^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 12 czerwca 2018

Robert Kubica promuje markę Dynamic

Od początku czerwca LOTOS oferuje na stacjach nową linię napojów energetycznych Dynamic. Natomiast w lipcu do sieci sprzedaży wchodzi pierwszy z nowej linii w pełni syntetycznych, energooszczędnych i zaawansowanych technologicznie olejów silnikowych – LOTOS Quazar Dynamic 508/509 SAE 0-W20. Ambasadorem marki Dynamic jest Robert Kubica, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców, którego wizerunek znajdzie się na opakowaniach wymienionych produktów.

Robert Kubica promuje markę Dynamic

– Dla Grupy LOTOS stacje paliw to bardzo ważny kanał sprzedaży. Współpraca z Robertem Kubicą pozwoli na realizację nowych projektów marketingowych dla produktów pozapaliwowych oferowanych w sieci – mówi Jarosław Kawula, wiceprezes Zarządu ds. produkcji i handlu Grupy LOTOS S.A. – Jesteśmy przekonani, że dodatkowe wsparcie wizerunkowe Roberta Kubicy przełoży się na wyniki sprzedaży – dodaje J. Kawula.

W marcu Grupa LOTOS została oficjalnym partnerem Roberta Kubicy w sezonie wyścigowym 2018. Po kilkuletniej nieobecności Robert Kubica wrócił do rodziny Formuły 1, tym razem w nowej roli – kierowcy rozwojowego i rezerwowego w zespole Williams Racing. Warto przypomnieć, że Grupa LOTOS była już oficjalnym partnerem Roberta Kubicy w latach 2013-2015, podczas jego występów w kategorii WRC-2 Rajdowych Mistrzostw Świata oraz w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Robert Kubica i Maciej Baran, jako pierwsza polska załoga, zdobyła w 2013 r. tytuł Mistrzów Świata w kategorii WRC-2.

Robert Kubica1.jpg

– Wyścigi i testy bolidów wymagają olbrzymiej koncentracji i dużego wysiłku psycho-fizycznego. Napoje energetyczne zastępują mi kawę, dlatego współpraca z marką Dynamic dla mnie, jako zawodowego kierowcy, jest czymś naturalnym – komentuje Robert Kubica. – Dobrze znam też oleje LOTOSU. Konstrukcje nowych samochodów, podobnie jak bolidów wyścigowych muszą znosić olbrzymie obciążenia. Moc najnowszych silników musi być wspierana przez najwyższej jakości oleje silnikowe. Wiem, że oleje silnikowe LOTOSU są sprzedawane w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. To najlepszy dowód na to, że LOTOS to światowa marka.

Współpraca Grupy LOTOS z najszybszym polskim kierowcą wyścigowym to przemyślana inwestycja oparta na badaniach sponsoringowych oraz uwzględniająca olbrzymią rozpoznawalność Roberta Kubicy w światowym motorsporcie oraz w Polsce. Podpisana umowa dotyczy wykorzystania wizerunku sportowca i jego zaangażowania w działania promujące produkty i markę LOTOS poprzez wspólne wydarzenia marketingowe.

– Cieszymy się, że w trakcie obecnej krótkiej wizyty w Polsce mieliśmy okazję zrealizować sesję zdjęciową i nagraniową z Robertem. Jesteśmy zadowoleni z efektów tej pracy. Robert jak zawsze okazał moc wywiązując się doskonale z powierzonych mu zadań aktorskich ­ mówi Paweł Senator, dyrektor ds. marketingu Grupy LOTOS S.A. ­– Efekty tej pracy będzie można zobaczyć wkrótce, w ramach naszych działań promocyjnych związanych z marką Dynamic ­ dodaje P. Senator.

Nowy ambasador, nowe smaki

Od początku czerwca na stacjach paliw sieci LOTOS dostępne są 3 rodzaje napoju energetycznego Dynamic. Odnowiono i ulepszono smak Classic – w czarnej puszce z czerwonym otwarciem. Do oferty wszedł nowy smak Mojito – w srebrnej puszce z zielonym otwarciem oraz kolejny nowy smak SugarFree – w złotej puszce z czarnym otwarciem.

Nowe smaki Dynamica.jpg

Odświeżenie wyglądu puszki oraz wprowadzenie nowych smaków zostało poprzedzone analizą rynkową oraz badaniami konsumenckimi. Rozszerzenie linii napojów energetycznych Dynamic jest również odpowiedzią marki LOTOS na dynamicznie rosnący rynek tych produktów. Napoje Dynamic doskonale wpisują się w strukturę rynku energetyków.

W ciągu pierwszych 5 miesięcy tego roku trzykrotnie zwiększyliśmy sprzedaż napoju energetycznego Dynamic. Udział Roberta Kubicy w promocji napojów Dynamic podkreśla najwyższą jakość tych produktów. Dzięki temu liczymy na jeszcze lepszy wynik w drugiej połowie roku – mówi Adam Pawłowicz, wiceprezes Zarządu ds. handlu spółki LOTOS Paliwa. – Prowadzimy także prace mające na celu rozszerzenie linii Dynamic o nowe produkty spożywcze. Jest to ważny element naszej strategii zakładającej istotne zwiększenie marży ze sprzedaży artykułów pozapliwowych w ciągu 5 lat. 

Wizerunek Roberta Kubicy zastąpił na puszkach sylwetkę czarnej pantery, która od 10 lat widniała na opakowaniu napoju energetycznego Dynamic.

Moc silnika nie bierze się znikąd

W lipcu na rynek trafi olej silnikowy z nowej linii LOTOS Quazar Dynamic, o specyfikacji 508/509 SAE 0W-20, dedykowany specjalnie do ochrony silników najbardziej nowoczesnych silników samochodów produkowanych obecnie (od 2016 roku) i w niedalekiej przyszłości przez koncern VW (Volkswagen, Audi, Skoda, Seat).

Postęp technologiczny sprawia, że silniki samochodów mają coraz większą moc, umożliwiającą bardziej dynamiczną i komfortową jazdę. Jednocześnie zwiększa się ich obciążenie. Dziś silniki potrzebują szczególnego rodzaju oleju, który sprosta podwyższonym wymaganiom. LOTOS Quazar Dynamic to oleje o wysokiej jakości potwierdzonej specjalistycznymi testami, chroniące wszystkie ruchome części silnika niezależnie od warunków eksploatacyjnych i stylu jazdy, wpływające na obniżenie zużycia paliwa i pozwalające osiągnąć maksymalną moc.

Quazar Dynamic

– Zespół ekspertów LOTOS Oil przy współpracy z technologami Grupy LOTOS opracował najnowszej generacji linię syntetycznych olejów premium. Pierwszy z linii – LOTOS Quazar Dynamic 508/509 SAE 0W-20 – pojawi się na rynku już w lipcu. Kolejne pozycje będą dostępne w sprzedaży jeszcze w tym roku – tłumaczy Jakub Jarosz, wiceprezes Zarządu ds. handlu i komunikacji spółki LOTOS Oil. – Zaawansowanie technologiczne nowych olejów produkcji LOTOS Oil, przewyższanie przez nie wymogów międzynarodowych klasyfikacji i wymogów stawianych przez producentów silników jest wizytówką LOTOS Oil jako spółki innowacyjnej i podążającej w ślad za najnowszą technologią. Parafrazując hasło reklamowe marki LOTOS można śmiało powiedzieć, że „moc silnika nie bierze się znikąd!”.

LOTOS Quazar Dynamic 508/509 SAE 0W-20 to awangarda wśród olejów, produkt o najwyższym stopniu specjalizacji. Technologia produkcji oparta jest w 100% na syntetycznych bazach olejowych typu PAO. Dzięki formule Hi-Tec Protection Plus zapewnia pełną i ciągłą ochronę przeciwzużyciową, redukuje osady, chroni i zwiększa wydajność silnika w każdych warunkach eksploatacji i nawet bardzo niskich temperaturach, zapewnia oszczędność energii i paliwa, gwarantuje łatwość uruchamiania silnika i szybkie osiąganie pełnego smarowania w każdych warunkach klimatycznych. Ponadto charakteryzuje się obniżoną zawartością fosforu, siarki i popiołów siarczanowych.

Źródło: Informacja Prasowa

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 17:28

Udostępnij:

error: Content is protected !!