^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 25 marca 2018

Robert Kubica : Najlepszą rehabilitacją okazała się jazda.

“Był okres w moim życiu kiedy mój mózg nie akceptował moich ograniczeń. Jednak najlepszą rehabilitacją okazała się jazda.” – mówi Robert Kubica w wywiadzie dla Sky Sports. Bardzo szczera rozmowę z Robertem przeprowadził znany i ceniony dziennikarz Johnny Herbert podczas pierwszego dnia filmowego Williamsa na torze Aragon w Hiszpanii. Robert otwarcie mówi, o tym co spotkało go i co przeszedł po wypadku w 2011, a także dzieli się wrażeniami z pierwszych jazd bolidem FW41 Williams Martini Racing.

“Większość ludzi zwraca uwagę na moją uszkodzona rękę, ale w tak naprawdę doznałem 27 złamań począwszy od stopy po bark. 10 cm w prawo i wszystko było by Ok, 10 cm w lewo i nie byłoby mnie tutaj. Ludzie mówią o moich ograniczeniach w samochodzie, ale w gruncie rzeczy większych ograniczeń doznaje w życiu codziennym, a o tym nikt nie mówi. Ja wstaje z tymi ograniczeniami codziennie i za każdym razem muszę je akceptować.” – tymi słowami Robert Kubica rozpoczyna wywiad dla Sky Sports.

Johnny Herbert : Jaki jest plan na dzisiaj?
Robert Kubica : “Plan na dzisiaj jest jak zwykle. Wsiąść do samochodu po raz pierwszy, sprawdzić czy wszystkie systemy działają. Właściwie jest to czas filmowy, ale przy okazji jest to dobry czas dla inżynierów by mogli sprawdzić pomiary, temperatury, czujniki – czy wszystko działa poprawnie.”

Robert Kubica Najlepszą rehabilitacją okazała się jazda

fot. Sky Sports

Johnny Herbert : Czułbym się podekscytowany, mogąc wrócić za kierownicę bolidu.
Robert Kubica :Tak, ale tu nie chodzi o takie prawdziwe prowadzenie bolidu. Oczywiście, nie chodzi o to by naciskać. Większość dnia spędzimy na filmowaniu i robieniu innych głupkowatych rzeczy, ale jednak jest w tym coś. Właściwie to będzie pierwszy raz, kiedy będę mógł zobaczyć ten samochód ponieważ jak już wspomniałem – w fabryce, kilka dni temu, auto cały czas nie było jeszcze gotowe.”

Johnny Herbert : Ok jesteśmy na miejscu. Która godzina jest?
Robert Kubica :Jesteśmy w punkt na czas.”

Paddy Lowe :To super uczucie mieć Roberta w samochodzie. To bardzo fajny moment dać mu pierwszą szansę w nowym FW41. Od swojego wypadku przebył niesamowitą drogę by powrócić do F1 i jest to świetny moment dla niego i jego kolejny krok w procesie powrotu jako kierowca wyścigowy.”

Johnny Herbert : Robert jesteś pierwszym człowiekiem który zasiądzie w FW41. To szczególny moment, więc powiedz jakie to uczucie?
Robert Kubica : “Tak to jest szczególny moment. Bycie pierwszym kierowcą testującym nowy bolid to przywilej. Czekam na to. Chłopaki (inżynierowie) pracują ciężko, montują ostatnie części do bolidu. Zrobimy te kilka kilometrów, postaramy się wyczuć bolid i zobaczymy jak będzie.”

Robert Kubica Najlepszą rehabilitacją okazała się jazda

fot. Sky Sports

Inżynier (radio) : Ok Robert wyjeżdżaj.
Johnny Herbert (radio) : Hey Robert tu Johnny. Twoje pierwsze kilka okrążeń w nowym samochodzie za tobą. Jak odczucia?
Robert Kubica (radio) :Hey Johnny. Wszystko jest dobrze.”

Johnny Herbert (radio) : Masz pewnie duży uśmiech na twarzy jadąc ponownie samochodem F1.
Robert Kubica (radio) : Zdecydowanie. To zawsze jest świetne uczucie, kiedy prowadzisz samochód jako pierwszy.

Johnny Herbert (radio) : Ok zostawię Cię teraz w spokoju byś mógł się skoncentrować na jeździe. Dzięki za to, że porozmawiałeś ze mną gdy prowadzisz. Miłej jazdy.
Robert Kubica (radio) : Dzięki.

Robert Kubica : “Był okres w moim życiu kiedy mój mózg nie akceptował moich ograniczeń, albo bardziej – powiedzmy – odrzucał moje ograniczenia. Jednak najlepszą rehabilitacją okazała się jazda. Kiedy prowadziłem samochody, przestawałem myśleć o swoich ograniczeniach i była to dla mnie ogromna ulga.”

Niebawem możemy spodziewać się dalszej części rozmowy z Robertem Kubicą.

Kubica: My best rehab is driving [WIDEO]

Źródło: Sky Sports

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 19:33

Udostępnij:

error: Content is protected !!