^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 29 marca 2018

Kubica i Lotos – znów razem : Konferencja w Warszawie

Robert Kubica tak jak zapowiadał jest od wczoraj już w Polsce. Dziś odbędzie się konferencja inaugurująca współprace pomiędzy najlepszym polskim kierowcą wyścigowym a Grupą Lotos. Szczegóły, dotyczące współpracy owiane są mgłą tajemniczości a spekulacji w szerokim gronie kibiców nie brakuje.

Kubica i Lotos – znów razem Konferencja w Warszawie

W weekend GP Australii Robert Kubica zdradził swoje plany przylotu do Polski w czwartek. Nikt nie zdawał sobie sprawy oprócz osób wtajemniczonych w jakim celu będzie nasz idol w Polsce. W poniedziałek Grupa Lotos ogłosiła termin konferencji prasowej inaugurującej współprace z najlepszym polskim kierowcą wyścigowym Robertem Kubicą. W konferencji weźmie udział Piotr Ciach, Członek Zarządu Grupy Lotos S.A., Witold Pasek Dyrektor do spraw Marketingu Grupy Lotos S.A. oraz Adam Pawłowicz Wiceprezes Zarządu  do spraw Handlu Lotos Paliwa Sp. z o.o.

Przypomnijmy iż niecały tydzień temu gruchnęła wiadomość o przedłużeniu umowy Roberta Kubicy z Olimpem. Na mocy umowy marka będzie oficjalnym partnerem sportowca.

„Kontynuowanie współpracy z Robertem to rzecz naturalna. Robert jest przyjacielem firmy i wielką radość sprawiło nam to, że wrócił do wyścigów Formuły 1, bo swoją ciężką pracą i determinacją zasłużył na to. Trzymamy kciuki, by spełniły się jego kolejne marzenia, by zrealizował kolejne wyznaczone przez siebie cele. Będziemy mu mocno kibicować i wspierać go

Olimp Sport Nutrition jest własnością polskiej firmy Olimp Laboratories sp. z o.o. założonej w 1990 roku. Działania promocyjne będą prowadzone pod hasłem #RazemNaSzczyt

Intensywny czwartek zacznie się już od wczesnych godzin porannych a wywiad z Robertem będzie można zobaczyć w telewizji śniadaniowej w TVP2 – przewidywany czas 7.55. Następnie zapraszamy do relacji z konferencji w której będziemy uczestniczyć dzięki uprzejmości Grupy Lotos. Galeria zdjęć i materiały poniżej.

Kubica w “Pytanie na śniadanie”, tuż przed konferencja Lotosu

Wiele się w ostatnim czasie zmieniło. Powrót do paddocku F1 był emocjonalny i bardzo miły, chociaż jestem kierowcą testowym, a nie wyścigowym. Wielu kibiców trzymało kciuki, ja w pewnym momencie też myślałem, że się uda. Pracuję nad rozwojem bolidu. Próbuję pomóc kierowcom i inżynierom wykrzesać 100 procent możliwości samochodu. Jest trochę pracy do zrobienia, co pokazują niestety ostatnie wyniki. W F1 jednak wszystko zmienia się szybko.” – mówi Robert Kubica o powrocie do Formuły 1

“Nie ma tak dużej adrenaliny, jak lubię, ale jest duże skupienie. Nowa rola była nieco ryzykowna, ponieważ decyzja o tym, by pojechać na każde Grand Prix i oglądać dawnych rywali z boku wymagała tego, by znaleźć swoje miejsce. Na początku było to bolesne. Dużo jednak o tym myślałem i stwierdziłem, że to kolejny krok, by zbliżyć się do celu, który stał się realny dopiero w poprzednim roku. Gdyby ktoś 12 miesięcy temu pomyślał, że będę brany pod uwagę, by wystąpić w Grand Prix Australii, to każdy by pomyślał, że jestem głupi. Decyzja Williamsa w styczniu zostawiła ślad i trochę niedosytu, bo miałem nadzieję na więcej. Ostatni rok był jednak bardzo pozytywny.” – mówi Robert Kubica o specyfice nowej roli w Williamsie

Rozmowę Roberta w programie “Pytanie na śniadanie” obejrzeć można tutaj

Wypowiedzi na konferencji

Grupa LOTOS została oficjalnym partnerem Roberta Kubicy w sezonie wyścigowym 2018. Spółka naftowa zapowiada udział sportowca, jako swojego ambasadora, w promocji m. in. nowej linii w pełni syntetycznych, energooszczędnych i zaawansowanych technologicznie syntetycznych olejów silnikowych LOTOS Quazar Dynamic, czy też nowej linii napojów energetycznych LOTOS Dynamic, która wkrótce zadebiutuje na rynku.

“Sporty motorowe są w DNA Grupy LOTOS. Jesteśmy dumni, że polska marka ponownie pojawi się na kombinezonie Roberta Kubicy, tym razem w najbardziej prestiżowej serii wyścigów samochodowych na świecie, Formule 1” mówi Mateusz Aleksander Bonca, p.o. prezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A.

“Filarem rozwoju firmy są innowacje oraz doskonalenie naszych produktów, procesów i technologii, a jak wiadomo Robert Kubica realizuje podobne zadania w zespole Williams Martini Racing. Mamy wspólne wartości i wiemy, że naj nie bierze się znikąd.” – dodaje członek Zarządu firmy, Piotr Ciach

“Gorąco dziękuję Grupie LOTOS, która mnie wspiera w powrocie do wyścigów F1. Zaangażowanie LOTOSU jest dla mnie bardzo ważne. Ogromnie podziękowania składam też polskim kibicom, którzy stali za mną murem w ostatnich miesiącach. Dziękuję za doping na torach oraz w Internecie. Cieszę się, że ponownie mam zaszczyt reprezentować markę LOTOS, z którą łączy mnie nie tylko pasja do samochodów, ale także konkretne osiągnięcia sportowe” – komentuje Robert Kubica.

“Jesteśmy przekonani, że Robert Kubica dostarczy kibicom sportowych emocji do pełna. Wierzymy, że powrót Roberta Kubicy do Formuły 1, jako kierowcy rezerwowego i testowego Teamu Williamsa to początek kolejnego etapu jego kariery i sukcesów sportowych, za które wszyscy mocno trzymamy kciuki ” – mówi Wojciech Weiss, prezes Zarządu LOTOS Paliwa.

Najciekawsze wypowiedzi podczas konferencji

Robert Kubica “Zrobię wszystko co w mojej mocy żeby to był początek powrotu do F1”

Robert Kubica : “Testy (Z Manorem) poszły w miarę dobrze, ale problemem jest czas. Będę go mieć bardzo mało, dlatego zdecydowałem, że nie będę startować w WEC. Skupiam się na mojej roli w Williamsie”

Robert Kubica “Kibice zawsze byli ze mną. Czy się ścigałem czy nie, czy w śniegu w Szwecji, czy w walijskim błocie i włoskim upale. Byli nawet gdy mało jeździłem. To bardzo motywujące. Moi kibice przeszli przez ciężkie czasy. Dziękuję im za to!”

Robert Kubica “Pierwsze okrążenia z Renault w Walencji to najpiękniejsze chwile w moim życiu”

Robert Kubica “Czas leci, czasu mam mało. Mój cel jest jasny. Mam nadzieję, że dzięki pracy dla Williamsa zrobię ważny krok i wrócę do ścigania.”

Witold Pasek (dyrektor marketingu w Grupie Lotos) “Umowa jest roczna. Zawarta z Robertem Kubicą i dotyczy sponsorowania i zaangażowania w działalność marketingowa grupy Lotos. Mamy także umowę z Williamsem, ale ona precyzuje zasady współpracy trójstronnej. Dotyczą one takich kwestii, jak przypadku, gdy Robert Kubica może pojawić się z logiem Lotosu, zasady wykorzystywania zdjęć z padoku czy treningów. To wszystko, co możemy zdradzić”

Galeria foto:

Wywiady po konferencji

“Ostatnio dużo więcej czasu spędziłem nad pracą z Lance’em, co nie jest związane z tym, że Siergiej zabrał mi miejsce i z nim nie współpracuję. Tak nie jest. Lance ma za sobą jeden sezon w F1 i tak naprawdę wie, jakie są trudności. Siergiej to debiutant i już w Australii nie miał łatwego weekendu. Formuła 1 to jest bardzo trudny sport. To nie tak, że wsiadasz do bolidu i robisz jak najlepszy czas. Jest wiele czynników, które mają ogromny wpływ na końcowy rezultat. Dopiero jak trochę pojeździsz w F1 zaczynasz to rozumieć. Siergiej to dobry kierowca, ma talent i uważam, że da sobie z tym radę. Ja jestem po to, żeby służyć pomocą jeśli jest mile widziana.” – powiedział  Robert Kubica w wywiadzie dla RMF FM


“Nowa rola może nie jest wymarzona, ale samo to, że jestem członkiem zespołu Formuły 1, mam szansę jazdy bolidem, zbliżam się do realizacji celu, czyli powrotu do najwyższego poziomu.” – powiedział w wywiadzie dla sport.pl Robert Kubica [wywiad poniżej]


Na co dzień samochód: tylnonapędowy, 4×4 czy przednionapędowy. Jakie preferujesz i czym jeździsz? Jesteś w świetnej formie, pytanie w imieniu wszystkich dziewczyn jak to zrobić? – pytał Roberta Kubicę Adam Kornacki z TVN Turbo. Odpowiedz na te pytania i nie tylko, dziś o 18:00 i 22:00 w “Raporcie Turbo” na TVN Turbo


Robert Kubica po wizycie w Warszawie:

Podziękowania Robertowi za instagram i jego reakcja

Robert Kubica : “Jestem gotowy”

“Gdybym miał startować w Australii, byłem na to gotowy.” – mówi Robert Kubica w rozmowie z TVP Sport. Robert w podobnym tonie odpowiada na pytanie o swoją gotowość na ewentualny start w GP Bahrajnu.
“Jestem gotowy. Sam zespół wie, że jestem gotowy. Przeszedłem wiele różnych testów, zarówno na torze, ale też poza i tak naprawdę, moja forma fizyczna jest lepsza niż dawniej.”

Kubica o Sirotkinie i Strollu “Trudno mówić, żebym był nauczycielem, a oni uczniami. Mają małe doświadczenie, zresztą jak każdy kto zaczynał. F1 jest skomplikowanym sportem i często wydaje się kierowcom, którzy startowali w GP2 czy innych seriach przed F1, że to są takie same wyścigi tylko szybsze.”


Źródło: sport.tvp.pl


Źródło: sport.tvp.pl

Wywiad dla Eleven Sports przeprowadzony przez Mikołaja Sokoła z Robertem Kubicą

Konferencja Prasowa

Zapis całej konferencji prasowej “Lotos współpracuje z Robertem Kubicą”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 07:16

Udostępnij:

error: Content is protected !!