nie wnosi zbyt dużo. Też myślałem o Haasie jako opcji awaryjnej.

  • Andrzej Onichimiuk

   No bez przesady… mistrzami świata nie są, ale Grosjean coś tam jeździ… Nie każdy może być Hamiltonem.

 • Paweł Dziun Janczak

  A Mi się wydaje że poker nadal trwa i gra jeszcze jest nie skonczona

  • Charlie Runkle

   Trwa. Team Kubica określił się co ma do zaoferowania, sam RK wkurzył się wstał od stołu, zarząd też wie na jaką “wirtualną kwotę” może liczyć, czekają czy się ona zmaterializuje czy nie i tyle. A w międzyczasie RK pewnie spokojniutko realizuje plan A2, bo nie wierzę że B.

   • Paweł Dziun Janczak

    Dokladnie

   • Są A1, A2 etc..
    Nie ma B jak na razie

    • Charlie Runkle

     Tak też i napisałem że pewnie jest A2, a w B to nie wierzę.

    • jurek krak

     Aż do F1 ;)

   • Le Mans Wmr

    A ja, wierzę.

    • Le Mans Wmr

     W Williamsa.

     • Charlie Runkle

      Ja też nie skreślam.

     • Le Mans Wmr

      No,bo już się o Ciebie martwiłem.

     • Charlie Runkle

      Od czasu wypadku nie było dnia żebym zwątpił w powrót i zawsze wierzyłem że kiedyś nadejdzie. Serio. Teraz miałbym się poddać? No bez jaj. Można zwątpić w Williamsa, Renault etc, ale nie w powrót. Musi być. Chyba że sam RK powie że porzucił ten plan.

     • Le Mans Wmr

      No o tego nieszczęsnego Willego mi chodziło,póki się tli to trza wierzyć i walczyć.Gdyby ludzie więcej w siebie wierzyli ,to było by mniej rozwodów i szczęśliwych dzieci.

     • Le Mans Wmr

      I więcej tych dzieci,miało być.

     • COPSE

      Ja tez Licze na Franka:) dziennikarze cos rozgrywają.spotkania RK ze znajomymi,zaraz jakies info z itali.takie to wszystko “fajne” ;) daje to troche do myslenia..jak ktos wczesniej napisal,źe takiego gorącego zimowego okresu w F1 napewno dawno nie bylo.oile wogole kiedyśtaki był. Będzie dobrze .#SUPPORTKUBICA bedzie trwal do RK emerytury :)

   • Paweł Dziun Janczak

    A w to co dziennikarze piszą to nie ma co wierzyć,podobnie było z reanault

 • Zdzicho Lorek

  Mam w zamysłach Strangera , ale jeszcze poczeka ;) Polecam Narcos 3 sezony , jak lubisz tematykę mafijno , kartelowo

 • keyholder

  Ja już jestem tylko ciekawy jak Haas będzie jeździł w tym sezonie.

  • Wojtki

   Dobrze, ale groszek zaliczy bande w co 2 wyścigu i punkty nie oddadzą ich pozycji :p

  • NieJestemStad

   Ja jestem ciekawy jaki ostatecznie będzie skład Haasa :>
   Bo tam upatruje iskierkę nadziei

  • czarny86

   hmm wytrzymam jeszcze troche z tym tematem, ale to rowniez moj trop… do osiagniecia celu RK

 • Charlie Runkle

  Ja kupuję dostęp na znanym portalu. Mam swojego “dostawcę”, którzy czasem miewa mocne promocje. Najtaniej jak mi się udało to 1.99PLN/miesiąc.

 • Marrally
  • keyholder

   W obecnej sytuacji w walce o pozycje 18-15 bardzo słusznie ;)

  • Zdzicho Lorek

   Z tym składem ”proponowanym” przez dziennikarzy , nie dziwię się.

  • NieJestemStad

   Niepotrzebnie, $$ ich załatwi
   https://www.youtube.com/watch?v=0vlNzPC89rI

   • Wojtki

    jeszcze ręką macha xD

   • Le Mans Wmr

    Prześlij Karpiovi do analizy szybkości.

  • Le Mans Wmr

   Niepotrzebnie,McLaren będzie sporo z przodu.

   • Andrzej Onichimiuk

    No, z tymi awaryjnymi silnikami… różnie to może byc.

    • Le Mans Wmr

     W sumie racja,tak na to nie spojrzałem trzy motorki/sezon,to będzie wyzwanie dla reni.

  • Robert Łuczak

   Czyżby plan A2-B?

  • Charlie Runkle

   Spokojnie. Będzie miał taki skład że McL będzie mógł im jedynie nagwizdać.

   wariant a – Kubica ze Strollem- powyższe stwierdzenie to szczera prawda
   wariant b – Stroll z Sirotkinem- powyższe stwierdzenie to sarkazm

   • Le Mans Wmr

    He,dobre,powiedzmy ,że się dołączam.

 • PiotrW

  Trochę off topic ale czy Robert czasem na święta nie był w Zakopanem? Bo Edyta była..

  • reverof

   Odszukaj niżej ;)

  • Andrzej Onichimiuk

   Ale oni z Edytą to już są chyba tylko przyjaciółmi…

 • Wierny fan Roberta

  Czekam na plan B wolę później się mile zaskoczyć niż rozczarować

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   No to troche poczekasz , bo plan B to bliznieta jednojajowe . Ja tam czekam na oficjajlne prezentacje zespolow bo wiele sie moze zmienic .

 • Kokosvag

  Jesli wybrali Sirotkina to widac ze Williams idzie na przetrwanie i kasa dla nich jest najwazniejsza,zeby sie nie przeliczyli.. Bo jesli nie bedzie wynikow,to nie bedzie duzej kasy,a i sponsorzy moga sie wypnac i moze byc po Williamsie.

 • Wojtki

  Alonso przed przejściem do ferrari zaprzeczał oficjalnie przed kamerami ;)

 • terry84

  Właśnie miałem pisać,ze wszędzie piszą ,ze Kubicę pogrążyło Pirelli…

  • cho-bot

   Jakby nie wiedzieli, że na teoretycznie szybszym komplecie, ale nieznanym, kierowca nie będzie szukał limitu. Ile Sainz z nim wygrał – cztery setne?

   • Charlie Runkle

    Oczywiście dla Rosjanina ich “zbrakło”, musiał zostawić Robertowi, bo byłby z 1.6 sekundy szybszy według obliczeń. Kurcze. Dołożył by takim czasem wszystkim, oprócz Vettela.

 • terry84

  Mnie martwi,ze nie dementuja podpisania kontraktu jak było w przypadku Roberta,mówią tylko o odroczeniu w czasie.

  • Falkon750

   Nie dementuja bo wiadomo jaki wybór – kasa $$$$

  • COPSE

   Bo sami jeszcze nie wiedzą do końca jak to sie wszystko skończy…RK powiedział ze najpierw o decyczji dowie sie On,a pozniej kibice!!! Dziennikarze mają swoją “prace”do wykonania.od tyle.:)

  • Le Mans Wmr

   Zazwyczaj jak jest dementi ,to znaczy ,że prawda,a tu nie ma ,więc…

 • dulin

  Wszędzie w TT już biją pianę że Williams nie mógł zakontraktować RK bo nie radzi sobie na Pirelkach.
  Wpieniają mnie bo budowana jest story że wina Roberta.

  • Charlie Runkle

   Do przewidzenia było że w razie co- powstanie taka narracja. Przecież nikt nie powie że wygrała kasa. Mam nadzieję że management RK stanie na wysokości zadania i wyprostuje opinię publiczną jeśli zajdzie taka potrzeba. Póki co- nie ma ogłoszenia, więc spokojnie… Niech sobie p… bzdury.

   • Wojtek Strzelec / Kraków

    Jeśli WMR użyje takiego właśnie przekazu w uzasadnieniu oficjalnym, to na prostowanie będzie za późno. Dużo większy efekt przyniosłoby uprzedzenie Williamsa.

   • Bobby

    Tak, tak jak prostowali po decyzji Renault… Bravi został ładnie przepytany przez Eleven tylko co z tego jak nawet w świat nie poszło? Gdyby nie klub to nawet nie byłoby transkrypcji… Karny qtas należy się dziennikarzom/stacji eleven, że nie pociągnęli dalej tego w świat, choćby udostępniając oryginalną ścieżkę audio.

    • Charlie Runkle

     Moim zdaniem Bravi nie poszedł “na ostro”, bo oferta testowego została przedstawiona i chyba nadal jest aktualna. Dyplomatycznie, nie chciał swojemu podopiecznemu palić mostów. No, ale to moje zdanie.

     • Bobby

      Tak dyplomatycznie, delikatnie wskazał dlaczego Renault podjęło taką, a nie inną decyzję. Co ważniejsze zdementował kilka miejskich/paddokowych legend które zostały rozsiane jakiś czas po testach i tu mam żal Eleven, Sokołów, że nie nagłośnili tego i nie poszło dalej w świat na autosporty. Jakoś autosport i inne portale potrafiły zerżnąć pierwszy wywiad z RK po testach czerwcowych od F1talksa (przy okazji nie podając nawet źródła…) który się pofatygował przetłumaczyć ten wywiad.

  • Marek Bogacki

   Robert to nie polityk nie będzie startował w następnych wyborach. On wie ile jest wart, ludzie, którzy chcą go zatrudnić również wiedzą. Wystartuje pewnie niedługo i znów będziemy się cieszyć. Sam nie przywiązuje wagi do tego, co o nim gadają. My jego kibice sami musimy wziąć to na klatę.

  • COPSE

   Dobrze prawisz,BIJĄ PIANE;)
   Czekam na oficjalny komunikat od Roberta. Od czerwa bodaj tamtego roku jestem pewny ze RK znowu w F1,kwestia kiedy…:)

 • donpedro

  Ross Brawn przyznał, że Formuła 1
  rozważa pożegnanie się z piątkowymi treningami lub pozostanie przy tylko
  jednej piątkowej sesji treningowej.
  http://f1.dziel-pasje.pl/F1_news-25848-Brawn_przyznaje_ze_rozwaza_pozbycie_sie_piatkowych_treningow.html

  • COPSE

   Slychac o tym juz dosyc dawno (chodziło niby o zmniejszenie kosztów;) ). Jak dla mnie lipa, bo tak mało jestvF1 w tv…

  • Andrzej Onichimiuk

   Zdziwiłbym się, gdyby zespoły na to poszły. Z jednej strony, jeśli chcą zwiększyć liczbę wyścigów, to muszą na czymś trochę przyoszczędzić…

 • Wierny fan Roberta
  • dulin

   Powinno być Williams Martini Earning

   • Carpik

    Williams Martini Rental :-) Nie trzeba będzie inicjałów zmieniać

 • Wierny fan Roberta

  Włoskie media: Kubica potwierdził decyzję w sprawie swojej przyszłości

  • marcus

   tzn. co potwierdził?

  • Kokosvag

   A jaka jest ta przyszlosc?

   • LukeSiano

    Że Robert będzie kierowcą wyścigowym. Albo rajdowym. #kierowcarajdowyformułypierwszej ;)

 • lukasik

  Mindhunter i Dark polecam jak już powyższe zaliczone ;)

 • Charlie Runkle

  No to Better Call Saul!!! Koniecznie. To o Saulu Goodmanie, prawniku z Breaking Bad. Też świetny. Na dodatek- będzie lada moment nowy sezon. Te same klimaty, ten sam reżyser etc.- Vince Gilligan.

  • Hornet

   Obowiązkowo :)

  • db

   Ozark widzieli?

   • Charlie Runkle

    Nie. Ostatnio “męczyłem”, choć wydawało się że to nie moje klimaty- The Crown. Fajnie zrobiony serial. Naprawdę. Podobał mi się, choć z rezerwą do niego podchodziłem. No, ale niestety- nie jest dla każdego.

 • W celu wsparcia własnego umysłu w trakcie czekania odpaliłem wczoraj Netflix pierwszy raz… Nawet pomaga…
  Zaglądam na forum co godzinę a nie co kwadrans…

  • Coolbe

   polecam DESIGNATED SURVIVOR

   • Charlie Runkle

    Tylko “Breaking Bad” i w następnej kolejności- “Better Call Saul” i do zobaczenia Daro za… tydzień. ;)

    • Zdzicho Lorek

     Moje seriale :) Czekam na 4 sezon Better Call Saul ;)

     • Charlie Runkle

      Moje też. Oczywiście jeszcze ukochany Californication, z którego mam i nicka i avatar :) No… mimo “wszystko” lubiłem łysego. Świetna rola Evana Handlera.

     • lukasik
    • Zdzicho Lorek

     Teraz El Chapo 2 sezon ;)

  • Wojtki

   Williams na netflixie ? ciekawy film :p

  • Ostry

   Dobre – uśpić się serialem ;)

   • Zdzicho Lorek

    jak dobry , to nie zaśniesz tylko kolejny odcinek i tak dalej ;)

    • Ostry

     OK, zachwycić ;)

 • Falkon750

  Mam nadzieję że niedługo skończy się ta szopka dziennikarska Tata a Marcin powiedział.

 • Akslugor

  Witam w środku tygodnia i środku dnia :)
  Nieustannie #SupportKubica !!!

  • kon kk

   U nas na śląsku, środa to święto…tzw.”pu tydnia w dup…” ;-)

  • Ostry

   Hump Day!
   Bry i #SupportKubica.

 • Wierny fan Roberta

  Na Dakarze ciężarówka przejechała po kibicu…

 • dulin
 • Dani777

  Obawiam się że odwlekanie decyzji podyktowane jest tym że 13 stycznia kończy się termin zwrotów gadżetów Williamsa bo dobrze wiedzą ile towaru poszło do polski i obawiają się zwrotów. Nie oszukujmy się jakby padł wybór na Roberta dawno zostałoby to ogłoszone

  • Charlie Runkle

   Zarząd zbiera się ponoć 16-go, więc pewnie decyzja jeszcze nie zapadła, a zapadnie w wiadomym terminie. Może czekają na przelew, może sobie dali czas na przemyślenie i przeliczenie wszystkiego na spokojnie? Nie wiemy. Wiemy że zbierają się w połowie miesiąca i do tej pory nie ogłosili kierowcy. Możemy jedynie przypuszczać że sami póki co nie znają odpowiedzi. Ta wersja wydarzeń przemawia do mnie najbardziej.

   • Dani777

    Nie wierzę w to ale chciałbym żebyś miał rację

    • Charlie Runkle

     Może być też tak, że przelew przyszedł dzień, dwa temu i stąd już tak szybko pojawiły się plotki o zatrudnieniu Sirotkina. Data posiedzenia znana była dużo wcześniej, więc może ona była jakimś tam deadlinem transferu kasy? Czort wie. Wkrótce się dowiemy. A w międzyczasie- nieustające i gromkie #SupportKubica

   • Heavy Rain

    Decyzja niby ma być po drugim tygodniu stycznia. Słowo klucz “po” ;))

    • Charlie Runkle

     16 jest “po” ;) więc zgadza się wszystko.

     • Heavy Rain

      Tak, ale równie dobrze może to być luty ;))

     • Charlie Runkle

      Tak długo by czekali na kasę? Nie sądzę. Trzeba już pracować nad bolidem w symulatorze etc.
      Przy okazji- ta “wyznaczona” data na 16.01… Myślę że muszą już wtedy znać odpowiedź, bo najwyższy czas. Więcej raczej go nie mają. No, ale to jedynie dywagacje i to na dodatek- moje :(

    • Petronas

     pełnym czy nie pełnym… ;) 3:)

  • COPSE

   Heh,zabawne to;) nie czarujmy sie,ale gadżetów WMR do Polski az tyle nie przyleciało…moim zdaniem jeszcze nie jest nic przesądzone.pismaki grają w okresloną przez mysle kogos gre.

 • db

  Jakby ktoś chciał kalendarz od Olimpu wiadomo z kim : )
  https://olimp-supplements.com/13/0/kalendarz-scienny-robert-kubica-2018,833/

 • Andrzej Onichimiuk

  A tak, miałem na myśli obecne.

 • Wierny fan Roberta

  Robert będzie w F1 ale czy Williamsie ?

  • PeterG

   Na ten moment wie to chyba tylko Williams ;)

   PS. Witajcie w ten ponury dzień :) #SupportKubica

   • Wierny fan Roberta

    Załóżmy że będzie w innym zespole jako tester i w piątkowych treningach będzie lał Renie i Williamsy :D

    • Zdzicho Lorek

     Chyba mylisz innego kierowcę , Robert tester i w piątkowych treningach ? A ile by było tych piątkowych , ze trzy ? To nie ambicje Roberta .

     • Wierny fan Roberta

      ok ale jeśli to jedyna szansa ?

   • Wojtek90Tczew

    Myślę, że Frank nic nie wie w tym temacie :)

  • NieJestemStad

   Robert będzie w F1. Ale czy Williams w niej pozostanie ?

   • Wierny fan Roberta

    Z takim nastawieniem to czarno to widzę

 • kingpiotrek

  Na stronie Formula1.com nowe regulacje na 2018 sezon w podpunkcie Three engines per Season dali takie zdjęcie…nie wygląda to dobrze z punktu marketingowego! fot
  https://www.formula1.com/content/fom-website/en/latest/features/2018/1/what-are-the-new-f1-sporting-regulations-for-2018-/_jcr_content/featureContent/image_474107192.img.jpg/1509307885003.jpg

 • cho-bot

  Bry. Zimno. Kiedy wieści na rozgrzewkę? ;)

 • Marrally
 • Przemek

  Hej, hej. Robert powiedział, że jak on będzie wiedział, to i my będziemy wiedzieli. Robert MA szacunek do swoich kibiców i nie robił by sobie jaj widząc wszędzie #SupportKubica mimo tego, że wie o niepowodzeniu występów w F1. Gościu do niego dzwoni w jakiegoś portalu o F1 i pyta: -“nie będziesz w Williamsie?” -“No jasne(odczep się gościu)”: Ok piszę artykuł!! Potwierdzone!

  • Marrally

   Dokładnie jak williams ogłosi to i on będzie wiedział :)

 • Roman Czarujący

  Abrakadabra czary mary. Robert czeka na ogłoszenie go jako kierowcy w innym zespole, a Williams czeka na jego ruch żeby wiadro pomyj nie wylało się na nich za to że zatrudnili Sirotkina zamiast RK.
  A co tam niech będzie :)

  • Sam

   Czarująca logika a jakby to mogło wyglądać ,przykładowo?

 • marcus
 • Marrally
 • Charlie Runkle
  • marcus

   testy w barcelonie od 26 lutego także musi być w najwyższej formie.

 • ZimnaMi

  No to cyrku medialnego ciąg dalszy:

  http://www.thedrive.com/start-finish/17522/reports-say-sirotkin-not-kubica-will-drive-for-williams

  ‘The Drive contacted Williams for comment upon the story, but a
  spokesperson declined to comment, stating, “media have speculated all
  the way, saying ‘next week’ every week since November. […] As before,
  we have no comment until we have an announcement to make.”‘

  Rzecznik nie potwierdził ogłoszenia w przyszłym tygodniu. I stwierdził, że nic nie skomentują, aż do przedstawienia oficjalnej informacji.
  Wygląda na to, że Williams czeka na oficjalkę, tak jak ja ;)

  Bry
  #supportKubica

  • kon kk

   Widocznie, żadna medialna hipoteza im nie przypasowała, więc czekają dalej, jak i my :-)

  • Przemysław Jan

   ” media spekuluja cały czas, mówiąc ”następny tydzien” co tydzień od lisstopada” pięknie powiedziane :D

  • Ktoś dobrze wczoraj napisał, nie bez przyczyny Chinchero wczoraj opublikował swój artykuł. Reszta pismaków łyknęła jak pelikany………czekać trzeba na oficjalny komunikat i tyle a nie spekulować, że już, że pozamiatane, koniec marzeń etc.

   #supportKubica :)

  • Mateusz Botorek

   Odnoszę wrażenie, że informacja od Chinchero i ta z https://www.livegp.it/it/news-piloti/8495-f1-kubica-sfuma-il-sogno-williams-a-breve-l-annuncio-di-sirotkin.html to odpowiedź teamu RK na bzdury Bensona i wcale nie jest w nich najważniejsze to, że Sirotkin rzekomo podpisał już kontrakt tylko najważniejsza jest tu informacja, że czynnikiem decydującym w jego przypadku jest finansowe wsparcie SMP, a nie jak pisali inni “dobra forma” Sergeya.

   Słowa rzecznika mogą potwierdzać, że walka się wciąż toczy i możemy jednak poczekać do tego lutego.

  • NO2

   I wszystko jasne. Czekamy na oficjalny komunikat. Ależ dziennikarstwo spadło na psy….

   • kon kk

    Kiedyś też pisali, co im władza kazała, a teraz każdy “klik klik” dziennikarz, musi na czymś “klik klik” zarabiać :-)

  • Carpik

   Rzecznik Wiliamsa: “sam chciałbym się wreszcie dowiedzieć, bo mam już tego serdecznie dość” :-D

 • Le Mans Wmr

  H&M by pasował do obecnego wizerunku.

 • Przemysław Jan

  Forza Kubica!

 • Poldek Napora

  Cześć Klub ;) #SupportKubica

 • Charlie Runkle

  Od początku twierdziłem że licytowanie się na kasę z Rosjanami nic nie da, bo było by to jak kopanie się z koniem. Rottenberg wysupła z tylnej kieszeni milion więcej i będzie po zawodach, jeśli tylko będą mieli ciśnienie żeby swojego tam umieścić. Dochodzi do tego sprawa “wojenki polsko-rosyjskiej” o honor i z choćby z samego tego powodu Rosjanie raczej nie dadzą za wygraną. Oczywiście może być też i problem z szybkim wypraniem+transferem tak dużej kwoty etc i to może być głównym powodem ich rezygnacji/rezygnacji Williamsa z rosyjskiego kierowcy. Ale to w zasadzie nie ważne. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że to Williams musi się określić i SAM musi SOBIE odpowiedzieć na pytanie co jest dla nich ważniejsze i jak to będzie rokowało na ich przyszłość.
  Konkluzja jaki mi się z tej całej sytuacji nasuwa: Cokolwiek zrobią- dostaną to, na co SZCZERZE zasłużyli. :)

  • Maciek

   Przecież wiadomo, co jest dla nich najważniejsze. Pokazali to kopiąc Masse w zadek.

   • Charlie Runkle

    Nie zgodzę się. Massa był cieniem samego siebie sprzed wypadku i na dodatek kosztował 5 milionów. Też bym go zmienił.

    • Maciek

     Massa stracił sponsorów. Jezdził niczego sobie. No napewno lepiej niż Sirotkiny i inne Kwiaty.
     I dlatego widać, ze WMR myśli tylko i wyłącznie o kasie.

     • Charlie Runkle

      To prawda. Błysk stracił, był cieniem siebie, ale 100x więcej zdziałał by duet Massa z Kubicą niż każda inna kombinacja wiadomych nam kierowców- Stroll/Kvyat/Sirotkin/Wehrlein

     • cho-bot

      Trzeba punktu odniesienia, aby stwierdzić czy kierowca wyciąga wszystko z samochodu. Massa miał takie punkty. Jeden nazywał się Alonso, a drugi Bottas. Kimiego pomińmy, bo to jeszcze nie była era nowożytna. ;) Fakt, że Massa do końca klasy nie zachował komentując testy z Kubicą, ale z nim też nie postępowano fair – praktycznie jakby był chłopcem na posyłki. Williams – poziom nuworysza-cwaniaczka. Kvyatowi nie zapomnę, że miał w wielkiej estymie Kubicę. Jest za młody, żeby go skreślać. Miał sukcesy w młodszych seriach.

   • Filip

    dokładnie. Z całym szacunkiem dla Roberta, ale gdyby nie poszukiwanie kasy, to pewnie Massa by został i nie byłoby tematu.

  • kon kk

   I to jest w punkt. Dostaną to co sobie wybiorą…
   Jednak póki co, nie wieszajmy jeszcze psów na Williamsie, przecież oni żadnego info nie potwierdzili i mało co dementowali.
   Wszystko co wiemy to działania mediów, możemy gdybać, że coś jest na rzeczy, jednak do oficjalnego info, trzeba grzecznie czekać.
   Zresztą nie wiemy jak poważne problemy finansowe ma Williams, czy nie grają o przeżycie.
   Za dużo niewiadomych, a do tego te newsy z kapelusza.

   • Charlie Runkle

    Niby zebranie zarządu 16-go, więc póki co chyba nic nie przesądzone, bo w jakim celu zbierał by się zarząd skoro by było wszystko jasne? Mogą czekać na przelew do 16-go, mogli sobie też dać czas na przemyślenie wszystkiego do 16-go i pewnie wtedy zagłosują i zapadnie decyzja. Może tak być. To jedna z opcji ;) Co by jednak nie mówić- nie pamiętam tak ciekawej przerwy zimowej. Zawsze wiało nudą.

 • Marrally

  Chodzą słuchy ze Williams może stracić oprócz randstada i avanade to jeszcze Hacketta.

  • Zdzicho Lorek

   Ciekawe czemu ? ;)
   #SupportKubica

  • Charlie Runkle

   Powoli. Karuzela się dopiero rozkręci. Nie każdy ma wywalone na to, że będzie wymieniany jako sponsor razem z sankcjonowanym w UE i USA podmiotem gospodarczym i ich wypraną kasą.

  • tomo ziomo

   Hacketta już nie ma..zniknęli z oficjalnej strony

   • Marrally

    To słuchy potwierdzone :)

   • Adaś

    od dawna chyba było wiadome, że Hacketta nie będzie

    • Le Mans Wmr

     Przynajmniej Polska się ubrała po taniości w jakość z wyższej półki.

     • marcus

      ogólnie polówka jaką kupiłem bardzo fajna tylko jak wybiorą $$ to gdzie w niej chodzić?do toalety?

     • Le Mans Wmr

      Przesadzasz,będzie Rob.

     • Le Mans Wmr

      Jak masz xs ,to odkupię dla żony,może wybierzemy się kiedyś na GP to będzie jak znalazł,polityka wiadomo jaka jest ,ale sentyment do Williamsa zostanie.

  • COPSE

   Putina niestety stac by pokryc wszystkie straty z ewentualnym angażem SS.

   • Charlie Runkle

    Putin niech się martwi żeby wysupłać dodatkową kasę na OC/AC dla swojego asa. ;)
    Będzie potrzebne.

    • COPSE

     W UK tylu oligarchów kreci biznesy…ech.;) no.problem

   • kon kk

    Niestety będąc notowanym na giełdzie, nie da się tak o wszystkiego załatwić, chyba, że Putin kupi sobie cały zespół…

  • marcus

   Widać,że Williams po szopce jaką odstawia musi mieć nóż na gardle. Ale co będzie jak ich Rosjanie wydymają?

   • Maciek

    Będzie Force Russia :P

    • marcus

     chyba tak by było najlepiej. wtedy by mogli dwóch swoich wsadzić i mogli by spokojnie zamykać stawkę jak z marussią.

   • SP

    Prawdopodobnie wiedzieli to jeszcze przed końcem sezonu, stąd ta szopka z Sirotkinem. Budżet się nie dopinał, więc szukają dodatkowej kasy za wszelką cenę .

   • Zdzicho Lorek

    Bo wydymają , nie nauczyli się od Saubera ?

  • NieJestemStad

   Kto by chciał być obok loga SMP ?

 • Charlie Runkle

  Dzień dobry Wszystkim. Wstajemy i od samiusieńkiego rana wspieramy. I nie ma, że boli…
  #SupportKubica

 • NO2

  Dzień Dobry Klubie.
  # WspierajKubicę!!!

 • teq

  Hej wariaty! Głowy do góry, jeszcze w tym roku zobaczymy RK w F1!

  #SupportKubica #ForzaRK

  • Zdzicho Lorek

   nie inaczej :)

 • Jacek Kubicar

  Cześć ! Będzie F1, nie pękać, nie biadolić, nie pier…ć byle czego! Uszy do góry!
  Forza KUB!!!

  • jurek krak

   Hehe dobre.cześć Jacku.

 • Krzychu Wartki

  Witam serdecznie klubowiczów i trzymamy kciuki

 • Zdzicho Lorek

  Dzień dobry. Niby się czeka na oficjal , ale za każdym razem kiedy rano zaglądam do klubu rano , to sobie myślę , ufff jeszcze nie ma.

 • Marrally
 • Dzień dobry wszystkim.
  Czekamy na oficjal.

 • kon kk

  Dzień dobry Klub.
  Czas się dzisiaj wyciszyć.
  Keep Calm and Support Kubica

  • Ostry

   Cześć Klubie. MOTD: Ora et labora ;)

 • PiotreK

  Być może to koniec marzeń o Williamsie ale na pewno nie koniec przygody z Robertem Kubicą!
  #supportKubica
  Cześć Klubowicze!

 • COPSE

  Czesc Klub…..

 • jurek krak

  Cześć F1 Nadal Możliwa:) z R.K;)

  • Heavy Rain

   Wiem, że piszesz to tutaj codziennie ale masz jakieś źródło ? bo na chwilę obecną nic na to nie wskazuje ;)

   • jurek krak

    ;)

    • Heavy Rain

     Tak myślałem.

   • Le Mans Wmr

    Wiara czyni cuda,a nadzieja umiera ostatnia.
    #SupportKubica
    #SupportKubica
    #SupportKubica.

   • donpedro

    Jego źródło to ślepa wiara ;)

   • ZimnaMi

    On to pisał zanim jeszcze Robert miał pierwsze testy w jednomiejscówce.

    • jurek krak

     Od 2012r ;)

 • jurek krak

  Cześć F1 Nadal Możliwa:) z R.K;)

 • Marrally
 • Marrally
 • Sycram29

  Tyle że Robert na tych testach w zasadzie uczył się tych bolidów. Widać to było przy pierwszym wyjeździe na Węgrzech jak również w tym co sam Robert mówił o porannej sesji. Nie mów że SS miał porównywalne doświadczenie. Jeśli bierzemy pod uwagę że na Hunga startowali z zerowym doświadczeniem to ok ale to Siergiej kręcił się cały czas wokół Reni, on poznał ten bolid od podszewki, pewnie z oponami też był zaznajomiony. Ale ok – nie musimy tego brać pod uwagę… No i jeszcze jedno. Renault znając SS i poznając Roberta to podziękowali w pierwszej kolejności swojemu testowemu. Robert wtedy przegrał z kasą…

 • Falkon750

  Bez względu na to co się stanie będę kibicowal i podążał za Robertem chociaż w głębi duszy chcalbym z calego serca zobaczyć go jeszcze raz na starcie w wyscigu F1

 • KrisTO

  ok :)

 • Marrally

  To info z wczoraj dotyczące tylko nazwy:

  2018-01-08 15:14:03

  From Force India need to change the name

  Deputy head of the Force India Otmar, Szafnauer told that some sponsors continue to demand name change of the team.Othmar, Szafnauer “Yes, some potential donors said that if we don’t change the name, they will not come to the team.They do not want to sponsor the team,
  which is tied to one country. We consider different variations of the
  title. But we haven’t decided yet. Hard to say at this time”.

  • Rafał Lewandowski

   męczy ich nazwa i gonią sponsorzy za to. Jak to się ma do WMR i kasy SMP?
   Skoro SMP są na cenzurowanym to sponsorzy WMR też powinni się odwrócić (lub mogą) To przesuwanie decyzji może mieć więcej powodów np.;. rozmowy z dotychczasowymi sponsorami czy zaakceptują takie rozwiązanie lub szukanie w ich miejsce innych. Jeśli się nie uda to nic nie zostało ogłoszone więc nie ma problemu

  • Regular

   Nie wiedzą?
   Proste : “Pink leo”
   Honorarium ustalimy później.

 • Apolonia Bąk

  Dobrze.

 • Apolonia Bąk

  Dołączam się, pomimo, że żałują mnie na sąsiednim blogu i zaczyna się żałowanie tutaj:)

  • Le Mans Wmr

   Nie no,bez przesady,co ma powiedzieć Wezyr?Chłop się tetaz pewnie zamknie w lesie.

 • Marrally

  ZAgadka na dziś wieczór :) a co i gdzie Lawrence jest i co sie dzieje w temacie zakupu FI?

  • Rafał Lewandowski

   jeśli coś Ci wpadło w ręce to dawaj i nie podnoś ciśnienia. kupił nie kupił?

   • Marrally

    Powiem Ci że śledzę ten temat już od wakacji :)

    • marcus

     to jest taki temat,że dowiemy się jak będzie po wszystkim.
     Mnie bardziej zastanawia w jaki celu Robert tak mocno trenuje skoro jest niby pozamiatane.

     • Marcin81

      Pasja to raz,dwa nawet jeśli pozamiatane to ma usiąść i płakać? Ten facet nie lubi stać bezczynnie :-)

     • Rafał Lewandowski

      na pewno masz rację stąd moje pytanie było zero jedynkowe. Jeśli kupi to kolejny wolny fotel w WMR

     • COPSE

      Bdb pytanie…

     • Marrally

      F1 w 2018 :)

     • Rafał Lewandowski

      O właśnie

     • Rafał Lewandowski

      łatwo się zapuścić a tylko RK wie co go czeka lub co go może czekać

 • Wierny fan Roberta

  Plan B zapewne też F1 lub niższa seria by móc się pokazać

 • Andrzej Onichimiuk

  Ja już naprawdę spadam :)

  • Le Mans Wmr

   No to Guten Nacht.Bis morgen.

 • Andrzej Onichimiuk

  No już bez przesady, ja nie jestem żadną alfą i omegą, po prostu trochę czytam, bo mnie ten temat fascynuje. A podyskutuję zawsze bardzo chętnie z każdym, bo każda dyskusja w jakis sposób rozwija, kiedy się poznaje inne punkty widzenia.

 • KrisTO

  “Elektrosport” czyli FE na Eurosporcie jakby komuś brakowało wyścigów ;)

  • Le Mans Wmr

   Patrzam.

  • Rafał Lewandowski

   KURDE. Tu cisza może być błoga ale na wyścigu to jakoś dziwnie. Jeszcze tego nie trawię, ale stary jestem więc pewnie za jakiś czas zaskoczę

  • Rafał Lewandowski

   patrzę i jestem zszokowany jaki tam spokój.
   Kółka jakieś takie wąskie i… sam nie wiem jak to nazwać.
   Jak tam z prędkościami? podobne jak w F1?

   • Le Mans Wmr

    Tną się po fachowemu,rozwala mnie tylko ta wymiana bolidów,jak na filmach z kroniki.

    • Le Mans Wmr

     F5

    • Rafał Lewandowski

     dzięki

    • Andrzej Onichimiuk

     Od przyszłego sezonu ma już nie być zmiany samochodów.

     • Le Mans Wmr

      Tak,czytałem o tych mega mega bateriach(Williamsowych z resztą).

     • KrisTO

      Williamsowych ? To ciekawe

     • Andrzej Onichimiuk

      Tak, Williams dostarcza baterie do aut FE.

     • Dex

      To się rozwija w takim tempie że człowiek który brał udział przy tworzeniu pierwszych elektryków BMW właśnie zrobił swoje pierwsze auto i wszyskim opadają szczęki .Podobno pomyślał o tym żeby to auto miało jakieś lepsze brzmienie .Zresztą wrażenia z jazdy cholernie szybkiej jazdy rekompensują niedostatek jakim jest brak odpowiedniego dźwięku.
      Chorwat zrobił cudeńko które trochę miesza w tej klasie
      https://youtu.be/eT7KKxoAvvk

     • Andrzej Onichimiuk

      Mate zrobił nie tyle cudeńko, co najszybsze auto sportowe świata :)

      Warto poświęcić 45 minut, aby obejrzeć jego prelekcje o tym, jak to auto powstawało. Mate jest nie tylko fantastycznym inżynierem i menadżerem, ale także i wspaniałym mówcą. Tacy ludzie jak on, Elon, Bezos, Branson itd… sprawiają, że na naszych oczach zmienia się układ sił. Analitycy wieszczą koniec technologicznej dominacji europejskich koncernów motoryzacyjnych.

      https://www.youtube.com/watch?v=LP6g4bHHhS0

     • Ostry

      Zgadzam się, choć też miałem odrzut od EV bo brak mi było dźwięku. Osobiście wróciłem do spalinowego pierdzikółka, ale trochę na zasadzie że jeszcze chwila i takie pojemności / moce znikną z drogi (kiedy podatek drogowy w UK do końca powali właścicieli).

      Ale – wątpliwości znikają, kiedy zdasz sobie sprawę że to nie ma udawać silnika spalinowego, tylko jest bezczelnie inne. Jeśli brak wrażeń proponuję obejrzenie TT Zero. Szok dla systemu, bo mózg czeka na ryk silnika:
      https://youtu.be/0VcH26zzPic

      Sorry za offtopa ale temat pośrednio emocjonujący :)

     • Dex

      A to Też z UK piszesz ?

     • Ostry

      Tak – i podatek drogowy dla mocniejszych samochodów jest tu spory, jak wiesz :)

     • Dex

      Wiem wiem właśnie płaciłem w zeszłym tygodniu .Tu na pewno szybciej przesiądą się ludzie na elektryki .Zresztą znajomy elektryk ma pełne ręce roboty z instalacją przydomowych modułów ładowania .Swoich sąsiadów na ulicy nie posądzam o jakies bogactwo a już dwóch elektryki ma.

     • Ostry

      Jeszcze chwila i czeka nas kolejny przewrót technologiczny, stawiam na grafen zamiast LiPo. Kiedyś KM z kilograma, dziś gęstość energii :)))

  • Andrzej Onichimiuk

   Nie lubie torów ulicznych, ale trzeba przyznać, że auta elektryczne to przyszłość, zarówno na ulicy, jak i na torze.

   • Wojtas Galka

    Zanim auta elektryczne będą miały kiedykolwiek sens i uwarunkowanie ekonomiczne to minie sporo czasu. A wcale nie wykluczone że inna technologi zostanie wymyślona w międzyczasie. Takie moje zdanie ;-)

    • Andrzej Onichimiuk

     Auta elektryczne już maja głęboki sens. Po pierwsze, nie kopci to. Po drugie, prąd jest tańszy od zgniłych dinozaurów. Po trzecie, auto wymaga znacznie mniej obsługi i jest znacznie mniej awaryjne – odpadają te wszystkie oleje, filtry, turbiny, cały ten osprzęt który waży, kosztuje i psuje się na potęgę. Po czwarte, jazda samochodem z takim silnikiem to sama przyjemność, kto raz poczuje, w jaki sposób rozwija moc taki silnik, pokocha go od razu, jesli nie ma serca z kamienia. Zresztą pojęcie “rozwija moc” jest mylne, ta moc po prostu jest od najmniejszych obrotów.
     I mógłbym tak jeszcze długo wymieniać, ale muszę wracać do pracy :)
     W każdym razie, moje kolejne auto do miasta będzie elektryczne, nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

     • kacperix

      Proponuje zagłębić się w ten temat bardziej… koszty wytworzenia twojego “taniego” prądu wcale nie są tanie i stale rosną, po za tym aby wytowrzyć prąd dla twojego nowego pojazdu elektrownia wytwarza dużo więcej szkodliwych zanieczyszczeń niż pojazd spalinowy. Dodatkowo utylizacja twoich wspaniałych baterii w pojeździe po przejechaniu 60kkm znacznie bardziej zaszkodzi środowisku naturalnemu niż wytworzone spaliny w trakcie tych 60kkm.
      Cała szopka z samochodami elektrycznymi to twór czysto “spekulacyjny” aby uniezależnić się i zahamować wzrost cen ropu… a także napędzić kolejną gałąź gospodarki.
      I nie mów prosze o odnawialnych źródłach energy które stanowią aktualnie w Polsce ~11%, bo tą energię dużo łatwiej, szybciej i lepiej spożytkować w inny sposób.

     • kacperix

      aaa, I za przyspieszenie nie odpowiada moc, tylko moment obrotowy..

     • Andrzej Onichimiuk

      Moc silnika wynika z jego momentu obrotowego i ja o tym wiem. A czy Ty wiesz o tym, że istnieje coś takiego jak “język potoczny”?

     • Andrzej Onichimiuk

      W temat jestem zagłębiony dość mocno, bez obawy. Koszta wytworzenia mojego pradu nie rosną, oczywiście pomijając inflację. Prąd do mojego pojazdu zostanie wytworzony przez elektrownię wiatrową, do której podłączona jest moja miejscowość, zaś backupem dla niej jest położona 10 km dalej elektrownia atomowa Neckarwestheim – tak więc urządzenie z którego piszesz tego posta bardziej zanieczyszcza środowisko, niż będzie to czynił mój samochód. Te bzdury odnośnie utylizacji baterii, która to ma bardziej zanieczyścić środowisko, niż spaliny emitowane przez blachosmroda w ciągu 60kk – pozostawiam bez komentarza.
      Ta cała, jak to nazwałeś “szopka” z samochodami elektrycznymi to się nazywa postęp, ale oczywiście jak historia uczy, zawsze znajdzie się kto będzie lamentował, że krowy będą dawały zsiadłe mleko. Na szczęscie, postępu to nie zatrzyma.

     • kacperix

      Życzę Ci abyś kupił samochód i używał go taki jak będziesz chciał,
      jesli prowadzisz ze mną dyskusję to trzymaj proszę jej odpowiedni poziom.
      Proponuje abyś zapoznał się z opracowaniami instytutów badawczych odnośnie całego cyklu “życia” twojego auta, począwszy od jego produkcji, porzez użytkowanie a na koniec utylizacji. Bilans sumarczyny nie jest taki jak Ci się wydaje.

     • Le Mans Wmr

      15super tankowców wytwarza tyle substancji szkodliwych ile wszystkie samochody na świecie.Naprawdę uważasz,że nie warto inwestować w blue energy?Za 30lat jedyne spaliniaki pewnie ujrzymy w muzeum.

     • robbo2m

      Powtarzasz bzdury za lobby naftowym niestety a juz zapewne jest zaliczanie na koszt pojazdu emisji elektrowni ale pomijanie “rafinerii i transportu ropy” Exxon Valdes… taki statek. Platforma BP w Zatoce Meksykańskiej itd… jak liczymy wszystko to wszystko.

      Obecnie producenci dają gwarancje na baterie 80% 150tys km. Potem bateria trafia na kolejne 10 lat do magazynów energii gdzie utrata pojemnosci nie ma zadnego znaczenia. W polsce pojazdy elektryczne sa bardzo cenne gdyż nocą mamy 10GW obciązenia sieci mniej niz w dzień a wlaczenie elektrowni trwa od 12 do 18 godzin wiec chodza “na pusto” nocą.

     • Wojtas Galka

      No właśnie do miasta. Dla zwykłego Kowalskiego auto elektryczne to fanaberia, niepraktyczne, nad morze z śląska tym nie pojedziesz. Droższe w zakupie. Akumulatory ważą więcej niż te wszystkie rzekomo psujące się rzeczy, a układ hamulcowy(bardziej skomplikowany w elektryku), układ kierowniczy oraz zawieszenie też występuje. No ale nie kopci, a energię do ładowania akumulatorów produkują wróżki. A co do przyjemności to wole jak moja turbobenzyna robi łututut. :-)

   • KrisTO

    jakoś tak nijak to wygląda ale trzeba powoli się przyzwyczajać

  • Sam

   FE na dziś to 900kg i 250KM
   To już lepsze SuperKart

 • Marrally

  Yesterday.. today.. tomorrow – the fans #SupportKubica #Kubica @nico_rosberg @gsbarm @OlimpSport @FisioMonachino @TOMek_RK_Klub @WilliamsRacing https://uploads.disquscdn.com/images/1f39caad46bbfe90f4985b0cec3fb686c1976eab81119d7656c3551d1a7db020.jpg

  • Rafał Lewandowski

   profesjonalista aż pozazdrościć
   Forza Klub
   #SupportKubica

  • Le Mans Wmr

   Najwyżej dotąd mi dorasta.

  • Falkon750

   Robert w swoim zywiole

  • KrisTO

   Paddy rozmyśla – no tak, teraz wiem że ON może więcej niż ci co mogą dużo

   inżynier w tle- Ty słuchaj Go , bo ja mam krótką pamięć

   inżynier obok Roberta- cholerny laptop… F5 nie pomaga, to nie możliwe aby tak perfekcyjnie pojechał

   ….tak trochę z humorem, ale wyobraźnia działa :)

   • Le Mans Wmr

    Pod łokciem Padzia mikrofonik ku pamięci.

    • KrisTO

     za jakiś czas będzie śpiewał z playbacku…oby nie , niech Robert lepiej zaśpiewa na żywo ;-)

  • Regular

   Robert: “proponowane moje ustawienia dadzą nam co najmniej kolejne 0,05s na czysto”….
   Paddy: ” jak on serio traktuje te testy? Gdyby wiedział jaką rolę odgrywa w tej grze?”
   …………………………………………………………………………………………………………………….

   • Rafał Lewandowski

    a jaką odgrywa?
    gra przede wszystkim na siebie bo jest profesjonalistą

    • Regular

     Spytaj Paddy’iego.

 • Marcin_S
  • Charlie Runkle

   Też to zauważyłem. Można śmiało przypuszczać że tak. I przy okazji- pozazdrościć.

   • ZimnaMi

    Panowie, proponuję nie wchodzić w tak prywatne kwestie.

    • Marrally

     WLasnie miałem pisać dzięki Mi

     • ZimnaMi

      Proponuje uprzedzić kolegów i skasować całość

     • jakitaki

      My tu tylko o dziennikarskim zacięciu tej Pani, bez żadnych podtekstów :P

    • Charlie Runkle

     Jeeeeezu. Nawet pozazdrościć nie można. Co za ludzie… ;)

     • kingpiotrek

      Zimne Veto i koniec zabawy!! No ale cały czas trzeba Zimną wielbić!

     • Forza Juve

      Po prostu Zimna chce zgarnąć całą atencję, ot i tajemnica. :)

  • jakitaki
   • Dawid

    To ta sama kobieta? Na czerwonym tle jakby ładniejsza ;)

   • Rafał Lewandowski

    może wypełniała kwestionariusz osobowy do szkoły Scuderii
    oczywiście na etat profesorski

   • Marcin_S

    oj no. bardzo ładna Pani. taka delikatna, skromna uroda :)

  • Rafał Lewandowski

   sokole oczka macie Panowie
   p.s.czego jeszcze na tych zdjęciach szukaliście :)

   • Kontraktu na stole. dajmy spokój z takimi dochodzeniami. Nie Nasz biznes :)

  • KrisTO

   he he… co to ludzie nie spostrzegą :)

  • jakitaki
   • Petronas

    znowu jakaś… cyrlica na naczepach 3:)

    • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

     Mclaren Honda w lustrzanym odbiciu obiektywu .

   • KrisTO

    tego gościa tam mi brakuje w tle , no jak mu tam….Norbi :)

  • Andrzej Onichimiuk

   Już wczoraj zwróciłem na nią uwagę. Niezły ma gust nasz Robercik :)))

  • Adam 68

   Tu wielkiego bumu nie zrobiłeś to poleciałeś za ścianę ?

   • Le Mans Wmr

    To nic złego.

    • Adam 68

     jak ktoś lubi zaglądać innym w ich prywatne sprawy

     • Le Mans Wmr

      To nic złego,że zza ściany.

   • jakitaki

    Raczej wrzucił w tym samym czasie, ale to chyba dobrze prawda? Nie wszyscy mają obie stronki odpalone. :)

    • Adam 68

     “ale to chyba dobrze prawda? ” z tego co wiem to Robert ceni sobie swoją prywatnosc

     • jakitaki

      Pisząc, że to dobrze że tam wrzucił miałem na myśli to że się podzielił, nie wszyscy mają czas śledzić obie strony.
      A co do prywatności to zdjęcie robił raczej właściciel buta, a skoro mamy możliwość jego oglądania to i zgodził się na publikacje podobnie jak zdjęć z prywatnych imprez które niedawno oglądaliśmy więc i jego podejście do prywatności się zmieniło. Można skomentować jakieś zdjęcie wrzucone do “przestrzeni publicznej” bez wciskania się z buciorami w prywatne sprawy. Przynajmniej tak ja to widzę.

     • Adam 68

      a czy te buty są robione w ilości jednego egzemplarza? Nie miałeś nigdy botów takich jak ktoś z twoich znajomych? Czy na imprezie jak ktoś robi zdjęcia to krzyczysz ze ty na to nie pozwalasz?

     • jakitaki

      Nie ma moich zdjęć na fb ani insta bo na to nie pozwalam.

     • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

      No wlasnie i w razie co bedzie mogl powiedziec , ze to nie jego buty .

   • Marcin_S

    udzielam się zarówno tu jak i tam. jeżeli admini uważają że to coś niedobrego że podzieliłem się swoim spostrzeżeniem to niech skasują i tyle po sprawie. zdjecie nie jest mojego autorstwa, zostało upublicznione. tyle w temacie Twojego oburzenia :)

  • ArtNr4

   Zawsze szanowalismy w Klubie prywatność Roberta i uważam, że tak powinno zostać. Moim zdaniem wątek do kasacji.

   • zuza

    Faceci to plotkarze. Stały temat samochody i kobiety.

    • Rafał Lewandowski

     szybkie kobiety i piękne samochody :)

    • Apolonia Bąk

     O właśnie. Dobre podsumowanie.

   • KrisTO

    No wiesz, jakby tam było buzi, buzi ,to tak ….ale taki niewinny pantofelek , a może coś było nie tak z nogą od krzesła ….dżentelmen jak nic :)

  • Apolonia Bąk

   Czyli jednak Haas! Robuś trzyma nogi po amerykańsku!:)))

 • Le Mans Wmr

  A myślałem,że tylko Daro dojrzał,a tu cały klub ze mnie boka zrywa.,;)

 • Marrally

  Mercedes będzie miał wszystkie nowe silniki od nowego sezonu http://www.foxsportsasia.com/formula1/774627/pretty-much-new-engine-mercedes-2/

 • Charlie Runkle

  Haha. Już go wczoraj wyczułem i miałem z nim za to spięcie. Od razu wylądował w worze, bo na kilometr było czuć pajacowanie. Oczywiście paru obrońców- oczywiście znalazł.

  • Rafał Lewandowski

   już miałem bilet na Monako kupować aby z gościem i jego towarzyszami się spotkać a tu…
   to byłby numer, sam na tej wielkiej trybunie ;) nie no może byłby jeszcze 1 z 25 czy iluś tam

 • jakitaki

  Aparartu nie zabrał a chciał relacje zrobić ^^

 • Ja już dobranoc… ostatnie noce niedospane.

  • Marrally

   Ja zaczynam dopiero bo perturbacje mialem

   • Le Mans Wmr

    Ja czekam na Dakar,ale najpierw E.

    • db

     Dakar to w tym roku masakra

     • Le Mans Wmr

      Nooo

 • Marrally

  https://www.f1today.net/en/news/f1/234969/britain-could-lose-grand-prix-warns-warwick To ich może spotkać taka niespodzianka ze może nie być GP Anglii

 • Marrally
 • Damon

  Sytuacja wygląda jak wygląda, ale spójrzcie na to z innej perspektywy. Czy myślicie, że RK da sobie teraz spokój? Według mnie absolutnie nie!!! Od pół roku dopiero jest wiadome, że po wypadku może jeździć bolidem F1. Wie nad czym ma pracować. Owszem, cholernie szkoda (jeżeli oczywiście wszystko się potwierdzi) takiej szansy jaka się przytrafiła, ale nie sądzę, żeby to był koniec. Ciekaw jestem jakie będą kolejne kroki.

  I apeluję: Nie róbmy z siebie pośmiewiska (po ew. ogłoszeniu Sirotkina) zaśmiecając internet lamentem i obelgami w stronę WMR i Sirotkina. Wystawiamy wtedy nie tylko sobie złą opinię, ale przede wszystkim Robertowi.

  Pozdrawiam i chłodnej głowy życzę.

  • jakitaki

   Jeszcze jest szansa że przelew nie dojdzie więc czekajmy do oficjalki, ale jeżeli się potwierdzi a dodatkowo okaże że KUB sam wstał od stołu to plan B musi być “mocny” i być może nie ma się co przejmować :)

   • Charlie Runkle

    Jestem na 99,9% przekonany że to RK wstał od stołu. Do nas dochodzą jedynie strzępy. Ja całą sytuację czytam tak, że była propozycja na 7 wyścigów, a potem się zobaczy. Robert się wkurzył, powiedział czego oczekuje, pożegnał się i czeka na to że albo się zgodzą albo i nie, realizując pewnie sobie jakiś tam plan A2, bo nie sądzę że B.

    • Marrally

     Nooo mógł się wk…za Abu…

     • Charlie Runkle

      Oczywiście. Nie trzeba być “rocket scientist” żeby wyczuć że propozycja 7 wyścigów śmierdzi tym, że zespół może chcieć wydoić z kasy i Roberta i Sirrotkina, wpuszczając go w połowie sezonu za RK do dostrojonego już w miarę bolidu. To by przekreśliło raz na zawsze Roberta w F1. Kubica i jego management są pewnie tego świadomi. Przy okazji chemia między zawodnikiem a teamem. Tylko zagwarantowany sezon mógłby ją zapewnić.

    • Le Mans Wmr

     Mam wrażenie,że już kiedyś to napisałeś.

     • Charlie Runkle

      Tak dokładnie. Zdania nie zmieniłem. :)

  • Le Mans Wmr

   Nie za szybko stwierdziłeś zgon pacjenta?

   • Damon

    wszędzie dopisałem ‘jeżeli” i “ewentualnie”:)

    • Le Mans Wmr

     Ale założyłeś taką ewentualność.

     • Damon

      Owszem, ponieważ zawsze (pomimo faktu, że wspieram Roberta z całych sił) taka ewentualność istniała:)

  • KrisTO

   Apeluję jak najmniej pytań tego typu “Czy myślicie, że RK da sobie teraz spokój?” co to jest w ogóle za pytanie na dzień dzisiejszy….sorry nie pojmuję, nad tym będę się zastanawiał lub nie , gdy się wszystko wyjaśni:)

  • oasisfan

   Też o to apelowałem, ale na sąsiednim blogu. O tutejsze towarzystwo jestem raczej spokojny, bo jest bardzo wysoka kultura i to się ceni. Jednak po tym jak został potraktowany mój post(apel), wiem że trzeba się spodziewać niestety niesamowitego hejtu, spamu, głupich memów, wyzwisk i ogólnie smrodu, który na pewno Robertowi nie pomoże.

   • oasisfan

    wklejanego oczywiście na wszystko co związane z Williamsem

 • NO2

  Witam.
  Nie było mnie kilka godzin ale widzę, że nic nie straciłem. Dalej nie mamy nic oficjalnego tylko z palca wyssane ploteczki… ;) Ok. Nie ma sensu sobie nimi głowy zawracać ;) Czekamy dalej na coś oficjalnego…
  Pozdrawiam Klub. # SupportKubica!!!!

  • lukasR

   Jak to nic nie straciłeś ? 467 komentarzy. O wszystkim i o niczym ☺

 • akurat zajrzałem ;-)

 • lukasR

  Mam wujka w Krośnie ☺

 • COPSE

  Nie wiem czy bylo,ale Cugowski cos tam naskrobał w przeglądzie widze…;))

  • Marrally

   Było ale hmmm już kilka razy tak mówił

 • Kacperix

  Ogień na tłoki!! Keep calm and support RK,

 • Jacobs

  Witam Klubowiczów. Z racji że to mój pierwszy post chciałbym podziękować wszystkim za stworzenie tego miejsca. Po długim czasie obserwacji postanowiłem do was dołączyć☺

  • Le Mans Wmr

   Witaj,pisz i nawracaj.

   • hmmm…..

    • Charlie Runkle

     Może niech napisze lepiej “peace”, bo chłopina chciał dobrze, a wyszło, jak wyszło… ;)

     • Rafał Lewandowski

      wyszło jak zawsze :)
      dobrymi chęciami to piekło wybrukowane

     • Le Mans Wmr

      Spoko taki chochlik hihi,aż sam się przeraziłem jak zobaczyłem,fujfuj.

     • Rafał Lewandowski

      fuj fuj :)

    • Rafał Lewandowski

     hmmm….., co LeM chciał przemycić?

     • oj tam ;-)
      usuwam ostatnie :)

   • Jacobs

    Tutaj nie trzeba nikogo nawracać ☺

    • Le Mans Wmr

     Oj trzeba,przejrzysz wpisy ,to sam stwierdzisz.

  • Witamy :)

  • Rafał Lewandowski

   witaj serdecznie, ładuj się i pesymizm zostaw za drzwiami

  • Marrally

   Powitać serdecznie

   • NO2

    Co taki spóźniony…? ;)

    • Marrally

     Nie taki spóźniony nocna warta się zapowiedziala

     • NO2

      Będzie coś do porannej ?

  • Akslugor

   Witaj :)

 • TrekStar

  Kurczę powiem Wam szczerze, że jakby z tą F1 nie siadło to najbardziej bym chciał, żeby RK w E jeździł.

 • TrekStar

  No i tak. Tylko błagam jak coś to nie najeżdżajcie na forach i portalach społecznościowych na Williamsa bo to siara.

 • KuboF1

  Ładne to Grove. Do tego taki strzeżony kompleks tam się znajduje. Co ciekawe zdala od aglomeracji. https://uploads.disquscdn.com/images/646ad17423cb22fcbe947e96447bd5a7f8a850f3c3fc7599eb05964ab189ea49.jpg

 • wezyr

  Nie da rady? Kto? Ja tam kiszę cały rok.

 • Poldek Napora

  #SupportKubica zawsze i wszędzie, w każdym momencie :)

 • Falkon750

  Jedno jestem pewne co by się nie stało uważam że tamten rok był dla nas kibiców wielkim szokiem( Robert w bolidzie F1) i dla Roberta myślę że też a nie jest powiedziane że ten rok nie będzie jeszcze lepszy

  • Maciek

   Oj tak, 2017 to był zaskakujący rok, aczkolwiek już 2016 zapowiadał “coś”

 • Rafał Lewandowski

  dzień bez Was to dzień stracony (ostatnio też noce się robią)
  Forza Klub
  #SupportKubica

 • kon kk

  Wszyscy dzielą skórę na niedźwiedziu, a Charlie mi powiedział, że niedźwiedzia w lesie widział…
  Dziwna sprawa ;-)

  • Charlie Runkle

   Chyba Whiting. A na poważnie- jest lesie. Nie ma co na nim skóry dzielić. Absolutnie.

   • kon kk

    Nieważne, obecne robi się taki młyn, że lepiej do magicznego lasu spierdo… na kilka dni, niż męczyć się z tymi wywodami.

    • Charlie Runkle

     Fakt. A może rzucić to wszystko i pojechać Bieszczady… ?

     • kon kk

      Wszyscy w koło chwalą, a jeszcze nie byłem. Jak tylko dzieciaki podrosną to pierwszy kierunek razem z Mazurami.

     • Marrally

      Jak coś służę pomocą i wiedza gleboka

     • lukasik

      Mazury a Bieszczady to całkiem różne kierunki :D
      ale polecam Bieszczady, szczególnie jesienią, jak liście na drzewach pięknie kolorują lasyna różne kolory. A i wtedy też trochę ludzi mniej :)

     • Apolonia Bąk

      Na wiosnę, koniec maja początek czerwca – góry mają jeszcze piękniejsze kolory: seledyn, czerń i brąz.

     • lukasik

      Z racji odległości widziałem Bieszczady o każdej porze roku i jak dla mnie jesienią jak liście zaczynają zmieniać kolory jest tam najpiękniej. Ale to tylko moje zdanie ;)

     • Apolonia Bąk

      Zgadzam się z Tobą, jednak nie do końca.Ja jestem tam często, oprócz zimy, okolice Cisnej, Baligród. Tam są wyższe partie gór, od Baligrodu zaczynają się prawdziwe Bieszczady, j. Solińskie to pogórze.
      Ten wściekły seledyn rozwijających się liści buków, grabów, jaworów, plus czerń jodeł i zapomniałam o bieli kwitnących tarnin, do tego brąz łysych przestrzeni gór, robią wrażenie.
      Jesienią gama barw, przepięknie o ile nie przyjdzie wcześniej mróz i nie upali liści, wtedy tylko ciemny brąz i czerń.
      Natomiast na wiosnę, oprócz gamy kolorów zieleni, które zmieniają odcień z dnia na dzień, jest jeszcze ten przecudowny zapach wiosny. Mnóstwo kwiatów, szum strumieni i śpiew ptaków.
      Jesień jest piękna, dobra do wędrówek po Bieszczadach.
      Lecz wiosna jest niesamowita.

     • Rafał Lewandowski

      romantycznie się zrobiło, nie żebym narzekał

     • Apolonia Bąk

      Cała Polska jest piękna. A mieć swój ukochany zakątek, to jest romantyzm:)

     • Le Mans Wmr

      Pięknie opisałaś,jakbym oglądał obraz.

     • Marrally

      JA właśnie się zastanawiam …

     • Charlie Runkle

      Możemy pojechać jednym autem. Pół godzinki i jestem u Ciebie jakby co.

     • Rafał Lewandowski

      skąd Wy jesteście? Zaglądam czasem do Rzeszowa może się kiedy spotkamy i za zdrowie RK
      p.s. dawno w Bieszczadach nie byłem a pięknie tam

     • Charlie Runkle

      My jesteśmy odłam lubelsko- roztoczańsko- zbójnicki. Nie jest to żadną tajemnicą.

     • Rafał Lewandowski

      odwiedzam też Lublin, czasem Janów Lubelski i zahaczę ale żadko o Biłgoraj
      p.s. dobry miód (bez kryptoreklamy) mają w RZP

     • Poldek Napora

      Ja z Sanoka ;) W sumie to jeszcze nie są takie typowe Bieszczady, ale z drugiej strony dla kogoś z innej części Polski będą to już Bieszczady :D

     • Rafał Lewandowski

      fajne było to miasteczko w latach 80 a teraz?

     • Poldek Napora

      Nie mam porównania z latami 80-tymi, bo jeszcze mnie na świecie nie było, ale ogólnie podoba mi się tutaj :) Dobrze mi się tutaj żyje :)

     • Edzik

      W Sanoku mieliście takiego gościa Beksiński się nazywał prowadził świetne audycje radiowe 3-pod księżycem

     • Charlie Runkle

      Tomasz Beksiński- tłumacz j. angielskiego, dziennikarz muzyczny, prezenter. Syn TEGO Beksińskiego. Prowadził audycje w trójce. Popełnił samobójstwo gdzieś około 2000 roku chyba.

     • Edzik

      Tak wiem po kilku próbach w końcu mu sie udało, byłem w szoku

     • Charlie Runkle

      Też. :(

     • ZimnaMi

      Jak on cudnie Monty Pythona tłumaczył. Szkoda człowieka, taki młody.

     • Apolonia Bąk

      Jak przejeżdżamy przez Sanok, od kilku lat jest rondo jego nazwiska i wystawa jego obrazów w zamku sanockim.

     • Marrally

      Polecam film o Beksińskich no i oczywiście muzeum obrazów

     • Apolonia Bąk

      Sanok fajne miasto lecz droga przelotowa na Lesko do naprawy.

     • Charlie Runkle

      Tak bardzo się nie chwalcie, bo jak wpadniemy z Marrallym w odwiedziny to Wam Paddy’ego może zbraknąć. Poruszę przy okazji jeden temat- właśnie to o czym gadamy. Za ścianą skaczą sobie do gardełek, a tu luzik, sielanka, rozmowy o rzeczach przyjemnych, żarty… Czyż to nie jest miłe?

     • Rafał Lewandowski

      lubię JD, ale każda łycha ma coś w sobie
      spoko damy radę jakby co. Teraz to tego dobra dostatek więc my się prędzej kończymy

     • Rafał Lewandowski

      jak będę się wybierał w Wasze stronki to zagadam

     • Poldek Napora

      A jak ktoś już jest w Bieszczadach? ;)

     • Charlie Runkle

      To niech sobie upitoli internet i niech się cieszy.

  • Edzik

   No to co gonimy tego dużego króliczka heh

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   ten ze wschodu nadal w lesie , co prawda pomrukuje , ze chce do cywilizacji , ze daje 20 mln ale pozyjemy zobaczymy.

 • Apolonia Bąk

  OK. Jak już zostałam tym “ekspertem” od ubezpieczenia Roberta, no to przypomnę artykuł:
  2017-10-10
  Ubezpieczenie nie pozwala Kubicy zaryzykować z Toro Rosso? Komplikująca się sytuacja Toro Rosso przed wyścigiem w Stanach Zjednoczonych sprawia, że media na całym świecie starają się rozszyfrować jaki skład będzie posiadał ten zespół w najbliższym wyścigu.
  Pierre Gasly, który dołączył do zespołu Toro Rosso w Malezji bardzo chciałby kontynuować swoją karierę w F1 nawet kosztem tytułu w japońskiej Super Formule, której finałowy wyścig pokrywa się z weekendem wyścigowym w USA. Nie wiadomo jednak co postanowią jego szefowie, a jego sytuacja póki co nie jest klarowna.

  Wedle doniesień walczący o powrót do Formuły 1 Robert Kubica był brany pod uwagę przez Red Bulla wraz z Sebastianem Buemim. Niemiecki Auto Motor und Sport podał jednak, że na drodze do jednorazowego powrotu Polaka do Formuły 1 tym razem stanęły kwestie związane z jego ubezpieczeniem.

  Niemiecki serwis podał, że w razie powrotu do kokpitu Formuły 1 Kubica musiałby zwrócić potężną kwotę odszkodowania jaką otrzymał po tym, gdy okazało się, że nie będzie mógł już w ogóle powrócić do tego sportu.

  Powrót do Formuły 1 na pełen etat byłby bardziej korzystny finansowo dla polskiego kierowcy. Jego nowy menadżer i cały czas aktualny mistrz świata F1, Nico Rosberg, potwierdza, że jednorazowy występ za kierownicą bolidu F1 mógłby stanowić dla Kubicy zbyt duże ryzyko.

  “Jeżeli rzucasz się na głęboką wodę w nieznanym bolidzie bez możliwości przetestowania go, możesz tylko stracić” mówił Niemiec. “Lepiej jest skupić się na szansie w Williamsie.”
  http://f1.dziel-pasje.pl/F1_news-25381-Ubezpieczenie_nie_pozwala_Kubicy_zaryzykowac_z_Toro_Rosso.html

  • Mateusz Botorek

   Też mi się cały czas wydaje, że cała ta szopka, którą widzimy, jest związana z ubezpieczeniem. Jeśli prawdziwa jest informacja o tym, że ubezpieczenie – czy raczej kwestia jego zwrotu – przedawnia się 6 lutego, to zwłoka Williamsa wydaje się być zrozumiała.

   • hrh17379@kopqi.com

    Skąd informacje o 6 lutym?

    • Mateusz Botorek

     Wczoraj było to wspominane, a ktoś to wyczytał z sąsiedniego bloga.

  • Sam

   Autor wypowiedzi miał na myśli ryzyko z samym performance i nic to miało do rzeczy z ubezpieczeniem, a sam start mógł być zapisany tez jako test wiec chyba tez bez związku żadnego z ubz

   • Apolonia Bąk

    Aby wystartować w GP trzeba mieć super licencję. Jak się ma super licencję, znaczy, że jest się kierowcą F1, zatem ma się zdolność do wykonywania zawodu, zatem trzeba zwrócić odszkodowanie. Ja tego nie wymyśliłam.

    • Sam

     A nie chodzi o zarabianie w F1? Milionowe kontrakty były ubezpieczone a nie SL
     Teraz gdyby wystartował płacąc za to to mógłby to nazwać hobby i dlaczego miałby oddawać ubezpieczenie?

 • Apolonia Bąk

  Dziękuję!

 • Apolonia Bąk

  Kibicujemy Robusiowi a jak ma się ten palec omsknąć w słusznej sprawie, to nich się omsknie. Od tego jest:)

 • Piotr

  Swoją drogą, śmiejecie się z wp, onetu a to na wp pojawiają się rewelacje jako pierwsze w polsce. Wywiad z Bensonem też na wp a nasi dziennikarze, znafcy f1 mają wszystkich w dupsku, mogli by się postarać o komentarz np ojca Artura

  • ZimnaMi

   A skąd wiesz, może chcieli przeprowadzić wywiadi z ojcem Roberta (bo tak zrozumiałam “ojca Artura”), ale nie wyraził zgody?
   Jeśli potrzebujesz informacji z Onetu lub wp to je czytaj, nikt nie broni.
   Artykuł Benson czytałam w oryginale, więc przedruk mi nie potrzebny.
   Od kiedy w dziennikarstwie liczy się tylko szybkość? Czasem wolę poczytać późniejsze, ale rzetelnie napisane informację.

   • gniewko

    Wciągająca jak thriller, rzetelna jak encyklopedia.
    Witaj

    • ZimnaMi

     Oby z dobrym zakończeniem.
     Bry

 • Apolonia Bąk

  Mi, Ty jesteś tygrysica za Robertem; tam tobyś miała już kilkadziesiąt banów:)

 • mmmpiotrek

  Hej nasi administratorzy, gdzie jesteście? Czyżby konsultacje nad nowym wpisem?

  • Charlie Runkle

   Usunęli się w cień i dają się “wystrzelać” pesymistom. :)
   (Oczywiście żartowałem, bo takich tu można policzyć na palcach jednej ręki. I to mi się osobiście podoba – #SupportKubica)

   • Zbyszek klik

    Ostro Charlie:).

   • reverof

    To będzie zawsze trwać – #SupportKubica , teraz jest on potrzebny, jak nigdy dotąd. Myślę, że jesli nie będzie po naszej myśli trzeba coś przygotować od klubu dla Roberta i mu wysłać.

    • Charlie Runkle

     Jasna sprawa. Takie podejście mi się bardzo podoba, choć nie zgadzam się że zwrotem “jeśli nie będzie po naszej myśli”. Musi być po naszej. Innej opcji NIE MA. :)

     • reverof

      Miałem na myśli WMR.
      Bo w to, że Robert będzie w F1 bardzo mocno wierzę :)

     • kon kk

      Każda myśl jest inna, byle Robert był zadowolony :-)

     • Rafał Lewandowski

      a ja myślę że po myśli RK i to będzie F1 2018

     • kon kk

      Brawo Ty, znaczy My…

  • Ostry

   W pociągu

 • ZimnaMi

  Proponuję usunąć i nie wklejać takich rzeczy.
  Przykro się czyta, aż oczy bolą.

  • Apolonia Bąk

   Mi, niech ludzie widzą z czym tam Gospodarz bloga ma do czynienia!
   Jak sobie na to pozwala?
   Coś nie tak.

   • oczek29

    Spędziłaś tam tyle czasu i było Ok, ban sie trafił i zrobił się blog be? A za miesiąc możne napiszesz tam ze tu tylko fanatycy?

    • Apolonia Bąk

     Tyle czasu tam spędziłam jak i tu.
     Tu nie pisałam, jednak zawsze stawiałam plusiki. Tu jest Klub i widząc szacownych Klubowiczów przedstawionych u góry:
     a tam Maciej Wisławski, Maciej Kot, Andrzej Borowczyk itd. to co ja miałam tu pisać? Szaraczek?

     • oczek29

      Każdy z nas był kiedyś Szaraczkiem wiec nie było się krepować:)

     • Apolonia Bąk

      Ja się krępowałam, jeden z Kolegów mi napisał, żebym zaczęła pisać na Klubie. Tyle.

     • Andrzej Onichimiuk

      Wisławski i Borowczyk to raczej rzadko tutaj pisuja :)
      Kiedyś Tomek pisał, że niby Robert czasami tu zagląda.

    • Andrzej Onichimiuk

     Ale tam faktycznie kiedyś było w miarę ok, syf się zaczął robić tak z rok temu. Admini zauważyli, że czym większy syf, tym więcej odsłon, więc z premedytacją pozwalają na te wybryki. Kiedys też tam pisywałem, ale od wielu miesięcy już nic…

 • jakitaki

  Ale po co wklejać takie rzeczy? Proponuję usunąć bo to wygląda jak dyskredytowanie tego co za ścianą robią a Oni też robią dobrą robotę. Ja tam kilka lat zaglądałem, w ostatnim czasie rzadziej bo przeraża mnie liczba komentarzy które trzeba by nadrobić. Wciąż jest tam wiele wartościowych osób i komentarzy, niestety coraz ciężej je wyłowić z natłoku takich komentarzy jak te wklejone powyżej.

  • Apolonia Bąk

   Ludziska kibicujący RK czytają tu i tu.
   Ku jasności, nieraz trzeba podać to i owo, bo ginie to w tamtej ilości komentarzy – tam stara wiara albo zbanowana albo nie ma już ochoty pisać.

  • Adam 68

   Wciąż jest tam wiele wartościowych osób i komentarzy ? Może jeden procent, a dzisiaj to jakieś apogeum.

   • jakitaki

    A przeczytałeś dokładnie moją wypowiedź? Podpowiem: zwłaszcza 13 ostatnich wyrazów :)

 • Apolonia Bąk

  Ja się cieszę, że znów mam bana; na takie coś ręka, noga mózg na ścianie! Za Robusia!
  I znów ban za: obrażanie innych użytkowników bloga.
  Nie wiem kto jest tam ważniejszy? Na pewno nie Robert Kubica!

 • reverof

  Jedno jest pewne – #SupportKubica będzie trwał :)

  • SP

   Ja jeszcze nie tracę nadziei, to chyba choroba :)
   Forza Kubica :)

 • Regular

  Ci z F1 mówią, że z nich Pany całą gębą, a sprawy prowadzą jak podłe ciury obozowe.

  Dziwić się nie można, tak, że aż świerzbią nas ręce by uderzyć czymś okrutnie ciężkim, a z całych sił (..).

  Hamować się nam trudno – gdy ponad honor w srebrniki zapatrzeni oni. Sakwa, co je niesie okrutnie przybrudzona jest, że aż boli na to patrzeć. Robert już mocarzem jest, a im wybierać niełatwo – kiedy słabość przenika ich dusze…

  • Andrzej Onichimiuk

   To zasponsoruj taki zespół kilkuset wysokowykwalifikowanych specjalistów…
   Obrażać jest łatwo, ale zaproponować jakieś konstruktywne rozwiązanie – jakby trudniej…

   • kanadyjczyk

    Zalezy jak na to patrzac. Lepiej prowadzic zespol f1 za szemrana kase niz pracowac w supermarkecie. Jak to powiedzial kucharz Kucharek “gdzie stu jada….” Im wiecej Williams wyrwie to i na zespol starczy i na dostatnie zycie

    • Andrzej Onichimiuk

     Z tą szemraną kasą to też bez przesady, bo jakby się zastanowić i policzyć, to KAŻDY zespół F1 dostaje “szemraną kasę”. W końcu Rosja czy Chiny płacą grube pieniądze za to, żeby gościć u siebie Grand Prix. Potem te pieniądze dzielone są miedzy zespoły…

     • kanadyjczyk

      Narazie czekam na decyzje. Ale wszyscy liczyli ze to bedzie piekna historia w stylu Franka Williamsa. Wszystko jednak wskazuje ze to bylo dawno i nieprawda.

     • Le Mans Wmr

      Imo,jak dla mnie Williams ostatnio z zespołu robi lukę prawną na omijanie przepisów podatkowych.Jakiś czas temu trochę się zapuściłem w temat skąd biorą kasę i naprawdę ich firma to świetnie prosperujący biznes,a umowa z Airbusem to potwierdza.Robią kasę w szeroko rozumianym motorsporcie na nie małą skalę,(z resztą podobnie McLaren)dużo osób pewnie wie,że jak firma zarabia, to płaci od tego podatek,a jak dużo zarabia ,to ma duży podatek.Taki zespół może być przeciwnległą szalą dla równowagi firmy.W pewnym sensie zespół może nie potrzebować sukcesu,bo podatki,ale kasa od sponsora już się opłaca.Pewnie się nie zgodzisz,ale mam prawo do własnej opinii.Zawsze możesz mnie przekonać do swojej.

     • Le Mans Wmr

      Do tego co usunąłeś,bo już zacząłem pisać.
      Airbusa wszyscy znają i akurat miał posłużyć jako przykład,że Willy dobrze przędzie.

     • Andrzej Onichimiuk

      Akurat ta umowa z Airbusem to jest na dostarczanie komponentów do samolotu doświadczalnego. prawdziwe pieniądze robi się na produkcji seryjnej. Z tego co wiem, to WAE została założóna po to, aby wspierać dział wyścigów, który od pewnego czasu przynosi straty. Bardzo chętnie o tym podyskutuję, ale naprawdę nie dzisiaj, bo mam jeszcze kupę roboty, znowu nie położę się przed 3.00 rano :)

     • Sycram29

      Na decyzję gdzie się jeździ to zespoły nie do końca mają wpływ. Mają za to wybór od kogo bezpośrednio biorą kasę…

   • Regular

    Dlaczego wkręcają RK w takie “zawody”? Mogliby ustalić w przedbiegach konieczne, jawne “wpisowe” (np. 10mln $) i zwyczajnie przeprowadzić uczciwą rywalizację sportową. Prawdopodobnie skończy się na cuchnącym niesmaku w związku z tym, że okaże się, że RK był tyko narzędziem dla podbijania stawki oferowanej przez “sponsora” SS.
    Nikogo nie obrażam – przeciwnie, już są uzasadnione podejrzenia, że w finale RK zostanie upokorzony (na co wcale się nie zanosiło). Jednak nie utraciłem nadziei – że WMR podejmie w finale trzeźwą decyzję .

    • Andrzej Onichimiuk

     No, skoro wiesz, jak się odbywały negocjacje, to poostaje mi jedynie pochylić czoła i wycofać się rakiem…

     • Regular

      Wygląda na to, że krystalicznie czysta woda do której wpuszczono RK jest już mętna jak rzadko bywało w F1 (a możliwe, że nigdy dotąd). Takich rzeczy nie funduje się komuś takiemu jak RK (z mojego punktu widzenia może okazać się to zaskakująco okrutne). Zauważ, że nie są to kategoryczne stwierdzenia z mojej strony. Wszystko okaże się wkrótce. #Support_RK!!!

   • Sycram29

    My nie menago, my kibice. Tak więc waść wybacz, że nie musimy stawiać się w położeniu Williamsa. Możemy obserwować to z boku i oceniać ich wybór i próbę wybielenia całej sytuacji…

 • Regular

  Robert panem swojego losu jest i tylko on decyduje o tym, co dalej nastąpi.
  A nam kibicować mu tak długo, jak trzeba!!!
  Zwątpienia naszego wstydzić się nam trzeba, tym bardziej, iż nikt jeszcze słowa na jakie czekamy
  nie wyrzekł głośno, a wyraźnie.
  Przeto czekać nam, a ducha nie tracić – ni na chwile krótką.
  Jako żywo !!!
  #Support_RK!!!

 • DB

  Najgorsze jest to, że wszystkie informacje od dziennikarzy czy też plotki mówiące o tym, że RK jest już pewny jazd w 2017 w Renault, a w 2018 to już na pewno, później pełno informacji, że RK w Williamsie, już podpisany kontrakt, na 98% Kubica na starcie w Australii i kurde żadne z tych info się nie sprawdziło, za to te negatywne informacje dla nas czy też plotki takie jak Sainz w Renault, deal silnikowy, czy teraz Sirotkin ze swoimi milionami to jak na złość się sprawdzają, masakra to jest jakaś.

  • Le Mans Wmr

   Spokojnie,Sir jeszcze nie potwierdzony,a plotek o Carlosie ,to jakoś nie pamiętam.To było chyba od razu przez Renault powiedziane,że o niego zabiegają.

   • Le Mans Wmr

    Powtórzę się,Renault dało szansę RK z racji niedokończonych spraw,deal z RBR był wcześniej,tylko,że Robert tak zadziwił świat,że wyszło jak wyszło.Ten test,pierwszy,podejrzewam miał być jednorazowy,ale przeszedł najśmielsze oczekiwania.

    • SP

     Mozliwe, sam Prost był zaskoczony tempem. Dwa następne też były udane.

    • Andrzej Onichimiuk

     Faktycznie mogło tak byc….

    • Marrally

     Tak było i nawet Benson o tym pisal

 • KrisTO

  Hej
  I co? Dalej kiełbasa wyborcza w obiegu …czip tuning dla muzgu serwowany z każdej strony , tylko jak głowica pęknie to do kogo można mieć pretensje, chyba do samego siebie że się tym faszerowało-informacje niepotwierdzone, to jak wirus dla naszych myśli.
  Ja bynajmniej nie mam parcia na żarciki …czekam na prawdziwe słowo.
  Na tą chwilę Robert jest kandydatem pierwszoplanowym do fotela w Williamsie i już !
  #SupportRobercik!!!

 • Łukasz Stachyra

  Hejka Klubie :) Jeszcze nie jest nic stracone ;) Trzymajcie kciuki do końca i bez zbędnych spekulacji, których od o koła jest mnóstwo :) Cały czas #SupportKubica :)

  • MidnightRacerPL

   Sibiss ty lepiej juz milcz gosciu. Zament jaki wprowadzasz od pol roku jest masakryczny. Nie masz zadnych informacji I nic z tego Co pisales sie nie sprawdzilo…

 • reverof

  Kto redaguje posty na fb w imieniu Klubu?

 • Adam 68

  Proszę nie krzyczeć.
  https://www.livegp.it/it/news-piloti/8495-f1-kubica-sfuma-il-sogno-williams-a-breve-l-annuncio-di-sirotkin.html

  „Robert Kubica nie będzie kierowcą Williamsa w 2018, już zadecydowane.
  Polski kierowca osobiście potwierdził to naszemu człowiekowi kilka godzin temu.”

  • WaWel Smoczek

   :(((((((((((((((((((((((

  • Le Mans Wmr

   Niżej,nie zabłysłeś.

   • Adam 68

    sorki nie widziałem, już usuwam

    • Le Mans Wmr

     Spoko.

  • DT

   Właśnie skończyłem rozmowę telefoniczną z Robertem. Mówi, że to ściema i z nikim nie rozmawiał:)
   Czekam na oficjalne info od WR.

  • Kozioł

   Jaka jest wiarygodność tego portalu?

   • DT

    taka sama jak moim słów poniżej:)

 • Przemysław Jan
 • Robcy

  Niech się wypowie na temat przyszłości Roberta, jasnowidz Jackowski, ostatnio jest na topie

  • Le Mans Wmr

   Już było nie dawno przerabiane.

  • DB

   To akurat ciekawe by było niestety nie znam Pana Krzysztofa osobiście, jakbym znał to chętnie bym się o to go zapytał, jego wizje są bardzo często trafne i wiele razy pomógł odnaleźć zaginione osoby.

   • Andrzej Onichimiuk

    Nie chcę robić off-topa, ale zapytam z czystej ciekawości – czy istnieje chociaż jeden dobrze udokumentowany przypadek, kiedy ów jasnowidz wskazał dokładnie, gdzie znajduje sie zaginiona osoba? A jeśli tak, to gdzie moge o tym poczytać?

 • kingpiotrek

  “Robert Nas łączy więc Support do przodu” – piękne słowa!!!
  Marcin tradycyjnie wiersz TheBest! a i Twoja oprawa równie super!!
  #SupportKubica

 • Apolonia Bąk

  Ładne.

  • Adam 68

   Pola co zrobiłaś znajomym zza ściany że tak na ciebie jadą ?

   • Apolonia Bąk

    Pewnie uważają mnie z “ruskiego agenta”:)))

    • Adam 68

     Hans aus Dresden Pawel, Den Haag • 22 minuty temu

     Albo Apolonia sie sama wyslala do Roberta ;

     • Apolonia Bąk

      Niektórzy tam uważają, że kobiety mogą być tylko głupie. Ostatnio przekonała się o tym Koleżanka Zdziwiona. Obstąpili ją jak sfora zdziczałych psów.
      Tu na Klubie jest wysoka kultura wobec kobiet, to, co charakteryzowało zawsze Polaków: szarmancja i szacunek.

     • Andrzej Onichimiuk

      Tu też zdarzają się czasami jakieś tarcia, ale w porównaniu z tamtymi, to tutaj jest Wersal :)

     • Apolonia Bąk

      Właśnie, pozdr:)

     • MidnightRacerPL

      czesc Pola. Wiesz moze co sie dzieje z Incasent?

     • Apolonia Bąk

      Leczy się na boreliozę, tak ostatnio pisał u sąsiadów.

     • Tarcia kolego muszą być, byle pomyj ludzie na siebie nie wylewali. Kim byśmy byli, jakbyśmy się nie różnili? Zero dyskusji tylko poklask. Szacunek w dyskursie a będzie dobrze :)

     • Adam 68

      Masz racje to co się tam teraz wyprawia to jakaś żenada.Stado analityków z podwórka.

     • Apolonia Bąk

      Widziałam przed chwilą co tam pisali i wkleili: zareagujesz – ban. Żałosne.

     • MrArof1

      Witam zza ściany :). Teraz się wyda, że tu zaglądam – jak większość zresztą. Ale do rzeczy. Mam szacunek do kobiet, nieraz nawet swoimi wpisami tam dawałem temu dowód. Szanuję Cię, Aśkę i resztę dziewczyn z tamtego bloga. Przez jakiś czas uczestniczyłem biernie w tej szopce ze Zdziwioną. I o ile w temacie F1 i Roberta była merytoryczna, o tyle jej zachowanie tamtej nocy mnie zwyczajnie zniesmaczyło i wyłączyłem kompa. Jakieś niejednoznaczne teksty ocierające się o flirt, wrzucanie fotek chyba w oczekiwaniu na dowartościowujące komentarze…. No proszę Was – takie rzeczy to na Badoo. Dla mnie żenada. Sama się więc prosiła, żeby ją pojechać, choć nie pochwalam takich zachowań. Osobiście zwyczajnie bym zignorował.

 • Andrzej Onichimiuk

  Już tak było niedawno temu, wszyscy twierdzili, że Sirotkin podpisał, a tu nagle Williams stwierdził, że nic nie podpisał. Może poczekajmy spokojnie do jakiegoś oficjalnego potwierdzenia?

  • DB

   Nie no już jest koniec, raczej temat Williamsa jest zamknięty, zobaczymy czy uda się wskoczyć gdzieś jeszcze w 2018 roku, jeśli RK dysponuje 10 czy 12 milionami euro to myślę, że znajdzie gdzieś miejsce

 • Apolonia Bąk

  O ile się nie mylę, Robert powiedział, że teraz czeka go najtrudniejszy krok.
  Wyraźnie już widać, że tym najtrudniejszym krokiem jest czekanie.
  Na co? Wątpię aby było to czekanie na to, czy dojdzie przelew z Rosji czy nie, mamy do czynienia z poważnymi ludźmi: Robert, Rosberg i Bravi milczą jak zaklęci, nie podejmują jakiś działań bo przecież coś by wypłynęło.

  • Ostry

   Nie podejmują działań, które wypłynęłyby w mediach…

 • KuboF1
  • Apolonia Bąk

   To Ty jedziesz do Grove?

   • KuboF1

    Tak. Mam ostatnio mniej obowiązków i tym samym czasu więcej. Nie byłem jeszcze w Grove więc jadę sobie zobaczyć. Pod siedzibę Williamsa podejdę. Ciekawe.

    • Kozioł

     Tylko żebyś się za bardzo nie rozpędził i kontraktu nie podpisał.

     • KuboF1

      Ja im bolid pomogę zbudować ;-)

     • Apolonia Bąk

      Ciekawe, czy śrubokręt wziąłeś ze sobą i kask na całą głowę:)

     • KuboF1

      Marzeniem byłoby wejść tam i zobaczyć chociaż część od środka na żywo. Wiem, że to nie realne dlatego skupię się na zwiedzaniu miasteczka.

     • Apolonia Bąk

      Rozbij namiot przed siedzibą i szpieguj:)

     • KuboF1

      Można wynająć jakiegoś szpiega który nie ma zbyt wiele do roboty! To dobry pomysł jest! :)))

     • Apolonia Bąk

      Jak Anglia, to najlepszy byłby Bond, James Bond:)
      Lecz nie wiem, czy nawet on dałby radę rozwiązać tę zagadkę.

     • KuboF1

      Albo Sherlock ;)

     • Apolonia Bąk

      Masz rację, Sherlok byłby lepszy; cicho, spokojnie a Bond to nieraz za wiele rumoru czynił:)

     • Wojtek Strzelec / Kraków

      A czy to nie Ty chciałeś przeprowadzić wywiad z rzecznikiem Williamsa?
      Lepszej okazji nie będzie! :-)

     • KuboF1

      Dzwoniłem? Dzwoniłem. Odebrali? Odebrali. Powiedzieli coś konkretnego? Nie. Skontaktował się rzecznik ze mną? Nie. Gadałem z jakimś recepcjonista? Tak. Coś jeszcze? To nie Ty dzwonisz do rzecznika tylko on do Ciebie. Nie oddzwonili to trudno. Pytałem admina sąsiedniego bloga o możliwość udostępnienia nagrania z rozmowy i podania szczegółów odnośnie jego bloga? Pytałem. Dał jaka kolwiek odpowiedz? Nie.

     • Apolonia Bąk

      Nie przejmuj się, ważna była inicjatywa.
      Williams może by puścił parę, gdyby królowa Elżbieta tam zadzwoniła, choć też nie ma pewności.

     • Ostry
     • Greg_OR

      gdzieś czytałem, że to zwiedzanie (oficjalne) Groove jest ciekawe i warte swojej ceny

     • wezyr

      Zabierzesz mnie do Monaco na łikend wyścigowy, to parę rzeczy ci pokażę.
      :D

     • KuboF1

      Chętnie bym się z Tobą spotkał. Poważnie.

     • Orłoś Orłoś

      Perskie oko? ;)

    • Apolonia Bąk

     :)))

    • Dex

     A żebyś tak Roberta z Nico tam spotkał

  • Bobby

   Hannibalu zrób tam porządek !

 • KuboF1

  Oficjalka w piątek? Ktoś za ściana tak pisał? Już tyle tych komentarzy, że nie ma opcji nadarzyć.

 • Maciek

  A ja bym się nie zdziwił, gdyby Renault pozbyło się dwóch kierowców testowych z konkretnego powodu.

  • reverof

   Czyli dobrze zrobił ten gość, który kupił koszulkę Renault? :D

   • SP

    Wciąż mam smycze na klucze z “prastarego” sezonu 2010 :)

 • Kama / Wrocław

  Co powiesz na rewelacje Chinchero?

 • marcus

  najpierw musi przelew dotrzeć od $$. A z tym może być problem o czym zresztą Chinchero napisał,że mogą jeszcze trochę poczekać i nie jest pewne czy ogłoszą w przyszłym tygodniu.
  Tak czy inaczej Robert się szykuje na testy do Barcelony tylko nie wiadomo z jakim zespołem. Ogólnie jeszcze tylko silnika Ferrari nie testował.

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   Silnika Hondy tez .

 • M Kedzier

  Cze. Zdrowia w 2018 dla Wszystkich, spóźnione ale szczere. Już chwilę temu dałem bana swojemu mózgowiu odnośnie ostatniego okresu w tej dla nas ważnej sprawie. Support był, jest i będzie, to zasługa ciężkiej pracy tego człowieka i ludzi, ktorzy w niego wierzą. Prawdy nie da się kupić za pieniądze. Namawiam do zluzowania, czekania jesteśmy nauczeni pięknie, więc wiadome jak będzie. Ognia Robert, ognia Kibice!!!

 • kon kk

  Co by nie było, Klub Kibica Roberta Kubicy, będzie dalej skupiał ludzi z pasją i śledził losy Roberta.
  Co najwyżej zahaczymy inną serię, w drodze do tej wymarzonej.
  #ForzaKubica

 • hrh17379@kopqi.com

  I co? Po zabawie? Jeszcze tydzień.

 • Sam

  https://www.livegp.it/it/news-piloti/8495-f1-kubica-sfuma-il-sogno-williams-a-breve-l-annuncio-di-sirotkin.html

  „Robert Kubica nie będzie kierowcą Williamsa w 2018, już zadecydowane. Polski kierowca osobiście potwierdził to naszemu człowiekowi kilka godzin temu.”

  • Kozioł

   Co za brednie. Jacek Kubicar i Jurek Krak twierdzą co innego.

   • Filip

    długo nie wytrzymałeś bez trollowania

    • wezyr

     Za to ty masz 15 komentów, ale do pyskówki prosić cię nie trzeba. Ale ty trolem przecież nie jesteś.

     • Filip

      A był jakiś trolling w moich 15 komentarzach?

   • kon kk

    Lubisz taki sarkazm ?
    No a pisali, że Ci się poprawiło …
    Trochę szacunku do ludzi by Ci się przydało.

    • Kozioł

     Mam szacunek, dlatego nie przejmuje się jakimiś pismakami. Co nie napiszę, to już od razu myślicie że atak czy szydera. Wy już tak chyba macie.

     • kon kk

      To edit i dopisz, że tego się wszyscy trzymamy, razem z Tobą.
      Wtedy nie zabrzmi to dwuznacznie.
      Pozdrawiam

     • Charlie Runkle

      Jaja sobie z ciebie robi. Ot, Koziołek. :(

     • Kozioł

      Nikogo sobie jaj nie robię. Pierwszy raz słyszę o tym portalu.

     • kon kk

      Poziom stresogennych informacji nie pozwala mi przyjąć tego na klatę.

     • No cóż, ciężko pracowałeś na takie podejście do twojej osoby.

   • M Kedzier

    Z całym szacunkiem, ale do Tych dwóch Panów to Ci sporo brakuje.

    • Kozioł

     Przez wrodzoną skromność nie zaprzeczam.

    • Andrzej Onichimiuk

     Z całym szacunkiem, ale Jurek powtarza tylko od lat tę samą śpiewkę. Nie przypominam sobie, aby chociaż raz brał udział w merytorycznej dyskusji na jakikolwiek temat.

     • Le Mans Wmr

      Ale to chyba nie problem?

     • Andrzej Onichimiuk

      Ja się odnoszę do stwierdzenia “do Tych dwóch Panów to Ci sporo brakuje.” – z którym się nie zgadzam, bo Kozioł jaki jest, taki jest, ale przynajmniej próbuje dyskutować, w przeciwieństwe do Jurka.

     • Ostry

      Z pełną świadomością, część z nas daje pierwszeństwo emocjom, sentymentom i sympatii do RK.
      Osobiście mam zbyt wiele na głowie w robocie, żeby forsować tu jakieś akademickie kółko dyskusyjne. I wszystko ‘merytoryczne’. Klub jest więc, przez większość czasu, całkiem miłą odskocznią od codziennego bólu d***.
      Ale dla każdego coś miłego.

     • Mateusz Botorek

      Obaj Panowie może rzadko się odzywają, jednak mają pozytywny wpływ na życie bloga. W trudnych chwilach wlewają nadzieję w pełne zwątpienia i obaw serca klubowiczów.
      Pozwolę sobie przypomnieć wczorajszy komentarz Pana Jacka:
      “Może też tak jak i my [Claire] dowiedziała się od dziennikarzy [o 20 bańkach]. zamartwianie się to już niektórym za mało-zacznijcie się biczować może pomoże a jak nie pomoże to wyjedźcie nad morze a jak morze nie pomoże to pomoże może las.
      Robert będzie w F1 w 2018 !!!
      Forza KUB !!!”

      Takich ludzi tutaj trzeba!

     • Andrzej Onichimiuk

      Jacek to zupełnie inna historia :)

     • Sycram29

      Więc i pewnie to wiesz, że nigdzie nie podawał że w Reni, Williamsie lub innym teamie… Po prostu w F1…

   • Jacek Kubicar

    I tu się z kolegą zgadzam:)

   • Sycram29

    Oni zawsze podawali że w F1. Czy WMR to cała F1?

  • Miszcz

   https://www.youtube.com/watch?v=fMt6RPvD4Ms
   Skoro tak renomowany portal tak napisał to musi być koniec z Williamsem.

  • tomo ziomo

   W sensie jestem avlb i czekam na propozycje..coś fajnego się jeszcze wykroi..keep calm

  • KuboF1

   Kolejny dowód, poszlaka. Szkoda :(

   • Sam

    Dla mnie, po tym, każda nadzieja związana z WMR to wspinanie się po lustrach

    Dozgonny SupportKubica

   • Sam

    Dla mnie, po tym, dalsza nadzieja związana z WMR to wspinanie się po lustrach

    Dozgonny SupportKubica

  • Petronas

   dla mnie… podejrzane
   Keep Calm & Support Kubica

 • Forza Juve

  “Kargul podejdź no do płota, jako i ja podchodzę”.
  Kubicu uśmiechnij się, jako i Robert się uśmiecha.

 • Akslugor

  Ale jesteś twarda i konkretna jak Robert.

 • Dlugatyka

  Ważne że jest siła i na torze Go zobaczymy w przyszłym sezonie bo:
  Mistrz jest 1⃣
  Forza KUB ❗ ❗ ❗

 • Kama / Wrocław

  A co powiesz na rewelacje Chinchero?

  • Dla mnie to nadal spekulacje, a nie informacje.
   I tyle w temacie.

   • Kama / Wrocław

    Czekamy więc na oficjalkę!!!

 • marmaj81

  Powitać, dawno mnie nie było ;-). Będzie F1, luzzzzz. Do zobaczenia w Monako. Mam nadzieje że spotkam się ze szczęśliwym wybrańcem ;-)

  • wezyr

   Pamiętaj i oswajaj się z tą myślą, że to będę ja!

   • Le Mans Wmr

    Dlaczego Ty?

   • Przyzwoitki wam nie potrzeba?

   • marmaj81

    Kto by nie był. Złapiemy się ;-)

 • Marcin81

  Nędzne to moje dla wszystkich orędzie
  Czekajmy w spokoju co dalej będzie
  Benson,Chinchero i Karpov Nas szczypie
  A Robert z uśmiechem codziennie kwitnie
  W myślach plan B i inne projekty
  Kubica w pokera jest przecież świetny
  Nikt nie przekreślił pierwszej formuły
  Tam szybko zmieniają się przecież reguły
  Williams przy kasie z drukarni miliony
  Jak ksiądz po kolędzie zadowolony
  Niech dolce i euro i czarne ruble
  Zespół z Historią od wschodu skubie
  Tylko czy prędkość będzie na szczycie
  Czy skończą na słowach i brudnym zeszycie
  Spróbujmy oszczędzić,zrozumieć,wybaczyć
  Nie bądźmy z podwórka,nie czas kozaczyć
  Robert Nas łączy więc Support do przodu
  To duma największa Naszego Narodu

  • Ostry

   Dum spiro spero.

  • Brawo Ty!!!! :)

  • Akslugor

   Witam Klubowiczów :)
   Marcin, Ty jak zawsze w punkt! :)

  • Marrally

   Marcin czyżbyś już coś wiedział? bo miałeś publikować swe akty po ogłoszeniu :)

   • Marcin81

    Poniosło mnie ,ja to jak RK nie usiedzę na d..e :-D

  • Pozwolę sobie to użyć..

 • Dlugatyka

  Straszny bełkot tu widzę, nie ładnie panowie, nie ładnie…

  • Bez przesady. po prostu różnica zdań a każdy tu u Nas ma prawo do swojej opinii.

  • Ostry

   Za to panie dzielnie stawiają czoła temu chaosowi :P

   • Apolonia Bąk

    Nadrobiłam czytanie komentarzy i rzeczywiście dziewczyny trzymają się mocno a niektóre chłopaki panikują a przecież podobno to my to ta słaba płeć:)

 • Pit

  Ktos mi powie co tym razem napisal Cziczrito?

  • Filip

   To samo. SS na pewno na 2018 z opcją na 2019. Kvyat i Robert odpadli.

 • Mike

  Nie wierzcie Chinchero on na pewno nic nie wie, to tylko kumpel RK, a RK na pewno mu nic nie zdradził. Jestem pewnien że ściemnia tak jak kiedyś z Reno że to koniec.

  • Heavy Rain

   Kumpel, które kopie dołki pod swoim przyjacielem? :) w to nie uwierzę.
   Czekam na oficjalkę i dalsze plany RK.

   • Ostry

    A może RK jest już w zupełnie innym ‘miejscu’ i decyzja WMR go nie dotyczy, bo dawno powiedział im dziękuję? I Chinchero (być może) o tym wie.

    • Heavy Rain

     Jest, siedzi wyluzowany, bo wie co osiągnał. Dalsze plany i ich realizacja należą do niego, a do nas kibicowanie.

    • Akslugor

     Wiemy jak Robert jest mocny i uparty. Będzie dążył do osiągnięcia celu. Oburzające są tylko te gierki Williamsa, aby wyciągnąć więcej kasy.

     • Andrzej Onichimiuk

      Te “gierki” to są chyba jak na razie wymysły, czy też domysły. Na temat przebiegu rozmów w sprawie kontraktów nie wiemy dokładnie NIC.

   • A czy pisanie takich artykułów to kopanie dołków? Robi swoje.

    • Heavy Rain

     Właśnie o tym pisałem, geniusz normalnie. To byla moja odp jakbyś nie widział.

     • Sorry widziałem tylko początek zdania……..disqus

 • marcus

  Liczą te ruble liczą w williamsie już przez miesiąc i się doliczyć nie mogą. Się jeszcze okaże ,że rosjanie dają ale 20mln rubli.

 • Lolo

  Trzymajmy klase i nie dajmy sie wciagnac w informacyjne bagno. To takie moje zyczenie dla Klubu na 2018r!

 • Powiem tak, jak kibice spisaliśmy się na medal. Tam na zewnątrz zrobiliśmy piękny Support. Robert dostał ogromne wsparcie i wszyscy to zauważyli. To, że tu w Naszym ogródku nieco się różnimy…… tak to już jest w rodzinie.

  Szczerze, dla mnie na ten moment nie warto już niczego roztrząsać z tego co wiemy bo i tak nic nowego się nie dowiemy. Pozostaje czekać na komunikat, zapewne komunikaty i tyle.

  • Lolo

   Dzieki Seba za te (jak zawsze) zrownowazone slowa. Czolem!

 • Filip

  No cóż oficjalki nie było, ale wszystko wskazuje na to, że to Sirotkin będzie w przyszłym roku. Czekam już do oficjalki, a potem trzeba to wyrzucić z systemu i tyle. Hejt niepotrzebny. Aby Robert był dalej pewny swego i dążył do celu. Na pewno 2018 rok będzie dla niego pracowity.

  • Le Mans Wmr

   Ale co tak oficjalnie na to wskazuje.?

   • Filip

    no chyba za dużo już tych negatywnych “przecieków”. Chinchero raczej przez cały 2017 dawał dobre info (o testach itp.), więc może coś tam jednak wie.

    • Le Mans Wmr

     Może wie,może nie wie,to nie powód do osądów.Jak widzisz kogoś stojącego w oknie ,to ma zamiar skoczyć,czy się wietrzy.?

     • Filip

      przyznaję trochę chorągiewka jestem. Udzieliły mi się te negatywne plotki. Poczekam już na oficjalne info. #SupportKubica

 • Maciek

  Drugi raz ta sama akcja z Chinchero, zaraz po spotkaniu z RK.
  Oj to jakaś strategia…?

  • Charlie Runkle

   Też to dla mnie jakieś dziwne jest. Wczoraj “uhahani”, dziś artykuł. Podobnie jak ostatnim razem.
   A może on nam Robusia rozpija i wyciąga od niego informacje? ;)

   • Panowie, ten artykuł, to może być czysty sarkazm i prowokacja. Robert podpisał inny projekt i się śmieje w duchu, Ze Williams pokusił się na SS i jego dudki $$ a tu kasy brak……..czyżby Massa? :P

    • Charlie Runkle

     Kimi- prorok??? (wiemy o co chodzi) Też mi się wydaje że tam jakiś asik w rękawie u Roberta się czai.

     • Zobaczymy. Ja upieram się Sauber albo Haas. Ale może być cokolwiek, byle jeździło i się ścigało a i w telewizji się pokazało :))

     • Lolo

      Podziwiam twoj optymizm, naprawde! Sauber malowany na Alfa Romeo i Haas…no wlasnie, co o nich napisac… Ale tam przeciez juz maja kierowcow na 2018r!

     • Jak to mówią? tonący się brzytwy trzyma? :)

     • Charlie Runkle

      Ja słyszałem taką wersję że “Tonący BRZYDKO się chwyta” ;)

     • ;)

     • czarny86

      Nie chce narazie rozpoczynac tematu bo to jeszcze nie czas, ale Seba wymieniłeś jedna z opcji ktora wg mnie może być planem b, jesli oczywiście RK nie zamknie definitywnie tematu w co bardzo wierze, On dopnie swego prędzej czy później

     • Ostry

      Swego też dopnie ;)

   • Lolo

    RK sie z tego powodu przciez nie powiesi a my musimy sie od niego nauczyc. Mam nadzieje, ze polscy kibice nie zaleja WMR gownem.

    • fargione

     heh…im już teraz tylko uszy z g$%a wystają. Nie trzeba ich wspomagać w tej kwestii.

   • fargione

    Ważne że Robert zadowolony, nie założył worka pątniczego i nie zaszył się w lesnym szałasie. Znaczy że cokolwiek jest na rzeczy, jest OK.

    • Charlie Runkle

     Zgoda w 100%. Zadowolenie Roberta jest tożsame z naszym zadowoleniem.

     • Ostry

      Noooo…

    • Le Mans Wmr

     Ten leśny szałas odwiedził wcześniej jeden klubowicz,więc obawiam się,że z niego nic nie zostało.Taki tylko joke,bez urazy.

   • terry84

    A co mają płakać na urodzinach przyjaciółki?

  • terry84

   Jaka strategia? Spotykają się ,Robert mówi jak jest,Chinchero piszę. Nie widzę tu żadnej strategii…

  • WaWel Smoczek

   zdaję się że na wczorajszym zdjęciu jest nie Chinchero a szef Pirelli Isola.

   • WaWel Smoczek

    jest tez Chinchero. Mea Culpa.

 • donpedro

  “Chinchero zaznacza, że oficjalne ogłoszenie nawiązania współpracy z
  Rosjaninem było oczekiwane jeszcze przed świętami, jednak umowa ze
  sponsorami Sirotkina wymagała dopracowania. Zgodnie z jego słowami,
  podobne warunki finansowe proponował Danil Kvyat, który w ostatniej
  chwili stał się mocnym kandydatem, jednak ostateczny wybór padł na
  Sirotkina.”

  • Lolo

   No i fajrant…wstyd!!!

 • Edzik

  Kobieta źyleta

 • jakitaki

  Człowiek wraca po ciężkim dniu i widzi komentarzy jakby dziś oficjalka była, więc brnę przez to wszystko i doopa, oficjalki brak… To z pracy do pracy, zluzować poślady i czekamy dalej!

  #SupportKubica

 • Falkon750

  Benson to dupek najpierw wychwalal Roberta teraz mówi że był wolniejszy a przecież to był test opon a nie kierowców.Gdyby to byl test kto jest szybszy to kazdy pojechalby kilka kolek na tych samych oponach i z tą samą ilością paliwa ale tak nie było.Szkoda że puszczają takie informację bez potwierdzenia przez WMR. Jesli jest to celowe zagranie przez Williamsa to niech spadają teraz.Na nich F1 się nie kończy.

  • zaq

   Za to mu płacą… pewnie część rosyjskich $ odpalili aby poprawić PR Wiliamsa dlaczego nie Robert

  • Charlie Runkle

   Benson po prostu zapodał “newsa” i czeka na reakcję. Sonduje wysokość fali hejtu.

 • tomo ziomo

  Chinchero znaczy RK podpuszcza WMR..dzien po spotkaniu..znowu…przypadek?
  https://it.motorsport.com/f1/news/sirotkin-alla-williams-la-prossima-settimana-ha-anche-un-opzione-2019-993984/

  • ZimnaMi

   Ja mam podejrzenia, że to jest odpowiedź na “rewelacje” Bensona o szybkości.

   • Własnie. Kasa, kasa, kasa, kasa……….

 • KuboF1

  Bo tak uważam. Szanse są ale marne. Moje zdanie i tyle.

  • Le Mans Wmr

   No to już wszyscy wiedzą co uważasz i dziękujemy,klamka jest z drugiej strony.

 • ZimnaMi

  Wiecie co, zwykle się nie wyrażam, ale ten cały bajzel informacyjny i gra w kotka i myszkę może spowodować, że napiszę (za co z góry przepraszam wszystkich):

  W dupie mam to wszystko i czekam na oficjalną informację. Taką prawdziwą oficjalną, nie półoficjalną, nie z wewnętrznych źródeł, ale oficjalną.
  Mogę? Mogę, bo kto bogatemu zabroni.

  • Ostry

   No! (wymawiane jak u Wilhelmiego)
   ;)

  • NieJestemStad

   Racja, robię to samo, do usłyszenia za tydzień. Wylogowuje się ;)
   Forza Kubica!

  • czarny86

   Jedyna słuszna droga…. szkoda zdrowia, oficjalka potem bedziemy myśleć
   RK uśmiechnięty wiec trzeba brać przykład, bedzie dobrze bedzie git bedzie F1 w 2018!!!!!
   Forza KUBICA!!!!!!

  • A ja sobie myślę, że Robert ma dogadany inny projekt a sprawa z Williamsem już dawno jest zamknięta.

   • Ostry

    Też tak myślę.

    • Rafał Lewandowski

     fer…..? nie będę zapeszał

     • wezyr

      Ferguson,massey zresztą.

  • No i gitara :P

  • wezyr

   Ranyboskie, aż nie wiem co napisać.:))

  • cho-bot

   Moja bohaterko!:D Zawsze chciałam to powiedzieć, ale nie miałam “cojones”. ;)Tam niżej, aż wezyr zaniemówił. :D

   • Ostry

    Cojones to nie wszystko ;)

  • Powiedziałem tak sobie dwie godziny temu.

   • cho-bot

    Teraz to każdy tak może powiedzieć. :P ZiMi na prezydenta! :D

    • O to, to :)

     • Zdzicho Lorek

      ja bym bardziej powiedział na ministra obrony , bo dobrze się obroniła ;)

    • Ostry

     ZiMi przejmie twittera @POTUS i dopiero się zacznie

   • Elena

    A ja parę tygodni temu…., ale to chyba widać:)

  • Maciek

   NIKT :)

   • Maciek

    Aczkolwiek forum jest po to by pisać. Nikogo nie obraziłem chyba? Pytam w razie czego ;)

 • zaq

  Przeczytałem wywiad Bensona i wiem że już jest pozamiatane. Nie opowiadał by wszem i wobec gdyby SS nie podpisał tej umowy chociaż boli mnie jak drzazga w f. że teraz jako główny powód mówią o szybkości podczas kwalifikacji i problemem z przystosowaniem się do opon. Szkoda wielka szkoda.
  I tak będę oglądał eleven i śmiał się z Willimsa jak ich dwaj “szybcy” kierowcy zamykają ogon tłukąc przy tym karbony!
  TERAZ CZEKAM NA WYWIAD JAKIEGOŚ NASZEGO “DZIENNIKARZYNY” Z ROBERTEM, CHCIAŁ BYM USŁYSZEĆ OD SAMEGO ROBERTA JAK TO NAPRAWDĘ BYŁO.

  • Charlie Runkle

   Co do naszych dziennikarzy- mam trochę mieszane uczucia. Zamiast szperać, pisać, prostować, walczyć- nabrali wody w usta i tak jakbyśmy ich nie mieli wcale, albo jakby na tą całą sprawę mieli wywalone. Parę zdań na FB to naprawdę wszystko na co stać jednego, drugiego, czy trzeciego? Nie istnieją, w momencie kiedy są najbardziej potrzebni. Ja odnoszę takie nieodparte wrażenie, niestety.

   • Przemysław Jan

    Mam to samo. Kiepscy są i tyle

   • zaq

    Jeśli masz na myśli CzG to nabrał wody w usta bo samemu mu się chyba udzieliło i emocję wzięły górę zamiast brać na chłodno, zresztą informację miał tak jak i my, nigdy z bezpośredniego źródła. My też witaliśmy się z gąską a tu kubeł zimnej wody

    • Charlie Runkle

     Nie o CG mi chodzi. Generalnie o wszystkich. Nie trzeba mieć od razu źródła etc. Pisać, prostować, dywagować, działać (!!!)… tego brakowało i brakuje. Po prostu są, ale jakby ich zupełnie nie było.

     • Dla mnie nie ma. Są tylko na wizji, w świetle reflektorów, z tych ich uśmieszkami i tajemnicą, że niby wiedzą ale nie powiedzą. Nasi dziennikarze nie zrobili kompletnie nic, żeby w ostatnich dniach, tygodniach obronić Roberta. Subiektywnie jak zawsze.

     • Andrzej Onichimiuk

      Tyle wiedzą, co zjedzą, od lat to piszę…
      Cieszą michę w Abu Dhabi, bo sie fajny wyjazd trafił. Ale żeby wesprzeć (podobno) kolegę, to już nie, po co sie męczyć….

   • wezyr

    Chcą być poprawni politycznie.

 • Marrally

  Apeluje o spokój i bez wycieczek osobistych

  • KuboF1

   A ja apeluje o nie udzielanie się niezainteresowanych.

 • NieJestemStad

  Karpov zaciera rączki i ani słowa o pieniądzach… Trzeba się nastawić na wylew takich artykułów za tydzień, $$ młody zdolny perspektywiczny i szybszy…
  https://ru.motorsport.com/f1/news/slukhi-v-williams-gotovy-obyavit-o-kontrakte-s-sirotkinym-993966/

  • ZimnaMi

   Pytanie, tylko kto jest szybszy:
   Ten, który faktycznie jest, czy ten, o którym będzie tak pisane. Bo na torze w samochodzie nie będzie pustych słów, tylko kierowca.

   • NieJestemStad

    Dokładnie, życie to zweryfikuje…
    A emocji związanych z RK w 2018 nam na pewno nie zabraknie !

    • Jeszcze nie zaczął a emocji już pod sufit :)

  • Ostry

   Proponuję pozytywne kibicowanie RK zawsze i gdziekolwiek, choć zachowanie dobrej energii sporo kosztuje.
   A nie złorzeczenie na to czy tamto – RK tego nie robi, to dlaczego my tutaj?

   • NieJestemStad

    Komu złorzecze ?

    • Ostry

     Nie bierz tego do siebie :)

     • NieJestemStad

      Ok ;)

 • terry84

  Na autohebdo.fr jest sonda. Z jakiego powodu powrót się nie udał? Brak szybkość Kubicy czy argumenty Sirotkina?

 • Marcin81

  Dzień dobry….Co niektórym przydał by się ostry mróz tak -30 co by powybijal dziwne teorie….:-) Kuźwa Robert z uśmiechem,nie komentuje,robi swoje to i My bądźmy spokojni….Powiedział że nie pojedzie w 2018? No nie powiedział….A czy to będzie F1 w co mocno wierzę,czy slalom rowerem na 10km ,nie ważne….Ważne jest że cały czas wspieramy Roberta i jesteśmy z Nim na dobre i złe..#SupportKubica

 • jurek krak

  Do XYZ

  • Jacek Kubicar

   Kurwicy serca można dostać, ktoś próbuje z Klubu zrobić dom wariatów i idzie mu całkiem dobrze.
   Ludzie opamiętajcie się, przecież nikt jeszcze niczego nie ogłosił.

   • jurek krak

    Masakra jakaś.

 • Rafał Lewandowski

  dzięki ADMINIE, bo już kupować miałem bilet na Monako żeby się spotkać z tym patafianem

  • KuboF1

   Nie rozśmieszaj mnie :) Żal Ci dupę ściska? Jak w końcu wyślę komus ten bilet (czy to na Monaco czy na Hungaro) to zajdziesz sobie inna ofiarę?

 • jurek krak

  Qrwa narzekacie na dziennikarzy a sami jak się zachowujecie ! ( oczywiście nie wszyscy )

  • Ostry

   Co tu się dzieje? Jakiś brudny wacek, nie klubokawiarnia

   • Marrally

    Miotełka już :)

    • Le Mans Wmr

     Bardziej karcher.

     • Ostry

      Wążżżżż strażacki.

   • jurek krak

    Dokładnie

 • NieJestemStad

  @sibiesss:disqus a jak tam Twoje źródła ? Będzie to Ferrari ? ;)

 • NieJestemStad

  Czyli jeszcze tydzień i szambo $$ wybije.
  A Robert pewnie od dłuższego czasu realizuje swój nowy plan i pewne jest, że się jeszcze zdziwimy w tym roku ;)

 • KuboF1

  A może faktycznie były jakieś problemy natury fizycznej w modelu z 2017r. Kto wie…

  • Bobby

   Tak, a Robert robił z siebie pajaca stojąc przed kamerami o opowiadając z bananem na twarzy na pytania…

  • Mateusz Zet

   Ale czy Robert dalej by się w to bawił gdyby tak było? Znamy jego charakter

   • KuboF1

    Z jego ograniczeniami nie możliwe byłoby prowadzenie auta F1 jak gdyby nigdy nic. Sam mówił ze w 90% jest po staremu. Może w nowszych specyfikacjach samochodów to za mało?

    • Rafał Lewandowski

     z twoimi ograniczeniami natury psychicznej plus problem znacznego niedowartościowania też nam daje dużo do myślenia. A właściwie mało. Nie przejmować się takim kimś jak TY

    • Michal Celm-ski

     w F1 nawet 1 % robi różnicę i nie mowie tu tylko o Robercie, ale ogólnie.

  • NieJestemStad

   Nawet zakłamany Benson mówi, że nie było… a Ty musisz wymyślać ? Poczekajmy do oficjalki i na nowe plany RK.

   • KuboF1

    To nie jest wymyślanie a fakt. Prawa ręka która nie ma rotacji w nadgarstku a do tego kciuk praktycznie nie reaguje to jest problem. Duży problem.

    • cho-bot

     Ja pierniczę.

     • KuboF1

      Stawiam sprawę jasno. Co w tym złego? Masz coś oprócz „Ja pierniczę”? Jakiś argument?

     • cho-bot

      Szanuj siebie i innych. Kogo Ty chcesz tutaj uświadamiać?

     • KuboF1

      Nikogo i nikomu braku szacunku w tym momencie nie okazuje. Dlaczego drażni was coś co jest prawda albo chociaż podchodzi pod prawdę? A to wystarczy aby kontrargumentowac -jeżeli masz inne zdanie. A jeśli nie to siedź cicho i nie udzielaj się.

     • Rafał Lewandowski

      idź rozdawać bilety na autobus

     • Michal Celm-ski

      Proste, nie lubie gdybania, ale jakby Robert nie miałby tych ograniczeń, to by dawno jeździł w Ferrari, a teraz każda oferta jest na wagę złota.

    • NieJestemStad

     Nie chce mi się rozmawiać z takimi ‘faktami’. Wole słuchać RK i ludzi którzy mają pojecie zarówno Renault – Permane, Williams – Paddy jak i RK mówili, że to nie problem. Mi więcej faktów nie trzeba.

     • KuboF1

      Ja wiem ze tak wszyscy mówią. Ale pomysl. Zobacz jakich obrażeń doznał i przeanalizuj to jak teraz fizycznie jego ciało wyglada i się zachowuje. Widać to na różnych filmach. Na serio uważasz ze to nie utrudnia jazdy?

     • lukasik

      Wszyscy którzy byli blisko Roberta na testach włącznie z Robertem mówią że fizycznie nie ma problemu, a Ty na podstawie analizy filmów szukasz utrudnień?
      Jaja sobie robisz czy kasting na bilet dalej trwa i właśnie selekcję robisz na podstawie tego kto jak Ci odpisze?

     • KuboF1

      Ale wy jesteście beznadziejni. Chce komus kupić bilet. Jeżeli ktoś nie chce to nie. Żaden casting. Lista jest gotowa. A jeżeli chodzi o ograniczenia Roberta. Wyraźnie je ma i to widać gołym okiem. Napewno bardzo przezyl to ze wypadł z F1 bo było tk dla niego całe jego życie rozumiesz? Wiek nie pomaga i może Robert wie ze jak nie teraz to nigdy nawet z ograniczeniami jakie ma. To co mówi a co myśli nie musi się pokrywać z rzeczywistością w 100%. Każdy człowiek (tym bardziej introwertycy€ jest skryty. Skąd wiesz czy nie mówi ze nie ma problemu żeby zwiększyć rozgłos na ten temat a tym samym swoje szanse w F1 bo czas ucieka?

     • lukasik

      Ehh
      Zgadza się ograniczenia są i je widać gołym okiem. Ale Robert nie raz powtarzał, że bardziej one mu przeszkadzają w codziennym życiu niż w samochodzie. Jakimkolwiek. Po testach mówił to samo, że fizycznie nie ma problemu z jazdą. I mówił to Robert, który albo mówi jak jest bez zbędnej ściemy, albo się nie odzywa. Tak jak teraz, nie odzywa się…

      “To co mówi a co myśli nie musi się pokrywać z rzeczywistością w 100%”

      Pewny jesteś, tego co mówisz?

     • Asia

      Ja pierniczę..
      Edit. Pomyliłeś miejsca ewidentnie

     • Rafał Lewandowski

      sam pomyśl, kurde zapomniałem – mózgojad zdechł

     • Rafał Lewandowski

      na tych z wrc też widać? nie dość że bez mózgu to jeszcze ślepy

    • kingpiotrek

     widziałeś Roberta przynajmniej raz na żywo?!? Ja uścisnąłem z Robertem dłoń dwa razy w minutę w 2016 roku i musisz wiedzieć że piszesz bzdury!!! bo już wtedy ręka była w lepszym stanie niż teraz piszesz!

     • Rafał Lewandowski

      zazdroszczę ale pozytywnie. Miło

     • ZimnaMi

      Znam takie, co nawet złapały się na buziaczka w policzek. ;)

     • Rafał Lewandowski

      też super. jestem hetero więc mógłby mnie tylko uściskać (bez tego buziaczka) ale bym był szczęśliwy ( chociaż teraz też jestem )

     • Le Mans Wmr

      Do kogo piszesz,bo zdarzył usunąć zanim przeczytałem.?

     • Rafał Lewandowski

      pisał do patafiana który nazwał się kubof1

     • KuboF1

      Nie będę Cię wprost obrażał bo po co? Sam udowadniasz swoimi docinkami jakim poziomem inteligencji dysponujesz. Powiem tak. Za cienki dla mnie jesteś :)

     • Rafał Lewandowski

      zgadzam się z tobą w całej rozciągłości co do cienkości. Starałbym się dorównać do twojego poziomu ale… to trudne, wręcz nieosiągalne więc nie będę próbował. Co tam cieć przy takiej gwiazdce

     • Ostry

      Panowie, wszystko idzie do kosza. Wymieńcie się numerami i tam prowadźcie ten sparring

     • Rafał Lewandowski

      nie bądź taki ostry Ostry. :) daj się jeszcze trochę pośmiać. No i jeszcze prośba proszę abyś mnie nie wyzywał bo ja żadnym panem nie jestem

     • Ostry

      Oj tam zaraz – jak?

     • Le Mans Wmr

      Kurcze,nie zdarzyłem zapamiętać nick tego jegomościa,ach.

    • Rafał Lewandowski

     Komuś mózgojad z głodu zdechł

  • Przestań na siłę coś wymyślać bo sam tym prowokujesz gównoburze, Niepotrzebne to nam…..

   • NO2

    On nic inneg nie robi…

   • KuboF1

    Nic na sile. Szkoda ze ludzie nie maja więcej dystansu.

    • Rafał Lewandowski

     jeszcze jak mocno mi ściska! co niektórzy Szanowani w Klubie ( zaznaczam że to dla mnie wielki zaszczyt było ich poznać osobiście) zdążyli mnie poznać że trochę ze mnie wariat. nie na jednym GP i teście RK byłem. Ale gdy ja byłem na GP to ty na chleb beb wołałeś a na świnkę nytka

    • cho-bot

     Wyjaśniam, aby podobnie myślący nie ogłosili Cię ofiarą walki o wolność słowa. Właśnie o dystans tu chodzi. Dystans wobec Roberta. Nie jest naszym kumplem, więc nie klepiemy go w przenośni po plecach i nie dajemy rad i nie serwujemy analiz typu “wszystko przez #renke pewnie”. Kto tego nie rozumie niech n ie marnuje czasu w Klubie skoro Onet nie definiuje granic śmieszności. Klub tak. EOT

     • Ostry

      Brawo.

     • ZimnaMi

      Mniam. Aż się oblizałam po Twoim wpisie, taki był smaczny :)

     • Ostry

      Czas był to powtórzyć.
      “Familiarity breeds contempt”

 • donpedro

  Sirotkin Williams w przyszłym tygodniu ma również opcję w 2019 roku!
  https://it.motorsport.com/f1/news/sirotkin-alla-williams-la-prossima-settimana-ha-anche-un-opzione-2019-993984/

  • db

   Wczoraj biba dzisiaj artykuł : ) Tak jak ostatnio…

   • Marrally

    hehe ciekawie się zaczyna robić :)

    • db

     Według mnie jednak jest po ptakach… : /

     • Charlie Runkle

      „Po ptakach” to będzie jak Robert to powie.

     • db

      Może być tak, że RK nic nie powie… Bo wszystko powie Williams

     • KuboF1

      Pewnie że jest po ptakach. Tutaj tylko cud może odwrócić sytuacje.

   • Radoslaw Szalaj

    W samo sedno!

   • Asia

    Ciekawe, czy prośba o wywiad była, i czy Robert nie może czy po prostu nie chce tego komentować

  • Maciek

   ehh…

  • Hornet

   Teraz się podzielimy na tych co mówią, że już pozamiatanie i tych, którzy twierdzą, że Chinchero nas trolluje :D

  • Filip

   no zbieg okoliczności jest dość duży. Dlaczego po spotkaniu z Robem znowu artykuł. Może brak związku, ale…

  • KuboF1

   No to ciekawe jest..
   Dzieńdobry

   • Rafał Lewandowski

    moim problemem może być co najwyżej brak problemów. Jestem fanem RK, jego mocy i talentu. Ucz się od niego. On pokazuje jak należy żyć z wiarą w samego siebie i jak osiągać założone cele. Mało gadać a dużo robić (tego mi brakuje u mnie)
    Nie masz z tego nic i wielka KROPA. Możesz się tylko dowartościowywać przez pryzmat portfela (jakiego?)
    p.s. a jeśli chodzi o ciecia to nie stać cie na mnie

  • marcus

   Z artykułu wynika,że czekają cały czas na kasę i jeszcze wszystko możliwe.

   • NieJestemStad

    Optymizm niektórych mnie fascynuje dogłębnie ;)
    Ale dopóki nie ma oficjalki to wszystko się może zdarzyć ;)

    • Kozioł

     Mnie również. Szacunek dla nich.

     • Rafał Lewandowski

      uważaj stary! :) ale widzę że Ciebie już inni pobili w tym swoim pesymizmie

     • Kozioł

      To nie jest pesymizm, ale nieważne. Ja się nie gniewam.

   • cho-bot

    Jak to się ma do tytułu bez znaku zapytania?

   • Hornet

    Nic takiego tam nie ma niestety. “Jeżeli nie będzie dalszych odroczeń, co nie jest w tej sprawie niemożliwe, w przyszłym tygodniu Williams ogłosi skład na 2018.”

    • Hornet

     “Nie ma niespodzianek: angielska ekipa potwierdzi umowę z Sergeyem Sirotkinem (który ma również opcję na 2019) tworząc najmłodszy tandem w F1”

    • marcus

     to jak to rozumiesz?
     ”Jeśli nie będzie
     już dalszych odroczeń, co nie jest niemożliwe w tej sprawie, w
     przyszłym tygodniu Williams ogłosi nazwisko kierowcy, który dołączy do
     Lance Stroll w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w 2018 roku.”

     • NieJestemStad

      odroczeń – czyli opóźnienia nieuniknionego…
      Podobno Kviat dostał czas żeby zgromadzić fundusze ale też nie sprostał…
      Ciekawe kto będzie 3?

     • Bobby

      Di Resta może przygarnie posadkę w końcu trzeba jednego starszego do reklam.
      Albo zrobią jeszcze konkurs kto da więcej to dostanie piątki. Jak się sprzedawać to na całego.

  • Wierny fan Roberta

   A co to ma zwiazek z kub?

   • NieJestemStad

    Niestety nie ma…
    “while the candidacies of compatriot Kvyat and Kubica have fallen.”

   • donpedro

    Masz coś z głowa czy udajesz?

  • Bobby

   Bomba Chinchero została rzucona, zobaczymy czy wybuchnie za tydzień czy będzie niewypał.
   Jeśli tak, to oj Williams oj Williams…

   • Zdzicho Lorek

    o jakiej bombie mówicie ?

    • Bobby

     Sirotkin kierowcą Williamsa w przyszłym tygodniu.

     • Zdzicho Lorek

      a, o tym kapiszonie :)

  • Rafał Lewandowski

   a Marcin powiedział że jego tata powiedział….

  • Petronas

   mam wrażenie….
   że Roberto też przedrukował Bensona & co

   • ZimnaMi

    No właśnie do końca nie. Napisał, że główna przesłanką było wsparcie z banku SMP i że Kviat też liczył, że je dostanie.
    Ergo: decydująca była kasa, a nie szybkość, co podkreślał Benson.

  • ZimnaMi

   Zna ktoś może włoski? Jak to dokładnie przetłumaczyć?:

   “Se non ci saranno ulteriori rinvii, cosa non impossibile in questa vicenda, la prossima settimana la Williams comunicherà il nome del pilota che affiancherà Lance Stroll nel Mondiale di Formula 1 2018.”.

   • Hornet

    “Jeśli nie będzie dalszych opóźnień, co nie jest w tej sprawie niemożliwe, Williams ogłosi w przyszłym tygodniu nazwisko pilota, który dołączy do Lance Strolla w Mistrzostwach Świata Formuły 1 2018.”

    • ZimnaMi

     Dzięki.
     No właśnie tak mi wyszło po angielsku i niemiecku. Bardzo mnie to możliwe opóźnienia zaciekawiły. Co jest grane w tym wszystkim?

     • Rafał Lewandowski

      chyba kasa! Tak to czytam

     • Hornet

      Pewnie chodzi o to, że jak taka duża kasa jest w grze to, żeby to wszystko dopiąć i kontrakt podpisać to potrzeba dużo czasu i przez to może się jeszcze przeciągnąć.

     • NieJestemStad

      Dokładnie SMP pewnie chce powierzchnie reklamową itd a to musi być mocno doprecyzowane…

    • Le Mans Wmr

     Było jakiś czas temu,przedruk.

 • terry84

  Rosberg się pod ziemię zapadł…mam nadzieję,że jest mocno zapracowany.

 • wezyr

  Kozioł tanio skórę sprzedał.
  A ja sobie wąsów ogolić NIE POZWOLĘ.;))

  • Rafał Lewandowski

   bo ich nie masz?

   • Zdzicho Lorek

    Co to za wezyr bez wąsów ;)

  • Le Mans Wmr

   Złożył się w ofierze.

 • Le Mans Wmr

  Ilu ludzi na świecie,tyle różnych opinii-czasami zgodnych.

 • Rafał Lewandowski

  ten Lewandowski, nie spina się tylko nie mogę czytać Twoich wypocin. Sorki za szczerość. Nawróć się a będzie Ci dane

 • Kozioł

  Dobra, żeby już Was więcej nie drażnić OFICJALNIE ogłaszam, że do momentu oficjalki WMR nie napiszę już nic negatywnego o sytuacji RK.

  • Marrally

   dzięki Ci :) za wyrozumiałość i litość dla mas

   • Charlie Runkle

    Pocztę odbierz.

  • Charlie Runkle

   Bo póki co- nie ma w niej nic negatywnego.

  • Rafał Lewandowski

   jak dotrzymasz słowa to jeśli będzie nam dane się spotkać masz u mnie flaszkę, może być JD?

   • Kozioł

    Jak nie dotrzymam, to śmiało można banować. Jeśli na GP to tylko z RK. Dalej już nic nie piszę, bo złamie swoją zasadę.

    • Rafał Lewandowski

     pisz pozytywnie, ja nie admin. GP oczywiście z RK

    • ZimnaMi

     Najważniejsze, że tak jak my najchętniej widziałbyś Roberta w F1.

  • Edzik

   Wow i to jest news dzisiejszego dnia , wczoraj ktoś wspominał że łamie go w kościach i w dniu dzisiejszym ktoś coś ogłosi No i BUM !!!

 • Wierny fan Roberta

  Ludziska co tu sie dzieje kazdy tu madry kazdy wszystko wie… poczekajmy na oficjalną informacje a czy to bedzie w styczniu czy w lutym to malo wazne…

  • Zdzicho Lorek

   A kto wie ?

  • Rafał Lewandowski

   Kozioł to do Ciebie
   Nie bezpośrednio, tylko żebyś zrozumiał co takiego wygadują pismaki i cedził info

 • Kozioł

  Fińskie media które zawsze były za Robertem wg swoich niezależnych źródeł również piszą, że SS był znacznie szybszy, a budżet obu wygląda podobnie. Kontrakt wieloletni na dniach. Zamiast pompować balona w stylu, że RK na 100% w Australii, to chyba lepiej przygotować się na najgorsze. Jeżeli to wszystko zależałoby tylko od naszej wiary, to już dawno mielibyśmy Roberta w F1.

 • jurek krak

  Piękna pogoda dzisiaj.
  Pozdr.

  • Marrally

   :)

  • Charlie Runkle

   W sam raz na ogłoszenie RK!

 • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

  jesli nie oglosza do 15 stycznia to prawdopodobnie po 6 lutego i to ze wskazaniem na Roberta , przypominam 6 lutego mija 8 lat od wypadku , moze jest to wystarczajacy czas aby umowa ubezpieczeniowa obowiazujaca zawsze dwie strony , przestala miec moc wykonawcza.

  • Marrally

   7 lat

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    Tak jest 7 lat .

    • Marrally

     To trzeba zmienić :) w Twoim poście

  • SP

   Z tą polisą cos może być na rzeczy.

 • Charlie Runkle

  Z forum Williamsa. Pięknie wypunktowane. Lepiej się tego zrobić nie da. https://uploads.disquscdn.com/images/431270938a9b929600d37ef09803c01f02ba63d22ccc9626683f195bf5196393.png

  • cho-bot

   Skopiować, zachować i strzelać tym do każdego malkontenta. Bry.

   • Charlie Runkle

    Może Bensonowi podeślemy, hehe…
    Jak ktoś ma konto na TT- niech to uczyni.

   • Elena

    + dla Ciebie:)

  • Zdzicho Lorek

   Cześć , szkoda , nie mogę przetłumaczyć .

   • Charlie Runkle

    Wejdź na forum, skopiuj tekst i wrzuć do translatora.

    • Zdzicho Lorek

     ze mnie taki szukacz , jeśli mógłbyś pomóc , jakiś link ?

     • Charlie Runkle

      Trzymaj. Niestety to tylko google translator, więc trochę pewnie będzie sieczka, ale zawsze to coś.

      1.
      A. Sirotking jest szybszy od Kubicy i dlatego musi przynieść dwa razy więcej pieniędzy na sponsoring

      B. Sirotkin jest wolniejszy od Kubicy i dlatego musi zrekompensować to, przynosząc dwa razy więcej pieniędzy na sponsoring

      2.

      A. Sirotkin był o 1,5 sekundy szybszy od Kubicy po dostosowaniu opon, dlatego sądząc po czasach testów w Abu Dhabi, pozostawia w pyle wszystko oprócz Vettela

      B. Sirotkin i Kubica mieli inne ustawienia i paliwo, dzięki czemu wyniki nie mogą być jednoznacznie interpretowane z zewnątrz, a Williams ma szansę przekazać media z dowolną interpretacją, której pragną.

      3.

      A. Sirotkin jest kolejnym Hamiltonem, dlatego Renault wybrał niższą wydajność i budżet Palmera

      B. Sirotkin nie jest rakietą i przynosi podejrzane pieniądze, dlatego też Renault nie miało powodu, aby wypromować go na miejsce

      4.

      A. Williams radzi sobie całkiem nieźle, dlatego nie akceptują swoich pieniędzy, by pochodzić z podejrzanego źródła

      B. Williams jest w głębokim s *. * Budżecie, dlatego są gotowi przyjąć zapłatę od podmiotu i osób usankcjonowanych z okazji powiązania z inwazją niezależnego kraju w Europie, kłamstwa, zestrzelenia cywilnego samolotu i kłamstwa na ten temat

     • Zdzicho Lorek

      Duży rośnij :-)

     • Charlie Runkle

      Już jestem. ;)

     • Zdzicho Lorek

      To naprawdę dobre .

     • Sycram29

      I humor mi się poprawił. W życiu i prowadzeniu zespołu nie ma nic łatwego ale chyba niewielu sie znajdzie takich którzy wybiorą opcję A

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    reasumujac “in deep s… budget-wise ” , sa wczarnej d…. z budzetem .

    • Charlie Runkle

     To jedna z opcji do wyboru, a całość w tonie sarkastycznym.

     • Rafał Lewandowski

      to Ktoś od nas napisał ?

     • Charlie Runkle

      Hmmm… nie sądzę. Chyba jednak nie.

  • lukasik

   Co się wygrywa jak się wszędzie wybrało opcję B? :D

   • Charlie Runkle

    Talon. A na co, to sobie sam dośpiewaj ;)

    • Le Mans Wmr

     Na beton haha.

    • lukasik

     Eeee, takich talonów to mi już nie potrzeba ;)

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    Prawde .

  • Łukasz Łańcucki

   To jest genialne w swojej prostocie! Tylko zauważyłem, że do niewielu osób to dociera. Trochę jak lemingi, które wierzą tylko „uznanym” mediom. Nawet jeśli to co im się tam przedstawia przeczy logice…

  • DB

   Proponuję wklejać to pod każdym postem dziennikarza, który twierdzi, że to nie kasa wygrała tylko to, że Sirotkin jest lepszy od Kubicy

 • Charlie Runkle
  • Maciek

   A gdyby Kubica mial szybsze okrążenia na dłuższych stintach, a Sirtonkin szybsze “kwalifikacyjne” kółko,
   to by Benson i mu podopbne eksperty napisał, że co prawda Kubica miał dobre długie przejazdy, no ale liczą się kwalifikacje i tutaj Sirotkin był lepszy…

   żenada – nie dziennikarze

   • Charlie Runkle

    Dokładnie. Jak się chcę uderzyć psa- zawsze się kij znajdzie. Taka prawda.

  • Agnieszka Strzałka

   Wiecie co by było gdyby Robert przejechał TYLKO dwa razy więcej kółek ;)

 • Mike

  3 tyg bez śledzenie “co tam u RK” i człowiek ma taki “luz w dupie” :) że aż miło :D
  polecam to wszystkim bo sie spinacie jak gumka w majtach która kiedyś pęknąć musi :)

 • Paweł Dziun Janczak

  Jakoś mi się nie chce wierzyc w to ze ktos z WMR powiedzial Bensonowi ze Kubica byl wolniejszy.

  • Andrzej Onichimiuk

   A dlaczego nie? To duży zespół, ktoś tam mógł się trafić, kto wygadał. Jak to mówią: czym większe ciśnienie, tym większa szansa na przeciek :) Czy mówił prawdę, to już inna sprawa, ale ktoś mógł coś tam chlapnąć, bo ludzie są tylko ludźmi.

   • Paweł Dziun Janczak

    Mozliwe ale troche w to watpie

    • Andrzej Onichimiuk

     A tam, siedli se przy piwie i ktoś cos wygadał. Jak myslisz, skąd dziennikarze maja najwięcej informacji? Właśnie od insiderów.

     • Paweł Dziun Janczak

      A nie myslisz z to troche dziwne?

     • Andrzej Onichimiuk

      Co dziwne? Że ktoś wygadał się przed dziennikarzem? Najmniej dziwna sprawa, o jakiej dzisiaj słyszałem :)

     • Paweł Dziun Janczak

      Dziwna bo inni milcza przed innymi dziennikarzami,A Bensonowi się wygadali

     • Andrzej Onichimiuk

      Może zna kogo trzeba. Nie ten dzienikarz jest lepszy, który ma lepsze pióro, tylko ten, który ma lepsze źródła ;)

     • Sycram29

      To że “chlapnął” nie jest dla mnie dziwne. Ciekawy jest za to moment kiedy to zrobił…

  • cho-bot

   W każdym zespole profesjonaliści wiedzą, że kierowca z doświadczeniem na bolidach innej generacji najpierw musi się pozbyć pewnych starych nawyków, aby rozwinąć pełną szybkość i powtarzalność. I po to ma testy.

 • KrisTO

  Jacku spoko,…. już niedługo nie będzie takich wywodów :)

 • KrisTO

  Witam
  Stary jestem tu, i nie zemną takie numery. Wystarczą niewinne kłamstwa aby świat uwierzył , analogicznie do pewnego filmu jak niżej , inna historia ale coś w ten deseń, można kogoś zbesztać z błotem że słaby, że wolny , ale na końcu prawda zwycięży, nie dajcie się zwieść pismakom:)
  Jedynie apeluję, energia w stronę #SupportKubica!!! ,… nie róbmy zawodów , czy będzie czy nie będzie , jakoś tak nie przystoi zestawiając to z nazwiskiem Kubica.
  Forza KUB!!!

  Ps. kolega znajomy z plakatu :) dobry film, polecam

  https://uploads.disquscdn.com/images/3b765fc62917d7cd13c5a7026a082faef0190c721f25b68d751b140b9f5249bc.png

  • NieJestemStad

   Film rzeczywiście polecam ;)
   Ale analogia to tak z grubej rury :)

   • KrisTO

    z grubej z grubej , bo to jest ohydne to co wyprawiają pismaki z Robertem

  • Rafał Lewandowski

   skądś znam tę twarz

   • KrisTO

    no no… mamy aktora w klubie, żartowałem ;-)

    • Edzik

     Gra wyśmienicie ale na nerwach , takie moje obserwacje heh

     • KrisTO

      który? ;D

     • Edzik

      Ten co bilety na GP obiecał ;-)

     • KrisTO

      jest okazja, WOŚP już niedługo :)

  • Zdzicho Lorek

   Oglądałem , dla mnie świetny aktor , a rola w Bondzie , majstersztyk , rewelacja.

   • ZimnaMi

    Polecam jeszcze “Jabłka Adama”. Też z tym aktorem.

    • Zdzicho Lorek

     Obejrzałem teraz zwiastun , ciekawie się zapowiada. Dzisiaj po pracy pewnie obejrzę

    • KrisTO

     świetny film

 • marcus

  Wcale mnie nie zdziwi jak oficjalna decyzja będzie po 7 lutego za względu na ubezpieczenie.

  • SP

   Też mam taką teorię. Może cała gierka jest tym motywowana.

  • Tommi

   A co ma wspólnego 7 luty i ubezpieczenie jeśli można wiedzieć?

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    Po 7 lutego a dokladnie w seidem lat po wypadku . Prawdopodobnie wtedy nastapi przedawnienie .

    • Andrzej Onichimiuk

     Nie “prawdopodobnie” tylko ktoś powiedział, że prawdopodobnie.

 • Marrally

  My to wiemy :)

 • marcus

  niektóry ciężko to wytłumaczyć i cały czas wałkują jakieś artykuły nie mające nic wspólnego z rzeczywistością

 • Johny

  Jak Asia wcześniej zaznaczyła, ja również nie uwiężę ze SIR był szybszy od KUB. Williams musiał mieć powody drugiego dnia aby nakazać SIR jeździć kółka kwalifikacyjne przez cały dzień. Powodem mogły być bardzo pozytywne rezultaty z pierwszego dnia, na tyle pozytywne (KUB sam powiedział że jest z siebie zadowolony a jak wiemy o to bardzo trudno) że kolejnego dnia zdecydowano sie puscic zasłone dymna w postaci czasowek Sirotkina na pustym baku :DDD

  przyp. KUB przejechał TYLKO i wyłącznie 2 okrazenia na HyperSoftach a to wystarczylo aby uzyskac czas lepszy niz walkowany przez pol dnia SIR. Fakty są takie, Robert dostaje nowy dla siebie bolid ktory zna od wczoraj, jedzie po raz pierwszy w swojej karierze na HyperSoftach2018, drugi dzień w swojej karierze Williamsem2017 i to wystarczyło aby był szybszy wiec “Robert ale już, do garażu!”

  Przeciez Sirotkina w ogole nie testowano z pełnym bakiem w nowym bolidzie wiec nie był brany na poważnie :P
  Między wierszami :)

  • Andrzej Onichimiuk

   Jaka znowu „zasłona dymna”? To był test opon, a nie jakiś spisek Robertowi, bądźmy poważni :)

   • Asia

    No właśnie test opon a szanowani dziennikarze i obdarzeni wiedzą wszelaką niektórzy kibice wyciągają jakieś wnioski na podstawie czasów ;)

    • Andrzej Onichimiuk

     No właśnie! :)

     • Asia

      No właśnie :) Czyli nawet twierdzenia że Sirotkin wypadł na testach dobrze, “nadspodziewanie” lub też “zaskakująco” dobrze są zupełnie od czapy

     • Szkoda, że to info nawet nasi rodzimi dziennikarze powielali. Choć żadnych szczegółów nie znali.

     • Andrzej Onichimiuk

      No aż tak, to nie, bo jednak jakiś czas osiągnął, więc jakiś tam punkt odniesienia jest. Ale nic ponad to.

     • Sycram29

      Ale jego czasów najprawdopodobniej nie można bez danych którymi dysponuje Williams porównać z wynikami Roberta…

   • Sycram29

    A program zakładał ze to SS testuje te opony jako sesje kwalifikacyjną. ;) A potem porównujemy czasy…
    I właśnie chodzi tu o takie podejście dziennikarzy którzy z czasów wyciągają wnioski a za kasę piszą artykuły…

  • Kozioł

   Nie przejechał 2 okrazen na HS, tylko miał dwa stinty. Jeżeli nie znany obciążenia bolidu paliwem, to o dupę potłuc se możemy te czasy. Ja natomiast jestem sobie w stanie wyobrazić, że Robert był trochę wolniejszy tylko co z tego? Wiele osób zapomina, że on przez 6 lat w ogóle nie jeździł, to jest jednak człowiek a nie robot. Jestem przekonamy, że jakby z Sirotkinem dostał tak jeszcze po dwa dni testów, to Robert tak by go pozamiatal, że SS i tym całym braciom się odechciało wszystkiego.

   • donpedro

    Sirotkin przed testami w Abu mial mniej okrazen nowym bolidem niz RK

    • Kozioł

     Tylko, że on cały czas był z boku, przyglądał się, nie miał tak dużej przerwy i coś tam zawsze jeździł i znał te wszystkie systemy i mechanizmy. Fakt jest taki, że również wykonał świetną robotę.

    • Bobby

     Ale więcej przejechanych kilometrów. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

   • Mateusz Botorek

    Nie zapominajmy słów RK: “Na pokazywanie czasów będzie Australia, teraz staram się wykonać jak najlepszą robotę dla Pirelli i Williamsa”. Tyle razy powtarza się, że czasy testów nie są miarodajne, ale jak widać w tym szaleństwie daliśmy się wciągnąć w tego typu gierki i próbujemy jakoś te czasy interpretować na podstawie wielu sprzecznych informacji.

    • Kozioł

     Właśnie to jest clue. We wcześniejszym wpisie to podkreśliłem. Ja nigdzie nie napisałem, że SS był szybszy, tylko że jestem to sobie w stanie wyobrazić.

    • Edzik

     Taki był czyjś cel , wciągnąć w dyskusję i jak widać większość wlazła w ten piec

 • Przemysław Jan

  Dla nas sytuacja się zmienia wraz z kolejnymi doniesieniami w mediach i plotkami nie wiadomo skąd. Sytuacja ma dwa wymiary. Jeden nasz a drugi ten za kulisami z których nie wychodzi nawet najmniejszy szept. Nie ma co bić się z myślami i nakrecac wspólnie na rzeczywistość która nie istnieje. Cierpliwości wszystkim życzę. W całym zamieszaniu jest kilka stałych takich jak talent Roberta i jego naturalna szybkość które są nie do podwazenia przez nikogo. Bravi Rosberg i Kubica to nie byle kto..

  • jachaj

   Dla nas sytuacja się nie zmieniła. Dalej nic nie wiemy i czekamy na oficjalne ogłoszenie przez Williamsa

   • Przemysław Jan

    tak tak ale niektórzy zachowują się tak jakby artykuł plotkarski decydował o sprawie ;)

 • czarny86

  Czesc. Widzę ze Williams zrobił sobie z Bensona pośrednika pod ogłoszenie decyzji… Ech szkoda słów… Pojawiły sie miliony na horyzoncie….
  RK spokojnie testował opony pod 2018 a oni prawdopodobnie bez wiedzy Roberta zrobili z tego pojedynek na czasy i teraz nagle obwieszczaja swiatu jaki to SS jest szybki a wybór ma być podyktowany względami sportowymi
  Wierze ze Robert nie zamknie tego rozdziału nawet jesli decyzja Williamsa bedzie na korzyść SS
  Bedzie F1 2018!
  Forza Kubica!!!!
  Miłego

 • simon003

  Nadrobiłem trochę zaległości dwudniowe i to co ja widzę to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Ludzie weźcie wyluzujcie i nie przejmujcie się jakimiś artykułami osób które albo piszą co muszą albo piszą co wiedzą a wiedza mniej niż my. Jakie problemy z przystosowaniem się do opon co Wy to… Nikt nie pamięta że gdy Mercedes miał problemy z oponami to Robert dla nich śmigał w symulatorze i poprawiał to czego etatowi kierowcy widocznie nie umieli, to ja Was proszę spokoj i prawda tyłka taka jaka mówi Kubica. Robert potrafi lepiej ustawić bolid przez telefon niż $$ po całym dniu jazd bolidem.

  • Rafał Lewandowski

   panika przyćmiewa rozum
   Ładnie to ująłeś z tym telefonem
   Forza Klub
   #SupportKubica

 • miro

  Robert kiedyś powiedział że trzeba czytać między wierszami .
  W Reni inżynierowie byli za RK do końca, decyzję podjęli wlodaze( zarząd ) inna niż chcieli inżynierowie
  Więc pytanie dgybt reszty były nie udane inżynieria byli by za RK? NIE więc reszta to propaganda pod decyzję ( normalka w korpo)

  W Williamsie chyba jest podobnie

  Czytając między wierszami widzę że zarówno w Reni jak i Wiliams był szybszy , inżynierom 9 padają kopary jak słyszą co mówi RK o samochodzie i co z niego wyciąga, jakie czasy, setupy , itp.

  Die dajcie się zwariować

  RK był i jest najszybszym kierowca.

  Cała reszta to polityka!!!!!!!!!! Kasa!!!!!!! Lub kolesiostwo, układy i takie tam pierdoly.
  Pozdrawiam

 • Szary Wilk

  Co jest grane

  • Marrally

   Myślę że możesz nie wiedzieć ale umówione było że nie wklejamy takich hard photoshopów :) :)

   • Szary Wilk

    No nie wiedzialem

 • Szary Wilk

  A czego sa moje posty usowane?

  • ZimnaMi

   Widać, że jesteś nowy. Dyziek pewno nie wyrabia. Odśwież stronę.

   • Szary Wilk

    Zrobilem pare razy

 • Asia

  Słuchajcie, ja mogę w różne rzeczy uwierzyć ale na pewno nie w to że Sirotkin był szybszy od Roberta, na pewno i na sto procent nie. Widzieliśmy Roberta po pierwszym dniu, słuchaliśmy tego co mówił, jest w formie, czuje się dobrze i nie stracił nic z dawnej szybkości, nie sądzę żeby po drugim dniu coś się zmieniło, poza tym że Roberta odcięli od wywiadów.

  • NieJestemStad

   Tylko pytanie co to znaczy szybszy ? Patrząc tylko na czasy, czy patrząc na paliwo, mapy itd (tego nie wiemy)
   To co się wyłania z tych testów to obraz tego, że Williams chciał aby Sirotkin WYGLĄDAŁ na szybszego, mniej paliwa i lepsze ustawienia (wg Huges) a kto wie co jeszcze…

   To z ich strony dobra zagrywka, bo tylko oni wiedzą jaka jest różnica a mogą pogrywać tym co widzi świat czy to w negocjacjach z RK czy budowaniu uzasadnienia kontraktu $$. Jeżeli wybraliby RK nikt by im nie zarzucał że był wolniejszy w testach wg czasów bo łatwo mogą to obalić… a jeśli wybiorą $$ mają podstawkę…

   • Asia

    Szybszy po uwzględnieniu wszystkich zmiennych, czyli po przeanalizowaniu wyników testów przez zespół. To co widzi publika z Karpovem na czele nie ma żadnego znaczenia

   • Filip

    Myślę, że to jest sedno. Przed Abu Zabi z pewnością Williams dostał ofertę od SMP i stwierdzili, że to konkretna kasa. Nie chcieli przekreślać Sirotkina i mieć otwartą opcję, gdyby team RK poczuł się zbyt pewnie w negocjacjach. Czy go tam jakoś faworyzowali na testach nie wiem. Wiem, że Robert jeździł z pełnym bakiem, bo sam Paddy tak stwierdził po pierwszym dniu. Czy Sir też jeździł do pełna tego nie wiemy to raz. Na pewno podświadomie chcieli jakąś presję na team RK, żeby nie czuli się tacy pewni i tu jeszcze jest taki zawodnik z konkretną kasą. Być może faktycznie Robert nie chciał brać w tym udziału i stąd “Game Over”. Czy sytuacja się zmieniła przed świętami? Być może, bo podejrzewam, że już SIR byłby ogłoszony. Karpov przecież już mówił, że to wszystko przyklepane itp itp i jakoś cisza od grudnia.

   • Andrzej Onichimiuk

    A po co im jakaś „podstawka“? Zespół wybiera sobie kierowcę jakuego chce i do widzenia. Nikt nie organizuje żadnev przedstawienia, to nie przedszkole.

    • NieJestemStad

     A o PR kolega słyszał ? Takie rzeczy się tak przestawia, żeby w jak najlepszym świetle stawiały zespół.

     • Andrzej Onichimiuk

      Spokojna głowa, kolega o PR słyszał, bo m.in. tym się zajmuje, więc myślę, że mógłby Ci o PR niejedno opowiedzieć ;) To były testy opon, a nie żaden event PR, to były kluczowe testy, piewrwszy kontakt z nowymi oponami i było kupę roboty do zrobienia, tak dla Wiliamsa, jak i dla Pirelli. Naprawdę myślisz, że zespół poświęca czas i organizuje jakiś teatrzyk dla garstki fanów? Prawda jest taka, że przeciętny kibic Formuły 1 na świecie kompletnie nie interesuje się tym, jakie czasy wykręcają na testach kierowcy Wiliamsa, no bądźmy poważni. Zapytaj przeciętnego fana F1, kto jechał testy opon dla Williamsa i jakie miał czasy na jakich oponch i na jakim ładunku paliwa, to zobaczysz co Ci odpowie :) Ludzi interesuje walka najlepszych, Hamiltona z Vettelem czy Verstappenem, kogo interesuje, jakie kto miał wyniki na testach opon dla Williamsa?

     • NieJestemStad

      No ‘największe tuzy’ dziennikarstwa analizowały te czasy, więc raczej nie interesuje to garstki fanów. To jest teraz głośny temat. Nie mówię, że to był jakiś teatrzyk, ale być może delikatna gra na to aby wzmocnić swoją pozycję w negocjacjach ? Przecież dolanie trochę mniej czy trochę więcej paliwa to nie jest odgrywanie nie wiadomo jakich scen ?

      Z resztą się zgadzam oczywiście to był test opon, a my się wciągamy w porównywanie dwóch różnych kierowców z innymi celami.

     • Andrzej Onichimiuk

      Dziennikarze zajęli się tym tematem, bo jest martwy sezon w Formule 1. Wszystkie pozostałe zespoły ogłosiły swój skład, nic się nie dzieje, a pisać o czymś trzeba :) Oczywiście, RK jest medialnym tematem, więc o tym piszą. Ale żeby się jakiegoś spisku doszukiwać? Tam była robota do wykonania, jeszcze nigdy nie było tylu opon w historii F1, każdą trzeba sprawdzić pod kątem szybkości, degradacji, okna temperatury i jeszcze wielu innych spraw. Abstrachując już od sensu jakiś gierek, szkoda po prostu bezcennego czasu. Nikt nie leje paliwa ot tak sobie mniej lub więcej, żeby komuś się tam wydawało, że ktoś tam jest szybszy – kiedy czeka ogromny program do wykonania. Wyobraź sobie: bawią się w jakieś tam dolewania paliwa, a tu na przykład siada skrzynia biegów albo i silnik. I godzina z programu w plecy. I opony nie przetestowane, a tu trzeba danych do budowy nowego samochodu. I jak myślisz, ryzykowaliby cały sezon po to, żeby odegrać jakiś teatr przed grupką fanów?

     • db

      Coś tam się podziało z tym autem drugiego dnia przed jazdami RK : ) tak, że ten… Hehehe

     • Andrzej Onichimiuk

      Tak tak, grzebali w samochodzie, żeby tylko RK wyglądał na wolniejszego. A testy nowych opon, dane potrzebne do budowy samochodu – to może wszystko poczekać sobie do przyszłego sezonu, co tam. Ważne, żeby kibicom się wydawało, że Sirotkin jest szybszy, bo bez tego to katatrofa i można zwijać interes.

     • Le Mans Wmr

      Też nie wierzę w jakieś ustawki tak btw,do tego to były testy Pirelli i oni narzucali zespołom programy jazd.Może ktoś źle ich wypuścił,może miało być na odwrót,od tych przypuszczeń można się utopić.

     • Andrzej Onichimiuk

      No właśnie, nie ma co sobie zawracać tym głowy, bo i tak do niczego nie dojdziemy, nawet jeśli znalibyśmy dokładne czasy, ładunkek paliwa, zużycie opon itd… Bo nie wiadomo, jaki był plan konkretnego przejazdu, czy było ciśnięcie na maxa, czy oszczędzanie opon, czy próba wytrzymałości opon, jaka temperatura toru, nagumowanie itd… Za dużo zmiennych. Owszem, da się powiedzieć, że obaj kierowcy jechali szybko i regularnie, na czuja wydaje mi się, że Robert był szybszy, tym bardziej że nie udało mu się chyba złożyć perfekcyjnego okrążenia na hyperach. Ale Sirotkin nawet na hyperach chyba w ogóle nie jechał? Więc takie porównywanie to do dupy, a dziennikarze piszą, bo muszą coś pisać – nic innego się w F1 obecnie nie dzieje…

     • Le Mans Wmr

      No właśnie, jechał na żółtych softach.

     • Andrzej Onichimiuk

      No widzisz, takie porównywanie gruszek z jabłkami :)

     • Le Mans Wmr

      Szkoda ,że Ci “anilitycy”co to wszystko rozkminiali są tak szeroko cenieni w świecie F1.

     • Andrzej Onichimiuk

      No ale taka już ich psia dola… Przez kilka miesięcy nie ma żadnych wyścigów, a pisać o czymś muszą, bo pracodawca każe pracować :) To co oni biedni mają robić? Oni są zdani na swoje własne źródła, które są lepiej lub bardziej poinformowane, a niektóre nie są wcale poinformowane. I na podstawie tych, nierzadko sprzecznych informacji, coś tam sobie kombinują. Jak ich poczytać w trakcie sezonu, to nawet wartościowe rzeczy piszą, ale w martwym sezonie siłą rzeczy muszą kombinować…

     • Asia

      Ludzi interesuje tez bardzo powrót Kubicy do F1 :)

     • Le Mans Wmr

      Nie ma przeciętnych kibiców F1,są Janusze,ale to każda dziedzina ma swoich.Nie jeżdżę po GP ,a mnie to interesuje.Janusze nie kupują gadżetów,subskrypcji,dóbr partnerskich,biletów.Zespoły o tym wiedzą i biorą pod uwagę.

     • Andrzej Onichimiuk

      I myślisz, że dla paru czapeczek i koszulek odstawialiby taką akcję?

      Ja mam na mysli kibiców F1 na świecie, a nie w Polsce, bo Polska to jest dla nich rynek zupełnie pomijalny. I jak najbardziej tacy “przeciętni” kibice są, jeżdżą na GP, kupują subskrypcje, gadżety itd…

     • Le Mans Wmr

      Myślałem też o Rosji,czyli o świecie.Niżej też napisałem,że w czarny PR nie wierzę,że celowo,ale głosy jakie obiegły świat po AZ musiały wprawić w ruch ten mechanizm.

     • cho-bot

      Dla garstki fanów nie, ale dla potencjalnych sponsorów Sirotkina, którzy zastanawiają się czy warto dołożyć następnych kilka milionów czy nie – warto. Dla sponsorów zespołu, którzy mogą się zastanawiać dlaczego Sirotkin, a n ie sławny Kubica – warto, bo im zależy na wizerunku. Sorry za nudne wywlekanie tego samego – na Węgrzech w 2010 w Renault nie dali liderowi zespołu, który głównie dostarczał punkty, nowych części. Dali je nowicjuszowi, żeby dobrze mógł się z nimi zaprezentować, bo na wyścig przyjechał przedstawiciel jego sponsora. A czy na Hungaroringu McLaren z 9 kompletami najszybszych opon n ie urządził polowania na wynik, a tym samym na promocję Norrisa? Ja tak się na to zapatruję – O.K., kto inny może inaczej.

     • Andrzej Onichimiuk

      Przecież gdyby chcieli sie “pokazać sponsorowi”, to by wypuścili Sirotkina na oparach paliwa i na ultrasoftach :)

     • cho-bot

      Przypominam, że mówimy o oponach, których możliwości zespół jeszcze nie znał ogólnie, a na konkretnym torze szczególnie. :)

    • Asia

     No i dokładnie tak powinno być, zespół sobie analizuje dane z testów, i uwzględniając wszystkie zmienne postanawia zatrudnić lepszego kierowcę. Ogłasza decyzję i koniec kropka, wybrali Sirotkina, okazał się szybszy i tyle. Niby proste, a jednak decyzji od półtora miesiąca nie ma, Karpov który doskonale wie na czym polegają testy opon wyskakuje ze swoim kajetem, ba już podczas testów podkręca atmosferę głośno “kibicując” Sirotkinowi. Po co to ? Dlaczego nasi dziennikarze tak się nie zachowują ?

     • Andrzej Onichimiuk

      Sama sobie odpowiedziałaś na pytanie: kibicuje. Jeden kibicuje tak, a inny inaczej.

     • Asia

      No dobrze, tylko to nie jest kibic a dziennikarz, który na nazwisko nie od wczoraj pracuje

     • Andrzej Onichimiuk

      Teoretycznie tak. A teraz posłuchaj Szaranowicza komentującego skoki albo Szpakowskiego komentującego piłkę nożną – dziennikarze to, czy kibice? :) A może jedno i drugie….

     • Asia

      A Mikołaja Sokoła sobie wyobrażasz, żeby czasy z testów opon zapisywał i porównywał na tej podstawie kierowców?

     • Andrzej Onichimiuk

      Nie znam go, słyszałem kilka razy jak komentuje, ale potrafię sobie wyobrazić, że to robi.
      Do czego zmierzasz?

     • Asia

      Chodzi o to że można być dziennikarzem i kibicem ale przy zachowaniu chociażby minimum warsztatu, wiedzy i obiektywizmu a porównywanie czasów na testach opon jest poniżej jakiegokolwiek poziomu.

    • ZimnaMi

     Przedstawienie odbywa się teraz medialnie.

     A jeśli o testy to zespół decyduje ile paliwa wlać do baku, jakie opony wybrać i ile okrążeń ma przejechać kierowca.
     Podejrzewam, że Robert faktycznie był do testowania opon na 2018 r.
     Sirotkin już niekoniecznie.

     • Andrzej Onichimiuk

      Nie, no pewnie, po co korzystać z okazji i testować opony na nowy sezon, kto to wymyslił i komu to potrzebne! W zamian za to zorganizujemy sobie teatrzyk, a dane o nowych oponach, potrzebne nam do projektu samochodu na nowy sezen weźmiemy, nie nie wiem, ale skąś tam przecież weźmiemy, cnie? :) No jak chłopaki, znakomity pomysł, cnie? Wszyscy za? Ten pan inzynier z Pirelli coś tam ma przeciwko? A tam, kij z nim, teatrzyk ważniejszy, cnie? :)
      Tak to się odbywa, a gawiedź niech sobie wierzy, że tam jakieś testy opon się odbywaja :)))

  • Kozioł

   Nawet jeśli był szybszy, to co z tego? Jak już niżej wspomniał @disqus_kBMmrlMlVX:disqus . Lando Norris w McL był szybszy na Węgrzech, niż Alonso w Q, w takim razie oznacza, że jest lepszy. na takich testach powinno się oceniać kto wykonał lepszą pracę dla zespołu, a nie kto wykręcił lepszy czas.

   • Asia

    No to weźmy to “szybszy” w cudzysłów bo dokładnie o to mi chodziło, czasy nie mają żadnego znaczenia

  • ZimnaMi

   To F1 tu nie ma “miętkiej” gry, a Robert to twardy facet, da sobie radę.
   Wierzę jemu, a nie artykułom w prasie.

 • Charlie Runkle

  Cześć Wszystkim i … #SupportKubica od samego rana.
  “Massa wiedział, nie powiedział, a to było tak…” Wszyscy roztrząsamy słowa Sirotkina, ale przypomnijcie sobie słowa Massy, na które już zwracałem uwagę. Wypowiadał się w tonie że wygra kasa, nie talent i powiem szczerze miałem mu to za złe, bo na początku myślałem że chodzi mu o osobę RK, choć coś mi w tej wypowiedzi do osoby Roberta jakoś nie pasowało. Po czasie- wydaje się że miał na myśli jednak Sirotkina. Wniosek z tego jest prosty- Sirotkin był przymierzany do fotela na długo przedtem nim się o tym dowiedzieliśmy oficjalnie. No, ale to są moje osobiste odczucia. Nikt się ze mną zgadzać nie musi.

  • Edzik

   Witam wszystkich
   Na domiar złego prawdopodobnie za plecami RK to zrobili

  • Marrally

   Wspominając wypowiedzi Paddy Lowe jest to dobitna analiza i może tak być :)

   • NO2

    Ale Robert doskonale wiedział na jakie wody wpływa i jak należy tu pogrywać, jeszcze lepiej wie to Nico, który zna aktualną sytuację… Wierzę, że chłopaki dadzą radę.

    • Marrally

     Tak to wiem lecz tej zagrywki williamsa mogli nie wyczuć ot co a dopiero na drugi dzień Robert wyniuchał w garażu i dlatego takie klocki powstały swoją droga zdziwiłbym się gdyby nie robili czegoś innego w innym kierunku :) ale tak czy siak Robert w F1 w 2018 :) a testy to tylko formalność :)

     • NO2

      Tak. W tym świecie nie ma miejsca na sentymenty i nie można ufać nikomu w czasie negocjacji… Za duża kasa jest na stole.
      Chłopaki z pewnością działali na kilku kierunkach…

  • NO2

   Charlie wiadomo, że Sirotkin był przymierzany od dawna. Przeciez nie wyciągnęli go jak królika z kapelusza. W tym świecie nie ma przypadków. Teraz tak sobie pomyślałem o tych słowach Massy. Kto jak kto ale Massa zna sytuację finansową zespołu i wiedział czego szuka zespół….

  • Mateusz Botorek

   Mówił też niedługo po zakończeniu kariery, że on już wie kto go zastąpi. Czy Williams mógł być już, w takim wypadku zdecydowany na Sirotkina nim ten w ogóle zasiadł w ich aucie?

   • NO2

    Teorii może być milion…
    Mógł byc zdecydowany na Sirotkina i zaprosił Roberta na testy żeby wydoić więcej kasy z SMP. Mógł też być zdecydowany na Roberta i zaprosić Sirotkina by zmusić Roberta do zapłacenia za fotel, który jak wiadomo paydriverem nie jest…

   • Charlie Runkle

    Wiedział że jeśli Sirotkin się nie skompromituje, to pewnie wygra to miejsce.
    Wiedział też że jest ciśnienie na kasę, większe niż na wyniki. Podejrzewał też że Sirotkin pewnie nie wypadnie gorzej od Strolla, a będzie na jego poziomie, a nawet lepszy. Na 90% mógł obstawiać. Nie trzeba tu Sherlocka Holmesa.

    • NO2

     Poza tym pojawienie się Sirotkina z SMP za plecami mogło mieć bezpośredni wpływ na jego emeryturę…

     • Andrzej Onichimiuk

      Massa już rok temu miał odejść, zatrzymali go tylko dlatego, że sprzedali Mercedesowi Bottasa.

    • Mateusz Botorek

     Dziwi mnie, że wcześniej Williams potrafił się utrzymać i jeszcze płacić Massie, a teraz nagle kasa Strolla im nie wystarcza i mimo, że Kubica może wnieść do zespołu te 7-8 mln to jest to wciąż dla nich za mało.

     • Andrzej Onichimiuk

      Stracili po tym sezonie dwóch sponsorów, poza tym pensję Massie mogli zapłacić z odstępnego za Bottasa. W tym sezonie tych pieniędzy zabraknie…

     • Sycram29

      I myślę, że takim postępowaniem wielu nowych, długofalowych sponsorów nie znajdą… SMP odejdzie wraz z SS a co u nich zostanie? Wyniki których ci kierowcy mogą im nie zapewnić….
      Na dzień dzisiejszy opcja kasa wydaje się być lepszą ale w strategii długofalowej niekoniecznie…

  • JB

   A czy czasem Massa w jakims wywiadzie nie powiedzial, ze byl pewny wygranej Roberta?

  • Sycram29

   Felipe nie miał na myśli ani Roberta ani Siergieja. Miał na myśli WR. Ich potrzeby bieżące i puste kieszenie…

 • ZimnaMi

  A prawda nas wyzwoli.
  Cokolwiek zdecyduje Williams to tylko jazda w GP zweryfikuje plotki i fałszywe informacje. Ktokolwiek dostanie się do tego teamu w 2018 r. pokaże czy jest szybki, czy nie.
  A ja zawsze pamiętam:
  “Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem”.

  • NieJestemStad

   Nie sądzę abyśmy poznali kiedyś prawdę…
   Pamiętam wywiad Nico w Eleven gdzie mówił, że pieniądze nie będą decydowały…

   • wezyr

    A co miał powiedzieć? Że walczymy, ale bez szans na zwycięstwo, bo mamy za mało kapuchy?

   • ZimnaMi

    Prawdy o przebiegu negocjacji nie poznamy nigdy. Piszę o prawdzie, kto jest szybszym kierowcą.

   • SP

    A ja liczę na to, że na starość Robert wyda autobiografię i uchyli w niej rąbka tajemnicy na wiele tematów, między innymi na ten związany z obecną sytuacją , takie tam marzenia :)
    Forza Kubica :)

 • Kozioł

  Może i Sirotkin był faktycznie szybszy od Roberta, lecz mogło to wynikać z dwóch powodów.
  Po pierwsze: Robert to profesjonalista, na tyle zaufał zespołowi, że nie koncentrował się na robieniu mega czasów, tylko na jak najlepszej pracy dla zespołu. Chyba wszyscy wiemy na czym polegają testy, a sam Robert podkreślał, że prędkość ma być w Australii.
  Po drugie: To był dopiero drugi test Roberta w tej specyfikacji auta, przez cały życie ścigał się zupełnie “czymś innym” i musi zaczynać wszystko od nowa, także oczywiste jest że potrzebuje więcej czasu na adaptacje i ogarnięcie auta, a bycie wolniejszym na tym etapie od Sirotkina to żadna ujma.
  Oby Robert dostał jeszcze szanse.

  • teq

   Kozioł – brawo TY! ;-)

  • terry84

   Dokładnie tak,tylko,ze o kolejną szansę to będzie cholernie ciężko….

   • Tego nie wiemy. Poczekajmy coś zapewne się urodzi……….najgorsza to presja, ze strony kibiców.

  • Rafał Lewandowski

   no to mamy lepszy dzień, Kozioł się nawrócił :)

   • Kozioł

    Ja nie zmieniłem podejścia, tylko obawiam się że Williams ma trochę inne spojrzenie.

  • wezyr

   Sirotkin też całe życie ścigał się czymś innym.

   • Ale był testowym i podejrzewam więcej miał okazji tego typu bolidem jeździć.

    • wezyr

     Wiesz czy podejrzewasz?

   • Kozioł

    Brał udział w 4 treningach i miał 2? całe dni testowe. Jednak trochę więcej jeździł.

    • donpedro

     Sirotkin przed testami w Abu mial mniej okrazen nowym bolidem niz RK.

     • Bobby

      BZDURA !

      Sirotkin przed testem w Abu miał przejechane ok. 717 km tegorocznym bolidem (tak na szybko policzone). Plus brał udział w prawie każdym briefingu kierowców i zespołu. Nie liczę też jego prywatnych, zazwyczaj dwudniowych sesji z Renault bolidem E20 których miał co najmniej kilka w roku (na podstawie sweet foci z instagrama), a to jest na pewno powyżej 5,000 km testowych.

  • NO2

   Jeśli nawet był szybszy to co z tego…? W tych testach nie chodziło przecież o uzyskanie najlepszego pojedyńczego okrążenia a o zebranie danych w każdych możliwych warunkach i ustawieniach nt nowych opon… Tłumaczenie, że SIR był szybszy i to może zdecydować o wyborze kierowcy to zwykłe mydlenie oczu i odwracanie uwagi od prawdziwych argumentów Srotkina… Na tą chwilę robią to media ale jeśli niebawem zacznie to samo robić Williams dodając iż ich wybór podyktowany był wyłącznie wynikami sportowymi to będzie to dla mnie czyste skur……stwo.
   Na szczęście wierzę, że tak nie będzie i cała ta akcja z Sirotkinem miała na celu zmuszenie Roberta by dołączył w sezonie 2018 do grona paydrawerów… :(

   • NieJestemStad

    Myślę, że to co się pojawia w mediach to są już działania Williamsa, przygotowują grunt pod decyzje…

    • NO2

     Nie można tego wykluczyć ale dla mnie nic nie jest przesądzone. Od początku kiedy pojawił się SIR stawiam 50 / 50… Decydują rzeczy, o których nic nie wiemy więc trzeba czekać na oficjalny komunikat. Po tym co widziałem w mediach w ostatnim czasie nie uwierzę już żadnemu dziennikarzowi jeśli chodzi o całą tą sprawę…

     • NieJestemStad

      Dokładnie. Czekamy na oficjalkę i tylko ona zmieni obecny status.

 • COPSE

  Powitać Klub.
  Jestem i ja ;)

 • dulin

  Myślę że wszędzie trzeba teraz ostro strzelać #SupportKubicą

  • Ale z kulturą i smakiem poproszę.
   To oficjalne podejście adm do tematu.
   Bez obelg i tego typu rzeczy.

  • Marrally

   Tak jak apelowałem z rana proszę

 • terry84

  https://twitter.com/JKuhna/status/950621105907228672
  Tu piszą,ze Sirotkin podpisał kontrakt na 3 lata.Wybór nie ze względu na kasę bo każdy zaproponował po 15 baniek…

  • Rafał Lewandowski

   no to mamy kolejną historyjkę, niezły pr. najpierw Benson teraz to. robi się brazyliada

  • ZimnaMi

   Ciekawe kim/czym są te “źróła wewnętrzne” tych informacji. Obstawiam wątrobę lub woreczek żółciowy. ;)

   Swoją drogą to interesujące jak media kreują rzeczywistość. Za każdym razem podają inną informację. I ja mam niby im uwierzyć?

   • terry84

    Źródło i może prawdziwe…Ale całkiem możliwe,że jest jedna wersja wydarzeń która poszła od góry ikażdy pracownik Williamsa ma ja teraz powtarzać

   • SP

    Źródło chyba Fińskie, menago Sirotkina to też Fin, więc może po koleżeńsku wrzucił takie “rewelacje”.

 • Rafał Lewandowski

  Witam Klubik
  Dzień bez Was to dzień stracony
  Forza Klub
  #SupportKubica

 • Jasiukcn

  Nasz rodzynek pośród pięknych Pań. Widać, że cieszą się towarzystwem takiego mistrza i człowieka. ;)

 • lukasR

  Witam . Panie SUPER Adminie. Może jakiś nowy wpis ? Ten ma już aż cztery dni no i komentarzy ponad 2K. Toz to wieczność ☺. Chętnie by coś klubowicze przy kawie poczytali . # SupportKubica
  P.S. nie ze nalegam ☺

 • teq

  Dzień dobry :-) Miłego dnia wszystkim życzę :-)

  #SupportKubica #ForzaRK

  • Le Mans Wmr

   #massaback

 • Witam szanowne grono.

 • Jacek Kubicar

  Hej Klub!
  Forza KUB !!!

 • NO2

  Dzień Dobry Klubie.
  #SupportKubica!!!!

 • Wojtek90Tczew

  W drodze na podium też się mija z obu stron piękne panie :)

 • Przemek

  Grupa spiskowo-operacyjna ;)

 • kon kk

  Dzień dobry klub.
  Całe zło, które się we mnie kumuluje i powinno uderzyć w Bensona, przeznaczam na…#SupportKubica
  Tego również Wam życzę w dzisiejszym dniu.
  Tylko oficjal wyciągnie nas z tej przepaści

 • Marrally

  Prośba do wszystkich o rozsądny #SupportKubica tak z przytupem ale bez rzucania we wszelkie strony na wszelkie sposoby jakimś mięsem. Apeluje by nawet Mr zostawić w spokoju ze względu ma poszukiwanie przez niego sensacji i lików. Czekamy na oficjał i nadal wspieramy Roberta do samego końca naszego lub …. jeden krok dalej

  • Le Mans Wmr

   Może Kubof1 obiecałby im jakiś gift,na pewno było by to miłe,jak myślisz.
   Dzień dobry klub.

 • Marrally

  Good things come to those who believe, better things come to those who are patient, and the best things come to those who don’t give up.

 • jurek krak

  Cześć F1 Nadal Możliwa:) z R.K;)

 • Marcin_S

  spicie?

  • Marcin81

   Jeszcze nie ale o 6:30 zamierzam się położyć;-)

   • Akslugor

    A ja o 5:30 ;)

 • Marcin81

  Benson nie Benson,tylko wypowiedź RK…I jego słowa uszanuje…Reszta domysłów,plotek czytanych między wierszami omijam szerokim łukiem:-) Martwić to się będzie można jak Robert skończy 70 lat i powie że przechodzi na sportową emeryturę…Chociaż i w tym wieku coś pewnie będzie upalał…Do sedna,czekajmy i wspierajmy….Nie szukajmy problemów…#SupportKubica

  • Apolonia Bąk

   Jakby się tak dało przespać jak niedźwiedzie do połowy lutego…

 • Rafał Lewandowski

  idę spać. Pośnie o RK jak śmiga w Australii
  Kolorowych snów dla Klubu
  Forza Klub
  #SupportKubica

 • Apolonia Bąk

  Ja to już taka jestem, że się martwię na zaś. Ale o Robusia się nie martwię, jakoś czuję, że on nie będzie miał problemów finansowych:)

 • db

  Benson dla SF: Jeśli Kubica byłby dwa razy lepszy od Sirotkina to on mógłby przymierzać się do bolidu na nowy sezon. Mało kto dziś pamięta, że zespół Renault zrezygnował z Krakowianina przez dokładnie ten sam powód, co Williams. Po zeszłorocznych testach na Hungaroringu francuska stajnia również zdecydowała, iż szybkość prezentowana przez Polaka nie jest nazwijmy to “satysfakcjonująca”.
  https://m.sportowefakty.wp.pl/formula-1/730810/dziennikarz-bbc-kubica-nie-wroci-do-f1

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   Kubica dwa razy lepszy od Sirotkina a ten lepszy od Hamiltona no to wychodzi na to ,ze wg Bensona Robert musial by dokonac nie mozliwego.

   • Rafał Lewandowski

    a nie dokonał?!!!!

    • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

     No wg Bensona nie.

     • Rafał Lewandowski

      Benson to, jak to ładnie powiedzieć? a już wiem – kobieta lekkich obyczajów (nie ubliżając takim kobietom) WMR i ruscy płacą za te wypociny.
      zauważmy ile czasu im zajęło wymyślenie tej ściemy?
      SS już przed testami wiedział że kupuje fotel
      Potem długo nic, przeciąganie i dalej nic aż tu nagle taki Benson puszcza bąka i to jeszcze cichacza. Jaki to kochany gość, jak to się cieszył i wierzył w RK, jakie to miał info z samej góry od WMR aż tu nagle RK jest gorszy od SS a właściwie $$.
      Sam sobie zaprzecza w tym wywiadzie, np. na temat rewolucyjnych opon Pirelli. A ile najeździł się na tych oponach $$ Wielkie gówno. Co nie znaczy że jestem frustrat. Mam ich gdzieś.
      RK będzie w F1 w 2018 i tyle.
      Forza Klub
      #SupportKubica

     • Le Mans Wmr

      Dla mnie najlepsze były słowa SS o oponach po testach.

     • SP

      Hehe:) tak mistrzowsko je porównał :)

     • WaWel Smoczek

      zauważ że dyskredytuje Kubice nie z powodu ręki ale z problemami z przystosowaniem się do opon. Ja to rozumiem tak że Williams czy Benson robiący dobry PR nie chce zamykać mu drogi do powrotu ale zwalić winę na obency brak szybkości i długa przerwę z wyścigami.

     • WaWel Smoczek

      Pojawiła się duża kasa od SIR to pojawił się pretekst.

     • Rafał Lewandowski

      święte słowa
      p.s.
      1. prawda – wmr i benson to sprzedawczyki
      2. fałsz – benson na usługach ruskich

     • Rafał Lewandowski

      może tak może nie, może mają odrobinę honoru i robią tak jak mówisz, ale trzeba im oddać długo myśleli jak spróbować wyjść z tego z twarzą.
      Jeśli to prawda dla mnie nie istnieją

     • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

      cyt. “niektore bariery zostaly uwypuklone i pewnie juz nigdy……..” to nie jest zamykanie drogi ? Wg mnie jesli bylby bezstronny tych slow nie powinie wypowiedziec .

     • dulin

      Cholera masz rację. To łajdak jeden!

     • dulin

      Dokładnie tak

     • Falkon750

      Ach ten Benson zmienny jak kobieta.

  • WaWel Smoczek

   Wg informatorów Bensona (“powiedziano mi”) nie #renka ale przystosowanie się do opon Pirelli i brak prędkości kwalifikacyjnej okazały się “nie satysfakcjonujące” dla WMR jak i Renault. Pamiętamy wywiad po 1 dniu testow w AD kiedy RObert mówił

   “Myślę, że jeśli dostanę szansę, to okazja do bycia szybkim będzie w Australii, a nie tutaj, więc ostatecznie trzeba maksymalnie wykorzystać nadarzające się szanse, nauczyć się jak najwięcej i potem poukładać wszystko na odpowiednich miejscach.”

   • Apolonia Bąk

    To, co mówił i powie Robert, dla nas kibiców powinno być najważniejsze a nie to, co powie Benson, któremu wydaje się, że jak rozpowszechnia ploty, to jest rzecznikiem prasowym Williamsa.

    • Le Mans Wmr

     Bo widzisz,cisza jest błoga,a blask Roberta ogrzeje każdego.

     • Apolonia Bąk

      A pan Maks Chudzik, nie ma telefonu do Roberta, Nico Rosberga czy Bravi?
      Po prostu ani Williams ani tzw. obóz RK nie życzy sobie rozmawiać z dziennikarzami bo w sumie nie ma o czym.

     • Le Mans Wmr

      Oficial report.

    • dulin

     Dokładnie. Mnie interesuje tylko spojrzenie RK Team. Jeśli był za wolny to by to przyznali.
     Ale widać że już się tworzy story do zdyskredytowania Roberta, i to jest brzydkie – nie potrafi jeździć na nowych Pirelli

   • Asia

    Poprawcie mnie jeśli się mylę ale czy jeśli Robert nie był wystarczająco szybki to trzeba robić trzy testy żeby to ustalić? Z Renault to już w ogóle jednorazowe miało być i do widzenia a doszło az do testów na Hungaro..

  • Apolonia Bąk

   Ten Benson… cytat: W dzień testów komunikat zespołu brzmiał prosto: Sirotkin ma pieniądze, ale to Kubica jest zdecydowanym faworytem i jeśli nie wydarzy się nic negatywnego to Polak zasiądzie w następnym sezonie za sterami bolidu. Niestety, tak jak już wspominałem, niektóre bariery zostały uwypuklone i pewnie już nigdy nie doczekamy się powrotu Kubicy do Formuły 1.
   ——————————————————————————————-
   Jaki wtedy komunikat zespołu w dzień testu, że Sirotkin ma pieniądze?
   Facet niech idzie do geriatry specjalisty albo tego od głowy!

  • Falkon750

   Benson skończ was pan wstydu oszczędź

   • wezyr

    Nie chcę być złym prorokiem, ale pamiętasz kiedy Kmicic wypowiedział te słowa?

    • Sycram29

     A pamiętasz jak Kmicic skończył? Ja jestem w stanie poczekać jeszcze trochę na majstra F1… :)

  • Rafał Lewandowski

   pieprzyć bensona.
   RK i jego Team nic nie ogłosili więc nie ma tematu
   Testują opinię publiczną historyjką bensona, zaraz pojawi się coś podobnego. Najbardziej wiarygodna będzie oficjalną wersją wmr jeśli coś z tych bzdur miałoby się sprawdzić .
   Forza Klb
   #SupportKubica
   i tylko tyle i aż tyle

   • Mateusz Botorek

    Ta cisza jest krzepiąca, bo jak dotąd w trudnych chwilach obóz RK wiedział jak się zwrócić o pomoc. Najpierw Rosberg sam prosił kibiców o wsparcie medialne, później wywiad z Arturem Kubicą przed świętami, że “może dają im jeszcze do myślenia” i znów poszła fala #SupportKubica. Pytanie jak odczytywać ostatnie słowa Briatore? Jakoś nie pasuje mi do obozu Kubicy, ale słowa “nawet nie znam nazwiska tego Rosjanina” są bardzo wymowne w całej tej sytuacji.

   • wezyr

    Pieprzyć wszystkich, co nie myślą jak my.

    • ZimnaMi

     Wezyr, a jak Ty właściwe myślisz. Sirotkin był szybszy, czy nie był?
     Bry

     • wezyr

      O dużo szybszy, myślę że nawet o kilkanaście baniek.

  • DT

   Czy ta Łysa pała nie pamięta , że Rk miał 6 lat przerwy i trzeba mu trochę więcej czasu, a i tak już wymiata przecież.

   • Le Mans Wmr

    To co innym zajmuje 2dni,to mu kilka godzin,pukpuk.

  • ZimnaMi

   Dwa razy lepszy. Czyli co, jednak był lepszy, tyle, że za mało żeby pokonać 20 baniek?

   • Wojtek90Tczew

    Jeśli miał być 2 razy lepszy to musiałby mieć okrążenie na poziomie 50 sekund.

 • ziomekzlw

  Jeszcze chwila, jeszcze moment i znów KUB w tabelach na szczycie :)
  https://uploads.disquscdn.com/images/c66eac8bf6577be2a3fab2a179e377dc6dd4e13302e5d53e0cda2fdc0c278d71.png

 • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

  A moze to lista zkazancow ?

  • Le Mans Wmr

   Właśnie oglądam remake Frediego(natvn7),nie strasz.

 • Apolonia Bąk

  Michael miał ostatnio urodziny, za czasów Ferrari byłam jego fanką no i wiadomo Ferrari, zatem MS skojarzyło mi się z nim i tylko z nim.

 • KuboF1

  Zrobiłem tą listę ale jeżeli ktoś nie chce się liczyć to Ok. Mam nadzieje ze Robert dostanie ten bolid i udowodni co potrafi. A potrfi bardzo dużo i wszyscy o tym wiemy :) Dobra. Oto lista.
  Marally
  Pola
  db
  dulin
  Łukasz Łańcucki
  Falkon750
  NO2
  DB
  Mateusz Botorek
  oczek29
  teq
  luk_gb
  Kama/Wrocław
  Kokosvag
  ZimnaMi
  Wierny fan Roberta
  Andrzej Onichimiuk
  Ostry
  jakitaki
  Kristo91
  Przemysław Jan
  Kamo195
  Pavlo
  Forza Juve
  DaroGP

  • Sibiesss

   Bravo że pomimo wielu ,,ale” i wyśmiewania nie odpuszczasz i ciagniesz temat a czuje ze jesteś honorowym gościem i z zakładu byś się wywiązał..

   • KuboF1

    Oczywiście. Bilet zostanie wysłany priorytetem do jednej z tych osób. Mam nadzieje naprawdę.

    • Rafał Lewandowski

     tylko kto ci adres poda?
     p.s. psa nie ma przyjaciela szuka. będzie was tam z ośmiu, po co ci kolejny?

     • KuboF1

      Człowieku. Jak masz pisać takie głupoty to lepiej odpuść. Z wygranym skontaktuje się przez maila i telefonicznie. Bilet wyślę na podany adres. Zdjęcie biletu też pokaże.

     • Rafał Lewandowski

      wole pograć na xtb:)
      powodzenia

     • Andrzej Onichimiuk

      Na kryptowalutach lepszy zarobek, niż na Forexie :)

     • Rafał Lewandowski

      ostatnio niezła huśtawka
      Moje serce nadwyrężone przez RK, ale dla niego warto, dla kasy nie

     • KuboF1

      Sorry, że się wtrącę ale czemu uważsasz, że podarowanie biletu któremuś z kibiców RK w hołdzie dla niego za jego niesamowitą osobowość i ponadprzeciętną ambicję to coś złego? Od kiedy poprawianie komuś dnia to coś złego? Nie sądzisz, że gdyby każdy człowiek w mniejszym lub większym stopniu pomagał drugiemu to ten świat byłby o wiele lepszy?

     • Rafał Lewandowski

      byłby. gdybyś to zrobił mniej ostentacyjnie byłby, gdybyś podarował go dla jakiegoś domu dziecka razem z przejazdem i pobytem na GP bez rozgłosu byłby itp. itd.
      p.s. daj spokój już z tym tematem, nie ciągnij, obiecuję że ja odpuszczam, czasami muszę kogoś powku.. jeszcze czas nerwowy jakiś taki

     • KuboF1

      Ok odpowiem i zakończymy. Nie znasz mnie i nie wiesz nic o moim życiu. Zanim doszedłem do tego do czego doszedłem bywało, że nie miałem na fajki. Człowiek wraz ze wzrostem stopy życiowej się zmienia i mnie pewnie też to dopada. W każdym razie w przeciwieństwie do wielu ludzi których stać na więcej niż przeciętnego człowieka ja staram się pomagać ile mogę. Nie tylko na tym blogu zapewniam Cię.

     • Le Mans Wmr

      Ludzi nie znasz?

     • Rafał Lewandowski

      gdzieś ta moja kobieca intuicja zanika :)

  • Apolonia Bąk

   Kubo. Dzięki, że zostałam wybrana. A jak wylosuję ten bilet to co ja z nim zrobię? Nie pojadę do Monako ponieważ mnie nie stać na podróż, hotel itd. a do tego pasuje jechać z mężem i trzeba by było kupić drugi bilet. To są w sumie kolosalne jak dla nas wydatki, zresztą jak dla większości Polaków pracujących w Polsce. Nie mam szans aby spożytkować ten bilet.

   • KuboF1

    Jak wygrasz to będziesz miała świetny prezent dla kogoś lub po prostu go sprzedasz :)

    • Apolonia Bąk

     No to ok, czekam na losowanie:)

  • Przemysław Jan

   Bardzo dziękuje ale chciałbym oddać swoje miejsce na liście komuś innemu. Pozdrawiam :)

   • KuboF1

    Ok 24 osoby zostały. Miejsce przepada :(

   • Le Mans Wmr

    Ciekawie się zapowiada;)

  • Mateusz Botorek

   Dziękuję bardzo, ale w tym klubie jest wiele osób, które na ten bilet zasługują bardziej. Ja tu się aktywnie udzielam dopiero od niedawna, nie wspominając o tym, że na “wrogim” ;) blogu byłem praktycznie od początku jego istnienia (głównie jako czytelnik). Pojawiając się tu dopiero ok.1,5 roku temu, głupio mi będzie teraz zgarnąć główną nagrodę starym klubowiczom sprzed nosa.
   Wystarczy mi, że będę w tym sezonie na Hungaro (pierwszy raz) i tam zobaczę Roberta. Niczego więcej w tym roku już mi nie trzeba.
   Brawo, że nie rzucasz słów na wiatr. Teraz masz problem mniej – już tylko 23 ;)

   P.S. Ale w przyszłym roku chętnie wybrałbym się na Monzę, tak że jakbyś przypadkiem miał wtedy wolny bilet, to wiesz gdzie posłać. :D

   • KuboF1

    Pozdrawiam Cię. Za rok może sam się wybiorę na Monze.

    • wezyr

     Jak tak dalej pójdzie, to będziesz musiał mnie sprezentować ten bilet.

     • Le Mans Wmr

      Sinusoida,dwa w dół,dwa w górę,ach.

  • ZimnaMi

   Dziękuję, ale wydaje mi się, że losowanie powinno być ogólne z jakimś fajnym konkursem może. Tak jak zawsze było w klubie. Każdy mógł wygrać, kto kibicuje Robertowi.
   Ale to Twoja decyzja, bo Ty fundujesz bilet.

  • Kama / Wrocław

   Dziękuję za uwzględnienie mnie na liście, to dla mnie zaszczyt, ale wydaje mi się, za zamiast mnie powinny się na niej znaleźć inne, ważniejsze dla klubu osoby. Ikony powiedziałabym…
   To jednak Twoja lista i dysponujesz nią do woli!
   Pozdrawiam serdecznie!

  • luk_gb

   Dziękuję za uwględnienie! choć aktualnie moja główna aktywność to tylko skromne #SupportKubica na TT :))

 • jakitaki

  Przelewy się zepsuły, kasa nie może dojść… Jeszcze będą prosić z WMR żeby do rozmów wrócić… a wtedy usłyszą “sry Claire ale dogadałem z Marchionne i Arivabene że Kimi jeździ 7 wyścigów a później ja na pozostałe 15 i jeszcze mi za to 10mln proponują tak na początek”

  I takim pozytywnym śmieszkiem ja kończę ten dzień :)

  Dobranoc
  #SupportKubica

  • quickNick

   A Toto specjalnie każdemu wpycha jakiegoś młodziana a nie RK, bo chce aby Nash był wolny na 2019;-)

 • db
 • KuboF1
  • Le Mans Wmr

   Co mówią koledzy na listę dwudziestu pięciu?

   • KuboF1

    Mogę ją skleić w sumie.

    • Le Mans Wmr

     Chodziło mi o kolegów z zapożyczeń.

  • Apolonia Bąk

   Robuś siedzi sobie między dwiema ładnymi dziewczynami a ci trzej panowie, wyglądają jak ciotki przyzwoitki:)

   • ZimnaMi

    Kobiety zawsze siadają przy samcu alfa. ;)

  • Andrzej Onichimiuk

   Ta koleżanka po jego lewej nawet przystojna. nie powiem….

 • KuboF1

  Po twarzy można wyczytać, że kontrakt klepnięty.

 • Regular

  Jak dotąd nie ma mowy o tym, że WMR otrzymał zapowiadany “przelew”.
  Dlatego nie skreślam Williamsa z listy zespołów F1 ubiegających się o RK.
  Tak to wygląda.
  Teraz to nie Robert zabiega o miejsce w bolidzie 2018 (…).
  Zatkało? :) !
  Udającym się na zasłużony spoczynek kolorowych snów życzę!

  • KuboF1

   A myślisz, że Williams pochwaliłby się tym ze dostali kasę od Rosjan?

 • Falkon750

  Tutaj każdy w coś wierzy jeden bardziej drugi mniej ale cel jest tylko jeden Robert w F1 w 2018r

 • miko

  Mam wrażenie że nikt tu już nie wierzy a za parę dni Williams ogłosi że Kubika dostaje fotel na 2018r

  • KuboF1

   Ja jestem bardzo sceptycznie nastawiony ale wiary do końca nie straciłem. Daje 75 do 25 procent szans na korzyść Sirotkina.

   • Le Mans Wmr

    Wiara nic nie kosztuje.

  • Forza Juve

   Tu ludzie wierzą w głębi serca na dnie. I pomagają nie stracić do końca nadziei innym. W tym mnie. Po prostu są pomału gotowi na wszystko, tak bym to odbierał…

  • kingpiotrek

   No to skoro piszesz że nikt, to ja się wyłamię i napiszę że ja nigdy nie zwątpiłem, i wierzę do końca!! Tak jak wielu ludzi tutaj!

  • Pit

   Mow za siebie kolego.

  • COPSE

   Mam wrażenie że urwales się z konopi:) cały czas #SupportKubica

  • Mateusz Botorek

   To odnosisz błędne wrażenie, jedni bardziej drudzy mniej, ale każdy wierzy w pozytywny finał tej sprawy. Wierzymy, że będzie dobrze. Dopóki nie ma oficjalnego info, Robert wciąż jest w grze.

  • marcus

   proponuje zmienić forum tutaj każdy wierzy.

  • Le Mans Wmr

   #SupportKubica
   #SupportKubica
   #SupportKubica

 • Yanek

  )؛˙˙˙˙ǝzǝl znɾ oʇ ǝıʍıɔsɐlʍ˙˙˙˙˙ɔouɐɹqop˙˙˙˙˙ɔɐds ǝpı ¿ oɔ ǝıɔǝıʍ

  • kingpiotrek

   a Ty z Australii piszesz?? bo wszystko do góry nogami:-)
   Dobranoc
   #SupportKubica

   • to bardziej Japonia… te kropki

   • jakitaki

    I to jest kibic!!! My tu na oficjalkę czekamy a On grzeje już miejscówkę w Australii :)

  • Forza Juve

   Co Ty Kazia godosz?