^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 3 kwietnia 2018

Przed Grand Prix Bahrajnu 2018 …

Zbliżamy się do drugiego Grand Prix w tym sezonie w Bahrajnie. Przed wyścigiem, interesujące podważenie kontrowersyjnych słów byłego mistrza świata Jacquesa Villeneuvea przez debiutującego Sirotkina i brak różnic pomiędzy Williamsem i Force India w opinii Lance Strolla. Co nas czeka? Jakie informacje płyną z zespołów? Jak wypadnie Williams podczas tego weekendu?

Przed Grand Prix Bahrajnu 2018 ...

Sirotkin torpeduje opinie byłego mistrza świata

W wywiadzie z Maximem Korolkov na antenie “Sport FM” Sergey Sirotkin storpedował słowa byłego mistrza świata Jacques Villeneuve , który konfabulował, że Kubica może jako kierowca rezerwowy celowo sabotować rozwój bolidu Williamsa 2018.

Jego marzeniem jest ścigać się w samochodzie, a nie być trzecim kierowcą, więc nie wolno lekceważyć tego. W jego sytuacji postąpiłabym dokładnie tak samo”, “Jeśli spojrzymy na testy, samochód wydaje się trudny do prowadzenia. Jedynym, któremu się udało, jest Kubica. Robert jest jedynym, który pomaga w rozwoju samochodu. Możliwe, że świadomie zapewnia, że ​​inni nie mogą prowadzić prawidłowo. “ – tak brzmiały słowa byłego kierowcy F1 Villeneuve. Były mistrz ma zapewne w pamięci bolące wspomnienia jak to w środku sezonu 2006 nasz rodak zastąpił mistrza świata w zespole BMW Sauber.

Sirotkin w prosty sposób wysadził dosłownie w powietrze sens domniemań byłego mistrza. “Technicznie jest to możliwe“, powiedział dla Sport FM. “Ale znam Roberta i on jest dobrym facetem, więc nie zrobiłby tego. Ponadto, w swojej pracy starasz się ulepszyć samochód, a nie tylko poprawić go dla siebie. Więc nawet gdyby zechciał, myślę, że fizycznie nie byłoby to takie łatwe. Cały zespół dziesięć razy zastanowi się, dlaczego samochód potrzebuje takiej czy innej zmiany, aby poprawić osiągi” – dodał Sirotkin.

Sergey jak i cały zespół liczył na więcej w GP Australli. Kierowca podkreślał współpracę w zespole oraz przeprowadzoną analizę danych po wyścigu, która daje nadzieję na postęp.

Stroll wypowiada się na temat rywalizacji z Force India

Lance Stroll kolega Roberta Kubicy wierzy, że Williams i Force India na początku 2018 roku mają takie same wyniki.

“Myślę, że nie ma różnic pomiędzy nami. Rywalizacja będzie wyglądała jak jeden dzień dla nas, jeden dzień dla nich i zależeć będzie od torów oraz stopnia rozwoju bolidu

Dziennikarze o ekipie Roberta Kubica

Anthony Rowlinson F1 Racing’s  wraz z Craig Scarborough ocenia problemy, z jakimi boryka się Williams, oraz wyraża smutek i troskę z powodu obecnej sytuacji.

“Nie czują się jak w pełni połączona drużyna i mówię to z ciężkim sercem, ponieważ są moją ulubioną drużyną” – mówi Rowlinson

Tak, wspaniałe silniki. Tak, wielkie zasoby. Ale dwóch kierowców, którzy prawdopodobnie nie są z górnej półki. Jak zamierzają to naprawić? Nie ma łatwego rozwiązania“.

Dodatkowe informacje z dnia dzisiejszego.

Acronics firma rosyjska podbija rynek Formuły 1. Po podpisaniu umowy z Williamsem właśnie ogłosiła partnerstwo z Force India.

Sauber pozyskał nowego szefa działu aero. Jan Monchaux współpracował wcześniej z Audi Sport przy programach LMP1 i Formule E a jeszcze wcześniej z Toyotą i Ferrari.

Force India F1 wprowadzi w ten weekend na Grand Prix Bahrajnu nowe przednie skrzydło. Potwierdził to Otmar Szafnauer. Przed GP Bahrajnu, zespół będzie chciał wrócić do rywalizacji z najnowszymi aktualizacjami na przednim skrzydle.

Liberty media zastanawia się nad wywróceniem do góry nogami weekendu GP. Rozpoczynałby się w piątek od publicznej inspekcji technicznej, podczas której kibice będą mogli zobaczyć z bliska aktualne bolidy. Natomiast w sobotę chcą wprowadzić coś na wzór wyścigu kwalifikacyjnego bez limitu opon i poziomów paliwa – tworzy się coraz więcej opinii na ten temat

Przed Grand Prix Bahrajnu 2018 ...KubicaPrzed Grand Prix Bahrajnu 2018 ...Kubica

Najnowsze doniesienie z giełdy : Notowania Liberty osiągnęły pułap sprzed dokonania transakcji zakupu Formuły 1.

Harmonogram na Grand Prix Bahrajnu 2018

Poniżej przedstawiamy szczegółowy rozkład jazdy podczas rozpoczynającego się w czwartek GP Bahrain:

Czwartek 5 KWIETNIA
14:00:
FIA Konferencja prasowa

Piątek 6 KWIETNIA
11:30 – 12:30:
Paddock Club – spacer po pit lane
13:00 – 14:30: FP 1
15:00: FIA konferencja prasowa
17:00 – 18:30: FP 2

Sobota 7 KWIETNIA
11:10 – 11:30:
pit stop ćwiczenia
14:00 – 15:00: FP 3
17:00 – 18:00: Kwalifikacje
18:00: FIA konferencja prasowa po kwalifikacjach

Niedziela 8 KWIETNIA
15:40:
Parada kierowców
15:55 – 16:25: prezentacja startowa
17:10 – 19:10: GP Bahrain
19:00: FIA konferencja prasowa po wyścigu

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 20:36

Udostępnij:

error: Content is protected !!