^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 24 sierpnia 2018

Formula 1 : Grand Prix Belgii 2018

Grand Prix Belgii 2018 jako trzynasta runda mistrzostw świata, będzie powrotem kierowców po wakacyjnej przerwie. Na czele tabeli jest obrońca tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa. To już drugi rok z rzędu emocje związane z ewentualnym występem Roberta Kubicy w pełnym weekendzie GP. Sytuacja nadal nie jest klarowna i rozbudza wyobraźnię. Dopóki nie ma oficjalnych komunikatów to zawsze istnieje szansa w zaskakującym w rozstrzygnięcia świecie F1. Zakończenie perypetii związanych z przejęciem zespołu Force India przez Lawrenca Strolla – zgoda FIA na start zespołu pod nową nazwą Racing Point Force India.

Grand Prix Belgii 2018

Z ostatniej chwili :

Lawrence Stroll przedstawił swoje plany przywrócenia walki Racing Point Force India o pierwszą czwórkę Mistrzostw Konstruktorów, po potwierdzeniu jego udanego przejęcia drużyny F1 Sahara Force India w dniu wczorajszym.

Konsorcjum pod przewodnictwem Strolla sfinalizowało transakcję w zeszłym miesiącu i wczoraj otrzymało zgodę FIA na start w zbliżającym się Grand Prix Belgii, a także w pozostałych GP w sezonie 2018. Team Force India przestał istnieć pod tą nazwą oraz stracił punkty w Mistrzostwach Konstruktorów. Jednak kierowcy Sergio Perez i Francuz Esteban Ocon, posiadający odpowiednio 30 i 29 punktów, zachowają swoje indywidualne punkty w klasyfikacji.

W oświadczeniu wydanym wieczorem, Stroll powiedział, że chwali pracę wykonaną przez liczący 400 osób zespół z Silverstone i Brackley, oznaczającą możliwość kierowania “utalentowaną grupą” jako “ogromny przywilej”.

“Siłą każdej firmy są ludzie, którzy ją tworzą i jest to ogromny zaszczyt rozpocząć to ekscytujące wyzwanie z tak utalentowaną grupą mężczyzn i kobiet”.

Stroll nazwał to zadanie “najbardziej ekscytującym wyzwaniem, jakie przed nim stoi”. Ujawnił akcjonariuszom, że planują zainwestować w nowe zasoby dla zespołu oraz “wnieść nową energię” do istniejącej kadry pracowniczej.

“Miałem szczęście założyć i rozwinąć wiele udanych firm, ale możliwość awansu tego zespołu na kolejny poziom to być może najbardziej ekscytujące wyzwanie”.

“Wspólnie z innymi udziałowcami będziemy inwestować w nowe zasoby i wnosić nową energię, aby umożliwić pracownikom kontynuowanie wyścigów na najwyższym poziomie”.

“Wszyscy pasjonujemy się wyścigami motorowymi; doceniamy ducha walki w Force India. Jesteśmy bardzo zmotywowani, aby uczynić ten zespół jeszcze bardziej wyjątkowym w nadchodzących latach”.

Zrozumiałe jest, że syn Stroll’a, Lance, może przenieść się z Williams Martini Racing do nowej marki już w przyszły weekend, prawdopodobnie w miejsce Sergio Péreza lub jak większość podaje w miejsce Estebana Ocona .

Robert Fernley, były dyrektor zespołu, odchodzi z zespołu ze skutkiem natychmiastowym, a były dyrektor operacyjny Otmar Szafnauer otrzymuje awans na dawne stanowisko Fernleya wraz z nowym stanowiskiem dyrektora generalnego. Podziękował pracownikom za “determinację i lojalność” w okresie transformacji.

Szafnauer nazwał to tym razem szansą na ponowne skupienie się na wyścigach, w trudnym roku dla zespołu zarówno na torze, jak i poza nim, i podkreślił znaczenie stabilności kadry kierowniczej wyższego szczebla.

“Wracając z przerwy letniej i przygotowując się do zbliżającej się Grand Prix Belgii, chciałbym podziękować wszystkim pracownikom za determinację i lojalność w okresie przejściowym”. “Teraz, gdy jesteśmy pod nowym kierownictwem i przyszłość zespołu jest bezpieczna, możemy skupić się na tym, co robimy najlepiej – ściganiu się”.

“Mamy świetny zespół zarządzający i ta stabilność będzie niezwykle cenna, w czasie rozpoczęcia nowej ery. Chciałbym podziękować Bobowi Fernley’owi za jego wkład w sukces tego zespołu w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Wyrazy uznania dla wsparcia ze strony poprzednich udziałowców i uczynienia z Force Indii tego, czym jest dzisiaj”.

Jean Todt:

Przewodniczący FIA Jean Todt skomentował tę kwestię: “Bardzo się cieszę, że osiągnięto silny, pozytywny wynik i z zadowoleniem przyjmuję wejście w połowie sezonu Racing Point Force India”.

“Stworzenie środowiska stabilności finansowej w Formule 1 jest jednym z kluczowych wyzwań stojących przed sportem. Jednak dzięki ciężkiej pracy FIA, Joint Administrators, Racing Point i Formuły 1 Management mamy obecnie sytuację, która zabezpiecza przyszłość wszystkich wysoko utalentowanych pracowników. Utrzyma uczciwe i regulowane zawody mistrzostw przez drugą połowę sezonu”.

Podsumowanie zawirowań wokół Roberta Kubicy przez Inside Line :

Czy zobaczymy Roberta już na GP Belgii w bolidzie na starcie? Czy będzie to Monza? Czy składy ekipy z Grove się nie zmienią do końca 2018? Na wiele pytań nie ma odpowiedzi a na luźne dywagacje zapraszamy do komentowania w naszym klubie.

FORMULA 1 2018 JOHNNIE WALKER BELGIAN GRAND PRIX

Spa-Francorchamps

Pierwsze Grand Prix – 1950
Liczba okrążeń – 44
Długość toru – 7.004 km
Dystans wyścigu – 308.052 km

Harmonogram weekendu GP Belgii

Piątek, 24 Sierpnia 2018

11:00 – 12:30 : 1 sesja treningowa
15:00 – 16:30 : 2 sesja treningowa

Sobota, 25 Sierpnia 2018

12:00 – 13:00 : 3 sesja treningowa
15:00 – 16:00 : Kwalifikacje

Niedziela, 26 Sierpnia 2018

15:10 – 17:10 : Wyścig

mapa GP Belgii 2018

Opony na weekend

Grand Prix Belgii – Relacje w TV – Eleven Sports

Formula 1 : Grand Prix Belgii 2018

Galeria zdjęć:

 


Wypowiedzi

“Czuję się przygotowany, gdyż w przeciwnym razie nie podpisałbym kontraktu na ten rok z Williamsem.” – mówi Robert Kubica “Muszę być przygotowany, gdy cokolwiek się wydarzy i będę musiał wskoczyć do kokpitu.”

“Oczywiście nie jest łatwo wskoczyć do bolidu w środku sezonu i rywalizować z najlepszymi kierowcami. Mimo iż miałem kilka okazji do poprowadzenia bolidu, nadal brakuje mi doświadczenia, ale trzeba podjąć takie wyzwanie. Uważam również, że gdy Williams poprosił mnie o pełnienie takiej funkcji, nie miał żadnych wątpliwości, że mogę to zrobić. To co dzieje się obecnie nie wpływa jednak na moją sytuację i stanowi jedynie spekulację.”

“Wykonuję jedynie swoją pracę a co przyniesie przyszłość to zobaczymy. Ostatecznie gdy stwierdziłem, że mogę jeździć miałem na myśli cały sezon. Wiem, że przeszedłem przez różne testy. Najpierw z Renault, a potem z Williamsem.”

“Jestem pewny, że podołam temu zadaniu.”


Aktualizacja 25.08.2018 godz. 16.00

Dieter Rencken, ceniony dziennikarz F1 pisze na łamach racefans.net o Lance Strollu w Force India od Monzy, zajmując miejsce Ocona. We wtorek Stroll ma zaplanowane przymiarki do fotela Racing Point Force India. Tym samym miejsce Strola w Williamsie, zając ma Robert Kubica. Informacje kilka minut temu podawało również Eleven Sports podczas kwalifikacji powołując się na to źródło.


Aktualizacja 26.08.2018 godzina 12:00

Kubica “Wiem, na co mnie stać. Jeśli od teraz będę jeździć, może być tylko lepiej”

Robert Kubica “Staram się zwiększyć szanse, a jeśli chodzi o moją pracę, to jestem szczęśliwy. Ale to skomplikowane. Cóż jeszcze mogę zrobić? Wiele zależy od tego, czego oczekują ludzie. Jeśli ludzie oczekują, że pojeżdżę co cztery miesiące i pojadę z prędkością utalentowanych kierowców, którzy co tydzień siedzą w aucie, albo będę nawet o pół sekundy szybszy.. Weź tenisistę i nie pozwól mu 6 lat uprawiać tego sportu. Potem daj mu godzinę treningu, zanim zagra w finale z Nadalem. Ciągle jeszcze może wygrać, ale to trudne wyzwanie. ”

“W F1 nie ma miejsca na sentymenty. To twardy biznes. Myślę, że musimy potraktować sytuację realistycznie. Wiem, na co mnie stać. Jeśli od teraz będę jeździć, może być tylko lepiej, a już teraz to dla mnie akceptowalny poziom.”

Fot. @SuttonAktualizacja 26.08.2018 godzina 14:30

Robert Kubica „Jeśli coś się wydarzy to jestem gotowy”

 
„Jeśli coś się wydarzy to jestem gotowy, a jeśli nic się nie wydarzy to nic się nie stało.” – mówił o zawirowaniach transferowych w F1 Robert Kubica dla Eleven Sports.
 
„Gdybać nie ma co gdybać odnośnie mojej sytuacji. F1 dzisiejsza różni się od tej która znałem sprzed 10 laty. Niczego nie można być pewnym. Formuła 1 jest zmienna i różne rzeczy się dzieją. Zresztą przez taki proces przeszedłem parę miesięcy temu. Nigdy nie mów nigdy i nie można być w 100% pewny. Najpierw pewne rzeczy muszą się wydarzyć, później zobaczymy jakie mogą być konsekwencje dla mnie.[…] ”
 
Mikołaj Sokół : […] Do zobaczenia na Monzy
Robert Kubica : „Do zobaczenia :D”
Robert Kubica „Jeśli coś się wydarzy to jestem gotowy”

Wyniki, Statystyki, Kalendarz, Klasyfikacje – GP Belgii 2018


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 07:27

Udostępnij:

error: Content is protected !!