^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 14 lipca 2019

Formuła 1 – Grand Prix Wielkiej Brytanii 2019 – Dzień 4 – Wyścig

Nadszedł dzień Grand Prix Wielkiej Brytanii. Valtteri Bottas startuje z pole position, czy uda mu się dziś zwyciężyć? Natomiast, dla zespołu Williams, zapowiada się kolejny trudny wyścig. Zapraszamy do śledzenia i komentowania.

FORMULA 1 2019 ROLEX BRITISH GRAND PRIX

Strona:https://www.silverstone.co.uk/

F1:https://www.formula1.com/en/racing/2019/Great_Britain.html

F1 Experiences:https://f1experiences.com/2019-british-grand-prix

 

Pierwsze Grand Prix – 1950
Liczba okrążeń – 52
Długość toru – 5.891 km
Dystans wyścigu – 306,198 km

Rekord toru – 1:30.621 Lewis Hamilton (2017)

Tor leży 53 kilometry na północny wschód od Oxfordu, niedaleko miasteczka Silverstone, na granicy dwóch brytyjskich hrabst – Northamptonshire i Buckinghamshire, zlokalizowanych nieopodal Londynu. Zbudowany na terenie używanej w czasie drugiej wojny światowej bazy brytyjskich sił lotniczych, tor oddano do uźytku w roku 1943. Tor Silverstone najbardziej znany jest jako gospodarz Grand Prix Wielkiej Brytanii. Grand Prix P Wielkiej Brytanii rozegrane w roku 1950 było pierwszym w historii mistrzostw świata Formuły 1. W latach 1955-1986 wyścig przemieszczał się pomiędzy Silverstone, Aintree i Brands Hatch, ale od 1987 r. zagościł na stałe w Silverstone.

Robert Kubica o Silverstone

“Silverstone to wielkie wydarzenie dla zespołu, ponieważ jest to nasz domowy wyścig. Mamy nadzieję na lepszą wydajność i ulepszenia samochodów, ale ten tor jest bardzo trudny. Ma wiele szybkich zakrętów i jest zupełnie inny niż w Austrii. Postaramy się jak najlepiej i dostarczymy to, co możemy dla naszych fanów.”

Harmonogram Grand Prix Wielkiej Brytanii

Piątek, 12 Lipca 2019: Pierwszy Trening 11:00 – 12:30

Piątek, 12 Lipca 2019: Drugi Trening 15:00 – 16:30

Sobota, 13 Lipca 2019: Trzeci Trening 12:00 – 13:00

Sobota, 13 Lipca 2019: Kwalifikacje 15:00 – 16:00

Niedziela, 14 Lipca 2019: Wyścig 15:10

Transmisja Eleven

Opony na wyścig

Wyścig – końcowa klasyfikacja

Wypowiedzi Roberta po wyścigu

Jak było? Dziś skończyłeś bardzo blisko George’a
Wyścig zaczął się nieźle, choć… Początkowo miałem spore problemy z dogrzaniem opon i mocno się ślizgałem. Widziałem, że naszym celem jest dość długi przejazd, więc bardziej oszczędzałem opony. Potem, gdy moim zdaniem opony miały odpowiednie temperatury, tempo nie było złe. Potem pojawił się w samochodzie ten sam problem, który miałem w kwalifikacjach, więc straciłem wyważenie bolidu i tempo. Starałem się wyjść z tej sytuacji zmieniając ustawienia, ale tempo oczywiście było gorsze. Potem, po neutralizacji, miałem duże problemy z hamulcami. Samochód ściągało na stronę. Proszono mnie, abym oszczędzał paliwo. Nie byłby to problem sam w sobie, ale gdy był problem z hamulcami, zrobiło się jeszcze trudniej. Ostatecznie okazało się, że nie musieliśmy oszczędzać paliwa, bo tak i czy inaczej zostaliśmy zdublowani, ale pod koniec dystansu zrobiło się trudniej.

Wciąż jesteś niedaleko George’a, nawet z tymi problemami. Jak się wytłumaczysz, że w Austrii zostałeś przez niego zdublowany, a tu miałeś takie same tempo?

Kierowca jest ten sam. Przynajmniej tak samo wygląda, więc… Taki jest motorsport.

Miałeś problemy, ale czy nie czułeś, że samochód zachowywał się lepiej? Bo wydaje się, że miałeś tu najlepsze tempo, w porównaniu do George’a, a on twierdzi, że cały czas naciskał jak w kwalifikacjach…
On tak zawsze mówi. Myślę, że dziś mieliśmy najbardziej sprzyjające warunki, na jakie można było liczyć na Silverstone, co definitywnie nam pomogło. Ostatecznie okazało się, że opony są bardzo wytrzymałe, a normalnie mielibyśmy problem z przegrzewaniem, bo dużo się ślizgamy, ale tu, gdy gumy lepiej się trzymają, mniej przez to tracisz, więc sądzę, że ostatecznie były to najlepsze możliwe warunki. Sądzę, jak powiedziałeś, że przynajmniej samochód był fajniejszy do jazdy. Mogłem naciskać mocniej i… wciąż się ślizgałem i miałem problemy, jak zapewne wszyscy, ale przynajmniej byłem w stanie prowadzić ten bolid

Źródło: Cezary Gutowski Facebook

Wie co mówi! Dosadnie i szczerze :)

Nico Rosberg: „Zaufajcie mi, Kubica to wielki gracz, zaatakuje i tym razem.”

„Znam…

Opublikowany przez Robert Kubica – Klub Kibiców Niedziela, 14 lipca 2019


Źródło: sport.tvp.pl

Galeria

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 08:09

Udostępnij:

error: Content is protected !!