^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 13 grudnia 2019

Wypowiedzi po testach DTM w Jerez

Zakończyły się testy DTM dla debiuntantów w Jerez. Poniżej przedstawiamy wam wypowiedzi Roberta Kubicy i reszty kierowców, którzy wzięli udział w tych testach dla BMW.

BMW Motorsport prowadził dwa BMW M4 DTM w Jerez de la Frontera i wykorzystał trzy dni na ocenę różnych koncepcji technicznych na następny sezon. Kubica i Yelloly na przemian za kierownicą jednego samochodu, podczas gdy Wittmann i Eng dzielili się pracą w kokpicie drugiego BMW M4 DTM. Warunki testowe były niezmiennie dobre przez wszystkie trzy dni, przy suchej i częściowo słonecznej pogodzie. Pozwoliło to BMW  Motorsport i jego czterem kierowcom przejść przez obszerny program. W sumie przejechali ponad 700 okrążeń lub ponad 3200 kilometrów.

Marco Wittmann :

“Zawsze miło jest uczestniczyć w zimowych testach. Od czasu zakończenia sezonu w Hockenheim poraz kolejny  do BMW M4 DTM – najpierw na Fuji Dream Race, a teraz tutaj w Jerez. To wspaniale. To był dobry i produktywny test. Byliśmy w stanie przejść przez wiele zaplanowanych prac. Były to bardzo dobre dni, podczas których zdobyliśmy nową wiedzę, którą musimy teraz spróbować wdrożyć do 2020 roku. Wiemy, że przed nami jeszcze sporo pracy, aby być dobrze przygotowanym na rozpoczęcie nowego sezonu. W związku z tym, test zimowy jest bardzo ważny. Jestem szczęśliwy i zadowolony. Teraz zrobię sobie dobrze zasłużoną, krótką przerwę zimową w Boże Narodzenie i Nowy Rok, podczas której będę mógł spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi i trochę się wyłączyć”

Phillip Eng :

“Byłem zadowolony, że mogłem znów prowadzić  BMW M4 DTM choć Boże Narodzenie tuż za rogiem. Testy zimowe są zawsze bardzo intensywne i wymagają intensywnego programu pracy. Dobrze się stało, że przez cały czas trwania testu mieliśmy jednakowe warunki. To oznaczało, że mogliśmy wykorzystać dni w Jerez bardzo produktywnie. Byliśmy w stanie pod wieloma względami podążać we właściwym kierunku, przygotowując się do sezonu 2020. To stawia mnie w pozytywnym nastroju i mogę teraz cieszyć się świętami Bożego Narodzenia”

Nick Yelloly :

“Naprawdę podobała mi się jazda BMW M4 DTM z silnikiem turbo. W porównaniu do zeszłorocznego testu, kiedy prowadziłem M4 w 2018 roku, jest to dość duża zmiana pod względem momentu obrotowego i sposobu hamowania. To była dla mnie duża krzywa uczenia się i naprawdę podobał mi się test. Pomimo tego, że rano mieliśmy trochę mgły, wydaje mi się, że nauczyłem się dużo o długich dystansach. Trzeba dbać o opony w zupełnie inny sposób niż w ubiegłym roku, a nauczyłem się tego wcześnie. Przeszliśmy przez dużo pracy i duży przebieg, więc jeszcze jedno wielkie podziękowanie dla BMW za tę okazję.”

Robert Kubica :

“Z pewnością był to bardzo produktywny test. To był mój pierwszy raz w nowej generacji samochodów DTM. Było wiele rzeczy do nauczenia się i wiele rzeczy do odkrycia, ponieważ oczywiście różniło się to od tego, do czego byłem przyzwyczajony w poprzednich latach. W samochodzie DTM było kilka rzeczy, które pozytywnie mnie zaskoczyły.”

“Na pierwszych okrążeniach w samochodzie od razu poczułem się komfortowo, czego zawsze szuka kierowca podczas testowania i odkrywania nowych samochodów. Ponieważ jeśli czujesz się komfortowo i pewnie, jeździsz szybciej, a twoje życie staje się łatwiejsze.”

“Zdecydowanie pozytywnie zaskoczyły mnie właściwości jezdne samochodu. Istnieją pewne różnice w stosunku do samochodu Formuły 1, które można poczuć – na przykład masa samochodu i chociaż samochody DTM mają dużą siłę docisku, jest to mniej niż w Formule 1. Niemniej jednak uważam, że jest to naprawdę przyjemny i bardzo zaawansowany samochód również pod względem technicznym. Naprawdę podobał mi się test i praca z zespołem. Myślę, że przeszliśmy przez wiele rzeczy, które zakończyły się sukcesem, więc tak, jestem bardzo szczęśliwy. ”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 19:10

Udostępnij:

error: Content is protected !!