^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 3 Styczeń 2018

Robert Kubica – “Powrót na szczyt” : Podsumowanie 2017 – Część 2

Druga część roku 2017 dla Roberta Kubicy jak i jego kibiców nabrała jeszcze większego rozpędu. Droga jaką podążał Polak nabierała tempa –  “krok po kroku” do testów w bolidzie F1.  W tym powrocie na szczyt, Robertowi cały czas towarzyszą kibice, którzy swoją obecnością na każdym kroku wspierają swojego idola. 

Robert Kubica – Klub Kibiców: Podsumowanie 2017 – Powrót na szczyt. Część 2


LIPIEC


Może coś nadejdzie … Bo to nie koniec F1 – Dopóki nie powiem, że to koniec, to nie będzie koniec.” – powiedział Robert Kubica, po czym dodał: “Nie robię tego dla medialnego show.

Bardzo ciekawej wypowiedzi udzielił Maciek Szczepaniak, który wielokrotnie wspominał, że nadal jest w stałym kontakcie z Robertem. Szczepaniak uważa, że szczęście, którego brakło w WRC powróci w bolidzie jednomiejscowym. „W motorsporcie przez te 20 lat nauczyłem się tego, że oprócz talentu trzeba mieć jeszcze dużo szczęścia i być w dobrym miejscu i czasie. Robert ma bezapelacyjnie talent, jednak nie trafił z miejscem i czasem (w WRC). Być może ułoży się to dla niego na plus i ponownie zobaczymy go w F1, o czym marzy” – powiedział Maciek Szczepaniak podczas rozgrywanego w miniony weekend Rajdu Polski.

3 lipca pojawia się informacja, która znów rozgrzewa kibiców a jest to videochat z Robertem Kubicą organizowany przez Olimp Sport Nutrition! (link) na portalu społecznościowym Facebook, gdzie będzie można zadawać pytania.

Po festiwalu prędkości pojawiają się artykuły: w Autosport Dlaczego Ferrari powinno podpisać kontrakt z Kubicą”, AutoExpress: Kubica ocenia swoje szanse na powrót do F1 “Jestem ogromnym realistą i twardo stąpam po ziemi, powiedziałbym że 80 lub 90 procent”. Natomiast BBC pisze o kolejnych testach Polaka z Renault, które mają rozwiać wątpliwości w kwestii powrotu Kubicy do F1. Można powyższe tematy poczytać w naszym klubie (Link)

Robert Kubica Livechat – zadaj pytanie mistrzowi! – 5 lipca kibice będą wspominać z wielką radością gdyż po raz pierwszy Robert Kubica ma kontakt z Kibicami za pomocą profilu społecznościowego swojego sponsora – Olimp Sport Nutrition. Chat rozpoczął się o godzinie 19:00, a jego główną tematyką, jak można było się spodziewać, był powrót do F1. Robert zdradził, że superlicencja nie jest problemem, a w symulatorze jest regularnie dwa razy w tygodniu. Robert Kubica: Czy wrócę kiedyś do rajdów? Tak, jak zostanę mistrzem świata F1. Na dzień dzisiejszy temat rajdów jest dla mnie zamknięty – zadeklarował polski kierowca i dodał: – Był to trudny okres w moim życiu, ale dzięki rajdom stałem się lepszym kierowcą. W pewnym stopniu zrozumiałem pewne rzeczy i dowiedziałem się, gdzie jest moje miejsce. Za kierownicą rajdówki nigdy nie miałem takich odczuć, jak w bolidzie F1.

Livechat cz1 oraz Livechat cz2

Robert Kubica

 

Oficjalnie: Renault potwierdza – Robert Kubica będzie testować na torze Paul Ricard bolid F1 – 6 Lipca dowiadujemy się z komunikatu oficjalnego, iż Robert będzie testował kolejny raz z zespołem Renault. Oficjalnie Renault, nie podało jeszcze daty testów. Jednak, dziennikarz Mark Hughes zdradza, jak zawsze więcej szczegółów. Pisze, że zostały one zaplanowane na najbliższą środę (12.07) i wspomina o kolejnym teście. Jak informuje dziennikarz, po teście w Walencji, Kubica spędził czas w sportowym centrum rozwoju Renault, gdzie zbadano kierowcę pod względem fizycznym oraz mentalnym. Wyniki badań zostały porównane z bazą obecnych kierowców, a wypadły ku zadowoleniu kierowcy i zespołu pozytywnie. Nawiązując do tego co zostało przekazane przez zespół, drugi test został ustalony na środę w przyszłym tygodniu. Jeśli test pójdzie dobrze, będzie to pierwsza okazja do prowadzenia aktualnego bolidu F1 Renault R17 hybrid po GP Węgier w Budapeszcie” – pisze Mark Hughes. Pojawia się także artykuł w F1 Racing na temat testów w Walencji. Dopiero po miesiącu ukazuje się artykuł jedynego dziennikarza który był na testach, Anthony Rowlinson pisze (link) . Dziennikarz także insynuuje, iż można się spodziewać Roberta od GP Belgii… czym rozbudza spekulacje kibiców na temat sytuacji Joylona Palmera w zespole z Enstone. W Wywiadzie dla sport.tvp.plJeśli pojedzie w Budapeszcie, to jego powrót przestanie być tajemnicą.” – mówi jedyny dziennikarz obecny podczas testów Kubicy w Walencji.

Alain Prost – 11 Lipca po spekulacjach na temat angażu Fernando Alonso do Renault wypowiada się Doradca zespołu Renault Alain Prost ucinając oczywiście spekulacje dotyczące Roberta w sposób dyplomatyczny: “Robert testował dla nas i następne testy również się odbędą, ale teraz nie możemy powiedzieć nic więcej. Bardzo trudno jest osądzić, co może być możliwe, a co nie.” – zakończył Prost.

Robert Kubica testuje bolid F1 na Paul Ricard – 12 lipca zgodnie z oficjalnym komunikatem zespołu Renault, Robert rozpoczyna testy na torze Paul Ricard.

Robert Kubica Paul Ricard

 

Pojawia się filmik z testów

“Pierwszy dzień testów w Walencji polegał tylko na tym, aby Robert odzyskał wyczucie w jeździe, drugi będzie poświęcony ocenie jego możliwości powrotu na najwyższy poziom rywalizacji. Wciąż jest wiele przeszkód, które musi pokonać, ale on sam wie najlepiej, że tylko jego osiągi zadecydują o tym, czy pewnego dnia znów stanie się profesjonalnym kierowcą.” – powiedział Cyril Abiteboul

Pojawia się podcast autosportu po GP Austri w którym wspominają o testach – Jeśli Renault będzie uważało, że warto dać mu szansę w przyszłym sezonie, to logicznym wyjściem jest wsadzić go jak najszybciej za kierownicę obecnego samochodu. Nie tylko podczas treningów, ale i być może podczas kilku wyścigów. Nawet jeśli będzie o kilka procent słabszy niż był przed wypadkiem, to i tak będzie lepszy od przeciętnego kierowcy z obecnej F1. On jest tak dobry” – uważa dziennikarz Autosportu Edd Straw.

Abiteboul: “Nie ma w tej chwili żadnych spekulacji na temat dalszych testów”. Ostrożnie, ale pozytywnie natomiast powiedział dla NBC Sports: “On może być opcją na 2018“.

Robert Kubica może być opcją Renault na 2018.

Kubica: Nigdy się nie poddałem i ciągle coś mówiło mi, że wrócę – W L’Equipe Frédéric Ferret (link), po testach na Paul Ricard: Jeśli Renault mówi, że nie mają planów wobec Kubicy, to je mają.

Will Buxton o Kubicy “Możemy być świadkami jego powrotu. Jest o 50% lepszy, niż połowa aktualnej stawki (…) W pierwszej chwili pomyślałem, że to fajna sprawa, ukłon w stronę Roberta ze względu na jego relacje z Renault. Dali temu człowiekowi coś, czego mu naprawdę długo brakowało. Nie spodziewałem się, że przerodzi się to w coś poważnego, może ewentualnie skutkowało by to jazdą, w treningach na Monzy. Po to, by postawić kropkę, na koniec rozdziału kariery pod tytułem Formuła 1.” – mówi Will Buxton, dodając „A teraz (…) Za nami drugi, jeszcze ważniejszy test, a to już daje do myślenia, że coś może się wydarzyć. Coś, co nigdy by nam nie przyszło do głowy, nawet samemu Robertowi, Renault czy całemu światu Formuły 1(…) Nagle rozmawiamy na poważnie. I to coś niewiarygodnego. Życzyli byśmy sobie tego z całego serca, ale Robert, ani Renault nie myślą już samym sercem. To racjonalne plany, to staje się możliwe i w powietrzu wisi coś niesamowitego.”

Następnie Will Buxton nie będzie się już w ten sposób angażował w powrót Roberta co kibice będą mieli na uwadze.

Pojawia się Mateusz Rodziejczak ze swoim klipem Im coming Home

Lawina spekulacji domysłów wywiadów i niekończących się pytań bez odpowiedzi lub z podtekstami…James Gilboy (link) informuje o Robercie jako opcji Renault na 2018.

Mark Hughes z Motor Sport Magazine o ewentualnym powrocie Roberta Kubicy: „Ta perspektywa staje się naprawdę możliwa. Jeszcze nie w 100%, ale mam przeczucie, że to się wydarzy. Zobaczymy Roberta walczącego podczas GP, może jeszcze w tym roku.”

W międzyczasie przetoczyła się fala plotek dotyczących innych możliwych ruchów na rynku kierowców – głównie możliwego przejścia Sainza do Renault – czy Robert testował w symulatorze RB, żeby się z nim porównać i czy wyniki tych testów ostudziły zapał szefostwa Renault w pozyskaniu młodego Hiszpana? Tajemnicza mina Christiana Hornera pytanego o te testy tylko podsyca naszą wyobraźnię.

A kibice rozpoczynają przygotowania do testów na Hungaroringu, poprzez wspólne umawianie się na wyjazd.

Niki Lauda: Robert Kubica? Nie mogę się doczekać jego powrotu! – 19 lipca pojawia się artykuł Piotra Koźmińskiego (link) z wywiadu z Nikim Laudą, w którym możemy przeczytać, co na temat powrotu Roberta sądzi 3-krotny mistrz świata Niki Lauda, który sam po tragicznym wypadku w 1976 roku, powrócił do ścigania i w 1984r. zdobył kolejny tytuł. Oczywiście, nie można jeszcze przesądzać, bo wciąż to jest nieoficjalne, ale powiem wprost: nie mogę się już doczekać powrotu Kubicy. To jeden z największych talentów, a może i największy, który pojawił się od wielu lat w Formule 1. Zawsze mówiłem o nim, że to chłopak, który nie wie, co to strach. Odważny, szybki, inteligentny i precyzyjny. Talent czystej wody” Takie słowa byłego mistrza, który ciągle aktywnie uczestniczy w życiu F1 to miód na nasze serca, Austriak jest również przekonany co do dalszej kariery Roberta, jeśli wyniki testów będą pozytywne:“Zaufajmy logice: skoro testuje, to przecież nie chodzi tu o zabawę. I on, i zespół sprawdzają, czy jest gotowy, żeby znów się ścigać. Jeśli się okaże, że jest, to dostanie drugą szansę w F1. Jestem pewien na 100 procent, że ktoś po niego sięgnie.“

fot. East News

Kubica: Mogę wrócić jako taki kierowca, jakim byłem.19 lipca pojawia się artykuł Georgio Terruzziego w Corriere della Sera (link), tłumaczenie można poczytać u nas w klubie (link). Za pośrednictwem portalu Italiaracing, Alessandro Alunni Bravi informuje, że nie ma potwierdzenia testów Roberta Kubicy na Hungaroringu, czym wprawia Kibiców w wielkie zakłopotanie.

Oficjalnie Robert Kubica testować będzie na Hungaroringu

Robert Kubica F1

24 lipca Cyril Abiteboul informuje, że w środę, 2 sierpnia na Hungaroringu polski kierowca będzie testował R.S.17. Tym samym Kubica zrobi kolejny, bardzo ważny krok w kierunku swojego powrotu do królowej motorsportu.

I rozpętało się tornado newsowe oraz tornado w klubie.

Mark Hughes “Dlaczego warto czekać na Kubicę.”Dziennikarz ze Sky Sports, w reakcji na informacje o testach, wspomina dotychczasowy wkład Roberta w F1: “Na wiele sposobów tamto pół sezonu w 2006 roku robiło największe wrażenie. Na oponach Michelina o dużej przyczepności, których używał zespół, Kubica był w stanie atakować zakręty z niesamowitym pędem. Chyba lepiej niż ktokolwiek w tamtym czasie łączył wejście w zakręt z dohamowaniem. W piątkowym treningu w Montrealu był szybszy od wszystkich o niewyobrażalne 2 sekundy i było to dokładnie widać na torze.To jak przejeżdżał zakręty 3-4 tamtego dnia na zawsze pozostanie w mojej pamięci. To wciąż jest najszybsza jazda jaką kiedykolwiek widziałem. Pamiętam jak jednego dnia w 2008 Martin Brundle wchodząc do kabiny komentatorów po obejrzeniu sesji treningowej przy torze, powiedział ‘W tym zakręcie Kubica ciśnie 10 procent mocniej niż ktokolwiek inny.’ – dokładnie wiedziałem co miał na myśli.”

Andrew Benson, BBC: “Czy Kubica na prawdę może wrócić do F1 w tym roku?”- “Jeśli Kubica udowodni, że jest jakkolwiek blisko swoich byłych możliwości to postawi Renault w obliczu trudnego wyboru. Zespół od jakiegoś czasu rozważa wymianę swojego drugiego kierowcy Joylona Palmera, ponieważ w tym sezonie zbyt odstaje on od lidera zespołu Nico Hulkenberga. Jeśli Kubica pomyślnie przejdzie test na Węgrzech to trudno będzie się oprzeć pokusie ściągnięcia go na Grand Prix Belgii 25-27 Sierpnia. Powrót Kubicy byłby jednym z najznakomitszych powrotów w historii sportu.” Benson powołuje się również na źródło bliskie Kubicy, według którego: “Robert jest gotowy do powrotu na jego poziomie.”

Nico Hülkenberg: “Kto zda ten test, ten może jechać w każdym GP.”Test na Hungaroring będzie testem ostatecznym. Również Nico Hülkenberg tak to widzi: “Hungaroring to jeden z najbardziej wyczerpujących fizycznie torów, ponieważ ma tylko jedną prostą, na której można odpocząć. Poza nią cały czas kręcisz kierownicą. Po wyścigowym weekendzie tor jest nagumowany. To oznacza, że jest maksymalna przyczepność. Kto zda ten test, ten może jechać w każdym GP.”

Charlie Whiting: “Dla Kubicy nie będzie wyjątku.”Whiting, zapytany o licencję Kubicy powiedział: “Robert posiada, tak jak każdy inny, licencję A związku krajowego. Proces wydania licencji obejmuje również badania medyczne.” Czego wymaga FIA, to test wysiadania. “ Tutaj również dla Kubicy nie będzie wyjątku.”

Hungaroring – Zaczęły się przygotowania na Hungaroring wśród kibiców. Powstał przewodnik dla kibiców wyjeżdżających (link). Prywatnie umawiają się na wspólne wyjazdy, by było ich więcej ale wszyscy we wspólnym celu, zobaczyć Roberta w najnowszej specyfikacji bolidu Renault RS17. Emocje dotyczące spekulacji Marka Hughs, iż Robert może wystartuje w GP Belgii, ostudził Abiteboul : Palmer pojedzie w GP Belgii – Kubica może być opcją na 2018.

Pojawił się materiał na stronie motorsportu dotyczący historii Roberta:

Dziennikarze komentują to wszystko w taki sposób: Franck Montagny komentujący dla Canal+ : “Czekamy do środy na Kubicę. Ja nie będę obserwował czasów, bo to nie ma sensu. Będę patrzył na reakcję inżynierów i to mi wystarczy by znać odpowiedź”

Horner potwierdza, że zespół Renault wynajął symulator Red Bulla i Robert testował w ich symulatorze…


SIERPIEŃ


Robert Kubica w paddocku tak jak obiecał w kasku i w najnowszej specyfikacji bolidu RS17.

 

Robert Kubica wrócił w wielkim stylu!

31 lipca Robert Kubica po zapoznaniu z torem przed środowymi testami F1 na Hungaroringu powiedział: “Wygląda tak samo, jak paddock sprzed sześciu lat.”. Robert przyjechał na Hungaroring i zaliczył poprzedzający testy sprawdzian ewakuacji w obecności Jo Bauera, potem przeszedł się dookoła toru a jak tylko pojawił się w paddocku to powiedział, że jest tu tak samo jak 6 lat temu. Na Roberta czeka wielu mechaników, których zna jeszcze z 2010 roku (jego ostatniego w F1) i bolid, z którym musi się zapoznać począwszy od pozycji za kierownicą.

 

Media oszalały. Telewizja TVN24 przepytała też kibiców z klubową flagą: “Flaga, była z nami wszędzie. Przyjazd tutaj, to było oczywiste.” Czy były wahania ? “Pan sobie żartuje”odpowiedział ze śmiechem Jacek, dodając “Rozwód mi grozi, ale wahania nie było”.

Pojawił się wywiad z Robertem (link) “Przygotowywałem się długo i dokładnie. Jestem spokojny. Niech to nam wystarczy w tym oczekiwaniu. W środę mamy sporo czasu. To nie są rajdy, gdy masz jeden przejazd i jesteś oceniany po nim. Mam cały dzień i będę mógł podejść do mojego zadania spokojnie.” – to zdanie chyba mówi nam wszystko.

Dzień testu Hungaroring 02 sierpnia 2017 – Rzesza kibiców zalała trybunę toru na Hungaroringu, co jest już rekordem, gdyż nigdy do tej pory na testach nie było tylu kibiców dla jednego człowieka, idola.

Fot. GPUpdate.net

Na oficjalnym TT Renault RS pojawia się wiele znaczący twitt o kibicach :

Na oficjalnym kanale F1 możemy zobaczyć wywiad po testach i skrót relacji:

Andrew Benson opisuje całą drogę Roberta w artykule dla BBC (link).

Na koniec dnia testowego nastąpiło coś co długo zostanie zapamiętane w całym świecie F1. Jak to mówią tego jeszcze nie grali. Podziękowania Kibiców dla całego zespołu Renault, wprawiły ekipę RS w niemałe zakłopotanie, było to widoczne ale jeszcze kibice nie zdawali sobie sprawy – dlaczego. Zespół też odwdzięczył się podziękowaniem za doping i oklaskami. Słynne już Merci Renault zabrzmiało na torze:

Testy oczami ekspertów (link) Warto poczytać.

Nico Hülkenberg o testach Kubicy – “Nie było mnie wprawdzie na miejscu, ale oczywiście otrzymałem informacje i czasy okrążeń” powiedział Nico Hülkenberg w rozmowie z motorsport.com “Sądzę, że dla niego był to wielki comeback.”, “To dosyć imponujące, po takim wypadku i tak ciężkich obrażeniach jeździć znowu nowoczesnym bolidem F1 i do tego pokonać 140 okrążeń – przede wszystkim na takim torze jak w Budapeszcie, który fizycznie jest bardzo wymagający. Należy mu się za to szacunek.”. Hülkenberg uważa, że “wyniki wydawały się być dobre.” Niemiec powiedział: “Nie jestem pewien, co się wydarzy, co chce zrobić Renault, ale test wypadł w porządku.”

Testy na Hungaroring oczami Klubowej koleżanki Ewa (Akslugor) – (link)

Cyril Abiteboul: „Nie mamy wyboru, musimy przyznać, że oceniamy Roberta, ale to nie jest na ten rok. Palmer wie, że ma jednoroczny kontrakt i całkowicie rozumie, że zespół musi sprawdzać opcje na przyszłość, ale mówię mu to samo co wam – że Robert jest planem średnio-terminowym. Absolutnie i zdecydowanie nie jest to plan na SPA.”

Ricardo Penteado o testach Kubicy – Ricardo Penteado, wiodący inżynier zespołu Renault jest zdania, że Kubica udowodnił na testach na Hungaroring, iż dysponuje wystarczającą siłą i prędkością, aby powrócić do ścigania w F1. “Najważniejsze jest, że Kubica nie miał paliwa tylko na jedno okrążenie. Drugą sprawą, która się wykrystalizowała jest ilość okrążeń, które przejechał – odpowiednik dwóch dystansów wyścigowych. Było 40 stopni, a Robert nie narzekał na wyczerpanie po opuszczeniu bolidu”. Penteado dodał, że Kubica mógł prowadzić z tylko niewielkimi zmianami kierownicy: “Nie miał trudności ”.

Co gdyby nie doszło do wypadku? Kubica i jego droga na szczyt F1 – Edd Straw z autosportu, przedstawia scenariusz kariery Polaka, gdyby nie doszło do feralnego wypadku. Na Kubicę czekał trzyletni kontrakt z Ferrari, zwycięstwa oraz walka o tytuł. Rozważania oraz opinia fizjoterapeuty Nico Rosberga (link)

Robert Kubica : Krok po kroku z powrotem do F1- Wywiad w F1 Racing z Anthony Rowlinsonem (link) oraz (link) z Mikołajem Sokołem

Robert Kubica – naturalny talent najwyższej próby – Eric Boullier, audycja (podcast) Autosportu redaktorzy Ben Anderson i Edd Straw i Karuna Chandhoka oraz Helmut Marko (Red Bull Racing) o powrocie Polaka do F1 (link)

Boullier Kubica ma naturalny talent najwyższej próby

Menadżer Kubicy : Jeśli Robert dostałby szansę, to by nie odmówił – pracujemy nad rokiem 2018 – Na łamach Dario Motori menadżer Polaka komentuje pogłoski o zastąpieniu Jo Palmera podczas GP Belgii przez Roberta Kubicę, a także wypowiada się na temat jego przyszłości w F1. „To tylko plotki, nigdy o tym nie rozmawialiśmy.” – mówi Alessandro Alunni Bravi i dodaje: „To prawda, że Robert jest gotowy, ale myślenie, że może zastąpić obecnego kierowcę byłoby zarozumiałe i nieuczciwe dla Renault. Ale jeśli dostałby szansę, to by nie odmówił.”

Czas oczekiwania i spekulacji dłuży się niesamowicie dla kibiców i dla Roberta. Ciśnienie rośnie i pojawia się wywiad Alessandro Alunni Braviego, menadżera Kubicy. W rozmowie z BBC powiedział, że celem było ścigać się dla Renault w 2018 i dodał: „Naszym celem było zostać potencjalnym kandydatem dla Renault na 2018. Celem nadal jest powrót jako kierowca wyścigowy, ale to nie zależy od naszych decyzji, nie jest to w naszej mocy. Jesteśmy wdzięczni Renault za możliwość testowania i właśnie czekamy, aby zrozumieć czy mogą być jakiekolwiek następne. Dla Roberta praca z Renault jest z pewnością priorytetem, ponieważ czuje się członkiem tej rodziny.”. Renault naraziło się kibicom po wypowiedzi Abiteboula, który zasugerował też, że ważnym czynnikiem byłby fakt, czy Kubica dałby radę potencjalnemu scenariuszowi, jaki mógłby mieć miejsce podczas wyścigu – na przykład zmiennym warunkom pogodowym i zamieszaniu na pierwszym zakręcie – czego od dłuższego czasu nie doświadczył. “Prywatne testy to jedno, ale zmienne warunki pogodowe podczas treningu lub zamieszanie krótko po starcie w Grand Prix, to zupełnie coś innego. Musimy wziąć to pod uwagę decydując, czy chcemy dalej iść tą drogą, czy nie.” “Więcej na ten temat nie chcę powiedzieć, żeby ukrócić spekulacje. Nie chcę z zainteresowania Robertem, czy życzenia wielu ludzi, zrobić zobowiązania dla Renault. Wszyscy życzymy sobie jego powrotu, ale to musi mieć też sens.” – zakończył. Więcej na temat wypowiedzi szefa zespołu w klubowym wpisie (link) i tu, gdzie Szef zespołu jasno mówi, że Robert nie jest żadnym planem B lub C. (link)


WRZESIEŃ


Ponownie nastaje czas spekulacji, poszukiwań wszelkich newsów i różnych domniemań przez kibiców, aż do GP Monzy. Kibice wietrzyli jakiś FP1 dla Roberta, lecz okazało się, że Robert pojawił się w Paddocku jako obserwator. Nie uszło to uwagi kibiców co zaowocowało dalszymi spekulacjami na temat przyszłości Roberta.

Kubica Monza F1

fot. Dimi PAPADOPOULOS

Potwierdziły się jednak przypuszczenia, iż Robert będzie komentatorem, gdyż oficjalnie Robert Kubica przebywał na Italian GP jako komentator SKY SPORT 1 ITALIA wraz z Con Carlo Vanzini i Roberto Chinchero sprawozdawcami włoskiej wersji SKY SPORT.

fot. Sky Sport

W trakcie transmisji dla Sky, Robert powiedział:– Obiecałem wrócić lub jako pilot lub komentator. Teraz jestem tu jako komentator i jestem bardzo podekscytowany”, ” – Nie wszystko zależy ode mnie. Żyję z dnia na dzień, ale ciągle mam nadzieję, że któregoś dnia będę mógł ponownie ścigać się pojazdem F1. Wierzę, że jestem w stanie pokonać swoje ograniczenia, że testy na Węgrzech rozwiały wątpliwości” , – Nie jestem jeszcze pilotem, ponieważ nie jeżdżę , ale są duże szanse “.

Pojawia się też artykuł Adama Coopera (link) z Bravim, że nie tylko Renault jest zainteresowane Robertem, tu można przeczytać więcej (link).

Widać ochłodzenie w stosunkach z Renault, Roberto Chinchero (link)

Prost o składzie kierowców Renault na sezon 2018 : “Chcemy się określić przed Singapurem”. Alain Prost o Alonso mówi: “Nie możemy zaoferować Fernando samochodu na miarę zwycięstwa, co musi być trudne dla kierowcy takiego kalibru. Dla nas, byłoby bardzo dobrze go mieć, ponieważ chcemy wygrywać i byłby mocnym filarem. Fernando wie, że nie możemy zapewnić mu mistrzowskiego samochodu w w 2018, ale w innym przypadku nie widzę go opuszczającego formule 1 na koniec sezonu”. Prost skomentował postawę Kubicy podczas testów na Hungaroringu “Poradził sobie dobrze.“, dodając “w Walencji był szczególnie zaskakujący.” Tymi stwierdzeniami poruszył wyobraźnie kibiców.

Robert udzielił wywiadu dla Mikołaja Sokoła i stacji Eleven:

Pojawiają się wymowne zdjęcia które kibice od razu analizują na swój sposób – wyobraźnia zaczyna działać…

Kibice mieli słuszne przypuszczenia. Media donoszą, że Felipe Massa po obecnym sezonie w F1, pożegna się z ekipą Williamsa na rzecz jazdy w Formule E. Zespół Franka Wiliamsa na miejsce Massy widziałby chętnie u siebie Fernando Alonso, ewentualnie Jensona Buttona. Jednak jeśli obydwie opcje nie będą osiągalne – propozycja padnie pod adresem Roberta Kubicy.

Wciąż nadal nieoficjalne, ale docierają już bardzo pewne informacje o umowie pomiędzy Renault, a Carlosem Sainzem Jr. Sainz ma zostać partnerem Nico Hulkenberga i zająć miejsce Jolyona Palmera.

Są pierwsze prasowe doniesienia o zainteresowaniu Robertem Kubicą przez ekipę Franka Williamsa. Williams przygląda się Kubicy i Perezowi na 2018 – napisał Dave Comerford z insideracing.com

Williams mógłby zaoferować Robertowi Kubicy niezwykły powrót do F1 po tym jak według przecieków Renault zdecydowało się podpisać kontrakt z Sainzem. Włoski portal formulapassion (link) informuje o wizycie Roberta w fabryce w Grove.

Williams: Alonso Czy Kubica?Mark Hughes czytamy w tym wpisie (link).

Motorsport-Total : Kubica w Williamsie ? – tam też musiałby coś udowodnić.“Kubica byłby dla Williamsa atrakcyjną alternatywą. Raczej mniej by kosztował, a wniósłby dużą poprawę wizerunku zespołu. Również u Williamsa musiałby jednak najpierw coś udowodnić. Najwcześniejszy możliwy termin to testy po zakończeniu sezonu w Abu Dhabi. A do tej pory wiele może się na rynku kierowców jeszcze zmienić.”,”Polak miał do tej pory związane ręce. W ciągu testowego programu Renault i Kubica zawarli umowę, aby do pewnego ostatecznego terminu nie podpisywać nic z innymi zespołami. Ten termin upłynął i Renault zdecydowało się na Carlosa Sainza. Tym samym drzwi dla Kubicy zostały zamknięte (w Renault)”.

Giorgio Terruzzi – “Robert Kubica: Kto To Widział?” wypowiada się dosadnie na temat decyzji Renault czym zdobywa wielką sympatię kibiców Roberta. Rynek kierowców F1 oferuje kilka lukratywnych posunięć i wiele niezrozumiałych ruchów kadrowych. Jednym z nich jest zachowanie Renault. „Chciałbym powiedzieć dwa słowa o Renault, którego zachowanie wygląda na naprawdę absurdalne.” – pisze Giorgio Terruzzi. Aranżują dwa testy specjalnie dla Kubicy, starszym bolidem F1, gdzie Polak uzyskuje zdumiewające wyniki, potwierdzają sensacje i dają Robertowi test w Budapeszcie w bolidzie z 2017 roku. Facet zdumiewa, czyni cuda, pokazując kunszt i bezbłędną psychikę, ciężką stopę jakby nic się nie stało w samochodzie jakim nigdy nie jechał.”, „A potem ? Nic. Aż nadszedł temat Carlosa Sainza, którego transfer zostanie potwierdzony lada dzień. Jednak temat Sainza zostawmy, to dobry facet. Jednak nikt przez 12 miesięcy nie dał mi takich uczuć jak Kubica. Powrót nie tylko podniósł Robertowi morale i entuzjazm, ale zapoczątkował piękną euforię – w dość krótkiej opowieści o wspaniałych opowieściach.”. Dziennikarz upatruje szansę Kubicy w Williamsie, a o obecną sytuację Polaka obarcza również sponsorów. „To czego w pełni nie rozumiem, to zachowanie sponsorów w tym przypadku, nie wspominając o Liberty Media. Zwłaszcza zmierzając się z pytaniem jaki kierowca, jaka historia i jakie informacje mogą wygenerować lepsze skupienie zainteresowania niż Kubica?”. Na koniec Giorgio Terruzzi przyznał, że Bernie Ecclestone, gdyby był dziś, gdzie był jeszcze kilka miesięcy temu, zdecydowanie rozwiązał by tę sprawę ku uciesze polskich fanów.

16 września tuż przed rozpoczęciem pierwszego treningu w GP Singapuru większość paddocku jak i media zajęte były doniesieniami o nowych umowach silnikowych, Renault z McLarenem i Toro Rosso z Hondą, gdy na Twitterze ukazała się sensacyjna wiadomość od Nico Rosberga, o rozpoczęciu współpracy z Robertem Kubicą przy jego powrocie do Formuły 1. Nie trzeba dodawać, iż jest to bomba informacyjna dla Kibiców.

Kubica Rosberg Menadżer Goodwood

Po sensacyjnym oświadczeniu Nico Rosberga, o zaangażowaniu się w walkę Roberta Kubicy w powrót do F1, Telewizja ElevenSports przeprowadziła wywiad z menadżerem Polaka – Alessandro Alunni Bravim, który przedstawia obecną sytuację naszego kierowcy (link) .

Motorsport.com: Kubica przetestuje bolid F1 z 2014 zespołu Williams – W niedzielę wyścigową GP Singapuru 17 września, serwis Motorsport.com informuje, o możliwych planowanych testach Roberta Kubicy bolidem F1 z 2014 roku z zespołem Williams na jednym z europejskich torów w momencie, gdy Formuła 1 będzie rywalizować w GP Malezji lub GP Japonii. Powodem takiego działania miałoby być uniknięcie wścibskich dziennikarzy na testach. Dodaje również, że firma Martini, która jest oficjalnym sponsorem zespołu Williams, może mieć znaczny wpływ na wybór kierowcy w kontekście firmowania tejże marki. Partner zespołowy Lance Strolla, musi mieć ukończone 25 lat, by móc wziąć udział w światowej alkoholowej kampanii reklamowej. Warunek te Robert Kubica spełnia.

Testy w przyszłym tygodniu? – Twitter i Facebook huczy, inne media też, o możliwych testach Roberta z zespołem Williams. Czy doświadczymy tego niebawem? A może już w następnym tygodniu?

Wywiad z Keke Rosbergiem sprzed 10 lat jakże aktualny (link)

22 września Robert melduje się w fabryce OLIMP SPORT NUTRITION – Olimp Labs

Gdzie udzielił fascynujących wywiadów które pojawiły się później w sieci:

część 1 

część 2 

część 3 

Dodatkowo został udostępniony backstage z Robertem który spowodował szerokie uśmiechy kibiców, gdyż dawno nie widzieli takiego uśmiechniętego i zadowolonego Roberta backstage Razem na szczyt

24 września Robert Kubica wystartował w kolejnym wyścigu kolarskim Granfondo colli del tartufo w San Miniato.

 

Wywiad dla Przeglądu Sportowego, Robert Kubica : „Trochę się u mnie dzieje. Więcej niż wydaje się z zewnątrz, bo nastał okres dłuższej ciszy, jeśli chodzi o nowe wiadomości z naszej strony. My po prostu pracujemy i staramy się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie dla mnie na następny rok. Staramy się do tego podchodzić na zimno. Ze spokojem. Zobaczymy, co ta praca przyniesie. Teraz pracujemy nad jakimś fajnym rozwiązaniem na przyszłość, które sprawi, że znów będę kierowcą profesjonalnym. A czy to będzie Formuła 1, czy inne mistrzostwa, tak naprawdę teraz tego nie wiem. Staram się jednak znaleźć rozwiązanie, które umożliwi mi kontynuowanie tego, co zaczęło się podczas pierwszego czerwcowego testu w bolidzie Formuły 1. .”

Williams 25 Września potwierdził zainteresowanie Robertem Kubicą Przyglądamy się kilku kierowcom w perspektywie sezonu 2018, Robert Kubica jest jednym z nich”powiedział rzecznik prasowy Williamsa dla GPUpdate.net.

Rosberg przyjeżdża do Polski: Jestem w Polsce, bo chcę dopilnować by Kubica miał wsparcie całego kraju. 27 września do południa Nico Rosberg odwiedził Ministerstwo Sportu i Turystyki, a wieczorem był gościem programu Eleven F1:

a także wywiadu dla Super Expressu (link).

29 Września Paddy Lowe potwierdza zainteresowanie Robertem Kubicą.

Paddy Lowe - Williams - Robert Kubica


PAŹDZIERNIK


Williams, testy, poker, skoki ciśnienia…

Plotki, insynuacje czas zacząć ponownie –Interesującą informację podczas weekendu GP Malezji przekazał belgijski dziennikarz Pierre van Vliet (link). Z jego relacji wynika, że Kubica miał uzyskiwać lepsze czasy od Verstappena i Ricciardo w symulatorze Red Bulla. Przypomnijmy, że podobnie było w symulatorze Renault, gdzie Robert także uzyskiwał lepsze wyniki niż etatowi kierowcy F1 (link). Christian Horner dementuje plotki mając jednocześnie nadzieje, że Kubica podpisze umowę z Williamsem. Jest sporo plotek, ale bardziej prawdopodobny kierunek dla Polaka to Williams.” – powiedział szef Red Bulla. Wygląda na to, że kwestia testów Polaka z Williamsem nabiera tempa i mówi się już o dwóch dniach, na różnych torach.

Poznajemy dodatkowe owoce pobytu Roberta w OLIMP Labs w zeszłym miesiącu – W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach Przez dwa dni (30.09 – 1.10) trwała pierwsza edycja Fit Life Expo 2017. Na zdjęciach możemy zobaczyć Roberta Kubicę reklamującego shot przedtreningowy REDWEILER® SHOT „Polecam – Robert Kubica”

Kubica i di Resta odbędą testy bolidu Williamsa na Hungaroring – 3 października wypływa informacja : Mark Hughes twierdzi, że w październiku Robert Kubica i Paul di Resta odbędą testy dla zespołu Williams. Pierwszy z testów na torze w Silverstone 11 października ma służyć zapoznaniu się z bolidem Williamsa. Drugi, dwudniowy, na torze Hungaroring 17 i 18 października, ma przynieść wybór kierowcy na 2018. Pierwszego dnia, za kierownicą bolidu zobaczymy di Reste, natomiast drugiego dnia Roberta. Oba testy odbędą się w bolidzie z 2014 roku i będą miały charakter prywatny. Reuters podaje, powołując się na dobrze poinformowane źródło, że test nie będzie miał charakteru “Shoot-Out” pomiędzy biorącymi w nim udział wbrew burzy internetowej jaka się rozprzestrzeniła. Według dziennikarza BBC Andrew Bensona, Paul di Resta ma stanowić podczas testów na Hungaroringu punkt odniesienia dla Roberta Kubicy. Di Resta nadal ma szansę na zatrudnienie w przyszłym sezonie, ale w obecnej chwili główny wybór dokonuje się pomiędzy Massą i Kubicą” pisze Brytyjczyk.

Felipe Massa, będący w tym sezonie etatowym kierowcą w zespole Williams, jest pretendentem do fotela również na rok 2018. Brazylijczyk jest przy tym dobrej myśli “Mam w zespole ludzi po swojej stronie, którzy rozumieją coś z motorsportu” mówi Massa i dodaje “Prowadzę rozmowy. Zespół zna moje zdanie. Chcę zostać jeszcze rok. Wiem, na co mnie stać i jestem zmotywowany.” Przypomnijmy, że szefowie zespołu nie spieszą się z decyzją.

Zaczyna się nerwowe postępowanie Felipe Massy

Fakt, że Williams zastanawia się nad zastąpieniem Felipe Massy zdaje mu się nie psuć humoru. Wręcz przeciwnie – kierowca sprawia wrażenie mało zatroskanego w kwestii swojej sportowej przyszłości. “Dla mnie nic się nie zmieni. Wiem na 100%, co mogę dać zespołowi.”. Na pytanie czy będzie obecny podczas testów, odpowiedział “Nie będzie mnie na teście. Nie wiem też, czy to w ogóle jest prawda z tym testem. Nie mam pojęcia.” Mimo to wydaje się być dobrze poinformowany o szczegółach i wyjaśnia, dlaczego z testu nie będzie można wyciągnąć wniosków o potencjale Polaka “Czteroletni bolid jest zupełnie inny.”. Zostawiając go na przyszły sezon w zespole, Williams wiedziałby – w przeciwieństwie do Kubicy, czego może oczekiwać. Jeśli będę mógł zostać, zostanę i dam z siebie wszystko, żeby być na poziomie, na jakim jestem. Nie ma ostatecznego terminu, ale byłoby świetnie, gdybym dowiedział się (o decyzji) przed GP Brazylii.”

Lowe: “Potwierdzam testy Roberta Kubicy. Jeśli pokaże formę sprzed lat, będzie opcją.” 6 października Dyrektor wykonawczy zespołu Williams, Paddy Lowe, oświadczył, że jego team umożliwi Robertowi Kubicy i Paulowi di Resta przetestowanie bolidu. Zapytany, czy to prawda, odpowiedział: “Masz rację, przetestujemy tych dwóch kierowców.” i dodał: Chcę podkreślić, że to nie oznacza, że to jedyni kierowcy, których bierzemy pod uwagę. Rozważamy sporą liczbę kierowców, z których oni są dwoma opcjami.”

Podczas GP Japoni Nico Rosberg wypowiedział się na temat zawirowań:“Podczas testów z Renault udowodnił, że nie ma wątpliwości, iż może przejechać pełny sezon. W trakcie testów na Węgrzech dwukrotnie pokonał dystans wyścigowy. Niczego nie musi więc udowadniać.” oświadczył aktualny mistrz świata.

Nico Rosberg, zapytany przez Eleven Sports F1 dlaczego Robert Kubica jest lepszym kandydatem od Massy, di Resty, Wehrleina i Palmera, odpowiedział krótko i zwięźle: “Bo jest z nich najszybszy.”

Tymczasem Roberta można było spotkać na Autodromo Varano.

fot Anna Teslenko

Testy na Silverstone (link)  . Cisza jaka zapadła po oświadczeniu Paddyego Lowe na temat testów, wzbudzała ogromne zainteresowanie kibiców w poszukiwaniu potwierdzenia daty oraz czasu. Kibice w Anglii zostali poproszeni o zrobienie rozpoznania czy ktoś coś wie. Do samego rozpoczęcia testów nic nie było wiadomo. Tor został wypożyczony na prywatne testy. Ale gdzie diabeł nie może tam kibica Roberta pośle. Nieoficjalne doniesienia sugerowały, że test będzie 11 października. Wobec powyższego, grupa kibiców pojechała sprawdzić na tor Silverstone czy coś się dzieje. Niestety ochrona została bardzo mocno wzmocniona i większą cześć testów oglądaliśmy – jeśli można nazwać to oglądaniem – “za krat”. Nasz Klubowicz Parkers z bezpośredniej bliskości toru wklejał relacje.

Udało się nawet Parkersowi zasiąść na trybunie…

AUTOSPORT – cytuje słowa Williamsa o dzisiejszych testach Roberta Kubicy “Testy były udane”. Zespół nie podaje więcej szczegółów tzn, ilości okrążeń i czasów ze względu na prywatny charakter testów. W następnym tygodniu kolejne testy Roberta z Williamsem, tym razem na węgierskim Hungaroring, który trzeba przypomnieć jest szczęśliwym torem dla Kubicy.

12 października wypowiada się Berni Ecclestone i ma radę dla Claire Williams i Paddy Lowe: “Gdybym był Williamsem, to bym na pewno próbował go zakontraktować. Być może stracą na koniec sezonu Felipe Massę, który i tak wydaje się mieć dosyć, ale Robert mógłby obudzić tam wiele osób. Osiągnięcia zespołu powinny były być ostatnio i tak lepsze, przy czym nie wiem, czy problem leży po stronie kierowców. Tego nikt nie wie. Byłoby więc dobrym pomysłem, zatrudnienie kogoś szybkiego, żeby się o tym przekonać.”

 

LOTOS : Na pojawiające się spekulacje możliwego sponsoringu Roberta przez Lotos, grupa wypuszcza dementi: “Grupa LOTOS zdecydowanie zaprzecza doniesieniom medialnym dziennikarza Anthony’ego Rowlinsona jakoby zamierzała wspierać finansowo zespół Williams Martini Racing, aby zapewnić powrót Roberta Kubicy do Formuły 1. Wprawdzie produkowane przez LOTOS najlepsze paliwa na pewno pomogłyby Williamsowi odzyskać mistrzostwo świata jednak Grupa LOTOS nie ma i nie zamierza mieć żadnego wpływu na decyzje Williamsa w sprawie zatrudnienia najszybszego kierowcy świata.”

Jednocześnie LOTOS organizuje ankiete czym wzbudza akcje wsparcia kibiców:

Mario Igor Rossello : Ręka nie przeszkodzi Robertowi Kubicy w F1. 16 października pojawia się wywiad z Profesorem Mario Igor Rossello (link), który przeprowadzał operacje Roberta Kubicy bezpośrednio po wypadku w 2011 roku. Artykuł pojawia się w odpowiedzi, prawdopodobnie, na dywagacje pesymistów, którzy mają obiekcje nawet po tylu testach…co do sprawności fizycznej Roberta. Zawsze się znajdą. Najpierw twierdzili że nie możliwe … by następnie szukać fitnesu… a w kolejności następnej negować sprawność fizyczną ….

Rossello Czy Kubica wróci, nie dotyczy w tej chwili medycyny. F1 to polityka i pieniądze

Kubica – drugie testy z Williamsem, tym razem na Hungaroringu – 17-18 październik po dniu testowym na torze Silverstone, gdzie Robert Kubica i Williams mieli dzień tylko dla siebie, przyszedł czas na zapowiadane kolejne testy. Węgierski tor Hungaroring na dwa dni będzie zarezerwowany tylko i wyłącznie dla zespołu Williams. Paul di Resta i Robert Kubica będą mieli po jednym dniu na jazdę. Kibice jak zwykle nie zawiedli, choć znów testy były prywatne i ochrona nie wpuszczała na tor. Prym wiodła Klubowa ekipa.

Spora grupa fanów wraz z pewnymi dziennikarzami metodą chałupniczą mierzyła czasy Roberta.

Po kolejnych tajnych testach Williamsa i krótkiego komunikatu, nie otrzymujemy żadnych konkretnych informacji z Hungaroringu. „Robert Kubica zakończył kolejny produktywny test.” poinformował sucho Williams, dodając “Nie będziemy ujawniać żadnych dalszych informacji dotyczących testów, ponieważ kontynuujemy nasze oceny”. Dyrektor techniczny zespołu Paddy Lowe, obecny w Austin, nie chce komentować wyników testów Polaka na Silverstone i Hungaroring. „Nie mogę teraz niczego komentować. Mogę tylko powiedzieć wszystko to, co każdy wie. Mamy na przyszły sezon kilka opcji” – mówi Brytyjczyk. „Dobrze wiemy, co się dzieje na rynku i zdajemy sobie sprawę, w jakich elementach potrzebujemy wzmocnień. Już teraz zrobiłem kilka zmian w projekcie na 2018 roku. Jestem usatysfakcjonowany z tego, co się dzieje w naszym teamie. Kocham moją pracę. Teraz mam szansę nadzorowania całego projektu. Abyśmy znów wygrywali, potrzebujemy świetnych inżynierów i tego, aby wszystko znakomicie pracowało. Jeśli tak będzie, to łatwiej będzie ściągnąć nowych inwestorów i powiększyć budżet” – kontynuuje dyrektor techniczny Williamsa. Plotki z padoku w Austin przed GP USA powiadają, że Kubica dostarczył Williamsowi tak cennych danych podczas testów w symulatorze w Grove, że jego wskazówki wpłynęły nawet na set-up stałych kierowców Felipe Massa i Lance Stroll’a.“Nie wiem, skąd się to wzięło” skomentował Paddy Lowe, dyrektor techniczny zespołu Williams, dodając uzupełnienie: “Co nie znaczy, że dementujꔟródło: Motorsport-Total.

Klub organizuje konkurs na koszulkę z autografem Roberta. Pytanie konkursowe brzmiało:
Spotykasz Roberta Kubicę, który właśnie po długiej i ciężkiej walce wrócił do F1. Napisz w jednym zdaniu – co powiedziałbyś / aś Robertowi w trakcie ewentualnego spotkania się z nim”. Przesłane do klubu odpowiedzi ścisnęłyby niejednego za gardło twardziela a tu wyniki (link)

Wygraj Koszulke z Autografem Roberta Kubicy z Limitowanej serii One Of 120 - Olimp

Od Andory po F1 – skrócona wersja całej historii (link). Nasz Klubowy DaroGP, nocami montował skróconą historię do utworu jakże tekstowo zbliżonego do historii Roberta : Try Walking In My Shoes


LISTOPAD


Kubica – zgodnie z planem, a w mediach wrze – Pojawiająca się cisza w informacjach oficjalnych z obozu Roberta jak i Williamsa powoduje natłok plotek oraz niesprawdzonych informacji. Kibice zaczynają nerwowo reagować na każde domniemania. Więcej o nastrojach w naszym klubowym wpisie (link).

Robert Kubica na ostatniej prostej w powrocie do Formuły 1? Ciąg zdarzeń oraz artykułów i doniesień przyprawia kibiców o istny zawrót głowy połączony z palpitacją serc. 10 listopada Massa ogłasza emeryturę, Kubica opcją na testy w Abu Zabi, “Robert jest z jedną opcji na posezonowe testy w Abu Zabi” – mówi dyrektor techniczny Williams Paddy Lowe.

Publikują się nieoficjalne wieści o zakontraktowaniu Roberta w Williamsie na 2018

W środę 15 listopada na łamach serwisu motorsport.com Roberto Chinchero dziennikarz Sky Italia i przyjaciel Polaka napisał, że Kubica weźmie udział w testach opon Pirelli po ostatnim wyścigu sezonu w Abu Zabi. “Polski kierowca po raz pierwszy będzie miał okazję sprawdzić obecny bolid Williamsa FW40 po tym, jak zaliczył testy na Silverstone i Hungaroringu za kierownicą modelu z 2014 roku” .

“Dla Kubicy test na Yas Marina wydaje się być wstępem do pełnego powrotu do F1, porozumienie z Williamsem jest już bardzo blisko. Według doniesień z Interlagos, do uzgodnienia pozostało już tylko kilka szczegółów” – twierdzi Chinchero podkreślając, że polski kierowca jest pierwszym wyborem dla zespołu Williamsa Martini Racing. Przytoczymy jeszcze wypowiedz współzałożyciela zespołu Williams, Sir Particka Head’a, współtwórca ekipy Williams. – Robert należał do najwybitniejszych kierowców– oświadczył Head, były wieloletni dyrektor techniczny Williamsa, w roku 2015 uhonorowany przez królową Elżbietę II tytułem szlacheckim – Ciekawe, czy wciąż ma serce do wyścigów? Czy fizycznie jest przygotowany do powrotu? Jeżeli tak, to będzie doskonałym wyborem. Obrażenia jego ręki są jednak bardzo poważne, trzeba je dokładnie sprawdzić i przeanalizować.

Oświadczenie zespołu Williams Martini Racing “Rozmowy z Robertem Kubicą nadal trwają i wciąż nie wiadomo, kto zajmie miejsce Felipe Massy w sezonie 2018. Wydamy oficjalny komunikat w tej sprawie, gdy tylko będziemy mieć coś do zakomunikowania. Nie planujemy jednak żadnego oświadczenia w ten weekend w Abu Zabi.”

22 Listopada możemy nareszcie oficjalnie napisać, Robert Kubica weźmie udział w oficjalnych posezonowych testach F1 w Abu Zabi (28-29 listopada). Kubica zasiądzie za kierownicą bolidu podczas obu testowych dni.

Robert Kubica na testach w Abu Zabi

Dyrektor zespołu Williams Rob Smedley do spraw osiągów dla Sky Sports o decyzji i planach dotyczących Roberta Kubicy, studzi rozpalone emocje kibiców oraz Krzysztof Hołowczyc wierzący w powrót Roberta (link)

Robert Kubica Williams

 

Testy Pirelli Abu Zabi 28-29 Listopad 2017, (link)

Robert Kubica i Williams Racing Testy F1 w Abu Zabi

Testy Pirelli po GP Abu Zabi to wyśmienita okazja do jazdy dla Roberta Kubicy w najnowszej specyfikacji bolidu. Kubica dostał, aż dwa testowe dni – to jest naprawdę bardzo dobry prognostyk jeśli chodzi o współpracę z Williamsem. To ostatnia prosta w powrocie do F1…. Dużym zaskoczeniem było zakontraktowanie na testy Sergieja Sirotkina przez ekipę Williamsa. Sirotkin jest kierowcą testowym w ekipie Renault. Kibice nie spodziewali się jeszcze w najczarniejszych snach w jakim celu został zatrudniony do testów.

fot. Cezary Gutowski

Robert powiedział po pierwszym dniu testów:Byłbym rozczarowany, jeśli nie będzie dalszego ciągu, bo czuję się bardzo pewnie i komfortowo, ale wiem też, przez co przeszedłem i mogę się cieszyć i poczuć nawet trochę dumy z tego, co już osiągnąłem.

fot.Williams Racing

Dzień 2 – Środa – Dziś Robert Kubica za kierownicą bolidu Williamsa spędził dwie godziny. Robert przejechał 30 okrążeń przez cały czas kontrolując tempo, by w ostatnim przejeździe na oponach hypersoft uzyskał najlepszy czas 1:39.485. Był to najlepszy rezultat zespołu z Grove podczas obu testowych dni. Robert zadomowił się w zespole. Fakt ten, mogą potwierdzać wypowiedzi dziennikarzy o tym co działo się po dzisiejszych jazdach.“Gdy już Kubica zjechał, a mechanicy zasłonili garaż, ze środka słychać było brawa.” “Zespół Williams Martini Racing zabronił Robertowi udzielać wywiadów po dzisiejszych jazdach.”

Kubica Williams f1 Pirelli

fot. Aldona Marciniak

 

Krajobraz po testach Pirelli – czekamy na decyzję zespołu Williams.

Testy, testy i po testach… Po kolejnym trzęsieniu ziemi dalej musimy czekać, a napięcie rośnie jak u Hitchcock’a, w tym roku Robert nas nie oszczędza i serwuje nam kolejne zawieszenie akcji w najciekawszym momencie… Ratuje nas to, że mamy za sobą doświadczenie.


GRUDZIEŃ


Robert Kubica na Autosport Awards 2017!

Robert Kubica na Autosport Awards 2017

fot. Motorsport.tv

3 grudnia Lewis Hamilton i Sebastian Vettel kolejny raz staną naprzeciwko siebie. Tym razem podczas ogłoszenia zwycięzcy w Londynie. Na gali wśród zaproszonych gości znalazł się Robert Kubica, który podczas gali będzie wręczał nagrodę dla najlepszego kierowcy rajdowego roku.

Dokładnie 33 lata temu (7 grudnia 1984 roku) urodził się w Robert Kubica!

Robert Kubica obchodzi dziś 33 urodziny

Robercie. .. Niech odpowiedź zespołu Williams Martini Racing będzie wymarzonym prezentem urodzinowym dla Ciebie. W dniu Twoich 33 urodzin, z całego serca życzymy Ci powrotu do Formuły 1 w 2018 roku!

Robert obchodził swoje urodziny w doborowym towarzystwie

 

 

Kubica na Memoriale Bettegi 2017 : Celne rady Polaka doprowadzają do zwycięstwa Tobia Cavallini!

Tobia Cavallini - Robert Kubica - Memorial Bettega 2017

fot. Tobia Cavallini

Czas oczekiwania na decyzję Williamsa trwa, a Robert Kubica od testów w Abu Zabi, jako kibic uczestniczył w Monza Rally Show, a obecnie w Memoriale Bettegi. Dziś Polak służył radami i jak się okazuje, były one bardzo celne, dając zwycięstwo w Bolonii Trofeo Italia WRC – Tobia Cavallini, który zapewnił sobie tym samym udział w Memoriale Bettegi. “Pomoc Roberta miała decydujące znaczenie, szczególnie w wyborze opon na finał. Ten wybór zadecydował o zwycięstwie” – powiedział po finalne przyjaciel Roberta Kubicy – Tobia Cavallini. Tobia to nie jedyny kierowca, który korzystał z cennych rad Kubicy.

Robert Kubica w Williamsie, dochodzą słuchy o decyzji co do składu Willimasa w dniu 15 grudnia… W sieci w ostatnich dniach pojawiają się najprzeróżniejsze teorie na temat, czy Robert Kubica będzie zakontraktowany oraz innych kierowców mogących aspirować do fotela Williamsa w roku 2018. Robert Kubica zapytany w ostatnim wywiadzie na gali Autosport Awards, na temat pogłosek dotyczących decyzji Williamsa odpowiedział, w swoim stylu: “Nie znam ich decyzji. Kiedy ją poznam, poznamy ją wszyscy.”

Krzysztof Hołowczyc wypowiada się ciepło o Robercie oraz o możliwych zawirowaniach wokół kontraktu.

Roberto Chinchero wieszczy, iż Williams wybrał Sirotkina – Najbliższy Robertowi w ostatnim czasie dziennikarz, Roberto Chinchero pisze, że zespół z Grove wybiera młodszego Sirotkina, co daje najmłodszy tandem we wszystkich zespołach, gdyż łącznie z Lancem Strollem będą liczyli 41 lat. Dziennikarz piszę, że oficjalna wiadomość ma nadejść z obozu Williamsa w ciągu kilku dni. Newsa podał portal motorsport.com (link). Trzeba dodać, iż Roberto Chinchero był na urodzinach Roberta Kubicy i istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że jest to zagrywka negocjacyjna, tak jak w przypadku artykułu z Kanady….Pozostaje, nam czekać cierpliwie na oficjalny komunikat. Więcej ciekawostek w naszym klubie włącznie z aktualizacjami (link).

W sieci wrze po publikacjach Chinchero oraz poszczególnych portalach a info z ostatnich dni wygląda tak:

Robert Kubica prawie na pewno w Williamsie,

Robert Kubica nie będzie w Williamsie,

jeszcze nie wszystko stracone…

Urasta chęć zorganizowania zbiórki finansowej dla Willliamsa przez kibiców, by podjął słuszną decyzję ws Roberta – tylko czy Robert by tak chciał?

Artur Kubica : Ciągle walczymy, żeby to Robert pojechał dla Williamsa. Nie wszystko jest stracone

Z przeprowadzonego wywiadu dla WP “Ciągle walczymy, żeby to Robert pojechał dla Williamsa. Nie wszystko jest stracone – mówi nam Artur Kubica, ojciec kierowcy. – Williams jest dość tajemniczy, zapowiedział ogłoszenie decyzji przed świętami. Mamy nadzieję, że będzie to dobra dla nas decyzja. A jeśli nie będzie jej przed świętami, to znaczy, że przynajmniej daliśmy jeszcze władzom Williamsa do myślenia. Podejmujemy działania, które mają przekonać do tego, by postawić na Roberta. Oczywiście chodzi o to, co dany zawodnik wniesie do zespołu. Czasami jednak nie umiejętności, doświadczenie czy potencjał kierowcy są decydujące, tylko liczą się pieniądze.”
“Gdy F1 przez głupotę i z bezmyślności zrezygnuje z Roberta Kubicy”“Nie chcę sobie łamać głowy nad pytaniem, dlaczego (…) Sirotkin, a nie Kubica”pisze Daniele Sgorbini. Dziennikarz włoskiego Autosprint uważa, że w tym wszystkim co się dzieje w F1 i Williamsie najważniejszy jest człowiek – Robert Kubica. Włoch wyjawia również, dlaczego jego zdaniem zespół Williams zwleka z decyzją. (link)
Finanse Williams Racing, a potencjał marketingowy Roberta Kubicy. Walka o ostatni wolny fotel w Formule 1 nadal trwa. Emocje skaczą z góry na dół. A wszystko podobno przez kasę. Wszystkie publikowane w mediach artykuły mają jeden wspólny mianownik – pieniądze. Kto da więcej? Na kim można więcej zarobić. Na tym polu również przeprowadzono dziesiątki analiz i porównań. Spojrzeliśmy jak wyglądają finanse zespołu Williams Martini Racing i wyobraziliśmy sobie jaki mógłby być potencjał marketingowy Roberta Kubicy. Bardzo ciekawe informacje przekazuje ceniony dziennikarz F1 Joe Saward “Robert Kubica (…) podobno ma, aż 11 milionów dolarów od polskiej sieci sklepów Żabka oraz PKP Energetyka.”. Wszystko włącznie z raportami finansowymi Williamsa (link).

Rosberg stara się o kolejny test dla Kubicy – Rozmowa telefoniczna którą otrzymał szef znanej ekipy z World Series Formula V8 3.5 – serii opartej na bolidach Dallara-Gigson, napędzanych potężnymi, ponad 500 konnymi silnikami powoduje szum informacyjny. Nico sprawdzał dostępność takiego bolidu aby Robert mógł ćwiczyć na torze jeśli Williams się zdecyduje.
Nic nie jest więc pozostawione przypadkowi. W tej walce umiejętności kierowców przeplatają się z interesami ekonomicznymi, strategiami, a nawet politycznymi rozgrywkami. Pamiętając, że obaj kandydaci mają za sobą różne osobiste historie to łączy ich to samo wielkie marzenie: stanąć na starcie w Australii. – informuje włoski dziennikarz LiveGp.it Marco Privateer – istny poker…

CVS Capital Partners i Żabka komentują doniesienia o ewentualnym wsparciu Roberta Kubicy

“Oficjalnie nie komentujemy tych pogłosek” – stwierdził dyrektor ds. marketingu CVC Capital Partners, Carsten Huwendiek. Natomiast rzecznik prasowy CVS David Sturken stwierdził “Nawet nie wiedziałem, że pojawiły się plotki łączące CVC z Kubicą. Muszę się dowiedzieć, co jesteśmy w stanie powiedzieć.” dodając, że CVC nie posiada już akcji F1.

Żabka natomiast komentuje sprawę tak:
“Odnosząc się bezpośrednio do zainteresowania naszą firmą w kontekście rozmów dotyczących ewentualnego powrotu polskiego kierowcy do F1 informujemy, że nie ma w tej chwili podstaw, aby w sposób wiążący potwierdzić zaangażowanie naszej firmy w sponsoring startów Roberta Kubicy”

Diario Motorsport (link): Jedyna opcja dla Williamsa – Ratyfikować umowę i ogłosić Roberta Kubicę! – W przededniu świąt Bożego Narodzenia, brazylijski serwis Diario Motorsport uraczył nas świetnym podsumowaniem autorstwa Américo Teixeira Juniora. Autor wyjaśnia, dlaczego to zespół Formuły 1 Williams Martini Racing powinien postawić na Roberta, jednocześnie nie rezygnując z Siergieja Sirotkina.

 

Riccardo Ceccarelli : Nikt nigdy nie dorównał Kubicy. Dużo ciekawostek od Ceccarelliego, można zobaczyć u nas w klubie (link)

Zgodnie z twoimi doświadczeniami w Formule 1, który z kierowców spośród leczonych przez Ciebie był najsilniejszy fizycznie i mentalnie? – pyta Antonio Russo z Toto Motori, który miał okazję rozmawiać z lekarzem.
Dr. Riccardo Ceccarelli : Trudno powiedzieć fizycznie. Powiedziałbym, że Trulli i Alonso zawsze mieli wysokie wyniki fizyczne. Ale mentalnie myślę, że nikt nigdy nie dorównał Kubicy.

Pomiędzy tymi wydarzeniami, które przytoczyliśmy były jeszcze inne prezentowane na stronach naszego klubu. Sporo się wydarzyło zarówno w życiu Roberta jak i w życiu kibiców.

Spekulacji, domniemań, wiadomości dziwnej treści, informacji od “znajomych”, zdań typu “Tata a Marcin powiedział..”, utworzyło i tworzy do dnia dzisiejszego atmosferę, w którą można wsadzić zapałkę by spowodować wybuch. Pomni doświadczeniem w oczekiwaniu – wszakże to już 6 lat – rekomendujemy wspierać i czekać na oficjalne komunikaty.

Widać z powyższej historii Roberta, że wszystko co jest półsłówkami bez oficjalnych potwierdzeń, może zawsze być widziane w inny sposób przez wszystkich a zwłaszcza osób krążących wokół tematu powrotu Roberta do królowej motorsportu.

My rekomendujemy słowa samego Roberta:

Robert Kubica “Nie znam ich decyzji. Kiedy ją poznam, poznamy ją wszyscy.”

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 08:00

Udostępnij:

 • Kawa zaparzona?

 • NO2

  Dzień Dobry Klubie

 • Le Mans Wmr

  Jestem jakby co ,cześć.

 • Marrally

  E tam spimy

 • Andrzej Onichimiuk

  Bez jaj z tym “no name”. Każdy, kto ma jakiekolwiek pojęcie o wyścigach, zna to “name” :)

 • Marrally
 • Marrally
  • COPSE

   CRONOS STUDIOS n YOU robi nieziemskie materiały z GP. Nowinki ma kozackie.zastanawiam się tylko dlaczego on ma na to wszystko przyzwolenie.hej

 • Marrally

  24h :)

 • Le Mans Wmr

  Bo liczy się tylko #SupportKubica.
  Karaluchy pod poduchy.

  • Marrally

   żyrafy wychodzą z szafy

 • Marrally

  to było podsumowanie :) teraz czas na ciekawostki i nie tylko :)

 • Marrally

  Pracujemy pracujemy i już jutro będzie można chyba do kawy – jak się coś nie … poczytać ciekawostki :) i nie tylko :)

  • Wierny fan Roberta

   Wracamy na właściwy tor !!! #SupportKubica

  • Apolonia Bąk

   SUPER!

  • jakitaki

   Elegancko, bo mi kom wywala już tą stronkę zanim do disq dojdzie :p
   Do rana.
   #SupportKubica

 • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

  Wlasnie obejrzalem sobie ” Napad na bank” z Louis De Funes z 1964, tak taki napad na bank , tam wyszlo ze dyrektor sam okradal swoj bank a w skarbcu zamiast zlotych byly olowiane sztaby zlota. Tak sobie pomyslalem , ze ten SMP bank to moze byc wydmuszka i poprostu nie maja takich pieniedzy dlatego zwlekaja nie mowiac ze w Rosji bank nie musi oznaczc tego samego co w innych krajach cywilizowanych. Bracia Rotenbergowie za mocno wczuli sie w role bankierow a Wolodia wlasnie powiedzial niet tzn kazal uniewaznic emisje obligacji . Pamietajac jakie problemy z rosyjskimi przelewami mialy Rs i sauber i do tego glosowanie ekonomicznej “opcji atomowej” przez izbe reprezentantow w lutym moze spowodwac ze Williams nie chcac ryzykowc i czekac do lutego , zakontraktuje wlasnie Kubice , czego sobie i Wszystkim zycze .

  • Wierny fan Roberta

   jakby mieli to już by dawno przelali ale coś mi się wydaję że niggdy kasa nie dojdzie i wezmą Roberta !

 • gniewko

  Dziecko, kładąc się do snu, nie chce zerwać kontaktu z realną rzeczywistością, trzyma za rękę matkę lub ojca,
  a gdy ich nie ma, przytula do siebie swoje ukochane autko.

  Gdzie mój samochodzik? Aaa, jest!!!
  I takim oto cytatem (nie do końca dosłownym) A. Kęmpińskiego mówię/piszę Państwu dobranoc.
  ps.
  podobały mi się dzisiejsze “rozkminki”

 • szafran00

  Heh dobre…

 • gniewko

  Tiaa..

 • Marrally
 • Wierny fan Roberta

  Głowny Sponsor SIR ma kłopoty może być tak że $$$ wogóle nie dojdą

 • Szary Wilk

  Fizjoterapeuta Roberta

 • Szary Wilk

  Hallo, a to powiedzial Francesco
  Najlepsze życzenia wszystkim, co dobre, ale przede wszystkim dobre 2018

 • Wierny fan Roberta
 • Poldek Napora

  Dobrej nocy Klub :) #SupportKubica

 • Charlie Runkle

  Lubię Kravitza, ale bardziej pasuje mi tu…. Breaking Bad i słynne “We’re done when I say we’re done”. ;)
  https://www.youtube.com/watch?v=ob7_LkZWjaI

  • KuboF1

   Say my name!

 • KrisTO

  Mimo wszystko jesteśmy z Tobą , kolejny dzień za nami,….kolejny dzień ze znakiem zapytania.
  Forza Kubica!

  https://uploads.disquscdn.com/images/57ee07703b55b95017a4fa47ed082d9b0bc44ebb031660eeeba09d47548304c8.jpg

 • szafran00

  Eeee tam, ja jestem pewna, że rozwiązanie, jakie by nie było, będzie ok. I dlatego jestem maksymalnie rozluźniona :)))

 • kingpiotrek

  Dużo ostatnio tych pesymistycznych wywiadów, ja nie czytam, a czekam, tak jak na trybunach na Hungaroring’u na wyjazd Roberta na tor! #SupportKubica https://uploads.disquscdn.com/images/d65af3d2b35c1338ca726fde57d1733eee304bb92f1b03945e1097733ba26a0a.jpg

  • czarny86

   Ech to bylo coś co na zawsze zostanie w glowie

  • Le Mans Wmr

   Takie pytanko,byliście tam razem z sąsiadami,no tymi równoległymi.?

   • jakitaki

    Ja tu trafiłem po Hungaro bo zastanawiali mnie ludzie z flagą Klubu Kibica i muszę przyznać, że Klub działa kojąco :)
    U sąsiadów jestem od lat, gdyby nie Oni i grupa na FB nie wiem czy zdobyłbym się na wyjazd z rodziną.

    • Le Mans Wmr

     Tak pytam,bo widziałem dzisiaj właśnie u nich to samo zdjęcie(przyznaje się,że zajrzałem tam pierwszy raz hihi)w tonie podobnym do tego tu i zastanowiło mnie czy na wyjazdy zbierane są wspólne siły,czy nie.Dzisiaj na tt widziałem zdjęcie po za trasą w objęciach Casale)i(Sonika,a na trasie tną się jak przecinaki i tak mi się nasunęło.

     • ZimnaMi

      No na wyjazdach my jak jedna wielka rodzina. Kibice Roberta Kubicy po prostu.
      Dlatego nie przepadam za sztucznymi podziałami. Poza tym gdy się kogoś pozna osobiście, to dawny “adwersarz” zmienia się w kumpla.
      Kubicowanie łączy, a nie dzieli.

  • pawelondo

   Wiedziałem , że trzeba tam jechać, ps. jestem na zdjęciu, wy też?

   • kingpiotrek

    Dokładnie, też wiedziałem! na tym ciężko rozpoznać, Ekipa wyjazdowa była ulokowana przy samym wejściu na trybunę widocznym w centrum zdjęcia, pod nową flagą Klubową, tak za tym słupem! Zdjęcie od C. Gutowskiego z drugiej strony, i w sumie ‘My’ Ewa, Jacek, i ja w centrum zd . https://uploads.disquscdn.com/images/c01f25ce6ac3dbdd948d489e92d55905595190bd30d1f8f88b4587fb66b12aaf.jpg

    • Właśnie się znalazłem (jedyna koszulka w kratę).
     Dzięki :)

     • kingpiotrek

      dokładnie tak, jeszcze Asia plecami do aparatu nad Tobą, sorry za pominięcie Was!!

   • czarny86

    Na tym siebie nie widzę być moze dlatego ze przemieszczalem sie co jakiś czas na Gold 4 (zdjęcie z awatara) ale mam mega pamiatke w postaci relacji z testów ktora ktoś wrzucil na yt, kompletnie nieświadomie zostalem fajnie uchwycony jak dre mordke ku wsparciu RK

   • Łukasz Łańcucki

    Na zdjęciu są chyba wszyscy z Golda pod dachem. Wszyscy Ci siedzący przed pierwszym zakrętem nie mieli tyle szczęścia.
    To były historyczne testy, nigdy wcześniej na testach nie pojawiła się taka ilość kibiców. Tak zorganizowanych i zaangażowanych kibiców.
    Brawo My!!! #SupportKubica :-)

    • jakitaki

     Nie wszyscy… Niektórzy siedzieli na czerwonych krzesełkach które na tym zdjęciu zaczynają się po prawej i niewiele zdjęć ich łapało ;p

     • Łukasz Łańcucki

      „chyba” :-)
      biedaczyska, ale to co widzieli i przeżywali jest najważniejsze.
      Ja dalej na wspomnienie „Merci Renault” mam ciary. Co by nie mówić to Oni jako pierwsi podali Robertowi pomocną dłoń i tylko za to należały się im podziękowania. Bez francuzów i ich inżynierów prawdopodobnie nie mielibyśmy okazji do przezywania tych niezwykle pozytywnych emocji.

 • Wierny fan Roberta
 • Charlie Runkle

  Widać że głód informacji jest ogromny. Pismaki ciągną info z blogów chyba… Hahaha.
  https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/730005/problemy-sponsora-sirotkina-emisja-obligacji-rosyjskiego-banku-uniewazniona

  • Le Mans Wmr

   Nawet nie klikam,w kółko to samo.

  • jakitaki

   To teraz Panie Rowiński z wp proszę zdobyć dane użytkownika Gie z f1wm i odpalić mu dolę za tą informację bo wygrzebał coś co być może kiedyś będziemy wspominać jako odwrócenie nastrojów w WMR :)

   • Le Mans Wmr

    Poziom dziennikarstwa w tematyce F1 w Polsce jest w fazie prób.Z resztą nie tylko w F1.Dzisiaj w radiu usłyszałem,że K.Stoch po dzisiejszej wygranej objął prowadzenie w konkursie CS.

   • Charlie Runkle

    Oni aż tak głęboko nie wchodzą jak forum F1wm. Przesadziłes chyba ;). No, ale dolę koledze powinni odpalić, to fakt, bo to on to wyszperał.

    • jakitaki

     Generalnie to artykuł jest zlepkiem tego co było za ścianą i u nas ale gdyby nie Gie to w tych dwóch miejscach jeszcze długo by się to nie pojawiło :)

  • jakitaki

   A za to:

   “Jeśli dodamy do tego fakt, że właścicielem Formuły 1
   jest amerykańska korporacja Liberty Media, której może się nie podobać,
   że jeden z zespołów sponsorowany jest przez bank z amerykańskiej
   czarnej listy, to warto wstrzymać się z opiniami, sugerującymi, że
   przejście Sirotkina do Williamsa jest już przesądzone, a powrót Roberta Kubicy niemożliwy.”

   Rowiński ma u mnie piwo na Hungaro :)

 • oczek29
  • Sam

   Szkoda ze nie było efektu zaskoczenia ;)

 • Ostry

  Podprogowe :/

  • ZimnaMi

   Nie ma co się przejmować. Będzie dobrze
   Każdą informację da się przekazać in plus i in minus. Ale liczą się tylko fakty. A tych dowiemy się dopiero po oficjalnym ogłoszeniu.

 • NO2

  Podejrzewam, że zdjęcie zostało zrobione w Hongkongu Kongu gdzie Nico był jako ambasador Hugo Bossa, poza tym nie ukrywał, że jest zainteresowany zaangażowaniem się w FE.
  Pytanie raczej po co Jaguar publikuje teraz takie zdjęcie… ?

 • DB

  Nico wdraża plan B

  • Kolober

   Plan B jest związany z F1

   • Le Mans Wmr

    O kolberger znowu w akcji.

 • Jasiukcn

  Jest szansa, że może w tej Daytonie noga się powinie…wypadek jakiś.

  • oczek29

   Nie życz drugiemu, co Tobie nie miłe:(

  • Le Mans Wmr

   Fuj.

 • Le Mans Wmr

  Ha pogratulował di Rescie.

 • szafran00

  Nie jestem fanką teorii spiskowych, ale skoro i tak nic się nie dzieje to pomyślałam, że podzielę się tym co chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu. Wspomniałam o tym już w komentarzu do wpisu Apolonii jakąś godzinę temu. Postaram się jak najkrócej ale i tak jest dużo do opisania, a zatem: im dłużej obserwuję Cyrila Abiteboula tym bardziej wyraźne staje się, że to facet kuty na cztery nogi a do tego dość bezwzględny w osiąganiu założonych celów i coraz bardziej widoczne są dla mnie pewne fakty, które połączone, prowadzą do Reni.
  1. Renia wykopuje z niebytu i testuje Roberta, jest wyraźnie zadowolona zarówno z osiągów jak i zainteresowania mediów. Jeden test, drugi test, świat szaleje, Renia na ustach wszystkich.
  2. Po kolejnym teście zaczyna się saga silnikowa.
  3. Cyril wyraźnie i kilkukrotnie mówi o tym, że ich obecna klasyfikacja w konstruktorach jest dla firmy nie do przyjęcia, jednocześnie cały czas podkreśla, że są w fazie budowy zespołu i cele określają długofalowo, w domyśle Ghosn i reszta góry są niezadowoleni z obecnej sytuacji, a i budżet jest jaki jest i w tym sezonie się nie zwiększy, a jeśli nie uda się poprawić w generalce to trzeba zaciskać w pasa.
  4. Renia orientuje się, że może dostać zawodnika, na którego poluje od dawna, nie za, jak wcześniej pisano 8 mln, tylko za free i to z pocałowaniem ręki od Red Bulla. Trzeba tylko przekonać Byczki, że tak naprawdę my wcale nie musimy zgodzić się na wcześniejsze rozwiązanie kontraktu silnikowego z Toro Rosso, a do tego Saintz wcale a wcale nie jest dla nas jedynym zbawieniem, bo mamy gotowego i zwartego Kubicę. No, ale jemu trzeba zapłacić, tyle, że o tym sza. Jeśli zagranie się uda to mamy Saintza za darmo, pewnie poprawimy się w generalce, góra będzie zadowolona a na dodatek dajemy Kubicy papier na trzeciego, bo i tak nie ma gdzie pójść, więc wszyscy zadowoleni.
  5. Kubica natomiast mówi, a mam was gdzieś, nie będę trzecim, mam inne opcje. No cóż Renia przelicytowała, ale się nie poddaje, i ustami Cyrila mimochodem sugeruje, jakoby testy wcale nie dały zadowalających odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące formy Roberta. Taki nieprzyjemny zapaszek sobie puszczają…
  6. Williams nic sobie z tego nie robi i testuje Roberta. Raz, drugi, planuje i trzeci, w Abu Dhabi. Ale tutaj nagle w Brazylii następuje mega krach w relacjach Renault – Toro Rosso ( w domyśle również Red Bull). Tost sugeruje, że Renia celowo im daje felerne silniki, żeby ich wyprzedzić w generalce, Cyril się wścieka i grozi, że żadnych silników już nie dostaną. Sytuację łagodzi Marko (sic!), ale niesmak pozostaje. W tej sytuacji Renia orientuje się, że może nie być tak różowo z Toro Rosso w przyszłym sezonie, w końcu Saintz nadal jest zawodnikiem tylko wypożyczonym do Reni. Trzeba zabezpieczyć tyły, ale nie Siriotkinem przecież…
  7. I nagle dowiadujemy się, że trzeci zawodnik Reni, niejaki Siriotkin, będzie testował w Abu Dhabi wraz z Robertem. Dodam, że Siriotkin był w tamtym momencie nadal zawodnikiem Reni, i zapewne musiał mieć zgodę od pracodawcy na testy z innym zespolem a może nie tylko zgodę ale i zachętę…
  8. Nagle okazuje się, że Siriotkin to kura znosząca złote ruble, a tajemnicą poliszynela jest, że Williams na kasę łasy. Cyril zaciera rączki i zachwala Siriotkina pod niebiosa. Slowem nie wspominając o niejakim Kubicy.
  9. Williams podpisuje Siriotkina, Cyril zwraca się do Roberta – kochany no co Ci teraz zostało? Zapraszamy zapraszamy do nas. Będzie bosko i wogóle… :D Kaski też damy.
  10. Williams z dwoma paydrajwerami wyeliminowany, Saintz za darmo uzyskany, klasyfikacja konstruktorów poprawiona, Kubica, zapędzony w kozi róg, wraca do Reni. Mission accomplished.

  #SupportKubica.

  • Le Mans Wmr

   Ło żesz.

   • Marrally

    Hehe

   • Jarecki

    “Lzesz” , dobrze prawi Pani Szafran007

    • Le Mans Wmr

     Miało być w dobrym słowa znaczeniu,nawet bardzo logicznie i co najgorsze przerażająco prawdziwe.Szacun za rozkmine

     • szafran00

      Dzięki, bo też tak się zawahałam co miałeś na myśli. Też mnie te moje myśli nieco przeraziły, ale tak no… drążyło mi to głowę i musiałam wyrzucić :)

    • szafran00

     Szafran007… podoba mi się!!! :D

  • gniewko

   (…) istnieje tajne stowarzyszenie, które ma odgałęzienia na całym świecie i które uknuło spisek polegający na tym, żeby szerzyć pogłoskę, że istnieje spisek powszechny.

   • gniewko

    ale ogólnie fajnie się czyta Panno Szafran :)
    Dobry wieczór

    • szafran00

     Dobry wieczór. Dziękuję :) Taka tam teoryjka.. :D

     • gniewko

      Kawał dobrej, bondowskiej “roboty”. Lubię to :)

     • szafran00

      Ożesz… :P

    • Jarecki

     a Ty skad wiesz, ze “Panno” :-)

     • Forza Juve

      Może to takie wstępne badanie gruntu?:)

   • szafran00

    No właśnie! A szefem jest niejaki C.A. ale szaaa!!!! :D

   • Apolonia Bąk

    Spiek nie spisek, po prostu rywalizacja w F1 jest cały czas, każde wyższe miejsce w mistrzostwach konstruktorów to większa kasa, nowi sponsorzy a i prestiż, na tym akurat Renault zależy aby ich auta dobrze się sprzedawały.

    • Sam

     Tez w tym spisku żadnego nie widzę
     Za to ma wszystko co potrzeba by podpiąć to pod teorię

    • Jarecki

     ale to pisal Gniewko, on nie przepada za doslownoscia, a mial na mysli spis powszechny, a nie spisek

  • Sam

   Brakowało takiego komentarza
   Umysł obecny

   • szafran00

    Sękju.

   • Łukasz Łańcucki

    Takich komentarzy i rozkmin o wręcz identycznej retoryce, na tym i sąsiednim forum, było już kilkadziesiąt.
    Powodem do takiego myślenia jest forma KUB w pierwszym teście porównawczym z SIR i wybór PAL na etatowego za grosze mając SIR z tak grubą kasą.
    Renault ma tą przewagę, że jest zespołem fabrycznym, zespołem fabrycznym bez kierowców z kontraktem na 2019.
    Resztę historii podpowiedzą nam wydarzenia w 2018.
    Biorąc pod uwagę problemy z wypłacalnością SIR po raz kolejny…. W 2018 może być ciekawie. Jak firma mająca zysk 32mln $ / rok może przeznaczyć na sponsoring w F1 40 mln € przez dwa lata?? Takie rzeczy tylko u sąsiadów na wschodzie.
    Jeśli Amerykanie zablokują SMP płatności SWIFT, to WMR nie zobaczy nawet centa z obiecanych €.

    • szafran00

     Jeśli tak, to wybacz, nie widziałam takiej, nazwijmy to, analizy, ale rzeczywiście nie siedzę 24/7 i nie znam wszystkich komentarzy. Jeśli to wtórne to jeszcze raz przepraszam.

     • Łukasz Łańcucki

      Nie ma za co przepraszać, bardzo ładnie to zebrałaś do kupy. Dzięki Tobie nie uważam siebie i innych, którzy mieli podobny tok myślenia za wariatów. Jeśli już to takich pozytywnych wspierających Roberta! :-)
      Kubica łączy, a nie dzieli. ❤️
      #SupportKubica
      Czekamy na wieści co uszczęśliwi naszego idola w 2018. :-)

      Pozdrawiam Ciebie i Klub!

     • szafran00

      Zebrałam do kupy jedynie własne przemyślenia, bo staram się nie powielać w necie opinii, które wyrazili już inni (innymi słowy, staram się nie śmiecić). Nie trafiłam po prostu na takie przemyślenia z uzasadnieniem. Ale dziękuję za miłe słowa. Myślę, że ludzi, którzy wierzą w powrót Roberta od jego wypadku, duża część społeczeństwa kwalifikuje jako lekkich wariatów, widzę po własnym otoczeniu :)))
      Również pozdrawiam :)

     • Le Mans Wmr

      Samo to ,że Ci się chciało robić taką analizę zasługuje na ukłon.I nic w tym złego,cieszy fakt,że jest więcej ludzi pozytywnie zakręconych,jak pisze Akslugor.

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   Jedyny plus tego wszystiego to to ,ze jesli Kubica by trafil do REnault to Sirotkin nie bedzie mu sie platal pod nogami .

  • NieJestemStad

   Jeśli już 3 kierowca to może Ferrari ?
   Cyrila to już mam serdecznie dość…

 • Wierny fan Roberta

  piszę to co mówią nic nie wymyślam

  • Kristo91

   Po co piszesz jak to są bzdury

   • Wierny fan Roberta

    Uwierz mi że bardzo bym chciał żeby to były bzdury

    • Kristo91

     Nie mają żadnych 20 mln euro czyli bzdury

 • Wierny fan Roberta

  Kubica przegrał głównie z pieniędzmi Sirotkin ma wnieść 20 mln euro przed chwilą w TVP1

  • KrisTO

   efekt domina, ….a może to komuś z kasą da do myślenia

  • marcus

   uuu to pewne info jak tvp podała. niedługo dojdą do 30mln euro.

  • Jarecki

   wniosl do TV1 20 ml euro ?, to nawet w papierkach sie chlopina namachal :-)

 • COPSE

  Sport.plOddaliście prawie 72 tysiące głosów. Znamy już miejsca 15.-3. Zwycięży ktoś z dwójki Robert Lewandowski i Robert Kubica.
  Polsat sie chwalił ze ogladajacych RK w bolidzie bylo okolo 2-3 milonow. PYTAM GDZIE SĄ CI “WILBICIELE”??????

 • COPSE

  Z każdej przegladarki glos oddalem.jest jakis knif żeby zrobić to jeszcze raz??

  • Marrally

   O 12 się skończyło hehe

   • COPSE

    Ups…czyli ktos juz wie kto to wygrał??

    • Kristo91

     Gość który w Polsce przez najbliższe 100 lat się nie narodzi :)

     • COPSE

      Kiedys jakis tzw “Rekin”z F1 powiedzial ze na swiecie rodzą sie tacy raz na sto lat.

 • Przemysław Jan

  Często pytam gdzie jest Robert.. Czy ktoś wie co robi Sirotkin?

  • jurek krak

   Taaaa szuka sponsorów.

  • marcus

   Robert robi swoje. Czyli formę przed Australią. SS udziela wywiadów z nudów i modli się o testowego w williamsie.

  • Charlie Runkle

   Mały update: Dziś też śmigał na rowerze.

 • Mateusz Botorek

  Na testy wsadzą Kubicę, Sirotkinowi znów dają z pół dnia, żeby się wykazać i powiedzą, że kierowca, który będzie lepszy w trakcie tych testów, dostanie fotel.
  Po tym, co się działo dotychczas, nie zdziwię się jak tak będzie :)

  • COPSE

   Z calym szacunkiem,ale nie przed sezonowe testy :)

 • Marrally
  • Charlie Runkle

   “Kubica’s pace at the Abu Dhabi test behind the wheel of Williams’ FW40 did look to be quick, but there always appeared to be question marks over his performance through the subtle comments the team did say after the two days of running”. Co i kiedy coś ktoś ze strony Williamsa mówił na ten temat? Ominęło mnie coś?

   • Pismaki sobie subtelnie wyspekulowały…

 • Le Mans Wmr

  Dzięki za otuchę.

 • OTEO

  Kipi ;)
  Cycki do góry Panie i Panowie
  AVEKubica!

 • Pablo

  dobra niech ten Williams wypierdala ze swoimi ruskimi pieniędzmi skoro taki sirotkin jest zajebisty to czemu w Renault nie jezdzi

  • Zbyszek klik

   Trochę kultury:) RKKK to nie Onet czy co tam innego.

 • Jarecki

  Klub istnieje juz ponad 6 lat, wiec ma sie troche doswiadczenia w gospodarowaniu czasem. Sporo jest takich, ktorzy zyja tym klubem, a niektorzy faktycznie maja go sporo i sa totalnie oddani sprawie.
  Ten aktualny wpis jest tego przykladem. Smiem twierdzic, ze nie da sie znalezc w internecie lepszego, bardzie bogatego w szczegoly podsumowania dokonan Roberta w 2017.

  • Akslugor

   Za równo 2 tygodnie będziemy obchodzić urodziny i mam nadzieję, że może hucznie :)
   Forza Robert Kubica!!! Forza RKKK!!! #SupportKubica !!!

 • Wierny fan Roberta

  nowy termin podali ogłoszenia skladu ?

  • hrh17379@kopqi.com

   16.01 masz zebranie w Williamsie

   • Wierny fan Roberta

    jako delegacja mogę pojechać :P

    • PiotreK

     Na kogo oddasz głos? ;)

 • Apolonia Bąk

  Będą nas tak dręczyć aż do czwartku przed GP Australii?
  Sadyści jacyś ci Anglicy, czy cóś?

 • teq

  najpóźniej przed testami? :/

 • teq
 • Apolonia Bąk

  Słodziutki piechuś:)

 • Dario

  5 minut by znikł wpis. Spróbuj się człowieku wypowiedzieć nie po linii partyjnej…

  • Marrally

   Jeśli wzbudzasz do bałaganu i kontrowersji niczym nie popartych i wywołujesz gowno burze oraz obrażasz jeszcze w podtekście klubowiczów to niestety pozostaje Ci cieszyć się ze jeszcze bana nie masz

   • COPSE

    Sory ale musze, u sąsiada juz by na stówke był BAN.

  • teq

   kawa jeszcze na stole czy juz wylądowała na lapku? :P

  • Marrally
   • teq

    hehe pierdzą i chrapią? :P

    • Marrally

     Przeokrutnie ale tak są przywiązane ze…

    • Zbyszek klik

     :):):).Prawda.

   • jurek krak

    Też mam 2 ;)

   • Apolonia Bąk

    Te piechusie też słodziutkie:)
    Mordki mają zdziwione, że jeszcze Williams nie ogłosił Robusia:)

    • Marrally

     Nocały czas przeszkadzają by być na kolanach ….

     • Apolonia Bąk

      My mieliśmy sunię, pudla czarnego średniego, po 15 latach pomarło jej się już ze starości.
      To był szok; nie płakałam tak po mojej mamie i tacie jak po niej. Teraz nawet jak sobie o niej pomyślę, mam łzy w oczach. Nie wiem czy wezmę znów psa, na razie nie.

     • Jarecki

      generalnie to jest tak, ze o psach i kotkach to my na Hyde Parku sobie opowiadamy. Kiedys nawet pokazywano zdjecia swoich czworonogow. Pora moze to powtorzyc :-)

   • Charlie Runkle

    Dobrze że mój syn tego nie widzi. Męczy mnie już z rok o Frenchie :)

  • Le Mans Wmr

   To Wezyr.?

 • xxx

  cokolwiek… z Rk zawsze ;)

 • Apolonia Bąk

  Ta wypowiedź Briatore jest podawana na różnych zagranicznych portalach poświęconych F1.
  Poczytałam sobie komentarze w niektórych z nich, komentarze fanów F1 i to nie akurat Polaków.
  Jeden z nich na to stwierdził krótko: Williams to żenada.
  Inne wypowiedzi są w tym guście.

  • Marrally

   Zrobiło się bagno rzeczywiście … a nateorzylo się tego ze hoho a jak zapytałem po co publikują info z 22 grudnia to nie dostałem odpowiedzi…

   • Apolonia Bąk

    Piszą niektórzy, że Williams robi sobie pijar kosztem Roberta.
    Może, jednak coraz bardziej wygląda na to, że Williams ma coraz bardziej negatywny PR.

 • fan

  Dario,fan musi być głuchy i ślepy na wszystkie fakty.cenzor już cie skasował.Dziecinada na tym forum.

  • JonSnow

   To co tu jeszcze robisz? Skąd się tacy biorą.. przeciez jak nie pasuje, to się zmienia otoczenie. Pamietaj tu sa najwieksi fani Roberta, póki jest nadzieja będziemy nią żyć. Jak masz tak te kropki stawiać, to lepiej ich nie stawiaj Fanie.

   Btw cześć wszystkim, ja sobie czekam w ciszy:)

   • COPSE

    Dokladnie. Zawsze #SupportKubica

   • Jarecki

    ktos chyba nasyla tych trolli, zazdrosc komus tylek sciska, ze mamy taki fajny, profesjonalnie prowadzony klub kibica.
    Forza Robert !

  • teq

   Nikt nie zapraszał, nie podoba sie? Wiesz co zrobić :-)

 • Le Mans Wmr

  Padła mi wersja na mobila,w ogóle nie mogę wczytać komentarzy.Po odświeżeniu mieli,mieli i wyskakuje ,że reload i na nowo.Wie ktoś,coś,jak poradzić.?

  • Marrally

   Będzie nowy wpis pewnie

  • Poldek Napora

   Też to zauważyłem, u mnie też długo się wczytują komentarze Wydaje mi się, że to przez tak długaśny wpis :)

 • Marcin81

  Dziń dybry….Nic nie gadają oficjalnie to i gadać nie ma o czym….Czekać i trzymać kciuki,zasypać hasłem
  #supportKubica i wierzyć że wszystko zmierza ku dobremu…zawsze z RK ….:-)

 • Apolonia Bąk

  My na party a jak coś przegapimy? Np. wypowiedź Ecclestone, że mu coś Rosberg powiedział… ciężko byłoby przegapić takie cudo:)

 • KuboF1

  Nie wiem czy było aczkolwiek to nie wiele znaczy. Chociaż artykuł fajny :)
  https://www.formula1.com/en/latest/features/2018/1/hot-topics–10-big-questions-for-2018.html

  • Le Mans Wmr

   Widać,że nie czytasz klubu,tylko trollujesz,jak mówiłem ,powodzenia.

 • Apolonia Bąk

  Staram się, żeby się Klub nie nudził w oczekiwaniu:)

 • Apolonia Bąk

  Nie wiem jak daleko jest Grove od Enstone, jednak gdyby Williams ogłosił kontrakt dla Sirotkina jako podstawowego kierowcę obok Strolla ( w co ciężko mi uwierzyć), w tym momencie w Grove będzie słychać z Enstone gromki śmiech.
  Renault przetestowało RK. Było zachwycone, jednak Alonso namieszał z silnikami, wzięli Sainza, licząc, że RK prawdopodobnie zgodzi się na razie na trzeciego kierowcę.
  Jednak pojawił się Williams, i sprawa trzeciego dla RS się “rypła”.
  Wiemy co było dalej, aż pojawił się z zaskoczenia Siergiej Sirotkin na testach w Au Zabi jako kandydat do Williamsa.
  Co czyni Renault? Chwali Siergieja pod same niebo, że to zdolny, szybki kierowca, ze dużo nie trenował, bo miał pecha: a to awaria a to deszcz. No ale wie, że to talent, jednak tego przyszłego następcę A. Senny oddaje bez walki w ręce konkurencji!
  Dla Renault duet STR- SIR to jak marzenie, jednego konkurenta w stawce mniej a na rynku pozostaje bez pracy rzeczywiście szybki, utalentowany i doświadczony kierowca, Robert Kubica, jak znalazł gdyby Hulk się nie sprawował czy na 2019 rok.
  To wpychanie Sierotkina, niby delikatne, przez Renault do Williamsa czuć na odległość.
  Takie moje luźne przemyślenia:)
  Brawo Kamil!

  • szafran00

   Szczerze mówiąc to taka teoria chodzi mi po głowie od kliku dni. Sądzę, że Cyril jest zdolny do takiego makiavelicznego planu…

   • Apolonia Bąk

    Cyryl najpierw był cały w skowronkach a jak pojawiła się droga RK do Williamsa, zaczął dezawuować Roberta.
    Tak to pamiętam, może się mylę.

  • Marrally

   Myśleliśmy o tym w grudniu i śmialiśmy się ze to jawne robienie w bambuko gdyż walka o pieniądze z konstruktorów to rzecz święta a willi sobie tym strzałem odpuści i narazi się na kolejny rok strat finansowych dlatego tez był post Williams i finanse

   • Apolonia Bąk

    Na to wygląda. Williams uzbroił się w dobrych inżynierów; podawałeś przykłady, że trwa tam reorganizacja no i mówili, że chcą w 2018 walczyć o 4 miejsce w stawce a tu pojawia się nęcąca słoninka na pułapce?.

  • Piotr Łukaszewicz

   w samo sedno!

 • reverof
  • NieJestemStad

   No i to jest trafne podsumowanie tego wszystkiego co się dzieję.
   Osobiście czekam na cud.

   • reverof

    Mnie cieszy zdanie, “jeśli nie w najbliższym czasie, to może trochę później”

    • jurek krak

     A mnie cieszy ze F1 Nadal Możliwa:) z R.K;)
     A Ci co piszą to czy tamto to nic nie wiedzą bo wiedzieć nie mogą;)

  • ZimnaMi

   It ain’t over till it’s over.
   #supportKubica

  • Le Mans Wmr

   Widać,że CG czyta klub,bo my to wiemy od dawna.

  • Marrally

   Jedyne co mnie zastanawia to ostatnie słowa „najwiecej będzie tu zalezalo od woli samego kierowcy” bo jeśli Cugowski coś wie więcej -może ale nie musi – to może krąży w kuluarach taki scenariusz Robert jako testowy Sir ze dużo kasy wkłada to ze Strollem i dlatego Robert się nie chce na taki układ zgodzić …
   Ja wiem na pewno ze wczesniej czy później i tak Robert w F1

   • reverof

    To już wiem o co chodzi z tym Cugowskim XD

 • Le Mans Wmr

  Oj,bo stanę siłę Vege.

 • Sam

  Tak napisałem bo mi się przypomniało ze ostatnio ktoś tu namawiał do krzyczenia „gowno reno” i skierowane to było do takich pomysłów

  • Le Mans Wmr

   Spoko,wiem,że Ty nie z”tych”.

 • KrisTO

  Witam Klub
  Stanowczo Jacek i reszta pozytywnie zakręconych , musimy mocno działać w temacie Support RKKK,
  chyba bardziej niż w sprawie Roberta ;-). Gdzie ta wiara uciekła? Tylko
  ktoś smroda puści w sieci i jest klubowa “żałoba” …przecież to jest
  gra pozorów, jakby ktoś nie dostrzegł :)

 • KuboF1

  Gdyby Robert był jeszcze w grze to raczej testowałby w symulatorze. Z tego co wiem to jedynie rowerek ostatnio. A Sirotkin jest właśnie w UK…

 • Le Mans Wmr

  Że co?Williams to ikona ,jak nasz Robuś.

  • Paweł Ostrowski

   Mam to głęboko, jeśli okaże się, że wykorzystali RK tylko do podbicia stawki i szumu medialnego, a na to wyjdzie jeśli się nie zdecydują.

   • Sam

    Oko za oko, ząb za ząb i zaś jesteśmy w jaskini
    „Gdyby jednak coś” to oficjalnie popełnią samobójstwo bo tam cudów nie ma. Już nie dają rady technicznie mając motor MB a z takimi kierowcami to w najlepszej wersji zakręcą się koło TR i dajcie spokój z jakąś zemstą bo media i tak ich skopią leżących

   • COPSE

    Wykorzystali RK? Mysle ze KUBICA jest za”DUZY”na jakiekolwiek gierki z nim związane.

    • Paweł Ostrowski

     Za duży dla Ciebie ale za mały dla RS czy WMR… Odpowiedz sobie sam na pytanie jaka byłaby różnica w $ w przypadku angażu SS przy wykorzystaniu RK i bez.. Wiec podkreślam jeśli okazałoby się, że WMR postawiło na $$ to wykorzystali RK jak nieuczciwe fundacje niepełnosprawnych.

     • COPSE

      Jeszcze raz tobie powtórzę że Kubica jest za DUŻY. Po drugie to gdyby Kwiatek siedział na swoim stołku,to by żadnej akcji z SS nie było.Wladka duma nie chce pozwolić żeby GP Rosji odbywało się bez Rosjanina.Po za tym,to krzyczysz i ublizasz Robertowi. Wybacz ale sądzę że mało wiesz o RK.F1 i polityce.

 • eMPe

  Brawo Kamil, duża przewaga. Jeszcze druga seria. Jest pięknie

  • Le Mans Wmr

   Co z tym Freitagiem?

   • eMPe

    Upadek.

    • Le Mans Wmr

     Dzięki.

   • reverof

    Jest mokro + skrzyżował narty przy lądowaniu i przewrócił się.

    • Le Mans Wmr

     Szkoda ,główny rywal odpadł.

 • Marrally

  https://www.formula1.com/en/latest/features/2018/1/hot-topics–10-big-questions-for-2018.html

  Hot Topics Formula1

  It’s just weeks until the season kicks off in Australia and there’s
  just one slot on the grid left to be filled. The question is, who’s
  going to take it?

  Ever since Felipe Massa confirmed his retirement, speculation has
  been rife as to who will partner Lance Stroll at Williams in 2018, and
  if you believe the rumour mill the seat will go to one of two men:
  one-time Grand Prix winner Robert Kubica (pictured above) or former
  Renault tester Sergey Sirotkin, both of who drove for the team at the
  2017 post-race test in Abu Dhabi.

  The romantics’ choice is undoubtedly Kubica, who hasn’t raced in F1
  since sustaining life-threatening injuries suffered in a rally crash in
  February 2011. However, with only a handful of tests under his belt, the
  world at large (if not Renault and Williams) are still a little in the
  dark as to the impact of his physical limitations. If he’s able to race
  at anywhere near the level he showed in the past – and it’s a big IF –he
  would be the natural choice for Sir Frank’s venerable team, blending
  speed and experience. But can Williams take that chance?

  Or do they take a punt on rookie Sirotkin, who impressed in testing
  and would reportedly bring decent backing, but is someone who, with a
  19-year-old in the other car, would leave the team with a gaping void in
  experience terms. Facing such a tough choice, it’s perhaps little
  wonder Williams decided to defer the decision until the New Year…

  • NieJestemStad

   Mogłoby Liberty pomóc Williamsowi w tym trudnym wyborze ;)

   • Le Mans Wmr

    Myślę,że już dawno się w to wyciągnęli,poczekamy ,zobaczymy.Będzie git.

 • Wierny fan Roberta

  Hmm jakby nie wybrali Roberta (Williams zapewne podjął decyzję) to jaki ma sens zakaz wypowiedzi dla mediów ?

  • kon kk

   Mam nadzieję, że to nieprawda…ale jeżeli tak jest, to wcale nie musi być zakaz WMR.
   Jeżeli Robert np. negocjuje w między czasie plan B, to również dla niego lepiej, żeby nikt nie wiedział, że plan A niestety nie wypalił…od strony negocjacji, również dla Roberta ta cisza może przynieść więcej dobrego niż złego.

  • Jacek Kubicar

   Wybiorą, nie katuj siebie i innych, myśl pozytywnie:)
   Forza KUB !!!

   • jurek krak

    Już wybrali;)

    • Edzik

     poproszę o żródło ha ha ha

     • Edzik

      powiadają czekaj a będzie ci dane

 • Marrally

  Sąd w Delhi otwiera drogę do przejęcia przedsiębiorstw Vijay Mallya.

  HMM może to to będzie zapalnikiem do infa :)

  Businessman Vijay Mallya was declared a proclaimed offender for evading summons in a Foreign Exchange Regulation Act (FERA) violation case by a Delhi court. Mallya is currently in London where a court is hearing whether he should be extradited to India.

  • jurek krak

   Może może…

  • Maciek

   źródło? :P

  • marcus

   no to ładny tam musi być kocioł w williamsie. jeszcze się okaże,że będą poza Robertem szukać drugiego i trzeciego kierowcy jak Stroll i Smp się wysypie.

  • Charlie Runkle

   Jedno jest pewne. Tam się w tej chwili tyle dzieje i tak szybko, że wypowiedzi sprzed kilku dni to już era mezozoiczna. Nie wspominając już o wypowiedzi Briatore z 22.12, którą z braku laku media podchwyciły dopiero teraz.

   • Marrally

    o to to to ja sobie teraz wyobrażam jak nerwowo jest w kilku głłównych siedzibach…. oj
    Tylko ciekawe gdzie Lawrence się podziewa :)

    • Edzik

     liczy kase a podobno go stać

 • hrh17379@kopqi.com
  • Maciek

   Olać

  • Le Mans Wmr

   Jak to jeden taki głosił,nie bójmy się mówić prawdy,a prawdą jest ,że Bob to IKONA.

  • Ostry

   Czas pogodzić sie z głosami :)))

   • Maciek

    Gimbusowy idol Lewy nie wygrał (przepraszam) i dlatego :)
    OLAĆ!

    • kon kk

     Nie obrażajmy może “idoli” i nie zniżajmy się do tego poziomu.
     Dawno gimbusem nie jestem, a Lewy naszą kopaną trzyma w ryzach.
     Przeprosimy przyjęte :-)

     • Maciek

      Oj tam oj tam, nie obrażam idola, żal mi tylko fanatyków bez mózgu.

     • Jestem fanem profesjonalizmu Lewego.

     • kon kk

      No właśnie o to chodzi, bo niewielu takich w PL mamy.
      Talent + praca, jednak imię zobowiązuje.

     • Maciek

      Tylko my nie piszemy takich farmazonów o innych idolach. Ja do RL9 nic nie mam, fajnie gra.
      A ci psychofani piszą o RK w taki właśnie gimbusowy-wypalopny bezmózgi sposób.

     • kon kk

      No właśnie oni tak myślą o nas ;-)
      Każdy kocha swojego idola, a mądry ten, który nie obraża innych.
      No to teraz na chwilę ForzaKamil :-)

     • fargione

      dokładnie scharakteryzowałes swoją osobę. Lepiej bym tego nie ujął.

     • Miszcz

      Tu nie idzie o Lewego tylko o myślenie tych zwierząt, że “co tu robi kaleka co nic w tym roku nie wygrał”.

 • Charlie Runkle
  • ZimnaMi

   “Flavio Briatore feels it is only a matter of time”
   A ja feels, co innego :)

   • cho-bot

    Właśnie. Briatore już kiedyś tak “feels” w czasie przeszłym , że nie zatrudnił Kubicy. I to jemu było potem głupio, nie Kubicy. ;)

    • szafran00

     Jeśli mówisz o 2005 to Briatore zablokował zatrudnienie Roberta bo postawił mu warunek, że albo zostawia Morellego i przechodzi pod skrzydła Briatore albo bye bye. A Robert został z Morellim :)
     No nic, ja tam cały czas wierzę, że przeciąganie ogłoszenia działa na korzyść Roberta. #SupportKubica# :)))

  • Sam

   A kto go nie cytuje? ;)

 • db

  Wyluzujcie trochę… Czekajmy w spokoju na oficjalke. Tymczasem skoki się zaczęły : ) Kibicujmy naszym!

  • ZimnaMi

   Już bardziej nie mogę wyluzować, bo to niezdrowe ;) Ale staram się, jak mogę.

 • #SupportKubica!

 • Akslugor

  Witam Klubowiczów :)
  Forza Robert Kubica Team!!! #SupportKubica !!!

  Bardzo Was proszę, nie odpowiadajcie na wpis KuboF1 z przed 17 minut. Nakręcana jest tylko niepotrzebna i niegodna tego miejsca dyskusja. Trzymajmy poziom!

  • Ostry

   Plus jeden.

  • jurek krak

   Czasami nawet mi nerwy puszczają że zacytuję klasyka “Kurwicy serca można dostać “

   • Akslugor

    Jurek, calma, calma. Nie jest to pierwszy wpis, który powoduje wzburzenie. Ja uodporniłam się.

  • Le Mans Wmr

   Trolle żyją dzięki nam,jak je nie karmimy,to umierają.

   • ZimnaMi

    Ale co ja poradzę, że mam takie miętkie serce dla zwierzaków.

    • Le Mans Wmr

     Nawet jak lądują na talerzu?…

 • David

  Cześć,wg mnie prawdziwi kibice wierzą do końca i nie wymiękają po jakiś plotkach, dopóki nie ma oficjalnego ogłoszenia ja wierzę nadal w to, że RK pokaże prawdziwą prędkość w Australii. #SupportKubica

 • KuboF1

  Do wszystkich zagorzałych klubowiczów. Przestańcie się łudzić, że zobaczycie Roberta na starcie w Australii. Nie ma takiej opcji. Była… ale już nie ma.

  • jurek krak

   Znasz bajkę o nosie?

   • KuboF1

    F1 nadal możliwa? Pewnie, że możliwa a nawet pewna. Ale bez RK.

    • jurek krak

     Wiesz co zwykła mędą jesteś a nie kibicem Roberta.

     • KuboF1

      Jestem kibicem Roberta. Ale wiem, że kasa potrafi rozwalić wszystko. W tym wypadku tak się stało.

  • Charlie Runkle

   No to spocznij. Możesz się śmiało odmeldować. Dziękujemy.

   • KuboF1

    Wspomnisz te słowa.

    • Charlie Runkle

     No to w imieniu swoim wszystkich dziękuję Ci za oświecenie nas, a teraz proszę moda żeby cały ten wpis wysadził w powietrze.

     • KuboF1

      Nie rozumiem dlaczego popierane jest tutaj tylko i wyłącznie pozytywne myślenie. A realizm jest gnojony.

     • Charlie Runkle

      Nie gnojony, ale jak ktoś pisze że mu kumpel powiedział że RK nie zobaczymy w Australii to … żenada jest i raczej nie licz na to że ktoś potraktuje Cię poważnie.

     • Imag1ne

      Dokładnie, dopóki tego oficjalnie nie ogłoszą szanse wynoszą 50/50. Gdyby tak nie było to już dawno ogłosiliby SS

     • Rafał Dębowski

      Dopóki nie pojawi się oficjalna informacja to będziemy wierzyć.Proste jak je…

  • Le Mans Wmr

   Tu ta ściema Ci nie wyjdzie,powodzenia.

  • jakitaki

   Jest też bajka o wężu…

   • Charlie Runkle

    I o smokach- jeszcze lepsza.

  • Hornet

   Kozioł 2.0 :D ?

   • KuboF1

    Nie kozioł a realista. Kumpel mi powiedział dzisiaj, że Robert nie ma szans na F1.

    • Charlie Runkle

     Andrzej?

     • KuboF1

      Nie Andrzej a ktoś kto ogląda, jeździ na GP od 30 lat. I jest angolem.

     • Charlie Runkle

      Oooo to już dużo mówi. To będzie Andrew pewnie.

     • KuboF1

      Nie. Craig ma na imię. I mimo tego, że sam wiem nie mało o F1 to jego uważam za autorytet. F1 to całe jego życie i pasja i uwierz ze nie znam drugiej osoby tak mocno w temacie.

     • Charlie Runkle

      Oj weź…

     • kon kk

      Niezły aktor, to trzeba przyznać…

     • jurek krak

      Jaś Fasola .

    • wezyr

     Ma Andrzej na imię? Bo jak nie, to się nie liczy.

    • Rafał Dębowski

     Jak kumpel się tak zna to niech poda numery do totka to se puszcze.

    • kingpiotrek

     To zmień kumpli!! moi koledzy Jacek i Jurek mówią żeby czekać i się nie poddawać!

  • wezyr

   Pisałem ci już o nudzącym się psie, liżącym swoje jajka?

   • KuboF1

    Weź chłopie idź się zonanizuj :)

  • kon kk

   No to ku…wa zamykamy Klub ;-)

  • eMPe

   Na tą chwile proponuje pokibicować naszym skoczkom. My i tak będziemy z Robertem zawsze i wszędzie.

  • Ostry

   Cześć Klub. Znowu mocne słowa, nie za mocne?

   • KuboF1

    Nie za mocne. To prawda jest. Zobacz co już poważne źródła mówią i wyciągnij wnioski. Czas najwyższy żeby się z tym faktem pogodzić.

    • Ostry

     Piszę nie o OP, ale o dyskusji poniżej.

  • Ostry

   Komentarz i dyskusja usunięte – niezgodne z klubowymi zasadami. Proszę o kulturalną dyskusję i wzajemny szacunek.

 • kon kk

  Moje nastawienie na koniec tygodnia, jest zbliżone do poziomu: Let’s Get Ready To Rumble!!!
  #SupportKubica

 • DB

  Mam nadzieję, że planem B jest Ferrari na 2018 i zastąpienie Kimiego w 2019

 • Le Mans Wmr

  Jurek Krak.
  F1 nadal niemożliwa bez Roberta.
  <80;)

 • Lolo

  Cos to pachnie powtorka z rozrywki z przygody z Renault… Drugi raz przchodzimy przez identyczne emocje. Oczywiscie trzeba, aby Williams to potwierdzil, ale szanse sa marne. Coz, nasza cierpliwosc i pasja sa ponownie wystawione na probe.

  Witam i zycze pieknego 2018 roku calemu klubowi!

 • Marrally

  OT ale ciekawostka nt partnerów McLarena w 2018
  https://www.mclaren.com/formula1/partners/

  Odeszło ich trochę … w porównaniu do 2017 oj ….

 • Sam

  Do oficjalnej deklaracji nie komentuję skrajnego kapitalizmu. Cieszy,że Robert zaczyna rok jako pełno wartościowy kierowca F1 bez żadnego „ale” i żadnego „a bo”! To,że mi się coś nie podoba nie zawsze znaczy że nie idzie po mojej myśli
  #SupportKubica

  • Lolo

   A co kapitalizm ma do tego? Chlopcy sobie wymyslili drogi sport i tyle… Za komuny trudno bylo nawet o trampki na kopana, to byla skrajnosc.

   • Sam

    To pytanie nie ma sensu! A brak trampek był właśnie drugą skrajnoscią tego samego ruchu

 • cho-bot

  Z cyklu “przysłowia mądrością narodów oraz zespołów F1”:
  Williams, pamiętaj, że chytry dwa razy traci. ;/

 • Le Mans Wmr

  Może ta zwloka w ogłoszeniu spowodowana jest tym,że RK chce mieć spokój w przygotowaniach do sezonu,w spokojnym robieniu formy.

 • Przemysław Jan

  Gdzie jest Robert ? :D

  • Charlie Runkle

   Jedyne co mogę powiedzieć że na rowerze dziś nie jeździł. Jeszcze.

   • Zdzicho Lorek

    Zaraz nasz Koziołek napisze że nie ma motywacji :)

    • Charlie Runkle

     A ja mu na to wczorajszy filmik zapodam.

 • Jacek Kubicar

  Cześć Klub!
  Ja króciutko: Robert będzie w F1 !!!
  Miłego dnia:)
  Forza KUB !!!

  • Marrally

   Wiemy wiemy :)

   • Jacek Kubicar

    :)

  • Zdzicho Lorek

   I tak trzymać , witaj :-)

  • Rafał Lewandowski

   Jack (jak Daniels) zawsze konkretny. Pozdro dla Wszystkich
   Forza Klub
   #SupportKubica

 • NO2

  Widzę, karuzela kręci się dalej ;) No to czekamy…
  Ciekawe kto na rezerwowego jak SIR + SMP wypadnie z gry… ? :))) Brakuje jeszcze tylko żeby Robert się wk….. i zamienił Plan A na Plan B to Williams zostanie bez Roberta, bez SIR i bez rubli…. :)) Oj się dzieje…

 • cho-bot

  Bry. #support_the_one_and_only ;)

 • Marrally

  Bardziej mnie martwi komunikat z tej strony z banku
  9 stycznia, Bank Rosji przeprowadza aukcję depozytów na okres 1 tygodnia, powiedział regulator.

  Limit zbierania funduszy zostanie opublikowany później.

  Minimalna kwota jednego wniosku o uczestnictwo wynosi 10 milionów rubli. Maksymalna oprocentowanie depozytu wynosi 7,75% rocznie.

  Data umieszczenia środków na lokacie – 10 stycznia, data zwrotu środków i wypłaty odsetek – 17 stycznia.

  Czytaj więcej: http://en.cbonds.info/news/item/975923

  • Marrally

   Pozytyw taki że nie mają jeszcze :)

   • jakitaki

    Pytanie1: czy zdąża nazbierać?
    Pytanie2: kiedy skończy się cierpliwość WMR

    • Charlie Runkle

     Myślę że czas mają do 15-go. 16-go jest ponoć zebranie i chyba wtedy zapadnie ostateczna decyzja.

    • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

     Pytanie jest czym ta cierpliwosc jest podyktowana , bo nie wartoscia sportowa Sirotkina , Odpowiedz jest tylko jedna , to nie jest 20 mln tylko znacznie wiecej , cos jak Strollowie , dlatego jeszcze nie maja tyle .

     • Edzik

      z tym jestem w stanie się zgodzić że chodzi o inną kasę a te 16 czy 20 to dla publiki puszczone

  • Krzychu Wartki

   Witam, może się przygotowują do MŚ 2018 w piłce, to też jest możliwość.

 • Marrally

  Tu też ciekawie :
  Fińska gazeta Ilta Sanomat donosi, że Ferrari spodziewa się otrzymać dodatkowe 40 KM w 2018 roku, chociaż główny mechanik Lorenzo Sassi przechodzi do Mercedesa . Prezydent
  Sergio Marchionne “Nie wiem, kto powiedział, że Sassi jest naszą
  atutową kartą. Przypominam, że to prawda. To prawda, że ​​nasze problemy
  były nie tylko z nim, ale naszym celem było zatrzymanie go w GT, ale
  niestety, postanowił odejść i kontynuować karierę w innym miejscu. To
  normalne zjawisko, a teraz mamy Corrado Iotti, i wszystko w porządku.

 • Charlie Runkle

  Z tą kasą na F1 i ewentualnymi 20 bańkami to nie jest tak że leżą sobie spokojnie na koncie i czekają na wydanie. To bank, instytucja finansowa, w której pieniądz leżeć nie może, a ma krążyć i zarabiać. To nie tak, że w 15 minut bierze się 20 baniek z półki i wysyła Williamsowi. Sami pewnie główkowali jak tu poprzesuwać to i owo i wygospodarować te 20 banieczek. Drugi, oddzielny problem to jak je wyprać przed wysyłką i którym kanałem nadać. Teraz gdy wyszła d… z obligacjami- są w jeszcze trudniejszej sytuacji. I to jest dobra wiadomość.

  • Marrally

   dosadnie :)

   • Charlie Runkle

    Przy okazji Bank SMP miał za 9 miesięcy 2017 dochód netto ponoć jedynie coś ponad 30 milionów Euro. To “kolos”, ale na glinianych nogach z tego co widać. Przeznaczą z tego 20 na Sirotkina, nawet jeśli leży to na półce w gotówce i nawet jakby mieli możliwość swobodnego przetransferowania tej kwoty? Jakoś tego nie łykam. Tam musi być inny sponsor lub te 20 baniek to są jak “ptaszek u komara”. Ponoć ma, ale nikt go nie widział.

 • db

  Najlepsze jest to, że post Briatore wisi u niego na FB od 2 tygodni. Ktoś wczoraj podłapał, wrzucił i dzisiaj lawina niusów ; ) Wszyscy piszą, powielają… Masakra

  • Marrally

   hehe witaj w świecie przychodzi redaktor naczelny i mówi : koniec p….. news od 22 grudnia wisi a wy nie podajecie? taka posuch w temacie Kubicy i trzeba zaistnieć :) do roboty !!!

 • Tadek Niejadek

  Ta data 16 styczen na ogłoszenie to jest z wiarygodnego zrodla? Czy kolejny babol

  • Charlie Runkle

   16-go jest ponoć posiedzenie zarządu. Resztę- dośpiewali sobie “dziennikarze”.

   • Tadek Niejadek

    Rozumiem:-)

    • Charlie Runkle

     Oczywiście może się to pokryć ze stanem faktycznym, bo właśnie wtedy może zapaść ostateczna decyzja, ale to ciągle domysł dziennikarski, a nie oficjalne stanowisko WMR.

     • reverof

      SportoweFakty wzięły to z bloga Mateusza xd

     • Charlie Runkle

      Hahahaha. No tak. Tam już ponoć nawet admin dawno zwątpił w powrót, więc nie dziwi mnie ton polskich mediów, bazujących z lenistwa jedynie na blogach.

     • reverof

      Znaczy nwm czy autor zwątpił, naprawdę myślę, że przez ostatnie lata bardzo poświęcił się i w obecnej sytuacji kiedy jest/było tak blisko po prostu ciężko znaleźć motywację do czegokolwiek.

     • Charlie Runkle

      Napisałem dlatego “ponoć”, bo owszem- zaglądam tam czasem i szanuję pracę i poświęcenie (jak każdego kibica), ale już tak bardzo dokładnie nie śledzę co się tam dzieje. Ot taki szybki wniosek mi się nasunął po pobieżnej lekturze. Nic więcej.

     • Poldek Napora

      Ja też bardzo często tam zaglądałem, jednak tutaj się czuje o niebo lepiej, jak w rodzinie. Nie znam Was osobiście, a czuje się jakbyśmy się znali ładnych dobrych lat :)

     • Zdzicho Lorek

      Albo ten tytuł .” Rosberg do Briatore : Próbowaliśmy wszystkiego ” :) Wygląda to tak jak by się Nico wypłakiwał i byłby to definitywny koniec , masakra

     • Charlie Runkle

      No ale prośba- nie obsmarowujmy sąsiadów, bo też robią wspaniałą pracę i jest tam parę fajnych osób których mi osobiście brak. :) Tylko to ostatnie nastawienie ojca dyrektora mnie trochę zmartwiło. Nic więcej. To tak jakby dowódca nie wierzył że wygra bitwę. Ot tyle i aż tyle. No, ale mimo wszystko ciągle mam szacunek dla niego i paru osób stamtąd. :)

     • Zdzicho Lorek

      może lekko to zrobiłem ;) , ale przyznaj, nasz klub nie stać byłoby na taki tytuł .

     • Charlie Runkle

      No nie. Tutaj się wierzy. Do końca. I to mi się podoba.

     • reverof

      I szuka się innych opcji ;)

     • Edzik

      widziałem kiedyś wpis że niby sami fanatycy tutaj :-)

     • Charlie Runkle

      W tym wydaniu fanatyzm to nic złego.

     • O, czyli ja. Melduje się na pokładzie :))

     • Edzik

      witam witam ,po kolejnej rodzinnej spinie, tym razem świątecznej temat oczywiście RK też mogę się dołączyć

     • Edzik

      zaznaczam ze to nie była żona , jej ostatnio śnił się Robert i nawet przyciągnęła go do domu żeby się poznać niezłe ma jazdy heh

 • Marrally

  to też ciekawa sprawa ekipa jest zbierana i kwestia czy zdażą czy też chcą podczas 2018 projektować na 2019
  The WilliamsRacing
  team significantly bolsters its gearbox design resources with the
  hiring of Manuel Tordillo who was previously head of transmission design Hewland

 • Charlie Runkle

  Po co Williamsowi te pieniądze, skoro Sirotkin jest szybszy o 1.6 sekundy od Kubicy? Nie wystarczy im to, że będzie dublował Vettela czy Hamiltona? Jeszcze im mało? ;)

 • jakitaki

  Ciekawostka z f1wm, podana za ścianą. Może ktoś ma możliwość zweryfikowania? Gdyby się potwierdziło to super wiadomość.
  https://uploads.disquscdn.com/images/d81f61a4a6931bfb0cd99d285db1cc5ca111afef89aae9f5d763d0c581c3cc7b.png

  • Marrally

   Cóż powiedzieć poprzez emisję obligacji najlepiej pozyskać gotówkę na jakieś
   przedsięwzięcie kwestia by przedsięwzięcie a na terenie polski było
   zgodne z prawem i by nie było piramidy :)
   nie wiem jak na terenie federacji ale
   Najlepiej
   jest w taki sposób pozyskać kasę na zapłatę Williamsowi lecz jeśli Bank
   centralny unieważnił to Putin wygląda na to nie do końca akceptuje ten
   projekt :) choć nie chcę pompować balonika tak to odbieram

   • jakitaki

    Jasna sprawa, tylko na ile stronka http://ru.cbonds.info/ jest wiarygodna, bo wiadomość super. Nawet jeżeli emisja obligacji nie miała nic wspólnego z $$ to torpeduje im plany, na które być może będą potrzebne przesunięcia z innych projektów, w tym zaangażowania w f1 ^^

    • Marrally

     Bracia ze wschodu zawsze ściemniali bo taki ich charakter duszy a co wyjdzie po drodze to już inna sprawa :)

     • jakitaki

      Wojny na newsy ciąg dalszy, dzisiaj zgodnie z przewidywaniami krzywa idzie w górę :)

     • Marrally

      Mnie to śmieszy i to już od dłuższego czasu bo widzę schemat w negocjacjach :)

     • jakitaki

      A to tylko potwierdza, że wciąż trwają… :)

   • Marrally

    Różniece u nas są jeszcze takie czy to emisja publiczna czy prywatna

 • SP

  Zacnie milordzie .

 • czarny86

  Czesc. Choć w głowie rodzą sie juz różne scenariusze (opcje) co do RK i chcialbym sie juz tym z Wami podzielić…. narazie odsuwam je na bok, bo to nie czas…ba mam nadzieje ze wogole nie bede musial tego rozkminiac;) czekam na oficjalke nic wiecej nas nie uwolni
  Forza Robert
  Miłego

 • SP

  FENOMENALNE podsumowanie :) chyba pozwolę sobie przeczytać to jeszcze kilka razy, swietna podróż w przeszłość, znowu te emocje , nadzieje i jej brak.
  U braci na blogu atmosfera trochę grobowa, ale jak już kilka razy wspominałem – Nie ma co załamywać rąk, już bywało gorzej :)
  Forza wiadomo kto:)
  Forza Kubica :)

 • Forza Juve

  Może wagony z ruskimi rublami się wykoleją. Oby.

  • Kozioł

   Też tak uważam, że jest to główny powód.

   • reverof

    Ale myślicie, że to jest w stanie powstrzymać putina?

    • dulin

     Nie

    • Kozioł

     Obawiam się, że prędzej czy później jakoś to ominą, tylko potrzebują więcej czasu. W końcu to są ruscy, nie takie wały już robili.

     • reverof

      Tym bardziej, że nie wyobrażam sobie GP Rosji bez ich zawodnika :/

     • lukasik

      A wyobrażasz sobie GP Włoch bez ich zawodnika? Bo jak dobrze kojarzę to od kilku lat się ono odbywa bez Włoskiego zawodnika.

     • Hornet

      Ale jest Ferrari, a Łady nie ma

     • lukasik

      Rosjanie mieli Marussie przez jakiś czas.

     • reverof

      Ale we Włoszech jest kult Ferrari, nie można tego porównywać. W Rosji jest podobnie jak u nas, punktem zaczepienia jest kierowca. Mają GP, więc nie dziwmy się że chcą mieć swojego w stawce, nie zważając na brudne pieniądze.

     • lukasik

      Nie porównuję Ferrari do Marussi tylko nawiązuję że była identyczna sytuacja. Bo to jak ważne jest dla Włochów Ferrari widać tam praktycznie na każdym kroku.
      A Ruscy fakt, zawzięcie mają, jak im się coś wykluje w głowach to za wszelką cenę bez patrzenia na koszty do tego dążą.

     • reverof

      No właśnie a u nas tacy decydenci są, że zamiast grać w pokera z Rosjanami, to jak tylko zobaczą przeciwnika od razu rezygnują :/

     • Hornet

      Moim zdaniem, gdyby w Toro Rosso nadal był Kviat, to nie byłoby tematu Sirotkina.

     • reverof

      Prawda :/

     • reverof

      We Włoszech ważniejsze jest Ferrari

 • NieJestemStad

  A co wy na to jakby Robert jednak wskoczył do Haasa za Magnussena ? I lał napakowane $$ Williamsy i Renault?

 • Edzik

  Witam wszystkich
  Prawie wszędzie czarne chmury i grzmoty nad RK
  Ale jak na razie deszczu brak , więc czekamy cierpliwie

  • Edzik

   Aaaaa podziękowania i podziw za świete podsumowanie 2017r

 • Marrally
  • Charlie Runkle

   I tak już ma u paru osób przechlapane, więc mnie by mnie to mocno nie dziwiło ;)

   • Marrally

    Albo go nie ma :) tzn jest zajęty czymś innym bo wiesz wszyscy podają to my też musimy podać bo będzie że zapomnieliśmy :)
    chodzi o redakcję przeglądu :)

    • Charlie Runkle

     Tys prowda.

 • Le Mans Wmr

  Dzień dobry klub.
  Dzisiaj pozwoliłem sobie zmierzyć to co do góry jest ujęte i wyszło mi 120 5″ekranów x 9,5cm dł,co daje wynik 11,4 metra pracy twórczej.Respect.

  • Charlie Runkle

   Hehe. Twoja “praca” też wzbudziła u mnie szacunek. Tak na metry mierzyć… No… nie wpadł bym na to ;)

 • Roman Romańczuk

  Jedna z najładniejszych grafik jakie widziałem o wiadomej tematyce!
  #SupportKubica!

 • Marrally
  • Imag1ne

   To chyba nie zbyt wiarygodne źródło? Czy się myle?

  • Charlie Runkle

   Prawda jest taka że chyba 16-go zbiera się tam zarząd, a resztę to sobie SE sam dośpiewał, no bo “skoro się zbierają to pewnie zadecydują i pewnie ogłoszą” ;)

   • Marrally

    klik , poczytność , “sensacja” …. więcej więcej więcej, sponsorzy , pieniądze wzbudzić zainteresowanie :)

  • NieJestemStad

   Mi też tak wychodzi. 23 stycznia są nominacje do Oscarów, odjąć od tego 7 milionów euro = 16 stycznia

   • Marrally

    Best :)

   • Le Mans Wmr

    Chyba,że dolarów to będzie 9tego.

 • Regular

  Witam.
  Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad odpowiedzią na pytanie:
  Czy wkrótce:
  Paddy Lowe pozostanie sobą, czy (jak mówi plotka) zyska nowe nazwisko: “Lowest”?

  Forza Kubica !!!

 • Przemysław Jan
  • Charlie Runkle

   Niech Williams popajacuje dalej jeszcze ze 2-3 tygodnie, to ten z recepcji będzie jedynym nowym bolidem jaki będą mieli do dyspozycji w marcu i wystartują w Australii, ale chyba na rowerach ;)

   • Imag1ne

    To by miało sens, juz wiem czemu Robert tak na rowerku ciśnie ;d

  • Maciek

   Podobaja mi sie komenty :) Na jedną “mogiłę” :D

 • rado

  dzień dobry Klub w Nowym Roku, niezmiennie czekamy na oficjalkę i niezmiennie #SupportKubica #ForzaRK!

 • Charlie Runkle

  Pisząc “lepszy” miałem na myśli “jeszcze lepszy”, co nie jest przecież tożsame że wczorajszy był w jakimkolwiek stopniu zły. ;)

 • Maciek

  Witam KLUB, już jutro piątek :)

 • Marrally

  Klubowicze gdyby był jakikolwiek problem z ubezpieczeniem to popierwsze żaden z zespołów iReno i Williams nie udostępniłby bolidu Robertowi a Rosberg i Aluni nie pchaliby tego wózeczka razem z Robertem
  Logiki trochę …..

 • nrafal

  Jeżeli miałoby chodzić o ubezpieczenie to dowiemy się o angazu dopiero po 6.02

  • SP

   Nie zdziwię się jeśli właśnie wtedy się dowiemy. Plotki o ubezpieczeniu pojawiały się już chyba w sierpniu.

 • teq

  Witam i życzę miłego dnia :-) Wciąż czekamy i wspieramy – nawet jeśli nie będzie po Naszej myśli – na zawsze z NIM! Do usłyszenia wieczorkiem, ja mam drobny remoncik w domu :-/

  #SupportKubica

 • Falkon750

  Co ma być to będzie nie mamy już na to wpływu jedno jest pewne decyzja zapadła czekamy na oficjalne potwierdzenie ale briatore już wie niby z Rozbergiem rozmawiał takie info na WP

 • kon kk

  Dobry Klub.
  #SupportKubica!!!
  Możemy tylko tyle, albo raczej AŻ TYLE!!!

 • NO2

  Dzień Dobry Klubie.
  #SupportKubica!

 • Charlie Runkle

  Czołem Wszystkim. Dzisiejszy dzień będzie lepszy. Czekamy z nadzieją na jakieś dobre wieści i oczywiście się nie poddajemy, no bo jak to? Prawdziwy kibic nigdy się nie poddaje, tak jak nigdy nie poddał się RK.
  #SupportKubica

  • Dlugatyka

   I sie nie podniecamy doniesieniami szmatławców☺️

 • Marrally

  Dzień dobry wszystkim w ten poranek :)
  https://uploads.disquscdn.com/images/2e387feab1ee092b6c5aae24878d24958819b17cd59c07826b809da598ea26f7.jpg

  Takie coś gdzieś latało po necie a u nas Cho-Bot wstawił chyba :) ale wymowne i z rana do uśmiechu :)

 • jurek krak

  Cześć F1 Nadal Możliwa:) z R.K;)
  Miłego dnia.

 • Misiek

  Forza Kubica!
  Support Kubica!

 • Johny

  Ja nie tracę nadziei nawet na chwilę, bardzo mocno wierzę w F1 w 2018, w jakimkolwiek zespole, czuje że będzie w tym cyrku Robert Kubica, wiadomo że pragnienia mamy podobne my wszyscy ale logicznie jest to bardzo prawdopodobne, z powodu ogromu pracy który został włożony w powrót dokładnie i precyzyjnie >>>> Cel F1 <<<<

  A spekulacjom nie będzie końca, jeśli miałbym gdybać to mogą zwlekać z tym ogłoszeniem jeszcze bardziej.

  Osobiście układanka z Sirotkinem od początku mi się nie klei, po kiego testować Roberta na wszelkie możliwe sposoby z duzymi, srednimi i tylko na chwile z małymi obciążeniami paliwa a Sirotkinowi kazać tylko śrubować czasy pustym bolidem. Może tak być że wiemy tylko tyle ile mamy wiedziec i co mamy wiedziec i co myśleć zanim nastąpi ogłoszenie powrotu ;)

 • jakitaki

  Dobranoc, dobranoc. A rano liczę na jakiekolwiek dobre wieści bo choć wiara ciągle się tli to takie wrzutki osłabiają morale. Po wczorajszym wpisie pirelli ktoś pisał że dziś pójdą newsy w drugą stronę, to już zaliczone więc teraz poproszę newsy w naszą :)

  #SupportKubica

 • Rafał Żmuda

  Nie obrzucajmy błotem Williamsa, takie są realia tego sportu. Możemy miec pretensje do rodzimego biznesu, który nie ma za grosz jaj. Różnym kombinatorom w spółkach skarbu panstwa dużo większa kasa przechodziła miedzy palcami niż potrzebna była Robertowi. To mnie boli. Ruscy chociaż brudna kasa to nie żałują na promocję “swoich”. Taka już mentalność

  • Apolonia Bąk

   Czytałam wszystkie dzisiejsze komentarze i nikt nie obrzucał błotem Williamsa.
   Skąd Ci się to wzięło?

   • KuboF1

    Wiedziałem! Mogę o coś zapytać?

    • Apolonia Bąk

     Pytaj.

     • KuboF1

      Dlaczego zmieniłaś blog?

     • Apolonia Bąk

      Nie zmieniłam, tam czytam i tu czytałam i czytam, z tym, że tu z większą przyjemnością bo spamy i szerzenie nienawiści jest tu szybko usuwane. Jeśli bym Ci chciała wytłumaczyć więcej, tu zostanie to usunięte aby nie tworzyć dyskusji nie na temat. To mi się podoba. Pozdrawiam:)

     • KuboF1

      Wiesz… Zaraz usune te komentarze ale… dzisiaj czytałem sąsiadów i były komentarze, że brakuje im Incasenta i Apoloni. Dawno tam nie zaglądałem i szczerze mnie zdziwiły te komenatarze bo nie wiedziałem, że przestałaś się tam udzielać.

     • Ideał / Wroclaw

      Dostała bana za polityczne komentarze ;-)

     • KuboF1

      Bana dostała? Nie wierze :)

     • Ideał / Wroclaw

      Tak, jeden z adminów już oddawna na nią polował, bo podobno już było tego za wiele ;-)

     • KuboF1

      Aha. Nie przyznała się. A to kłamczuszek ;)

     • jakitaki

      Przyznała, przegapiłeś ;p

     • Ideał / Wroclaw

      Ale szczerze to sam tu przychodzę z większą przyjemnością niż tam. Tutaj jakoś przejrzyściej w komentarzach, administracja tam się pogubiła. Artykuły też jakoś ucierpiały. Spójrz na podsumowania jak zostały napisane. Tutaj wygląda to o wiele lepiej ;-) A co dodatkowo autor tamtych podsumowań cały czas zwlekał z jego dodaniem i non stop przenosił termin, również dobrze mógł napisać że wkrótce drugą część, A nie potem tłumaczyć się w komentarzach.

     • KuboF1

      Ten cały Mateusz to jakiś zarozumialec jest. Tez o wiele bardziej wole siedzieć tutaj.

     • Apolonia Bąk

      Tam ludzie też fajnie piszą, warto dla niektórych tam zaglądać. Wszyscy wspaniali Kibice, wspierający RK, to skarb:)

     • Apolonia Bąk

      Jakoś tam tak ponuro się zrobiło. Brak optymizmu – ja osobiście nie lubię takiego nastroju. Defetyzm do niczego nie prowadzi.

     • Apolonia Bąk

      Jak pisałam o banie, dlaczego, tu zostaje to usuwane.
      Ale jeszcze raz napiszę, wdałam się w dyskusję z takim Reniferkiem, ot tak jak teraz ta Weronika co to pisze o Sirotkinie bardzo brzydko na sąsiednim blogu, nazwałam go banderowcem i otrzymałam bana:) Ale on mnie nazwał agentem KGB:)

     • KuboF1

      Źle Ci z tym banem?

     • Apolonia Bąk

      No wiesz, nikt nie lubi być wyklętym:)))

     • KuboF1

      Mnie nie jest źle :) W każdym razie witaj w klubie (klubie zbanowanych) ;)
      Mam wrażenie, że została tam sama gimnaza.

     • Apolonia Bąk

      Wiesz, ja tu na Klubie zawsze chciałam pisać, jednak nie miałam śmiałości.Widząc takie postaci jako Klubowicze? To ja taki malutki człek! Ten ban mnie ośmielił, bo RK jest najważniejszy. A jak coś znajdę ciekawego, chcę się z jego Kibicami podzielić:)

     • wezyr

      Masakra.

    • Misiek

     Oooo, panowie z “pudelka” czy zza “ściany”?

   • Rafał Żmuda

    No tutaj nie, ale czlowiek szuka różnych informacji na roznych stronach i portalach społecznościowych i czasami czyta się takie bzdury, że glowa mała. Przepraszam. Jeszcze nic nie przesądzone, ale jeżeli nie wyjdzie z powrotem do F1 to najwiekszy żal będę miał do naszego “wielkiego” biznesu, za brak charakteru. A Robertowi będę kibicował dalej. On zaraził mnie f1, potem wrc, ktorego wczesniej też nie oglądałem.

    • Apolonia Bąk

     Tak, za dużo negatywnych wrażeń i stąd te nerwy. Będzie dobrze, musi być! Pozdrówka:)

  • DB

   RK powienien zmienić narodowość, byłoby łatwiej wrócić do F1, Polska to debilny kraj i ma Roberta w dupie, jakby chcieli to wyłozyliby spokojnie taką kasę, że Williams od razu ogłosiłby, że podpisali kontrakt z RK. Wstyd mi za ten kraj, mam nadzieję, że jak najszybciej stąd wyjadę do jakiegoś normalnego kraju

   • zuza

    Nie tak ostro, bo nasze pieniądze i tak by sąsiedzi przebili

   • jakitaki

    Bo może dla niego kraj pochodzenia to coś więcej niż kasa od sponsorów a On liczy na to co sam wypracuje a wsparcie jest tylko dodatkowym bonusem…?? Powodzenia w szukaniu Idylli…

 • gniewko

  .sorry, ale to oficjalna informacja z Siergiejem Sirotkinem jako drugiego kierowcy Williamsa? Nie? No to czekam dalej na Konklawe.
  Dzieńdobrywieczór i dobranoc.

  • Wierny fan Roberta

   NICO coś gdzieś mówił że próbowali do końca

 • Wierny fan Roberta

  Jeśli nie wybiorą Roberta to F1 będzie mnie tak interesowało jak bilard na eurosporcie…

  • DB

   Jest bilard na eurosporcie?

   • Wierny fan Roberta

    czasem pokazują :D

    • DB

     Ja oglądam często snookera na eurosporcie, ale bilarda jeszcze nie widziałem. Ciekawostką jest, że RK też jest fanem snookera :D

     • NO2

      Ja też lubię popatrzeć…

 • DB

  Masakra trochę, że to będzie 3 sezon Roberta, w którym nigdzie nie wystartuje, lata lecą a po odrzuceniu przez 2 teamy F1 może być tylko gorzej, jeśli chodzi o PR Kubicy. Może jednak lepiej wrócić do WRC2

  • Le Mans Wmr

   Pary,więcej pary…

 • Marrally

  Swoją droga ciekawe co tam się kryje w tej głowie Totto choć wiemy ze dużo mówi i raczej niezgodnie z nasza wola lecz czy musi czy chce itd itp natomiast tu wypowiada się na temat teamu B
  https://m.sport24.co.za/Motorsport/mercedes-considering-option-to-start-b-team-20180103

 • Akslugor

  Nie związane z powrotem na szczyt ale z torem. WRT Motorsport napisał na fb:
  “WTR chce serdecznie podziękować za 12 wspólnie przepracowanych lat firmie BirelART oraz Panu Ronni Sala. Pomimo, że nasze drogi rozchodzą się życzymy wszystkiego najlepszego w przyszłości. Do zobaczenia na torze!”
  i zamieścił filmik na którym też jest Robert:

  https://web.facebook.com/wtrracingteam/videos/2023021611319898/

  • Marrally

   Nice

 • Witam

  Witam a jak by było tak :
  Wiliams wybiera SS.
  Sauber – Robert Kubica
  Pierwszy start F1 w 2018 – Rober Kubica punktów 25 a kierowcy Wiliams 0 punktów. i tak już do końca 2018.

 • schia

  po przejściach na sąsiednim blogu tu można odetchnąć normalnością… dzięki, że jest alternatywa

  • Le Mans Wmr

   Witaj.

  • Akslugor

   Witaj w klubie pozytywnie zakręconych :)

  • Ostry

   Cześć :)

 • jakitaki

  Ma kontakty i potrafi walczyć o interesy swoich podopiecznych. Jakby chciał wrócić do F1 to myślisz że ktoś by mu wypominał “crashgate” sprzed kilku lat? Chyba tylko Ci którym zamieszałby w interesach…

  • Sam

   Nie wątpię w ogóle w jego możliwości lecz myśle ze go już tam noe zobaczymy
   …ostatnimi czasy nawet Cyril go obwinia za stan sytuacji po tym jak kazał zwolnić zwolnic ok 100 osób w 2007

 • Kolober

  Podobno plan B też związany z F1

  • Le Mans Wmr

   Eureka.Robert to kierowca F1,reszta to zabawa.

  • reverof

   Podobno? Jakieś źródło? Co się za tym kryje?

   • Kolober

    Maranello

    • Sauber?

     • reverof

      Byłoby super :) Niestety Ericsson ma duże wsparcie. Ja mam nadzieję na Toro Rosso.

    • Charlie Runkle

     Byłem. Ładne miasteczko.

    • reverof

     Pytanie, czy to bylby dobry kierunek. Mam na myśli De la Rosę albo Fisichelle. No i zapowiedzi Marchione, że będzie ktoś młody jeździł w Ferrari.

     • Charlie Runkle

      Każdy dobry. Oby w F1 się zaczepić. Oczywiście testowy w RS czy Williamsie moim zdaniem odpadają i nie sądzę żeby RK na to poszedł.

     • Le Mans Wmr

      No way.

     • Charlie Runkle

      Możesz dokładniej?

     • Le Mans Wmr

      Rezerwowy nie wchodzi w grę,RK to nie ta liga żeby się bujać po garażu i liczyć,aż się komuś łapka podwinie,żeby go zastąpić.

     • Kolober

      Wchodzi w grę

     • reverof

      Bo tak spekulujesz?

     • Kolober

      Przecież od razu nasuwa się że testowy+inna seria to najlepsza opcja w razie niepowodzenia z Williamsem. RK będzie miał kontakt z samochodem i w każdej chwili będzie mógł wskoczyć w miejsce Fina który z wyścigu na wyścig gaśnie. Nie po to był ten cały powrót by po pierwszy niepowodzeniu się poddać już Rosberg o to zadba

     • reverof

      Podzielam Twoje zdanie. Mam nadzieję, że się nie poddadzą. Ważny będzie kontakt z samochodem.

     • Le Mans Wmr

      Mogę się mylić,ale ta układanka ma więcej części.Renault dało zapalnik dla całej gry o fotel,RK to kąsek jakich mało.Jedyna przeszkoda to polityka i gdy ona weźmie górę ,to daje się pochlastać,że Ferrari znajdzie miejsce w którymś z zespołów b lub c(czyt.Sauber/Haas).

     • reverof

      Haas/AlfaSauber/ToroRosso
      Osobiście uważam, że ostatnia opcja jest najbardziej prawdopodobna

     • Kolober

      nie widzę tego że RK robi za testowego w Haasie,Sauberze czy Toro

     • reverof

      Mówię o podstawowym

     • Le Mans Wmr

      A z Ciebie ciężki temat.

     • Ostry

      Wszystko fajnie, ale bez czegoś o źródle pozostaje to kolejną życzeniową spekulacją… nie możesz na forum pisz @ do adminów

     • Charlie Runkle

      Niby masz rację i sam bym tego nie chciał, ale jak nie będzie innej możliwości to co? Lepiej inna seria?

     • Le Mans Wmr

      Póki co tak daleko nie wybiegam,na pewno sam On juz ma jakiś plan na taką sposobność.
      Ps:czyż byś zaczął wątpić?

  • Le Mans Wmr

   Ha,przypomniałem sobie tekst jednego fajnego polskiego OG,”podobno jeżdżę czarnym Mercedesem,a wyroki śmierci wysyłam sms’em…”takie tam podobno.

 • jakitaki

  Dostał w 2009, ale w 2010 ten zakaz uchylił sąd. Dogadał się z FIA i razem z Symondsem zobowiązali się nie angażować w F1 do końca 2012, więc teoretycznie nic go już nie blokuje.

  • Le Mans Wmr

   Ja bym go chciał w team RK.

 • ZimnaMi

  No i tak się ciągnie ten koniec i ogłoszenie Sirotkina od listopada. Ciągnie jak guma w majtkach. I końca nie widać.
  To ma mnie przekonać, że Williams juz podjął decyzję i zrezygnował z Roberta?
  Bo jak dla mnie to wygląda na walkę, a nie jej zakończenie.
  Robert nie poddał się przez 7 lat i ja też nie zamierzam.
  #supportKubuca

  • Apolonia Bąk

   Robert powiedział coś w tym rodzaju, że czeka go ostatni najtrudniejszy krok.
   Może ten krok to jest czekanie?
   Bo to jest bardzo trudne!
   Czekamy razem z nim.

 • Apolonia Bąk

  Jak już plotkujemy, może Briatole plotkować to i ja się ośmielę, plotki mówiły, że RK otrzymał to odszkodowanie w kwocie 8 mln. euro czy dolarów.
  To jest suma ogromna jak dla mnie, jednak mamy do czynienia z kierowcą F1, który płacił też ogromne składki.
  Zatem jakby co, gra jest warta świeczki?
  Ale pewnie to głupie plotki, Williams czeka na przelew od Ruskich…

  • Le Mans Wmr

   Kiedyś sobie liczyłem w zaciszu domowym ,że Robson zarobił jakieś 25-30m w F1,wiemy,że jest osobą skromną,nie rozrzutną,więc spora suma na pewno mu została.Wiadomo,sport w jaki się pakował tani nie był,ale sam nie był(nie zawsze).Gdyby faktycznie toczyło się o jakieś parę baniek,to by sam je znalazł,dlatego nie chce mi się wierzyć w to co się wypisuje na nie dla Roberta.A ta Twoja teoria do tego by pasowała.

   • Apolonia Bąk

    Nie wiem: operacje, rehabilitacja, własny zespół rajdowy to nie były tanie rzeczy a i na czarną godzinę trzeba coś mieć.
    To tylko jedna z teorii, którą przedstawiłam.
    Jednak znamienne jest to, że RK nie skusił się na wyścig w Torro Roso, bo jak powiedział Rosberg, to byłoby rzucenie RK na głęboką wodę ( pewnie by sobie poradził) a i chodzi o ubezpieczenie.
    Stąd takie dywagacje.

    • Le Mans Wmr

     Tak ,ta cisza jest błoga,minie karencja i bach,koń osiodłany już będzie czekał.

 • eMPe

  Jak już mowa o Bratore, to Renault oskarża go o mniejszą konkurencyjność swojego silnika . Artykuł na V10 F1

 • Apolonia Bąk

  Chodzi o to, że w UE jest karencja, przedawnienie, że po iluś tam latach nie trzeba już zwracać odszkodowania ubezpieczycielowi.
  I taka teoria, że to przedawnienie będzie niebawem.
  Są różne teorie na temat opóźniania ogłoszenia kierowcy Williamsa, ta wcale ni wydaje mi się taka głupia.
  Mniej głupia niż to, że Williams za kasiorę będzie się woził dwoma młokosami.
  No ale w F1 wszystko jest możliwe, zatem ta teoria z ubezpieczeniem może być oczywiście błędna.

 • Jacek Kubicar

  Cześć ludziska!
  O ile tych „na górze” pochwalić trzeba za włożoną pracę i serce w te dwie części napisane z dużą dbałością o szczegóły o tyle niżej sytuacja jest zupełnie inna i morale niektórych kolegów spada do zera. Bardzo proszę wziąć się w garść bo przez tą propagandę to i ja zacznę wierzyć że Briatore mówi prawdę a może nawet zacznie sam jeździć w Wiliamsie.
  Uszy na sztorc, nie pękać, będzie F1 i to ja wam to mówię a jak mówię to wiem:)
  Baczność i nie garbić się jak rogate wpada w depresję:)
  Forza Kubica!!!

  • Dlugatyka

   No i dzisiejszy dzień został dosadnie zamknięty w pigułce☺️
   Mistrz jest 1⃣
   Forza KUB ❗ ❗ ❗

 • KrisTO

  Na pokrzepienie waszych zdruzgotanych serc … będzie F1 :-)
  Coraz mniej dni tego miesiąca…miesiąca Roberta Kubicy
  https://uploads.disquscdn.com/images/7afe1cc68a91758030341a201164f5fac80bc3bd61db7ccf743b20399a5db71d.png
  foto :east news

  • Marrally

   Ołł yeeeeaaaahhh

  • Oczywiście że będzie :)

  • Dado

   Cześć Klub. Super! Forca Robert

 • Le Mans Wmr

  Za chwilę to Williams ogłosi,że z powodu szumu jaki wywołali polscy kibice wokół RK i SS kierowcą nr1/2 zostanie “again” Felipe “Emeryt”Massa.

  • Marrally

   Ale to już było i nie wróci więcej ….

 • Michal Celm-ski

  o tym napisałem, klapki na oczach, zaklinanie rzeczywistości a później płacz.

  • Kokosvag

   Jesli chodzi o Roberta to mam klapki na oczach i dla mnie to mega czlowiek,moj idol

   • Le Mans Wmr

    Ikona.

  • Kristo91

   Wszyscy którzy wierzyli że Robert będzie jeździł bolidem F1 i będzie tak szybki jak wcześniej , to też mieli klapki na oczach ?

   • Michal Celm-ski

    jeszcze rok temu wyglądało to jak niepoprawny sen, zgadzam się.
    Z tym czy jest szybki jak wcześniej to tego nikt do końca nie wie bo musiałby rywalizować w jakimś GP. Trochę dystansu ludziska, ja marze o Kubicy w F1, ale życie to nie zawsze bajka i jestem gotowy na rożne scenariusze, pozdro.

 • Charlie Runkle

  To napisz mu że zarzucasz mu coś “za całokształt”. To i nam będzie łatwiej to zrozumieć :)

 • Apolonia Bąk

  Każdy kłapie co popadnie, Kozioł nr 1.
  Nikt ze strony RK nic nie mówi i ze strony Williamsa też.
  Takie są na teraz FAKTY.

 • db

  To ta rozmowa z Flavio z 22 grudnia. Ktoś włoski ogarnie?
  https://www.facebook.com/flaviobriatore/videos/1169128816554229/

  • Sam

   Nie chce mi się oglądać 27 min gadania. Jak ktoś poda minutę to noe ma problemu ;)
   Ps. Jeśli Flavio rozmawiał z Nico i mówi o 7 mln na sezon RK i o 20mln SS na 2 sezony to 3mln różnicy na sezon nie ma kompletnie sensu…tak czy inaczej odbieram to jako support dla RK ,pokazując WMR co z mimi zrobi opinia publiczna po takowej decyzji

   • db

    Ok. 18 minuta 40 sekunda

    • Sam

     Mówi ze się słyszeli wiele razy z Nico i ojcem Strolla
     I ze się nie udało. Mówi o 7/10mln vs 20 ale nie mówi na ile. Nie wie nawet jak się nazywa rusek i ze mu bardzo przykro. Dziwi się ze F1 mu nie pomogło

     • FUBU

      czyli co? …pozamiatane?

    • Sam

     …i oczywistym staje się fakt,ze pracowali nad tym razem. Zrobił co mógł…pewnie wspólnik w jakichś interesach ze Strollem ;)

 • Charlie Runkle

  Z socjologicznego punktu widzenia… ;)

  • Dlugatyka

   Tylko taki punkt wchodzi w rachubę ☺️

 • Kokosvag

  Ktos kto nie wierzy to nie fan Kubicy

  • Michal Celm-ski

   ja wierze w to, ze RK gdzieś wystartuje niekoniecznie w Williams, nie zachowuj się jak fanatyk Rydzyka.

   • Kokosvag

    Nie rydzyka tylko Kubicy jestem fanem

    • NieJestemStad

     To kibicuj Kubicy. A nie Kubicy w Williamsie. Bo może Robert sam stwierdził, że to nie dla niego taki team co tylko $$ liczy i szuka dla siebie lepszej drogi…
     Troche dystansu…

     • Charlie Runkle

      A czytałeś chociaż to, do czego się odnosisz i starasz się kogoś pouczać? Kolega napisał że “ktoś kto nie wierzy to nie fan Kubicy”. Nie pisał słowa że chodzi jedynie o F1.

    • Michal Celm-ski

     Chodziło mi bardziej o klapki na oczach i bluzganie, plucie na wszystkich co maja inne zdanie. Jestem fanem Kubicy od dawien dawna, pamiętam czasy jeszcze w kartingu, ale tu sytuacja z Williamsem wygląda jednoznacznie i wierze, ze uda się coś innego jeszcze ogarnąć w 2018.

     • Kokosvag

      A mi chodzi tylko o to ze nie ktorzy czytaja jakies tam wypowiedzi i odrazu pesymistycznie podchodza do tego,to nie wypowiedz Roberta,jesli on powie pas to bedzie pas

     • Michal Celm-ski

      Robert nie może na razie komentować, póki Williams oficjalnie nie ogłosił, taka była dżentelmeńska umowa i RK ja dotrzymuje. Niestety to nie pojedyncza wypowiedz a cały szereg, poczynając od przyjaciela RK Chinchero, Autosportu, innych związanych z F1 ludzi, kończąc na wkurzonym i zawiedzionym RK, który kierując się emocjami wstawił GAME OVER, nie myśląc w tamtej chwili, ze to pójdzie dalej. To wszystko wygląda na koniec tematu z Williamsem, ale życie nie raz płata nam rożne scenariusze i daje na to 10 % a jestem mega fanem RK, kiedyś wstawię może tu swoja cala kolekcje związana z nim, jest tego dużo począwszy od autografów sprzed F1, modelach bolidów, książkach, biletach, magazynach F1 z RK itd itp.

     • Le Mans Wmr

      Z tym game over ,to daj spokój.Jak Robert napisze biog.to wyjaśni o co chodziło,bo równie dobrze mogło to oznaczać koniec złej passy.

     • Michal Celm-ski

      jakiej zlej passy, jak wszystko do tego momentu szlo jak po maśle ?

     • Le Mans Wmr

      Naprawdę,6lat nie szło,same kłody życie rzucało.

     • Michal Celm-ski

      ja mowie o 2017 roku, gdzie rok był bardzo dobry dla RK.

     • Le Mans Wmr

      Nic nie wiemy,jesteśmy za mali,to tylko nasze domysły co mogło to oznaczać,trzeba czekać i ot.Ja jestem akurat nawrócony z niewiary w RK i będę starał się w spokoju namawiać do tego innych.Wiara nie boli,ani nie kosztuje.W każdej chwili może nadejść totalny obrót spraw i …Dopóki piłka w grze…

     • Ta, a potem nikomu niepotrzebny wywiad pana Artura.

     • jakitaki

      Daro jemu nie wytłumaczysz, On jest z tych “obiektywnych”.

     • Le Mans Wmr

      Powtórzę się ale w sam raz,poprawny optymista.

     • Le Mans Wmr

      Ja nie mam nic,jestem gorszy czy lepszy?

     • ZimnaMi

      Gdzie bluzgamy na kogoś? Może zacytujesz?
      To że czekamy na oficjalne potwierdzenie Roberta i Williamsa nie oznacza fanatyzmu, ale zdrowy rozsadek

     • Le Mans Wmr

      W takim razie odpowiedz proszę gdzie bronić RK jak nie w klubieRK?

     • Michal Celm-ski

      Bronic można przed chamskimi wpisami, ale jak ktoś ma inne zdanie i nie wsadza RK do Williamsa to nie znaczy, ze nie jest kibicem Roberta.

     • Le Mans Wmr

      Nie tylko,samo zwątpienie w jego marzenie o F1 to wypaczanie mu.

   • lukasR

    ☺ :-)

 • oczek29

  Niech już ogłoszą, bo widzę że ładny burdel się robi a z każdym dniem będzie gorzej;(

  • Ostry

   Burdel to my wytwarzamy – filtrujmy trochę te pseudonewsy…

  • Robert Łuczak

   Trzeba cierpliwie poczekać bo możliwe, że dowiemy się dopiero po 15-tym stycznia.

 • Apolonia Bąk

  Rosberg powiedział Flavio, zeby Flavio wygadał jakiemuś fanowi na FB.
  Ktoś tu jest niepoważny.

 • KuboF1

  Briatore to ktoś kto coś wie. Skoro gość mówi, że pozamiatane to pozamiatane. Trudno… Ja i tak jestem dumny z Roberta.

  • Charlie Runkle

   Trochę spokoju. Naprawdę wierzycie że Rosbergo zwierzył się ze szczegółami panu Flavio???
   Ja tego nie kupuję. Było by to skrajnie nieprofesjonalne. I to jeszcze komu…

   • KuboF1

    Napewno nie wyciągnął tych informacji z kapelusza. Nie wierzę też, że ściemnia bo… po co?

    • Charlie Runkle

     A ja nie wierzę że Rosberg by był na tyle głupi i nieprofesjonalny żeby spowiadać się Briatore ze szczegółami. Więc jest 1:1.

     • KuboF1

      Czarli. Briatore to gruba ryba. Nie ma go już w F1 ale był tam za czasów Rosberga. Nico to tylko człowiek (w dodatku początkujący menago bo czym innym jest reprezentowanie swoich interesów a czym innym dbanie o interesy kogoś innego) i jako człowiek tez mógłby coś niekontrolowanie powiedzieć. Tym bardziej ze gadał z kimś kto nie jest pierwszym lepszym zmieniaczem kół. Nie musiał sprzedać żadnych szczegółów. Mógł mu jedynie powiedzieć ze jest po frytach i tyle.

     • ZimnaMi

      Jakby a Rosberg klepał na lewo i prawo czego nie powinien, to nie byłby menago Roberta. Jeśli nawet coś powiedział, to było to to, co było wcześniej ustalone.

     • KuboF1

      No tak Ok. Ale w jakim celu mieliby coś takiego ustalać a następnie robić?

     • ZimnaMi

      Ja tylko uważam, że Rosberg nie jest głupi. Siedzi juz długo w tym środowisku i wie, co i ile można powiedzieć.

     • KuboF1

      No Ok ale skoro uważasz ze to wszystko to szopka i poker to wytłumacz jaka masz teorie na ten temat. Dlaczego mieliby coś takiego rozsiewać, planować, mówić. W czym i w jaki sposób miało by to pomoc?

     • Kristo91

      Bo jak tak piszą/mówią że nie ma szans a potem ogłoszą RK to będzie większa euforia :D

     • KuboF1

      Naciągane ale Ok :)

     • ZimnaMi

      A skąd ma to wiedzieć. Po prostu nie opieram się na Biatore bo to niezły aferzysta.
      GP Singapur 2008

     • Apolonia Bąk
     • Ostry
     • Charlie Runkle
     • KuboF1

      Rozumiem wasze oddanie i wiarę ale w waszym przypadku ociera się to o fanatyzm. Pozdrawiam.

     • Charlie Runkle

      I tak ma być. Fanatyzm- dobra rzecz. ;)

   • NO2

    Ani ja ;)

   • Kozioł

    Briatore powiedział to samo co Sokół, ale to pewnie znowu jakaś prowokacja.

    • ZimnaMi

     Kozioł DB
     8 godzin temu
     Autobild dziś pisze, że Sirotkin podpisał dwuletni kontrakt. Ogłoszenie na dniach

   • ZimnaMi

    Flavio pewno sam chętnie by pomenedźerował Roberta.

  • Ostry

   Uwierzę, jeśli powie to osobiście RK. Nawet wtedy to nie koniec mojego kibicowania…

   • KuboF1

    Robertowi kibicowałbym nawet gdyby wrócił do gokartów :)

    • Ostry

     O to to. Więc nie ekscytujmy się niepotrzebnie…

   • Kokosvag

    Brawo,to tak jak ja

  • Kristo91

   Celowo tak powiedział

   • KuboF1

    Rozwiń myśl.

    • Kristo91

     Robert lubi spokój , co ma tobie bardziej rozwinąć wiesz jaki jest Kub, a jak by było pozamiatane to już by były przecieki z Haasem , Sauberem czy z inną serią

  • Ten Pan już raz nie uwierzył w umiejętności Roberta, teraz ja mu nie wierzę ;)

   • KuboF1

    Później przyznał ze oddalenie go od programu młodych kierowców Renault to był ogromny błąd. Fakt tak było aczkolwiek teraz sprawa jest zupełnie inna i kontekst tez.

    • Później to i Ty będziesz inaczej pisał……….. jak już będziesz znał fakty.

   • COPSE

    Dokładnie. Sam RK mówił że w F1 chcąc mieć kolege,to musisz kupić sobie psa.( tam jest taka fortun że każdy zapomina o przyajzni niestety….

 • Zbyszek klik

  Okulary masz dobre:).

  • ZimnaMi

   Ciekawe czy Charlie się pomylił, czy to premedytacja?

   • Charlie Runkle

    Premedytacja. W 100%.

   • Zbyszek klik

    Był szybszy w odpowiedzi:).

 • pepe

  a ja wczoraj w TK Maxx zastanawiałem się czy kupować kubek Williamsa

  • pawelondo

   nakłady finansowe ogromne a i ryzyko opłacalności inwestycji równie wysokie…

   • pepe

    przecież to nie o to chodzi…

 • Apolonia Bąk

  Do Renault przychodziła bez przeszkód.

  • Ale nie było nałożonych sankcji. Renault pozbyło się problemu. To dla mnie bardzo czytelne.

   • Apolonia Bąk

    Sankcje są nałożone od 2014 roku i jakoś SMP Racing nie miało ostatnio żadnych przeszkód aby testować swoje nowe auto LMP 1 w Portugalii.

 • ediki

  Kiedy wy małolaty zrozumiecie że Roberta nie będzie w f1?! I jeszcze ten cenzor na forum który kasuje wpisy.Boicie się prawdy?!Sami siebie oszukujecie.Kasować!

  • Ostry

   Otwieram stronę a tu taki kwiatek. Małolaty… dobre sobie. Co ten komentarz wnosi?

   • Charlie Runkle

    Chyba jedynie to, że ktoś desperacko pragnie banana.

    • Ostry

     Poza tym komuś myli się wywalanie śmieci z forum – z cenzurą…

   • teq

    poszedł szukać przyjaciół do innej piaskownicy?

    • Ostry

     Choćby dlatego powinniśmy ten głupawy komentarz zostawić, żeby było widać reakcję forumowiczów.
     Poza tym świat nie kończy się na F1, nie wątpię że będziemy kibicować RK niezależnie od scenariusza. Czy ktoś tu myśli że w razie niepowodzenia RK wywali zabawki z wózeczka i ogłosi że jazda już go nie bawi….?

 • Maciek

  hahaha, dziękuję !

 • Powiedział Flavio, powiedział Sirotkin, powiedział ktoś tam ktoś tam…..a co powiedział Robert Kubica? Bo panie Kozioł zamiatasz i zamiatasz, na prawo i lewo podpinasz różne wypowiedzi tylko po to, żeby całość złożyła się w negatywny obraz. Napisz Nam co takiego powiedział Robert? skoro każda rzecz dla ciebie jest jak wyrocznia? a może co powiedział Alumni? Może choć Rosberg?….aha nic. Dla mnie to jest jedyne źródło a skoro nic oficjalnie nie ma to ja ci napiszę:

  # SupportKubica! :)

  • Kozioł

   Robert powiedział Game Over.

   • Gdzie?

    • Kozioł

     Napisał. Może być? Na Insta.

     • jurek krak

      Game over ma 2 znaczenia Koźle

     • Nie musisz. Ja dobrze pamiętam gdzie, kto i kiedy. To mogło znaczyć wszystko i nic. I na pewno to nie był oficjalny komunikat.

   • Marrally

    I potem jego ojciec po kceptacji Roberta udzielił wywiadu ze nadal w grze ech kozioł bo się zdenerwuje

   • Le Mans Wmr

    To było do Ciebie,tylko,że nie obczaiłeś.

   • Taa… a potem pan Artur wywiadu udzielił… ciekawe po co…….

 • ZimnaMi

  «Es tut mir sehr leid, dass Kubica es nicht geschafft hat, Williams zu verführen. Ich habe mehrfach mit Nico Rosberg gesprochen (der sich um das Management von Kubica kümmert, M.B.). Ich weiss, dass alles versucht worden ist, aber der Russe bringt ein enormes Budget mit. Wir reden hier von zwanzig Millionen. Kubica konnte zwischen sieben und zehn Millionen aufbringen»

  «Mir tut das alles sehr leid. Ich weiss nicht mal, wie dieser Russe heisst. Wenn Robert in den Grand-Prix-Sport zurückgekehrt wäre, so wäre das auch ein Erfolg für die Formel 1 gewesen. Ich finde es sehr merkwürdig von der Formel-1-Führung, dass sie Robert keine helfende Hand hingehalten haben.»

  Podaj mi proszę w którym miejscu jest napisane, że Rosberg powiedział Flavio, że się nie udało.

  • Kozioł

   Fakt, nie jest to dosłownie napisane, ale nie trzeba być geniuszem, żeby się domyśleć.

   • ZimnaMi

    Znasz niemiecki? Bo ja tak.

    • Kozioł

     Ja tylko nawiązuje do tego zostało przetłumaczone poniżej. Jeżeli jest inaczej to powiedz i przetłumacz dokładnie.

     • ZimnaMi

      Tak jak czytałes w niemieckim Autobildzie 3 stycznia 2017, że Sirotkin ma kontrakt na dwa lata podpisany?

     • Kozioł

      Czy jest z 3 stycznia czy z 29 grudnia, co za różnica? Czepiasz się.

     • ZimnaMi

      W artykule z Autobilda są ich spekulacje, przeczytaj sobie, co napisali na końcu, bo chyba nie doczytałeś.

     • Dla niektórych tylko wybiórczo się liczy. Byle ich teoria się składała w całość. Kto tam by się szczegółami zajmował. Ot taki niektórzy prowadzą Support.

     • Kozioł

      A czy ja gdzieś napisałem, że jest to oficjalny komunikat? Narazie to wszystko spekulacje.

     • ZimnaMi

      Zaczynasz przeczyć sam sobie. Słowo pisane nie znika i każdy może sprawdzić, co napisałeś.

     • Kozioł

      A co napisałem?

     • ZimnaMi

      Przeczytaj. Ja pamiętam i nie muszę sobie przypominać. ☺

     • Kozioł

      Sprawdziłem. Przetłumaczyłem tylko jaki jest wniosek z tekstu Bilda.

     • ZimnaMi

      Kozioł DB
      8 godzin temu
      Autobild dziś pisze, że Sirotkin podpisał dwuletni kontrakt. Ogłoszenie na dniach

     • Diametralna. Styczeń to styczeń, grudzień to grudzień.

     • Ostry

      Jest różnica.

   • Aaa widziś, jak my optymistycznie się domyślamy to bee, ale jak kolega negatywnie to już inna para kaloszy. Brak konsekwencji kolego.

 • Maciek

  Jakie opcje na 2018 może mieć Robert oprócz F1?
  Ale tak realnie…

  • jurek krak

   F1

   • KrisTO

    :D

    • Maciek

     No dobrze, ale jeśli zrobimy listę :) I nie chodzi mię tu o listę w stylu
     1. F1
     2. F1
     3. F1
     :D

     • Charlie Runkle

      4.F1
      5.F1
      6.F1

     • jurek krak

      Plan A F1 plan B F1.

     • Maciek

      Podobnie myślę. Albo F1 albo rower :)

     • jurek krak

      Albo F1.

     • Maciek

      abo abo

     • Maciek

      Choć przyznam, czasem jest trudno.

  • Giro ewentualnie TdF :))

   Jak Robert wdepnął w F1 to nie po to, żeby wylądować w WEC

  • NO2

   I tak się tego nie dowiemy… ;)

 • Przemysław Jan

  Kozioł, czytasz jakieś bzdurne artykuły i od razu się podniecasz i standardowo żywi cie atmosfera “porażki” Roberta. Pierdół sie

  • Kozioł

   Bardzo mi przykro, że Kubica nie przekonał Williamsa. Rozmawiałem wiele razy z Nico Rosbergiem. Wiem, że próbowano wszystkiego, ale Rosjanin ma ogromny budżet. Mówimy tu o około 20 milionach. Kubica miał pomiędzy 7 a 10 milionów. Bardzo szkoda. Nawet nie wiem, wiele o Rosjaninie. Jeżeli Robert wróciłby do wyścigów, byłby to wielki sukces dla Formuły 1. Dziwię się liderom F1, że nie wyciągnęli ręki do Roberta” –

   • Przemysław Jan

    Spokojnie. Nie siej fermentu. Nie zablokowałem cię jeszcze tylko dlatego żeby zobaczyć jak odszczekujesz swoje durne wypociny..

   • Apolonia Bąk

    Nico Rosberg NIC takiego nie powiedział oficjalnie, że próbowano wszystkiego i że Rosjanin ma ogromny budżet.
    Jak tak powiedział, proszę tu o dowód.

  • Ostry

   Język plizzz…

 • reverof

  Ja to się dziwię cały czas dlaczego Honda nie zainteresowała się Robertem. Kierowcy zespołu Hondy w postaci Hartley’a i Gasley’ego wyglądają naprawdę słabo. A cała historia związana z RK mogłaby przykryć sprawę blamażu z Mclarenem. Pieniądze na pewno nie grają roli skoro płacili aż tyle za kontrakt z Alonso…

  • Ostry

   Jakiego zespołu Hondy…?

   • reverof

    Toro

  • db

   Tego dokładnie nie wiemy. Rosberg skrytykował pomysł z jednym GP. Podobno taka opcja była… Widocznie byli tak pewni Williamsa, ze odpuścili temat.

  • hrh17379@kopqi.com

   Obecnie ściągnęli Hartley’a, a kiedyś wywalili go z programu Red Bulla. Obecny program Red Bulla to… strach patrzeć, bo nie ma NIKOGO. Więc tym samym żaden junior nie wejdzie, a jak Hartley będzie słaby to kogoś wezmą. Nawet takiego Buemiego. A wtedy wchodzi Robert i mamy to!

   • reverof

    Dlatego cały czas mi się wydaje, że to jest opcja B.

  • Apolonia Bąk

   Honda interesowała się Robertem.

 • Kozioł

  Robert miał zakaz wywiadów tylko po drugim dniu testów.

  • Charlie Runkle

   Bzdura, Koziołku. Zespół się ugiął po pierwszym dniu. Zakaz miał na dwa dni. Czytałem o tym, ale źródła na chwilę obecną nie podam, bo dawno to było.

   • Kozioł

    To akurat Gutowski pisał przez wielu uważany jako znakomite źródło.

    • Charlie Runkle

     A ja czytałem na poważnym portalu.

 • Przemysław Jan

  Nawiasem mówiąc, Briatore jest w teamie Roberta ;) spokoju niektórym aferowiczom życzę

 • marcus

  tak naprawdę nawet nie wiemy kto oprócz olimpu jest sponsorem Kubicy. Sirotkin chociaż ma sponsora konkretnego tylko nie wiadomo czy wypłacalnego.

 • Kozioł

  Czyli Rosberg się już wygadał, że próbowali wszystkiego. Szkoda, pozostaje czekać na ten plan B.

  • hrh17379@kopqi.com

   Źródło.

   • Kozioł

    Masz poniżej.

    • hrh17379@kopqi.com

     To wywiad z grudnia. Tylko ludzi wnerwiasz.

  • Mateusz Zet

   Albo żeby znowu się ruski sponsor wysypał.

   • Kozioł

    Właśnie to jest ostatnia szansa Roberta. Pisałem o tym kilka dni temu za co zostałem ostro zrugany.

  • ZimnaMi

   Nie Rosberg, tylko Biatore. Rosberg nic nie powiedział.

  • Apolonia Bąk

   Gdzie się wygadał?

 • ZimnaMi

  Autobild pisze, że 20 milionów Sirotkina niepewne, bo bank, który go sponsoruje juz miał problemy z płynnością finansową. Biatore nie rozumie, czemu obecni włodarze F1 nie pomagają Robertowi.

  A mnie zadziwia i zastanawia tylko jedno, czemu Williams robi z tak prostej rzeczy, jak ogloszenie kierowcy cyrk stulecia i dlaczego milczy?

  • marcus

   niestety w kalendarzu jest gp Rosji i f1 też zależy na kibicach z tego kraju. Co do cyrku to przecież oficjalnie cyrku nie robią tylko dziennikarze wymyślają co chwilę nowe teorie.

   • ZimnaMi

    Ależ robią nie ogłaszając 2 kierowcy.

    • marcus

     bo na tą chwilę może jeszcze sami nie wiedzą kto będzie 2 kierowcą.

  • Kozioł

   Czekają aż cała kasa dojdzie.

   • marcus

    znaczy w walizkach niosą na pieszo ?

    • Tak, kanałami…bo nielegalna ponoć i nałożone sankcje :)

     • Michal Celm-ski

      wystarczy, ze firma słup lub osoba nie związana z sankcjami przeleje kasę i omijają sankcje.

     • To nie takie proste. Za dużo osób wie o co chodzi a Williams jako spółka giełdowa jest na świeczniku.

     • Forza Juve

      Brudna bardzo i szorują. Aż szopy pracze nie wyrabiają. :P

    • Kozioł

     Może w rublach dostali, zanim wszystko przelicza to trochę minie.

    • Le Mans Wmr

     Szarik miał przynieść,ale Janek go z czołgu nie wypuszcza.

   • ZimnaMi

    Jak jest kontrakt na dwa lata (rzekomo wg Autobilda) to pieniądze będą płacone w transzach.
    Czyli co ogłoszą na koniec sezonu?

    • Tak….w styczniu napiszą: kierowcą…..w lutym: został……..w marcu: kierowca…..w kwietniu: korzeniami…..w maju: wywodzący się…….w czerwcu : ze wschodniej…….w lipcu: europy…..później wakacje i we wrześniu: kierowca z….październiku: sukcesami….w listopadzie: Panie i Panowie miło Nam zakomunikować, że kierowcą został……. a ponieważ teraz nie ma sensu, koniec sezonu, decyzję zakomunikujemy w styczniu 2019r :))

  • Forza Juve

   Jedno z drugim może być powiązane. Już kiedyś kasa Sauberowi się nie zgadzała od Sirotkina… a jak się nie zgodzi ta kasa, to jest Robert. Jedna z wielu teorii. #SupportKubica #ForzaRoberto

  • Apolonia Bąk

   To z Briatore to pewnie następna prowokacja: fan się go zapytał na FB a Flavio ot tak mu odpowiedział, że nie mogę tego znaleźć, może nie potrafię. Za to już WP Sportowe Fakty temat podjęły. Od razu na pierwszej lini frontu.

 • jakitaki

  Świetne wieści dzisiejszego dnia. $$ podpisał na 2 lata a sam mówił po Abu, że nie podpisze jak nie będzie miał gwarancji jazdy w 2019, więc ma testowego teraz a 2019 jak chciał. KUB ma podstawowego 2018 i mam nadzieję, że podpisał na rok a w przyszłym roku zmienia kombinezon na czerwony lub taki pod srebrną karoserię. Taka moja wizja :)

  • Michal Celm-ski

   na nieszczęście to tylko twoja wizja.

   • jakitaki

    A ta wizja jest warta tyle samo co pitolenie w gazetach i innych kloakach że $$ podpisał gdy miesiąc temu pisali że KUB podpisał a za miesiąc napiszą że podpisał Kubica ale Artur… Więc nie wyrokuj co jest prawdą a co nie póki nie ma oficjalki.

  • Marrally

   Popieram od wywiadu sir w Abu po testach ….

 • Roman Czarujący

  Briatore mówi że Robert nie ma szans z Sirotkniem w walce o fotel w Williamsie:
  http://www.speedweek.com/formel1/news/120644/Flavio-Briatore-Williams-2018-ohne-Robert-Kubica.html

  • jurek krak

   Z całym szacunkiem ale wypadkowa gościa mi się nie zgadza.

   • wezyr

    Zaczynasz pisać jak …inek, nie bardzo można cię zrozumieć.

    • jurek krak

     To już Twój problem kibicu

     • wezyr

      “Z całym szacunkiem ale wypadków gościa mi się nie zgadza.”

      ?

     • jurek krak

      Pomyśl

     • wezyr

      http://img.cda.pl/vid/oryginalne/14036542796053-31.jpg

      Bez podpisu, żeby nie urazić uczuć.

     • jurek krak

      Znasz bajkę o nosie?

     • Petronas

      znaczy się….. Crahgate ?! ;) 3:)

     • adam40

      Z cyklu , ” Co autor miał na myśli” . :)

  • ZimnaMi

   Tego nie powiedzial. Stwierdził jedynie, źe Rosjanin, którego nazwiska nawet nie pamięta, wnosi więcej kasy. I że uważa, za zadziwiające, że nowe władze F1 nie chcą wyciągnąć pomocnej dłoni do Roberta.

  • ArtNr4

   To wywiad przeprowadzony pod koniec grudnia..

   Flavio Briatore zapytany, co sądzi o powrocie Roberta odpowiedział:

   “Bardzo mi przykro, że Kubicy się nie udało uwieść Williamsa. Kilkakrotnie rozmawiałem z Nico Rosbergiem. Wiem, że spróbowano wszystkiego, ale Rosjanin wnosi ogromne pieniądze. Mówimy tu o 20 milionach. Kubica wniósłby 7-10 milionów.
   Jest mi bardzo przykro. nawet nie wiem jak ten Rosjanin się nazywa. Jesli Robert wróciłby do wyścigów, byłby to również sukces dla F1. Uważam za bardzo dziwne, że szefowie F1 nie wyciągnęli do Roberta pomocnej dłoni.”

   • Apolonia Bąk

    To już poważniejsza sprawa. Jeszcze przydałoby się znaleźć oryginalną wypowiedź Briatore na FB.
    Bo może być to tzw. głuchy telefon, z którym mamy do czynienia od dłuższego czasu.

  • Forza Juve

   Nawet jeśli tak, to trza robić #SupportKubica 2x mocniej. Bo jeżeli jest to kwestia pieniędzy, to jest to kwestia też dużo bardziej smutna dla zawodnika niż dla samych kibiców.

   • wezyr

    Ale co, niby dzisiaj się dowiedziałeś? Odkąd Sirotkin się pojawił, to wiadomo było, że finansowo trudno będzie go ograć, bo sportowo do Kubicy ma się nijak.

 • jurek krak

  Robert Kubica będzie w F1 podstawowym kierowca w 2018r .

  • adam40

   Masz jakieś swoje źródło? Czy raczej piszesz ku pokrzepieniu serc. :)

   • wezyr

    Ma, szwagra Andrzeja.

  • Michal Celm-ski

   tez chciałbym, żeby to była prawda a nie nasze chciejstwo jurku …

 • :)

 • DB

  Jeśli ktoś zna Krzysztofa Jackowskego to można się zapytać jak widzi przyszłość RK

  • hrh17379@kopqi.com

   Nie wierz w taki zabobony.

  • Le Mans Wmr

   On, to ostatnio czarnowidzi,więc lepiej może nie pytać.

  • Nie obraź się ale dla mnie “pierdy” za pieniądze.

  • wezyr

   Ja znam, ale przyszłość widzę inaczej.

 • COPSE

  Mi bardziej puszki..

 • Łukasz Stachyra

  Cześć brygada :) Długi wpis aczkolwiek fajny ;) ja cały czas trzymam się jednego jak Jurek Krak – F1 cały czas możliwa z RK :) I będę się tego trzymał do końca ….

 • Charlie Runkle

  Pewnie że niesamowity. Właśnie dlatego tutaj jestem i już nie potrzebuję być nigdzie indziej.

 • Jarecki

  Ewa, Jacek, Magda i inni , rozwaliliscie system. Szacunek.
  BTW, czy na jednym ze zdjec jest Honorata, a moze Asia ?

  • ZimnaMi

   Si na oba☺

   • Jarecki

    znaczy obie sa ?

    • ZimnaMi

     Si

 • Te zdjęcia poniżej od Ewci to coś wspaniałego , piękne chwile aż się łezka w oku zakręciła :-)
  Jesteście wielcy :-)))

  • Akslugor

   To uzupełnienie podsumowania powrotu do F1 :) Już jakiś czas temu, zdając relacje dla klubu z wyjazdów aby dopingować Robertowi, zatytułowałam „Z dziennika klubowego podróżnika” :)

 • Świetne :-)

 • Kama / Wrocław

  Przepiękne!!!!!!!!!

 • Charlie Runkle
  • adam40

   Z tego to bym nie wyciągał daleko idących wniosków, chociaż z drugiej strony, gdyby Robert przestał trenować , to by znaczyło , że już mu nie zależy. :)

   • RK jeździ bo ma swój cel i hobby, niekoniecznie związane z F1 ale na pewno koreluje. Widać, że chłopaki tam w Italii ostro rywalizują :)

    • Kristo91

     Jak przez 3-4 dni nie jeździł to koziołek twierdził że stracił motywacje … a teraz ciśnie dzień w dzień ;)

     • Niech jeździ………nie zaszkodzi a zapewne pomoże :)

     • teq

      koziołek powie, że przez to ze F1 uciekła tak “zalewa” swoje smutki ;)

     • Charlie Runkle

      Jeździ- “źle, bo zabija troski”. Nie jeździ- “źle, bo stracił motywację”. Ciekawe jaką narrację by miał Koziołek jakby jeździł regularnie, ale co 2 lub co 3 dzień?

     • Jarecki

      ze sie leni :-)

     • Charlie Runkle

      bo… stracił motywację… ;) Ja już poniżej dałem filmik z tym jak moim zdaniem wygląda każda wypowiedź kolegi Koziołka.

     • Forza Juve

      Jeździ, żle, bo pod samochód wpadnie albo będzie miał upadek i ch…chu… po karierze. Nie jeździ, obżera się czipsami i pije bezalkoholowe

   • teq

    Ktoś wyciąga wnioski? Gdyby trenował wiecej tzn ze przygotowywuje sie do nowego sezonu? Robi swoje i tyle :-)

  • Michal Celm-ski

   znaczy jest plan B

   • Charlie Runkle

    Skąd te przypuszczenia. Na razie jest plan A i tego się trzymajmy.

 • adam40

  Może to być plan B. Jakaś alternatywa musi być. Nie po to tam są i Bravi i Rosberg by uczepić się tylko jednej opcji.

 • Dlugatyka

  Auto Bild to polski Fakt i jeszcze onet i pewnie sportowa prawda…
  Jedno źródło jest wiarygodne
  Robert Kubica ❗❗❗

  • adam40

   Nie zapominaj o Williamsie. To oni ogłaszą oficjalnie , kto będzie kierowcą podstawowym , a kto testowym. Ani Robert, ani też Sirotkin wcześniej tego nie powiedzą.

  • Andrzej Onichimiuk

   Merytorycznie ABMS stoi o kilka długości ponad Onetem.

  • Dlugatyka

   Wiadomo, chodziło mi o WMR: Robert Kubica “Nie znam ich decyzji. Kiedy ją poznam, poznamy ją wszyscy.” , po prostu krew mnie zalewa jak słyszę onet itp…

 • adam40

  Jeszcze jest Haas jako jedna z opcji. Trochę może mało realna , ale jednak. :)

 • Paweł G

  Ato Bild napisał ,że Williams wybrał Sirotkina :( Na onecie tak piszą.

  • KrisTO

   A ha, onet wybrał że Williams wybrał, a bild zatwierdził ….no “fajne” ;/

   • adam40

    Auto Bild to napisał, reszta tylko powtarza. Spekulacje, choć nie twierdzę , że gdzieś dojścia mają. Jednak ja czekam na oficjalną informację od Williamsa. Jaka by nie była. Choć szczerze powiedziawszy, za długo to trwa i zaczyna być irytujące, delikatnie pisząc. :)

    • KrisTO

     ja też czekam, ale już powoli dostaję czkawki na takie informacje :)

     • Kristo91

      coś czuje że będziemy czekać do prezentacji bolidu:P

     • KrisTO

      nie załamuj mnie ;(

   • Kristo91

    Andrzej ma dojścia w Mercedesie to może coś wie ;)

    • Andrzej Onichimiuk

     Nie mam żadnych “dojść”, mam znajomego, który z racji funkcji którą pełni, jest dobrze poinformowany. Mam nadzieję, że na weekend uda mi sie z nim spotkać, może czegoś sie dowiem.Mam nadzieję, że będzie wiedział, czy jest już jakaś decyzja lub ewentualnie, kiedy mniej więcej zostanie podjeta.

     • wezyr

      Lepiej nic nie pisz, bo albo cię spoliczkują, albo wyśmieją. Chyba że napiszesz o Kubicy w Williamsie, Sauberze, Hassie, czy też w jakimkolwiek teamie.

     • Zawsze pełen optymizmu ;-)

  • Charlie Runkle

   Jak to ogłosi Williams- to możesz wtedy zacząć w to wierzyć. Póki co- nie ma podstaw.

   • Zbyszek klik

    Charlie wiesz,że można się przejechać na innych źródłach:).Pozdrowionka:).

    • Charlie Runkle

     Nie wiem, bo póki co- na swoich się nie przejechałem, a innych zbytnio nie słucham. ;) Również pozdrawiam.

     • Zbyszek klik

      Ogłoszenie RK w Renault:).

     • Charlie Runkle

      To nie było moje. Pomyliłeś mnie z kimś. Na 100%. Jedyną rzeczą którą pisałem jako pierwszy to to, żeby się nie przejmować brakiem kontraktu z RS i spać spokojnie. Nic więcej. I miałem rację.

  • PiotreK

   Przecież nikt poza głównymi zainteresowanymi nic nie wie, może tak być ale nie musi;)

  • Andrzej Onichimiuk

   Nie napisał. Spekulują sobie, a na koniec artykułu piszą, że “poker wciąż trwa”.

 • Falkon750

  F1 nadal możliwa z Robertem Kubicą nie tylko w wiliamsie.Forza Robert

 • Apolonia Bąk

  To jest, przepraszam za wyrażenie! Zajebiste!
  Zwłaszcza oczy, rzeczywiście zwierciadło duszy.

 • Andrzej Onichimiuk

  Możliwe, ja tego nie czytam :)

 • Super, że większość wie o co chodzi..
  że wielu wciąż walczy jak sam RK :)
  Nie odpuszczamy!

 • Akslugor

  Podziękowania dla Czarka Gutowskiego za kilka zdjęć które nam zrobił :) To chyba ten moment i w odpowiedzi głośny śmiech Roberta :

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15232249_1334740773225448_1766830693037335482_n.jpg?oh=e14f7891d93c7d219fe926f9f68966cc&oe=5AC08177

 • dario

  Williams podpisał dwuletni kontrakt z Siergiej Sirotkinem

  Zrozumcie,że to już koniec marzeń!

  • Przemysław Jan

   zlituj się

   • Akslugor

    Nie ma co odpowiadać, bo piszący tylko na to czeka.

  • DT

   Ch… ich tam wie co wykombinowali. Nadal mam nadzieję ale ta cisza i brak komunikatu trochę już męczy

  • Ostry

   (facepalm)

 • Akslugor

  Dokładnie, a ja odpowiedziałam pytaniem i odpowiedzią , jaki emeryt? emerytem to ja jestem :)

 • Apolonia Bąk

  NIC nie wiedzą to i prowokują.
  Pewnie jeszcze niejeden taki “kwiatek” przeczytamy.

 • Ostry

  Gryzilepek mi się zalęgł ;)

 • Apolonia Bąk

  Muminki są super:)

 • Akslugor

  Witam ponownie :)
  Super wpis :)
  Kolejny raz przeczytałam dwie części “Powrotu na szczyt” i to jeszcze nie koniec, co jakiś czas robiąc pauzę na oglądanie swoich zdjęć z miejsc i wymienianych we wpisie torów. Wracają wspomnienia, klatka po klatce, kiedy wspólnie z grupą, nie tylko Klubowiczów, śledziliśmy i dopingowaliśmy Roberta na miejscu w tym powrocie :)
  Forza Robert Kubica Team!!! #SupportKubica!!!
  Autodromo Mugello
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12295503_1139004946132366_8640873834800329046_n.jpg?oh=d5fbc6da17dc279c0c0da0879daa1484&oe=5AFF2968
  Circuit Spa-Francorchamps
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14522810_1285928571440002_817051772380270032_n.jpg?oh=300042711bd66bf04146d33ff886b818&oe=5AB79DEF
  Autodromo Vallelunga
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15170847_1334772623222263_2447833335044120431_n.jpg?oh=62346353902717877bc223ea8ef30306&oe=5AFEA218
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15136017_1334739479892244_7665475021627173536_n.jpg?oh=2aa2bbf75f81b8578c23663e4bc056a2&oe=5AB3AB0F
  Autodromo Monza
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17522759_1476875979011926_3038160914149322025_n.jpg?oh=7f3cf95b70b883e098fc662d3a5104d1&oe=5AB7FA79

  • Ostry

   Pięknie. I to jest kibicowanie :)

  • Akslugor
   • Apolonia Bąk

    Z wielką przyjemnością Was się ogląda!

   • Wierny fan Roberta

    ja bym czekał nawet i tydzień :)

    • Akslugor

     Dominik, ja pamiętam co Tobie obiecywałam.

     • Wierny fan Roberta

      :) :) :) :) dziękuję za pamięć :)

     • Akslugor

      Niestety do tej pory nie było takiej okazji. Ciężko jest w takich momentach z uwagi na reporterów, fotografów, kibiców……. Każdy obecny choć na moment chce być przy RK.

     • Wierny fan Roberta

      Doskonale to rozumiem :)

   • Poldek Napora

    Fantastyczne zdjęcia, takie zakulisowe :)

   • Le Mans Wmr

    Wstyd mi coś pisać pp takich obrazkach,RESPECT.

  • Misiek

   Wspaniali z Was Kibice!
   Forza Kibice!

  • czarny86

   Wielki szacunek dla Was, chcialbym choć na chwile widzieć RK z tak bliska, zamienić słowo…
   Jaki Idol tacy kibice BRAWO!

  • KrisTO

   Można choć na chwilę znaleźć się w pięknej bajce, piękne wspomnienia , jakbym tam był :)
   Witam Klub ….wiary nie traćcie bele czym :-)

   • Akslugor

    My już zaprawieni w “bojach” i wiary nigdy nie stracimy :)

    • KrisTO

     Pewnie, jednak gdzieś znienacka pseudo nowe info ktoś zapoda i delikatna panika panuje u niektórych kibiców, a przecież zostało już powiedziane chyba 300% na temat angażu Roberta, z tego 290% sieć bombarduje nas wiadomościami kopiuj-wklej oraz branych z sufitu . Ten fakt może co niektórych wprowadzać w stan zaniepokojenia,…jedyną na tym etapie radą jest czekanie na głos Williamsa(tam jest najprawdziwsza prawda) i wspieranie Roberta :)

  • SP

   Świetne zdjęcia, uszanowanie, pozdrawiam :)
   Forza wiadomo kto :)

 • Apolonia Bąk

  :)
  Ktoś tam jednak siedzi i obserwuje giełdę; dziś Williamsowi wzrosło 0,53%.

  • Wierny fan Roberta

   ale gdy to nie będzie RK akcje na giełdzie gwałtownie spadną !

   • Apolonia Bąk

    Tak już było jak zaczęła się ta heca z Siergiejem.

 • Misiek

  Forza Kubica!
  Forza Schumacher! #49

 • Apolonia Bąk

  31 stycznia pewnie pani rzecznik Williamsa wyjdzie i powie: listę naszych kierowców ogłosimy po spotkaniu naszego zarządu, które odbędzie się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Dziękuję za uwagę.

  • Dlugatyka

   Dłużej niż do testów na szczęście nie będziemy czekać☺️

   • Apolonia Bąk

    OBY.

 • Charlie Runkle

  Mnie to raczej przypomina jego wpisy.

 • Apolonia Bąk

  Hahaha, rzeczywiście:)))

 • Apolonia Bąk

  Świetne podsumowanie, wiele zdarzeń się przypomniało!
  Co do tych “rewelacji” Autobildu, może pani rzecznik Williamsa się do nich odniesie? Może takie prowokacje mają za zadanie obudzić Williamsa, bo wygląda jakby usnął przed świętami i cytując klasyka “ani be ani me ani kukuryku”:)

  • Ostry

   W WMR cieszą sie pewnie z darmowego rozgłosu ;)

   • Apolonia Bąk

    Tak… ale żeby nie złożyć choć życzeń noworocznych swoim kibicom?
    Dziwne to. Może jakąś bombę szykują albo po prostu informatyka zwolnili:)

    • Ostry

     Prawda, nawet na TT zaległa cisza od 22 grudnia…

     • Le Mans Wmr

      Ja Wam mówię,ta cisza jest błoga.

     • lukasR

      Może zarząd się zamknął w siedzibie jak kardynałowie w kaplicy sykstynskiej i czekają aż wybiorą kierowcę :-)

     • Ostry

      Siwy dym.
      :P

     • Apolonia Bąk

      Na FB, oficjalnej stronie WMR i TT nie ma nic.

     • Na oficjalnej też są

     • Apolonia Bąk

      To musieli obudzić się, widocznie czytają Klub:)
      Jak patrzyłam ze trzy godziny temu, nie było nic.

     • Przemek

      Już wydają kasę Sirotnika? ;)

 • Rafał Lewandowski
  • Marrally

   sorka ale wywoła niepotrzebna reakcje :)

 • db
  • Czyli Williams bez rezerwowego?

   • DB

    Zaraz się zacznie, że Kwiat na rezerwowego…

   • Maciek

    ja-haa :)

  • Że co? Że jeden odhaczony…

   • Marrally

    czyli dwa wolne fotele i Robert i Sirotkin jako testowy na jeden sezon a 2019 podstawowy bo Robert ma roczny kontrakt a w 2019 może być już wszędzie lub 2019 Kubica Sirotkin a Stroll out :)

    • Maciek

     Kurcze, a może, (tylko może) Williams zrobi 3-4 równych kierowców i będą jezdzic po równo?
     To by było zabawne, ale i ciekawe. :P

   • Charlie Runkle

    Ja bym jednak nie wyciągał z tego aż tak dalece idących wniosków. Niestety. Może być to jednorazowy strzał i nic więcej.

  • Marrally

   Nice one :)

 • Charlie Runkle

  Marrally. Odbierz pocztę.

 • Sam

  https://www.italiaracing.net/mnewsin.aspx?id=231738&cat=1

  Nawet oni się wycofali ze skreślenia RK a żeby było śmieszniej to Kvyat tez jest w trojkącie przelewów ;)

  #SupportKubica

 • Robert Łuczak

  Performance… ale z zupełnie innej beczki (important off-topic, co prawda nie związane z tematem, ale swoją drogą może się rykoszetem odbić i dać znać podczas testów lub GP w jakimś teamie – to samo prawdopodobnie dotyczyć będzie komórek z procesorami ARM)

  Czas przejść na AMD? Błąd w procesorach Intela spowolni komputery o 30%

  https://www.dobreprogramy.pl/Czas-przejsc-na-AMD-Blad-w-procesorach-Intela-spowolni-komputery-o-30,News,85199.html

  • Robert Łuczak

   W bankomatach jest wykorzystywany Windows XP (odmiana Industrial do której wciąż wychodzą co miesiąc aktualizacje) – 9-go stycznia Microsoft opublikuje aktualizacje, a 10-go będą restartowane serwery na całym świecie. Jeżeli zamierzacie płacić kartą lub wypłacać kasę z bankomatu, to zróbcie to przed 10-stycznia lub po 10, 11 stycznia.

  • Robert Łuczak

   W przyszłym tygodniu mogą mieć miejsce różne opóźnienia, w tym zwłaszcza logistyczne, więc bardziej prawdopodobne że czegoś konkretnego dowiemy się nie prędzej 15-go stycznia.

 • Lady_D

  Cześć Klubiku :) Super te dwa ostatnie wpisy – zapewne sporo pracy kosztowały ale efekty świetne :)
  Nie ma co rozbijać się o każdy news, tylko zacisnąć kciuki i dalej czekać na oficjalne info :)
  Miłego dnia :)

  • Misiek

   Nic dodać nic ująć:) Podzielam Twoje zdanie:)

 • ArtNr4

  Powitać klubik w nowym roku. Widzę, że wszystko po staremu.. nic się nie zmieniło :D

  Nie dajemy się zarazić pesymizmem. Wspieramy Roberta i pamiętamy o jego słowach “Dopóki nie powiem, że to koniec,
  to nie będzie koniec.” #SupportKubica

  https://uploads.disquscdn.com/images/b71325a16d24be3d99ded5c0ee0f9c8cf1e26530b2944d1eec32b4e2cb429f16.jpg

  • czarny86

   Jaka oficjalka by nie była…. Dopóki Robert sie nie odezwie nic nie bedzie zamknięte
   Ja juz jestem wyleczony od wszystkich źródeł, tak jak pisalem… jesli ktoś jest bardziej emocjonalny, szkoda zdrowia

 • Kozioł

  Zapamiętajcie, tylko prawda nas wyzwoli. Nie lękajcie się jej głosić.

  • Ostry

   Nie czuję się uciemiężony specjalnie bez twoich prawd

  • Tadek Niejadek

   Prawda

  • Rafał Lewandowski

   Kozioł Ty tak do siebie teraz piszesz?

   • Kozioł

    Piszę o was. Dobrze znacie jaka jest prawda, tylko boicie się jej powiedzieć. Za bardzo kierujecie się emocjami.

    • Rafał Lewandowski

     znam trzy prawdy, a Ty potrzebujesz refleksji nad sobą

    • ArtNr4

     Nikt nie zna prawdy… jak jest, wie Robert.. pewnie kilku przyjaciół i kilka osób w Williamsie. Wszystko
     inne to spekulacje i domysły – także z Twojej strony.

     Nie mogę pozbyć się wrażenia, że nie możesz się doczekać chwili, kiedy wreszcie będziesz mógł powiedzieć
     “a nie mówiłem” :/

     • Nie powie……nie będzie okazji :))

     • Rafał Lewandowski

      w pacanowie wyłączą neta

     • Ostry

      Dlatego Kozioł nie czuje się tu komfortowo. Może zmienisz klub zamiast nas reformować?
      Na przykład na Club der Dickköpfe & Besserwisser

     • ArtNr4

      To do mnie? Ja tam zmieniać klubu nie zamierzam :D

     • Ostry

      Eeee zdecydowanie nie do Ciebie :)

     • Kozioł

      Nigdy tak nie powiem, to byłoby zbyt banalne. Zupełnie nie w moim stylu.

     • Ostry

      Ciekawe że dyskutujemy o Koziole a nie o RK.

     • Rafał Lewandowski

      na siłę chcesz być inny a tu nie wychodzi, a może wychodzi malkontent

    • Robert Kubica “Nie znam ich decyzji. Kiedy ją poznam, poznamy ją wszyscy.”

    • Ostry

     Moje emocje, moja sprawa.

    • jamaj

     W przeciwieństwie do ciebie przyjacielu wierzymy ,bo my jesteśmy kibicami Roberta. Ty zapewne taki kibic ze gdy przegrywa twoja drużyna to wchodzisz z meczu, to tylko pogratulować takiego kibica. …………..Dzień Dobry Klubie, Support Kubica

    • Asia

     Dokładnie to samo można o Tobie powiedzieć, że się kierujesz się emocjami na podstawie tego co media wypisują. Rozsądny człowiek czeka na oficjalny komunikat

    • PiotreK

     Juz się za wczasu asekurujesz a płacz widzę na końcu nosa ;)

  • Jarecki

   kolega Koziol sie po papiesku wypowiada, nie lekajcie sie owieczki

  • #supportKubica :)

  • NieJestemStad

   Cóż to jest prawda ?

  • Ostry

   Czy mieszka tu jakiś cwaniak?
   Prawda jest taka, że RK i SS obaj mają podpisany kontrakt na dwa lata. Stroll w skórzanych szortach będzie im podawał napoje regeneracyjne. Tak mówi moje źródło (mieszka za lodówką).

 • narturo

  Hej Klub! Dziękuję za dwa ostatnie wpisy, które są niesamowite! A szczególnie za włożoną w nie pracę!

 • DB

  Skład Stroll, Sirotkin jest nierealny, to byłby strzał w stopę, Williams nie jest taki głupi żeby podpisać kontrakt z dwoma niedoświadczonymi kierowcami, jeśli Sirotkin rzeczywiście podpisał kontrakt jako podstawowy kierowca to znaczy, że Stroll out

  • Jarecki

   chyba, ze Wiliams walczy o przetrwanie, a wtedy tylko kasa sie liczy

   • Andrzej Onichimiuk

    Oczywiście, że Williams walczy o przetrwanie. W zeszłym sezonie dostali kasę za Bottasa oraz od dwóch sponsorów, w przyszły sezonie tej kasy zabraknie. Jeżeli chcą sportowo być na tym poziomie, co w zeszłym sezonie, potrzebują tych pieniędzy.

    • Ze składem Sirotkin i Stroll, na tym samym poziomie sportowym ?
     Nie wydaję mi się, no chyba że Williams przygotuje bardzo dobry bolid, ale i to raczej będzie skazane na porażkę, bolid trzeba rozwijać, a dwóch nie doświadczonych kierowców tego nie pociągnie.

     • Andrzej Onichimiuk

      Żeby zbudować bardzo dobry samochód, trzeba mieć bardzo dużo pieniędzy, no i koło się zamyka…

     • Zgadza się, tylko jaki jest sens budować dobry samochód kiedy chce sie zatrudnić dwóch niedoświadczonych kierowców, w tą stronę to też nie zadziała.
      Musi być zachowana jakaś równowaga.

     • Andrzej Onichimiuk

      Oczywiście, dlatego też Willimas tak długo zwleka z decyzją, są w kropce…

     • DB

      Force India nie mieli dużo kasy a zrobili świetny bolid, Ferrari ma mnóstwo kasy, a jakoś nie może pokonać Mercedesa, nie zawsze kasa jest najważniejsza

     • Andrzej Onichimiuk

      Oczywicie, do tego dochodzi jeszcze element losowy. Czasami coś, co świetnie wygląda w CFD albo w tunelu, na torze nie działa tak, jak się spodziewano. Tak było z Ferrari w ostatnich latach, kiedy w końcu okazało się, że źle wykonano kalibrację tunelu. Po ponownej kalibracji, Ferrari było w tym roku bliżej Mercedesa, niż w zeszłym. Gdyby mieli lepszy silnik, różnie mogłoby się to skończyć…

     • jakitaki

      Albo lepszego kierowcę…

     • Sycram29

      Niestety nic nie będzie z super bolidu jeśli nikt nie będzie potrafił wykorzystać jego potencjału. Do tego sam tunel nie da wszystkich odpowiedzi, musi być tu również kierowca który odpowie na pytania inżynierów – czy dwaj młodzi będą to umieli?

  • Andrzej Onichimiuk

   Ciekawe, kto by zapłacił odszkodowanie za zerwany kontrakt i kto wyłożyłby brakujace 30kk$, czy ile tam płaci Stroll…

   • Miszcz

    Nikt. Tylko jeśliby Stroll poszedł dobrowolnie do Force India gdyby Lawrence je wykupił.

    • Andrzej Onichimiuk

     No a co z tymi milionami, które daje Stroll?

     • Wydaje mi się, że rozmowy trwają, jak tu umieścić Strolla w roli kierowcy rezerwowego, oczywiście za mniejszy wkład finansowy, to co Williams miałby stracić, zrekompensować miałby skład Robert-Sirotkin.
      Według mnie Sirotkin jest lepszym kierowcą niż Lance.

     • Andrzej Onichimiuk

      Przecież Stroll płaci ok. 30kk$ za sezon. Nie wiemy, jak skonstruowana jest jego umowa, ale jeżeli jego prawnicy skończyli jakieś studia (co należy założyć) to go tak zabezpieczyli, że jest nie do ruszenia.

     • Wiesz, już wiele kontraktów miało być nie do ruszenia…..
      Ja nie mówię że tak jest na sto procent, zastanawia mnie tylko dlaczego Stroll, jedyny kierowca potwierdzony na ten sezon, tak mało testował nowe opony, po drugie Sirotkin wyskoczyl nie wiadomo skąd, a żeby było ciekawiej pojechał swoje najlepsze kółka na ustawieniach Roberta, tak jakby ktoś chcial mieć usprawiedliwienie późniejszego wyboru.
      Wiem że moja teoria jest mocno naciągana ale nie niemożliwa.

     • Andrzej Onichimiuk

      “nie do ruszenia” w sensie finansowym, bo oczywiście każdy kontrakt można zerwać, ale nie każdy kontakt opłaca się zerwać.

   • DB

    Stroll odejdzie do FI, pytanie tylko czy Williams zaryzykuje z RK, czy jednak wybierze Pereza lub Ocona

 • jurek krak

  Hehehe ;)

  • Ostry

   Jak zwykle trafnie

 • Mateusz Zet

  Mój prawy kciuk jest już dwa razy grubszy od tego długiego przewijania na komentarze.

  • KrisTO

   nikt nie mówił że będzie lekko w tym wpisie ;D

 • NO2

  Jakiś tu mamy mały atak paniki. Na szczęście ci sami panikarze co zawsze… :))) Autobild pierdnął a Kozioł i spółka panikuje… :)
  Radzę trochę wyluzować bo nie wiadomo ile jeszcze nam przyjdzie czekać na coś oficjalnego…

  • Poldek Napora

   Na mnie już praktycznie wcale nie działają takie “rewelacje” dziennikarskie. Tylko oficjalne info wezmę za pewnik :) #SupportKubica

  • NieJestemStad

   Jakaś mania uspokajania tutaj panuje. Paniki nie widzę wcale a tych uspokajających się zleciało jakby faktycznie wierzyli w info Auto Bild…

   • ZimnaMi

    Ja jestem spokojna, ale nikt nie chce mi podać linku do tego artykułu z Autobild z dnia dzisiejszego. Nie wiem czemu? :(

    • NieJestemStad

     Pewnie dlatego, że takiego nie ma :D

     • ZimnaMi

      Kurczaki, tak mnie oszukać ;D

    • Kozioł

     29.12, tylko dopiero teraz zobaczyłem.

    • Andrzej Onichimiuk

     Nie znajduję nic takiego na ich stronie.

     • ZimnaMi

      Bo to podobno chodzi o artykuł z 29 grudnia
      Ostry niżej dał link

     • Andrzej Onichimiuk

      Znalazłem. Artykuł utrzymany jest w tonie spekulatywnym i kończy sie stwierdzeniem, że “poker jeszcze trwa”. Moim zdaniem, nie ma co się tym w ogóle przejmować.

 • Le Mans Wmr
  • Le Mans Wmr

   Sorks ale nagle mi sie pojawił przed maską.

   • COPSE

    Dzwon??? dobrze rozumie???

    • Le Mans Wmr

     Nie,na szczęście,rejestracja.
     A sorks za jakość.

     • COPSE

      To załatw lepiej bez kwitow.zniszka poleci…powodzenia

     • Le Mans Wmr

      Ej no ,spójrz na nr jaki widnieje na rejestracji tej Audi.

 • Le Mans Wmr

  Oficial report,tylko on i nic więcej,czekamy wspieramy.
  #SupportKubica
  #SupportKubica
  #SupportKubica.

 • Ostry

  Apeluję o spokój i nieuleganie byle newsom :P

  • ZimnaMi

   I źródłom. ;)

   • Le Mans Wmr

    Jak Andrzej wypali z takim info ,to może uwierzę,póki co to fake.

 • parkers

  Wydaje się ze gameover potwierdzony …. niemal już pewne info … czekajmy teraz na plan b Roberta …

  • ZimnaMi

   Żródło tej informacji poproszę urzejmnie. Już od drugiego delikwenta się domagam i żaden nie podaje.

   • parkers

    Przemyślenia osobiste źródło własne ..:)

    • ZimnaMi

     No to padłam pod wrażeniem. :0
     A chociaż wiarygodne to źródło? Bo pierwsze słyszę.

     • parkers

      80%ale wiara czyni cuda … od samego początku jestem z Robertem kiedy to miał fatalny wypadek były to moje 1 wakacjie …;((

     • ZimnaMi

      To ja Ci powiem, że wszystkie moje źródła szemrzą mi odwrotnie :)

   • NO2

    Bo to wszystko spekulacje… :)
    A ja powiem tak: pożyjemy, zobaczymy… Nie ma co panikować.

  • NieJestemStad

   Wydaje się to od dłuższego czasu. Teraz tylko oficjalka może coś faktycznie potwierdzić.
   Robert nie marnuje czasu, więc będzie dobrze przygotowany na ten sezon.
   Czy w Williamsie, czy w Haasie czy jako testowy w Ferrari czy w dtm. (taki rozmach już te plotki mają)

   • parkers

    Dokładnie może być i 3 w Renault…

 • pawelondo

  też ostatnio gdzieś widziałem, dziennikarz pytał czy znają jakiś kierowców z PL Alonso wspomniał Roberta a Fisikela na wizji stwierdził że nie wiedział żę Kub jest z Polski… i to w cale nie jest porażający brak wiedzy tylko nikt Roberta z PL nie promował ani nie wspierał

  • Ostry

   Różnie to bywa z tymi zaskoczeniami… Kimi R. był zaskoczony że Nicole K. jest kobietą ;)

 • kingpiotrek

  Dzięki za przypomnienie całego długiego i owocnego 2017 roku, ile to było emocji prze te 12 miesięcy. Oczywiście dla mnie wyjątkowe były testy na Hungaroringu!!! i wiele mnie nauczyły! W linku z relacją Ewy znalazłem swoje podsumowanie testów, przeczytałem je z uśmiechem na twarzy i łezką w oku, i przeżyłem te 41 godzin ponownie!! Ten rok będzie jeszcze lepszy!!!!
  #supportKubica

 • ZIK

  Cześć Klub!
  Brawo za to u góry!!! Dzięki!
  Forza Robert!

 • Wojtek90Tczew

  To był Jarno Trulli

  • COPSE

   Truli jak juz to jezdzil w Reno,ale wczesniej.na bank Fisi.

   • Wojtek90Tczew

    Bo to o czym mówisz było w 2003 roku, I to był na 100% Trulli. Poszukaj na YT jest to :)

    • COPSE

     Pamietam ze byl to przyjazd po zdobyciu tytulu przez alonso reno.a to nie bylo 2003.jak znajdze troche czasu to poszulam;)

 • Elka

  Kawał mega dobrej roboty. Dziękuję!
  Tymczasem mój nowy rok wygląda tak samo jak stary ;) Czekam i czekam i czekam…

 • DB

  Tak mnie naszło teraz, że może Williams odkłada decyzję ze względu na proces Vijaya Mallya, może od tego wszystko zależy, składu Stroll, Sirotkin nigdy nie będzie bo to bez sensu. Skład Williamsa będzie pewnie wyglądał tak, że albo Stroll z Kubicą, albo Sirotkin i Perez/Ocon, a Stroll przejdzie do zespołu swojego ojca. Wg mnie wszystko zależy nie od Rosjan i ich przelewu jak to wszyscy piszą, ale od Strolla i sytuacji z Force India

  • Kozioł

   Autobild dziś pisze, że Sirotkin podpisał dwuletni kontrakt. Ogłoszenie na dniach

   • Przemysław Jan

    W LMP?

   • Roman Czarujący

    A Canal+ pisał w Listopadzie że Robert ma kontrakt na dwa lata i co teraz?

   • ZimnaMi

    daj linka, proszę

   • Ostry

    Autobild napisał to 29 grudnia. #KoziołWeźNiePier***
    http://www.autobild.de/artikel/formel-1-sorgen-um-traditionsteam-10938009.html

    • ZimnaMi

     Z artykułu wynika, że mają informacje wskazujące, że Sirotkin już podpisał. Z drugiej strony sponsorowi SS bankowi SMP brakuje płynności finansowej przez co Mikhail Aleshin już kilkakrotnie tracił miejsce w IndyCar.
     Na końcu piszą o staraniach Rosberga oraz że poker nadal trwa.

     • Ostry

      Oraz (co również świadczy o miarodajności artykułu…) “Der Pole war bei den Testfahrten in Abu Dhabi eigentlich zu langsam.” – Polak był w rzeczywistości zbyt wolny w Abu Dhabi…

     • ZimnaMi

      To drugie w kolejności ulubione :D

     • Le Mans Wmr

      Znowu jakiś algorytm.

     • Andrzej Onichimiuk

      A co w tym śmiesznego? Wehlein przecież faktycznie jest bez grosza przy duszy a szkoda, bo IMHO bardziej zasługuje na fotel, niż np. Ericsson.

     • ZimnaMi

      Chodziło mi bardziej o to, że niby Robert nie ma talentu.

     • Andrzej Onichimiuk

      Myślę, że AB nie miał tego na myśli. Od lat pisali o Robercie raczej w superlatywach.

   • Charlie Runkle
    • Rafał Lewandowski

     bardzo Cię lubię :)

   • DB

    Kubica też podpisał 2 letni kontrakt z Williamsem, 800k euro za pierwszy sezon

   • Le Mans Wmr

    Podziwiam Cię za Twój upór.

   • Imag1ne
    • NO2

     Nie piszą tylko przepisują…

    • Le Mans Wmr

     Brawo Ty.

     • Imag1ne

      Dzięki

    • ZimnaMi

     Poproszę link z artykułem Autobild z dnia dzisiejszego.
     Bo doczekać się nie mogę.

 • NieJestemStad

  napisałeś: “jezeli chodzi o święta to myślę że to nie ma nic wspólnego z ogłoszeniem skladu.”

 • NieJestemStad

  Oprócz tego że Williams powiedział, że ogłosi po Świętach. Widziałeś kiedyś aby kluczowe medialne informacje ktoś poważny w Święta wypuszczał ?

 • hrh17379@kopqi.com
 • pawelondo

  ja często o tym myślę, Robert całą drogę do F1 odbył bez wsparcia ze strony państwa PL, on ma jedno życie i swoje marzenia, według mnie mógłby nawet dla Kataru jeździć gdyby zapewnili mu odpowiednie wsparcie. Rosjanie potrafią wesprzeć nawet podrzędnych kierowców 3 x większą kasą ale nie my…

  • W rajdach wsparcie było……teraz poczekajmy na finał. Może będzie zmiana? :)

  • Ostry

   Bądźmy szczerzy, nie ma polskiego biznesu który by się lokował na tej półce… nie roztrząsam czy to słuszne, czy nie.

   • pawelondo

    nie o to chodzi istnieje przecież jakiś PZM to oni powinni dbać o rozwój i wsparcie kierowców, z filmu dokumentalnego o Robercie jasno wynikało że nikt mu nie pomógł na żadnym etapie w drodze do f1.

    • Ostry

     PZM jakoś nie powala na kolana w kategorii ‘wsparcie talentów’.

     Z drugiej strony, RK deklarował kiedyś że samochód może być nawet różowy byle był szybki. Ale podobnej deklaracji o barwach narodowych chyba nie było :P

 • pawelondo

  jak to mówiła Pani od polskiego… proszę rozwinąć zdanie!

 • Damon

  Już, tzn.?:)

 • czarny86

  Witajcie.. Szacun za podsumowanie, piękne to… ale jakby czegoś brakowalo na końcu… Czekamy….. Bedzie git
  Forza Robert
  Milego

  • kon kk

   Te końce klepnięcie, będzie w podsumowaniu już 2018 roku :-)

  • Le Mans Wmr

   To był vol.2 dopiero.

 • Dex

  Dokładnie to samo miał na myśli Hamilton.On wie co to za marka
  Robert Kubica .

  • COPSE

   Jestem pewny że cały padok wie co to za marka. Dosłownie cały!pamiętam pape Berniego jak “krzyczał” dajcie Polakowi taką samą furę jaką jeździ Hamilton to rozniesie Go w pył!

 • Przemysław Jan

  Super podsumowanie. Pozwala na złapanie dystansu i szersze spojrzenie na sytuację. Nie zawsze cieszy mnie szybki upływ czasu ale teraz mi to nie przeszkadza. Jeszcze chwila.. Forza Kubica!!

 • Charlie Runkle

  Jest na samej górze. ;) Cugowski też pewnie daje lajka i śpi snem spokojnym.

 • Dora

  Wspaniałe podsumowanie!
  Pięknie podziękowała zespołowi MOD , za dwa wpisy wspominkowe!
  Historia niesamowitego człowieka /sportowca – Roberta Kubicy , któremu nawet przez myśl nie przeszło żeby się poddać..

  Jeden rok, wspaniały rok z życia sportowego Roberta , który przecież nie startował a tak zachwyca cały świat.
  Wierzę bardzo mocno, ze zobaczymy RK na polach startowych GP Australii! FORZA KUBICA!!!

  Pozdrawiam cieplutko:)

  #SupportKubica
  https://uploads.disquscdn.com/images/2aa71a1c3473df231dfd2205398d399391ba5b19d2e2b5e9ff75b11fa5f50876.jpg

 • Marrally
  • Tadek Niejadek

   Eeeee to jeszcze spokojnie mamy czas na decyzje

 • Maciek

  Dzień Dobry.
  Czy to już czy jeszcze nie?

 • Tomasz Hiterski

  #SupportKubica

 • Sam

  #SupportKubica trzeciego słońca i
  #SupportTrzeciaCzęść
  Dzięki za ten obrzydliwie wielki kawał roboty ;)

 • ZimnaMi

  Super podsumowanie.

  Ja podsumuję ten rok tak:
  Gdy wychodzę z pracy, to nie słyszę oklasków. Kiedy komuś się bije brawo, to musiał zrobić coś, by na to zasłużyć.

  Bry i #supportKubica.

  • NieJestemStad

   Ludzie blisko są zawsze pod ogromnym wrażeniem, zbierają szczęki z podłogi, są zachwyceni…
   Szkoda, że to nie oni decydują. Decydują Ci którzy z chłodną głową liczą kupki pieniędzy… niestety…

   Jeszcze chwila… rosyjskie święta miną i dużo będziemy wiedzieć, przede wszystkim czy w składzie williamsa będzie jeden czy może dwóch rosjan….

   • marcus

    Jeżeli drugim miałby być Kwiat to na pewno by się nie pokazał na nartach. także ta opcja mało prawdopodobna.

    • NieJestemStad

     Będzie trzecim albo żadnym. Póki nic nie podpisał może szusować.

 • marcus

  Witam klub po urlopie.
  Świetne podsumowanie przez Marcina całego roku.
  Pozostaje czekać na vol. 3 z happy endem.

  Jak dla mnie z ostatnich newsów zastanawiające jest poszukiwanie bolidu 3,5 do testów i dlaczego to wyszło na zewnątrz? Może chcą postraszyć williamsa,że jest plan B i go właśnie zaczynają realizować.

  Pozostaje też pytanie kiedy ewentualnie stary Stroll może przejąć FI , po sezonie czy w trakcie.Bo jeżeli w trakcie to może właśnie Sirotkin może go zastąpić a młody zostanie testowym w FI.

  • Forza Juve

   Spekulacje. Jak dotąd nie pojawił się w mediach nawet zalążek tego, co mogłoby być planem B. Czyli równie dobrze można powiedzieć, że jeszcze trwa walka o plan A.

 • Poldek Napora

  Podsumowanie jak zawsze na wysokim poziomie :) Jeszcze raz cześć Klub :) #SupportKubica

 • Charlie Runkle

  Dzień lepszy wszystkim. I znów zostałem postawiony do pionu i zszokowany ogromem wspaniałej pracy, jaki widnieje powyżej. Lepiej się tego zebrać nie dało. Brawo dla sąsiada. Jak będziesz blisko- wpadnij na kawę. Telefon masz, jakby co. ;) #SupportKubica

  • Marrally

   Obiecałem do poduszki ale z przyczyn technicznych dobrze się stało bo kawa lepiej smakuje :) hehe

   • Charlie Runkle

    Trochę robisz nam wszystkim wstyd, bo przy ludziach z taką pasją i zaangażowaniem ja dla przykładu czuję się jak przysłowiowy “cienki Bolek”. ;)

    • Marrally

     Pas :) to są newsy jak i artykuły jak i cała wiedza nie moja :) a Kibiców , prowadzących ten klub, piszących wczesniej artykuły a materiału jak wszyscy wiemy dostarcza nam Robert więc ja tylko z doskoku zebrałem w kupę :) trochę dodałem trochę mi pomogli – DaroGP i Maciej i poszło :)

     • Marrally

      Muszę dodać iż powyższe nie zmienia faktu, że czasochłonne jest to przeokrutnie !!! oj nie spodziewałem się ale pozbierać do kupy to jest wyczyn i dlatego szacunek się należy bo od 6 lat nie doceniałem piszących w klubie za to a teraz … pełen ukłon !!!

 • Marrally

  Nie tylko Ciebie :( …

  • db

   Panowie nie przesadzajcie : P

 • db

  Konkretne podsumowanie! Dzięki… Tymczasem znalezione @twitter : )
  https://twitter.com/wprostcyw/status/948468567359545344

  • Marrally

   Miejmy tylko nadzieje że nie chce się wypromować w lajkach :( na Robercie bo ze zdaniem że przegrał pogrążył się w wiedzy w temacie ….

   • Hornet

    Wczoraj na kolędzie musiałem proboszcza uświadamiać, że jeszcze nie ma decyzji co do RK :) Zobaczył zdjęcia Roberta w ramkach i sam zaczął temat :)

   • COPSE

    Co on może wiedzieć? Tyle co ewentualnie klepią na wp lub onecie.wogole to kto to k….jest ten pan C?

  • Dora

   Czy przegrał to się okaże.. #SupportKubica

 • Pit

  Hey guys! :) Na przod Robert!

 • Robert Łuczak

  Cześć wszystkim, tak świetne te podsumowania. W tym tygodniu raczej niczego nowego się nie dowiemy.

 • jurek krak

  Cześć F1 Nadal Możliwa:) z R.K;)!!!!!!!!

 • Marrally

  SOymotor http://soymotor.com/noticias/surer-no-ve-ni-kubica-ni-sirotkin-aptos-para-f1-944232
  “Na dwoje babka wróżyła można rzycać monetą, jedna przedstawia wspaniałą historię, a druga ma dużo pieniędzy, ale żadna nie jest w idealnych warunkach, aby je podpisać ” , powiedział szwajcarski kierowca Formuły 1, Marc Surer .

  Piekne stwierdzenie o tym że Williams jest bardzo zadowolony z testów w Abu

  Tylko dlaczego znów przywołują bąki puszczone przez Sawarda przedrukowane przez Bild i Autosprinta?powielane wielokrotnie … to właśnie są przykłady puszczania faków i newsów “spod lady” a potem nie doinformowani puszczają w świat i idzie …. :)

  czekamy na oficjalne info i ja nadal wierzę że od monzy są po słowie :) a testy to formalność :)

  • COPSE

   Puszczane “bąki” to moim zdaniem “polityka” nie chce sie rozwijać ale nawet dziennikarze często chronią F1…

   • Marrally

    Tak w pełni się zgadzam i nie tylko polityka jak pisałem czasami ktoś specjalnie puszcza info … :)

 • Hej.
  3 stycznia cz.2 i czekamy na official.
  Support non stop.

 • KrisTO

  Siema
  O mamma mija! O matko ! O ludu! O Klubie kochany ! …jak mam iść spać po “szychcie” ….senkju, senkju, tak się bałem że kolega Marrally nie zdąży z vol.2 przed Robertem, tym razem byłeś szybki, zresztą jak zawsze ;-) …. przecież to podchodzi pod scenariusz, ściąga dla reżysera jak znalazł, świetnie że mamy Cię tutaj ….mimo wszystko co słownie tu Cię spotkało, zrobiłeś bezinteresownie mega robotę, jeszcze raz dzięki. :)
  Dobra koniec chwalenia…i nastał dzień trzeci , Forza Kubica !!!!

 • Agnieszka Strzałka

  Dzień doberek ;)

 • kon kk

  Pasja to coś, co pochłania bez reszty…sprawia, że to co robisz jest dużo lepsze od innych.
  Tą pasję połączoną z ogromnym talentem znamy od Roberta…ale no cóż…taka pasja bije również z tego tekstu.
  Bravissimo.

 • Marrally

  Dień dobry ponownie już wiecie dlaczego tak długo to trwało
  Miłej lektury o 8 rano w pracy :)
  :)

  • Lukasz

   Świetne!

 • Kama / Wrocław

  No i jest!
  Czytam więc!!!

  • Marrally

   Poproszę więc później o recenzje :)