^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 31 lipca 2018

Robert Kubica – testy Hungaroring 2018

Robert Kubica ponownie za sterami samochodu Formuły 1. Oficjalnie rozpoczęły się miesięczne wakacje dla zespołów F1, lecz przed pełnym rozpoczęciem czekają na nas emocje związane z testami. Już dziś zaczynają się oficjalne testy zespołów na torze Hungaroring. Zapraszamy też do zapoznania się z wywiadem Mikołaja Sokoła z Robertem Kubicą oraz do komentowania.

Robert Kubica - testy Hungaroring 2018

Dziś rozpoczynają się oficjalne testy na torze Hungaroring. Formuła 1 zorganizowała dwudniowe testy w środku sezonu, podobnie jak w Hiszpanii schemat taki sam. Zaraz po weekendzie GP Wegier pierwszy dzień testów we wtorek rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa do godziny 18 z jednogodzinną przerwą o 13.

Środa będzie najbardziej interesowała wszystkich kibiców Roberta Kubicy. Testy podobnie jak we wtorek rozpoczną się o godzinie 9 i potrwają do godziny 18 z taką samą przerwą “obiadową” jak we wtorek.

Mapa Grand Prix Węgier 2018Zgodnie z przepisami FIA dwa dni z czterech w całym sezonie zespołu muszą przeznaczyć dla tzw młodych kierowców, którzy mają poniżej dwóch Grand Prix na swoim koncie.

Driver line up testy Hungaroring 2018

ZESPÓŁWTOREK 31 LIPCAŚRODA 1 SIERPNIA
MercedesGeorge RussellGeorge Russell
FerrariAntonio GiovinazziKimi Raikkonen
Red BullDaniel RicciardoJake Dennis
RenaultNico HulkenbergArtem Markelov
Force IndiaNicholas Latifi Nikita Mazepin
McLaren Lando Norris Lando Norris
Toro RossoBrendon HartleyBrendon Hartley (rano)
Pierre Gasley (po południu)
SauberMarcus EricssonAntonio Giovinazzi
WilliamsOliver RowlandRobert Kubica

Tylko dziewięć drużyn skorzysta z możliwości testowania po tym, jak zespół Haas zdecydował nie brać udziału w teście, czując, że jej czas jest lepiej spędzony nad danymi zebranymi w serii pięciu Grand Prix w ciągu sześciu tygodni.

Toro Rosso będzie miało drugi samochód w celu przeprowadzenia badań opon we współpracy z Pirelli.

LIVE TIMING 31 Lipca [LINK]

LIVE TIMING 1 sierpnia z ROBERTEM KUBICĄ [LINK]

 

Robert Kubica i Mikołaj Sokół konkretny wywiad:

Robert Kubica - testy Hungaroring 2018

Mikołaj Sokół : – Jeśli chodzi o cel na sezon 2019, to nic się nie zmienia, chcesz stanąć na starcie, jeździć w wyścigach…

Robert Kubica: – Chcieć to mogę… Po prostu chciałbym.

Mikołaj Sokół : – Przy pracy nad dojściem do tego celu właściwie nie możesz już zrobić nic więcej ponad to, co już osiągnąłeś pół roku temu?

Robert Kubica: – No tak. Zawsze można zrobić coś lepiej czy więcej, ale ostatnie kilkanaście miesięcy oceniłbym pozytywnie. Oczywiście listopad i grudzień, kiedy Williams podejmował decyzję, trochę przesunęły na drugi plan rzeczy, które się wydarzyły i których nie widać. Powtarzam, że chodzi o to, jak czuję się za kółkiem. Po pierwsze te wydarzenia pokazały mi, że mogę prowadzić samochód Formuły 1, po drugie że mogę go bezproblemowo prowadzić na długich dystansach i po trzecie, że mogę to robić na dobrym poziomie.

Jeśli dodamy do tego fakt, że tak naprawdę wracałem do sportu i oprócz dwóch pierwszych testów za każdym razem wsiadałem do innego samochodu, w którym było coś nowego, to wychodzi całkiem wybuchowa mieszanka. My to wiemy, ja to wiem, ale niektórzy tego nie dostrzegają lub po prostu nie znają się na tym sporcie.

Dlatego ja śpię spokojnie. W pewnym stopniu nie mogę powiedzieć, że czuję się spełniony, ale ostatnie kilkanaście miesięcy pokazało mi, że mogę tę robotę robić. A to, czy uda się kolejny raz zasiąść za kierownicą i stanąć na polach startowych, to jest już dłuższa historia i tak naprawdę nikt tego nie wie. Czasami odnoszę wrażenie, że skoro raz już to zrobiłem, to ludziom wydaje się to gwarantowane. Teraz patrzę z boku i widzę, jakie są starania, żeby ktoś dostał fotel i jak to wszystko wygląda. Patrząc na to, w jakiej byłem sytuacji i co miałem do zaoferowania, to raczej był ewenement, że udało mi się zadebiutować w Formule 1.  Tak naprawdę oprócz mnie samego nie miałem nic do zaoferowania. Dzisiaj ja sam nie wystarczam, mimo że według mnie mam do zaoferowania więcej niż dwanaście lat temu: doświadczenie, wizję tego sportu. Z drugiej strony nie da się pozbyć moich ograniczeń, które są widoczne, ale tak naprawdę nie za bardzo mi przeszkadzają jeśli chodzi o jazdę i robienie tego, co do mnie należy.

Mikołaj Sokół : – A jeśli, hipotetycznie mówiąc, ostatecznie okaże się, że nie będzie już takiej możliwości, czy wolałbyś ścigać się gdziekolwiek, rywalizować za kierownicą, czy pozostać w Formule 1 w innej roli?

RobertKubica: – Wszystko zależy od decyzji i od priorytetów. Tak daleko jeszcze nie patrzę, bo po pierwsze nie ma sensu patrzeć, po drugie nie ma sensu gdybać, a po trzecie mam nadzieję, że nie będę musiał myśleć, co będę robił za dwa czy trzy lata.

Całość wywiadu polecamy do przeczytania w tym miejscu [LINK]

Przewodnik Kibica na Weekend GP i testy LINK

Pogoda na testyGaleria zdjęć z testów z Robertem Kubicą:

 


Aktualizacje:

Wyniki z dnia dzisiejszego 31 lipiec 2018


Aktualizacje 1 sierpnia 2018 z Robertem Kubicą :

 

LIVE TIMING 1 sierpnia z ROBERTEM KUBICĄ [LINK]

Wynik:

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 08:59

Udostępnij:

error: Content is protected !!