^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 5 stycznia 2018

Robert Kubica – Ikona Sportu 2017

Robert Kubica – ponowne zwycięstwo w jego niesamowitej historii, tym razem jako Ikona sportu roku 2017. Dwa tygodnie temu został ogłoszony konkurs i od tamtej pory trwała kolejna rywalizacja Roberta, tym razem nie za kierownicą lecz w głosowaniu o Ikonę Sportu roku 2017. Zacięta rywalizacja między trzema sportowcami odbiła się szerokim echem w internecie i dopiero w ostatniej fazie przewagę zdobył Robert Kubica. Kubica wyprzedził m.in. Roberta Lewandowskiego i Łukasza Kubota.

Robert Kubica - Ikona Sportu 2017

Robert Kubica – organizatorzy konkursu zaanonsowali nam jego sylwetkę  w taki oto sposób:

Robert KubicaIkona sportu to nie tylko ktoś, kto kolekcjonuje tytuły. To także sportowiec, który inspiruje i udowadnia nam, że naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych. Gdyby równo rok temu ktokolwiek powiedział, napisał, że Robert Kubica poprowadzi bolid Formuły 1 i to najnowszej generacji, popatrzylibyśmy na niego z niedowierzaniem. Nic nie wskazywało na to, że to jest w ogóle możliwe. Po porzuceniu rajdów w 2016 roku Kubica nastawił się na powrót na tor, ale wejście na sam szczyt motorsportu wciąż wydawało się tak bardzo odległe. Decyzje wielkich koncernów motoryzacyjnych sprawiły, że nagle liczba dobrych propozycji dla Kubicy się zmniejszyła. A gdy już się okazało, że jest szansa i to na start w legendarnym wyścigu 24 godziny Le Mans, to zespół okazał się kompletnie nieprzygotowany do sezonu.

Kilka dni przed Wielkanocą Kubica znów znalazł się na zakręcie. Ale chyba nikt nie spodziewał, że wyjedzie z niego na pełnym gazie. Rękę wyciągnął zespół, który najbardziej ucierpiał na rajdowym wypadku Polaka z 2011 roku, czyli Renault. Kubica został sprawdzony dwa razy za kierownicą auta z 2012 roku, a potem przyszło zaproszenie na oficjalne testy na Hungaroringu. To tam mały Robert był pierwszy raz na GP F1, to tam debiutował jako kierowca F1. Wreszcie, to tam wrócił do gry o fotel w F1.W Renault mu się to nie udało, bo do gry weszła wielka polityka. Ale o Kubicy było już głośno i Polaka zechciał sprawdzić Williams. I znów były testy w starym aucie i kolejne zaproszenie do jazdy samochodem najnowszej generacji. Na start w wyścigu wciąż czekamy.

Hollywoodzkiego zakończenia na razie nie ma, ale Kubica pokazał, że niemożliwe nie istnieje. Mając tak uszkodzone ciało (nie w pełni sprawna jest jego prawa ręka, ma kłopoty z biodrem), które dostarcza wielu trudności w życiu codziennym, i ponad sześcioletnią przerwę w kierowaniu bolidami F1 jest w grze o miejsce w elicie światowego sportu, a jego historią żyje cały świat. To co osiągnął w ostatnich miesiącach jest wielkim sukcesem, przede wszystkim jego samego“. (źródło)

sport.pl

Opis

Robert Kubica i jego walka o powrót do królowej motorsportu, trwająca od pamiętnego zdarzenia w 2011 roku, jest historią nadającą się na produkcję filmową, której nie powstydziłoby się Hollywood. Ostatni rok obfitował w wydarzenia, które zapoczątkowane zostały już 16 miesięcy wcześniej po skończonej przygodzie w WRC – de facto najwyższej kategorii w rajdach samochodowych. Wydarzenia z roku 2017 w skrócie zaprezentowaliśmy w dwóch częściach Robert Kubica – “Powrót na szczyt” : Podsumowanie 2017 – Część 1 (link)Robert Kubica – “Powrót na szczyt” : Podsumowanie 2017 – Część 2 (link). Droga jaką Robert podążał by zasiąść za kierownicą bolidu F1, zachwyciła i zainspirowała wielu kibiców.

Kim jest człowiek określany ikoną sportu?

Ikona Sportu to nie tylko tytuły, zwycięstwa, rekordy i medale. Liczą się także emocje, materiały medialne, opinie ze środowiska jak i osoba samego Roberta. Pod uwagę jest brany całokształt, czyli otoczka, jaką dany kandydat wytworzył wokół swojej osoby. Sylwetka Roberta i jego życiorys od najmłodszych lat nadaje się na scenariusz filmowy. Udowodnił, że naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych . Włoskie media pisały :“Wydaje się niemożliwe i takie jest, ale jeśli jest ktoś, kto potrafi zrobić coś anormalnego i historycznego, tym kimś jest właśnie On – Robert Kubica”, “Poszedł przeciw logice niemożliwego” i wiele wiele innych.

Po blisko siedmioletniej przerwie jest w grze o miejsce w F1 na sezon 2018, a jego historią żyje cały świat. W powyższych podsumowaniach roku w naszym klubie, można zobaczyć szereg wypowiedzi , jednoznacznie wskazujących, iż jeśli ktoś ma zasłużyć na opinię Ikony Sportu oraz jazdy na najwyższym poziomie, to jest to właśnie Robert Kubica. Na start w wyścigu wciąż czekamy. Decyzja ma zapaść może jeszcze w styczniu.

Taka charakterystyka osoby Roberta, pozwoliła na oddanie głosów przez kibiców a ilość przerosła oczekiwania organizatorów:

W plebiscycie oddano 72 tysiące głosów!

Wyniki plebiscytu na Ikonę Sportu 2017 Sport.pl:
1. Robert Kubica (18840 głosów)
2. Robert Lewandowski (13592 głosy)
3. Łukasz Kubot (9808 głosów)
4. Anita Włodarczyk (8696 głosów)
5. Kamil Stoch (8446 głosów)
6. Piotr Żyła (2698 głosów)
7. Kamil Glik (1818 głosów)
8. Patryk Dudek (1665 głosów)
9. Adam Kszczot (1363 głosy)
10. Joanna Jędrzejczyk (1334 głosy)
11. Maja Włoszczowska (1207 głosy)
12. Kajetan Kajetanowicz (763 głosy)
13. Paweł Fajdek (675 głosów)
14. Tomasz Marczyński (508 głosów)
15. Piotr Lisek (367 głosów)

Robert Kubica – trochę historii wyróżnień …

Poniżej przedstawiamy najróżniejsze wyróżnienia które otrzymał Robert Kubica

2008 – Sportowiec Roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego.

Wspaniały finisz Kubicy! Kierowca F1 wygrał Plebiscyt „PS” w 2008 roku

Przegląd Sportowy

Przypominamy, iż dokładnie dziewięć lat temu Robert Kubica został wybrany najlepszym sportowcem 2008 roku w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. Kierowca Formuły 1 wyprzedził Leszka Blanika i Tomasza Majewskiego.

Rok 2008 należał do Roberta Kubicy, który wtedy nie tylko wygrał pierwszy i jedyny w swojej karierze wyścig Grand Prix w Formule 1, ale też okazał się najlepszy w 74. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. W głosowaniu czytelników za kierowcą znaleźli się mistrzowie olimpijscy z Pekinu – Leszek Blanik i Tomasz Majewski. Ten pierwszy w głosowaniu naszych czytelników prowadził prawie do samego końca, jednak dopiero w końcówce został wyprzedzony.

Robert Kubica był nieobecny na ceremonii rozdania nagród. – Jak dowiedziałem się o zwycięstwie? Chwilę po ogłoszeniu wyników dostałem SMS od kolegi. To było dla mnie ogromne zaskoczenie. Nie spodziewałem się, że wygram – wspominał wtedy kierowca.

– Na mnie największe zrobił sukces wioślarzy (Adam Korol, Michał Jeliński, Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz). Oglądałem ich olimpijski finał w Pekinie. Pokazali, że są najlepsi, wygrali z dużym zapasem, bez żadnych wątpliwości. Mówię szczerze. To najbardziej zostało mi w pamięci – dodał Kubica.

2008 – Wyjątkowy hart ducha i wola walki Trofeo Lorenzo Bandini

Robert Kubica na tydzień przed Grand Prix Monako odebrał prestiżową nagrodę Trofeo Lorenzo Bandini, która przyznawana jest kierowcom, którzy wykazali się wyjątkowym hartem ducha i wolą walki. W ramach ceremonii Robert przejechał z Faenzy do oddalonej o 11 kilometrów rodzinnej miejscowości Bandiniego – Brisighelli – bolidem BMW Sauber, gdzie o 18 odebrał prestiżowe trofeum (źródło)

2009 – wyróżnienie dla Roberta Kubicy w postaci nazwania trybuny na Hungaroringu jego imieniem.

Trybuna nosząca nazwisko jeżdżącego kierowcy to ewenement, choć Polak nie jest jedyny. Najwięcej nazwisk znanych zawodników na wejściówkach jest w Melbourne. Trybuny noszą nazwiska Schumachera, Senny, Fangio, Prosta i kilku innych wybitnych postaci. (źródło)

2010 – “Najwaleczniejszy zawodnik 2010 roku” według Autosprint

Co roku na galę tygodnika “Autosprint” zapraszane są osobistości sportów motorowych. Przyznano 35 nagród w różnych kategoriach. “Złotym Kaskiem” uhonorowano Sebastiana Vettela. Mistrz świata nagrodę odebrał kilka dni przed galą. Największe brawa otrzymał jednak nie kierowca Red Bulla Sebastian Vettel, a Robert Kubica. Polski kierowca został wybrany “Najwaleczniejszym zawodnikiem 2010 roku”. (źródło)

2012 – Człowiek roku 2012 według Top Gear

Robert Kubica znalazł się wśród jedenastu zasłużonych postaci ze świata motoryzacji, którym znany brytyjski miesięcznik „Top Gear” przyznał tytuł „Człowieka Roku 2012”. Redakcja wyróżniła Polaka za „powrót do sportu motorowego w wielkim stylu”. (źródło).

2013 – Robert Kubica za szybką jazdę i ducha walki – wyróżnienie Colin McRea Flat Out Trophy

Robert Kubica z pilotem Maciejem Baranem pierwszego dnia 37. Rajdu Wysp Kanaryjskich zaliczył przejazdy, którymi nie tylko zdeklasował rywali, ale które zapewniły mu też nagrodę Colin McRae ERC Flat Out Trophy. Wyróżnienie Colin McRae ERC Flat Out Trophy, jest przyznawane kierowcom, którzy wykażą się szybką jazdą i duchem walki w stylu słynnego Colina McRae (źródło)

2013 – Robert Kubica osobowością roku 2013!

Rajdowy mistrz świata w klasie WRC-2 w roku 2013, Robert Kubica został osobowością roku w motosporcie w plebiscycie organizowanym przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA). Prestiżową nagrodę Kubicy wręczył sam Emerson Fittipaldi. Obok Kubicy byli m.in Sebastian Vettel, mistrz świata Formuły 1 i Sebastien Ogier, rajdowy mistrz świata w 2013. Zgłoszony był także dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Sebastien Loeb, który w tym roku zakończył karierę sportową oraz Yvan Muller, mistrz świata w wyścigach samochodów turystycznych (źródło) i tu (link). Filmik z wręczenia (link)

2013 – Gala Mistrzów Sportu – 6. miejsce: Robert Kubica

Film z wręczenia nagrody za 6 miejsce (link)

2014 – “Autosport” w rankingu najlepszych kierowców ostatniego 12-lecia bez podziału na dyscypliny

Robert Kubica wygrał klasyfikację za 2008 rok, gdy w bolidzie BWM Sauber siedmiokrotnie stawał na podium wyścigu Formuły 1, w tym raz na pierwszym miejscu (GP Kanady). Ogółem w całym 12-leciu Kubica został sklasyfikowany na 14. pozycji. O jedno miejsce wyżej niż dwukrotny rajdowy mistrz świata Sebastien Ogier. Wyprzedził też m.in. Marka Webbera (źródło)

2016 – najlepsze momenty GP Singapuru według Formula1.com

Oficjalna strona F1 w 2016 wytypowała 10 najlepszych momentów rozgrywanego od 2008 roku wyścigu. W tym zestawieniu znalazł się Kubica, który przed sześcioma laty popisał się kilkoma znakomitymi manewrami. A mówią, że wyprzedzanie w Singapurze jest trudne. Film z jazdą Kubicy okraszono podpisem: – Trudno jest wyprzedzać na torze w Singapurze, ale nikt tego nie powiedział Robertowi Kubicy. W komentarzach pod nim można przeczytać, iż dla wielu fanów Polak wciąż jest niedoścignionym wzorem i jednym z najbardziej wszechstronnych kierowców w historii F1 (źródło)

2017 – Robert Kubica – top stories 2017 Motorsport.com

Powrót Roberta okazał drugim największym wydarzeniem w roku 2017 wg portalu motorsport.com (źródło). Wystarczy nadmienić, że pierwsze miejsce zająl Alonso z decyzją o wystąpieniu w Indianapolis natomiast 3 miejsce Hamilton ze zdobyciem kolejnego już 4 tytułu mistrza świata.

Pod koniec grudnia, brytyjski portal “Sky Sports” uznał powrót Kubicy za “powrót roku 2017” w F1. Dziennikarzom Sky Sports by go nagrodzić wystarczył sam fakt, że Polak wrócił za kierownicę bolidu Formuły 1. Jego testy w barwach Renault i Williamsa zostały uznane za “Powrót Roku 2017”. (źródło)

2018 najbardziej gorący temat przed sezonem według Formula1.com

Jako najbardziej gorący temat przed sezonem 2018 na 6 miejscu figuruje Robert Kubica na portalu Formula1.com (źródło)

Nie musimy dodawać reszty osiągnięć Roberta w tym wpisie, gdyż zaprosimy wszystkich do zakładki Robert Kubica sylwetka, osiągnięcia (link), w której to jest przedstawiona sylwetka Roberta. Na koniec pozostaje nam przytoczyć urywek z wywiadu z doktorem Riccardo Ceccarelli : Nikt nigdy nie dorównał Kubicy. Dużo ciekawostek od Ceccarelliego, można zobaczyć u nas w klubie (link).

Dr. Riccardo Ceccarelli :(…) mentalnie myślę, że nikt nigdy nie dorównał Kubicy.

Filmik prezentuje losy polskiego kierowcy, jego determinację i nieustępliwość w pokonywaniu przeciwności losu i dążeniu do realizacji swoich celów. Natomiast padające w nagraniu motywacyjne słowa są uniwersalne i mogą trafić do każdego.


fot. Lat Images

Maciej Wisławski – Ikona rajdów samochodowych – w wywiadzie z 2013 roku dla gazety Olsztyńskiej po przyznaniu Robertowi osobowości roku 2013 i zdobyciu tytułu Mistrza Świata WRC2:

— Z innej beczki… Robert Kubica został osobowością roku FIA, jak pan ocenia ten wybór?
— Zasłużył na to. Dla mnie to fenomen. Przeszedł do innej dyscypliny sportu, bo Formuła 1 i rajdy to różnica mniej więcej taka, jaka dzieli skoki narciarskie od biegów narciarskich. Po wypadku Kubica osiągnął wynik, który był do tej pory nieosiągalny dla żadnego polskiego kierowcy. I to kierowcy, który był absolutnie sprawny. Wejście na taki poziom nie jest proste. Weźmy choćby mistrzostwa Europy. Od czasu naszego tytułu z Krzyśkiem, a było to już 15 lat temu, żaden z polskich kierowców tego tytułu nie zdobył.

— To dlaczego mówił pan, że jako pilot nie pojechałby z Kubicą nawet za milion euro?
Mamy różne postrzeganie tego sportu. To jest gość, który ma wszystkie cechy totalnego sportowca, wojownika, który musi wygrać. Jego filozofia jest rodem z Formuły 1. On tam musiał wygrać. A ja nie muszę. Ja mam inną filozofię. Na torze można co najwyżej w barierę wjechać albo urwanym kołem oberwać, a w rajdzie nie ma „muszę”, bo są drzewa, przepaście i rzeki. Tu się jeździ, by dojechać. Poza tym Kubica jest profesjonalistą, ja tylko amatorem na przyzwoitym poziomie. On ten sport musi uprawiać, bo to jego zawód, a dla mnie to aktywna rekreacja. Nawet za milion euro nic by z tego nie wyszło. (źródło)


Robert Kubica – I’m Ready …  #SupportKubica


 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 07:04

Udostępnij:

error: Content is protected !!